Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2017) King Unique válasza oncsi (#2015) üzenetére


King Unique
titán

Először is köszönjük, hogy megosztottad az infókat és tapasztalataidat. :R

ASM1051 az jó chip, a PID azonosítója az mi HDS-ben, mert ha 55AA, akkor a firmware is frissíthető és egyéb dolgok is beállíthatóak benne?
Lehet azért lötyög benne a HDD, mert nincs a hátszó zárófedélnél szivacs, mint a pl. a Becrux esetében.

"Javítom magam. Sajnos a win nem állitja le. Becsapós, mert a led elalszik, meg kattan is egyet, de nem áll le."
Kattanás a fej leparkolására utal (ami jó), de ezek szerint vagy az OS nem küldi ki rendesen a vezérlőnek a parancsot a leállításra, illetve aktívan tartja a portot [link], vagy a rack vezérlője nem támogatja ezt a funkciót. Utóbbin, ha 55AA PID-es, a firmware-ben lévő beállításokat változtatva lehet módosítani. [link]

Amúgy neked Linux alatt ez a 1051 chipes ház leáll fullosan, ha leválasztod? Több asztali felületnél (pl.Mate, Cinnamon, Unity), az asztali ikon és fájlkezelőben a meghajtó ikonján kattintva van biztonságos leválasztás, ami teljesen le is állítja. Amelyik felületen alapesetben csak lecsatolja (Xfce, KDE, Cinnamon panelikon), ott én az udisks parancsot szoktam használni, ami teljesen leállítja a rack-et. Ha sdc1 a külső meghajtó, akkor ezt kell beírni terminálba, de akár gyorsbillentyű is kreálható hozzá:

udisks --unmount /dev/sdc1
udisks --detach /dev/sdc

Viszont az új, két ASMedia ASM1053 és ASM1053E chipes házamnál se a default, se az udisks nem működik...leválasztom, majd rögtön újra fel is csatolja, tehát leállítani nem engedi, csak lecsatolni. Mint 17.1/ 17.2 , Ubuntu 14.02/ 15.04, Kubuntu 15.04 stb., mindegyiknél ezt csinálja, Eddig ilyennel nem találkoztam Linux alatt, fura... :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.