Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) tlac válasza King Unique (#2249) üzenetére


tlac
nagyúr

King Unique, SymbianOS:

köszi a válaszokat, akkor jobban utána olvasok ezeknek

viszont azt nézem, hogy nem is kell foglalkoznom azzal, hogy csavaros legyen, mivel a vinyó is 9,5mm-es, meg ez a Capitva is (meg akkor lehet az ebay-es)

ui.:
a táblázatban a DELOCK 42523-nál lévő kommentet kitörölném
én szenvedtem azzal a rackkel, de mióta összejött egy jó példány sokadjára, ott már nincs gond az usb3-mal

[ Szerkesztve ]

(#2252) Kolondrum válasza tlac (#2251) üzenetére


Kolondrum
félisten

Olyanom is van, ugyan az, csak a nyák más és igazából az a kulcs.

(#2253) batagy válasza tlac (#2251) üzenetére


batagy
őstag

Ha Ebay-ről veszel, én ezt a típust ajánlom, mint mindenkinek eddig.

Csavarozható vinyó, Mini-B csatlakozó, stabil szerelhetőség. Viszont csavart nem adnak hozzá, azt külön kell beszerezni. Csavar.
Korábban ASM1053/ASM1153 chippel küldték, most legutóbb Initio 3619PL chippel (VID: 13FD, PID: 3920).
Az utóbbi Innostor chip:
- HDD leválasztás után 10 másodperccel leállítja a vinyót.
- 10 perc inaktivitás után leállítja a vinyót, és aktivititásra önmagától felébred.

UASP nem megy vele.

(#2254) King Unique válasza tlac (#2251) üzenetére


King Unique
titán

OK, majd át lesz írva.
Mert valóban a JMS566 és JMS567 elég gyakori chipek és annyira nem szokott velük probléma lenni.
De, mivel neked is sokadjára jött össze a megfelelő darab, mert egyiknél 3.0 sebesség nem működött, másiknál elektronika, harmadiknál kábel hiányzott, így túl jó minősítést nem adnánk neki. Vagy legyen jobban ajánlott szerinted? Mert, ha azt mondod, akkor annak megfelelően alakítjuk. :R

(#2250) SymbianOS: tehát ez a rack volt az, aminél elszállt a Hitachi 5K1000 partíciója, ennek kértem én korábban a linkjét. Majd akkor ezt is bevesszük a listába. Ha esetleg a táblázat oszlopai szerinti adatokat meg tudnák mondani (chip, leállítás, alvó mód, HDS támogatás és egyebek), azt megköszönnénk. :R

(#2255) Radomer válasza King Unique (#2239) üzenetére


Radomer
aktív tag

Csak a ház és a kábel volt a csomagban.
UASP -t majd meglesem abban nem vagyok biztos.
Leállïtja, de a led égve marad. Elenben ha nem nincs használva akkor az osx ki is kapcsolja egy idő után teljesen.

(#2256) King Unique válasza Radomer (#2255) üzenetére


King Unique
titán

OK, köszönöm az infókat! :R
Akkor ezek szerint, ami Windows és Linuxon működik, az OS X alatt is.

(#2257) tlac válasza King Unique (#2254) üzenetére


tlac
nagyúr

csak a kommentet szendém még, mást nem változtatnék

(#2258) King Unique válasza tlac (#2257) üzenetére


King Unique
titán

OK.
Azt írnánk oda, amit a korábbi beszámolókban panaszoltál, illetve, ha a mostani teljesen jó, akkor nem helyett egy kevésbé, vagy bizonytalan minősítéssel kiegyezhetünk?

(#2259) tlac válasza King Unique (#2258) üzenetére


tlac
nagyúr

a mostanival nincs gondom már
1-2 esetből nem biztos, hogy ítélkezni kellene
ha elsőre kapok egy hibátlant, ajánlottat kapott volna?

(#2260) King Unique válasza tlac (#2259) üzenetére


King Unique
titán

OK.
Mi csak a visszajelzések alapján alkottunk véleményt és emlékezz rá, hogy te fikáztad nagyon. :) Az meg, hogy ekkora a szórás a 42523-nál, nem a legjobb, mert nem mindenhol jellemző. Viszont selejt valóban előfordulhat máshol is és ez alapján tényleg nem kell végleg leírni.
De ha nincsen vele most semmi gond, akkor megkapja az ajánlott minősítést és mki elégedett lehet. :))

:R

[ Szerkesztve ]

(#2261) tlac válasza King Unique (#2260) üzenetére


tlac
nagyúr

nem mondom, hogy legyen ajánlott, de azt sem mondanám, hogy sose vegyen senki ilyet (7mm-es rack nem nagyon van, direkt emiatt választottam)
egyébként előttem inkább a delock írta le magát, mintsem ez a típus

szóval a lényeg, nekem az éles konklúzió nem tetszett, ami 1-2 eseten alapul

[ Szerkesztve ]

(#2262) King Unique válasza tlac (#2261) üzenetére


King Unique
titán

Jó, hát akkor a kívánságod szerint lesz, mint írtam fentebb.

Csak arra utaltam, hogy többször is gond vele, tehát nem 1 eseten alapult a minősítés. Nyilván az lenne az igazán hiteles infó, ha mindenfajta rack-ből 5-10 db-ot is vennénk és az alapján alkotnánk véleményt, de erre nem igazán van lehetőség. Viszont, ha te kifogtál ilyen selejtes terméket, akkor másnál is előfordulhat.
Ellenben ott van pl. egy LC-Power Becrux, amit elég sokan vettek már (én is), többször is teszteltük és nem volt vele semmilyen probléma. Vagy akár az olcsó Captiva ház, azt is többen vettek és mindenkinél teljesen ok. Pedig lehet egyik sincs akkora márka, mint a Delock, amitől ilyen kivitelezés, több mint tré...

[ Szerkesztve ]

(#2263) jeni


jeni
félisten

Üdv
Fizikailag van különbség egy ilyen és a kisebb 2,5 ház között?
Ugyanis ez a Raidsonic Icy Box IB-231STU3-G 2.5" SATA USB3.0 külső ház aluminium cuccot másodjára viszem vissza 2 hónap alatt. Az első 1 percet se ment,másnap cserélték egy másikra. A második meg ment röpke 2 hónapot.
Hétfőn leadtam szervizeltetni ami 30 nap lesz. Most vettem a kettős használatra való külső házat egy Raidsonic-ib-111stu3-wh-aluminium-hdd-dokolo-t amire a gépre csatlakoztatva a noti vinyót,amire folyton csak azt írja ki,hogy formatálni kell. Nem hinném,hogy sérült volna a videó állományok rajta. Egyébként nem tud drivert találni az eszközre. Nem ismeri fel.

Ez mennyire lenne jó és tartós? Minőségi darab?
Az,hogy nem USB 3.0 az kevésbé zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#2264) Kolondrum válasza jeni (#2263) üzenetére


Kolondrum
félisten

Aham ismerős, win10-ed is van mellé?

(#2265) jeni válasza Kolondrum (#2264) üzenetére


jeni
félisten

A laptopon van Win10 azon megnézzem,de ennek mi köze,hogy a Win7-n még üresen is jelez,hogy formatálni kell a cuccot ,pedig csak a dokkoló van csatlakoztatva a z USB 3.0-ra

(#2266) Kolondrum válasza jeni (#2265) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát csak annyi, hogy 2 garnitúra olyanom van ami win7 alatt jó win10 alatt összefossa magát.
Olyanom nekem is van ami USB3-on elrontja a partíciót és formázni akarja.

Egy korábbi kérdéshez/kéréshez: Nem szeretném megbontani a captivát és kísérletezni mit tud ez a kínai, elnézést, de már csak eladó a rack, nem tesztelem. Túl fontos adatok vannak a hitán.

(#2267) jeni válasza Kolondrum (#2266) üzenetére


jeni
félisten

A Samsung win10-el laptopon jó . az USB 2.0-n müxik rendesen. m
Megnézzem a nagy gépen Win 7-n,hogy USB 2.0 kötve is dobálózik-e?

USB 2.0-n megy a nagy gépen. Ezek szerint az USB 3.0-ra nem kompatibilis a cucc. Pedig direkt USB 3.0-s a ketyere.

[ Szerkesztve ]

(#2268) Kolondrum válasza jeni (#2267) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem én vagyok az mestere ennek. Inkább mond meg milyen chip van a kütyűn. Az sokat segít a dolgon. DE tény h OS-től is sok minden függ.

(#2269) King Unique válasza jeni (#2263) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nyilván van, a bennük lévő vezérlő is vsz eltérő.
Formázni akkor is akarja, ha a partíció sérült, pl. RAW, vagy elmozdul a csatlakozó az aljzatban. De, ha 2.0-án ok, akkor vsz nem ez a gond. Első alkalommal, amikor csatlakoztatod, akkor a Windows automatikusan telepíti hozzá az eszközillesztőt. Ha ez sikertelen, az gáz, mert akkor nem fog megfelelően működni... újraindítás után sem ismeri fel?

"Ezek szerint az USB 3.0-ra nem kompatibilis a cucc. Pedig direkt USB 3.0-s a ketyere."
Biztos, hogy 3.0 kompatibilis, hacsak nem gyárilag hibás és azért nem működik... itt vsz a 3.0 vezérlő + Windows együttműködése nem ok. Gondolom azért nem lehet benne olyan noname USB-chip, amit a Windows nem kezel, bár ki tudja...? Illetve Win7/8.1/10 terén is lehetnek különbségek a kezelése terén, bár ha már 7-es alatt is problémás, lehet a 10-esen is az lesz. Igaz előbbi BOT, utóbbiak UASP módban kezelik, lehet az is számít vmit.

Másik dolog, hogy bizonyos gépeken (alaplap, BIOS/ UEFI) sokszor nem működnek normálisan az USB 3,0 portok. Pl. van amelyiknél nem lehet 3.0 portról Windowst sem telepíteni, sem 3.0 portról oprendszer bootolni. Nálam pl. simán működik a dolog, 3.0 pendrive + 3.0 port és megy a telepítés, sőt külső HDD-re még Win7-et is fel tudok rakni és onnan futtatni. Holott azt mondták, azt nem lehet, mert nincs beleintegrálva a 3.0 driver. De lehet, mert a port attól 2.0 módban működik és lekezeli az eszközöket.
Szal arra utalok, hogy lehet nálad is vmi hardveres gond van a 3.0 portokkal, vagy csak bizonyos eszközöknél jön elő. Az IB-231STU3-G ment rendesen 3.0-án?

Amúgy meg a dokkolókkal általában több szívás szokott lenni, illetve a SATA interfész sem a gyakori csatlakoztatásra lett tervezve, mint az USB. Szerintem 2,5" HDD-hez jobban jársz egy 2,5" külső házzal.
Az eSATA-s RaidSonic felől nincs tapasztalat, de olyat akkor érdemes venni, ha van a gépen olyan csati, mert a 2.0 önmagában tetű lassú. Akad az összefoglaló táblázatban is bőven megfelelő 3.0 rack, ami jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2270) jeni válasza King Unique (#2269) üzenetére


jeni
félisten

Korábban ment az USB 3.0-ra csatlakozva az IB-231STU3-G.
Újra indításnál sem javult meg a dokkoló. Még üresen is jelzett. USB 2.0-n viszont megy. Az előlapi USB 3.0 Modecom CR-109 azzal használva.
Ezzel is ment, oda adtam a javítás idejére az öcsémnek.
Azt még megnézzem,hogy a hátlapi direkt USB 3.0-ra is jelez-e?

Természetesen tisztában vagyok vele,hogy a csatlakozó nem egy strapa termék.

Pedig direkt olyan 2,5 külső házat vettem 2 hónapja ami full fémes,USB 3.0-s és van rajta külső tápcsatlakozó fogadás lehetőség.

(#2271) jeni válasza jeni (#2270) üzenetére


jeni
félisten

Az Msi Z68 hátlapi USB 3.0-ra kötve úgy tűnik nincs gond vele.

Azért egy valamit ne értek. Az előlapi Modecom CR-109 (19 port csatlakozású) USB 3.0 csatija az rá van csatlakoztatva az alaplapi (19 portos) direkt USB 3.0-ra. Azzal is hibátlanul kellene mennie.

[ Szerkesztve ]

(#2272) King Unique válasza jeni (#2270) üzenetére


King Unique
titán

Na igen, ezt nem írtad, hogy pontosan hova van dugva. Szóval ez is hardveres dolog, ha hátlapin ok, előlapin meg nem. PC-n alapból a hátlapi portok ajánlottak, van akinél előlapi 3.0-án még lassabbak is, mint a hátlapin.
Ezek szerint a dokkoló is ok és nem a Windowsban van a hiba, hanem ez az előlapi kivezetés sz*r... Igen, elvileg mennie kéne, de vannak ilyen rejtélyek, akár a fentebb említett más dolgok kapcsán is, amit nehéz kibogozni.
De az a lényeg, hogy megoldódott. :)

Amúgy az IB-231STU3-G elvileg egy minőségi rack és RaidSonic is jóféle házakat gyárt. Lehet csak te fogtál ki többször selejtes terméket, vagy újabban ők is trehányak, mint a Delock...

[ Szerkesztve ]

(#2273) tpeter77


tpeter77
addikt

bocsi, az előbb rossz topikba írtam, megtaláltam a külső HDD házas topikot végre.

Egyik haver venne smart TV-hez (belső) 2.5" HDD merevlemezt és vinyó keretet.
USB3.0-as keretet venne és a kinézett hdd egy WD5000LPLX
Ez az általa kinézett merevlemez ház, de jó lenne ez neki? ha nem, kérem ajánljatok mást.
köszönöm.

(#2274) King Unique válasza tpeter77 (#2273) üzenetére


King Unique
titán

Hali!

Nem ismerjük ezt az Approx házat, így sokat nem tudok róla mondani. Tool-free szerelése van, de javarészt műanyag a burkolata, ami azért egy 7200 RPM-es notebook merevlemezhez nem biztos, hogy annyira jó választás. Hőelvezetés miatt, jobb az alumínium ház. Illetve alapból 5400-as javasolt külső adattárnak. Tudom a fejparkolás miatt választottad a Black sorozatot, de ennyi erővel egy 5400-as Blue-nál is be lehet állítani SATA-n.
Illetve a WD5000LPLX 7 mm magas, így egy 9.5 mm-es HDD-re szabott házban lehet, hogy lötyögni fog... a Delock 42523 és ICY BOX IB-253U3 viszont kifejezetten 7 mm magas HDD-hez lett tervezve.

(#2275) tpeter77 válasza King Unique (#2274) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi szépen!!!
Tanács tolmácsolva. nem is figyeltem hogy 7mm-es csak a kinézett vinyó! hiába,a szakértelem... üdv.

(#2276) celf válasza King Unique (#2080) üzenetére


celf
őstag

Azóta már benne van a rack-ben a hdd, teljesen jól megy, igaz nincs sokat használva.

Köszönöm még egyszer a tippeket és a tanácsot! :) :R

(#2277) bpcicke


bpcicke
csendes tag

Ha bekapcsolás előtt csatlakoztatom Becruxot, akkor windows hibaüzenetet ad és nem látja a hdd-t, de ha már bekapcsolt állapotban van a noti, akkor érzékeli a hdd-t.

Mi a tennivaló, hogy a windows mindig lássa a hdd-t?
:R

[ Szerkesztve ]

(#2278) King Unique válasza bpcicke (#2277) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Mondjuk menet közben szokás rádugni és lecsatlakoztatni, én is úgy szoktam.
Természetesen lehet géppel együtt is indítani. Nekem is van egy Becrux és direkt a kedvedért most ki is próbáltam:
HGST Travelstar 7K1000 (NTFS) + notebook + UEFI boot + USB 3.0 port + Win8.1 —► gép bekapcsoláskor elindul a Becrux is, majd Windows betöltése előtt-közben egy pillanatra leáll, aztán megint felpörög és miután betöltött az OS, akkor már teljesen ok. A Windows látja, fájlkezelőben is ott van stb.

Konklúzió: vsz a te gépedben / BIOS/ UEFI beállításokban / Windowsban van a hiba és nem a Becrux a ludas, hiszen menet közben csatolva is ok. Hogy pontosan mi okozza, mit lehet vele kezdeni, azt nem tudom... :( Lehet ez is olyan rejtély, mint hogy egyes gépeken simán lehet 3.0 portokról is OS-t telepíteni pendrive-ról, feltelepíteni külső merevlemezre és 3.0 portól bootolni, míg másik gépeken nem és csak 2.0 portban működik a dolog...

Amúgy milyen merevlemez van benne, csak adat van rajta, milyen fájlrendszer, boot sorrend ok, mi a hibaüzenet, a rendszer abszolút nem látja (eszközkezelő, lemezkezelő)?

[ Szerkesztve ]

(#2279) nash2


nash2
tag

Sziasztok,

Instant problémám akadt frissen vásárolt Becrux-al. ASM 1153E chippel szerelt. A tesztgép egy Lenovo Z510. A jelenség a következő : A rack csatlakoztatás után szépen felpörgeti a vinyót, felkapcsolja a ledet és működik rendesen. 10 perc elteltével a vinyó leáll, led lekapcsol, a Windowsban meghajtókra kattinva "nem elérhető" hibaüzenet...Ha ekkor újraindítom a gépet, úgy hogy a rack csatlakoztatva marad, akkor a vinyó nem pörög fel, a led nem kapcsol vissza és a Windows a boot befejeztével ismét hibát dob "Az USB eszköz azonosítójának lekérdezése sikertelen". Kihúzás-visszadugás után működik minden az első sleepig. Ha nem várom ki a 10 percet és kézzel sleepeltetem le a gépet, akkor is ugyanez történik.
Usb 3.0 vagy 2.0 portok tökmindegy, mindehol ugyanezt csinálja. Néztem Win7, Win10, és Ubuntu 15.04 alatt is. Firmware update persze a 1153E chip miatt nincs. Az már csak a hab a tortán hogy UASP sem működik.

Jól gondolom hogy ez garanciális probléma ?

Mivel már erősen kifutó termék, ha esetleg a bolt elismeri a problémát tudtok esetleg helyette ajánlani valamit ami rendesen működik ?

[ Szerkesztve ]

Nash

(#2280) King Unique válasza nash2 (#2279) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Az ASM1153E chip megállapítás honnan van, a felirat az rajta és/ vagy a tray? Enyém pl. ASM1053, amit nemrég vettem, de egy fórumtárs szinten mostanában és az is 1053-as.
Fentebb egy másik fórumtárs hasonlóra panaszkodott [link], chipet nem árulta el, de amit írtam neki, az alapján vsz az ő hardvere környékén lehet a gond. Tiednél ASMedia MP Toolban milyen infók vannak [link], [link], [link], akár screenshot is jöhet?

"10 perc elteltével a vinyó leáll, led lekapcsol, a Windowsban meghajtókra kattinva "nem elérhető" hibaüzenet..."
Ez az alvó mód, ami normális. Nálam és másnál, sőt legtöbb 2,5" rack-nél is 10 perc van beállítva. Viszont, ha újra rámész pl. fájlkezelőben, akkor ismét fel kéne pörgetnie és használtra készen kéne állnia, nem pedig hibaüzenetet dobálnia. Nálam és másoknál legalábbis működik ez a része is probléma nélkül.

"Ha ekkor újraindítom a gépet, úgy hogy a rack csatlakoztatva marad, akkor a vinyó nem pörög fel, a led nem kapcsol vissza és a Windows a boot befejeztével ismét hibát dob "Az USB eszköz azonosítójának lekérdezése sikertelen"
Itt írtam fentebb a kollegának, hogy ez megint lehet gépfüggő is, mert rádugva újraindítást, leállítás-bekapcsolást én is végigzongoráztam és semmi probléma nem volt.

"Az már csak a hab a tortán hogy UASP sem működik"
Ezt miből szűrted le, mert Win7 alatt nyilván nem is fog, mivel az csak BOT módot tud? Win8.0+ kell hozzá, ahol az MP Tool is jelzi a bekapcsolt állapotot, illetve eszközkezelőben SCSI meghajtóként jelenik meg [link]. A Windows 10 pedig tudja az UASP módot és az alatt már működnie kéne. Ha nem, akkor a chip támogatja, csak a gyártó által "le van tiltva".

=========================================================

Azt nem mondanám, hogy kifutó termék, rengeteg helyen árulják még, ahogy a többi 2,5" LC-Power házat is.
Ha nem adott gép hardveres, illetve BIOS/ UEFI probléma, netán vmi Windows driveres probléma, akkor max azt tudom elképzelni, hogy az újabban gyártott Becrux tényleg ASM1153E chippel szerelt, ami problémás....bár ahhoz elég jó és minőségi ez a ház és 1053-al semmi probléma nincsen vele.
Windows driverek a notebook gyártó oldaláról vannak, frissek, chipset driver megfelelő, mert utóbbi is tud érdekes jelenségeket produkálni USB-n?

Ha 55AA a PID azonosítója, akkor firmware flasheléssel be lehet elvileg állítani, hogy ne álljon le [link], illetve HDS-ben is lehet tiltani a leállást [fizetős verzió], [ingyenes verzió].

Miellőtt gariba visszavinnéd, mindenképpen ki kéne próbálni másik gépen, más hardveres és driveres környezetben, hogy ott reprodukálja-e a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#2281) nash2 válasza King Unique (#2280) üzenetére


nash2
tag

Szia,

Akkor tételesen válaszolnék az általad felvetettekre :

1. ASM 1153E chip 1000%, amikor raktam bele a vinyót, akkor megnéztem :

2. Alvó módban az a gondom, hogy hibaüzenetet dob, ahelyett hogy felébresztené az eszközt és felpörgetné a vinyót.

3. A rádugva újraindítás-leállítás-bekapcsolás közben működik, a gond ahogy írtam az alvás utáni állapotával van

4. Az UASP valóban nem működik Win7 alatt,viszont írtam hogy Win10 alatt is teszteltem, és ott sem megy. Lehet hogy pontatlanul fogalmaztam, pontosan úgy van ahogy írod : supported, és disabled. Azért elvártam volna hogy ha már támogatott akkor működjön, legalább Win10 alatt...

5. Driverek bios stb. minden naprakész, de a hiba linux alatt is megvolt, ott meg nincsenek windows-os driverek....

6. Pont azért vettem ezt a típust, mert az előző rackemben ment a vinyó állandóan, gondoltam jót tesz neki ha használaton kívül nem forog. A rack itt a fórumon ajánlott volt, hogy minden funkciója problémamentesen működik. Igaz ez a 1053-as chipre vonatkozik, te is ezt írod, ebben nem az van. HDS-t meg nem használnék arra, hogy állandóan pörgettessem vele a vinyót, pont az ellenkezőjére lenne szükség !

7. A PID-je 55AA, a firmware amit linkeltél 1053-ashoz való nem ?

8. Ugyanezen a gépen egy Samsung M3 tökéletesen működik, fekszik-kel, indul-áll stb. Innentől úgy gondolom port meg driver hiba kizárva.

További infók / screenshotok majd holnap várhatók ha visszakapom. 72 órán belül vagyok visszavittem gariztatni. De van egy érzésem hogy a bolt visszadobja azzal hogy szerintük minden ok.

[ Szerkesztve ]

Nash

(#2282) King Unique válasza nash2 (#2281) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

1. Igen látom, ez valóban 1153E.

2. Érdekes jelenség ez az alvó módból ébredés, mert normál esetben szépen fel kéne pörgetnie. Az Electra is ASM1153E és ott is volt vmi hasonló gond [link], [link].

3. Igen, menet közben nyilván kell is, ha nem ismerné fel, az már inkább lehetne illesztőprogram hiba.

4. Ez is fura, mert az ASM1153E támogatja és ez a legújabb ASMedia USB 3.0 device vezérlő. Érdekes módon az ugyanilyen ICY BOX IB-268StU3-B esetében is ki volt kapcsolva...

5. Na igen, több OS már valóban mérvadóbb. De a Linux alatti működés eleve nem mindig tökéletes, mert nálam, illetve másnál sem tudta leállítani a 3.0 porton a rack-et. Azonnal újra felpörgette és újracsatolta, ami elég egzotikus jelenség...

6. Igen, valóban egy nagyon jó és ajánlott külső ház a Bexrux. Viszont eddig stabilan 1053 chippel volt szerelve, ami teljesen ok. Illetve még régebben volt benne 1051, de azzal sem volt probléma. Viszont a gyártók időnként önkényesen váltogatják benne a vezérlőket, kb. "ami a polcon van" alapon és így érheti az embert kellemetlen meglepetés... Pedig én és a másik tag is nemrég (hetek/ pár hónap) vettük és mindketten 1053-ast kaptunk, ami megfelelő. Ezek szerint boltok között is ekkora szórás van.

7. 55AA előny, mert azt lehet babrálni. Firmware-t nem linkeltem, csak az MP Tool (1.10 / 2.02 ajánlott) screenshotot mutattam, amiben meg lehet nézni a rajta lévő firmware-t és egyéb gyári beállításokat. Elvileg ASM1x53 chipekhez nem nagyon van hivatalos firmware, de egy német oldalon a 3,5" házak 8 TB-os HDD támogatása kapcsán akadtunk rá ERRE. Itt viszont vannak, de, hogy ezek rárakhatóak-e pl. egy Becrux-ra, azt nem próbáltuk?

8. Hát igen, a gyári külső merevlemezek kompatibilitása és működése, több esetben problémamentesebb szokott lenni. Az M3 Portable is jó modell, ott csak az integrált USB-aljzat a szívás, ami terén nyilván jobb egy külső házas összeállítás.

=========================================================

Ha valóban a vezérlővel van gond, akkor jó, hogy beadtad gariba, mert sok mindent úgyse lehet vele kezdeni. Reméljük csak egy hibás darabot fogtál ki és a következő, akár 1053, akár 11153E chippel, már jó lesz. Ha utóbbit kapod megint és ugyanaz az ébredési hiba + UASP sem megy, akkor az meg elég tré dolog, akár ASMedia, akár LC-Power sara is... :(((

:R

[ Szerkesztve ]

(#2283) King Unique válasza nash2 (#2281) üzenetére


King Unique
titán

"De van egy érzésem hogy a bolt visszadobja azzal hogy szerintük minden ok."

Ha megfelelően tálaltad nekik, hogy mi a probléma, nem hardver / driver a hiba forrása, akkor náluk is jelentkeznie kell alvó módban a problémának.

Illetve egy komolyabb helyen nem sz*roznak egy pár ezres termék kapcsán, hiszen fontosabb az, hogy a vásárló elégedett legyen, legközelebb is náluk költse a pénzét, valamint ajánlja a boltot ismerőseinek. :) Amelyik ilyen kis tételnél nekiáll kekeckedni, ott akkor többet nem kell vásárolni!

[ Szerkesztve ]

(#2284) batagy válasza nash2 (#2281) üzenetére


batagy
őstag

Végigolvastam én is a problémát.

Számomra nem annyira rack hibának tűnik, mint inkább valami inkompatibilitási (a Lenovo Z510 notebook és a Becrux 1153E közötti) gondnak, vagy driver problémának. Persze nem tudjuk kizárni a rack hibát sem.

Pár független ötlet (nem az előző számozással):
1) BIOS-ban szerintem nézd meg, hogy az USB beállítások között van-e valami állíthaó dolog. Pl. Dell-ekben vany egy "USB Debug" aminek a bekapcsolása tiltja az USB3-at, és USB2-ként működik. De létezhet USB Wake beállítás is esetleg.

2) Lenovo Z510 BIOS a legfrissebb?

3) Igazából nem tudom, hogy az " Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver" fent kell legyen? Mindenesetre a Lenovo honlapján szerepel a Z510-hez ez, a 2.0.0.102 verzió, Windows 7-hez.

Az Intel holnapján frissebb 4.0.0.36 verzió is található ebből. Ez Windows 7-hez való.

Elvileg Windows 8 és afölött erre már nincs szükség!
NEC/Renesas chipset esetén sem kell már Windows 8-tól ilyen driver, ezt erősíti meg a Plugable honlapja is.

4) Windows Power beállításokban az USB sleep-pel kapcsolatos beállításokat is érdemes csekkolni.

5) A Becrux 1153E rack firmware-ét azért érdemes lesz megnézni, amennyiben az előzőek egyike sem oldja meg a gondot.
1153E-hez való firmware is elérhető. :)
a) A Plugable oldalán van pár firmware, többek között 1153E-hez is, van sima és 10 perc után leálló verzió is. A verziója 140509A18200.

b) A Computerbase oldalán is van 1153E-hez firmware, ennek verziója 140509_A1_82_80.bin, ami ugyanaz mint a Plugable.

1153/1153E esetén az MP Tool 2.02 verziót ajánlott használni.

(#2285) bpcicke válasza King Unique (#2278) üzenetére


bpcicke
csendes tag

Köszönöm a választ.

Valószínűleg túl értékeltem az USB 2 kompatibilitását.
Indítás esetén, az USB 2 portra csatlakoztatott házat nem ismeri fel, de USB 3 esetében működik.
A chip típusát sajnos nagyítóval sem lehet látni, nincs mit leolvasni...

[ Szerkesztve ]

(#2286) nash2 válasza batagy (#2284) üzenetére


nash2
tag

Szia,

Köszi az ötleteket, válaszolnék neked is :)

1-2. Bios rendesen be van állítva, természetesen a legutolsó verzió amit kiadtak hozzá. USB 3.0-ás pendrive és az M3 portable mint már említettem hibátlanul működnek.

3. Az Extensible Host controller természetesen fent van, enélkül minden USB 2.0 lenne :) A Lenovos verzió nem tökéletes, viszont az Inteles az. Az Inteles van fent pont az amit írtál a 4.0.0.36.

4. Az energiamenedzsment szelektív usb sleep-jéről beszélsz, igazán nem sok köze van a hibához, de próbáltam enabled/disabled beállítással is, nem változott semmi.

5. Köszi a firmware-es és MPtool-os linkeket...

Az előző rackem ASM1051 chipes VID:174C PID:5106 091029000000 fw. verziós. Ehhez nincs valami működő/flashelhető firmware ? Amiket eddig próbáltam vagy el sem indul, vagy minden FAIL.

Egy mobil rack univerzális cucc, kompatibilitásról enyhén vicces beszélni, hiszen pont az lenne a feladat hogy bárhová megyek feldugom egy USB 2.0 vagy 3.0 portra és működik. Pont. Ráadásul a Lenovo gépem Intel chipset, ha valaki referencia gyártó, hát az Intel az.

Ha otthon nekiállok flashelni, a magyar garanciaszabályok szerint gari ugrott. Az egy dolog, hogy meg lehet csinálni nyom nélkül elvileg. De úgy érzem nem az én dolgom ráhackelni valamit hogy működjön, hiszen fizettem érte hogy működjön alapból. Csinálja gariban a szervizes, vagy még inkább a bolt adjon el olyan cuccot amit nem kell rögtön otthon javítgatni.

Holnap majd visszajelzek itt is hogy mik a fejlemények !

[ Szerkesztve ]

Nash

(#2287) King Unique válasza bpcicke (#2285) üzenetére


King Unique
titán

Akkor jól gondoltam, hogy vmi hardveres hiba lesz és nem is akármilyen. Mert az, hogy a géped 2.0 portja nem ismeri fel, az elég tré...működnie kéne, mert a 3.0 visszafelé kompatibilis és pl. én notimon is gond nélkül megy 2.0 portban.
Ez a chip felirat megint érdekes, mert amikor megvettem, frissen megtekintve, szabad szemmel is látható volt. De kis használat után már kevésbé kivehető. Melegedés hatására, vagy a fene tudja?
MP Toolban, vagy HDS meg tudod nézni a VID-PID azonosítóját, illetve Windows tálcán biztonságos leválasztásnál a tray is kiírja.

(#2284) batagy: a két oldalon megegyeznek a bin fájlok és firmware verziószámok, túl nagy eltérés nem lehet. Bár, míg a német oldalon a hivatalos MP Tool + bin fájl megoldás van, addig a Plugable oldalán lévő firmware-ek .exe fájlok. Ezekbe vsz belenyúltak, a manufactorer string is plugable, de attól még nyilván lehetnek jók.

(#2288) King Unique válasza nash2 (#2286) üzenetére


King Unique
titán

ASM1051-hez van firmware, az összefoglalóban linkelt két oldalon. Viszont csak az 55AA PID azonosítójú házak flashelhetőek és frissíthetőek, 5106 és 5136 nem. Utóbbiak max talán akkor, ha maga a gyártó kiad hozzá vmi speciális firmware-t.

Igen univerzális cucc, de ha a hardvergyártók gányolnak, akkor nem feltétlen jön össze a dolog. Pl. fentebb a kollégánál 2.0 portban sem működik, ami elég abszurd...vagy éppen, amit korábban írtam, hogy bizonyos alaplap + BIOS/ UEFI verzióknál lehet 2.0/ 3.0 pendrive + 3.0 portól Windowst telepíteni, 3.0 külső HDD-ről futtatni, míg másikaknál csak 2.0 portról. Holott mindenhol kéne 3.0 porton is mennie, nálam is simán müxik.

Flashelés és garanciavesztés ügyével kapcsolatban, nem hiszen, hogy minden boltban értenek hozzá olyan szinten, vagy MP Toolt nyomkodnák. :N Csomagoláson eleve firmware és egyéb gyártói infók és beállítások sincsenek feltüntetve. Max rádugják a gépre és megnézik, hogy helytálló-e a vevő által bejelentett panasz.

OK, várjuk a fejleményeket. :K

(#2289) batagy válasza King Unique (#2287) üzenetére


batagy
őstag

"a Plugable oldalán lévő firmware-ek .exe fájlok."
Ez csak egy önkicsomagoló exe. Ha pl. 7-Zip-pel rámegyek, Open Inside és ott vannak ugyanazok a fájlok.

Pl. UASP1_140509A18200.exe (amelyik 10 perc után leáll)
Ez a 3 fájl van benne:
140509_A1_82_00.bin
as_mp_Tool v0.3.ini
MPTool.exe

UASP1_140509A18280.exe, ebben a sleep mód tiltva van:
140509_A1_82_80.bin
as_mp_Tool v0.3.ini
MPTool.exe
rwtest.bin
TempBinData.bin
UnConfig_Rom.bin

A firmware bin nem teljesen ugyanaz, a tiltott sleep-es 80-ra végződik, míg a 10 perc sleep-es 00-ra.
Összehasonlítottam az INI fájlt is, érdekes módon abban nincs különbség (mármint csak a hivatkozott BIN fájnév tér el és a product stringek). Eddig épp a fordítottját képzeltem, hogy a BIN megegyezik és csak az INI-ban van eltérés a sleep vonatkozásában.

A Computerbase 1153 firmware 7zip csomagban mindkettő BIN benne van!!
ASMedia.1153e.NoName.Device.7z
140509_A1_82_00.bin
140509_A1_82_80.bin
as_mp_Tool v0.3.ini
as_mp_Tool v0.4.-.1.hdd.standby.Aus..ini
as_mp_Tool v0.5.-.1.hdd.standby.10.Min..ini
stb.

Az MD5 checksumok egyeznek a plugable-vel!

[ Szerkesztve ]

(#2290) King Unique válasza batagy (#2289) üzenetére


King Unique
titán

Igen, valóban kicsomagolva, külön MP Tool, bin fájl stb.
Először én sem értettem, hogy a 1153-asoknál mér van 2 firmware, de ezek szerint akkor azt a különbség, amit írtál. Illetve, amit mondtam, hogy kb. ugyanazok a firmware-ek vannak lényegében mind2 oldalon, az helytálló.
Amúgy az érdekes, hogy plugable esetén különféle dokkolók, illetve német oldalon gyári külső merevlemezek vannak feltüntetve, lehet azokhoz való firmware-t "nyerték ki" és lényegében használható más házhoz is.

Köszönöm a pontosítást. :R

[ Szerkesztve ]

(#2291) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!

Van egy laptopom amiből kivettem vásárláskor hdd-t és ssd-t raktam helyére. A kivett hdd-hez vettem egy olcsó usb2.0-ás külsö tartót. Ezzel használtam egészen mostanáig a hddt, amíg valami partíciós baja nem lett.
Szervízben csücsül, mivel visszaraktam laptopba és garanciába kicserélik.
Lehet, hogy a külső rack tette tönkre? Van olyan rack ami nem teszi tönkre és usb3.0-ás?
Ha nincs stabil megoldás, akkor belerakatom a dvd olvasó helyére és a dvd olvasót hordom táskámban.
Köszi előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#2292) King Unique válasza FR33 (#2291) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Elképzelhető akár, mert panaszkodott itt vki USB 2,0 Logilink házakra, illetve erre az ebay-es 3.0 külső házra [link], hogy utóbbit használva elszállt a merevlemez partíció. De nem biztos, hogy esetedben biztosan a rack okozta, mert nem megfelelő leválasztások, elégtelen USB tápellátás stb. is oda tud verni a merevlemeznek.

"Lehet, hogy a külső rack tette tönkre? Van olyan rack ami nem teszi tönkre és usb3.0-ás?"
Azért általános esetben egyik sem teszi tönkre, amik az összefoglalóban vannak, azokra nem voltak ilyen panaszok. Tehát van stabil megoldás, de bizonyos dolgok a gépedtől, helyes használattól is függnek.

(#2293) batagy válasza FR33 (#2291) üzenetére


batagy
őstag

Én is hallottam már olyan véleményeket, hogy egyes olcsó Ebay-jes rackek gallyra vágták a vinyót. Ezeket azért fenntartásokkal fogadtam, de tény hogy egyesek ezt tapasztalták.

Az Ebay-jes kütyük topikban volt erről némi vita kb 1 éve. Pár hozzászólás 1 2 3

Illetve ebben a topikban valaki más is említett ilyet, hogy tönkrement a vinyója. Én később PÜ-ben beszéltem vittorio7-tel, és azt lett a konklúzió, hogy kábelezés miatt ment tönkre a vinyó, nem a rack okozta. Egy olcsó Equip 1.8m hosszú USB kábellel használta a racket, instabil volt a kapcsolat, és épp egy Sentinel-es felület-teszt közben bomlott meg az USB kapcsolat, utána ment gallyra. Utána egy másik vinyót rakott bele, és másik kábellel használta, az nem jött gond.

Nálad is feltehető a kérdés, hogy milyen kábellel használtad?

[ Szerkesztve ]

(#2294) King Unique válasza batagy (#2293) üzenetére


King Unique
titán

Azért az ő esete kissé egyedi, lehet, hogy az 1,8 m kicsit hosszú volt és instabil a tápellátás. Illetve azt nem írtad, hogy 2.0/ 3.0 portba volt dugva, ha PC, akkor előlapi/ hátlapi port? De pl., ha aktív művelet közben minimálisat mozdul a csatlakozó az aljzatban, akkor is megszakadhat a kapcsolat.
Illetve ez a gallyra vágták a vinyót, azt jelenti, hogy fizikálisan nyírta ki, vagy csak a partíció szállt el? Mert, ha utóbbi, azt lehet egy Testdisk, vagy egy diskpart clean, majd újrainicializálás is megoldja.

Amúgy meg abban biztos van vmi, hogy bizonyos nagyon olcsó, noname házak valóban nem igazán megbízhatóak és fontos adatokkal teli meghajtót nem feltétlen érdemes rájuk bízni.

(#2295) nash2 válasza King Unique (#2288) üzenetére


nash2
tag

Sziasztok,

A bolt hozzá sem nyúlt a rackhez holott azonnali, legkésőbb másnapi bevizsgálást ígértek. Még csak azt sem tudták megmondani hogy mikorra lesz bevizsgálva. Ebből egyenesen jött az hogy elállás formájában elköszöntünk egymástól.

Nash

(#2296) King Unique válasza nash2 (#2295) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Mondtam én, hogy ez a nagy bevizsgálás, nem jelenti azt, hogy komolyabban nekifekszenek, annyira szakértenek, MP Toolt nyomogatnak és egyebek...viszont, hogy még a bejelentett hibát megnézni se veszik a fáradtságot, az tré...
Gondolom zsét akkor visszaadták és venni szeretnél egy másik házat, másik boltban?

Nem is tudom hirtelen mit ajánljunk, mert a legtöbb rack ASMedia chipes. Ez a Captiva egész jó. ASM1053, de hogy a gyártók ennél is hogyan variálják, azt nem tudom? Illetve vannak összefoglalóban és tesztekben JMicron, Innostor vezérlősek is, hátha azok a konfigodon jobban beválnak.

[ Szerkesztve ]

(#2297) jeni


jeni
félisten

Vissza szólt az RBX,hogy (2 hét után),hogy nem javítják meg a ICYBOXIB-231STU+-t (ebből a 2x volt).
Csere lehetőség van.
Mi az ami tartósnak mondott cucc amit érdemes venni. Az USB 3.0 kevésbé feltétel. Inkább legyen lassabb de tuti tartós legyen a cucc.

(#2298) King Unique válasza jeni (#2297) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk nem is értem ezt a paródiát, mert az ilyeneket eleve nem szokták javítgatni, hanem csere, oszt jól van. Persze ilyenkor szeretnek rajta ülni x hétig, meg 30 napot sz*rozni egy garis cserévél...:U

Vétel kapcsán ott az összefoglaló és a tesztek. Ha másnál bevált, akkor vsz nálad is. De persze, hogy egyes gyártók hogyan váltogatják a vezérlőket, meg xy hardveren hogyan működik, az más kérdés? Itt van ez a Becrux, ami szerintem egy nagyon jó külső ház, de láthattad, hogy fentebb a fórumtársnál okozott egy kis kellemetlenséget az újabb vezérlő. Persze azt nem lehet tudni, hogy valóban a rack-el volt gond, vagy vmi egyéni kompatibilitási probléma, ahogy azt sem, hogy vásárláskor mivel kapod. 2.0 házat manapság nem annyira érdemes venni és azoknál sem garantált, hogy csak azért, mert 2.0, nem lesz vele semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#2299) tpeter77


tpeter77
addikt

egyelőre még elméleti a, kérdés, mert még nem veszek vinyót, csak szeretek előre tervezni :)

9.5mm vastag HDD-hez tervezett Delock 42488 házba csak ilyen magasságú vinyót célszerű vásárolni, vagy jó bele a 7mm-es is? Nem tudom okoz-e gondot, ha egy 7mm-es HDD-t tennék a külső házba?
üdv.

(#2300) batagy válasza tpeter77 (#2299) üzenetére


batagy
őstag

Nem okoz semmi gondot.

A 7mm-es HDD is ugyanúgy belemegy a Delock 42488 házba, ugyanis a HDD alján 4 csavar rögzíti, amely csavar helyek ugyanoda esnek a 7mm-es esetén is. A SATA csatlakozó is ugyanoda esik 7mm-es és 9.5 mm-es HDD esetén.

Amelyik rackben nincs csavaros rögzítés, csak az alsó-felső fedlap fogja közre, na ott már adódhatnak problémák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.