Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Nabuk


Nabuk
csendes tag

Sziasztok!

2,5" 2TB Seagate Baracuda merevlemeznek keresek 3.0 USB házat. Mit ajánlanátok?

Gondolom, házak között is van minőségi különbség, ami nemcsak anyagban nyilvánul meg de a merevlemez sebességében is.

Köszi,

(#4104) King Unique válasza Nabuk (#4101) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ezen sorozat 2 TB-os modellje 7 mm magas, amivel kapcsolatban az alábbi hozzászólásban le van írva a lényeg. Tehát a merevlemez stabil beszerelése szempontjából egy pont annak a méretére (7 mm) szabott (példa) / belül annak csavaros rögzítési lehetőségét biztosító (példa) külső ház lenne a legideálisabb. De használható akár egy normál méretű (9.5 mm) notebook merevlemezhez tervezett külső házzal (példa) is, viszont ez esetben szükség lehet belül a merevlemez utólagos és egyben házilagos kiékelésére.

USB 3.0-n az adatátviteli sebességgel kapcsolatos dolgok nemrég egy másik topikban részletezve voltak. Illetve az alábbi teszt jól szemlélteti, hogy még egy SATA II | BOT alapra épülő külső ház is max. egy SSD-t korlátoz ilyen téren. Egyébként az ST2000LM015 hasonló, mint a Mobile HDD sorozat 2 TB-os modellje (ST2000LM007). Vagyis előbbinél is kb. olyan adatátviteli sebességre lehet számítani USB 3.0-n, mint egy másik teszt alapján az utóbbinál.

[ Szerkesztve ]

(#4105) Project: A


Project: A
tag

Sziasztok!

Egy pofon egyszerű merevlemezházat szeretnék venni egy 2,5" tárhelynek. (1TB)
Semmi extra, korábban laptopba volt szerelve.

Igazából nem is tudom érdemes-e megkérdeznem milyet vegyek neki, kizárólag adattárolásra..
Gondolom elég egy márkátlan pár ezer forintos, vagy tévedek?

Üdv.

(#4106) King Unique válasza Project: A (#4105) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ha olcsó 2,5"-os külső ház kell, akkor a legolcsóbbak az egyes USB 2.0-s típusok, de olyanokat manapság már nem nagyon érdemes venni. Ugyanis egy USB 3.0-s külső ház sem sokkal, vagy szinte alig drágább és utóbbi nyilván időtállóbb megoldás. Na meg USB-n azért az adatátviteli sebesség sem teljesen mindegy. Példa: USB 2.0 | USB 3.0.

Aztán, ha nem gond az X hetes szállítási idő, akkor az eBay ás társai oldalakon is lehet olcsó USB 3.0-s típusokat találni. Az egyik kolléga mostanában ezt szokta ajánlani, de akár a nemrég más által említett modell is opció lehet. Bár az utóbbival egyelőre még nincsen konkrét tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#4107) Soma01 válasza King Unique (#4106) üzenetére


Soma01
veterán

Lesz majd tapasztalat, mert megrendeltem. Le fogom írni mit tud.

(#4108) King Unique válasza Soma01 (#4107) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, azért is írtam úgy, hogy egyelőre. A beszámolót pedig előre is köszönjük!

(#4109) Klara_ válasza King Unique (#4084) üzenetére


Klara_
őstag

Az uj JMicron vezerlok nem olvasnak SMART adatot... FW frissitessel talan valtozni fog a helyzet, de nem valoszinu. Szoval ez ilyen.

(#4110) Soma01 válasza Klara_ (#4109) üzenetére


Soma01
veterán

Az új mit jelent? Új gyártást vagy új chip verziót? Pl. a JMS567 ami az általam rendelt házban van, milyen lesz vajon?

(#4111) batagy válasza Klara_ (#4109) üzenetére


batagy
őstag

Ezt az infót honnan vetted?

Esetleg nem a Jmicron vezérlő nem olvassa a SMART adatot, hanem a HDS nem támogatja még az új Jmicron vezérlőt.

Más programmal nem lehet a Smartot kiolvasni?
Pl. CrystalDiskInfo

(#4112) Klara_ válasza batagy (#4111) üzenetére


Klara_
őstag

Janos Mathe, elkuldetem neki a teszt riportot, O valaszolta ezt.

Megnezem delutan avval is es leirom mit tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#4113) batagy válasza Klara_ (#4112) üzenetére


batagy
őstag

Értem.
Azért CrystalDiskInfo-val megnézném a biztonság kedvéért.

(#4115) batagy válasza Klara_ (#4112) üzenetére


batagy
őstag

Lehet még rossz USB3 driver is, ha mondjuk fent van valami Turbo USB3 driver vagy hasonló, vagy Intel Rapid storage esetleg. Már írtam a múltkor is, de nem reagáltál rá.

Milyen OS-ról van szó amúgy?
Az alaplapi USB vezérlő milyen chipset?

(#4116) King Unique válasza batagy (#4115) üzenetére


King Unique
titán

Azt már említette korábban, hogy Windows 10-et használ és ezen hozzászólásban is látszik a program ablakkeretén. Valamint egy másikban az USB-vezérlőkről is rakott be képet. Tehát Intel, illetve a Windows 10-ben amúgy is natív USB 3.0 támogatás van.

[ Szerkesztve ]

(#4117) King Unique válasza Klara_ (#4109) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez így nem feltétlen igaz, hogy egyik újabb USB 3.0-s JMicron chip esetében sem lehet kiolvasni a S.M.A.R.T. adatokat. Max. esetleg pl. egy bizonyos firmware, illetve egy bizonyos szoftveres környezet (OS & driverek, diagnosztikai program) esetében. De nálam pl. a JMS567 chip OK ilyen téren, valamint az itteni beszámolók és tesztek alapján rendszerint más külső házaknál is. Ezen beszámoló alapján pedig pl. a JMS578 vezérlőt is kezeli a HDS, ami még az előbbinél is újabb típusnak mondható. De, ha az előbbit nálad egyáltalán nem kezeli, akkor érdemes ránézni más programokkal is, mint pl. a CrystalDiskInfo, HDDScan, HD Tune stb.

[ Szerkesztve ]

(#4118) Klara_ válasza King Unique (#4117) üzenetére


Klara_
őstag

Crystal disk info meg lemezkent sem latja; HDDScan lemezkent latja, SMART resz inaktiv mint a Sentinelben. J.M. valoszinuleg tudta mit beszel.

(#4120) King Unique válasza Klara_ (#4118) üzenetére


King Unique
titán

Ha egyik program sem tudja kiolvasni a merevlemez állapotát és annak egyéb információit, valamint másik gépen és másik Windows alatt is ez a helyzet, akkor ez az adapter valóban problémás ilyen szempontból. De aztán lehet csak a jelenlegi firmware esetében áll fenn a probléma és nem alapból a JMS567 vezérlővel van a gond ilyen téren. Ami egyébként az USB 3.0-s JMicron chipeknél, illetve azok újabb típusainál általánosítva amúgy sem feltétlen igaz. Ez az előző válaszban ráadásul 2 konkrét példával is cáfolva volt, amelyek közül az egyik pont egy JMS567 chipes külső ház.

[ Szerkesztve ]

(#4121) Klara_ válasza King Unique (#4120) üzenetére


Klara_
őstag

Igazabol azt sem birtuk kideriteni anno, hogy ebben mi van, a PID ertek nem stimmelt.
Megneztem, egy 6. generacios HP laptopon is ugyanez a helyzet. Gondolom igy sporoltak a cuccon.

(#4122) Project: A


Project: A
tag

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítséget.
Kíváncsi lennék mit szólnátok az alábbiakhoz: (1TB 2,5" laptop merevlemezhez kellene, pár napon belül)
- ADATA AEX500U3-CRD
- 4World 10253

Várom az észrevételeket.

Üdv.

(#4123) King Unique válasza Project: A (#4122) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Itt a topikban azon külső házakkal van konkrét tapasztalat, amelyekről van az összefoglalóban beszámoló és / vagy teszt, valamint annak táblázatában szerepelnek. Az egyéb típusokkal viszont nincsen, ami nemrég egy másik válaszban már le volt írva, illetve a mostani kérdésre szintén érvényes. Ettől függetlenül opciók lehetnek akár az általad említett modellek is, de az előbbiek alapján ezen topikban tapasztalat ezekkel értelemszerűen nincsen.

Egyébként az összefoglalóban lévő lista mondhatni nem éppen kicsi, szóval az ott feltüntetett külső házak között is bőven lehetne találni megfelelőt. Illetve, ha 9,5 mm magas a notebook merevlemez, akkor ahhoz a belső méreteket és a kialakítást tekintve a legtöbb 2,5"-os külső ház eleve passzolna. Mármint nem kellene ilyen téren azzal foglalkozni, ami egy másik válaszban pl. a 7 mm magas típusok esetében említve volt.

[ Szerkesztve ]

(#4124) Klara_ válasza Klara_ (#4046) üzenetére


Klara_
őstag

Meg annyit tennek hozza, hogy a Sharkoonban ugyananz a HDD (7k1000) sokkal halkabban dolgozik mint a DeLockban, a TV-n keresztul is szepen megall benne a HDD levalasztaskor. A LED-je viszont nagyon erosen vilagit, este a TV alatt bekekiti a falat, ez lehetne halvanyabb. Reszemrol erosen ajanlott kategoria.

(#4125) w.miki


w.miki
veterán

Végül routert vettem, és fixre kötöttem rá a HDD-t.
Viszont megint kerestem egy házat, és megint Orico-t vettem. 2189u3. Volt hozzá pár dolláros kupon, azért tőlük, és nem a hivatalos store-ból.
A többi topikban dicsérik. Mást nem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4126) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Havernak van egy összetört Samsung M3 portable külső vinyója.
Maga a HDD jó, csak a ház tropa. Hol lehet ilyen házat venni ?
vagy bármilyet, amibe bele lehet tenni a HDD-t. Mutatok róla képeket is.

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

köszi.

(#4127) Soma01


Soma01
veterán

Van most nálam egy LogiLink ua0106 és amivel eddig megnéztem, azon programok szerint megy a TRIM vele. SSDlife Pro, HD Tune Pro, Hard Disk Sentinel, AS SSD Benchmark, CrystalDiskInfo. Mivel nézzem még, meg, hogy tuti legyen?

[ Szerkesztve ]

(#4128) tpeter77 válasza tpeter77 (#4126) üzenetére


tpeter77
addikt

küldött még egy képet, a panelt próbálta leszedni de nem lehet.

(#4130) King Unique válasza Soma01 (#4127) üzenetére


King Unique
titán

Abban egy korábbi beszámoló alapján ASM1053 chip lehet, aminél SSD-vel használva a külső házat valószínűleg nem fog működni a TRIM. Egy másik topikban (is) összegezve voltak nemrég az infók arról, hogy mely esetekben működhet: [link], [link].

Egyébként az a korábbi logout teszt alapján is látszik, hogy az említett programok USB-s csatlakozásnál nem feltétlen tükrözik a TRIM működésének valós állapotát. Ezt Windows alatt inkább a TrimCheck programmal célszerű leellenőrizni, amelynek a használatához pl. ezen hozzászólásban is vannak plusz infók.

[ Szerkesztve ]

(#4133) King Unique válasza tpeter77 (#4126) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Pont nemrég volt szó egy másik topikban arról, hogy ennél a típusnál a HDD vezérlőpaneljára van integrálva az USB-chip, valamint maga az USB-aljzat is integrált. Tehát nincsen különálló egységként olyan SATA-USB átalakító, mint ami pl. az alábbi tesztben is látható. Illetve maga a merevlemez sem a hagyományos kialakítású SATA csatolófelülettel van ellátva. Vagyis az M3-ból kiszerelt HDD-t egy másik USB-s külső ház belsejében nem lehet az ottani SATA fizikai interfészhez csatlakoztatni. De ez nyilván máshol (pl. PC, laptop) sem fog menni.
Az más dolog, hogy pl. így meg lehet oldani az átalakítást, de ezt csak szakembereknek ajánlott piszkálni!

Ugyanilyen külső házat max. esetleg olyan formában lehetne beszerezni, ha valaki szétszedi a komplett külső HDD-t és eladja annak ezt a részét. Tehát csak másodkézből. A WD gyári kiszerelésű 2,5"-os külső merevlemezeinél akad erre példa, de a Samsung esetében most hirtelen nem találtam. Viszont az említett gyártók ezen sorozatokat szimpla külső ház formájában hivatalosan nyilván nem forgalmazzák. Ők eleve gyári kiszerelésű külső HDD-ket gyártanak.

Egyébként biztos, hogy maga a HDD jó? A képeken annyira nem látszik, de ha már összetört a külső burkolat, akkor a drive vélhetően leesett, vagy egyéb módon egy erős ütést kapott. Az pedig nyilván nem tesz jót egy merevlemeznek... De, ha "csak" megnyomódott a külső burkolat és maga a HDD nem sérült, akkor az még nem feltétlen olyan vészes.

[ Szerkesztve ]

(#4134) tpeter77 válasza King Unique (#4133) üzenetére


tpeter77
addikt

Hdd működik bár még nem küldött hdsentineles fotót h vsn e hibás szektor rajta.

(#4135) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Nagy gondban vagyok. Megvettem ebay-ről ezt a házat, ami ugye USB 3.0-ás csatlakozóval rendelkezik, gondoltam a későbbiekben jó lesz az, mert nekem USB 2.0-val rendelkező eszközeim vannak (Asrock N68-GS4 FX, macbbok air 2011, Raspberry 2b) jelenleg. A helyzet az, hogy nem ismeri fel egyik eszköz sem a HDD-t. A HDD-vel minden rendben.
Nem lehet az a baj, hogy az USB 2.0 portokon nem kap elég áramot? :U Vagy szimplán rossz a ház? :U

(#4136) King Unique válasza DiVaD (#4135) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az összefoglaló "Gyakran ismételt kérdések" fejezetében a használat során előforduló gyakori problémák lehetséges okai fel vannak tüntetve, valamint a megoldásukhoz is vannak javaslatok. Ha csak USB 2.0 portok vannak a gazda hardveren, akkor lehet gond akár a tápellátás is. Viszont ilyenkor rendszerint kattog, illetve fel sem pörög a merevlemez, amit jó lenne lecsekkolni. Valamint pl. PC-ken eleve a hátlapi USB 2.0 portok használata javasolt, amelyek rendszerint tápellátás terén is stabilabbak. Az előlapi portoknál pedig ajánlott USB 2.0 esetében Y-kábelt használni.

Aztán, ha nem a tápellátás a gond és rendben felpörög a merevlemez, akkor ezt a "nem ismeri fel" dolgot kicsit részletezhetnéd. A PC-n gondolom Windows lehet, aminél az a lényeges, hogy csatlakoztatáskor mit mutat az eszközkezelő és a lemezkezelő. Az, hogy a fájlkezelőben megjelenik-e, vagy sem a külső drive, az másodlagos. Ahogyan egy másik topikban említettek értelmében az is, hogy XY lejátszó, tv-készülék, vagy akár egy speciális mini PC stb. felismeri-e rendben az USB-s háttértárat.

[ Szerkesztve ]

(#4137) DiVaD válasza King Unique (#4136) üzenetére


DiVaD
senior tag

Én úgy hallom, hogy felpörög.
Windows 7 alatt telepítette hozzá a szükséges drivert magától, viszont a lemezkezelőnél nem látszódik, mert be se tölti azt az oldalt (még a belső HDD-t se mutatja). De 2 partició van rajta, viszont azt nem tölti be. :(
Raspberry és OS X alatt semmit nem mutat (nem csak a kötetet, de fel se ismerte fizikailag).
Természetesen a LED világít rajta.

szerk: Természetesen alaplapi csatlakozóra tettem az asztali gépnél.

[ Szerkesztve ]

(#4138) King Unique válasza DiVaD (#4137) üzenetére


King Unique
titán

Az egy dolog, hogy közvetlenül az első csatlakoztatás után elkezdte hozzá telepíteni a Windows 7 az eszközillesztőt. Viszont az sikeres volt, az eszközkezelőben megjelenik rendesen a külső meghajtó? Ha nem, akkor a különféle hibakódokra vannak megoldási javaslatok. De olyan is előfordult, hogy valakinek rendszer-visszaállítást kellett csinálnia (példa). Na persze, ha más hardveren sem működik rendesen a külső ház, akkor nem feltétlen a PC-vel, illetve a rajta futó Windowszal lesz gond. De ezt pl. egy Live Linux alatti kipróbálással könnyen meg lehetne állapítani. Ha ott sem működik, akkor még inkább valószínűbb a külső ház hibája. De azért előtte érdemes másik USB-kábellel is kipróbálni, mert akár egy (gyárilag) hibás kábel miatt is lehetnek gondok.

[ Szerkesztve ]

(#4139) azbest


azbest
félisten

Most jött meg a mantistek mbox2.5 a banggoodról. Figyelem: változott a chipset!
Nem jms567 van benne, hanem jms578 a chip felirata. A hardverazonosító 152d:1576.
A smartmontools ki tudja olvasni a smart adatokat vele.

lsusb
Bus 004 Device 003: ID 152d:1576 JMicron Technology Corp. / JMicron USA Technology Corp.

lsusb -t
/: Bus 04.Port 1: Dev 1, Class=root_hub, Driver=xhci_hcd/4p, 5000M
|__ Port 1: Dev 3, If 0, Class=Mass Storage, Driver=uas, 5000M

Úgy tűnik a 4.10-es ubuntu 16.4.3-ban lévő kernel már tudja ezt is uasp módban használni.

A régebbi változathoz képest nincs látható különbség. Úgy általában pedig a 7 mili magas háttértárrat ügyesen kell a helyére dugni, mert befér a csatlakozó fölé is, szóval mellé lehet dugni könnyen.


[ Szerkesztve ]

(#4140) superg válasza azbest (#4139) üzenetére


superg
senior tag

több mint 1 éve vettem az enyémet az is 578-as.És nem müködik nem is használom ,valami baja van már nem emlékszem mi de egy fotót találtam

(#4141) batagy válasza azbest (#4139) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Köszi a beszámolót!
És neked a JMicron 2033x M.P. Tool látja a firmware verzióját benne?
usdev/jmicron

Alul húzd szét az oszlopokat, hogy a firmware verziószám is látszódjon.

Üdv

(#4142) azbest válasza batagy (#4141) üzenetére


azbest
félisten

nem látja :U
JMMassProd2_v1_16_14_1

USB\VID_152D&PID_1576&REV_0204
Vajon a rev lehet a fw verzió?

Úgy tűnik ez lesz az

FwUpdateTool_v1_19_16_24

[ Szerkesztve ]

(#4143) batagy válasza azbest (#4142) üzenetére


batagy
őstag

Pont ezt akartam írni én is, hogy találtam egy, az usbdev-en fent lévő v1.19.13 verziónál újabb FW Update tool verziót: v1.19.16.
Ez amit már te is megtaláltál!

Station drivers-en:
itt és itt.

Akkor a te firmware verziód 00.02.00.04!
Az első linkemben lévő bináris firmware verzió 124.01.00.02.
A második linkemben lévő bináris firmware verzió 00.02.00.03, ez biztosan régebbi, mint a tied.
Én úgy gondolom, hogy a 124.01.00.02 verzió is régebbi. Az első szegmens a gyártóhoz szokott kötődni, inkább a szám vége számít.

Várhatóan nincs újabb.
Ellenben, te viszont le tudod menteni nekünk a tiedet, az útmutató 1)-es pontja szerint! ;)
És azbest-nek elküldeni például, ha neki ugyanaz a chip van, de nekem is.

Az MP Tool v1.16.14.1 verziója ezt a chipet még nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#4144) King Unique válasza azbest (#4139) üzenetére


King Unique
titán

A gyártók szokták időnként cserélgetni az USB-chipeket az ilyen külső házakban. Illetve megtehetik, ha azzal a termék működését és funkcióit nem befolyásolják negatívan. A JMS578 már újabb chip, mint a JMS567. Az UASP módot mindkettő támogatja, ahogyan egy ideje a Linux is natívan. Viszont a S.M.A.R.T. adatok és vélhetően az egyéb állapotinformációk kiolvasása terén is kedvezőbb ezek szerint Linux alatt az előbbi, mint a korábbi tapasztalatok alapján a JMS567. De ez mondjuk lehet a firmware-től függő is. Windows alatt meg gondolom probléma nélkül kezeli pl. a HDS, ahogyan egy másik, szintén JMS578 chipes külső házat is. Illetve utóbbi a szoftveres leválasztás utáni leállítást és inaktivitásban az alvó módot is támogatja.

Köszönjük a beszámolót!

[ Szerkesztve ]

(#4145) azbest válasza batagy (#4143) üzenetére


azbest
félisten

feldobtam ide [link]

(#4144) King Unique
igen, előfordul hogy változtatnak. Ami kicsit bosszant, hogy a termék leírásánál a bolt nem frissítette. Egyébként csak azért kerestem kifejezetten jsm567-et, mert arra olyan régi a támogatás, hogy a régebbi kerneles különböző arm-os boardokon is jó eséllyel megy az uasp, például.

Elsőre egyébként valamelyik olcsóbb jsm578-as orico keretet néztem (2139U3 , 2577U3, néha van amelyik 6 dolcsira is lemegy), aztán gondoltam erre. Raspberry -vel biztos fog működni, a többi eszközzel pedig nem annyira fontos :)

[ Szerkesztve ]

(#4146) TeeJay


TeeJay
félisten

Van 3 darab Revoltec EX207 rack-em ASM1053 6G chippel
Kell e FW frissítenem vagy felesleges?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4147) King Unique válasza TeeJay (#4146) üzenetére


King Unique
titán

A firmware frissítése csak szükség esetén, illetve indokolt esetben alkalmazandó! Ha nincsen a külső ház működésével probléma, akkor általában felesleges piszkálni. Valamint az egy dolog, hogy vannak XY oldalakon firmware-ek az adott chiphez és meg lehet velük oldani a frissítést. Viszont úgy lenne az igazi, illetve a hivatalos, ha ezt minden esetben közvetlenül a külső ház gyártója biztosítaná az eszközhöz. Ami általában nem nagyon szokott megtörténni. Tehát az ilyen külső oldalakról összevadászott firmware-ek próbálgatása nyilván csak saját felelősségre javasolt! De erre a topik összefoglalója is felhívja a figyelmet.

Egyébként az is kérdéses, hogy a Revoltec EX207 külső házaknál meg lehetne-e egyáltalán oldani a firmware frissítését. Ugyanis az ASMedia chipeknél ez az összefoglalóban említett módon csak a PID: 55AA azonosítós típusok esetében lehetséges. Ellenben az előbbinél a legutolsó infók alapján 1053 az azonosító...Tehát annál nagy valószínűséggel nem fog működni a frissítés, ahogyan pl. PID: 1153 azonosító esetében sem.

[ Szerkesztve ]

(#4148) TeeJay válasza King Unique (#4147) üzenetére


TeeJay
félisten

jó kis ház nem véletlenül vettem már hármat is :D
akármire dugtam még mindenhol prímán ment, le is állítja minden gép sőt a TV is
szóval tökéletes
szereztem újabb laptopot amiben már Sandy Bridge i5 proci van meg szintén ASMedia USB3.0 chip úgyhogy passzol ahhoz is már néztem
szépen megy win8.1 alatt
és minden USB2.0 porton elindult, nem szenvedett a HDD hogy kevés a kraft neki

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4149) DiVaD válasza King Unique (#4138) üzenetére


DiVaD
senior tag

Kiderült a baj... :U
Kipróbáltam egy újabb Macbook-al, ahol van USB3... :U
Természetesen simán ment és a lemezkezelő is látta. :U
Szerintem az lehet hiba, hogy a régebbi gépektől nem tud elegendő áramot felvenni a HDD meghajtásához. :( Mindegy, legalább tudom, hogy működik ezáltal csak vennem kell egy USB2-es rack-et. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.