Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3612) Serpenthelm


Serpenthelm
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam ma egy Raidsonic Icy Box IB-268U3-B külső házat egy Seagate 1 TB SSHD merevlemeznek (laptopban volt eredetileg). Eddig egy Captiva Alu külső házat használtam, nem voltam megelégedve vele, sokszor eldobta a kapcsolatot a számítógéppel még úgy is, ha az asztalon volt, ha pedig esetleg mozgott, akkor kész káosz volt (valószínűleg a kábel-ház csatlakozás nem volt tökéletes, házi kitámasztásokkal ideig-óráig működött, de ezt untam meg).

Ahogy írtátok is itt korábban, nincs nagyon tapasztalat még ezzel a házzal, de remélem jobb lesz. :)

Első benyomások:
-A ház "tool free" szerelésű, van egy belső műanyag keret a HDD-nek és egy külső alumínium keret, amibe ez belecsúszik
-A HDD a keretben rögzül a SATA csatlakozón keresztül elég határozottan "kattan", illetve hátulról egy hozzáadott szivacsdarabbal lehet kitámasztani, kellően merev szivacs, nem ilyen "mosogatószivacs"
-Mozgatásra ez nem dobja el a kapcsolatot (erre vártam :D )
-Op rendszerből leválasztáskor leállítja a HDD-t (ellentétben "elődjével", amely a táblázat szerint nem teszi ezt meg)
-kicsi kék led, egyáltalán nem zavaró (nem úgy, mint a Captiva), kicsit besüllyesztve, nappali fényben egyáltalán nem látszik.
-van alvó mód is, egy idő után leállítja a merevlemezt (érzésre kb 5 perc, de pontosan nem mértem)

Ha esetleg valamilyen infóval szolgálhatok még, akkor kérdezzetek, tudásom szerint megpróbálok segíteni! :)

Képek:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.