Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) King Unique válasza MaxxDamage (#3549) üzenetére


King Unique
titán

Ez lényegében egy fekvő dokkoló, ami nyilván univerzális többféle fizikális méretű HDD kezelése terén. Bár azért látszik, hogy ez leginkább 3,5" méretre van szabva és egy 2,5" HDD egy ilyenben azért passzosabban áll. De amúgy dokkolókkal kevésbé van itt tapasztalat és az előbbihez sem tudok sok mindent hozzáfűzni.

Az egyes paraméterek terén mindig a gyártó oldala a mérvadó, ahol írják is a 8 TB-os limitet. Gondolom akkora HDD-vel tesztelték, illetve lehet ebben is valamilyen ASMedia chip van.

PC + desktop OS esetén vsz nem lenne gond a működésével, inkább a TV a kérdéses. Bár a népszerű chipet tartalmazó USB-eszközöket általában azok is kezelni szokták. Viszont, ha nagyobb tárkapacitású HDD-t akarsz benne használni, akkor az már okozhat problémát. Ugyanis pl. a GPT partícióstílust nem minden készülék kezeli —► [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#3552) MaxxDamage válasza King Unique (#3551) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Világos!
TV-m 2005-s (LG 42LE 4500 - 5év hivatalos LG garanciás volt) és gyártó szerint 2TB a max. HDD támogatottság (nálam ment a 3TB -os is pl.) :K
és USB 3.0 -s Rackel....

Lehet veszek 2db ilyet...azt kiderül (sajnos csak amcsiból lehet rendelni ahogy elnéztem...) :U :(((

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3553) King Unique válasza MaxxDamage (#3552) üzenetére


King Unique
titán

Az mondjuk régi modell, de ha kezel 3 TB-os HDD-t, akkor ok. Bár az sem kizárt, hogy nálad is ezen okból kifolyólag. Vagy, ha esetleg a firmware volt rajta frissítve, akkor az is javíthat ezen.

Ha jól átgondoltad és biztosan ilyen kell, akkor hajrá! Aztán majd, ha esetleg belefér, akkor örülnénk egy beszámolónak. :)

[ Szerkesztve ]

(#3554) MaxxDamage válasza King Unique (#3553) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, FW-t mindig Updateltem itthon (2x biztosan) azóta nincs újabb és nem is várható, gyártóval folyamatosan konzultáltam, érdeklődtem..(elégedett vagyok) :K
Valószínűleg ebből fogok 2db -ot rendelni és a 24hónap jótállás is kedvező - mérvadó! :R
(kár, hogy nincs feketébe, csak fehérbe...) ;] :P :B

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3555) MaxxDamage válasza King Unique (#3553) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Erről vélemény? :B
RaidSonic IB-120CL-U3
1db is elég volna, mert lehet bele pakolni 2db HDD-t kapásból :P

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3556) V60 válasza King Unique (#3548) üzenetére


V60
aktív tag

Szia

Másik gépre rádugva a hátlapi usb 3.0-án azonnal felismerte, gond nélkül vitte még az előlapira rádugva is látta de ott már kiírta a kevés áramot. Tehát az én gépemnél van nyűg marad az Y és köszönöm az eddigi válaszokat, ötleteket. :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#3557) King Unique válasza MaxxDamage (#3555) üzenetére


King Unique
titán

Továbbra is azt tudom mondani, hogy a dokkolókkal eleve kevés az itteni topikokban a tapasztalat, így az ilyen kérdésekhez sokat nem tudok hozzáfűzni. :N Teszt is csak arról az egyről van, amit korábban linkeltem. Illetve ilyeneket akkor érdemes venni, ha valaki célirányosan ki is használja a képességeiket. Valamint eleve többféle fizikális méretű és / vagy akár több darab HDD-t akar egyszerre, egy USB-eszközzel használni.

Az említett modell első blikkre jónak néz ki, klónozni lehet vele stb. Ezen gyártó külső házai és egyéb termékei is általában jók szoktak lenni. Bár ennél a modellnél a HDD max. tárolókapacitását illetően 3 TB limit van megadva lemezenként. Ha ennél nagyobbat akarsz beletenni, akkor nyilván olyan típust kell választani, ami kezeli.

Továbbá még a TechPowerUp oldalát tudnám említeni, ahol különféle tesztek találhatók kategóriák szerint —► Kompakt külső HDD | Külső mobil rack | Dokkolók

(#3558) MaxxDamage válasza King Unique (#3557) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
Ez lenne a kiválasztott, mert gyártó szerint is "Unlimited" a HDD kezelése (8TB+) és ha tényleg egyszerre használható benne pl. 2db 2.5"-os HDD vagy 2db 3.5" -os HDD , akkor ezt nekem találták ki... (már van pár USB -s Rackem és jólenne egy ilyen kis eszköz inkább... :B :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3561) King Unique válasza MaxxDamage (#3558) üzenetére


King Unique
titán

"JBOD - the PC detects 2 independent drives"

Tehát, ha 2 db HDD van beletéve, akkor azokat elvileg 2 külön, egymástól független meghajtóként jeleníti meg. Amúgy én úgy emlékeztem, hogy a JBOD összefűzni, tömbbé alakítja a lemezeket —► [link]. Bár egy régebbi kétlemezes külső háznál úgy működött, ahogyan a gyártó oldalán is említve van. Szóval vsz stimmel a dolog, de lehet nem ártana biztos, ami biztos alapon utánajárni, illetve a gyártónál rákérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#3562) MaxxDamage válasza King Unique (#3561) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Rendben, rákérdek azért a gyártónál is, de biztosan beszerzek 1 db-ot :R

Elég sok (+) funkciója van... "hot swap , Plug and Play"

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3563) King Unique válasza MaxxDamage (#3562) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy ezek közül egyik sem extra, mert az USB eleve Plug and Play és mondhatni a Hot Swap is alap. Az adatlapja alapján inkább a klónozási funkció, UASP mód, prémium alumínium kivitel stb. tekinthető annak.

[ Szerkesztve ]

(#3564) MaxxDamage válasza King Unique (#3563) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megjött a válasz is. Majd valami tesztek csinálok róla, ha beszereztem! :R

Gyártó válasz:
"Our cloningstations just support the single mode (PC shows your HDDs seperately) and cloning mode."

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3565) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy 2,5 házat.
Van egy ICY BOX IB-268StU3-B -s házam amit nagyon szeretek,de sajnos már nem lehet kapni.
Erről mi a véleményetek IB-268U3 ez ugyanolyan masszívnak tűnik mint a IB-268StU3-B.
Igazából egy kicsi 500gb (5400rpm-s)hdd menne bele amit kivettem egy ps4 ből.
Amivel még szemezek a Captiva Alu és a LC-Power LC-25U3-Becrux.
Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#3566) King Unique válasza zsombor22 (#3565) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A korábbi modell (itthon) valóban kifutott és helyette van ez az új, az IB-268U3-B. Utóbbi nem tudom milyen, ezzel még nincs itt a topikban tapasztalat. Viszont elég hasonlónak néz ki, mint a korábbi és lehet jóformán csak a modellszám, illetve minimálisan a kinézete változott. Valamint egy másik népszerű modellnél is hasonló a helyzet, amelyet ezen hozzászólásban említettem. Továbbá az összefoglalóban vannak még beszámolók és tesztek a fentebb említett másik kettő külső házról is.

Amúgy az említett 3 típusból 2 bevált darab és jónak mondható. Valószínűleg a harmadik is az, bár azzal még ugye nincs konkrét tapasztalat. A kiválasztásnál viszont valahol meg kell húzni a határt és muszáj valami alapján rangsorolni ahhoz, hogy dönteni lehessen. Ehhez, illetve az egyes paraméterekhez még ezt a kiegészítést tudnám hozzáfűzni.

[ Szerkesztve ]

(#3567) zsombor22 válasza King Unique (#3566) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget.
Amit még nem írtam van még egy Kolink HDSUB2U3 házam ami kinézetre olyan mint a LC-25U3-BECRUX azzal a kivétellel hogy az utóbbi full fém.
A kolink és a Raidsonic között ég és föld a különbség a az utóbbi kb 2x vastagabb aluból készült,
és nagyon masszív,ezért hajlanék az IB-268U3-B felé.
Szerinted nagyon mellé nyúlok ha veszek egy IB-268U3-B-t?

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#3568) King Unique válasza zsombor22 (#3567) üzenetére


King Unique
titán

Mint mondtam, ezzel az új típussal nincs konkrét tapasztalat, így egyelőre még nem igazán lehet (nagy bizonyossággal) ajánlani. Viszont, ha abból indulunk ki, hogy elég hasonló, vagy éppen lehet ~ ugyanaz, mint a korábbi modell, akkor nyilván nem lehet rossz. Maga a kialakítás első blikkre ennél is jónak tűnik, illetve sanszos valami újabb ASMedia chip, ami megint mondhatni ok. Továbbá ezen gyártó külső házai általában jók szoktak lenni.

Szóval, a döntés a tied! :)

[ Szerkesztve ]

(#3569) zsombor22 válasza King Unique (#3568) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Még egyszer köszi:
Meg rendeltem a IB-268U3-B-t.
Ha megjön és beüzemelem beszámolok róla,hátha mást is érdekel,aki pont ilyet szeretne venni.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#3571) Leslie_K.

Az itt olvasottak alapján vettem tegnap két LC Power LC-25U3-Becrux mobil racket és mindkettővel nagyon elégedett vagyok, csak ajánlani tudom őket! Ugyanazt a sebességet kapom velük, mintha közvetlenül az alaplapi SATA csatlakozóra dugnám a vinyókat (egy Toshiba és egy WD Scorpio Black) és emellett jól működik az energiagazdálkodás is bennük. Köszi a részletes teszteket!

(#3572) King Unique válasza Leslie_K. (#3571) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom neked már az új ASM1153E chipes változat mind a kettő. Amúgy ezeknél korábban akadt pár panasz, ami ezen hozzászólás harmadik bekezdésében lett összeszedve. Te ezeket tapasztaltad? De mondjuk eleve függhet a dolog az adott hardveres / szoftveres környezettől, mert az említett esetekben nem feltétlen a külső házzal volt probléma. Illetve ott az adott gépen & OS alatt lehet más külső rack is hasonlót produkált volna.

Mindezt leszámítva azért mondhatni jó külső rack a Becrux, nekem is az egyik kedvencem. :)

[ Szerkesztve ]

(#3573) Leslie_K. válasza King Unique (#3572) üzenetére

Igen, az volt az első, amit megnéztem rajta tegnap és valóban az ASM1153E vezérlővel vannak szerelve. A leírt panaszok közül én nem tapasztaltam egyet sem, egyedül azt nem szerették a rackek, ha egy USB hosszabbító kábelbe dugtam be őket, de ezt orvosoltam a közvetlen csatlakoztatással. Windows 10 alatt teljesen jól viselkednek és működik az alvás, de majd idővel Linux alatt is letesztelem őket.
Egy szónak is száz a vége, szerintem is nagyon jó rackek, megérik a pénzüket!

(#3574) King Unique válasza Leslie_K. (#3573) üzenetére


King Unique
titán

Igen, akkor csak másoknál fordult elő az egyedi hardveres / szoftveres környezet miatt. Illetve ott is ki tudja, hogy minden rendben volt a géppel, operációs rendszerrel, beállításokkal stb. A tápellátás meg ugye eleve kényes dolog egy 2,5" külső HDD-nél. :D

Amúgy a PID azonosító az újabb gyártásúaknál is maradt 55AA? Ezt az ezen hozzászólásban említett módokon lehet megnézni. Sőt, ha esetleg be tudnál tenni egy MP Tool screenshotot, amin a firmware verzió is látszik, akkor azt külön megköszönném. Elindítani / lefuttatni nyilván nem kell semmit, csak a főablakról kell egy screenshot.

Ha majd Linux alatt is kipróbálod, akkor néhány dolog teszteléséhez jó adalék lehet ez a logout cikk. Illetve én csak a sima ASM1153 chipről írtam infókat egy másik cikkben, így megköszönném, ha esetleg ezeket az ASM1153E-nél majd megnéznéd.

Köszönöm az információkat! :R

[ Szerkesztve ]

(#3575) Leslie_K. válasza King Unique (#3574) üzenetére

Igen, a PID maradt 55AA: [kép]
Érdekes módon az MPTool ASMT1051-nek érzékeli, miközben én fizikailag mást láttam rászitálva: [kép]
Ha újra csavarhúzó közelébe kerülök, akkor szétszedem és lefotózom.

(#3577) Leslie_K. válasza Leslie_K. (#3575) üzenetére

Márpedig ezekre a vezérlőchipekre ASMT1153E van szitálva, még ha makróban nem is jeleskedik a telefonom kamerája: [kép]

(#3578) King Unique válasza Leslie_K. (#3575) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezek szerint minden maradt a régiben és nem variálták meg, mint esetleg más gyártók. Ez pedig nyilván jó hír. :K

Az az "ASMT1051" és egyebek csak a programba alapértelmezetten betáplált azonosítók és nem kell velük foglalkozni. Minden ASMedia chipnél ugyanezt írják, de egyébként például a firmware frissítésekor is tetszőlegesen átírhatók másra. De ezekről amúgy az összefoglaló harmadik fejezetében is van említés.

Továbbá a screenshot alapján a 130926a10000 firmware van rajta, ami nem a legfrissebb, mert az ASM1153E chipekre akad újabb is —► [kép]. De, ha jól működik és nincs vele probléma, akkor nem kell piszkálni, nyugodtan maradhat rajta a gyári verzió.

Amúgy engem még személy szerint az érdekelne, hogy nálad Win10 alatt BOT / UASP módban csatlakozik-e? A Becrux elvileg támogatja az utóbbit, legalábbis az ASM1053 chipes változat igen. De az ASM1153E chipes külső házaknál panaszkodtak egyesek, hogy náluk nem működik, hiába támogatja egyébként maga a chip —► [link], [link]. Persze a támogatásnak USB-chip firmware + OS szinten is meg kell lennie, csak akkor fog működni.

Köszönöm az információkat! :R

[ Szerkesztve ]

(#3579) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

MantisTek Mbox 2.5 USB 3.0 (2.5") ma jött meg, beleraktam a 2.5" 2TB -os SpinPoint HDD-m és gond nélkül felismerte azt. Nagyon jó külső ház (remek kiszerelés, dobozolás, stb..), nagyon jó áron ! (én is csak ajánlani tudom)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3580) batagy válasza MaxxDamage (#3579) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Köszönjük a visszajelzést.
Ugyan kicsivel több infót szívesen fogadtunk volna. A chip feliratot megnézted, lefotóztad esetleg?
VID-PID?

(#3581) MaxxDamage válasza batagy (#3580) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia!

Szét nem szedtem (nem szokásom új dolgokat szét szedni, max ha javításra szorulna) ;]
de: Micron JMS567 (chip) lehet benne és a BangGood -on (ott vásárolt) leírtaknak megfelelő a működése. :K (USB 3.0 -ra csatlakoztatva kék a LED , 2.0-n fehér , HDD behelyezés könnyű és egyszerű , lezárható a ház ajtaja és a ház maga nagyon jó anyagból van ami műanyag természetesen)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3582) batagy válasza MaxxDamage (#3581) üzenetére


batagy
őstag

Értem.
De annyit ha megtennél, nem nagy munka, de megköszönnénk:
1) HDD Sentinelben, az Információk fülön, a harmadik sor "Gyártói információ", ott szerepel egy VID/PID érték.
2) Eszközkezelőben, Lemezmeghajtó, az USD meghajtó USB Device-ként, vagy SCSI device-ként jelenik meg?

Köszönet! :R

(#3583) Leslie_K. válasza King Unique (#3578) üzenetére

Egyelőre nem égetően fontos a firmware-frissítés, mert valóban minden jól működik rajtuk és csak 750GB méretű merevlemezek kerültek a rackekbe. Ettől függetlenül köszönöm, hogy átküldted a firmware táblázatot!
Leellenőriztem a csatlakozási módokat is. Az asztali gépemben egy ASUS Z97-Pro Gamer alaplap van és a Z97 vezérlő saját hátlapi USB 3.0 csatlakozóját használva UASP módban üzemel a külső merevlemez. Az ASUS K53SC notebookom HM65 vezérlőjének még nem volt natív USB 3.0 támogatása, így egy ASMedia chipnek köszönhetően került egy darab ilyen csatlakozó rá. Erre kötve a külső racket BOT módban csatlakozik a merevlemez, viszont a notebook 2011-es debütálását figyelembe véve az UASP-támogatás hiánya nem meglepő. A linuxos teszteket igyekszem az elkövetkezendő napokban elvégezni!

(#3584) MaxxDamage válasza batagy (#3582) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

1.

2. USB Deviceként

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3585) King Unique válasza Leslie_K. (#3583) üzenetére


King Unique
titán

Tehát akkor ez is kipipálva és mondhatni fullos az "új" Becrux is. :K

Egyébként ennél az UASP csatlakozási módnál maga az OS is fontos. Windows esetén a natív támogatás először a 8-asban jelent meg, tehát Win8/8.1/10 alatt értelemszerűen működik. Viszont ennek hiányában Win7 alatt már nem. Ott max. speciális driver használatával oldható meg, legalábbis ezen teszt alapján. Tehát, ha a notebookon az utóbbi rendszer van, akkor azért csatlakozik csak BOT módban. Ha viszont azon is Win10 fut, akkor lehet hardveres oldalról nincs meg a megfelelő támogatás. Továbbá egy korábbi hozzászólásban már említve volt, hogy egy külső HDD + normál hardveres konfiguráció esetén amúgy nem létszükséglet az UASP.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#3588) Klara_


Klara_
őstag

DeLock 42486-ot erdemes cserelni ha Dell Latitude E6x30, E6440, valamint Elitebook 850 G1, 840 G2 mellett van hasznalatban? Jelenleg 130-100 mega/sec-el ir benne egy 7k1000. Lehet ez meg gyorsitani ilyen korulmenyek kozott? Mindenkeppen hasonloan hosszu garancias termek erdekelne mint a DeLock. Thx.

(#3589) King Unique válasza Klara_ (#3588) üzenetére


King Unique
titán

Ha eddig bevált és a korábbi gépeken rendben működött (gondolom) Windows alatt, akkor valószínűleg a többi notebookon sem lesz vele probléma. Tehát szerintem csak ezért nem kell lecserélni.

Ha viszont amúgy is kellene egy másik 2,5" külső ház, akkor van választék bőven, ott az összefoglaló stb. Nemrég például valaki az egyik sláger termékből vett kettőt, vagy éppen más egy külföldi webshopból rendelve kapta kézhez az egyik népszerű darabot —► [link], [link]. Aztán, ha valami igazán fullos modell kell, akkor ott van a sokat dicsért LogiLink UA0115, bár az itthon jelenleg nem kapható. De lehet csak átmeneti készlethiányról van szó. Viszont szinte ugyanilyen van az Ewent kínálatában is EW7034 modellszámmal és itthon is beszerezhető. Bár utóbbival még nincs konkrét tapasztalat, de valószínűleg az előbbihez hasonlóan jóféle és az 5 év garancia is előnyös.

Az adatátviteli sebességet maga a 2,5" HDD limitálja esetedben, mivel az USB 3.0 interfész (SSD-vel) jóval többet tud BOT / UASP módban is egyaránt —► teszt 1. Illetve, minél inkább tele van másolva a külső merevlemez, annál inkább lassulni fog —► teszt 2. Valamint, ha időközben maga a forrásmeghajtó is lassul, akkor az szintén negatívan fog hatni a másolási sebességre.
Gyorsítani az adatátvitelt esetleg úgy lehetne, ha rendelkeznél olyan USB turbó szoftverrel, amit bizonyos alaplapokhoz mellékelnek —► ASRock | ASUS. Illetve némely gyári kompakt külső HDD-hez is szoktak ilyeneket adni —► teszt 3.

[ Szerkesztve ]

(#3590) Klara_ válasza King Unique (#3589) üzenetére


Klara_
őstag

Ez reszletes volt. :R Igen rendben mukodik.
Mindenkeppen feljebb mennek, ha megyek. Mivel csak a fenti ceges gepek laposok vannak, nem tudom mit tudna a HDD SATA-n, asztaliban. A DeLockra azt irja SATA II csatlakozos, mivel a HDD SATA III igy gondoltam laikuskent esetleg meg lehetne huzni a sebessegen (SSD-rol masolok). 9,5mm magas a HDD nagyobb hazat nem szeretnek. Viszont erosen gondolkodok rajta ha csak keves adatot kell mozgatni 7mm hazba bevagok egy SSD-t tekintve a 256os pendrive-ok arait. Vagy ha lenne m2-es SSD-t fogado rack...

(#3591) King Unique válasza Klara_ (#3590) üzenetére


King Unique
titán

"A DeLockra azt irja SATA II csatlakozos, mivel a HDD SATA III igy gondoltam laikuskent esetleg meg lehetne huzni a sebessegen"

A gyártói oldal alapján Innostor IS621 chip van benne, ami valóban USB 3.0 - SATA 3 Gbps, azaz SATA II-es. De ez csak az adatátviteli sebesség szempontjából lényeges, mert amúgy a külső rack nyilván kezel SATA I/II/III HDD-ket is. Viszont előbbi egy ilyen 2,5" HDD-nél különösebben nem oszt, nem szoroz, mivel maga a merevlemez még a SATA II sebességének a felét sem igazán tudja kihasználni... Egy korábbi tesztemben jól látszik, hogy mennyit tud ez esetben USB 3.0-án egy HDD / SSD. Tehát bőven van ott még "tartalék", illetve hiába rakom át a HDD-t belőle egy SATA III | UASP paraméterekkel bíró külső házba, nem lesz gyorsabb. Viszont az SSD már igen, ami egy másik tesztben lett részletesen kifejtve.

Szóval, ha a mostaninál (jóval) nagyobb sebességet akarsz és nem rendelkezel a fentebb említett speciális alaplappal / szoftverrel, akkor jobbára csak a külső SSD marad. Pár M.2 belső interfészes USB 3.1 külső ház az összefoglaló végén is van említve. Vagy esetleg további opció pl. egy ICY BOX IB-RD2253-U31 kétlemezes külső rack, amiben 2 db HDD + RAID 0 megoldással szintén nagyobb adatátviteli sebesség érhető el. SSD-vel meg aztán pláne —► teszt 1 | teszt 2. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3592) Klara_ válasza King Unique (#3591) üzenetére


Klara_
őstag

Nehez ugy ez, csak a regebbi delleken van eSata. Ujabbakon, HPn csak USB, dokkolon is csak az. Igy nincs TRIM es nem akarok SSD-t amortizalni. Ezek szerint a 7k1000et es a 42486ot sem erdemes cserelni mert nem lesz relevans sebesseg kulonbseg se mas HDDvel, se mas rackel.. Jol ertem?

(#3594) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

A mantistek 2,5 usb3mas kutyut próbáltam ki az elmúlt napokban. Szgeppel és xbox one-al. Nagyon minőségi. Illetve az xbox one miután kikapcsol a vinyot is kikapcsolja a rack. Ami külön orvendetes :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#3595) King Unique válasza Klara_ (#3592) üzenetére


King Unique
titán

Egy 2,5" USB 3.0 külső rack + 2,5" HDD + USB 3.0 port esetén a HDD lesz a szűk keresztmetszet az adatátviteli sebességet illetően. Ezen pedig nem változtat semmit, hogy egyik-másik összetevő éppen SATA II/III alapú-e. Tehát igen, jól érted. :K

Egyébként a HGST Travelstar 7K1000 jelenleg az egyik leggyorsabb 2,5" SATA HDD, így más notebook merevlemezzel eleve nem is nagyon tudnád növelni a sebességet. Például az M9T nem gyorsabb nála, az új 1 TB-os WD Black (WD10JPLX) meg kb. ugyanazt tudja. De még a Seagate Laptop HDD | Mobile HDD sorozata sem, pedig azokban már 800 GB / 1 TB adattányérok vannak —► teszt 1 | teszt 2. Bár ezen utóbbi kettő eleve SMR technológiára épül, az meg a másik.

De akár mondhatnék egy hülye autós példát is: van egy régi autód, ami max. 120 km/h sebességgel képes menni. Sebességet illetően tökmindegy, hogy a magyar / német autópályán mész-e vele, utóbbin sem lesz gyorsabb. :N

[ Szerkesztve ]

(#3596) Klara_ válasza King Unique (#3595) üzenetére


Klara_
őstag

OK, akkor HDD-s rackbol kihoztam amit lehet.
Akkor egyenlore elmeleti sikon, SSD: SATA SSD + eSATA csatlakozos rack, amin a regi (Dell E6x30) geken megy (az ujakon, selejtezes utan mar semmin..) a TRIM vagy m2 SSD + hozza valo rack amibol erdemes-e USB C-set venni vagy az altamam utalt Micro-B boven eleg? USB A csatlakozosrol gondolm ne is almodjak ebben az esetben.

(#3598) King Unique válasza Klara_ (#3596) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom a tesztben említettek miatt akarsz eSATA külső házat az SSD-hez. Annál már (bizonyos esetekben) működhet a TRIM, de korábban a fórumtárs csak sima átalakító kábelekkel próbálta. Viszont egy másik teszt alapján már nem működött.

Amúgy azt már írtam korábban, hogy a TRIM hiánya miatt eddig nem tapasztaltam különösebb problémát sem a sebességét, sem pedig a meghajtó állapotát illetően —► [link]. Valamint már nem is fél éve, hanem lassan 1 éve használom és továbbra sincs probléma. Persze az lenne az ideális, ha működne.

Nemrég azonban egy másik téma kapcsán ráakadtam erre a tesztre. Ebben pedig a TRIM check program szerint Windows (10) alatt mindkét USB 3.1 (Gen 2) vezérlős külső rack esetén működik a TRIM. Amúgy az előbbi cikk alapján még egyszer elvégeztem én is a tesztet USB 3.0 alapon, de nyilván a korábbival megegyező eredményt kaptam.

Az általad nézett 2 db Delock külső rack szintén ASMedia ASM1351 chipet tartalmaz, tehát azoknál is van rá esély. A neten egyébként olvasni mindenféle, a működést cáfoló / megerősítő okoskodást a témában, de olyan már meglehetősen kevés van, ahol konkrétan le is tesztelik a TRIM működését... Én előbbiekkel nem tudok mit kezdeni, viszont ez az új teszt már valami. Persze az említett funkció tényleges működése továbbra sem biztos.

Az USB 3.1 aljzat és csatlakozó típusát illetően mindkettőnél a kábel gazda oldali vége Type-A, tehát innen nézve tökmindegy. De, ha az esetleges strapabíróbb kivitelt, az újdonság varázsát, a kényelmesebb csatlakoztatást nézem, akkor a Type-C szimpatikusabb. Azaz, inkább a 42574-et választanám.

[ Szerkesztve ]

(#3599) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

olvasgattam a téma összefoglalót, de nem találok magamnak való cuccot benne.

Egy toshiba mk1059gsm vinyónak kéne külső tápellátás nélküli ház 5ezer körül. 1-et találtam de az már nem elérhető sehol.

Van valami ajánlott cucc ezekre az igényeimre ?

(#3600) Klara_ válasza King Unique (#3598) üzenetére


Klara_
őstag

Mas alternativa esetleg ezen kivul ami USB C vagy A csatlakozos es olcsobb, ezen a 15-on kicsit kidagadt a szemem, 10 korulre szamoltam max ez azert 1,5-es szorzo pluszban. Mindegyik hasonlo rack ennyi - csak en vagyok lemaradva az arakkal? Ez egy 7k1000 HDD ara, ezen most elgondolkodtam kicsit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.