Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) Frenky89


Frenky89
őstag

A becrux-ok eltűntek a webshop-okból? Egy hete még az volt a favoritom. :(

(#2202) King Unique válasza Frenky89 (#2201) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Már mért tűnt volna el, több helyen is kapható és az infók alapján elérhető, van raktáron [link]? Max, ha máshol nincs, lehet átmeneti készlethiány van.

Amúgy érdemes betárazni belőle, mert szerintem egyike a legjobb 2,5" USB 3.0 külső házaknak, én is jól tettem, hogy beszereztem egyet. :K Időközben az is kiderült, hogy még az alvó módot is tudja. :))

[ Szerkesztve ]

(#2203) Frenky89 válasza King Unique (#2202) üzenetére


Frenky89
őstag

Aqua-t, PCX-et, Hadverkert és iPon-t néztem ezekben viszont egyikben sincs.

[ Szerkesztve ]

(#2204) francoe


francoe
csendes tag

Sziasztok!
Van-e lényeges technikai/esztétikai különbség a LC-25U3-Becrux és a IB-231StU3-G házak között, ami indokolja a kb. 1000 forintos árkülönbséget? Az összefoglaló táblázatban az UASP támogatásában (Becrux), az eltérő chipekben és a támogatott merevlemez nagyságában láttam a különbséget. A képek alapján a Raidsonic tetszik jobban, de ha a Becrux jobb vagy van valami lényeges előnye, akkor inkább azt veszem.

[ Szerkesztve ]

(#2205) King Unique válasza francoe (#2204) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Esztétikailag az IB-231StU3-G valóban szebb, de eleve erről van a kevesebb infó. Neki van ilyen háza, nála érdeklődhetsz, ha további konkrétumok érdekelnek.

A Becrux is szép darab szerintem, fekete szálcsiszolt alumínium és vékony, slim kivitel. Mint a táblázatban is látod, ennek az előnye a SATA 3-as chip, xy funkció biztos támogatása + alvó mód is működik, valamint a firmware is frissíthető, mert 55AA a PID.
Ami negatívum, hogy az alján nincsenek gumitalpak, illetve nálam Win8.1 alatt UASP módban szaggatott az adatátvitel, de Win7 BOT módban és Win10 UASP módban teljesen ok volt. Valamint az összeszerelés, rögzítőfedél lezárása kicsit szoros, jól rá kell nyomni és úgy behajtani a csavarokat.

(#2203) Frenky89: nem csupán ez a 4 webshop létezik idehaza, ha ilyen kell, akkor a fenti link alapján meg tudod venni máshol is.

(#2206) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Kálváriám a végefelé tart.
Előzmény:
alany: IB-253U3
tehát augusztusban szertettem egy ilyen csodára, de megadta magát. Dobálta a gép, aztán már nem is ismerte fel 4 laptop sem.
Irány a szervíz, ahol kb. 35-40 nap alatt kész is lett, öröm, bódottsá.
Viszont amikor este bontom ki a dobozát, majd veszem ki a ketyerét, megdöbbenve tapasztalom:
Ez a drága szilikontok el van szakadva. Nem lehet igaz! Most, hogy funkcionálisan végre normálisnak tűnik, most a tokja rossz.
Úgyhogy holnap majd még egy út a boltba, ahol a tok problémát remélem szépen gyorsan letudják, mert a házra nekem szükségem van, úgyhogy azt nem adnám megint oda egy hónapra...
Az új masinához jópont hogy hosszabb kábelt adtak pár cm-mel, de a saját Equip-pel teljes még is csak az élmény, mert így a gépet tudom mozdítani a vinyó nélkül. Másolás megy rendesen, ha reggelig sem dobja le a gép akkor elmondhatom hogy a probléma megoldva!

üdv, adika4444

(#2207) Frenky89 válasza King Unique (#2205) üzenetére


Frenky89
őstag

Persze, sima ügy, csak szerettem volna összevonni mással.

(#2208) King Unique válasza adika4444 (#2206) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ilyen garis cserénél, ahogy a neve is sugalja, adnak jó esetben egy újat, a hibásat nem nagyon javítgatják.
Esetedben tehát új rack, kábel, doboz, és szilikon védőtok, ami nem megfelelő állapotú? A csomagolás bontatlan volt, mert tré helyeken megcsinálják azt is, hogy vmi előző tulajtól xy okból visszaküldött termékre cserélik? Utóbbi miatt szerintem jogosan reklamálnál, csak lehet ilyenkor megint elkérik az egész pakkot és várhatsz x hétig, hónapig...
Amúgy ez is JMicron vezérlős és úgy működik, mint az előző?

30-40 nap...mondtam én, hogy sokáig elszórakoznak vele...

[ Szerkesztve ]

(#2209) francoe válasza King Unique (#2205) üzenetére


francoe
csendes tag

Köszi a választ. Az Amazonon elég sokan panaszkodnak a "IB-231StU3-G" csatlakozójára. A Becrux-ot az itteni tapasztalatokon kívül itt is ajánlottnak minősítik: Tech-Review, úgyhogy szerintem Becruxot fogok venni.

(#2210) King Unique válasza francoe (#2209) üzenetére


King Unique
titán

Csatlakozója Micro-B, lehet kevésbé strapabíró, nem jó a forrasztása a PCB-re, fene tudja...? A Becrux Mini-B csatis, ami ilyen téren talán előnyösebb.
Leírtam fentebb, hogy akad kontra is, de amúgy egész jó kis rack. :K

(#2211) adika4444 válasza King Unique (#2208) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha elkérik akkor inkább hagyjuk, rendelek majd vhonnan kínából tokot vagy próbálok kifogni HA-n, vagy még nem tudom:).
Látszólag ugyanúgy megy, vezérlésre majd ránézek holnap.
Igazad lett, tényleg sokáig ültek egy cserén. Gratulálok nekik!
Lényeg hogy most már nálam a rack:).

üdv, adika4444

(#2212) King Unique válasza adika4444 (#2211) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az a lényeg, hogy végre megkaptad az újat, ami ok.
Ne legyen igazam, de amúgy sanszos, hogy ilyenkor, ha a cseredarabon vmit kifogásolsz, akkor vissza az egész pakk és újra kotlanak rajta egy darabig.
Amúgy a Delock árul 2,5" vinyókhoz vmi szilikon védőkeretet [link], de legjobb venni egy normális tokot [link].

(#2213) Cimi86


Cimi86
tag

Sziasztok!

Sikeresen befürödtem egy RaidSonic ICY BOX IB-273StU3-B házzal. Openwrt router-be szerettem volna háttértárnak,de valamiért router bootoláskor megakasztja az egész indítási folyamatot,és a router megfagy.
Tudtok valamit erről a házről,lehet rajta javítani firmwaresen esetleg? Valamilyen funkciót nem támogat?
Router bekapcsoláskor életre kel a vinyó,pörgeti is,de mégis megakasztja az indítást.
Visszatéve a gagyi kínai házba a vinyót pöccre indul a router,és minden rendben van. Csak gondoltam veszek egy normálisabb házat, erre rosszabb mint az 1000HUFos ebayes.

(#2214) King Unique válasza Cimi86 (#2213) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Először is, a gyári külső merevlemezek és külső merevlemez házak elsődlegesen PC, notebook + Desktop OS használatra valók. Minden egyéb eszközön (TV, médialejátszó, router, set-top-box) nem garantálható a teljes kompatibilitás és megfelelő működés.
Gondolom a célhardveren semmi probléma nincsen vele?

A kínai ház milyen, USB2-es, mert akkor lehet, hogy a router, illetve a külső OpenWrt firmware nem kezel jól xy 3.0 vezérlőt? A router gyári firmware esetében is fennáll a jelenség?
A RaidSonic külső háznál meg kell nézni, milyen vezérlő van a belsejében, vagy a HD Sentinelben a VID-PID azonosítóját. Ha ASMedia (VID:174C), akkor azon lehet firmware-t frissíteni, de csak akkor, ha a PID: 55AA. Ha ez stimmel, akkor megnézed MP Toolban, hogy milyen firmware van rajta, a screenshotot akár ide is berakhatod. Aztán majd utána lehet boncolgatni a többit, de az összefoglalóban is találsz erre infókat.

(#2215) Cimi86 válasza King Unique (#2214) üzenetére


Cimi86
tag

Szia!

Persze,célhardveren tökéletes.Gagyi kínai usb2.0-s. Én is erre gyanakszom.
Ezt találtam a raidsonicról eszközkezelőben, hd sentinel nem ad infót róla :VID_357D&PID_7788
Eszerint gondolom nem az említett ASMedia chip van benne.

(#2216) King Unique válasza Cimi86 (#2215) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez valóban nem ASMedia lesz akkor...hogy milyen chip, azt hirtelen nem is tudom? Lehet csak szétszedve, szemrevételezéssel derülne ki.
Így viszont max használod a 2.0 házzal, esetleg routeren más firmware-t próbálsz, meglévőt frissíted.

(#2217) batagy válasza Cimi86 (#2215) üzenetére


batagy
őstag

Amazon UK szerint a Raidsonic Icy Box IB-273StU3-ban Innostor IS888 vezérlő van, de annak a VID-PID-je ez lenne:
VID: 1F75, PID: 0888

Bár elképzelhető hogy VID:357D, PID: 7788-del is létezik, de elég fura, ilyen PID-re keresve nem sokmindent találni a neten.

HDD Sentinel nem támogatja az IS888-at, azt írja (az előbbi PID-del).

Egyértelműnek tűnik, hogy az OpenWRT nem támogatja ezt a vezérlőt. Az egyedüli oldal, amit találtam, itt van, ahol megemlítik ezt a PID-et.

(#2218) batagy válasza Cimi86 (#2215) üzenetére


batagy
őstag

Még annyi, hogy szerintem az OpenWRT topikbanlenne még érdemes érdeklődni, a rack típusával és a VID-PID-del megjelölve, és a panasszal, hátha az ottani experteknek van tapasztalatuk USB3-as vezérlőkkel.

(#2219) King Unique válasza batagy (#2217) üzenetére


King Unique
titán

Erre a PID-re én sem találtam semmit. Egyébként magát, az IS888 chipet kezeli a HDS, mert az IB-231StU-G házban is olyan van és a tulaja mondta, hogy ok.
Gyanítottam én is, hogy a külső firmware kavar be...már megint a pingvin. :N

(#2220) Cimi86


Cimi86
tag

Hátha valakit érdekel,szétkaptam a kicsikét. Notehát...

RaidSonic ICY BOX IB-273StU3-B chip : JMS567

(#2221) batagy válasza Cimi86 (#2220) üzenetére


batagy
őstag

Hmm, ez érdekes, akkor Jmicron JMS567 van benne. Pedig az egy márkás és ismert gyártó.

Valszeg az OpenWrt vagy a router HW nem kezeli, mert túl jó chip. :) Lehet hogy UASP-ként akarná kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#2222) King Unique válasza Cimi86 (#2220) üzenetére


King Unique
titán

Mondtam én, hogy meg kell nézni, az a tuti. :K

Ezek szerint akkor:
a.) Amazon infó téves...
b.) Többféle vezérlővel szerelik.

Utóbbi egyébként kicsit röhejes, mert elvileg nem lenne indokolt ekkora szórás, ennyi erővel USB 3.0 - SATA 3, UASP funkció tekintetében rakhatnának mindegyikbe ASM1x53-at is. De vsz több gyártónál, "ami éppen van a polcon, azt rakják bele" állapot áll fenn... :DDD
Az "egyéb eszközök" kategóriánál meg sajnos, ahogy kezdtem, nem biztosított a teljes körű kompatibilitás és hibátlan működés.

Ha már így belementünk a dolgokba, akkor megköszönnénk, ha esetleg megosztanál néhány infót, amik az összefoglalós táblázat kitöltéséhez szükségesek. :R

[ Szerkesztve ]

(#2223) Frosttide válasza Frosttide (#2105) üzenetére


Frosttide
tag

Lezárult a Chieftec garanciáztatása, simán kicserélték a racket szinte napra pontosan 30 nap alatt. Szeretem az ilyen korrekt hozzáállást a garanciáztatást illetően.

A használata kis körültekintést igényel, most jobban odafigyelek (nem engedem a kábelnek, hogy oldalra feszítse a racket, így gátolván, hogy a foglalatot tönkretegye az alapból nem teljesen bedugható csatlakozó).

(#2224) King Unique válasza Frosttide (#2223) üzenetére


King Unique
titán

Reméljük ezzel már nem lesz gond.
Amúgy lehet, hogy ez a vertikális használat praktikus, de vsz nem olyan jól kivitelezett, mint a 3,5" házaknál, maga a 2,5" rack is jóval könnyebb, illetve a 3,5" házakon lévő Type B foglalat is strapabíróbb, mint a Micro-B.

(#2225) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Vajon a captiva USB3-as leálltja a HDD-t ha rákötöm a routerrel és nem használja? Az fix, hogy le nem áll a HDD ha lecsatlakoztatom.
Ha nem miért nem? A router oldal a buta? Mert ha leállna nekem k jó lenne mivel lenne egy saját 1terrás felhőm ami nem megy mindig. És azonnal nem kell a 24/7-es HDD.

(#2226) King Unique válasza Kolondrum (#2225) üzenetére


King Unique
titán

Ezt nem lehet előre tudni, ez adott router + firmware + külső ház vezérlő & firmware függő lehet.
Láthatod fentebb, hogy a kollégának az USB3-as JMS566 chip + OpenWrt firmware kombó mit művelt...nem ezek az "egyéb eszközök" a célhardverek, ennyi. :N

Ettől függetlenül még működhet, ki kell próbálni. Ha nem, akkor a router topikjában kell megérdeklődni, hogy maga a router, illetve a gyári, vagy külső firmware tudja-e ezt a funkciót?

(#2227) Kolondrum válasza King Unique (#2226) üzenetére


Kolondrum
félisten

Öhöm én hoztam létre a router topicját pár napja, ez a router nem jön szembe veled. :DD Xiaomi!

15 perc után sem áll le, ráadásul a parkolás témát nagyon szereti ilyenkor. Negyed óra alatt vagy 20X parkolt.
Ide vagy 24/7-es kell vagy egy nagy memkari. Utóbbi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2228) Klara_ válasza Kolondrum (#2227) üzenetére


Klara_
őstag

Xiaomi egy kulon allatfaj. Az FW cserejevel sok mindeben jobba teheted. Mindenkeppen nezz ennek is utana!

(#2229) Frenky89


Frenky89
őstag

Megjött a Becrux. Viszont az FW hack nem működik: "Chip and FW don't match. Port 0 ."

[ Szerkesztve ]

(#2230) King Unique válasza Frenky89 (#2229) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Látom MP Tool 1.10, amivel próbáltad, az is jó, mert 1.10 és 2.02 ajánlott firmware flash és frissítés gyanánt. 1053/ 1053E + UASP chipekhez inkább a 2.02. Illetve a PID is 55AA, ami ok, mert csak ezeknél működnek az előbbi lehetőségek.
Amiket MP Tool mutat (device info), azok a gyári beállítások??

Én is nemrég vettem Becrux házat, de nálam 121026916200 a firmware és csak a HS=O =bekacsolva. Nálam működik az UASP, leválasztás utáni leállítás és alvó mód is. Te mit akartál beállítani, vagy mért akarod megpiszkálni, nem áll le, alvó mód nem megy, vagy más okból :F
Ahogy a nézem a frimware - 130926a10000 - is elég új rajta, ennél usbdev oldalán is csak régebbiek vannak fent.

[ Szerkesztve ]

(#2231) Frenky89 válasza King Unique (#2230) üzenetére


Frenky89
őstag

Windows 7 alatt USB3-on nem akart leállni leválasztás után (USB2-n ok) és gondoltam megpróbálom másik beállításokkal megjavul-e. Egyébként igen, azok a gyári beállítások.

(#2232) King Unique válasza Frenky89 (#2231) üzenetére


King Unique
titán

Ha Win7 alatt nem állítja le, akkor azért is lehet, mert aktívan tartja az USB-portokat (főleg Ultimate), de ez a biztonságos registry hack megoldja. Kell neki egy restart is.
Nálam, mint mondtam, csak a HS van bekapcsolva, de leáll simán Win7/ 8.1/ 10 alatt is 2.0 és 3.0 porton nézve egyaránt.
Ha ez nem oldja meg, akkor lehet esetleg babrálni a beállításokat, bár hirtelen nem is tudom, hogy a leállításért közvetlenül melyik felelős, mert olyan házam is van, ahol minden X, mégis leáll frankón?
Amúgy alvó mód értéke nálad Null, ezek szerint üresjáratban ki sem kapcsol, mert nálam Never, de 10 perc után leállítja? Igaz ahhoz HD Sentinelt is ki kellett arra az időre kapcsolnom, mert amiatt nem állt le...

Tehát érdekes, hogy te már egy ilyen verziót kaptál, más beállításokkal, de zsír új rajta a firmware is, szal az már önmagában pozitívum. :K A chip az gondolom nálad is ASM1053, ha megnézed + tray

(#2233) Frenky89


Frenky89
őstag

USB3-on fogta valami (rég nem volt újraindítva a gépem) most már ok, leválasztás után kb. 10 perccel leáll.

(#2234) King Unique válasza Frenky89 (#2233) üzenetére


King Unique
titán

" leválasztás után kb. 10 perccel leáll."
Mármint tálcán, hardver biztonságos leválasztása után? Az kicsit abnormális, mert utána kb. pár-néhány másodperccel utána kéne a merevlemezt is leállítania, ha leállítja. Az az utána 10 perc, lehet inkább az alvó mód volt.

[ Szerkesztve ]

(#2235) Frosttide válasza King Unique (#2224) üzenetére


Frosttide
tag

Reméljük.

Nálam a horizontális még rosszabb lenne, mert bárhová teszem a kábel vertikálisan feszítené a csatlakozót. Vertikális állásban most találtam olyan pontot, ahol a kábel pont úgy hajlik, hogy a csatlakozó egyenes. Most a fordítottja van, az USB3 véget feszíti lefelé a gép foglalatában. Alátétre tettem a racket, így most már egyik véget sem feszíti.

[ Szerkesztve ]

(#2236) tlac válasza Cimi86 (#2220) üzenetére


tlac
nagyúr

ugyanezzel a chippel szívtam én is openwrt alatt (én végül kernelt patcheltem hozzá és úgy használtam a routeremen)
elvileg a 15.05-ös openwrt-ben már simán működni kellene, mert abban újabb kernel van (egyelőre még nem frissítettem arra)

[ Szerkesztve ]

(#2237) Radomer


Radomer
aktív tag

Sziasztok!

Nem olyan régen kerestem egy külső rack-et amit Mac Mini-hez passzolva esztétikailag, és minőségileg elfogadható.

Így esett a választásom az InXtron SK-2500 U3-ra, amely teljes mértékben kielégítette a kívánalmakat.

A minőségére egy szavam se lehet, és összeszerelni is nagyon egyszerű volt. Az összeszerelés végén még szilikon talpakat is lehet rá ragasztani ezzel csökkentve a rezonanciát, és nem utolsó sorban nem karcol össze semmit maga alatt.

Mint látható egy WD red 1Tb-os merevlemez került bele ami csendesen teszi a dolgát. A ház minimális hangot enged ki magából ami egyáltalán nem zavaró. 4db csavarral lehetett a belső keretre rögzíteni a HDD-t ami átveszi a hőt majd továbbítja a külső ház felé ami szintén 4 csavarral rögzül egymáshoz.

u.i: Bocs a pórért a készülékeken..
;]
A háttértár MAC Os kiterjesztett partícióra lett formázva.

Hirtelen ennyit tudtam összeszedni. Ha lenne még egyéb kérdés szívesen válaszolok rá. :R

(#2238) tlac


tlac
nagyúr

Erről a 1,5k-s usb3-as ebay-es cuccról mi a véleményetek?
Fémből lehet vagy műanyagból?
A vinyó rögzítése hogyan van megoldva?
Egy mja2160bh menne bele.
Mostanában milyen chipet használnak a kínaiak?

(#2239) King Unique válasza Radomer (#2237) üzenetére


King Unique
titán

Köszönjük a tesztet! :R

Tehát belülről csavarosan rögzíthető a HDD a rack alaplemezére és adnak is hozzá 4 db csavart. Cool. :K
Amúgy milyen tartozékok vannak hozzá, hasonló, mint az i-tec MySafe, pl. csavarhúzó, műbőr tok, DC Power kábel, vagy csak a ház és a kábel?

ASMedia ASM1053 chip van benne. Windows és Linux alatt is szokott működni ennél az UASP funkció. Mac OS X elvileg a 10.8 Mountain Lion kiadástól támogatja, de az más kérdés, hogy ennél a háznál működik is, be van-e kapcsolva? Nem tudom, hogy OS X alatt hol kell lecsekkolni, csak ezt a leírást találtam.
Valamint, ha leválasztod a rendszerből (ikon ---> Trash / Finder / asztali ikon menüből), akkor a merevlemezt leállítja (hallani, nem vibrál), LED kialszik?
Illetve inaktivitásban, kb. 10-15 perc után leállítja a merevlemezt = alvó mód? Gondolom, ha a gépet rakod alvóba, akkor biztosan.

(#2240) Kolondrum válasza tlac (#2238) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kép alapján nekem ilyen van. Hanyagold.

(#2241) tlac válasza Kolondrum (#2240) üzenetére


tlac
nagyúr

mi a gond vele?

(#2242) Kolondrum válasza tlac (#2241) üzenetére


Kolondrum
félisten

USB3-ra dugva elszállt a partíció, meg nem áll le a HDD ha lecsatlakoztatom USB2-ről.

(#2243) tlac válasza Kolondrum (#2242) üzenetére


tlac
nagyúr

hát ez "remekül" hangzik :D
a chipből lehet kifogtál egy régit vagy elavult firmware-eset

a ház minősége milyen? miből van?

[ Szerkesztve ]

(#2244) King Unique válasza tlac (#2238) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Pont ezt még nem nagyon vette senki. Maga a burkolat vsz fém, csak a hátsó és elülső zárófedél lehet műanyag. A HDD rögzítés gondolom a "belecsúsztatós", majd utána rádug a fedél és csavarral rögzít megoldás lehet. A chip eleve nagyon változó, ASMedia / JMicron / Innostor, mikor mi...
Ha a fórumtárs ilyet vett és nála tényleg sz*r, akkor vsz az is, vagy az is lehet, ő fogott ki egy gyengébbet.

Összefoglalót nézd meg, mert vannak ebay házakról is tesztek, illetve a táblázatban is fel van tüntetve néhány darab, azokból lehet bőven választani. Ez a típus, viszont a korábbi ajánlott minősítés ellenére, már kevésbé ajánlott kategóriába sorolandó, mert a rögzítés, alsó-felső fedelek illeszkedése nem az igazi. Majd frissítve lesz.
Illetve 3k-ért már idehaza is lehet venni 2,5" USB 3.0 házat, ami jó.

[ Szerkesztve ]

(#2245) tlac válasza King Unique (#2244) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, láttam az összefoglalót, pont azért is kérdeztem, mert ezt nem találtam benne
nincsenek túl nagy elvárásom a rack-kel, nagyon keveset lenne használva

ezt most vettem észre, itt nem a vinyót lehet rögzíteni oldalról?

SymbianOS, nálad van ott valami furat?

(#2246) Kolondrum válasza tlac (#2245) üzenetére


Kolondrum
félisten

Képre minden egyezik.

(#2247) King Unique válasza tlac (#2245) üzenetére


King Unique
titán

"ezt most vettem észre, itt nem a vinyót lehet rögzíteni oldalról?"
:N , az a zárófedeleket rögzíti. Itt egy mókás videó egy LogiLink házról, annál is hasonló. A HDD csavaros rögzítése az, amikor az alaplemezen vannak furatok, mint pl. RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B esetében [link], vagy a fentebb bemutatott InXtron rack. Illetve ICY BOX IB-273StU3-B háznál lehet oldalról hozzácsavarozni, amit ez a videó szemléltet.

Amúgy meg, ha nem lesz nagyon használva, akkor a fentebb tesztelt Captiva ház is jó lenne, ami olcsó, többen is vettek és eddig nem panaszkodták rá. Na meg amúgy is jó az a rack.

[ Szerkesztve ]

(#2248) tlac válasza Kolondrum (#2246) üzenetére


tlac
nagyúr

az a lyuk odaesik, ahol a vinyóba is lehetne csavarozni?

egyébként lehet berendelek egyet, hátha szerencsém lesz vele :)

szerk.
(#2247) King Unique

köszi, akkor sztornó

[ Szerkesztve ]

(#2249) King Unique válasza tlac (#2248) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy, az se baj, ha nem csavaros, mert ez a kivitelezés is szorosan tartja a merevlemezt, főleg, ha van hátul szivacs, illetve jó a rack kialakítása. Pl. az összefoglalóban ajnározott LC-Power Becrux ilyen.
Na meg, akad abban listában egy csomó rack, olcsóbbak is vannak, sőt még ebay-ről is, nem igaz, hogy nem találsz köztük megfelelőt. :N

[ Szerkesztve ]

(#2250) Kolondrum válasza tlac (#2248) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az a hátlapi műanyagot tartja ott. Semmi HDD rögzítés nincs. Ott lifeg a csatlakozón ki kell hézagolni. Vagyis illik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.