Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) tpeter77 válasza batagy (#2300) üzenetére


tpeter77
addikt

Ez jó hír :) Köszi szépen! üdv.

(#2302) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Az MM-es akcióban most találtam egy ilyen házat, ami az összefoglalóban is benne van. Ott azt olvastam nem állítja le a Hdd-t leválasztásakor ezt mit jelent egész pontosan?
Igazából filmek tárolására majd tv-n történő lejátszására lenne használva.
Érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2303) nash2 válasza King Unique (#2296) üzenetére


nash2
tag

Megrendeltem az ajánlott Captivát, holnap megjön, majd beszámolok róla hogy szuperál. Néhány weboldalon láttam hogy max. 500 gigás vinyót lehet beletenni. Gondolom ez a limit nem igaz ugye ? Nálam egy 1 terás Seagate Momentus XT kerülne bele, ha tényleg limites át sem veszem...

Nash

(#2304) King Unique válasza anonymus89 (#2302) üzenetére


King Unique
titán

Milyen házat, név, link :F

Ha olvastad az összefoglalót, akkor azt is a magyarázatban, hogy mit jelent.
Illetve ez a leválasztás utáni leállítás és alvó mód, nagyon is hardver és oprendszer függő.

Pl.: RaidSonic ICY BOX IB-250StU3+BH15 (ASMedia ASM1053E)

Lenovo notebook + Windows 7/ 8.1/ 10

• Tálcán hardver biztonságos eltávolítása —►leáll a merevlemez, piros LED kialszik, kék LED égve marad
• Alvó mód inaktivitásban: üresjáratban kb. 10 perc után —►leáll a merevlemez, piros LED kialszik, kék LED égve marad
• Alvó mód géppel együtt —►leáll a merevlemez, piros LED kialszik, kék LED égve marad
• Gépet kikapcsolva —► leáll a merevlemez, piros LED kialszik, kék LED kialszik.

Lenovo notebook + Linux Mint 17.2 / Ubuntu 15.04

• Asztali ikonon meghajtó biztonságos eltávolítása —►egy pillanatra leáll a merevlemez (piros LED kialszik, kék LED égve marad) majd azonnal újból felpörgeti és felcsatolja a partíciót és mind2 LED világít...
• Alvó mód inaktivitásban: üresjáratban kb. 10 perc után —►leáll a merevlemez, piros LED kialszik, kék LED égve marad
• Alvó mód géppel együtt —►leáll a merevlemez, piros LED kialszik, kék LED égve marad.
• Gépet kikapcsolva —► leáll a merevlemez, piros LED kialszik, kék LED kialszik.

WayteQ HD-95CX set-top box + Linux

• Menüben USB eszköz biztonságos eltávolítása —►NEM áll le a merevlemez, piros LED kialszik, kék LED égve marad.
• Alvó mód inaktivitásban: 10-30 perc —►NEM áll le a merevlemez, piros LED ég, kék LED is égve marad.
• Készüléket kikapcsolva —►leáll a merevlemez, piros LED kialszik, kék LED is kialszik.

KONKLÚZIÓ

Látszik, hogy igazán asztali rendszerekre, Windowsra vannak ezek az eszközök belőve, de ez a támogatottsága miatt nem csoda. Még desktop Linuxon is akadnak bizonyos funkciós működése/ nem működése terén eltérések, de "egyéb eszközök" (I)(TV, médialejátszó, set-top box, router)(/I) esetében pláne. Az, hogy a TV-den leáll/ nem áll, alszik / nem alszik, azt legjobb, ha annak a topikjában kérdezed meg. ;) Amúgy olyan túlságosan nagy jelentősége nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2305) King Unique válasza nash2 (#2303) üzenetére


King Unique
titán

OK!

Legfőképpen az lesz majd érdekes, hogy a Captiva ASM1053 vezérlője is produkálni fogja-e ugyanazokat a hibákat gépeden, mint a Becrux ASM1153E-vel...? Persze, ha ilyen chipeset kapsz, mert sose lehet tudni, mit, hogyan variálnak a gyártók... Ha igen, akkor ott egyértelműen nálad van a hiba, mert többen is vettek mostanában ilyen rack-et, ezzel a vezérlővel, de nem panaszkodtak rá. Illetve már a Becrux esetében sem fog kiderülni, hogy vmi "hibásat" fogtál ki, vagy tényleg ezeknél az adott vezérlő a problémás. Pedig nagyon jó kis külső ház.

[ Szerkesztve ]

(#2306) anonymus89 válasza King Unique (#2304) üzenetére


anonymus89
addikt

Basszuskulcs nem szandekos volt Eminem ewent 7033

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2307) King Unique válasza anonymus89 (#2306) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ennek az Ewent EW7033 (korábbi nevén Eminent) külső háznak az előnyei:

+ a full alu kialakítás
+ USB 3.0 Mini-B aljzat
+ OTG (One Touch Backup) gomb és szoftver
+ 5 év gyártói garancia
- de állítólag lötyög(het) benne a merevlemez [link]

Amúgy az adott linken az árat és a garanciaidőt sem látom feltüntetve...?

Eminem.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#2308) King Unique válasza King Unique (#2307) üzenetére


King Unique
titán

Oops...OTB (One Touch Backup) akart lenni, nem OTG. Utóbbi más [link].

[ Szerkesztve ]

(#2309) King Unique válasza nash2 (#2303) üzenetére


King Unique
titán

Megint oops....most látom csak mit kérdeztél tegnap...

"Néhány weboldalon láttam hogy max. 500 gigás vinyót lehet beletenn"
Bár gyártói oldal nem ír pontos adatot erre vonatkozóan, illetve csak 160 - 500 GB-ot említ, de ez az 500 GB-os limit tuti fals...lehet régebben más vezérlővel szerelték és annál talán, de a mostaniakban ASM1053 chip van. És ez bizony lekezelte fentebb 2 fórumtársnál az 1 TB, valamint a 2 TB notebook merevlemezt is. Szal aggodalomra semmi ok. :N

Amúgy a legtöbb 2,5" USB 3.0 háznál 2-3 TB-os limitek vannak megadva, de ha pl. ugyanazon ASMedia vezérlő egy 3,5" külső házban képes lekezelni a 8 TB-os merevlemezt, akkor lehet épp előbbi esetben is menne még nagyobbal. Csak a gyártók az alapján írogatják oda, hogy ők mekkora HDD-vel tesztelték és, ha épp lehetne 2,5" 4 TB-os winchestert kapni (létezik), vagy tesztelik ekkorával, akkor vsz arra írnák át a limitet.

[ Szerkesztve ]

(#2310) anonymus89 válasza King Unique (#2307) üzenetére


anonymus89
addikt

Nekem Eminem marad :K
Megrendeltem majd meglátjuk, hogy fog lötyögni benne írok majd egy kis beszámolót.
Sejtettem az OTG-t... ;]
Valószínűleg utolsó is volt, amúgy 3k.
Mit kell nézni az Ipon honlapjá?, - hsz-t nem találtam

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2311) King Unique válasza anonymus89 (#2310) üzenetére


King Unique
titán

Én meg az adott bolt oldalán az árat és garit nem találtam?
Az alján, a véleményeknél ott van az az 1 mondat:
"A ház anyaghasználata nagyon jó,de mozog(lötyög) benne a vinyó ami nem túl egészséges."
Na persze, azt nem tudjuk milyen HDD (7/ 9,5 mm) és a további részleteket sem.

Majd akkor várjuk a fejleményeket és az infókat. :K

(#2312) anonymus89 válasza King Unique (#2311) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Megjött vetnél rá egy pillantást a képekre?
Tényleg lötyög a hdd de megmondom őszintén nincs kedvem belerakni és csatlakoztatni a képek láttán.
Amúgy 9,5mm-es hdd-ről van szó és már az lötyög mert az alját nem lehet rögzíteni csavarokkal.
Leírnád a véleményed a képekről? - köszi!

Más válaszát is szívesen veszem!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2313) King Unique válasza anonymus89 (#2312) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ezeken a képeken csak a vezérlőchip látszik, ami ASMedia ASM1053. Illetve ott van vmi ASM115x utaló sor is. Ez önmagában rendben van.

"Amúgy 9,5mm-es hdd-ről van szó és már az lötyög mert az alját nem lehet rögzíteni csavarokkal."
Nem is fontos a csavaros rögzítés, ha a ház belseje, alsó és felső fedlap jól közrefogja a merevlemezt. De ezek szerint nem, ha lötyög benne... hosszirányban (nincs hátul szivacs?), vagy függőlegesen?

Nem tudom most mi a terved vele, használod, vagy visszaviszed?
Ha előbbi, akkor megköszönnénk, ha az összefoglaló táblázathoz szükséges infókat megnéznéd. :R

Amúgy én szóltam előre, hogy vsz lötyögni fog benne.

[ Szerkesztve ]

(#2314) anonymus89 válasza King Unique (#2313) üzenetére


anonymus89
addikt

Itt nem is a chipre gondoltam, hanem a forrasztás kidolgozottságára esküszöm, úgy néz ki mintha rozsdás lenne.. :F Sőt az egyik kis lábnál van egy kis fekte mütyürke.
Meg a hátoldalán mindenhol fehéres folt látható mint amikor gázzal tölteném a gyújtókat

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2315) anonymus89


anonymus89
addikt

No jelentem első csatlakozáskor nem ismerte fel majd megint újra ekkor már működött. Mindjárt linkelek sebességteszteket is.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2316) batagy válasza anonymus89 (#2314) üzenetére


batagy
őstag

Hát igen, rettentő gagyi a nyák kivitelezése. :(
Mi volt ez, Ewent/Eminent...)

(#2317) anonymus89


anonymus89
addikt

A csomag tartalmazza magát a házat, alatta usb 3.0 kábelt, 3db pici csavart, 1 csavarhúzót, kezelési útmutatót, cd-t az 5 év garancia beregisztrálásához szükséges útmutatót és egy védőtokot.
Linkelek pár sebességtesztet először a crystaldiskmart majd total commander aprófájlos másolásról.
A masina elég gyors szerintem mondjuk egy usb3.0-ás pendrive-hoz képest. Nem igazán melegszik max 29°C volt a hőmérséklet. Ami nem tetszik, hogy a hdd vastagságából adódan lötyög azaz egy 7,9mm-es még jobban fog kocogni az oldalaihoz mozgatás közben. A ház belseje tök csupasz se szivacs se semmi.

Az összefoglalóban levő adatokkal kapcsolatban leválasztáskor leállítja a hddt- win7 64bit usb 3.0-án.
Alvó mód nem tudom, hogy van-e a többi érték rendben van szerintem.

Már csak az a kérdés, hogy megéri-e visszaküldeni a nyák minőségi munkája miatt vagy inkább tartsam meg ennyi pénzért? tv-n viszont még nem próbáltam ki

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2318) King Unique válasza anonymus89 (#2314) üzenetére


King Unique
titán

Ja azt nem is figyeltem hirtelen, annyira a chip típusát kerestem. :D Igen. valóban nem a legszebben kivitelezett...
Amúgy elnézve a belsejéről ezt a képet, látszik, hogy nincs hátul szivacs, ami leszorítaná. Kicsit csalóka a kép, mert ránézésre belül elég magasnak tűnik, de gondolom 9,5 mm-re van szabva. Hosszanti / függőleges irányban lötyög?

Látom csinálgatod a képeket, ennyi erővel ide berakhatnád 1 hsz keretében, mint bemutató, teszt. :R

(#2317) anonymus89: látom megoldottad így. A forma szemléletesebb lett volna az összefoglalós minták alapján, illetve képeket jó lett volna a PH! saját képtárhelyére rakni, mert az megőrzi véglegesen. GD-n nem törlöd utólag.
Alvó módot vsz akkor tudod megnézni, ha HD Sentinelt átmenetileg kilövöd, mivel többeknél az nem engedi alvóba menni.

"megéri-e visszaküldeni "
Nem tudni pontosan, hogy alapból ilyen-e a kivitelezés, vagy csak te fogtál ki ilyen darabot. Meg lehet esetleg próbálni, de mivel működőképes a rack, csak azért nem biztos, hogy cserélik. Viszont online rendelésnél van a 14 napos visszaküldés és elállási jog.

[ Szerkesztve ]

(#2319) tpeter77 válasza anonymus89 (#2317) üzenetére


tpeter77
addikt

ez nekem úgy tűnik, mintha valaki otthon utólag megforrasztotta volna a csatlakozó lábait.

(#2320) tpeter77


tpeter77
addikt

A franccccc kicsúsztam az időből.
Delock külső racken ilyen a forrasztás.

(#2321) King Unique válasza tpeter77 (#2320) üzenetére


King Unique
titán

Ez már szebb.
Jó kis rack ez, csavaros rögzítés, multi interfész is jól jöhet. Csak elég drága... :(

Esetleg, ha már nekikezdtél, akkor a korábban kérdezettekre megköszönnénk a választ.

(#2322) tpeter77 válasza King Unique (#2321) üzenetére


tpeter77
addikt

Lőttem fotókat, de még nincs belevaló vinyóm :(
Esetleg próbára elkérek egy régi, épphogy még működő sok bad-szektoros vinyót.
Ha rászánom magam, lehet a héten megcsinálom! Csak legyen egy kis időm rá.

eSATA miatt kerestem ezt a fajtát, az Asus OPlay-emmel fogom összekötni, csak hát bexart a rendszer HDD-m és azt kellett vennem a hó elején :( igy csúszik a külső HDD vásárlása, aztán jön a kocsi műszakija, karácsony... ezért az idén már nem is várható hogy veszek.

[ Szerkesztve ]

(#2323) tlac válasza tpeter77 (#2322) üzenetére


tlac
nagyúr

rossz vinyóval nincs értelme sebességet mérni

(#2324) CyberJedi


CyberJedi
tag

S.O.S. HELP! Srácok, nagy segítség volna, ha valaki kölcsön tudna adni Budapesten 1 napra egy JM20329-es vezérlőchip-es USB 2.0 SATA Rack-et, vagy ilyen vezérlőjű adapter kábelt (SATA 2.5" notebook vinyó --->>> USB 2.0 átalakító).

Ahol hozzáférhető a nyomtatott áramkör, ott rá van írva a chip-re. Ahol nem látszik, ott lehet, hogy a Windows kiírja, ha HDD nélkül dugod rá az USB portra.

Egy Jmicron-vezérlőjú SSD újjáélesztésére kellene, csak ilyennel kommunikál.

Pár ilyen rack:

DIGITUS External box 2,5" SATA - USB 2.0 DA-71002
Spire HandyBook SP155SUO-BK 2,5" Sata külső HDD ház
Manhattan Drive Enclosure Hi-Speed USB 2.0, SATA, 3.5" Model Number: 130288
Startech USB2SATA25 USB2SATA25GB USB2SATA25EU USB 2.0 to SATA Adapter Cable with Power Adapter

06 70 600 5012, a belvárosban vagyok, elég sürgős.

Előre is köszi, ha vki foglalkozik ezzel!

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#2325) batagy válasza CyberJedi (#2324) üzenetére


batagy
őstag

Egy ilyenem van Jmicron JM20329 chippel.

Tápról külön kell gondoskodni! Ez nem ad tápot. Gép belső SATA tápkábelére rá lehet akasztani addig.

Letét ellenében odaadom ha kell 1 napra. Én nem viszem el sehová, el kell jönni érte, Népliget vagy Csepel.

[ Szerkesztve ]

(#2326) CyberJedi válasza batagy (#2325) üzenetére


CyberJedi
tag

tökéletes, priviben írok!

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#2327) King Unique válasza tpeter77 (#2322) üzenetére


King Unique
titán

Ja értem, az más.

Nem is tesztelgetésen van itt a hangsúly, mert az nagyobb volumenű dolog és nem kértem (max ha van rá időd), csak a táblázat egyes oszlopainak infóin. Ezek meg csak szimpla szemrevételezés és megfigyelés és rövid időre akár egy defektes HDD is megteszi. Szal ráér a dolog.
Illetve gondolom pl. leállítás, alvás tekintetében van különbség USB 3.0 és eSATA használata alatt is.

:R

(#2328) tpeter77 válasza King Unique (#2327) üzenetére


tpeter77
addikt

céges lapitopin van eSATA port, azon tudnám tesztelni hogy mikor megy alvóba...
akkor a héten megejtem a tesztet, majd privibe kérek segítséget, ha már működni fog, remélem lesz időd rám, és minden adatot megírok, amit kértek.
viszont USB 3.0 nincs rajta
de megnézem, hogy az asztali gépemen van-e... Ha van akkor a csatlakozónak kék a belseje, külsőre tényleg csak ennyiben másabb, mint az USB2.0 ami fekete?

[ Szerkesztve ]

(#2329) King Unique válasza tpeter77 (#2328) üzenetére


King Unique
titán

Ja, akkor hagyjad, elég bőven 3.0-án. Azt hittem, azért vetted, mert van a gépeden eSATA port is. De most olvasom médialejátszódon van és amiatt.

Elöljáróban csak annyi érdekelne (amit most is meg tudsz nézni üresen), hogy milyen chip van a PCB-n? Egy korábbi Infó szerint a 42488-ban JMciron JMS551 vezérlő van, ami elvileg a 3.0 kapcsolatért felel. eSATA átvitelért külön chip felehet, bár az 551 manualjában USB 2.0 + USB 3.0 + eSATA kombó lehetőség is fel van tüntetve.

USB 3.0 aljzat belső pereme általában kék szokott lenni [link], de újabban ezt nem tartják be minden eszközön és lehet pl. fekete, vagy szürke is [link]. Utóbbi esetben az "USB villa" jele előtt ott szokott lenni az SS = SuperSpeed felirat, ami a 3.0-ra utal.

[ Szerkesztve ]

(#2330) anonymus89


anonymus89
addikt

Mitől függ az, hogy Tv-n is tudjam használni akár pendrive-ként?
Mert a saját LG LH5000-esen nem megy sajnos usb 3.0-ás kábellel sípol usb 2.0-ás kanócon meg csak kattog nincs elég kakaó.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2331) batagy válasza anonymus89 (#2330) üzenetére


batagy
őstag

"2.0-ás kanócon meg csak kattog nincs elég kakaó."
Ez inkább a vinyótól nem függ, nem is annyira a racktől. Milyen vinyó ez?
Valószínű egy sokat fogyasztó vinyóról van szó, a TV USB-je meg nem bírja.

2 db USB csati nincs a TV-n? Mert akkor egy USB2-es Y kábellel elmenne.

A TV-n a csati USB3.0-ás vagy USB 2.0-ás? Mert az USB3-as portok nagyobb áramot (900mA) adnak. Az USB2-esek szabványosan 500 mA-t.

Ha Y kábel nem lehetséges, akkor kisebb fogyasztású vinyóval lehet próbálkozni.

Amúgy, ha nem kap elég tápot, és ha kattog, ne nagyon erőltesd, mert a vinyó tönkremegy!

(#2332) King Unique válasza anonymus89 (#2330) üzenetére


King Unique
titán

TV-ken alapvetően az USB-port számít, a sima 0,5 A-es nem biztos, hogy meghajtja, de ha van HDD jelölésű 1/ 1,2 A-es, akkor abba kell dugni. Az fixen viszi. Illetve a túl hosszú kábel miatt is kattoghat, mert annak nagyobb az ellenállása és csökkenhet az áramerősség és feszültség.
Mondjuk ezt nem értem, hogy ha 3.0 külső vinyó (Eminent?), akkor a 3.0 kábelen mért sípol.. :F

Amúgy 2,5" 5400 RPM-es vinyók között, azért olyan durva áramfelvételi különbségek nem szoktak lenni. Nekem is ST1000LM024 van az ICY BOX külső házban és a gyári kábelével (kb. 60 cm) simán viszi még a set-top box és router 2.0 portja is, de ha TV-re kötném, vsz ott is menne.

[ Szerkesztve ]

(#2333) anonymus89 válasza batagy (#2331) üzenetére


anonymus89
addikt

Ez most egy és u.a? - "Ez inkább a vinyótól nem függ, nem is annyira a racktől" - akkor mitől?

Egy régi acer notiból lett kivéve a Seagate Momentus 80Gb-os +5V 0.48A-rel - ezt nem viszi 2006-os gyártás
Samsung Spinpoint 1TB idei év gyártás +5V 0.85A - ezt meg viszi

Akkor most, hogy van ez? :F

King Unique: nincs több usb csatlakozó az usb 3.0 kábel pedig durván 50 cm a 2.0-ás meg 40

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2334) King Unique válasza anonymus89 (#2333) üzenetére


King Unique
titán

Mondtam, hogy sokat számít a TV USB-portja is, ami áramleadás terén jellemzően gyengébb, mint a PC-ken, notebookokon lévők. Pl. nálam nemcsak a noti 3.0, de a 2.0 portja is meghajtja a 2,5" 7200-as külső házban lévő merevlemezt.

Tehát ST1000LM024-et viszi, a régit nem? Ha uaz a rack, akkor egyértelmű, hogy a HDD miatt. Az újak már energiatakarékosabbak, illetve az csak egy dolog, hogy mi van rácímkézve, a gyakorlati áramfelvétel ettől eltérő lehet. Pedig, ha 80-as is 5400-as [ilyesmi], akkor vinne kéne. Ha 7200-as lenne [link], akkor még jobban érthető, hogy mért nem viszi.

[ Szerkesztve ]

(#2335) jeni


jeni
félisten

Üdv

Erről van valami hír?

Patriot Guantlet külső ház (2,5", SATA3, USB 3.0, aluminium, ezüst)

Rufuszban 5200Ft lenne az ára 2év garival.

[ Szerkesztve ]

(#2336) anonymus89 válasza King Unique (#2334) üzenetére


anonymus89
addikt

Persze írtad, csak én nem kérdeztem előtte mert így viszont gáz van csak a régi 80-as lenne használva. Akkor szükségem lenne egy y-kábelre?
Egyébként ő lesz az: link
De egyszerűen nem akar menni vele.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2337) jeni válasza jeni (#2335) üzenetére


jeni
félisten

(#2338) batagy válasza anonymus89 (#2333) üzenetére


batagy
őstag

Ne haragudj, rosszul írtam! :W Egy "nem" szó hibásan került bele.
Ezt akartam írni:

"Ez inkább a vinyótól nem függ, nem is annyira a racktől".

De most néztem utána, a Seagate Momentus 5400.2 (80GB, SATA-150) ST98823AS , a specifikáció szerint 1.1 A-t eszik meg induláskor! Az nem kevés! Sajnos ezek a régi vinyók sokszor ennyit tudtak.

A Samsung ST1000LM024 jóval kevesebbet eszik!

(#2339) King Unique válasza jeni (#2335) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nincs :N
Külső házakból eleve rengeted gyártó van, jóval több, mint gyári külső vinyóból. Az összefoglaló végén lévő lista sem egészen teljes (holott nem kevés az sem), mert ahhoz még hozzá lehetne csapni 5-6 gyártót. Patriot se a külső USB-s házairól híresült el.

Ennek a rack-nek az előnye a belső csavaros rögzítés, csavart is adnak hozzá, így a HDD biztos nem fog lötyögni benne. Viszont maga a belső keret készülhetett volna fémből, mert a műanyag valóban nem túl előnyös. Illetve olvastam én is a webshopos értékelést, ami megint nem túl meggyőző...
Hasonló kinézetre és felépítésre a REVOLTEC Alu Line II EX 207 és az árban is kb. ugyanott van [link]. Ez teljesen fém, szintén belülről csavarosan rögzíthető a HDD, ASM1053 vezérlős. TeeJay fórumtárs vett ilyet, de eddig nem panaszkodott rá, sőt kifejezetten dicsérte.

(#2340) anonymus89 válasza batagy (#2338) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi a választ, mit lehet akkor kezdeni vele, hogy menjen tv-vel?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2341) King Unique válasza anonymus89 (#2336) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Nem tudsz Y kábellel mit kezdeni, mivel írtad, hogy csak 1 db USB-port van a TV-n...ahhoz legalább 2 db kéne. Max azt tudod csinálni, hogy veszel egy aktív USB hubot és arra kötöd rá a külső vinyót, a hub kábele meg megy a TV portjába.

Amúgy én ezt az egészet eleve nem értem... :F az ST98823AS egy sz*r kis 1 tányéros notivinyó, amire a 0,48 A van címkézve, gyártói specifikáció, amit batagy topikgazda is linkelt, 1,100 mA max. felpörgési áramot ír. Viszont az ST1000LM024 már 2 tányéros, 0,85 A van rácímkézve és az indítóárama névlegesen annak is 1000 mA, sőt HDS 1200 mA-t ír rá [link].
Tehát ezen alapon, ha utóbbit viszi a TV, akkor az előbbit is kéne, hogy megpörgesse.

Még esetleg azt tudom elképzelni, hogy a régebbi merevlemez nem tud "csúsztatva indulni". Külső vinyós topikban méregette egyik fórumtárs, hogy a 1,5 TB-os WD Elements Portable, ami WD15NPVT/-X belsős = 4 tányér, 0,75 A | 1 A, milyen áramfelvételi értékeket produkált.
MÉRÉS —► vagyis úgy van beállítva, hogy a 2.0 port áramával is elinduljon, igaz lassabban pörög fel. Vsz más gyártók újabb notebook merevlemezeinél is lehet vmi hasonló. A régi Seagate pedig lehet pont ezt nem tudja és egyszerre akarja felvenni a nagy indítóáramot, amit a TV-n lévő hitványabb kivitelezésű USB-port nem bír...

[ Szerkesztve ]

(#2342) jeni válasza King Unique (#2339) üzenetére


jeni
félisten

ez is műanyag alapú és erre kell rátolni a külső alu házat.
különösen ajánlott lett.

(#2343) batagy válasza anonymus89 (#2340) üzenetére


batagy
őstag

Ahogy King jelezte, a TV 1 db USB2 portján a Seagate ST98823AS nem fog tudni elindulni.
Külső tápellátás kell neki, de nem tudom megéri-e vele vacakolni. Akkor már külső kábelezés, 230V-os kábelezés is kell.

1) Egyik variáció, agy aktív USB Hub-on keresztül csatlakoztatás. Fennáll a lehetőség, hogy a TV esetleg nem lesz kompatibilis a HUB-bal.

2) Másik lehetőség, a rackbe egy Y USB kábel. Ennek egyik vége a TV-be, másik vége egy különálló USB-s tápba. Lehet kapni 1A vagy 2A-es USB töltőket. A hátránya ennek, hogy a földhurok nem tudom le van-e rendesen kezelve.

Jobban jársz, ha másik vinyót szerzel bele, vagy egy nagyobb pendrive-ot.

Egyébként nincs semmi ellentmondás a ST98823AS tápigényével. Az indulási áramfelvétel 1.1A. Ha már elindult a HDD, a seek teljesítmény 2.2W, ami I=P/U=2.2W/5V=0.44 A. Tehát a rácímkézett 0.45 arra érvényes ha már elindult.

(#2344) King Unique válasza jeni (#2342) üzenetére


King Unique
titán

Igen, lehet feszegetni a dolgot. De maga a rack külső burkolata az full alu és a hőelvezetése is elég jó. Van amelyiknél csak a felső fedlap fém és az alja, oldala műanyag. De majd jön hamarosan a 0.7-es verziója a táblázatnak és bővítve, módosítva lesz néhány dolog.

Amúgy attól még nagyon is jő és ajánlott IB-268StU3-B rack, 2 teszt is készült róla és eddig mki dicsérte. UASP mód valamiért inaktív, pedig a chip támogatja, de igazából kihasználni úgyis csak gyorsabb SSD-vel lehet. Valamint alvó mód nem ment, de vsz a HDS miatt, mert nálam és másnál se hagyja aludni a külső házakat. Illetve 1153E chip a Becrux esetében alvó módból ébresztve hibaüzenetet dobott, de ott nem tisztázott, hogy pontosan mi is volt a probléma. Illetve, ha fent van a HDS, akkor alapból nem is fog alvóba menni... :DDD

Tehát mindenképpen jó ez az ICY BOX külső ház, bár RaidSonic már kivette a hivatalos kínálatából, de még lehet kapni [link].
Az újabb modell az IB-273StU3, ami JMicron JMS567 chipes és ára se rossz. Ez még kevésbé van fémből, UASP módot tudja, leválasztáskor leáll, alszik is, csavarosan rögzíthető belülről (csavart nem adnak) a HDD stb. A tetején lévő kék LED viszont kicsit erősen világít.

[ Szerkesztve ]

(#2345) tpeter77 válasza King Unique (#2344) üzenetére


tpeter77
addikt

Kérdezted korábban,
Delock 42488 vezérlő chipje JMS551 tipusú :)

(#2346) King Unique válasza tpeter77 (#2345) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az infót! :R

Akkor jól tudtam és ezek szerint, ha nincs rajta más vezérlő, akkor a JMS551 kezeli le mind3 interfészt.

(#2347) King Unique válasza batagy (#2343) üzenetére


King Unique
titán

Igaz, lehet amit PC + desktop OS lekezel, azt a TV, meg a Linux alapú WebOS nem biztos...pl. a hubot. De jó esetben talán igen.

Ha második lehetőséget választja, nem is feltétlen kell neki Y kábel, mert az Ewent házon van DC tápbement Én kicsit rizikósnak tartom az xy (telefon)töltők használatát ilyen célra, de a Delock sok 2,5" külső házához a Navilock 41337-es tápot ajánlja, ami gondolom minden szempontból megfelelő lehet. És elvileg idehaza is lehet kapni [link], igaz nem a legolcsóbb. Ennyiből már egy aktív hub is majdnem összejön.

Ami egyébként rá van címkézve a merevlemezre, az a max működései áramfelvétel, amit meg a gyártói specifikáció ad meg max értékként, az a max indítási áram. De a gyakorlatban mind2 eltérhet a névleges értékektől.

[ Szerkesztve ]

(#2348) anonymus89 válasza batagy (#2343) üzenetére


anonymus89
addikt

Oke akkor szerintem az a legegyszerubb megoldas, hogy eladom ezt a winyot es szerzek ujabb tipust. Max kiprobalom elotte tv-n.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2349) tpeter77 válasza anonymus89 (#2348) üzenetére


tpeter77
addikt

jó döntés!

(#2350) jeni válasza King Unique (#2344) üzenetére


jeni
félisten

Épen a Raid 273-t adtam az öcsémnek átmenetileg. Ahhoz adtak csavart sőt pluszban is volt a zacskóban. Igen az egyik fele a teteje műanyagból és rá kell tolni. A fénye erősen világít. Rendesen oldalt lehet rögzíteni a HDD-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.