Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) King Unique válasza Gedeon31 (#2550) üzenetére


King Unique
titán

Mert gondolom leparkol, az kattan egy kicsit, + lehet enyhe "pjűűűh" hang is.
Nagy kattanás és nyekkenés (pjűűűh) meg akkor van, ha nem állítja le a rack és kihúzva a kábelt egyúttal az áramellátás is megszűnik.
Bár ez mind külső háztól, HDD-től és szituációtól függő is lehet, mert nálam a két 1153-as csodában az ST2000LM003, van hogy kihúzva a kábelt, halkan és egyenletesen áll le. Meg van, hogy kattan egy jókorát. :DDD Leválasztás után pörög tovább.

A tied sem áll le gondolom és alvó mód sincs?

[ Szerkesztve ]

(#2552) Gedeon31 válasza King Unique (#2551) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nincs alvó mód. Akkor is csinálja, ha kikapcsolóm a laptopot. Eddig nem csinálta.

(#2553) King Unique válasza Gedeon31 (#2552) üzenetére


King Unique
titán

Alvó mód nincs, ok. Tálcás leválasztás után sem állítja le, ha a korábbi (más fórumtag) infókra hagyatkozom.

"Akkor is csinálja, ha kikapcsolóm a laptopot. Eddig nem csinálta."
:F
Géppel együtt kikapcsolva kattan, tálcán leválasztás után is, de korábban ugyanez a rack + HDD nem, vagy hogy kell érteni?
És, ha kattan? Nem a világ vége... Az a gáz, mikor eldobálja a kapcsolatot, HDS szerint döglődik a lemez, nem ismeri fel az OS, mert RAW lett és egyéb finomságok. :D

[ Szerkesztve ]

(#2554) Gedeon31 válasza King Unique (#2553) üzenetére


Gedeon31
addikt

Géppel együtt kikapcsolva kattan, tálcán leválasztás után is, de korábban ugyanez a rack + HDD nem, vagy hogy kell érteni?

Igen így , de most este vettem észre eddig nem volt kattanás ,se leválasztáskor , se a laptop leállítása után.

Néztem az összefoglalót meg egy pár hozzászólást a frissítésről. Itt melyik megfelelő firmware-t.kellene letölteni ami működne azzal nem vagyok még tisztában? :U [link]

[ Szerkesztve ]

(#2555) King Unique válasza Gedeon31 (#2554) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nem tudom, lehet az OS hülyült meg, vagy más kavar bele... :F De majd frissen indítva lehet megjavul, ki tudja. :D

Ez a firmware update nem kötelező, csak opcionális és nem garantálja, hogy a fenti problémád megszűnik. Ennek tükrében mérlegelj és vágjál bele!

Ha összefoglalót olvastad, akkor azt is, hogy computerbase és plugable oldalán van 1053 és 1153 chipekhez a firmware. Neked ASM1153/ 1153E (megnézted, milyen?) chiphez kell a firmware.

Computerbase oldalán van sima és van UASP-s is, talán célszerűbb az utóbbit, ha már úgyis inaktív nálad.
Aktuelle Firmware für ASM 1153/1153E ASMedia.1153/1153E Support 8TB+ HDD + UASP
Illetve az MP Tool, bal felső első ikonját (Load ini) megnyitva, kiválasztható 10 perc / 30 perc / kikapcsolt alvó mód ini fájl is.

Plugable oldalán lévő is kb. ugyanez, de ott van többféle is:
USB3-SATA-UASP1 140509A18200 (10 perces alvó mód)
USB3-SATA-UASP1 140509A18280 (kikapcsolt alvó mód)

=========================================================

Ha valamiben nem vagy biztos, inkább ne vágja bele, vagy kérdezz.

Én most megyek kajálni és sorozatot nézni, majd később érek rá vele foglalkozni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2556) Gedeon31 válasza King Unique (#2555) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm a segítséget :)

Most mit kellene letölteni? :U

Aktuelle Firmware für ASM 1051/1051E :ASMedia.1051/1051E Support 8TB+ HDD. ezt? :U

[ Szerkesztve ]

(#2557) King Unique válasza Gedeon31 (#2556) üzenetére


King Unique
titán

Figyelj, világosan leírtam, hogy 1153/ 1153E firmware kell, mért a 1051-essel akarod? :U
A Pruduct String: ASMT1051 csak az MP Tool írja ki, de nem azt jelenti, hogy a házadban ilyen vezérlő van. Illetve odalinkeltem a másik oldalról is kettőt.

Tudtommal az ICY BOX IB-368StU3-ban ilyen ASM1153/ 1153E chip van, de azért meglesheted a tiedet is.

Firmware frissítés (csak saját felelősségre!!!):

1. Megfelelő firmware letölt, majd kibont külön mappába.
2. Mappában az "MPTool" alkalmazás elindít. Előtte minden más futó programot célszerű bezárni, csak a frissítendő ház legyen az USB portba dugva.
3. MP Tool unlock, jelszó = asmedia
4. Csak computerbase esetén: MP Tool első ikon (nagyító), Load INI lenyit. Ki lehet választani a 10 min (10 perc alvó mód) és Aus (alvó mód ki) konfigurációs fájlt. Ha nem babrálod, akkor gyárilag 10 perc lesz beállítva.
5. Frissítés elindítása: Start. Közben lecsatlakozik a meghajtó, majd újra fel. Ha 3 db PASS, akkor sikeres. Frissítés közben áramszünet, kábelkihúzás, gépleállítás ne legyen!!!
6. MP Tool bezár.

A frissítés átírja az azonosítókat a következőre, pl. computerbase eserén:
CnMemory
USB3-SATA-Device (tálcán ez fog megjelenni)

Ha ez nem tetszik, akkor tetszés szerint átírható akármire:

1. Ugyanaz az MPTool alkamazás megnyit
2. MP Tool unlock, jelszó = asmedia
3. Beírni a kívánt azonosítót, pl:
asmedia
ASMT1153

de akár ez is lehet.
Gedeon31
IB-268StU3 USB 3.0 külső házam

4. Frissítés / flash elindítása: Start. Ha sikeres, akkor 3 db PASS.
5. MP Tool bezár és örül. :)

[ Szerkesztve ]

(#2558) jeni válasza King Unique (#2557) üzenetére


jeni
félisten

engem másol ;]

(#2559) Gedeon31 válasza King Unique (#2557) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm sikerült :R :)

Sajnos a device infonál nem változott semmi.

Annyi változást látok ,hogy a S/N Increase lehet változtatni letiltása vagy növekedés

(#2560) Gedeon31 válasza jeni (#2558) üzenetére


Gedeon31
addikt

Te is problémás voltál :D

(#2561) King Unique válasza Gedeon31 (#2559) üzenetére


King Unique
titán

OK.

Ha a 8200 van rajta, akkor HS-nek bekapcsolva kéne lennie. Illetve most leválasztás után leáll, alszik?
Ha az UASP-s firmware-t tetted fel és nincs UASP MP Toolban és eszközkezelőben sem, akkor lehet eleve csak UASP-s alapról frissítve működik és marad meg. Bár maga a chip hivatalosan támogatja, úgyhogy elvileg működnie kéne, + a firmware is támogatja.

Amúgy meg a frissebb firmware sosem árt és már csak azért is megéri frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#2562) Outlander


Outlander
őstag

Sziasztok.

Van most valahol kínai raktárban jó ár/érték arányú usb 3-as rack? Ha igen, linket kérnék.

Köszi.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2563) King Unique válasza Outlander (#2562) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha elkerülte volna figyelmedet, az elmúlt néhány napban 5 db (!) új teszt került be a topikba, abból 3 db eBay-es, vsz kínai cucc: [link], [link], [link]. + Ott az összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

(#2564) Outlander válasza King Unique (#2563) üzenetére


Outlander
őstag

Elkerülte, mert nem tesztekre voltam kíváncsi, ráadásul a 3 gyakorlatilag egyforma, egy helyről, még az ár is egyforma... a nyáklapra nem gerjedek, ha alapból működik firmwaret sem frissítgetek rajta.

De köszi h felhívtad a figyelmem... majd még akkor visszalapozgatok.

Illetve, esetleg rácsévélhető / elrejthető vezetékkel keresnék leginkább. :R

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2565) King Unique válasza Outlander (#2564) üzenetére


King Unique
titán

Márpedig a tesztekben van pont a lényeg és a link is ott volt mindegyikben, hogy hol lehet beszerezni és mennyi ez ára. Valamint ilyen szisztéma alapján szintén vannak az összefoglalóban jócskán beszámolók és tesztek. Továbbá ott a táblázat is, külön eBay-es szekcióval.
Integrált USB kábeles megoldások inkább 2.0 házaknál voltak, 3.0 esetében már nem nagyon jellemző és nem is ajánlott az ilyen fajta. Veszel hozzá egy normális hordozótokot, aztán abban elfér a kábel is [link], [link].

Többet nem kívánok hozzáfűzni és más munkáját kritizálni, aki veszi a fáradságot arra, hogy ezzel a többieknek hasznos infókkal szolgáljon (még ha esetében látszólag 3 egyforma házról is van szó) szerintem nem illendő...

(#2566) Gedeon31 válasza King Unique (#2561) üzenetére


Gedeon31
addikt

Úgy néz ki most leáll leválasztás után :)

HS-nek bekapcsolva kéne lennie

Ez mi is :U

(#2567) batagy válasza Gedeon31 (#2566) üzenetére


batagy
őstag

HS = HDD Standby

(#2568) Gedeon31 válasza batagy (#2567) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

(#2569) King Unique válasza Gedeon31 (#2566) üzenetére


King Unique
titán

Device Infónál látod, ha O, akkor bekapcsolt, ha X, akkor ki van kapcsolva. De előbbinek kell lennie.
Leáll, az f@sza. Alvó mód is működik, 10 perc üresjárat után?
Ha az is, akkor szerint csak az UASP-t nem sikerült rárakni, de az nem akkora gond. Úgyis csak SSD-vel használható ki. Sima BOT módban is 250 MB/s körül teljesítettek nálam a tesztalanyok, az meg egy HDD-hez bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#2570) jeni


jeni
félisten

Üdv
Érdemes-e,hogy nem csak a modellt hanem azt is fel lehetne tüntetni,hogy a ICY BOX IB-368StU3 PID: 55AA melyik boltban lett megvásárolva?
Amúgy van valami a dobozon egyéb jelölés (gyártó,ország,stb...),hogy melyik vezérlő van beépítve?

(#2571) King Unique válasza jeni (#2570) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Szerintem ez lutri...nekem is van 2 db ICY BOX házam, de a dobozán semmi, a vezérlőre, esetleges PID azonosítóra utaló infó nincsen. Ráadásul egy adott bolton belül is lehet szórás, nem biztos, hogy 1 helyről véve mondjuk 10 db-ot, mindegyik ugyanolyan lesz.
Esetleg fórumtárs megírja neked, hogy hol vette, de nincs rá 100%-os garancia, hogy te is PID: 55AA modellt fogsz ki.

Már akartam kérdezni korábban is, hogy az ilyen, a témához kapcsolódó hsz-eket minek rakod mindig off-ba?? Ez nyugodtan lehet on. Az az off kategória, ami pl. fentebb volt [link], az ok úgy.

(#2572) jeni válasza King Unique (#2571) üzenetére


jeni
félisten

Hooopáááá!!!!

ez van a nyákon!

akkor az enyém is 1153E vagy kamu felírat van a chipen?

[ Szerkesztve ]

(#2573) King Unique válasza jeni (#2572) üzenetére


King Unique
titán

Ez az IB-268StU3 és ennél 1153 a PID?

Érdekes... :D Nem kamu a felirat, ha az van ráírva, akkor nyilván az is, csak én feltételeztem korábban kicsit pontatlanul a PID alapján. Akkor ezek szerint ASM1153E a chip mind2 esetben, csak van 1153 / 55AA PID azonosítóval is. Viszont, hogy milyet fogsz ki, az totál lutri... erről max úgy lehetne meggyőződni, hogy vinnél egy laptopot, MP Tool megnyit, kibontatsz több darabot stb. De azt kétlem, hogy engednék. :N

Nem tudom mikori vétel, de esetleg egy garis cserét meg lehetne próbálni vmi hibára hivatkozni és hátha 55AA PID azonosítósat kapsz helyette. Vagy eladod vkinek és veszel helyette más házat.
Persze, ha nincs a működésével problémád, akkor meg ér ennyit a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#2574) jeni válasza King Unique (#2573) üzenetére


jeni
félisten

mi másról csináltam volna képet a mobilommal? :U :K

A rufuszban vettem 3 hete azonnalira mert ott volt készleten.

[ Szerkesztve ]

(#2575) King Unique válasza King Unique (#2573) üzenetére


King Unique
titán

"Persze, ha nincs a működésével problémád, akkor meg nem ér ennyit a dolog" akart lenni.

Amúgy azt nem értem, hogy ezeknél az ASMedia ASM1153E USB 3.0 - SATA 6 Gbps vezérlőknél, minek van letiltva gyárilag az UASP, semmi értelmét nem látom :F Más RaidSonic házaknál meg vígan működik, igaz ott a dobozán is ott vírít az UASP támogatás. Pl. az IB-250StU3+BH15-nél is megy, amin sima 1053 a chip felirat és 55AA a PID. Illetve a JMicron vezérlős IB-253U3 és IB-273StU3 is tudja

[ Szerkesztve ]

(#2576) jeni


jeni
félisten

MpTools innen letöltve[link] más értéket olvass ki az MPTools!

Az E betű továbbra sem látszik és a karikák végig ott vannak a Device infóban NULL értékkel.

(#2577) King Unique válasza jeni (#2576) üzenetére


King Unique
titán

Nem, a VID: 174C és PID: 1153 eleve más, azok a gyártó - és az eszközazonosítók.
Max a 174C-ből lehet következtetni, hogy ASMedia vezérlő, de a chip pontos típusa, csak szemrevételezéssel deríthető ki.
Ha a PID mindig pontosan utalna a vezérlőre, akkor az 5106, 5136, 55AA mégis mit takarna? :)

Esetedben engem a 1153-as PID és a 130531210000 firmware zavart meg, mert az én 2 új házam is dettó ugyanilyen [link], viszont azokban sima ASM1153 vezérlő van.

[ Szerkesztve ]

(#2578) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Tennék egy kis beszámolót, hátha segít valakinek rack - hdd a választásában.
Utólag is nagy köszönet King Unique és batagy fórumtársnak a segítségért.

HDD végül egy ST1000LM024 lett. Korábban egy Hitachit néztem ki, de végül a seagate winyó mellett döntöttem. WD-ben is gondolkodtam, de nekem személy szerint rossz tapasztalatai vannak velük, így a számomra már korábban bizonyított márka mellett tettem le a voksom.

A Rack egy Revoltec EX207 lett. A chip benne 1053-as.
Kikapcsol, amikor leállítom, alvó állapotba megy, amikor kell.

Csatlakozója micro usb 3, nekem tetszik, stabilnak tűnik, persze odafigyelést igényel, amikor csatlakoztatom a kábelt.

Fontos szempont volt, hogy egy LG 42LB5500-as TV-hez is hozzá lehessen kötni, aminek 1db USB 2.0-ás csatija van. Fura módon a TV usb csatijára van kötve egy 1,8m-es toldó kábel, valamint a Revoltec-hez adott 30 cm-s kábel és tökéletesen meghajtja a rackben a hhd-t. Parkolási hangot azonban lehet hallani, ha közel tesszük a fülünket a rack-hez.

A winyót a rackben formáztam meg (nem gyorsformázással) és a HDS-ben futtattam a lemez felülettesztet. Ez durván 3 órás intenzív munkát jelentett a rackben a winchesternek. Így a főfok 27 fokos szobában 44-es értéket ért el. Ez volt a max.

Sebességére nem lehet panasz. 100-115 kbytes-al másol nagy fájlokat.

Csatolok egy pár képet a mért értékekről.

[ Szerkesztve ]

(#2579) batagy válasza Tiby_83 (#2578) üzenetére


batagy
őstag

Na, szuper akkor! :) Mégis meghajtja a TV a Samsung ST1000LM024 vinyót! Mondtam én hogy azt vedd. :)

A rack is jó, a sebességek megfelelőek, le is áll, minden OK!

Köszönjük a visszajelzést! :R

(#2580) Tiby_83 válasza batagy (#2579) üzenetére


Tiby_83
tag

Igazán nincs mit! Én köszönöm mindkettőtöknek a körültekintő tájékoztatást! :R

(#2581) King Unique válasza Tiby_83 (#2578) üzenetére


King Unique
titán

Köszönjük a tesztet! :R

Szerencséd volt TV-n, hogy még hosszabb toldókábellel is meghajtja. :K De, mint mondtam az elején, lehet rá esély, mert nem csak a gyári értékeket, max áramfelvételi számokat kell nézni.

Tehát megnézted benne és a chip ASM1053. Esetleg még annyit kérnék, hogy usbdev oldaláról tölts le egy 2.02 MP Tool-t és légy szíves rakj be 1-1 screenshotot a főablakról és a Device Info beállításáról. A főablakban az oszlopokat szélesebbre tudod venni, hogy látszódjon minden.

:R

[ Szerkesztve ]

(#2582) Outlander


Outlander
őstag

WD passport koppintás tesztet nem láttam.
Elkerülte a figyelmem, vagy rám vár a feladat?!

Köszi,

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2583) batagy válasza Outlander (#2582) üzenetére


batagy
őstag

Nekem se rémlik hogy ilyennel találkoztunk volna. Akkor rajtad a feladat. :)

(#2584) King Unique válasza Outlander (#2582) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem láttál, mert hivatalosan nincs is ilyen 2,5" külső USB 3.0 ház. A WD natúrban biztos nem gyárt ilyet külön és más gyártók sem. :N
Itt pusztán arról van, hogy leleményes távol keleti úriemberek szétszedték a My Passportot és külön árusítják a burkolatát, vagy arról csináltak valami nemhivatalos koppintást... :DDD Viszont itt eleve felmerül az a kérdés, hogy ennek van-e a belsejében külön SATA-USB átalapító és PCB?? Mert a 2,5" gyári külső WD-k mind integrált USB aljzatosak, vagyis az előbb említett adapter, magán a HDD-n van rajta (amit kivettek), nem pedig a külső házba beépítve.

Illetve, ha 2,5" külső házat veszek, akkor direkt azért, hogy egy full alu, jó hőelvezető és jó szerelhetőségű, lehetőleg csavaros kivitelezésű rack tulajdonosa legyek. Nem pedig, hogy egy műanyag, patentos rögzítésű vacakot vegyek...
Van szerintem az összefoglalóban és az eBay-es listában, ennél jóval különb is. Ha meg annyira a WD dizájn tetszik, akkor vegyél My Passport Ultra gyári külső merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#2585) Outlander válasza King Unique (#2584) üzenetére


Outlander
őstag

Nyilván nem véletlenül írtam h koppintás, természetesen tisztában vagyok vele, h az eredeti az integrálva van a hddre, de mivel ez egy koppintás for sata, így remélhetőleg ugyanaz az egyszerű nyák van benne mint a többiben is.

"Illetve, ha 2,5" külső házat veszek, akkor direkt azért, hogy egy full alu, jó hőelvezető és jó szerelhetőségű, lehetőleg csavaros kivitelezésű rack tulajdonosa legyek. Nem pedig, hogy egy műanyag, patentos rögzítésű vacakot vegyek..."

Nem tudok mit hozzáfűzni, javarészt műanyag/abs tokokat teszteltetek eddig, a csavarozás rész is kimerült a zárófedél rögzítésével, maga a hdd szabadon, szóval?! :F

Annyira nem tetszik a wd dizájn csak megakadt rajta a szemem.

Amúgy ilyet rendeltem, egy másik már február óta teszi a dolgát, nem akartam ugyanolyan kinézetűt venni megint, de 3k alatti kategóriában nem nagyon volt olyan forma ami tetszett volna.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2586) King Unique válasza Outlander (#2585) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha én sem akarom nagyon ragozni, akkor röviden ez a WD klón, egy sz@r... és, hogy milyen a belseje, arról pont kép sincsen. Nem itt kezdődnek a jó külső házak. Ilyen gány cuccot magamnak biztos nem vennék. :D És ráadásul ennyi pénzből már kijön a Captiva, vagy a Kolink rack is boltban véve, amik sokkal jobbak.

Ha az eBay-es tesztekre gondolsz, azokban is van fémházas és még, ha a külső fedél patentos rögzítésű is, de a belsejében már csavarozható a HDD. Valamint a "többi" külső háznál pedig már bőven akad fémből készült és legtöbbnél a külső burkolat csavaros rögzítésű, van ahol belül a HDD is. Illetve, ha van hátul szivacs, jól közrefogja a ház, akkor belül még csavar sem szükséges, hogy stabilan tartsa. De mindenképpen jobb megoldások, mint ezek a patentos, műanyag vackok...

[ Szerkesztve ]

(#2587) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Sziasztok!

Átnyálaztam az összefoglalót, azt hiszem sikerült is választani, de a biztonság kedvéért azért rákérdezek, mert a végére már elvesztem a linkek és az adatok közt. Szóval ezt néztem ki a táblázatból. Nem lesz napi szintű használatban, csak amolyan médiatár féle.
Szóval, ha ez mellett döntök, nem valószínű, hogy mellényúlok?

Esetleg amit Outlander llinkelt?

[ Szerkesztve ]

(#2588) batagy válasza krisztianAMG (#2587) üzenetére


batagy
őstag

Amit linkeltél, egészen pontosan azt itt mutattam be.
Ez az eladó Initio chippel küldi mostanában. Leválasztásra és inaktivitásra leállítja magát.

Én személy szerint mindig ezt konstrukciót veszem, mert nagyon jól szerelhető, a vinyó csavarral rögzíthető (csavart külön kell beszerezni hozzá, nem adnak), és a fedlapok is jól szerelhetők, de ugyanakkor stabilak.

Ugyanilyen konstrukciós, de Asmedia 1153 chippel szerelt itt található. Ez azonban leválasztáskor és inaktivitásra nem áll le.

Ha ilyen kinézet mellett döntesz, akkor annak alapján döntsd az előbbi kettő közül, hogy szeretnéd-e hogy leállítsa magát a HDD. Ezt a két típust teljes nyugodt szívvel ajánlom. Én az Asmediát preferálom, annak ellenére is hogy nem áll le, de az Initio is megy.

Az Outlander által linkelt típussal nekem rossz tapasztalatom van. Hasonlót, de kék színben itt mutattam be. Működéssel (értsd chippel) nem volt baj, azonban a rack szerelhetőségét csapnivalónak tartom. Ha egyszer összeraktad, szétszedni nem lehet, csak feszegetve, rongálva. Nekem a fedlap is púpos volt, és összerakni is nehezemre esett. Én pár napra rá kivágtam a kukába konkrétan. Csak a belső nyáklapot tartottam meg, azt azóta is használom tesztelés céljából. Amúgy a Micro-B csati szerintem rosszabb mint a Mini-B.

Ez persze nem jelenti azt hogy másnak nem válhat be ez a típusú konstrukció, de én nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#2589) batagy válasza batagy (#2588) üzenetére


batagy
őstag

Ezekhez a rackekhez való HDD csavar:
Supermicro MCP-410-00006-0N típusú 2.5" HDD/SSD csavar. Pl itt kapható.

(#2590) krisztianAMG válasza batagy (#2588) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Igen, a te leírásod alapján jutottal el ehhez. :)
Meggyőztél, le is adtam a rendelést. Köszönet a segítségért! :R

(#2591) King Unique válasza batagy (#2588) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes, hogy a 2 link egyforma, mert korábban azt írtad, hogy az ASM1053. De ezek szerint össze-vissza variálja az eladó és mikor, milyen vezérlőset küld. Újabban ezek szerint Initio, aminél működnek az adott funkciók, ami pozitívum.

(#2587) krisztianAMG: azt az Initio vezérlőset szerintem veheted, én az ASM1153 iránt nem rajongok különösebben, nem működik a 2 említett funkció....és mivel 1153 a PID, nem is lehet vele semmit csinálni. ASMedia vezérlőnél az 55AA PID azonosítós a legjobb, csak azt kifogni, megint nem egyszerű, eBay-es házaknál nincs is a listában.
Illetve ez a JMciron vezérlős se rossz, sőt.

Ha már leadtad, akkor mindegy, mellényúlni nem fogsz vele. :N

[ Szerkesztve ]

(#2592) batagy válasza King Unique (#2591) üzenetére


batagy
őstag

Kicsit kevered te is, de valóban könnyen keverhető. Kettő link valóban egyforma, de amit most írtam kettőt, az két különböző link volt.

Az itt írt gyűjtésnél sajnos elírtam pár dolgot, az nem ASM1053, hanem ASM1153, már többször félrenézted emiatt. Vagy törölni fogom ezt a hozzászólást, vagy módosíttatom most már. ;]

Alább összegyűjtöm akkor, a teljesség kedvéért. :)

http://www.ebay.com/itm/121396821563, e.open7u eladó.
1. Korábban ASM1053 (PID 5136) és ASM1153 (PID 1153) vezérlővel is küldte!! Összevissza mindkettő érkezett! Az ASM1153-ast, mely zöld színű nyáklappal rendelkezik, azt mutattam be. Itt van bemutatva.
De már nem aktuális, mert:

2. Újabban Initio INIC-3619PL vezérlővel küldi. Itt van bemutatva.

http://www.ebay.com/itm/400982139413, priceneer eladó.
Friss rendelés. A fotó Innostor IS621 chipet ábrázol, de valójában ASM1153 vezérlővel küldi! Ez kék színű nyáklappal! Itt van bemutatva.

http://www.ebay.com/itm/360771276311, bijouterie-de-amelie eladó.
1. Ez az eladó 2014 elején mindig ASM1051 vezérlővel küldte. Annak itt és itt volt a bemutatása, de akkor még nem olyan szépen írtam össze az infókat, mint mostanában.
De már nem aktuális, mert:

2. Később 2014 folyamán ugyanez az eladó JMicron JMS566 chipre állt át, és azzal küldte. Ez volt a legjobb verzió, amit valaha kaptam. Itt van bemutatva. Sajnos azóta sem tudok máshol fellelni ugyanilyet JMS566 chippel.
De már ez sem aktuális, mert:

3. Megint ugyanaz az eladó 2015 elején már InnoStor IS621 chippel kezdte el küldeni őket. Erről külön nem készítettem beszámolót, csak az általad idézett összesítésben volt megemlítve.

Tehát abban igazad van, hogy lutri mikor milyennel küldik. De a legutóbbi módozatok így frissek. :K Tehát jelen tudomásom szerint így Initio, Innostor IS621 és ASM1153 közül lehet választani. De garancia nincs rá hogy valóban ezekkel küldik.

(#2593) King Unique válasza batagy (#2592) üzenetére


King Unique
titán

Igen, többször benéztem... :D
De, ha ennyire variálják, pár-néhány hónap leforgása alatt, akkor nem is nagyon lehet pontosan belőni, melyikben, mi van, milyet fog kapni a vásárló.

Köszönöm a pontosítást, így már világos. :R

(#2594) artiny


artiny
őstag

Helotok
ma megjott ez a 3€ kulso rack ebayrol, gyorsan kuldtek amugy...kb 1,5het

ilyen csip van rajta:

MA6116A
1519020C2
MATC204107.1

Ez jonak szamit vagy nagyon selejt?

(#2595) King Unique válasza artiny (#2594) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Datasheet alapján ez egy USB 2.0-ás MOAI vezérlő. Nekem ez új, még nem hallottam róla...de attól még lehet jó.

Amúgy meg legalább a rack linkjét betehetted volna, mit és honnan vettél, mert ez így most kb. semmilyen infó.

[ Szerkesztve ]

(#2596) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Általában olyan 35 fok körül szokott lenni a külső HDD az új házában, az gondolom elég jó vagy nem ? :U

(#2597) superg válasza artiny (#2594) üzenetére


superg
senior tag

1000 ft-ért csak jó lehet nyilván :D nekem is van olyan Moai csipes,kis fos az egész régebben vettem csak próbaként.Ilyen [link]

(#2598) King Unique válasza Gedeon31 (#2596) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az elég jó. :K
Ezeknek olyan 30/ 35 - 40°C az optimális üzemi hőmérséklete. Illetve 45°C még elmegy, de afelett már nem érdemes hosszabb távon járatni.

(#2597) superg: jó olcsó. :D
Amúgy látom van már 1500 HUF környékén is USB 3.0 ház, ami dettó úgyanúgy néz ki, mint a fentebb általam tesztelt N Drive.
Lehet ennek a belsejéből is kispórolták a szivacsot, vagy fene tudja...?

[ Szerkesztve ]

(#2599) Gedeon31 válasza King Unique (#2598) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

Eléggé jó ez a ház akkor.

(#2600) King Unique válasza Gedeon31 (#2599) üzenetére


King Unique
titán

Azt azért hozzá kell tenni, hogy majd nyáron kell ezt jobban megnézni egy meleg szobában, illetve X 100 GB, X TB folyamatos írás után. Mert az, hogy épp nyugalmi állapotban, vagy lightos kis lejátszás, letöltés közben nem melegszik annyira, az csak egy dolog.
Ennyi erővel pl. nálam is most jelenleg max. 30-35°C között vannak az alu külső házakban a HDD-k, de ha meghajtom, akkor megy az följebb is. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.