Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) King Unique válasza Hegyirabló (#3650) üzenetére


King Unique
titán

Általánosan mindkettő jónak mondható és a célnak megfelelnek. De, ha mégis választani kell közülük, akkor például meg kéne adni konkrét elvárásokat, illetve paramétereket és amelyik ezeknek jobban megfelel, nyilván az lesz a befutó. Erre már a korábbi válaszban is volt célzás.

A Captiva tesztjei és beszámolói önmagukért beszélnek, ezért ahhoz sokat nem kell hozzáfűzni. A másodikhoz viszont egy korábbi összegzésben van némi plusz információ. Illetve az aktuális modellről legutóbb az alábbi visszajelzések voltak itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#3652) Hegyirabló válasza King Unique (#3651) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm szépen!

Végül a Captivát vettem, gyorsan kellett döntenem, mert holnap már használnom kell a racket. Eddig jó, szerintem a LED sem annyira zavaró.

Aquila non captat muscas.

(#3653) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

9,5 mm magas 750GB-os HDD-nek szeretnék viszonylag minőségi, USB 3.0-ás külső házat.

Két kiszemeltem a következő:
i-tec MySafe MYSAFEU312
Patriot Gauntlet 3 PCGT325S

Utóbbiról sehol nem találok infót, hogy milyen magas HDD fér bele :( Viszont több külföldi tesztetek olvastam, és teljesítményben kiváló.

Vélemények?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#3654) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok, sajnos nem értek hozzá annyira , ezért írnék ide, és kérnék segítségért.
Elvileg egy ilyenhdd volna a laptopba(van rajta 3.0, WIN 10 ) és ehez kellene egy dokkoló amit inkább olvasásra (nagyobb fájlok (40-50GB) ill mentésekhez&tárolására lenne. Szóval legyen gyors :) szeretnem ha 7e Ft alatt maradna, és előfordul hogy tv be is bekerulne (film)
A leállítás elválasztáskor, és a usap gondolom fontos lenne, az alvó nem tudom....? :F
Köszönöm előre is

(#3655) King Unique válasza troszti (#3653) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az elsővel nincs tapasztalat, de maga a kivitelezés kb. ugyanaz, mint az N-Drive esetében. Viszont a benne lévő vezérlő nem ismert, ahogyan a leállítási funkciók stb. működése sem.

A másodiknak van gyártói oldala, illetve adatlapja is. Az valóban nincs egyértelműen megadva, hogy max. milyen magas HDD-t kezel, de ránézésre a 9,5 mm-es biztosan belemegy. A legtöbb 2,5"-os külső ház eleve erre a méretre van szabva és csak a slim típusok vannak pl. 7 mm-re lekorlátozva. Továbbá ezzel a külső házzal van némi tapasztalat egy fórumtárs jóvoltából. Amúgy meg szinte ~ ugyanaz, mint ez a Revoltec.

Továbbá, ha esetleg Machez (is) használnád, akkor vannak ahhoz passzoló modellek. Ezekről korábban már volt szó. Igaz, manapság nem feltétlen szerezhető be mindegyik, legalábbis itthon nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#3656) King Unique válasza G-Bali (#3654) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

A dokkolókkal eleve kevés tapasztalat van, de azért egy tesztet és egy beszámolót tudok mutatni. A 7 ezres keret viszont kicsit szűkös, előbbiek nem igazán férnek bele. De nyilván nem kötelező ezeket választani, lehet akár mást is.

Az egyes paraméterek megléte nem feltétlen létszükséglet, pláne hogy pl. a leválasztás utáni leállítás, alvó mód stb. egy TV-n vsz nem is fog működni. Persze az elsődlegesen támogatott környezetben (pl. laptop + Win10) nyilván jól jöhet egyik-másik.

[ Szerkesztve ]

(#3657) G-Bali válasza King Unique (#3656) üzenetére


G-Bali
senior tag

Jaj elnézést rosszul írtam nem dokkolóra gondoltam hanem rendes külső mobil rackra :B :B
Maradjnk A Leválasztás utáni leállítás
Alvó mód UASP USB 3.0
Fő szempont a laptop, csavaros nem fontos ha a szivacs jól fogja
Megegyszer bocsi a rosszul leírtak ért.. :R

(#3658) troszti válasza King Unique (#3655) üzenetére


troszti
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ!

Meggyőztél, a Patriot-ot választom. Ár/érték arányban nálam ez viszi a prímet. Remélem beválik és meg leszek vele elégedve. Persze reggel óta kifogyott a AQUA-nál, akik ingyen hozták volna, úgyhogy kereshetek máshol...

Ha megjön, és lesz egy kis időm tesztelni, írok majd róla egy részletes beszámolót :)

Egyébkéne elsődelegesen egy Windows-os laptophoz lesz, de mindenképp megnézem hogyan teljesít OSX-en, vagyis most már macOS-en :))

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#3659) King Unique válasza G-Bali (#3657) üzenetére


King Unique
titán

Az összefoglaló táblázatában fel van tüntetve, hogy melyik külső rack mit támogat. Tehát az alapján a megadott paramétereknek megfelelően lehet szelektálni. Illetve ugyan nagyjából meg lettek adva az igények, de ez esetben is még kb. azokat tudnám hozzáfűzni kiegészítésképpen, amiket egy korábbi válaszban.

[ Szerkesztve ]

(#3660) G-Bali válasza King Unique (#3659) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm szépen! :R

(#3661) G-Bali


G-Bali
senior tag

Lenne még olyan kérdésem hogy a ua0115 hol lehet még Budapesten beszerezni mert eléggé hiány cikk lett :((((nem szeretnék napokat várni ra) mert már csak ez, és a Becrux között fogok dönteni..?!
A másik hogy én ezzel a hdd vel mekkora sebességel fogok tudni másolni le, illetve fel, a laptopra?

Köszönöm :R

(#3662) King Unique válasza G-Bali (#3661) üzenetére


King Unique
titán

Erről már volt szó, hogy az egyes külső házak elérhetősége itthon folyamatosan változik. Például korábban pár hónapig a Becrux sem volt kapható, aztán nemrég újra elkezdték forgalmazni és jelenleg is több bolt kínálatában megtalálható. Lehet az UA0115 is később még beszerezhető lesz, de erre nincsen garancia. Sokat várni meg nyilván nem érdemes, ezért akkor vedd a másikat, ha az a biztos kiszemelt.

Az adatátviteli sebesség függ bizonyos paraméterektől. Tehát például fájlmásolásnál, ha a laptopban egy lassú HDD van, akkor eleve az fogja oda-vissza korlátozni a sebességet. Maga az USB 3.0 nyilván nem, mert az jóval többet tud, mint amire egy ilyen 2,5"-os notebook merevlemez képes. Egyébként az említett HDD (üresen) kb. az alábbi értékeket tudja ezen teszt alapján.

[ Szerkesztve ]

(#3663) gabor#


gabor#
tag

Trim képes msata külső házat kerestem, de úgy látom ez még nem nagyon van.
Találtam néhány startech terméket ami drága és gyártó állítása szerint egyedi fw -vel támogatja.
https://blog.startech.com/post/all-you-need-to-know-about-uasp/

(#3664) King Unique válasza gabor# (#3663) üzenetére


King Unique
titán

Ez ügyben korábban írtam egy másik topikba. De ott nem tudták sem megerősíteni, sem cáfolni. Illetve még ez is érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3665) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!
Száműztem a laposomból a 750-es vinyót, mert SSD került a helyére, így most van egy 120GB 850EVO a rendszernek és egy 500GB 850EVO az adatoknak.
A 750GB WD-t pedig egy Ddelock 42537-be raktam, mert ez az egy USB3 volt csak itthon.
A kérdésem, hogy érdemesebb-e beruházni egy Raidsonic IB-RD2253-U31-be vagy bőven jó ez is? ?F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3666) King Unique válasza szpali (#3665) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha csak 1 darab HDD-nek kell egy USB 3.0-s külső ház, akkor nyilván megfelel a 42537 is. Az IB-RD2253-U31 egy RAID funkciós külső rack, amit értelemszerűen 2 darab HDD/SSD esetén érdemes használni. Valamint az USB 3.1 Gen 2 sebessége is eleve csak az utóbbival használható ki teljesen. Persze ehhez nem árt, ha a gépen is van ilyen port.

[ Szerkesztve ]

(#3667) szpali válasza King Unique (#3666) üzenetére


szpali
addikt

Tisztasor :)
Első körben a 750-es kerülne bele, később pedig kapna maga mellé még egyet. Célszerű ugyan olyat venni mellé? :F

Csatlakozás terén a jelenlegi gépen USB3.0 van, de mivel hosszú távra tervezem, ezért a következő laposon már nagy valószínűséggel 3.1 lesz. :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3668) King Unique válasza szpali (#3667) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk először csodálkoztam, hogy 1 db HDD-hez minek egy kétlemezes külső rack, de ha majd lesz mellé még egy, akkor már érthető. A RAID alapú megoldásokkal az adatbiztonságot nyilván lehet növelni, de a biztonsági másolatoknál az a legbiztosabb megoldás, ha a kópiák fizikálisan is elkülönülnek egymástól.

Nem feltétlen muszáj pont ugyanolyan HDD-t venni, illetve 2,5 colos méretben manapság már 1 TB alatt sem nagyon érdemes. A 2 db SSD (RAID 0) + USB 3.1 (Gen 2) port csak a szabvány maximumának kihasználása miatt volt megemlítve. Viszont egy ilyen kétlemezes külső házat természetesen lehet 2 db HDD-vel, illetve USB 3.0 portokkal szerelt gépeken is használni.

[ Szerkesztve ]

(#3669) szpali válasza King Unique (#3668) üzenetére


szpali
addikt

Köszi, cloud backup van amazonon és offline másik helyen is, ez az épp altuális munkák másolatának tárolására kell, amit naponta syncelek majd az SSD-vel.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3670) Kercsi17


Kercsi17
tag

Sziasztok!

Melyiket ajánlanátok inkább? Transcend Storejet 25S3 vagy DELOCK 42537?
Előre is köszi.

(#3671) szpali válasza Kercsi17 (#3670) üzenetére


szpali
addikt

Nekem a delock-hoz kapott kék kábel szar volt, visszaküldtem gariba és a második is szar lett :(
A másikat nem próbáltam

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3672) hajbel


hajbel
addikt

Sziasztok! A következő problémám van. Tudnátok ajánlani valami megbízható USB 3.0 külső racket vagy adaptert? Előre is köszönöm!

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#3674) King Unique válasza hajbel (#3672) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Az SSD állapotát és működését nyilván SATA-n lenne célszerű letesztelni, mert USB-n néha előfordulhatnak furcsaságok. Illetve utóbbinál a működést akár az adott hardveres / szoftveres környezet is befolyásolhatja és lehet másik gépen / másik OS alatt nem produkálná az említett jelenséget. Valamint a másik topikban is említve volt, hogy USB 3.0-n általában a TRIM sem működik. Bár én emiatt eddig nem tapasztaltam problémát, de nyilván az lenne az ideális, ha működne.

Ha 2,5" külső házat akarsz venni hozzá, akkor a másik topikban ajánlott típusok megfelelhetnek. Viszont, mivel a legtöbb 2,5" SSD csak 7 mm magas, ezért lehetne akár eleve ilyen méretre szabott külső házat is választani a stabil belső rögzítés miatt —► [link]. Persze ennek annyi hátránya azért van, hogy értelemszerűen egy 9,5 mm-es notebook HDD már nem fog beleférni.

Továbbá, ha ki akarod használni USB 3.0-n az SSD max. sebességét, akkor ehhez az alábbi paraméterekből mindenképpen szükség lesz az UASP mód támogatására. Illetve nyilván még az is feltétel, hogy a külső rack USB-vezérlője SATA 6 Gbps alapú legyen. Valamint célszerű olyan külső házat venni, amelynél lehet a firmware-t is frissíteni. Ez legutóbb nagyon jól jött egy másik esetnél, ahol szintén SSD-t használt az illető —► [link], [link].

Ha SATA - USB átalakító adapter kell, akkor például az alábbi típust tudnám ajánlani —► teszt.

Ennél szintén lehet frissíteni a firmware-t, illetve mások is használják SSD-hez. Viszont a vásárlásnál figyelni kell, mert kétféle változat létezik belőle. Egyébként a tesztben szereplő a SATA II-es változat.

[ Szerkesztve ]

(#3675) King Unique válasza Kercsi17 (#3670) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Mindkettő megfelelhet a célra, a bennük lévő USB-vezérlő is jónak mondható, illetve a különféle leállítási funkciókat is támogatják. Valamint ezeknél a HDD beépítése is hasonló, mivel mindkettő az első csoportba tartozik. A fórumtárs által említett hiányosság (kábel) érdekes, bár ilyen "apróságok" néha előfordulhatnak más gyártók termékeinél is. A másiknál ugyan (még) nem említettek hasonlót, de azt már neked kell eldöntened, hogy a kiválasztásnál mi alapján mérlegelsz.

Attól függetlenül, hogy a fentebb említett funkciókat támogatja mindkét modell, én személy szerint az ASMedia chipes külső házaknál a PID: 55AA azonosítós típusokat preferálom. Ugyanis azoknál lehet frissíteni a firmware-t, illetve szükség esetén beállítani bizonyos dolgokat. Hasonló árkategóriában pedig lehet találni ennek megfelelő modelleket is. Persze nem kötelező ilyeneket választani.

[ Szerkesztve ]

(#3676) TeeJay


TeeJay
félisten

hátha hasznos az infó nektek
2015 júliusban vásárolt
Revoltec EX207 külső rack nyomtatott áramköre

2016 szeptemberben vásárolt
Revoltec EX207 külső rack nyomtatott áramköre

holnap veszem a harmadikat mert nagyon bevált és szépen teszi a dolgát

lehet tudni valamit erről hogy az ASM1053-6G mennyire jó chip és mi a hátránya ha van?
mondjuk már 3 ilyen rack-em lesz és még egyet valszeg veszek aztán amíg szét nem rohadnak használni fogom mivel 2,5" HDD-nek még jó ideig elég lesz az USB3.0 :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3677) TeeJay válasza TeeJay (#3676) üzenetére


TeeJay
félisten

egyébként mindkettő szépen leállítja a HDD-t eltávolítás művelet után, sőt TV-n üzemel a 2015-ös rack és tökéletesen kezeli az LG 42LB670V TV illetve ott is ha vége a felvételnek szépen le tudja állítani a rack-et
a két 2016-os lesz adat tároló HDD-nek aztán majd tesztelem hogy működik :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3678) hajbel válasza King Unique (#3674) üzenetére


hajbel
addikt

Köszönöm a kielégítő választ! :R Tehát akkor ha olcsó megoldást akarok, akkor a Flashben ajánlottat vegyem, ha kicsit biztonságosabbt, aminek frissíteni lehet az fw-t, akkor ezt a Delockot. CAPTIVA-t sajnos nem találok most sehol angliában, az általad említett kolinket sem. A SATA - USB átalakítót hanyagolnám a jelenlegi rossz tapasztalat miatt, valamint mégiscsak jobb ha védi valamit az SSD-t. Kösz mégegyszer!

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#3680) King Unique válasza hajbel (#3678) üzenetére


King Unique
titán

A firmware-frissítés lehetősége eleve a külső házban lévő USB-chipen, illetve annak bizonyos paraméterein múlik. Amiket a másik topikban ajánlottak, azoknál lehet frissíteni a firmware-t. Az első JMicron JMS567 chipet tartalmaz, amihez szokott lenni külső firmware. A másikban ASMedia ASM1053 chip van, amelynél 55AA az azonosító, ezért nyilván frissíthető. A Kolink meg pont kiesik, mert annál 1153 a PID azonosító. De ezek az infók szerepelnek a korábbi hozzászólásban, illetve az összefoglalóban is van róluk említés. Valamint az ottani táblázatban fel van tüntetve a legtöbb külső háznál a chip pontos típusa.

A fentebb említett példában pont a most általad linkelt modellnél kellett firmware-t frissíteni a leírt okok miatt. Tehát, ha azt választod, akkor vsz esetedben is szükség lehet erre. Amúgy a 7 mm-es mérete miatt nyilván előnyös egy SSD-hez, amiről fentebb szintén volt szó. De ilyen slim külső rack egyébként akad más gyártók kínálatában is.

Az egyes termékek elérhetősége, illetve beszerzése már más dolog, de ezt mondhatni mindenkinek magának kell megoldani. Azért az összefoglaló táblázatában van egynéhány modell említve, amelyekből ha mindet nem is, de gondolom párat csak lehet kapni kint is. Na persze nem muszáj azokból választani. Ha a szükséges paraméterekkel egy másik gyártó kínálatában lévő típus is rendelkezik, akkor megfelelhet akár az is.

[ Szerkesztve ]

(#3681) superg


superg
senior tag

Most lehet kapni a népszerű Captivát [link] igen olcsón.
Leértékelt áru,nem tudom ez milyen lehet 1-et rendeltem.

(#3682) szpali válasza superg (#3681) üzenetére


szpali
addikt

köszi a tippet, én is rendeltem :K

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3683) zsuha válasza batagy (#3184) üzenetére


zsuha
aktív tag

Sziasztok, egy 2,5"-s SATA vinyót szeretnék PC-hez csatlakoztatni, de az ajánlott eszkör már nem kapható ebay-en (lásd válasz). Mit tudtok ajánlani?
köszi

(#3684) szpali válasza zsuha (#3683) üzenetére


szpali
addikt

innen valami? :U

vagy ha asztali gép, akkor rádugod az alaplap valamelyik SATA portjára? :S

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3685) zsuha válasza szpali (#3684) üzenetére


zsuha
aktív tag

Köszi, USB kéne, szóval úgy értettem, van esetleg másik USB-s átalakító a már nem kapható helyett, amelyik bevált? :)

(#3686) batagy válasza zsuha (#3685) üzenetére


batagy
őstag

hali!

Nem tudom hogy különálló USB-SATA adapterre gondolsz-e, vagy USB rackre?
Ha előbbi, az itt kapható. Beszámolója itt.
Ha utóbbi, abból ez ajánlott , IS621 chipes, leállós. Beszámolója itt.

(#3687) zsuha válasza batagy (#3686) üzenetére


zsuha
aktív tag

Köszi, az előbbire gondoltam (USB-SATA). A topic összefoglalóban lévő már nem elérhető ebayen, ezért írtam.
Köszi, akkor megveszem az 1. linkeltet :)

[ Szerkesztve ]

(#3688) szpali válasza szpali (#3682) üzenetére


szpali
addikt

vissza írták, hogy nem beszereznető... :((

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3689) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Sok keresgélés, válogatás után végül hétfőn megrendeltem a Raidsonic ICY BOX IB-268U3-B házat a PCland-től. Tegnap meg is jött, úgyhogy amint lesz egy kis időm, csinálok róla egy tesztet.

Off: A boltot egyébként nagyon ajánlom, gyorsak, olcsó a szállítás, és egész jó áraik vannak (ez a ház pl itt volt a legolcsóbb azt hiszem, de szállítással mindenképp). Plusz folyamatosan értesítettek mindenről (beékezett a termék, átadtuk a futárnak stb..)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#3690) superg válasza szpali (#3688) üzenetére


superg
senior tag

Akkor bocs,nekem még volt(de még nem vettem át).Úgy látszik csa 1 db volt vmi visszaküldött vagy ilyesmi.

(#3691) elalamein


elalamein
csendes tag

Sziasztok!
Van egy laptop vinyóm amit külső vinyóként akarok használni.
Viszont ez nem sata-ás csatlakozás hanem ATA. hol milyen külső vinyó házat tudok venni hozzá?

http://www.hdsentinel.hu/storageinfo_details.php?lang=hu&model=SAMSUNG+HM120JC

(#3692) King Unique válasza elalamein (#3691) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Manapság a 2,5"-os külső házak túlnyomó többsége SATA-s, ezért a régebbi interfészes (IDE) notebook merevlemezekhez már nem olyan egyszerű megfelelő típust találni. Az összefoglalóban is csak egy ilyen van említve, amelyről korábban volt szó itt a topikban.

Az összefoglaló végén lévő gyártók listájában elvétve akad még IDE külső rack például a Delock | Ewent | LogiLink | Wintech kínálatában. Ezek közül az árgép találatainál is szerepel némelyik. Viszont ezekkel nincsen konkrét tapasztalat, ezért például a belső rögzítés, HDS támogatás stb. sem ismert.

[ Szerkesztve ]

(#3693) superg válasza superg (#3681) üzenetére


superg
senior tag

Megjött a leértékelt,OEM turkálós Captiva 1700 ft-ért.Mint kiderült az OEM turkáló(Webcucc webshopnál) azt jelenti csak a ház+elektronika van.Még vezetéket sem adtak hozzá.Egyébként újnak tűnik remekül működik 5 perces leállás is működik tévével,PC-vel.Volt ehhez hasonló kialakításúm az meglepően hangos volt,ennek semmi hangja szinte,ez remek.A zöld fény még mindig baromi erős.

(#3694) szpali válasza superg (#3693) üzenetére


szpali
addikt

remek :)
úgy tűnik csak 1 db volt neki :D

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3695) fairi


fairi
addikt

Hátha tud valaki nekem segíteni.
Egy SSD-hez melyik mobil rack ajánlatos. OCZ agility 3, magassága 9,3 mm. Egy olcsó mobilrack ami képes kezelni az ssd sebességét. HDD nem lesz benne. Gondolom usb 3.0 alap.

előre is köszi.

(#3696) King Unique válasza fairi (#3695) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD + külső ház téma nemrég kicsit részletezve volt. Az ott leírtak esetedben is érvényesek, beleértve többek között például a sebességre vonatkozó paramétereket. Viszont, mivel ez az SSD az adatlapja alapján ~ 9,3 mm magas, ezért nem slim (7 mm), hanem értelemszerűen például egy normál méretre (9,5 mm) szabott külső házat kell venni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3697) fairi válasza King Unique (#3696) üzenetére


fairi
addikt

Alvó mód ssd-knél is működik? vagy a vezérlők elég intelligensek hogy ssd-nél ez nem igazán szükség...

(#3698) King Unique válasza fairi (#3697) üzenetére


King Unique
titán

Az alvó mód üresjáratban értendő, amikor nem használja semmi a külső meghajtót. Ilyenkor x perc után ún. standby állapotba kerül a külső rack. Ennek működését, illetve az x értékét alapvetően az OS & a külső ház USB-vezérlője határozza meg. Előbbinél az energiatakarékossági beállítások, utóbbinál meg a firmware a döntő ilyen téren. Valamint egyes programok is befolyásolhatják a működést, mint a HDS. Amelyben, ha ezen érték (5 perc) < külső rack alvó módjának gyári értékénél (pl. 10 perc) —► alvó mód nem fog működni. De értelemszerűen akkor sem, ha a HDS értéke a másik kettő értékénél kisebb.

Az SSD, mivel szinte zajtalan és nincsen benne mozgó alkatrész, valamint nem kell felpörögnie, mint egy HDD-nek, ezért annál nehezebb megállapítani a tényleges standby állapotot. De például a külső rack LED-je SSD-vel is kialudt nálam, tehát maga az alvó mód az működött. Illetve ennyi erővel, ha a laptop fedelét hajtom le, akkor is alvó módba kapcsol a gép, meg vsz a benne lévő SSD is. Viszont emiatt még nem tapasztaltam semmiféle problémát, illetve amúgy sem kell túlkímélni őket... Valamint USB 3.0-n inkább a TRIM működésének hiánya miatt lehetne parázni, de még amiatt sem feltétlen kell.

[ Szerkesztve ]

(#3699) gerii válasza gerii (#2170) üzenetére


gerii
addikt

Captiva Alu
1 év használat után egy kis update:
Ugyanúgy megy a cucc, nem szoktam kiszedni a HDD-t, viszont sokat utazik a laptop táskában, ergo a kábelt lehúzva szállítom. Egy ideje azt vettem észre, hogy ha megmozdítom a házat/kábelt, akkor van hogy elveszíti a kapcsolatot például a utorrent.
Szóval egy idő után a csatlakozó lötyögős, kontakthibás lesz mozgatva. Asztalon fekve nincs gond, csak ne piszkáljuk.
Ettől függetlenül nem tervezem a cseréjét, de a ledeket most már tényleg leszigszalagozom :D

Illetve elfogyott a helyem, szóval most nem tudom mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3700) superg válasza gerii (#3699) üzenetére


superg
senior tag

Szigszalagból ajánlom a pirosat.Az erős zöld alapfény helyett egy szolid fehéres sárgát kapsz.
Használatban pirossal villog,illetve leválasztva/alvó állapotban is pirosés állandó a fény.
A csati szerintem bármelyikkel előfordulhat,szerelhető aljzatot biztos lehet kapni Kínából olcsón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.