Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#834) PB válasza Alex91 (#833) üzenetére


PB
tag

Nem, nem tudtam hogy egyszerre nem megy a kettő, de talán együtt lehet élni vele.
Ami nagyobb gond lehet, hogy néhány racknél a specifikációban maximalizálva volt a beletehető vinyón. (320 gb pl.)

A cél nagyjából annyi, hogy egy asztali gép kiváltásával annak korábbi 750gb-os vinyóját szeretném tovább használni a laptopok mellett egy külső rackben.
Aztán felfigyeltem ezekra a LAN-ba köthető megoldásokra amely lehetővé tenné hogy mindegyik gép számára elérhető lenne a helyi hálón, anélkül hogy be lenne kapcsolva egy bizonyos kliens ami össze van kötve a RACK-kel, sima windows ill. samba megosztással.
Egy 12V-al működő file szerver képe lebeg a szemem előtt:)

Az már csak hab a tortán hogy előbb utóbb lesz egy gyors netem amivel távolról is elérhetem majd mint file szervert.

Röviden ennyi.

Hogy értetted hogy az USB mi célt szolgál? Nem igazán ismerem ezt a témát, de olyat nem igazán találtam ami USB nélkül csak LAN csatlakozóval ellátott.

Egy másik alternatíva egy "sima" USB rack, max5e Ft-ig LAN nélkül. Ennél többet már csak LAN-os verzió áldoznék. Ha sokkal gyorsabb lenne az itthoni netem feltöltési sebessége már biztos nem gondolkodnék rajta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.