Hirdetés
- Évente csak egyszer látod! 11 11 11 11 11
- Szárítógép szösszenet (hogy Te ne járj pórul)
- "A homoszexualitás természetellenes" 😠
- Szólánc.
- Mindent a StreamSharkról!
- Asszociációs játék. :)
- Digitális Állampolgárság Program
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- GPU-k mindörökké - a kezdetek?
Aktív témák
-
nightshadow
veterán
Érdekes cikk a magyar webshopokról: [link]
-
nightshadow
veterán
válasz guriga1234 #35867 üzenetére
Elnézést kérek tőled előre is, de az alábbi szöveged engem tényleg nagyon felháborított:
„Bár itt többen még a teljes kikapcsolásra is buzdítanak, hogy az mekkora megtakarítást jelent fogyasztásban, mert hogy készenlétben világít egy piros LED az előlapon. Akik ezt írják, azoknak szerintem fogalmuk sincs, hogy egy LED mennyit fogyaszt. Ha még a készenlétért felelős elektronika fogyasztását is hozzászámoljuk, éves szinten sem jönne össze egy fagyi ára. Ennyit a nagy megtakarításról.”
Szerintem ha van valaki, akinek fogalma sincs a dolgokról, akkor ezen írásod alapján te vagy. Enged meg, hogy idézzek egy cikkből:
„Új szabályozással kívánja korlátozni az elektromos berendezések készenléti üzemmódban (stand by) történő áramfogyasztását az
Európai Bizottság (EB). Sajtóértesülések szerint július 7-én ülnek össze a tagállamok szakemberei az EU tisztviselőivel az eddiginél szigorúbb határértékek megállapítása végett. A korlátozás kötelező érvényű előírásával körülbelül Magyarország éves fogyasztását lehetne megtakarítani Európa-szerte – idézi Andris Piebalgs energiaügyi biztost a Netzeitung. Az elektronikai készülékek egy része, például a televíziók vagy a számítógépek is igen sok áramot fogyasztanak kikapcsolt, de nem áramtalanított állapotban. A bizottság elképzelése szerint az új szabályozás hatálybalépése után egy évvel csak olyan készülék kerülhetne forgalomba, amely óránként legfeljebb egy wattot fogyaszt készenléti üzemmódban. Az információs képernyők kivételt képeznének: ezek esetében két watt lenne a maximális érték.”Magyarország éves fogyasztását, amit ezzel meg lehetne takarítani éves szinten Európa szerte, azt én nem nevezném kevésnek, s ez csak a televíziók és a számítógépek. S akkor még nem beszéltünk a mobiltelefon töltőkről, amelyek nagy részben állandóan be vannak dugva a világon százmillió számra, akkor is ha éppen nincs rákötve semmi.
Tudod, a fenti mentalitás miatt van pl. több ezer cigaretta csikk egy buszmegállóba, pedig mindenki „csak” 1-et dobot el, míg várta a buszt. 1 cigaretta csikk az aztán tényleg „semmiség”. Vagy sokan csak 1 flakont dobnak a folyóba, az se valami „sok”, csak mikor ezeket a műanyagokat az óceáni áramlatok összeterelik egy nagy kupacba, akkor e kupacnak a mérete ma szerény becslések szerint 700 ezer, a pesszimistábbak szerint 15 millió négyzetkilométernyi területet borít be a Csendes-óceánon. (Ez a teljes Csendes-óceán 0,41-8,1 százaléka, hozzávetőleg tizenötszöröse Magyarország területének). [link]
E mentalitás miatt néz így ki a Föld, ahogy ma kinéz, s ezen kéne változtatni, mielőtt nem késő. Úgy hogy hidd el, az a pár Watt (1 db csikk, 1 műanyag flakon) az igenis nagyon sok -
nightshadow
veterán
válasz guriga1234 #35879 üzenetére
1.Nem mindenkinek van B650-e.De ha már a számológépnél tartasz, akkor számold ki, hogyha a Földön minden háztartás1 Wattot megspórol óránként, akkor az mennyi éves szinten. Ezt az 1 Wattot nem becsülném le annyira.
2.Ma még többségben vannak a hagyományos tv készülékek, ugye az nem 1 Watt, s ugye nemcsak a tv-knek van készenlétije.
3.Itt elsősorban mentalitásról van szó, mert akkor az más területen is környezettudatosan gondolkodik.
4.Nem arról van szó, hogy kifizeti a számlát, hanem hogy az erőműveknek mennyi áramot kell termelniük, mert Paks csak az ország áramszükségleteinek a 40%-át adja, a megújuló energiaforrások csak 1-2%-ot, a többi erőmű pedig fosszilis alapú erőmű, ami ugye környezetszennyező.
5.Ha a csikkes példa nem igazol, akkor miért is olyan a buszmegálló, amilyen?
6.Mivel mindenki a saját számláját fizeti, akkor nyugodtan lehet pazarolni? Adót is fizetsz, akkor nyugodtan lehet szemetelni, majd az utcaseprő a mi adóforintjainkból úgyis összeszedi. Nem igaz?
7.Érdekes felfogásod van.
8.Részemről a vita lezárva, maradjunk abba, hogy neked van igazad -
-
nightshadow
veterán
válasz G.I.JOE #36210 üzenetére
Szerintem nem, mert ugyanez a trend megfigyelhető a Sonynál is az argep.hu-n, pl W5500-nál. [link]
Kezdő ár kb. 350k, jelenleg kb. 256k, ami ugye 94k különbség fél év alatt. A Sony-nak idén még nem jelent meg a LED-es tv-je (X5500), de be van ígérve. Biztos, hogy nem ez nyomta le a W5500 árát, hanem ez a szokásos trend (minden évben megfigyelhető).[ Szerkesztve ]
-
nightshadow
veterán
válasz totalrevenue #37120 üzenetére
A Sony KDL-W5730 az egy limitált kiadású széria, ami tökéletesen megegyezik a KDL-W5500-al. Csak a designban tér el. Mivel limitált széria, ezért jóval drágább is. A 40W5500 már 250k körül megkapható. [link]
[ Szerkesztve ]
-
nightshadow
veterán
válasz totalrevenue #37120 üzenetére
A Sony KDL-40WE5 pedig a KDL-40W5500 energiatakarékos változata. Kevesebbet fogyaszt, a többi paraméterbe a két tv ugyanaz.
[ Szerkesztve ]
-
nightshadow
veterán
válasz totalrevenue #37134 üzenetére
A 40W5500 a hivatalos honlap szerint otthoni módban 131 W-ot fogyaszt, a 40 WE5 pedig 88 W-t. Ezt leszámítva, mint írtam korábban, a két készülék ugyanaz.
A 40Z5500 jelenleg a Sony csúcs készüléke, e fölött már csak az X sorozat áll, de az új 40X5500 még nem jelent meg. -
nightshadow
veterán
Én a Sony shopba néztem meg mind a kettőt. Az eladó mondta, hogy ugyanaz a készülék. Ha megnézed a sony.hu-t, akkor van egy összehasonlítási táblázat is ([link]), ott is miden ugyanaz, a kontraszt is (ezáltal a fekete is). A háttérvilágítás az ami más (HCFL és nem CCFL), de ez a képminőségre nem hat ki, idézet a honlapról (képminőség megőrzése és nem javítása mellett):
„A BRAVIA LCD TV-kben mikrocsöves HCFL (melegkatódos fénycső) háttér-világítási technológia található, így az energiahatékonyság a képminőség megőrzése mellett valósulhat meg. A hagyományos CCFL háttér-világítási technológiával összehasonlítva a HCFL háttérvilágítás akár 50%-kal csökkenti az energiafogyasztást”
A personal senzor megint nem befolyásolja a képminőséget, csak az energiatakarékosságot, amit szintén írtam korábban. Tehát az energiatakarékosságot leszámítva a két készülék tökéletesen megegyezik.
[ Szerkesztve ]
-
nightshadow
veterán
Tehát ha jól látom, a kalibrált fekete az ugyanaz a két készüléken 0,07. A mért fehér, ami eltér a két készüléken, emiatt tér el egy kicsit a kontraszt. Egész pontosan 78-al.Tehát nem a jobb fekete miatt. Hogy ezt a különbséget szabad szemmel is észre lehet venni, azt én kétlem. Hogy ez a minimális kontraszt különbség megér 80k-át, azt meg nagyon kétlem. Tehát továbbra is fenntartom, hogy a két készülék ugyan az. Szerintem 78 kontraszt különbséget, ez olyan minimális, hogy még egy adott típuson belül is lehet mérni.
1 kontraszt eltérés 1000 Ft.
[ Szerkesztve ]
-
nightshadow
veterán
válasz totalrevenue #37209 üzenetére
Én a három közül valószínűleg a Sony-t venném, mert elfogult vagyok vele szemben, ugyanis a nappaliban jelenleg egy 82 cm-es 16:9-es Sony Wega CRT van. Eddig még semmi baja nem volt, s gyönyörű a képe. Az idei modellek közül egyébként jelenleg a Z5500 a csúcs modell, mert az idei X5500 még nem jött ki. Érdemes lehet még megnézni a tavalyi X4500-at, mert az most egy kicsit olcsóbb, mint a Z5500 (az árgép szerint).
Én nekem személy szerint a Philips nem szimpatikus mint márka, mert anno a videóm, meg a mini-hifim is Philips volt, s mindkettő kb. 2 év alatt megdöglött, pedig nem sokat volt használva. De ugye ez az én tapasztalatom, aminek egyébként a Philips tv-khez semmi köze, csak maga a márkát „utáltam” meg emiatt. Itt a fórumban viszont nagyon dicsérik, állítólag SD tv adásokban neki van a legjobb képe, meg rengeteg képjavítóval van ellátva.
A Samsung meg ha jól látom, akkor LED-es. A LED-el kapcsolatba eléggé megoszlanak a vélemények. Itt, meg más fórumokon is azt olvasom, hogy még nem eléggé kiforrott a technika, kell még neki 1-2 év. Többen meg esküsznek rá.
Igazából ezen a szinten, mivel mind a három tv már a felső-közép kategóriába tartozik, itt olyan nagy csalódás nem érheti az embert, de a végső döntést neked kell meghozni. Viszont vásárlás előtt személyesen mindenképp meg kell nézni, s csak a saját szemednek higgy, hiszen a te pénzed, s te fogod használni. -
nightshadow
veterán
válasz Hegyirabló #37415 üzenetére
Ezt nézted már? [link]
-
nightshadow
veterán
-
nightshadow
veterán
válasz nickwaren #37459 üzenetére
Coolmpi 36952-es hozzászólása
„Sziasztok!
Van egy LG LCD Tv, és sajnos 2 folt megjelent rajta. jobb oldalán a képnek. Lehet kezdeni vele valamit?
http://imagerz.com/QENGX0tvAwIBBQ1JEAVR
Előre is köszönöm!
CM”Coolmpi 37208-es hozzászólása
„Most nagyon pozitívan csalódtam!!!
Korábban írtam, hogy 1,5 éves LG TV-m foltosodik. Felhívtam a szervizt, és bemondásra (nem kell győzködni őket) elhitték, hogy nem én tettem tönkre!
Két opciót ajánlottak fel:
1, ha lehet rendelni hozzá kijelzőt, akkor megrendelik, kb. 1 hét, és kijönnek kicserélik (kb. 1 órás munka itt a helyszínen!!!)
2, ha nem lehet hozzá rendelni, akkor adnak cserére jogosító papírt, és a boltban levásárolhatom
Mondanom se kell melyiknek örülnék jobban Annak idején 170e forint volt. 37" nem full hd-s a tv.
Szóval ugyan elromlott ez rossz pont az LG-nek, viszont a garanciáztatásért le a kalappal!”PS: LG, alias Goldstar nálam is kilőve
[ Szerkesztve ]
-
nightshadow
veterán
válasz dnsgtr #37688 üzenetére
Szerintem, ha csak egy szemszögből nézzük a kérdést, akkor igazatok van a kereskedelemmel kapcsolatban. Viszont nézzük meg egy másik szemszögből. Pár hónapja, mikor voltam a MediaMarktba, akkor láttam egy Samsung tévét (pontos típusára már nem emlékszem), arra viszont igen, hogy kb. 130k-val volt drágább, mint pl. amennyiért akkor az AVPlanet-nál lehetett kapni. (Jelenleg is az AVPlanet általában az egyik legolcsóbb webshop.) Viszont csak saját garanciát ad, tehát meghibásodás esetén a boltba kell vinni, s ők viszik vissza abba az országba (pl. Ausztria vagy Németország), ahol vették.
Szerintem azzal különösebb gond nincs, hogy a tudatos vásárló eldöntheti, hogy a magyar garancia megér-e neki +130k-át. Ha igen, akkor megveszi a MM-ba, ha nem, akkor a webshop-ba. Tehát valamit valamiért. Nekem pl. nem éri meg.
Akkor sincs tragédia, ha webshopos garanciát kell érvényesíteni, mert az unokatestvérem pont az AVPlanet-nál vette pár éve a Samsung 40R8x-es LCD tévéjét, s gyári hibásat kapott, ami csak otthon derült ki, visszavitte, s gond nélkül kicserélték. Azóta sincs semmi baja a tv-nek, viszont akkor is valami 60k-át megspórolt a MM-hoz képest.
Abba persze igazatok van, hogy elméletileg, mivel az unió egy közös piac, nem szabadna jelentősége lennie annak, hogy az unión belül hol vette az ember az adott terméket, ugyanúgy elkellene fogadnia a magyar Samsung szerviznek az unión belül vásárolt Samsung tv-ét javításra.[ Szerkesztve ]
-
nightshadow
veterán
válasz doktordrog #37941 üzenetére
Nekem nincs ilyen tv-ém, viszont itt a fórumon elég sok embernek van, majd ők tudnak neked válaszolni tapasztalatból.
-
nightshadow
veterán
válasz Csabi8507 #37962 üzenetére
Igen, karácsony körül. Eddig valószínű a Sony KDL-40W5500 lesz a befutó. Hogy melyik webshop, azt még nem tudom, de biztos, hogy webshop lesz, mert ott már 240k körül megkapható. A MM-ban mikor utoljára néztem, akkor 300k fölött volt. Nekem 60-80k-át nem ér a magyar garancia.
-
nightshadow
veterán
válasz vargapdavid #38061 üzenetére
Ár/érték arányban a két koreai a legjobb, azaz az LG és a Samsung. Amiket én az LG-ről olvasgattam itt is, meg más fórumokon, magamnak biztos nem vennék LG-t. Maradt a Samsung, s mindenképp 100 Hz-eset akarsz, akkor a Samsung LE-37B650 a legjobb választás, s bele is fér a 200k-ás keretedbe. [link]
[ Szerkesztve ]
-
nightshadow
veterán
válasz adriankoooo #38175 üzenetére
Itt egy magyar teszt a B7000-ről: [link]
-
nightshadow
veterán
-
nightshadow
veterán
válasz sonique #38336 üzenetére
Hirtelen 3 tesztet találtam a Sharp LE700-ról. Egyik teszt se volt elájulva tőle, viszont mindhárom kiemelte a „motion blurt” nagy sebességű mozgásoknál. Főleg az egyik teszt összegzése tetszett:
„The lingering motion blur is a weakness, so sports fans and members of the Jason Statham fan-club might prefer an alternative that copes a little better with high-speed action.”
Magyarul sport- és Jason Statham filmrajongóknak inkább más alternatíva felé kéne nézni, ami jobban megbirkózik a nagy sebességű akcióval. (Azt már én teszem hozzá, hogy főleg ha az árát is figyelembe vesszük)
-
nightshadow
veterán
-
nightshadow
veterán
válasz sonique #38376 üzenetére
Én a fórumokat olvasva úgy emlékszem, hogy a panel lottó az idei Samsung szérián már megszűnt, (mármint hogy a készülék hátulján lévő matricáról derül ki a panel típusa). A helyett külön sorozatot kaptak a panelek, pl. a B530 panelje gyengébb a B550 paneljénél.
Írod, hogy a 32-ben nem is olyan panel van, mint a 37-ben. Ez igaz, mert a Samsung nem gyárt 37 panelt. A 40 vagy annál nagyobb panelekhez viszonyítva a 32-es valóban gyengébb, viszont én úgy tudom, hogy ez mindegyik márkára igaz.A 8 vs. 10 bit kérdéshez pedig szintén itt olvastam, hogy marketing fogás, mert a forrás anyag, mint pl. a konzoljáték vagy Blu-Ray film, az mind 8 bites, hiába 10 bites a tv.
Mint írtam fent, én ezeket az infókat a különböző fórumokon olvastam. Hogy valóban így van-e, azt majd nálam hozzáértőbb emberek megerősítik, vagy cáfolják.Szintén írod, hogy a Samsungnál csakis az olcsó ár és a multimédia az előny, a minőség nem. Bár nekem nincs még LCD tv-ém, de ezt itt, meg más fórumon nem tapasztalom. Pl. csak itt a fórumon volt már több Sharp tv, aminek belassult a menüje, legalább két LG tévé, amin fekete foltok jelentek meg, szintén LG tévék gyenge feketével.
A két „sláger” tv-re, a tavalyi A656-ra és az idei B650-re nem emlékszem, hogy itt bárki is panaszkodott volna. Az én LCD monitorom is Samsung (kb. 3 éves) szintén nincs semmi baja. Az előtte lévő Samsung CRT monitorom 10 éves volt, mielőtt lecseréltem egy LCD-re, az szintén nem látott szerelőt.
Persze ettől még lehet, hogy sok Samsung tv-ét visznek vissza, de ezt nyilván csak egy szervizes tudná megmondani. -
nightshadow
veterán
Már előtted megcáfolták, amit beírtál. Ráadásul nemrég linkeltem be az erre vonatkozó cikket is, de én is próbáltam megfogalmazni a lényegét, hogy miért bullshit ez a "nincs értelme a 10 bitnek" dolog. Úgy látom sokan térnek be ebbe a fórumba write-only módban... bocsi a nyers modorért, de a türelmemből kezdek kifogyni, mikor 153x is ugyanazt látom beírva, mikor már le lett tisztázva ez az egész...
Én meg ezt a cikket találtam: [link]
A lényeg magyarul:
„Amikor filmet nézel a multiplexbe digitálisan kivetítve, nagy esély van rá, hogy a Blu-ray-el megegyező felbontásban látod, azaz 1920*1080-ba. De egy Blu-Ray lemez soha nem nézne ki ilyen jól egy 50 láb átmérőjű képernyőn. Ennek részben ez az oka: a mozi előadás 12 bites szint használ (a 3-D 10 bitest). A film, mivel analóg, nem rendelkezik szín-mélység korlátozással és ezért elméletileg végtelen számú szint tud nyújtani.
Akkor hol a felhajtás? Teljesen mindegy, hogy a HD TV-éd mire képes, nagy valószínűség szerint soha nem fogsz rajta látni 10 bites tartalmat. Se a HD TV adás, se a Blu-Ray nem támogatja. Ha egy stúdió kiadna egy filmet Blu-ray-en 10 bites szín mélységgel, azt nem lehetne lejátszani egyetlen egy mai létező lejátszón. Ez valójában egy új formátum lenne, ami nem lenne kompatibilis egyetlen egy mai lejátszóval sem.”
Természetesen ezzel nem állítom, ellentétben veled, hogy nekem van igazam, de a teljes cikk azt sugallja, hogy nincs értelme a 10 bites HD TV-nek. Ezért ilyen szempontból érdekes az internet, mert minden állításnak, és annak az ellenkezőjére is lehet cikkeket találni egy állítás alátámasztására. Ezért én nem merném a te hozzászólásodat „bullshit”-nek nevezni, mint te az enyémet. Főleg azért, mert mint a korábbi hozzászólásomba írtam, én is az internetről tájékozódom, teljesen laikus vagyok, s még csak a bölcsek kövét se hordom magammal, így tényleg nem tudom eldönteni, hogy kinek van igaza.
Azt viszont tudom, hogy nekem bőven elég a 8 bites panel, mert ha jól tudom, akkor a tv-ék döntő többsége 8 bites, s az én szememnek nem hiányzik a plusz 2 bit extra felárért.[ Szerkesztve ]
-
nightshadow
veterán
válasz dabadab #38418 üzenetére
Akkor vegyük újra: nem azért kell a 10 bites feldolgozás, hogy meg lehessen jeleníteni a 10 bites forrást, hanem azért, hogy a 8 bites forrásból a képfeldolgozás után (színbeállítás, ilyenek) nem 7 bitnyi információ maradjon.
Ez az elmélet. A gyakorlatban te személy szerint látsz különbséget a 8 bit és a 10 bit között? Mert én az egyik Sony shopban láttam egymás mellett a Sony W4000 (10 bites) és a Sony W4500-at (8 bites) Blu-ray tartalommal, s mindkettőn gyönyörűek voltak a színek. Én nem láttam különbséget.
Guriga: én se találkoztam még olyan cikkel, ahol 8 bitnél nagyobb színmélységre lenne képes egy Blu-ray. Az én általam korábban beszúrt cikk szerint az már egy új formátumnak minősülne, amivel egyetlen egy mai Blu-ray player sem tudna megbirkózni.
Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest