Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Nem találtam "Milyen Külső 2,5'' mobil rack-ek vegyek" topikot ,ezért remélem jó helyre írok kérelmet.

Vásároltam már egyszer egy ILYEN típusú külső házat ,de a TV-m nem tudott neki elég kraftot adni ,így csak világított de arra már nem volt képes hogy bepörgesse a bennlévő merevlemezt ,más tv-re ,gépre rádugva a házat hibátlanul működik a cucc.
Adott tv-n is működik egy 3,5-es rack ,de valahogy ezt a típust nem szerette így értelmetlen volt az említett külső ház vásár.

Tudtok nekem olyan külső házat ajánlani ,ami tuti működik ,megbízható és nem dobok ki ismét pénzt érte sajnos a tv-m érzékenysége miatt (nem tudom mitől lehet).

Szép estét ,köszöntem előre is! :R

(#4702) King Unique válasza TechN7ne (#4701) üzenetére


King Unique
titán

Itt az eszköz energiafelvétele és USB-n a megfelelő tápellátás biztosítása szempontjából nem éppen a külső ház, hanem eleve a benne lévő HDD és a gazda hardver (tv), az azon lévő USB-portok a lényeg. Sőt, vehetsz akármilyen külső házat, ha a tévén lévő portok tápellátása eleve bizonytalan, avagy elégtelen egy 2,5"-os külső HDD számára.

A jobb tv-készülékeken pont az előbbiek miatt szokott "HDD 5V 1A" jelölésű port lenni ilyen célra. Ha a tieden nincsen ilyen, ellenben van rajta (egymás mellett) 2 db 0,5 A-es port, akkor az Y-kábel lehet megoldás, vagyis egyszerre 2 db port használata. Ha csak 1 db 0,5 A-es port van rajta és ahhoz csatlakoztatva nem működik a 2,5"-os külső merevlemez, akkor az úgy eleve problémás. Ez esetben max. a külső tápellátás lehet opció, amiről a topik összefoglalójában és pl. ebben a hozzászólásban is vannak információk.

[ Szerkesztve ]

(#4703) Amazonas válasza King Unique (#4702) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szeretem az ilyen hozzászólásaidat olvasni. :) Szakszerű, tömör és informatív.

(#4704) King Unique válasza Amazonas (#4703) üzenetére


King Unique
titán

:R

(#4705) TechN7ne válasza King Unique (#4702) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm :R

(#4706) TaylorPro válasza TaylorPro (#4624) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nagyon minőségi cucc, vegyétek bátran! Egyedül a torx csavarhúzó gagyi benne, lenyíródik. A TYPE-C kábel is elég gyengének néz ki, de az USB-TYPE C kábele jó. Én tettem rá vastag gumi lábakat és úgy pihen az LG smart TV mögött. Hibátlan. Orico aluházas Type C

Pixel 8 Hazel

(#4707) TechN7ne válasza TaylorPro (#4706) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ennyiért itthon is van bőven választék ,nem látom sok értelmét ennek a rendelésnek.

(#4708) TaylorPro válasza TechN7ne (#4707) üzenetére


TaylorPro
addikt

Linkelj egyet kérlek. Meg mondjuk pont ugyan ezt?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#4709) zzola


zzola
félisten

Üdv!

PS4-hez jó választás egy LC-Power LC-25U3-BECRUX ?
Ez helyben elérhető.
Köszönöm.

Ez külső tápos, vagy USB-ről kap feszültséget?

[ Szerkesztve ]

(#4710) King Unique válasza zzola (#4709) üzenetére


King Unique
titán

A Becrux egy ajánlott külső ház és általánosan jó választás. Legalábbis PC-n, Macen történő használatra mindenképpen. Max. a mellékelt USB-kábel egy kicsit hosszú (1 m) és merev, de azért használható, meg szükség esetén akár másik kábellel is lehet. Aztán azt, hogy PS4-hez kompatibilitás stb. szempontjából mennyire jó választás ez a külső ház, használ-e hozzá valaki ilyet, majd a PlayStation 4 topikban megmondják. De egyébként elvileg ahhoz is jónak kell lennie, kezelnie kell stb. Viszont azért lett megemlítve a játékkonzol topikja, mert az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezettől (PC, Mac & desktop OS) eltérő környezetben történő használatnál biztos ami biztos alapon mindig célszerű az azzal foglalkozó topikban is érdeklődni a konkrét tapasztalatok felől.

Egy 2,5"-os USB-s külső háznál normál esetben nyilván nem szükséges külső tápellátás, mivel eleve USB-s tápellátással működik. Max. akkor lehet szükség kiegészítő / külső tápellátásra, ha a gazda hardveren lévő USB-port tápellátása bizonytalan, vagy elégtelen az eszköz számára. Erről pont nemrég volt szó a tévéknél, ami egyébként egy játékkonzolnál szintén érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#4711) zzola válasza King Unique (#4710) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#4712) TechN7ne válasza King Unique (#4702) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Vettem egy Gembird 2.5'' külső merevlemez házat apró pénzért ,gondoltam ennyiért még teszek egy próbát.

Szerencsémre a dobozában y-kábel volt ,így minden problémám megoldódott ezzel a kis olcsósággal. :R
+ volt benne egy mini csavarhúzó és egy műbőr tok. :DDD

(#4713) lappy


lappy
őstag

Sziasztok!

Van egy 2,5 HDD (laptopból kimentve) amihez szeretnék külső házat, milyet tudtok ajánlani ?
Műanyag vagy fém legyen, USB 2.0 vagy 3.0 legyen ?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#4714) King Unique válasza lappy (#4713) üzenetére


King Unique
titán

Attól is függ, hogy pontosan milyen kell és mennyiért, mihez csatlakoztatva lesz használva, + a HDD csatolófelülete, magassága, fordulatszáma is lényeges lehet. A kiválasztáshoz a topik összefoglalójának információs táblázata, valamint az ottani beszámolók és tesztek is segítségül lehetnek. Plusz a topikban a közelmúltban íródott egynéhány hozzászólás, amik szemléltetik, hogy mások milyen külső házakat vettek. Manapság egyébként inkább USB 3.0-s típusokat érdemesebb és előnyösebb a fémház is a jobb hőelvezetés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4715) lappy válasza King Unique (#4714) üzenetére


lappy
őstag

Seagate Momentus® 5400.6 ST9500325AS
Magasság 9.5 mm (0.37 inch)
5400 RPM SATA 3Gb/s hdd lenne amihez kellene küldő ház

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#4716) King Unique válasza lappy (#4715) üzenetére


King Unique
titán

Oké, a belső HDD pontos típusa és jellemzői most már ismertek. Egy ilyenhez gyakorlatilag a legtöbb SATA-USB 2.0/3.X külső ház eleve passzol. Viszont az előző válaszban említett egyéb dolgokról továbbra sincsenek konkrét információk, nem derült ki, hogy pontosan milyen külső ház kell, hogyan lesz használva, mekkora rá az anyagi keret stb. Ha ezek nincsenek letisztázva, akkor általánosan továbbra is azt tudom mondani, amit az előző válaszban. Vagyis ott van a topik összefoglalója, valamint pl. mások legutóbbi hozzászólásai (beszámolói, tesztjei), hogy ők milyen USB 2.0/3.X külső házakat vettek, amik egyébként a most említett HDD-hez is jók lehetnek. Példák: [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#4717) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Adott egy "laptop vinyó" (SATA de hogy hanyas azt nem tudom) amely 1TB-os és ha jól emlékszek Toshiba. Kb 2-3 évig volt használva a laptopban.
Eleinte az elsődleges helyen aztán átraktam az ODD helyére.
Viszont az ODD helyén valamiért furán viselkednek a tároló egységek. (SSD-vel és HDD-vel is volt tesztelve) (kb 100kb/s-el csinált mindent) A vinyó ki is lett próbálva egy másik gépben (ODD helyén) és ott nem tapasztaltam gondokat. Ezért szeretném külsőként használni. Jelenleg (ha minden igaz) csutkára van formázva.

Az OFF-ban említett vinyóhoz keresnék egy rack-et max 8 ezer forintért.

Amiket szeretnék, hogy tudjon: hdd alvó módja, hdd leállítás leválasztáskor, usb3.0
HDS támogatás előnyös a csavaros rögzítéssel egyetemben (Ez nem baj ha nincs, ha jól rögzül enélkül is).

2 féle van amit már kinéztem de ettől függetlenül kíváncsi vagyok hogy van-e valami más véleményetek!
1. Orico 2518s3
2. RaidSonic icy box 273StU3

Segítséget előre is köszi ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#4718) King Unique válasza Roxkex (#4717) üzenetére


King Unique
titán

A megadott feltételeknek az eddigi tapasztalatok alapján mindkét külső ház megfelelne. Ha szempont a HDD csavaros rögzítési lehetősége, akkor még pl. a LogiLink UA0115 is szóba jöhet, amely az árgép találatai alapján szintén beleférne a 8 ezres keretbe. Ha nem, akkor pedig pl. az LC-25U3-Becrux, aminél van hátul szivacs a HDD megtámasztásához, valamint az ára ennek is a megadott kereten belül van.

(#4719) Roxkex válasza King Unique (#4718) üzenetére


Roxkex
senior tag

Hmm!
Ez a logilink tényleg tetszetős !
Itt a DC power azt akarja jelenteni, hogy kell neki még +-ba áram is ?
Ha nem szükséges kikerülném !

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#4721) King Unique válasza Roxkex (#4719) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben egy 2,5"-os, USB-s külső merevlemez működéséhez eleve nem szükséges külső tápellátás (tápadapter), ami pl. ebben a korábbi hozzászólásban is részletezve van. Az UA0115-nél a DC tápbemenet szintén csak szükség esetén használandó, amikor a gazda hardver nem képes megfelelő tápellátást biztosítani az eszköznek. De pl. laptopok és asztali PC-k, meg azoknál pláne USB 3.X portok használata esetében rendszerint nem téma ez. Egyébként elég fullos külső ház ez a LogiLink, a DC tápbemenet mellett még külön tápkapcsoló is van rajta, ami eleve inkább a 3,5"-os típusoknál szokott jellemző lenni (bővebben).

[ Szerkesztve ]

(#4722) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok!

Külső HDD-t szeretnék venni USB csatlakozással. 1 TB-ra gondoltam és adatok (képek, dokumentumok, videók, stb) tárolására kellene.

Tudnátok ajánlani valamilyent, akár hogy mit kell figyelni, ilyesmi.

Köszönöm!

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#4723) King Unique válasza sid87 (#4722) üzenetére


King Unique
titán

Ha megvan már a 2,5"-os belső merevlemez és ahhoz akarsz egy USB-s külső házat venni, akkor jó topikban érdeklődsz. Viszont akkor meg kellene adni, hogy pontosan milyen belső HDD-ről van szó (példa) és pontosan milyen külső ház kellene (példa).

Ha egybeépített, gyárilag összeszerelt 2,5"-os külső merevlemez kell, akkor viszont eleve nem a megfelelő topikban érdeklődsz. Az utóbbi típusokkal és az általános kérdésekkel a külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD topik foglalkozik. Ahol szintén van téma-összefoglaló, ami választ adhat akár a mostani kérdésre is. De ahhoz először el kellene dönteni, hogy pontosan milyen külső merevlemez kell és annak megfelelően választani, amihez az "Ar, vásárlási szempontok" fejezet, az ottani konkrét példák nyújthatnak segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#4724) Andrew801


Andrew801
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Sosem vettem még külső tárolót.
Használat: Szüleimnek másolnék pár Full HD és 4K filmeket egy külső tárolóra, kb. havonta menne rá újabb adag. TV USB portján keresztül lenne csatlakoztatva. USB 3.0

Amit kinéztem:
1.
https://www.axagon.eu/hu/produkty/ee25-s6b
TRIM nincs, UASP igen.

Ez használható 500Gb-os SSD-vel vagy inkább csak 2,5" HDD-vel használható?

2.
https://www.axagon.eu/hu/produkty/ee25-xa6
https://www.axagon.eu/hu/produkty/ee25-f6b
TRIM és UASP is van. (műszakilag nem láttam különbséget a két termék között)

Itt is vagy SSD vagy HDD lenne belerakva.

Mivel 30-50Gb-os fileokról van szó, ezért gondoltam, hogy másolásnál SSD jobb lenne, meg mozog is + szülői faktor. :)

Melyiket érdemes megvenni? Vagy melyiket miért igen és miért nem. Előre is köszönöm a segítséget!
Természetesen, ha van jobb külső ház, hasonló áron, akkor szívesen várom azt az infót is.
Ami fontos lehet még, hogy mivel TV-vel használják, nem tudják külön leállítani menüből (biztonságos eltávolítás...), csak kihúzzák a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#4727) King Unique válasza Andrew801 (#4724) üzenetére


King Unique
titán

Ha már SSD lenne belerakva, akkor nyilván a 2. opciót érdemes választani, azaz olyan külső házat, amelyiknél működik USB-s használatnál a TRIM (UNMAP). A linkelt modellek (EE25-XA6, EE25-F6B) pedig tudják ezt a gyártó leírása alapján. Sőt, az előbbiből mostanában ketten is vettek itt a topikban és ebben + ebben a hozzászólásban szintén működő állapotról számoltak be. A másikkal nincsen itt konkrét tapasztalat, de a leírása alapján a célra az is megfelelhet. Az egyébként tool-free típus, azaz szerszámmentes szét- és összeszerelést, illetve csavarmentes rögzítést tesz lehetővé.

Egyébként a Full HD és a 4K UHD filmek lejátszásához nem létszükséglet a külső SSD, mivel nem igényel akkora adatátviteli sebességet, amiről korábban az egyik társtopikban is volt szó. Valamint ez esetben nem apró fájlokkal végzett műveletekről, hanem eleve nagyobb méretű fájlokról van szó, max. talán az SSD jóval gyorsabb elérési ideje az, ami ilyenkor is számítana valamit. Na meg a legtöbb tévén úgyis rendszerint csak USB 2.0 portok szoktak lenni, az meg a másik. Vagyis a külső SSD jóval nagyobb adatátviteli sebességéből leginkább csak pl. PC-n, USB 3.0-s csatlakozásnál lehetne profitálni a filmek felmásolása közben. Bár szekvenciális írásnál egy külső HDD sem lenne azért olyan lassú, de nyilván nem is lenne olyan gyors, mint egy külső SSD. Ilyen célra tehát egy 2,5"-os (külső) HDD is megfelelne, ami ráadásul olcsóbb lenne ekkora tárolókapacitásnál, sőt ugyanannyiért akár többszöröse tárhelyet kínálna. De ugyanakkor a szinte zajtalan működés, a külső hatásokkal (pl. leejtés) szembeni nagyobb ellenállás stb. szempontjából viszont nyilván előnyösebb egy SSD-alapú megoldás.
Aztán ha már tévén történő használat, akkor az ebben a hozzászólásban leírtakra is javasolt odafigyelni. Vagyis a kompatibilitásra, USB-s csatlakozásnál a stabil tápellátásra stb. Ilyen környezetben a TRIM működése viszont kérdéses lehet, de a leírtak alapján egyrészt a tévénél úgyis inkább csak lejátszás, azaz olvasás lesz a külső SSD-n. Másrészt PC, Mac & UASP-t támogató desktop OS felállásnál használva már működni fog és inkább ott lesz lényegesebb a fájlok írásakor, törlésekor. Ha a tv-készülék menüjében nincsen pl. ilyen / ilyen opció az eszköz szoftveres leválasztására, akkor lehetőleg olyankor kellene fizikailag leválasztani az USB-kábel kihúzásával, amikor épp nincsen használatban, nincsen rajta olvasási / írási művelet. Ez általában a külső házon lévő állapotjelző LED villogásából is látszik, ami pl. ebben a leírásban szemléltetve van.

[ Szerkesztve ]

(#4728) Andrew801 válasza King Unique (#4727) üzenetére


Andrew801
tag

Köszönöm a részletes választ! :R

(#4729) NORBl


NORBl
aktív tag

Legolcsóbb, jól használható 2,5 - ös 3.0 - ás alu ház érdekelne a piacon.

Alin néztem Orico házakat most gyorsba. Az jó lesz nekem, vagy van másik gyártónál olcsóbb ?

(#4730) King Unique válasza NORBl (#4729) üzenetére


King Unique
titán

A topik összefoglalójának információs táblázatában fel van tüntetve egynéhány külső ház árakkal, illetve azok linkjeivel együtt. De itt egyrészt attól is függ a megfelelő kiválasztása, hogy számodra mit jelent a jól használható, milyen követelményeknek kell megfelelnie a külső háznak (példa). Másrészt azt is el kellene dönteni, hogy megfelel belföldi boltból is kb. ≥ 3 ezerért, vagy adott esetben akár még ennél is valamivel olcsóbban mindenképpen AliExpress és társai online piacterek kínálatából való legyen. Aztán nem derült ki, hogy pontosan melyik ORICO külső házakat nézted, de viszonylag sokféle 2,5"-os modell van a kínálatukban, amelyek közül néhányról itt a topikban is volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#4731) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Rendeltem ebay ről egy olcsó külső rack-et. Nem tudom, hogy az alábbi hibának van-e köze hozzá.
Azt csinálja a vinyó, hogy pl egy film elindításánál (nem mindig) "nyekken" egyet, tehát hallható hangot ad és a film nem indul majd megint és így tovább ami után van elindul vagy én leállítom a folyamatot. Ez mitől lehet?

A vinyó egyébként egy S905 boxra csatlakozik. Amihez direkt emiatt vettem egy nagyobb tápot.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4732) King Unique válasza Nerazim (#4731) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt itt nem derült ki az, hogy USB-n a külső HDD tápellátása biztosan rendben van-e. Az egy dolog, hogy a készülékhez erősebb tápegység lett véve, de ha 1 db USB 2.0 (?) port nem tudja stabilan meghajtani az eszközt, akkor így nem sokat ér. Ha van rajta 2 db port, akkor ilyenkor javasolt Y-kábelt használni. Meg ha már USB-kábel, akkor azt is célszerű ellenőrizni, szükség esetén másikkal is kipróbálni a külső házat, mivel a kábel hibája, valamint 2,5"-os meghajtóknál a hossza is okozhat gondokat.

Másrészt az sem derült ki, hogy a HDD már előtte is produkálta ezt a bizonyos "nyekkenést" a gépben SATA-n / másik külső házban USB-n, vagy csak az újonnan vásárolt külső házban. Valamint pl. PC-s környezetben is, vagy csak ennél a médialejátszónál. Aztán az sem teljesen világos, hogy pontosan mit is jelent ez a "nyekkenés", pl. kattog / kattan a HDD vélhetően elégtelen tápellátás / fejparkolás miatt, vagy egyéb módon és ok miatt abnormális zajt kibocsátva. Aztán még az is lényeges lehet, hogy milyen a HDD állapota, azaz pl. Windowson a HDS mit mutat.

[ Szerkesztve ]

(#4733) RVR400 válasza Nerazim (#4731) üzenetére


RVR400
veterán

Az előttem szóló jól mondja, nekem is volt S905-öm, azon nekem is ezt csinálta mindegyik vinyó, amíg nem volt rajta normálisan táp, szóval vagy Y kábel, vagy megsegíted mondjuk egy aktív HUB-bal.

(#4732) King Unique: A nyekkenés az nyekkenés, de azt is lehetne rá mondani, hogy csürüszkölős hang. Nem tudom semmihez sem hasonlítani, esetleg a fax adatátviteli hangjához, de fémesebben. :D

[ Szerkesztve ]

(#4734) NORBl válasza King Unique (#4730) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszi.

Ezt néztem ki.

(#4735) King Unique válasza NORBl (#4734) üzenetére


King Unique
titán

Ezzel a külső házzal itt a topikban jelenleg nincsen konkrét tapasztalat, tehát nem ismert, hogy mennyire oké. De első ránézésre amúgy nem tűnik rossznak, hőelvezetés szempontjából előnyös az alumínium, ahogyan a tool-free kivitel is, ha a szerszám- és szerelésmentes használat a szempont. Bár a megvalósítás az alábbi kép és videó szerint kissé szokatlan, a SATA-USB panel és egyben a SATA fizikai csatlakozó be van építve a külső házba, amibe a dokkolókhoz hasonló módon kell beletolni és csatlakoztatni a HDD / SSD meghajtót, majd utána a kifordítható elemmel történik a rögzítés, lezárás. Aztán a mellékelt védőtok is ötletes, bár komolyabb védelmet inkább egy standard hordozótok nyújt, amiben akár maga az USB-kábel is elfér.

[ Szerkesztve ]

(#4736) NORBl válasza King Unique (#4735) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszi a infókat. Nagyon korrekt, ahogy rászánod az időt, hogy segíts!

:R

Igen időközben én is átgondoltam, és ez és ez lett belőle.

Amit belerakok az pihenne benne, szóval fölösleges a tool-free kialakítás. Meg gondoltam ebben biztonságosabban, stabilabban is pihen a vinyó. Tetszik, hogy ebben van egy vékony gumi szerű borítás a további védelem miatt.

Egy 500 gigás WD Black fog benne pihizni. Cakpakk 11500 körül lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

(#4737) King Unique válasza NORBl (#4736) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként nem arra céloztam, hogy okvetlenül mást kell helyette választani és az előbbi külső ház egyáltalán nem lehet jó, csak pár dolog lett megemlítve. De ha nem létszükséglet a tool-free kivitel és szimpatikusabb ez a 2169U3, akkor választhatod helyette akár ezt is. Legalábbis elvileg, mert itt a topikban gyakorlati tapasztalat ez utóbbival szintén nincsen. Azokkal az egyes ORICO külső házakkal van, amelyekről volt szó itt korábban, illetve szerepelnek valamilyen formában az összefoglalóban.

Ha már 7200 RPM-es HDD lesz belerakva, akkor egyrészt fontos a megfelelő hőelvezetés és szellőzés. Ez a 2169U3 külső ház, illetve a fémhálós kialakítás ilyen téren pont előnyös, ebben valószínűleg nem fog túlmelegedni és megfőni még egy ilyen HDD sem. Másrészt USB-n a megfelelő és egyben stabil tápellátás is lényeges, mivel egy 7200-as (külső) HDD energiaigénye valamivel még nagyobb lehet, mint egy 5400-as típusé. Vagyis a gazda hardveren lehetőleg majd USB 3.X porthoz csatlakoztatva legyen használva!

[ Szerkesztve ]

(#4738) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Ha tud valaki magyarázatot a tapasztalatomra kérem magyarázza el mi lehet az ok.
Előre bocsátom kényszer helyzetben történt a dolog. Egy 500 GB-is SSD-t kellett ideiglenesen egy régi Delock SATA2/USB2 külső reck-be tenni nagy adatmennyiség szállításához. Megszokásból USB2 portra dugtam és 35MB/s átviteli sebességet kaptam, majd kíváncsiságból átdugtam az USB3-mas portba és meglepetésemre ugyanazokat a file-ket itt csak 18MB/s átviteli sebességgel vitte át a rendszer. Mitől lehet az USB3 lassabb mint az USB2, talán a reck vezérlője a 2-re van optimalizálva? Egyébként ez a 3-mas port egy külső USB3-mas vinyon 130-150-el teper.

(#4739) King Unique válasza CsengődiGeri (#4738) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz, hogy USB 3.0-s sebességgel működjön egy ilyen eszköz, mind a külső háznak, portnak és a kábelnek is USB 3.0-snak kell lennie, valamint az OS-nek is támogatnia kell. Ha esetedben USB 2.0-s a külső ház és a port is, akkor viszont nincs min csodálkozni, nem meglepő a max. 35 MB/s. Az viszont igen, ha USB 3.0 porthoz csatlakoztatva lassabb, mivel ott pont hogy akár még valamivel gyorsabbnak kellene lennie (példa). De ilyen téren lehet különbség pl. egy asztali PC-nél előlapi / hátlapi USB 3.0 port között, az USB-kábel hossza sem teljesen mindegy, a szoftverkörnyezet is számíthat stb. Na meg mivel egy SATA-USB külső SSD-ről van szó, ezért annál másolásnál a megfelelő írási sebesség tartásához USB-n is lényeges lehet a TRIM (UNMAP) működése. Ha nem működik USB-n és az adott SSD-nél a Garbage Collection sem elég hatékony ahhoz, hogy valamilyen szinten ellensúlyozza a hiányát, akkor előbb-utóbb eleve be fog lassulni az SSD. Aztán, hogy esetedben ez, vagy más volt-e az oka, az nem derült ki, de tartósan TRIM nélkül használva az SSD-t USB-n is számolni kell majd a lassulással.

[ Szerkesztve ]

(#4740) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ezt a 2 modelt néztem ki: Toshiba Canvio Basics 2.5 2TB 5400rpm [link]
Maxtor M3 Portable 2.5" 2TB [link]
De végülis mindegy, csak hasonló áron kellene egy 2 terás megbízható modell.
Köszike

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4741) King Unique válasza 7Heads Drago (#4740) üzenetére


King Unique
titán

Arról pont nemrég volt szó, hogy mely topikban kellene érdeklődni, ha nem külső házas megoldás, hanem gyárilag készre szerelt külső merevlemez kell. Ahol ráadásul korábban már érdeklődtél. Most is ezt kellene tenni, de előtte célszerű elolvasni az előbb linkelt esetnél leírtakat, illetve a másik topik összefoglalóját, ami jó eséllyel választ adhat a kérdésre.

(#4742) 7Heads Drago válasza King Unique (#4741) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Köszike.
Nem magamnak veszem, és a fent említett esetek nem tegnap voltak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4743) Roxkex válasza King Unique (#4721) üzenetére


Roxkex
senior tag

Köszönöm szépen s bocsánat, hogy csak most válaszolok ! :)
Ez örömteli, hogy pluszba lehet tápot is adni neki, mert olykor-olykor a telóra is rákötöttem volna de az nem tudott neki adni eleget :\
Így viszont már elképzelhető, hogy jó ! :P

Szerk.: Egy elég fontos kérdés viszont.
Ha gépre van dugva a rack a vinyóval majd a gépet ki kapcsolom / alvózom / hibernálom majd ismét bekapcsolom a racket be kell kapcsolni ismételten ? Az nekem elég kellemetlen volna.
A cserére szánt külső vinyóm az úgy csinálta, hogy amikor bekapcsolt a gép akkor automatikusan az is áramot kapott. Ez lenne cél most is.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#4744) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

A táblázatban felsorolt külső rackek alapvetően mind jók MacOS-hez is?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#4745) King Unique válasza Hegyirabló (#4744) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen eszközöknél az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezet eleve a PC, Mac & desktop OS. Vagyis értelemszerűen használhatók ezek a külső házak Macen, illetve macOS-szel is. Max. az adott desktop OS-re vonatkozóan szoktak megadni minimum követelményként egy verziószámot, ami pl. az alábbi képen is látható. De az rendszerint olyan régi verzió szokott lenni, amit és pláne annál régebbit már nem nagyon használ senki. A linkelt példában lévő 8.6-os verziónál is bizonyára jóval újabbat használsz, sőt lehet épp az aktuális (10.14 Mojave) macOS verziót. Vagyis ez esetben nyilván ez a része is rendben lesz.

Ami még esetleg pluszban megemlítendő, az az adatátvitelhez használt interfész, valamint a fizikai csatlakozó típusa. De ha van az általad használat Mac gépeken USB-port, illetve USB 3.X, akkor nyilván ez sem téma. Max. az újaknál esetleg az USB-C (Type-C) lehet az, de szükség esetén az ahhoz történő csatlakoztatás is könnyen megoldható a megfelelő adapter / kábel használatával, nem feltétlen muszáj Type-C csatlakozós külső házat venni, ami nyilván a másik lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#4746) Hegyirabló válasza King Unique (#4745) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm szépen az újabb segítséget!

Aquila non captat muscas.

(#4747) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PCX-en most akciózzák a HDD kereteket.
Egy 2,5"-os 640GB-os laptop vinyóhoz kéne.
Melyiket lenne érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4748) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Megvettem ezt a Raidsonic Icy Box IB-273StU3 racket. Szépen beszereltem. Elsőre az első képet hozta, hosszabbító kábellel rádugva, IBM PC-re. Második teszt során a második kép lett, közvetlenül rádugva, Macre. Vajon amiatt kaptam jobb eredményt másodjára, mert közvetlenül volt rádugva? Egy WD Scorpio Blue SataII 500GB-ról van szó. Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#4749) King Unique válasza gyuromoj (#4747) üzenetére


King Unique
titán

Ha SATA-s az a 2,5"-os merevlemez, akkor értelemszerűen külső házból is olyat kell venni. Továbbá javasolt nyilván USB 3.0-sat a megfelelő adatátviteli sebesség, valamint alumíniumházasat a megfelelő hőelvezetés miatt. Viszont, hogy abból a listából pontosan melyiket, az egyrészt attól is függ, hogy pontosan milyen kell. Példák: [link], [link]. Másrészt tapasztalat itt a topikban azokkal a külső házakkal van, amelyek szerepelnek az összefoglalóban beszámoló és teszt formájában, valamint az információs táblázatban. Vagyis azok alapján egyrészt lehet a linkelt webshopban lévő listából is szelektálni, másrészt viszont az ott megtalálható egyéb modellekkel értelemszerűen nincsen tapasztalat.

(#4750) gyuromoj válasza King Unique (#4749) üzenetére


gyuromoj
veterán

Na ezt néztem, nem írtak rosszakat róla itt a topikban.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.