Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) artiny válasza King Unique (#2595) üzenetére


artiny
őstag

http://www.ebay.com/itm/New-USB-2-0-480Mbps-Enclosure-Case-Box-for-Laptop-2-5-SATA-Hard-Drive-UR-/161809325013?var=&hash=item25ac965bd5

amugy gyorsan masol,nem dobalja le a hardisket. nem csavaros hanem ilyen bepattintos a rack,de tart rendessen. Annyi penzt hgoy mukodik is idaig szerintem megert :D
Az extreme copy most filmet 40M/s el masolja. ket dugos usb, es van hozza mubor szatyor

(#2602) artiny válasza superg (#2597) üzenetére


artiny
őstag

miert volt fos? nem mukodott vagy meghallt ?

Mert gondoltkozok hogy meg egyet veszek,amugy ilyen a belseje mint amit te linkeltel

[ Szerkesztve ]

(#2603) Gedeon31 válasza King Unique (#2600) üzenetére


Gedeon31
addikt

Igen most is van 26 fok a szobában ,de nyáron 30 felett is :D

Sokat számít az is gondolom nem műanyag a ház.

(#2604) King Unique válasza artiny (#2601) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincs vele gondod, akkor ok. :) Attól, hogy a vezérlő kicsit noname, még működhet rendesen.
Esetleg ami fontos lehet még, hogy leválasztásra leállítja-e a HDD-t, netán x perc üresjáratban alvóba is küldi, valamint HD Sentinel felismeri?

(#2603) Gedeon31: igen, eleve meghatározó a szoba hőmérséklete is. Nyáron azért is melegednek jobban, mert előbbi is magasabb. A fémház is sokat számít, főleg akkor hatékony a hűtés, ha a HDD érintkezik fémesen a rack falával. Nálam pl. a Becrux-ban a 7200-as HGST Travelstar 7K1000 sem melegszik különösebben.

(#2605) Gedeon31 válasza King Unique (#2604) üzenetére


Gedeon31
addikt

Jól néz ki ez a LC-25U3-Becrux ház meg az ára is igen kedvező.

(#2606) artiny válasza King Unique (#2604) üzenetére


artiny
őstag

HD sentinel felismeri....
A levalasztas is mukodik.....alvo modot meg nem tudom,mivel azota most egyhuzomban pakolok rá..

Amugy rendeltem egy ilen kabelt is:
http://www.ebay.com/itm/SATA-7-15-Pin-22Pin-to-USB-2-0-Adapter-Cable-For-2-5HDD-Laptop-Hard-Disk-Driv-OE-/111709796467?hash=item1a026c3873:g:4qkAAOSwLVZVzAoc

ezzel kezdtem el masolgatni a cuccokat,de a film masolasanal kb 40sec-1 perc korul leallt a hdd,es eltunt a gepbol...amugy formatalast meg kibirta acronisos programmal,letorolni es ujraformazni gyorsan a patriciot....de masolasnal allandoan leallt,aztan meguntam es akkor dugtam át erre a kulso rack-re azota ez megy..Mi lehet a baj a kábelos megoldassal? az is amugy ket usb,vannak rajta ledek is a csatlakozonal

[ Szerkesztve ]

(#2607) King Unique válasza artiny (#2606) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg alkalmas egy ilyen közvetlen SATA-USB átalakító is összekötni a géppel és Y kábellel elegendő tápot is kap. Az, hogy nem stabil és eldobálja, az lehet vmi noname vezérlő, illetve oprendszerrel való kis inkompatibilitás miatt is. A pontos okát nem tudom, de egy megfelelő külső ház általában stabilabban szokott működni.

Akkor, ha az említett funkciók működnek, nem is rossz ez a 2.0-ás rack, sőt. Egy baja van csak, hogy nem 3.0-ás. ;]

(#2608) King Unique válasza Gedeon31 (#2605) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ez az egyik kedvenc külső házam, nagyon csípem. :K

Az enyém még ASMedia ASM1053 chipes és 55AA PID azonosítós, aminél minden funkció működik, UASP is, nincs vele gondom. Bár egy firmware frissítés nem ártott neki, amiről fentebb írtam.
Viszont ugyanez a rack újabban ASM1153E vezérlővel is fut és a fórumtársnak alvó módból való ébredéssel voltak problémái. Bár a pontos oka nem derült ki és az sem, hogy más gépen mi lett volna a helyzet.
Nekem az ASM1053 chipessel nincs ilyen gondom.

(#2609) batagy válasza artiny (#2594) üzenetére


batagy
őstag

Életemben nem hallottam még ilyen MA6116A chipről, de köszi az infót!

A ledobálást kábel vagy csatlakozási gond okozhatja. A HDD smart adatok között a CRC értéket kell megnézni. Ha az növekszik, akkor kábel vagy csatlakozási gond van.

(#2610) artiny válasza batagy (#2609) üzenetére


artiny
őstag

Inkabb en koszonom a tanacsod ;) hisz meg Te ajanlottad,hogy a helyemben a "vacakok" kozul ezt vegyem :D

Az usb kabellel meg majd eljatszok hetvegen, amugy erzekeny volt a stabil csatlakozasra,mert míg nem tamasztottam ala a hdd-t addig surun dobalta a hdd-t.Majd valamit tettem ala,azt hittem mar jo lessz....de lehet valami stabilabb dolog kell csak neki.

(#2611) superg válasza artiny (#2602) üzenetére


superg
senior tag

Müködött,működik rendesen,írni olvasni lehet vele de semmi plusszt nem tud,a HDD csak akkor áll le ha leveszem az usb-ről.Végülis ennyi pénzért ez jár.De én nem használtam mert a ház ami igazán gagyi, vékonyka lemez én nem mertem belerakni HDD-t.

(#2613) Tiby_83 válasza King Unique (#2612) üzenetére


Tiby_83
tag

Szia!

Kicsit megkésve, küldöm a képet a Revoltec EX207 belsejéről.
1053-as PID. Ezek szerint ez nem frissíthető.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#2615) King Unique válasza Tiby_83 (#2613) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Igen, a 1053-as PID nem frissíthető. A screenshot alapján a firmware se a legfrissebb rajta.
Korábbiak alapján Windows 8.1 a rendszered, így az MP Tool Device Info ablaka lenne még fontos, hogy az UASP módot tudja-e?

:R

(#2616) Tiby_83 válasza King Unique (#2615) üzenetére


Tiby_83
tag

Küldöm a képet. A firmware-t sehogy sem lehet frissíteni?
Igen jól emlékszel, 8.1-es rendszerem van.

(#2617) King Unique válasza Tiby_83 (#2616) üzenetére


King Unique
titán

UASP-t ezek szerint legalább tudja. :)

1053 esetén nagy-nagy valószínűséggel nem. :( Elég biztosnak tűnik, hogy kizárólag csak az 55AA frissíthető. De esetleg megpróbálhatod saját felelősségre azt a procedúrát végigvinni, amit én [link], csak a 1053/ 1053E UASP-s firmware-t letöltve. De igazából annyira nem javaslom, mert vsz nálad is FAIL lesz és nehogy elcsessz vele valamit a házon.

[ Szerkesztve ]

(#2618) Tiby_83 válasza King Unique (#2617) üzenetére


Tiby_83
tag

Akkor hagyom, jó így ahogy van.

Az UASP honnan derül ki? Mit jelent egyébként az UASP?

(#2619) King Unique válasza Tiby_83 (#2618) üzenetére


King Unique
titán

"Enable UASP = Yes" - ez jelenti azt, hogy be van kapcsolva, támogatja a firmware és működik. Ha inaktív, akkor "No" felirat van [link]

Amúgy annyira nem fontos az UASP mód, mert úgyis csak SSD-vel lehet kihasználni:

SSD tesztelése külső USB 3.0 házban (TRIM, BOT vs. UASP)

[ Szerkesztve ]

(#2620) Tiby_83 válasza King Unique (#2619) üzenetére


Tiby_83
tag

ja értem, köszönöm az infót! :R

(#2621) batagy válasza Tiby_83 (#2618) üzenetére


batagy
őstag

Az eszközkezelőben SCSI eszközként jelenik meg?

(#2622) Tiby_83 válasza batagy (#2621) üzenetére


Tiby_83
tag

USB-csatlakozású SCSI- (UAS) háttértár
Így van pontosan megfogalmazva.

(#2623) jeni


jeni
félisten

(#2624) King Unique válasza jeni (#2623) üzenetére


King Unique
titán

Van itt minden, külső ház, tok, adapter, hub, mért is ajánlottad ezt az oldalt?

De legalább új márkát fedeztem fel a "Renkforce" személyében, azért már megérte megnéznem. Bár hivatalos gyártó oldalt nem találok hozzá, lehet vmi saját, spéci márka lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2625) jeni válasza King Unique (#2624) üzenetére


jeni
félisten

a pirosokra nem mentem rá :U

amúgy a Revoltec EX207 és a Raidsonic ICY IB-268 belefér a Hama 95505 tokba
feltéve ha a tok mérete stimmel.

egyedül az IB-290 a gázos,mert annak szélesebb és hosszabb a háza.
12x85x135

[ Szerkesztve ]

(#2626) batagy válasza Tiby_83 (#2622) üzenetére


batagy
őstag

Ok. Kösz. Mert UASP módú működés esetén SCSI drive-ként csatlakozik, és akkor tényleg. :) így jó.

(#2627) King Unique válasza jeni (#2625) üzenetére


King Unique
titán

"a pirosokra nem mentem rá :U"

:F

Tegnap este próbálgattam és a korábbi megállapításomat helyesbíteném. Beleférnek a Hama 95505 tokba az általam felsorolt házak is, DE...úgy kell mindegyiket beleerőltetni, beletuszkolni, mert a vége kicsit kilóg és a cipzárt is alig lehet behúzni. Így szerintem nem annyira ideális ez a tok, ilyen méretű házakhoz. Valamint egy puha kis neoprén anyag, ami max por és némi folyadék ellen véd, de ütődés, leejtés, nyomás ellen, már nem sokat.

(#2628) King Unique


King Unique
titán

=========================================================
2,5" KÜLSŐ HDD HORDOZÓTOKOK
=========================================================

Manapság egyre több 2,5" külső merevlemez házhoz mellékelnek műbőr tokot és vászon "szütyőt", amikbe bele lehet tenni a külső házat és abban hordozni. Viszont ezen kis tokok leginkább csak por és karcolás ellen védenek. Ezért ezen kiegészítők nem feltétlenül ideálisak mindennemű tárolási, hordozási célra, mivel:

• nem nyújtanak komolyabb védelmet (ütődés, leejtés, nyomás, folyadék)
• nem fér el bennük a külső házhoz mellékelt USB kábel
• ezáltal kevésbé praktikusak szállítási célra

Azonban egy ideje egyre több és olcsóbb univerzális hordozótok lelhető fel a kínálatban, vannak külön 2,5" külső merevlemezekhez valók is. Az árral sincsenek különösebb problémák, mert többségük viszonylag olcsón beszerezhető. Ezen hordozótokok, a fentebb felsorolt hiányosságokat is ellensúlyozni tudják, mivel:

• nyújt némi védelmet a külső behatásokkal szemben (ütődés, leejtés, nyomás, por, karcolás, folyadék)
• rendszerint elfér a tokban kialakított külön rekeszben az USB kábel is
• praktikusabb és kényelmesebb ezáltal szállításhoz

RivaCase 9101 (PU)

Mivel utóbbi megoldás híve vagyok, ezért mostanában beszereztem néhány ilyen hordozótokot a 2,5" külső házaim számára. Általában otthon is ezekben tárolom őket, illetve ha netán magammal kell vinnem valamelyiket, akkor is ezen tokokba téve szállítom. Ugyan mellékeltek az általam vásárolt külső házakhoz is műbor tokot, némelyikhez vászon szütyőt, de egyszerűen nem használom őket a fenti okok miatt.
Inkább okostelefont szoktam beléjük rakni, ahhoz szerintem ideálisak... ;]

Kiválasztási szempontok

> Külső ház mérete és a tok belső méretei összhangban vannak-e?
> Milyen a tok belső kialakítása, kábelnek van-e benne elegendő hely?
> Előnyös, ha van a tok belsejében rögzítőgumi, ami stabilan tartja a külső házat.
> Milyen a tok anyaga (puha vs. kemény), mennyire nyújt védelmet a külső behatásokkal szemben?
> Mellékelnek-e hozzá, számunkra fontos kiegészítőt (csuklópánt, karabiner stb.)?

2,5" tokok és külső házak

Ezen szempontokat és természetesen az árakat figyelembe véve szereztem be néhány 2,5" külső merevlemez tokot:

Case Logic PHDC-1 | Hama 95505 | Hama 84113 | RivaCase 9101 (PU)

A tokokba az alábbi külső házakat próbáltam bele:

Kolink HDSUB2U3 (12,3 x 78 x 130,5 mm) | USB 3.0 kábel (60 cm)

LC-Power LC-25U3-Becrux (12 x 78 x 125 mm) | USB 3.0 Y kábel (100 cm)

ICY BOX IB-250StU3+BH15 (12 x 80 x 137 mm) | USB 3.0 kábel (60 cm)

ICY BOX IB-253U3
- szilikon védőburkolat nélkül: (10 x 78 x 123 mm) | USB 3.0 kábel (30 cm)
- szilikon védőburkolattal: (12 x 83 x 127 mm) | USB 3.0 kábel (30 cm)

N Drive EH-25ND3 V2.0 (13 x 75 x 126 mm) | USB 3.0 kábel (60 cm)

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

PRÓBA ÉS TESZTELÉS

Case Logic PHDC-1

• Gyártó: Case Logic
• Modell: PHDC-1
• Szín: fekete
• Anyag: EVA (hard)
• Méretkategória: közepes
• Külső méret: 1,8 x 4,5 x 6,2 inch —► 45,7 x 114,3 x 157,5 mm
• Belső méret: 1,2 x 3,5 x 5,5 inch —► 30,5 x 89 x 139,7 mm
• Belső rögzítés: keresztirányú rögzítőgumi
• Külső behatások elleni védelem: megfelelő
• Tartozék: -
• Árkategória: közepes (idehaza már nem forgalmazzák)

Kolink HDSUB2U3 —► ház pont belefér | stabilan rögzül | kábel elfér
LC-Power LC-25U3-Becrux —► ház kényelmesen belefér | stabilan rögzül | kábel nem fér el
ICY BOX IB-250StU3+BH15 —► ház éppenhogy belefér (hosszú) | stabilan rögzül | kábel elfér
ICY BOX IB-253U3 (védőburkolat nélkül) —► ház kényelmesen belefér | lötyög benne | kábel elfér
ICY BOX IB-253U3 (védőburkolattal) —► ház belefér | stabilan rögzül | kábel elfér
N Drive EH-25ND3 V2.0 —► ház belefér | stabilan rögzül | kábel elfér

Hama 95505

• Gyártó: Hama
• Modell: 95505
• Szín: fekete
• Anyag: neoprén (soft)
• Méretkategória: közepes
• Külső méret: N/A
• Belső méret: 20 x 85 x 140 mm
• Belső rögzítés: -
• Külső behatások elleni védelem: nem minden téren megfelelő (ütődés, leejtés, nyomás)
• Tartozék: csuklópánt
• Árkategória: nagyon olcsó

Kolink HDSUB2U3 —► ház beleerőltetve belefér (hosszú) | kábel nem fér el
LC-Power LC-25U3-Becrux —► ház beleerőltetve belefér (hosszú) | kábel nem fér el
ICY BOX IB-250StU3+BH15 —► ház beleerőltetve belefér (hosszú és széles) | kábel nem fér el
ICY BOX IB-253U3 (védőburkolat nélkül) —► ház épphogy belefér | kábel épphogy elfér
ICY BOX IB-253U3 (védőburkolattal) —►ház beleerőltetve belefér (hosszú és széles) | kábel épphogy elfér
N Drive EH-25ND3 V2.0 —► ház beleerőltetve belefér (hosszú) | kábel nem fér el

Hama 84113

• Gyártó: Hama
• Modell: 84113
• Szín: fekete
• Anyag: EVA (hard)
• Méretkategória: nagy
• Külső méret: N/A
• Belső méret: 30 x 90 x 140 mm
• Belső rögzítés: keresztirányú rögzítőgumi
• Külső behatások elleni védelem: megfelelő
• Tartozék: -
• Árkategória: olcsó

Kolink HDSUB2U3 —► ház simán belefér | lötyög benne | kábel kényelmesen elfér
LC-Power LC-25U3-Becrux —► ház simán belefér | lötyög benne | kábel nem fér el (max beleerőltetve)
ICY BOX IB-250StU3+BH15 —► ház kényelmesen belefér | lötyög benne | kábel kényelmesen elfér
ICY BOX IB-253U3 (védőburkolat nélkül) —► ház simán belefér | lötyög benne | kábel kényelmesen elfér
ICY BOX IB-253U3 (védőburkolattal) —► ház simán belefér | lötyög benne | kábel kényelmesen elfér
N Drive EH-25ND3 V2.0 —► ház simán belefér | lötyög benne | kábel kényelmesen elfér

RivaCase 9101

• Gyártó: RivaCase
• Modell: 9101 (PU)
• Szín: fekete
• Anyag: EVA (hard)
• Méretkategória: közepes
• Külső méret: 40 x 98 x 148 mm
• Belső méret: 25 x 85 x 135 mm
• Belső rögzítés: hosszirányú rögzítőgumi
• Külső behatások elleni védelem: megfelelő
• Tartozék: csuklópánt, karabiner, kettős cipzár
• Árkategória: nagyon olcsó (1500 HUF körül vettem belföldön)

Kolink HDSUB2U3 —► ház beleerőltetve belefér (hosszú) | stabilan rögzül | kábel éppen csak elfér
LC-Power LC-25U3-Becrux —► ház kényelmesen belefér | stabilan rögzül | kábel nem fér el
ICY BOX IB-250StU3+BH15 —► ház nem fér bele (hosszú és széles) | kábel éppen csak elfér
ICY BOX IB-253U3 (védőburkolat nélkül) —► ház kényelmesen belefér | lötyög benne | kábel kényelmesen elfér
ICY BOX IB-253U3 (védőburkolattal) —► ház kényelmesen belefér | stabilan rögzül | kábel kényelmesen elfér
N Drive EH-25ND3 V2.0 —► ház épphogy belefér | stabilan rögzül | kábel éppen csak elfér

+ 1 ráadás külső ház és tok

ICY BOX IB-268StU3-B (17 x 86 x 128 mm) | USB 3.0 kábel (~ 60 cm)

Case Logic VHS-101

• Gyártó: Case Logic
• Modell: VHS-101
• Szín: fekete, barna (inkább ezüst), bíbor
• Anyag: Dobby Nylon (soft)
• Méretkategória: közepes
• Külső méret: 32 x 114 x 152 mm
• Belső méret: 23 x 89 x 132 mm
• Belső rögzítés: -
• Külső behatások elleni védelem: megfelelő
• Tartozék: -
• Árkategória: nagyon olcsó

ICY BOX IB-268StU3-B —► ház belefér | kábelről nincs infó

Beszámoló: [link], [link]

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

KONKLÚZIÓ

A fenti adatokból látszik, hogy nem mindegyik külső ház passzol bele minden egyes hordozótokba. Utóbbiaknál a névleges belső méretek is kicsit csalókák, mert még ha a számok stimmelnek is, a gyakorlatban már egyáltalán nem biztos, hogy kényelmesen belefér a külső ház a tokba. Illetve az sem biztos, hogy a belső rögzítőgumi minden házat megfelelően leszorít a lötyögés elkerülése végett. Az már csak hab a tortán, hogy vajon a kábelnek elegendő-e a belül kialakított hely? Ezért is tartottam fontosnak ezt a gyakorlatban is megnézni és kipróbálni.

Az elsőként említett Case Logic tok sajnos már nem nagyon szerezhető be itthon, de amúgy egész jónak mondható. Ez volt az első külső HDD tokom, amit vettem. A gyártó kínálatában azonban vannak újabb termékek, amik szintén megfelelnek e célnak. Mint a ráadásként említett VHS-101 soft tok, amibe egy viszonylag nagyobb méretű külső ház is belefért.

A két Hama tok kapcsán vegyesek a tapasztalataim. A kisebbik, 95505 modell problémája az, hogy nem igazán normál 2,5" külső házakra van szabva, úgy kell beleerőltetni az eszközt és a cipzárt is nehéz utána összehúzni. Így nem annyira ajánlanám. Ebbe a tokba leginkább olyan, kisméretű gyári külső merevlemezek férnek bele kényelmesen, mint pl. a Western Digital My Passport Ultra modelljei.

A nagyobbik, 84113 Hama tok problémája pedig az, hogy helyenként kicsit a kelleténél nagyobbra lett szabva....egy normál méretű 2,5" külső ház lötyögni fog a belsejében, főleg hosszirányban, illetve a rögzítőgumi sem szorítja le rendesen. Épp ezért ezen tok inkább nagyobb méretű külső házakhoz javasolt, illetve olyan modellekhez, amiknek a magassága is nagyobb az átlagnál. Körülbelül 1,5 - 2 cm, vagy nagyobb.

A RivaCase tok a kedvencem az összes közül, dizájnos és minőségi darab, valamint hasznos kiegészítőket adnak hozzá. Bár belső méreteit tekintve lehetne egy kicsit nagyobb. Az LC-Power Becrux ház ugyan pont beleillik, de ez nem feltétlen mondható el más házakról is, valamint sajnos a külső rack 1 m hosszú USB kábel már nem fér el benne. Persze egy másik ház rövidebb USB 3.0 Mini-B kábele már igen, amivel szintén használható ez a külső merevlemez is.

Végezetül azt tanácsolnám, ha tehetjük, mindenképpen szerezzünk be egy ilyen tokot, mert nagyon kényelmes és praktikus dolog ezekben tárolni és hordozni a külső merevlemezt (Persze előtte, a tok belső méreteit és a külső ház méreteit nézzük meg alaposan, hogy összepasszoljanak!) Előnyös továbbá, hogy a kábel is általában elfér benne, illetve eső és kisebb ütődések ellen is véd ezen kiegészítő. Valamint, ha külső házat és merevlemezt veszünk, akkor az a plusz pár ezer forint is talán még beleférhet a keretbe. De természetesen lehet külföldi oldalakról is rendelni ilyen tokokat, pl. az eBay-en elég sokféle és divatos, továbbá olcsó termék közül választhatunk.

Köszönöm a figyelmet!

[ Szerkesztve ]

(#2629) Kolondrum


Kolondrum
félisten

32kbps-es nettel csináltam a tesztet, órákba telt.
Tehát! Captiva USB3.0-ás rack. Fizikailag AS1053 van a chipen, de a gép leválasztáskor AS1051-et mutat. Ezek az alapok. A teszt egy Hp 2560P notebookban ment végbe. USB2.0-án semmi extra, hozza amit kell, DE egy 34mm-es Express Card-on keresztül USB3-as portot lehet varázsolni ebbe a notiba. A legolcsóbb ebay-es kártyát rendeltem meg. Ebben NEC chip van, képeken ott az info. BIOS-ban sem a generation 1 sem pedig a 2-es verzióban nem tapasztaltam sebesség változást, viszont mérhető sebesség különbség van akkor ha felrakjuk a notira az alaplapi chipset drivert. 10.0.22-es verziót. Ez kihat mindenre, még az SSD sebességére is mérhetően, erről kép. Link - A legkisebb képen win10 gyári driverekkel, a két szélső az alap win7 driver és az intessel mért speed.

Alap és intel driverrel is támogatott a HDS alatti sebesség kijelzés, legyen az bármi, USB2, USB3 vagy SSD-HDD, rack fajtája is mind1 volt (van itthon kínai nonames is). A captiva rack alapból támogatja, hogy leválasztáskor állítsa le az eszközt, de ebben a notiban nem áll le CSAK USB3-as port alatt.
Renesas driver kell ennek a NEC chipes csodának, az alábbi képeken az alap sebességet láthatóak, ahol nincs még fent az intel driver.

Képek:
[link]
[link]

[link]
[link]

A következő képen pedig az intel driveres verzió látható. Itt is leáll, de csak USB3-a port alatt, mint korábban.
[link]

Kieg: Intitio chipes noname rack USB3-as port alatt:

[link]
Mint látható siralmas és nem áll le leválasztákor.

A teszt egy Z5K500-as Hitachi HDD-vel zajlott. 300Gb másolása után 46 fokosra hevült a felöltöztetett rack-ben. Ezt infrával néztem, gyárilag ő 7 fokkal hűvösebbnek jelölte. Átlagban a sok kis fájl miatt 60mb/sec-et tudott.

(#2630) King Unique válasza Kolondrum (#2629) üzenetére


King Unique
titán

Köszönjük a tesztet. :R

"de a gép leválasztáskor AS1051-et"

Érdekes, hogy ez a tray, mert ASM1053 vezérlőnél AS2105, ASM1053, ASMT2105, ASMT1053E szokott lenni. De persze a gyártó tulajdonképpen azt ad meg, azt állít be, amit akar.

Sebesség terén az alaplapi chipset driver is sokat számít, illetve Win7 esetében egy friss USB 3.0 driver is lendíthet az adatátviteli sebességen. Az Initio chipes rack gondolom csak USB2-as, azért a max 36 MB/s? Ha netán USB3-as, akkor tényleg elég siralmas lenne...

"de ebben a notiban nem áll le CSAK USB3-as port alatt."

Szerintem ez Windows 7 sajátosság is, mert nálam is dettó uez van USB 3.0 háznál:
Win7 @ USB 2.0: nem áll le || Win7 @ USB 3.0: leáll
Win8.1 @ USB 2.0: leáll || Win8.1 @ USB 3.0: leáll
Win10 @ USB 2.0: leáll || Win10 @ USB 3.0: leáll

Esetleg még egy MP Tool screenshotot betehettél volna (1.10 / 2.02), de gondolom a tied is hasonló, vagy uaz, mint a fórumtársé [link].

[ Szerkesztve ]

(#2631) Kolondrum válasza King Unique (#2630) üzenetére


Kolondrum
félisten

asztalin leállt win7 alatt. Ugyan az az os volt fent. :) én noti sajátosságnak tudom be.

(#2632) King Unique válasza Kolondrum (#2631) üzenetére


King Unique
titán

Akkor is érdekes, hogy pl. nálam is több rendszer esetén, Win7 ott mért nem áll le? De mindegy, úgyse használom az USB 2.0 portot, mert abba az egér van dugva... :DDD

(#2633) Kolondrum válasza King Unique (#2632) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha lesz rendes netem csinálok olyan képet is. Most egy 2mb-os kép feltöltése egy örökkévalóság.

Nekem mivel csak usb2 van így ez a kis kártya a bónusz. Csak a captiva rack esetén működik ilyen sebességgel. Initioval 37mb a plafon. Nincs sztalim már, csak ez a noti.

(#2634) BullZeye


BullZeye
veterán

asmedia
ASM1153E
B09M77B9A0
1416

FW Version : 130926a10000

Mivel elég bugosan működik néha (nem éled fel sleepből 30 perc sleep után) szeretnék egy FW frissíteni rajta, viszont 1053E-nek van ilyen kis számú FW-je (130xxx), és a 1153E-nek viszont 140xxx-el kezdődő ezen oldal alapján. Kép alapján viszont egyértelműen 1153E-t mutat.

Van egyáltalán FW ehhez, vagy van értelmes frissíteni? LC Power Electra white amúgy az eszköz.

USB3-SATA-UASP1 140509A18200
Ez pl felmenne rá? Ha nem muszáj nem brickelném. :)

[ Szerkesztve ]

(#2635) King Unique válasza BullZeye (#2634) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha 55AA a PID azonosítója, akkor lehet, egyéb esetben nem.
Látszik, hogy nem a legújabb firmware van rajta, a frissebb sosem árt, lehet épp megszűnnének a bugok. Bár utóbbi nem garantált és csak saját felelősségre érdemes belevágni!

Nemrég ASM1153 vezérlő kapcsán foglalkoztam 2 tesztemben is a firmware frissítéssel, ITT az egyik. Illetve ezt a kettő hsz-t tudom még hozzáfűzni: [link], [link].
Egyébként a chip felirat számít, annak kell stimmelni. Az, hogy 1153/ 1153E esetén 140xxx-el kezdődő, az ne zavarjon, mert az a legfrissebb firmware verzióra utal, ami fent van az oldalon.

A plugable oldalán lévő 8200 végűben 10 perces alvó mód van, a 8280 a kikapcsolt alvó mód. Én jobban szeretem a computerbase oldalán lévő firmware-t, mert annál a Load INI ikonra kattintva kiválasztható többféle konfigurációs fájl is. A plugable csak a v.03 (10 perces alvó mód) verziót tartalmazza, ahogy nézegettem.

[ Szerkesztve ]

(#2636) BullZeye válasza King Unique (#2635) üzenetére


BullZeye
veterán

200-as végű felment, egyenlőre működik, és új FW van rajta, úgyhogy most jön a tesztelés, köszi a segítséget.

(#2637) King Unique válasza BullZeye (#2636) üzenetére


King Unique
titán

Melyik oldalról tetted fel?

Ha felment, akkor ok. Ezért jó a PID: 55AA, mert utólag lehet módosítgatni a firmware-t és a beállításokat. Meg kell becsülni nagyon, akinek ilyen külső háza van. Ezek a legjobbak. :K

[ Szerkesztve ]

(#2638) BullZeye válasza King Unique (#2637) üzenetére


BullZeye
veterán

Azt hittem mindkettő ugyanaz, úgyhogy a lehető legegyszerűbb módot választottam:
UASP1_140509A18200.exe

(#2639) King Unique válasza BullZeye (#2638) üzenetére


King Unique
titán

Mindkét oldalon lévő firmware lényegében ugyanaz, de a computerbase kicsit több beállítási lehetőséget ad.
Ha a plugable félét tetted fel, akkor a 8200 10 perces alvó móddal fog menni + ez UASP-s firmware, így érdemes lecsekkolni, hogy most is működik-e az UASP? Azt nem vágom hirtelen, hogy az Elektra gyárilag tudja-e, mert más ASM11053E vezérlős házaknál valamiért nem szokott működini ez a funkció.

Még mielőtt kérdeznéd, itt tudod megnézni [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#2640) BullZeye válasza King Unique (#2639) üzenetére


BullZeye
veterán

Támogatja, viszont ahhoz képest, hogy 200-as végű ment fel, meglehetősen fura módon az IDLE: NEVER. Így gondolom nem megy el 10 perc után sleepbe? Vagy ez más?


(#2641) King Unique válasza BullZeye (#2640) üzenetére


King Unique
titán

Akkor jól emlékeztem, hogy működik az UASP. Persze inkább az a fura, hogy más házaknál, ugyanilyen ASMedia USB 3.0 - SATA 6G-s vezérlőnél mért nem.... :F

Ami megjelenik a Config Info sorában, az az újabb vezérlőknél nem igazán mérvadó... :N Nekem is van olyan házam, ahol mindenhol X van, mégis leáll és alszik. Sőt legutóbb nálam a Becrux kapott egy firmware frissítést, ami előtt a HS=O=bekapcsolva, utána már HS=X=kikapcsolva állapot volt. Ennek ellenére mégis működik a leállítás és a 10 perces alvó mód is.

Tehát neked is a gyakorlatban kell letesztelned, hogy működik-e, illetve megnézhetnéd, hogy most alvó módból ébredés ok-e?
Annyit hozzáfűznék, hogy ha nem pörgeti fel azonnal, az nem gond, mert nekem is van olyan rack, amelyiknél csak akkor pörög fel alvóból, ha konkrétan megnyitom fájlkezelőben, vagy egy program elkezdi használni. Sőt, ha gépet alvóba rakom, majd felébresztem, akkor sem pörög fel egyből. De persze van olyan házam is, amelyik igen. Akkor kezdődik a probléma, ha hibaüzenetet dob a Windows, abszolút nem pörög fel alvóból, nem lehet hozzáférni a tartalmához.

[ Szerkesztve ]

(#2642) BullZeye válasza King Unique (#2641) üzenetére


BullZeye
veterán

Na ezzel a FW-el:
- 10 perc után alszik
- Ha leválasztom leáll
- Ha gép sleepbe megy akkor ő is leáll
- Ha rákattolok a meghajtóra még nem pörög fel, csak ha tényleg használom (nem cachelt könyvtárat nyitok meg, másolok)

Szóval ez a része tökéletes, viszont ha sokáig van gépre dugva, továbbra is érdekességeket csinál. Elérhetetlenné válik, ott a meghajtó, viszont a leválasztani nem lehet (na jó le lehet, de kb 2-3 perc míg kijön az opció kattintás után). Ilyenkor 10 percenként elmenne sleepbe, de rögtön fel is éleszti. Sajnos nem hibás példány, mert kb 4db ugyanilyen racket próbáltam. Sajnos W7 és W10 alatt is hasonlóan viselkedett, 2 különböző vinyóval.

szerk.:
Most olvastam a végét az írásodnak, igen, ilyesmi történik itt is. Bíztam benne, hogy ez megoldódik FW upgraddel, de sajna nem :)

[ Szerkesztve ]

(#2643) BullZeye


BullZeye
veterán

Most nézem, a másik ugyanilyen dockomban sima ASM1053 chipset van, MP tool pedig 1051-et ír product stringnél. Na most 1053 és 1053E ugyanazt a firmwaret szereti?

(#2644) King Unique válasza BullZeye (#2642) üzenetére


King Unique
titán

Hát erre a hibajelenségre nem tudok mit mondani, én még ilyen nem nagyon tapasztaltam.
Lehet vmi egyedi hardver/ driver/ alaplapi USB vezérlő probléma, de az is lehet, hogy ASM1153E chipnél van vmi bug. Utóbbi chipre már többen panaszkodtak, különféle alvó mód, abból való ébredési problémákra. Meg kéne másik gépen, teljesen más konfigon is, más OS-en, ott produkálja-e? Ha igen, akkor szóba jöhet lehet a vezérlő és firmware bug.
Én mindenesetre ASM1053/ ASM1053E és sima ASM1153 vezérlőknél nem tapasztaltam ilyen hibát. Utóbbi folyamatosan pörgeti a lemezt, nincs semmilyen leállás, amikor a notit alvóba rakom, a rack LED-je kialszik, de a HDD pörög. Ott aztán nincsenek elérhetetlenségi problémák... ;]

Olyan is előfordul, hogy különféle rejtélyes adatkapcsolat szakadozást, ledobálásokat a Wi-Fi is okozhat, mert kicsit zavar(hat)ják egymást az USB 3.0-val. Bár nálam a kapcsolat nem szakadozott, de azt tapasztaltam, hogy amikor rá van dugva 3.0-ra és külső vinyó + még másolás is van, akkor a wifi jelerősség kicsit visszaesik...ha leválasztom a gépről, akkor meg helyreáll... :F

ASMedia esetében egyazon 3.0 vezérlő típusnál, kétféle verzió is lehet, az E végződésű a biztosan SATA 6 Gbps.
Firmware-nél maga a chip fő felirata számít, tehát pl. ASM1153/ 1153E vezérlőre is jó egyazon firmware.

"MP tool pedig 1051-et ír product stringnél."

Azt már korábban többször elmondtuk, hogy amit az MP Tool kiír felül, "ASMT1051, 55AA" és társai, az nem mérvadó, mert a programnak az a default felirata. Nem véletlenül szoktuk szétszedni és szemrevételezni, lefényképezni a chipet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2645) BullZeye válasza King Unique (#2644) üzenetére


BullZeye
veterán

+1 nap tesztelés után, új firmwarrel 2db LC Power Electra White:

ASM1053 tökéletesen működik, ahogy az kell, rádugom a gépre, és csak akkor működik amikor szükség van rá, amúgy csöndben parkol szépen.

ASM1153E működik, alszik, feléled, viszont ha sokáig van sleepben a gép, akkor elérhetetlenné válik az eszköz. Nem ír ki hibát, simán nem lehet rákattintani, mert kifagy tőle total commander. Ilyenkor biztonságosan leválasztani is macerás, mert 2 perc míg kijön a menü rá. Szóval Backupnak jó, de folyamatosa használatra nem a legjobb

(#2646) King Unique válasza BullZeye (#2645) üzenetére


King Unique
titán

Ezek szerint az LC-Power Electra is kétféle ASMedia vezérlővel fordul elő(?) Jó tudni. Mindkettő PID:55AA?

Nem tudom mi okozza ezt pontosan, de lehet az újabb ASM1153E chipek firmware-re még kiforratlan, bugos, vagy fene tudja? Akik ilyen alvási problémákra panaszkodtak itt, vagy másik topikban is, azoknak a többsége ezen vezérlő kapcsán...
Vegyél sima ASM1153 chipest házat, mint ami kettőt fentebb én is jól beválasztottam...azok pörögnek megállás nélkül, ott aztán nem fog kifagyni a TC. ;]

(#2647) BullZeye válasza King Unique (#2646) üzenetére


BullZeye
veterán

Mindkettő 55AA, kettő között kb van fél év különbség a vásárlásban. Amiket linkeltetek az sajna külsőre nem tetszik :) nekem meg 99%ban az a fontos, mert csak backupra van. Kb 2 hónapja hozzá se nyúltam, csak asztalon hever, ott meg nem mindegy hogy néz ki :D

(#2648) King Unique válasza BullZeye (#2647) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezek szerint Electra esetében is variálják össze-vissza... a Becrux is már feltűnt mindkét vezérlővel.

Azt a kettő ASM1153 csodát, amit nemrég beszereztem, inkább elrettentésként írtam. :D Bár működésbeli probléma, a folyamatos járatást leszámítva, nincs egyikkel sem. Azért a táblázatban összegyűjtött 40-50 db modell közt csak akad, ami tetszik.

(#2649) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Nos, megjött a rack. A csomag bőséges volt, két bőr szüttyő, csavarok, csavarhúzó és maga a ház. Azért döntöttem ez mellett, mert a táblázat szerint ezen működik a leválasztás és az alvó mód is. Viszont azon, amit kaptam egyik sem működik. :( ASM1153-as IC-vel van szerelve. Egyelőre jó lesz, nem lesz non-stop gépre kötve. A piros LED-et viszont biztosan lecserélem fehérre.

(#2650) King Unique válasza krisztianAMG (#2649) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Itt vsz arról lehet szó, hogy az eladó, aki mostanság biztosan Initio INIC 3619PL vezérlővel küldte [link] (aminél működnek az adott funkciók), újabban már ASMedia ASM1153 chipeset ad. Korábban szintén azzal küldte. Utóbbi chip kapcsán, EZ a rack volt biztosan olyan, de sosincs rá garancia.
Ha megnézed a másik topikgazda beszámolóját, akkor ezeknél az eBay-es külső házaknál nagyon lutri, mikor, milyen vezérlővel küldik...folyamatosan változhat, akár pár - néhány hónap leforgása alatt is.

Gondolom ez is 1153 PID azonosítós és így nem is lehet vele semmit sem kezdeni...ház sajna ez van, de a célnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.