Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) King Unique válasza jeni (#2350) üzenetére


King Unique
titán

A külső elemek rögzítéséhez adnak, de volt aki olyat fogott ki, aminél a belső, oldalt lévő HDD rögzítéshez nem adtak. Ezek szerint neked igen.

Fel volt már sorolva több jó rack is, ezek közül tudsz már választani.

[ Szerkesztve ]

(#2352) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok

Vásároltam egy Delock 42488 HDD külső házat. Próbaként beleraktam egy szektorhibás HDD-t, csak hogy látszódjon milyen összeszerelt állapotában.

Szemből nézve a jobb szélén 2 led csücsül vízszintesen egymás mellett, az egyik zöld, a másik narancssárga fényű.
Nem vakítóan erős fényűek, de látszik ha be van kapcsolva (zöld) és dolgozik benne a HDD (narancs).
Még akkor is világít a zöld le, ha a vinyó már leállt. Azaz az 5V táp jelenlétet hivatott csak mutatni.

Amint látható adnak hozzá mindent, csavarhúzót és 4 csavart is a HDD rögzítéséhez.
9.5mm magas HDD-hez készült a ház, de 7mm is bele tehető a csavarozásnak hála.

Jmicron JMS551 vezérlő chip van benne.

USB 2.0 és USB 3.0 valamint eSATA csatlakozásra egyaránt alkalmas.
Két kábelt kapunk hozzá mindkettő 60 centi hosszú, egy USB 3.0-s és egy eSATA kábelt.
Bármelyik portra csatlakoztatjuk, megjelenik a tálcán a hardver eltávolító ikon, de a szépséghibája az a dolognak, hogy nem akkor áll le a lemez forgása, amikor rákattintunk az eltávolítás ikonra, hanem onnantól pontosan 2 perc múlva. Addig jól érezni, hogy pörög a lemez és ekkor lehúzva a kábelt hallani, hogy a fej repül a parkoló villába :(

Mindegyik csatlakozás esetében működik az alvó üzemmód.
Leggyorsabban usb módok esetén alszik el a hdd pontosan 2 perc tétlenség múlva.
eSATA üzemmódban 2.5-3 perc után parkol le.

Adatok (ez egy 7200-as 2.5" HDD gyári adat szerint 1.1A indulóáramú, ez inkább belső vinyó, médialejátszóhoz majd keresek kisebb áramút, ezt csak azért raktam be, hogy tesztelhessem a funkcióit)

USB2.0 és USB 3.0 és eSATA
indulóáram 0.9A
készenléti áram 0.4A
írás/másolás: 0.6A
filmlejátszás közben: 0.4A
alvó áram: 0.2A
Lecsatlakozásnál leáll a vinyó? - Azonnal nem, csak 2 perc múlva.

Létezik ehhez olyan Firmware, ami nem hagyja elaludni a lemezt eSATA üzemmódban?
(mert ha nincs, vennem kell Purple vinyót, úgy tudom az nem parkol sosem)

A doboz tartalma:
puha szövetből készült tasak,
egy db USB3.0 kábel (60cm hosszú),
egy db eSATA kábel (60cm hosszú),
egy USB2.0 - DC 5V tápcsatlakozó a plusz áramellátás érdekében,
4 csavar a HDD rögzítéséhez,
és egy csillag csavarhúzó (ph1-es méretű).

Pár kép a termékről.

Google Drive-ba feltöltöttem a fotókat, akit érdekel kattintgassa végig (32 kép)

üdv, Peti

[ Szerkesztve ]

(#2353) King Unique válasza tpeter77 (#2352) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Először is nagyon köszönjük a bemutatót! :R

Igazán az ASMedia chipek és firmware-ek témaköre van kivesézve, ott be is lehet állítani, ha 55AA a PID.
De JMicron terén kevesebb a tapasztalat...bár nemrég vett vki egy Arctic 2,5" házat JMS566 chippel [link] és őt is zavarta az alvó mód. Ő "talált" vmi firmware-t hozzá és abban elvileg be lehet állítani, írt is róla egy cikket [link].
Illetve nem csak ASMedia, hanem JMicron usbdev oldal is van, ahol vannak fent firmware-ek, leírások stb. De station-drivers oldalán is van fent JMS551 fimrware.

Viszont ezeket nem igazán próbálgattuk, úgyhogy csak saját felelősségre, mert egy balul elsült művelet, akár a rack-et is tönkre vághatja!

"nem akkor áll le a lemez forgása, amikor rákattintunk az eltávolítás ikonra, hanem onnantól pontosan 2 perc múlva"
2 perc után szerintem alvóba rakja ismét, mert a leválasztás utáni leállításnak kb. azonnal vagy pár-néhány másodperc múlva a merevlemezt is le kéne állítania. Ha WIn7, akkor ezt a registry bejegyzés módosítás (aktív USB-port) megoldást érdemes megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#2354) tpeter77 válasza King Unique (#2353) üzenetére


tpeter77
addikt

sajnos a Registry módosítás hatástalan :(

(#2355) King Unique válasza tpeter77 (#2354) üzenetére


King Unique
titán

Restart is megvolt és utána próbáltad?
Illetve írtad pü-ben, hogy 2.0/ 3.0 esetében (alapból) leáll a merevlemez leválasztás után, csak eSATA-nál nem.

(#2356) King Unique válasza tpeter77 (#2352) üzenetére


King Unique
titán

"Létezik ehhez olyan Firmware, ami nem hagyja elaludni a lemezt eSATA üzemmódban?
(mert ha nincs, vennem kell Purple vinyót, úgy tudom az nem parkol sosem)"

Parkolásnak mi köze az alvó módhoz? Azt a rack vezérlője irányítja. És Purple is csak 3,5" méretben van, tehát ahhoz olyan ház kell, illetve ott is rack függő lesz az alvás. A 42488-ba max 2,5" WD Redet tudsz tenni, ami kevésbé parkol, illetve WD-knél állítható SATA-n a wdidle3 programmal.

JMicron firmware flash és update kapcsán is van, az ASMedia esetében megszokott MP Tool.

Be kell pipálni az RD version részt, a jelszó jmicron. Utána, ha csatlakoztatva van a JMicron chipes rack, akkor elvileg át lehet állítani a Standby Timer értékét. A fentebb említett Artic külső ház kapcsán azt hiszem a fórumtárs nullát állított be és akkor nem ment alvóba. De nyilván meg lehet adni más, nagyobb értéket is, mert a 2-3 perc szerintem meglehetősen kevés.

Illetve a fentebb linkelt cikkben lévő JMS566 firmware-ben találsz egy Excel fájl, amiben egész jó leírás van róla.

De mielőtt nekiállnál, mindenképpen várd meg batagy mesterünk válaszát is, mert ezeknek ő a mindentudója! Lehet tud ajánlani pontos firmware-t és egyéb hasznos tanácsokkal is ellát.

[ Szerkesztve ]

(#2357) jeni


jeni
félisten

Helló
Az asztalomon a Revoltec ALU-lineIII EX207 külsőház. Szerintem tök ugyanaz a Patriot házzal A különbség,hogy az ezüstösen van a Patriot és a Revoltec meg teljesen fekete. Belül semmilyen fém alaplemeze nincs neki. Ugyan olyan műanyagos. A garanciát illetősen a Patriot van előnyben 1 év helyett 2 év. Az a biztos ha valaki a Rufuszban veszi meg ha ott megadják a két évet. Az IPon weboldalán is u.a. a feltételek vannak. A kidolgozásra látszólag nincs probléma. Ennek is van azért éle. Pluszban van 1-1 csavar hozzá tartalékban. Textil ruhát, védőt nem adtak hozzá. Laptophoz elegendő a kábel mérete ami kb. 20cm. PC-hez problémás lehet a hossza. USB 3.0 hosszabbító el kellhet a normális használathoz.

[ Szerkesztve ]

(#2358) King Unique válasza jeni (#2357) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

"Belül semmilyen fém alaplemeze nincs neki"
Akkor korábbi hsz alapján nem tudom a fórumtárs nekem mért mondta azt, pedig direkt a belsejét kérdeztem...?

Övében ASM1053 chip volt, tiedben milyen van? Esetleg egy MP Tool 2.02 screenshotot tudnál majd betenni, amin látszanak a dolgok [link], [link]. More Config-hoz, fülöl a "kulcsnál" a jelszó asmedia. Valamint nála leválasztás után leállt, de az alvó módot nem tudja megnézni. Illetve, ha fut a HD Sentinel, az nem is engedi és átmenetileg ki kell lőni. Nálad?

Illetve meg vagy vele elégedve, ajánlott minősítés mi legyen, csak hogy utána nehogy megint vita tárgyává váljon? :)

Mért raktad offba, fontos infó ez? Engedelmeddel visszatettem.

[ Szerkesztve ]

(#2359) jeni válasza King Unique (#2358) üzenetére


jeni
félisten

a programot leszedtem.

a kép alapján teljesen egyformák.
Leválasztás után nem áll le.

A többit nem vágom. :U

A másikról nincs infóm,mivel lemondtam annak a meghozatalát,és a Revoltec-t vettem meg.
Szerelés szempontjából kicsit erőltetni kell bele,csúsztatni nem lehet. Talán ha 1mm hézag van mikor rögzül a HDD a Sata csatlakozóra. A Revoltec feketébe szebbnek és kinézetre is jobban néz ki a másikhoz képest (ezüstös-kék). Ha a tesó vissza jön majd akkor a Raid 273-t kipróbálom ismételten.
Amit írtál a Raid 268 kapcsolatban azon elgondolkodtam,hogy azon problémás lehet ha többször van cserélve a HDD. Hiába rögzíthető a keretre,ha maga a külső ház amolyan rátolós és az nem rögzül legalábbis kívülről nem láttok csavarokat. Előbb utóbb megkophat,akár csúszkálhat a belső része. A Revoltec-hez 1-1 tartalék csavart is mellékeltek.
Az IB-290 jobban összerakott,igaz csak USB 2.0 de van rajta eSata is.A két LED sokkal szolidabb,a meghajtó piros LED egészen haloványan látszik. Leválasztható de az sem áll le.

(#2360) batagy válasza tpeter77 (#2352) üzenetére


batagy
őstag

Gyakorlatilag nem tudok már sokat hozzátenni, King mindent leírt.

Mindegyik csatlakozás esetében működik az alvó üzemmód.
Leggyorsabban usb módok esetén alszik el a hdd pontosan 2 perc tétlenség múlva.
eSATA üzemmódban 2.5-3 perc után parkol le.

Ahogy kolléga elmondta, akkor ez nem a leválasztás utáni leállás, hanem az inaktivitás utáni leállás. Leválasztás után inaktív!

A jó hír az , hogy Jmicron JMS551-hez vannak firmware-ek, valamelyik leállítja a vinyót, valamelyik nem! A rossz hír az , hogy nem tudom pontosan, melyik állítja le.

Jómagam 2013-ban frissítettem a 3.5" Sharkoon Rapidcase USB3.0-amat, az is JMS551 chipes, de elég régen történt már és nem emlékszek mindenre. Itt írogattam kicsit zagyvalék dolgokat, konklúzió nélkül, és nem is teljes, mert később visszaraktam egy olyan firmware-t rá, amely nem áll le.
A Station Drivers oldaláról töltöttem le anno azokat a firmware-eket.

Azok a firmware-k egy JM2033x FW Update Utility v1.1 nevű ablakban jelennek meg:

Ez szerepel a jegyzeteimben:
Fontos dolog! Az "RD version" checkboxot be kell pipálni ahhoz, hogy backup készüljön az eredeti firmware-ről. Ezt legalábbis 2 éve írtam fel magamnak, konkrétan nem emlékszek rá, de biztos így van akkor. :F

Usbdev.ru oldalán is van egy csomó. A "JMicron JM2033x FW Update Utility" blokkban kell keresni. De nem tudom melyik állít le és melyik nem.

A Sharkoon QuickStore Portable USB 3.0 holnapján is ott van ugyanaz a program. Az JMS566 chiphez való firmware, de maga a JM2033x FW Update Utility ugyanaz.

Még valami: nem vagyok benne biztos, hogy a firmware az eSATA működésre hatással van-e, ugyanis tudomásom szerint ez egy USB3/SATA verzérlő. Lehet hogy az eSATA részt külön áramkör vezérli. Meg lehet még próbálni a HotSwap! nevű programot is, hátha az leállítja.

Végül bemásolom ide a jegyzeteimet 2013-ból. Magáncélra íródtak, ezért nincs átfogalmazva publikálós célokra. :)
---------

02)
255.31.03.41.22
Most a Win ezt írja ki:
- Ha USB2.0 porthoz csatlakoztatom: "USB to ATA/ATAPI bridge"
- Ha USB3.0 porthoz csatlakoztatom: "USB3.0 to SATA bridge"
Mintha a kék LED változott volna, mostantól villog, ha aktivitás van a vinyón. Előtte ezt nem vettem észre, talán fixen világított.

03)
255.00.06.00.19
Most a Win ezt írja ki:
- Ha USB2.0 porthoz csatlakoztatom: "USB3.0 to SATA bridge"
- Ha USB3.0 porthoz csatlakoztatom: "USB3.0 to SATA bridge"
Most, ha USB2.0 porthoz csatlakoztattam, lassan ismerte föl, viszont lekapcsolta az USB leválasztáskor!
USB3.0-nál is lekapcsolta!
Illetve egy pár perc után is lekapcsolja magától, ha inaktív.
A hőmérsékletet viszont összevissza írja? Most 55 fokot ír, az alább még 47 fok volt. Aztán pár perc múlva 45 fok, szóval összevissza mutatja.

04)
31.4.23.10
Meg azt is írja hogy Sarotech-DP-2U3 disk, ez honnan jön?
Ezzel a firmware-rel a LED folyamatosan világít, de USB3-pon meg nem is világít egyáltalán.
Viszont leállítja.

05)
255.00.03.00.07
Most a Win ezt írja ki:
- Ha USB2.0 porthoz csatlakoztatom: "USB3.0 to SATA bridge"
- Ha USB3.0 porthoz csatlakoztatom: "USB3.0 to SATA bridge"

A LED ennél villog.
Viszont leáll az USB leválasztáskor.

06)
255.00.03.42.22
Most a Win ezt írja ki:
- Ha USB2.0 porthoz csatlakoztatom: "USB to ATA/ATAPI bridge"
- Ha USB3.0 porthoz csatlakoztatom: "USB3.0 to SATA bridge"
LED villog.
USB leválasztáskor ez nem áll le!!

07)
255.31.03.41.22
Most a Win ezt írja ki:
- Ha USB2.0 porthoz csatlakoztatom: "USB to ATA/ATAPI bridge"
- Ha USB3.0 porthoz csatlakoztatom: "USB3.0 to SATA bridge
LED villog.
USB leválasztáskor ez nem áll le!!

--------
Nálam végül a legutóbbi változat maradt fenn. Én nem szeretem ha leállogat magától.

[ Szerkesztve ]

(#2361) King Unique válasza jeni (#2359) üzenetére


King Unique
titán

Az MP Tool screenshot alapján 2 rack van csatlakoztatva. Gondolom a fölső a Revoltec, abban van a HDD, vagy az alsó :F
Ha a fölső, az érdekes, mert a fórumtársnál 1053 chip van és a 1153 PID ASM1153 chipre utal. Legalábbis összefoglalóba ezt írta a kolléga, de a tesztben ASM1053-ra írta.
Még a jobb fölső ikon (Device infó) lett volna érdekes.

"Hiába rögzíthető a keretre, ha maga a külső ház amolyan rátolós és az nem rögzül legalábbis kívülről nem láttok csavarokat."
Én ilyet nem írtam. :N Az IB-268StU3-B esetében rögzíthető belülről az alaplemezre a HDD és a külső burkolaton is kívülről vannak rögzítőcsavarok.

"Leválasztás után nem áll le."
Mármint tálcán hardver biztzonságos eltávolítása? Az lehet OS függő is, ha registry-ben nincs beállítva a fenti dolog. TeeJay-nél leállt a Revoltec. Alvó mód nálad működik?

(#2362) King Unique válasza batagy (#2360) üzenetére


King Unique
titán

Az "eredeti" JMicron firmware toolban nem lehet állítani az alvó módot ezek szerint. Eleve olyan firmware-t kell leszedni, ami tudja, vagy nem. De, amit feljebb linkeltem és fórumtárs az Arctic háznál alkalmazott, annál simán lehetett, az ASMedia MP Toolhoz volt hasonló. Csak az oldalt nem tudom, ahonnan leszedte...

"nem vagyok benne biztos, hogy a firmware az eSATA működésre hatással van-e"
Azt tudtam, hogy hogy JMS551 USB 3.0 vezérlő, de a datasheet szerint tud USB2.0 + USB 3.0 +eSATA kapcsolatot is.

"Meg lehet még próbálni a HotSwap! nevű programot is, hátha az leállítja."
Ő az alvást akarja tiltani, átállítani eSATA esetén is. Illetve írta, hogy leválasztáskor megjelenik Windows tálcán és leválasztható. Ha ott nem áll le, HotSwap használatakor sem biztos.

EZ alapján ASM1053, vagy ASM1153 esetén 1153 a PID??

(#2363) jeni válasza King Unique (#2361) üzenetére


jeni
félisten

A felső az egy ICY BOX Raidsonic IB-111STU3-WH aluminium HDD dokkoló az a 1153

Az alsó meg a Revoltec volt az a 1053

Az alvó módot nem vártam meg mert most az egerem "szórakozik" DUPLA CLICKES lett.

A képen és a videón nem láttam külső csavarokat az IB-268StU3-B-n. Azt tudtam ,hogy maga a HDD rögzíthető az alaplaphoz.Valaki írta,hogy többszöri HDD cserére nem alkalmas,ebből azt vettem ki,hogy csak rá van tolva az ALU ház és ott a két szélén a felsőház szélén belülről megszorul. Ezek szerint még csavarral rögzíteni is lehet kívülről az elmozdulás ellen.

(#2364) batagy válasza King Unique (#2362) üzenetére


batagy
őstag

"Az "eredeti" JMicron firmware toolban nem lehet állítani az alvó módot ezek szerint. Eleve olyan firmware-t kell leszedni, ami tudja, vagy nem."
Valszeg mindkettő eredeti , csak a sima "JM2033x FW Update Utility" a mezei user változat, amiben nem lehet semmi extrát állítani. Ennél nem lehet az alvó módot állítani, csak eleve olyan firmware-t betölteni, amire szükség van

A másik változat neve JMicron 2033x M.P. Tool. Ez a belső változat, ami tud pár extra dolgot, pl. VID PID beállítás , product stringek stb. Némelyik verzió "JMMassProd" fájlnéven érhető el. Most legalább kiderült hogy van ilyen, én se tudtam. Az RD versionban a jelszó "jmicron", jó tudni.

Nekem a JMicron 2033x M.P. Tool. v1.16.14.1 verziót indítva alapból nem jelenik meg a "Standby Timer" beviteli mező! Az általad linkelt Arctic házasnál, van egy XLS útmutató, az ottani screenshotban van egy ilyen mező! Lehet hogy csak akkor jelenik meg ha rack van csatlakoztatva....

"Csak az oldalt nem tudom, ahonnan leszedte..."
Fent van az usbdev.ru-n is ugyanez a verzió.

"Azt tudtam, hogy hogy JMS551 USB 3.0 vezérlő, de a datasheet szerint tud USB2.0 + USB 3.0 +eSATA kapcsolatot is."
Akkor OK.

"EZ alapján ASM1053, vagy ASM1153 esetén 1153 a PID??"
Ott sajnos elírtam pár dolgot! ASM1153 esetén van a 1153 PID, az Ebayjes rackjeimben.

(#2365) King Unique válasza jeni (#2363) üzenetére


King Unique
titán

Ja, az más, de a 1053 PID sem szokványos, mert általában 1053 esetén 55AA, 5106, 5136 szokott lenni. Érdekes...

Kösz a Device infót, Win7 miatt UASP ilyenkor nyilván nem látszik.

Hát nem tudom ki írta róla, de nem igazán helytálló kijelentés. ITT is írják, hogy kívülről kell a csavart belehajtani [link]. Jól is nézne ki, ha nem lehetne rendesen rögzíteni.

:R

(#2366) King Unique válasza batagy (#2364) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a "belső változat" a tuti, illetve egyazon bin fájl talán megetethető mindkettővel. Ha vmi a fenti Delock 42488 ház kapcsán akarja állítgatni az alvó módot, akkor nyilván ezt a bővebb változatot érdemes használnia.

"Lehet hogy csak akkor jelenik meg ha rack van csatlakoztatva...."
Igen, bizonyosan.
Usbdev oldalát pedig nézegettem, de úgy látom nem elég alaposan.

Kösz a válaszokat és az + infókat. :R

(#2367) batagy válasza batagy (#2364) üzenetére


batagy
őstag

Megnéztem JMicron 2033x M.P. Tool-t Standby Timer beviteli mezőjét.

A "Standby Timer" mező csak akkor jelenik meg, ha az eszköz csatlakoztatva van!

Offline (eszköz nélkül):

Online (eszköz csatlakoztatva, jelen esetben egy USB2.0 porthoz, ez egy 3.5" Sharkoon Rapidcase USB3.0, JMS539/551 chippel):

Figyelem! Ez nem jelenti azt, hogy a rackben ennyi van beállítva, ez valszeg csak a beprogramozandó értéket írja ki, ugyanúgy mint ASmedia MPtoolnál.

Még valami:
A sima JM2033x FW Update Utility esetén az RD version checkboxot bekapcsolva, van Backup mentés! Ezt mindenféleképpen érdemes végrehajtani mindenféle Jmicron firmware frissítés esetén!!

(#2368) batagy válasza nash2 (#2303) üzenetére


batagy
őstag

Megjött-e a Captiva rack? Illetve ha igen, a Lenovo Z510-en a leállás-felébresztési gondok megoldódtak-e ezzel a rack-kel?

Csak kíváncsi vagyok..., mert én a Lenovo problémára tippelek igazából.

(#2369) nash2 válasza batagy (#2368) üzenetére


nash2
tag

Szia !

Épp most akartam írni :) Megjött a rack, hibátlanul működik, 13062011b900 firmware van rajta. 5 perc után leállítja a vinyót, eltávolításkor és altatáskor is. UASP supported, disabled. A kérdésem csak annyi lenne, hogy le tudom-e valamivel backupolni a jelenlegi firmware-t ? UASP esetleg bekapcsolható valahogy ?



[ Szerkesztve ]

Nash

(#2370) King Unique válasza nash2 (#2369) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

UASP azért nem megy, mert Windows 7-et használsz, ahogy sokan közületek, akik nézték MP Toolban. :)
Natív UASP támogatás csak Windows 8-ban és afelett van, illetve újabb Linuxoknál és Mac OS X 10.8 óta [wiki].
A főablakban a PID pont nem látszik, de gondolom 55AA.

"5 perc után leállítja a vinyót, eltávolításkor és altatáskor is"
És alvásból ébresztve ez már nem dob hibaüzenetet? 1153E vezérlős Becrux-nál sem értettem, mi okozza...?

(#2367) batagy: ezeket azért kb. eddig is tudtuk. Maga a frissítési folyamat, alvó mód beállítása és azutáni működése lenne az infó. De biztos működik az is.
Azért köszönjük, hogy megnézted. :R

[ Szerkesztve ]

(#2371) nash2 válasza King Unique (#2370) üzenetére


nash2
tag

Szia,

csak itt, csak most, csak neked, ugyanez Win 8.1-en :



Eable UASP sajnos itt is : no

Nash

(#2372) King Unique válasza nash2 (#2371) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Na ez érdekes, ezek szerint UASP itt is ki van kapcsolva, hiába támogatja maga a vezérlőchip a funkciót...eszközkezelőben se SCSI meghajtóként jelenik meg vsz.
Hát akkor ezt is megtudtuk, a többiek is Win7 alatt tesztelték, így nem volt egyértelmű, hogy működik-e, vagy sem.

Persze, ha nagyon akarod, akkor lehet rá tenni olyan firmware-t, ami tud UASP-t: [plugable], [computerbase]. Mert elvileg firmware függő a dolog. Mivel a PID = 55AA, így lehetne is flashelni, frissíteni.
Másrészt viszont nem feltétlen érdemes vele szórakozni, mert normál, hétköznapi használatnál, illetve HDD esetén úgysem jön ki az előnye. :N UASP képességeket eleve egy gyors SSD-vel, illetve főleg olyan alaplappal lehet kihasználni, ami támogatja a turbó módot [Asus USB 3.0 Boost]
Én méregettem szintetikus és gyakorlati sebességértékeket Win7/ 8.1/10 esetén UASP képes külső házakkal, BOT és UASP módban egyaránt, de speciális szoftver és alaplap híján nem voltak különösebb eltérések.

Kösz szépen az infót! :R

[ Szerkesztve ]

(#2373) CyberJedi válasza CyberJedi (#2324) üzenetére


CyberJedi
tag

Megoldódott! 'Batagy' tag segített, ezért hálás köszönet jár neki!

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#2374) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Egy kis kieg a captiva 3.0-ás rackhez: Visszatettem a win7-et. Na azóta 10 perc után leáll a HDD amit win10 alatt akkor sem tett meg ha a HDS nem futott. Most fut és a hőmérséklet mintavételi idő 30 perc. Korábban is ennyi volt win 10 alatt, de ott nem állt le. Sztem az OS a kulcs. Like!

(#2375) tpeter77 válasza King Unique (#2356) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Kettő dolog van, amiről beszélünk.

1. leállás
bocsánat, javítanom kell magam.
USB2.0/3.0/eSATA esetében ha az eltávolítás ikonra kattintok, a fej parkolóállásba megy (ez lenne az alvó állapot?), de a lemez még pörög 2 percig és aztán áll csak le. Az áram akkor lesz nulla, ha leáll a motor, és ezt kézzel jól érezni hogy mikor nem forog a motor.
Ekkor lehet nyugodt szívvel lehúzni a kábelt.

Ezt az időt szeretném a minimumra redukálni, azaz az óra melett az eltávolítás ikonra kattintva szeretném, ha azonnal parkolna a fej és leállna a motor, nem pedig 2 perc múlva ahogy most.

2. parkolás
Azt szeretném elérni, hogy IDLE esetén ne álljon le a motor, hanem szépen folymatosan a forogjon és a fejet se parkolgassa.

batagy, ha te sem tudsz segíteni, akkor ki?!

ui.
A fenébe, miért nincs Purple 2.5"-ban? Azonnali ejnyebejnye a WD-nek hogy erre nem gondolt :)
akkor viszont Scorpio Black-et kell venni, talán az sem parkol.

(#2376) tpeter77


tpeter77
addikt

Francba lecsúsztam a szerkesztésről.

Jmicron 2033x MP Tool v1.16.14.1 progit indítva az alábbi hibaüzeneteket kapom, de miért?

Open Firmware File Error!
Firmware File not supported all chips!

[ Szerkesztve ]

(#2377) King Unique válasza tpeter77 (#2375) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

1. Az alvó állapot az, amikor 2 perc múlva leáll. Ha nálad egyik interfész esetében sem áll le közvetlenül leállítás után, akkor vsz a chip és/ vagy firmware nem támogatja ezen funkciót. Aszem nálad WIn7 van és még a registry-s dolog is be lett állítva és még úgy sem működik. Kösz az infót, akkor majd az új táblázatban is javítani kell. Időben szóltál.

2. Az alvó módnak és a fejparkolásnak nem sok köze van egymáshoz, azon kívül, hogy kikapcsolt állapotban nyilván nem parkolgat. Hiába pörög tovább, attól még ugyanúgy parkolja a fejet. Ha pl. HDS-ben maxra húzod az APM-et, vagy tiltod a leállást, azzal mérsékelni lehet, de teljesen tiltani nem. Ez merevlemez függő dolog. Jelentősen csökkenteni, vagy kikapcsolni csak WD-knél lehet, ha átállítod a wdidle3 programmal SATA-n. Csak ezért nem kell 7200-as Black-et venni, mert előbbivel beállítva, megteszi a Blue is. Illetve adattárnak amúgy is 5400-asok javasoltak, WD-ből pl. a Blue, Red.

A JMicron firmware frissítési és beállítási lehetőségeket csak tájékoztató jelleggel említettük meg, nem lett olyan szinten kipróbálva, mint ASMedia esetében.
"Open Firmware File Error!"
Látom be van pipálva a a Firmware update. A meglévő gyári firmware-t akarod flashelni, vagy leszedtél hozzá új firmware-t is? Mert, ha nem, akkor lehet az a baja, illetve nem jó a firmware hozzá.
Várd meg batagy szaki válaszát!

[ Szerkesztve ]

(#2378) King Unique válasza Kolondrum (#2374) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Nálam egyértelműen a HDS nem engedte alvóba egyik rack-et sem, de miután kilőttem, Windows 10 alatt is simán ment. Lehet nálad esetleg vmi driveres oka is lehet, bár azt is hozzátehetjük, hogy kicsit kezdetleges még a 10-es...
"hőmérséklet mintavételi idő 30 perc"
Az hasznos infó, mert én a gyakoribb frissítés miatt ezt át szoktam állítani kisebb. Lehet, hogy emiatt nem működik az alvás :F Majd meglesem.

Kösz szépen a plusz infót. :R

(#2379) tpeter77 válasza King Unique (#2377) üzenetére


tpeter77
addikt

az a programban maradt benne, nincs is olyan útvonal a gépen amit látsz!
későn vettem észre.
A firmware update pipát kivéve meg is szűnt a hibaüzenet.

és amit végképp nem értek, hogy ugyanabba a portban volt végig a vinyó és nézd, most USB3.0-t ir ki a program.
ez már őrület ami itt folyik :)

(#2380) batagy válasza tpeter77 (#2379) üzenetére


batagy
őstag

Üdv!

"nézd, most USB3.0-t ir ki a program"
Az első esetben a 3-as porton, a második esetben a 7-es portra van dugva a rack, szóval valszeg félrenézted. :)

A lényeg az, hogy akkor azt szeretnéd, hogy leválasztáskor álljon le a vinyó.

Elsőnek mentsd el az alábbi adatokat:
1) JM2033x FW Update Utility-vel mentsd le a jelenlegi firmware-t!
RD version checkboxot bekapcs
Backup Old Firmware Only, fájlnevet meg kell adni.

Ezenkívül mentsd le a screenshotot, hogy milyen FW verzió van fönt. Mert a korábbi screenshotjaidon az MP Toolban az éppen nem látszik!

2) JMicron 2033x M.P. Tool- ban mentsd le a screenshotot, amin a VID/PID/SN és a FW version alul látszódik, hogy ezek meglegyenek.

3) Device Managerben , valamint az óra mellett a leválasztásnál hogyan jelenik meg a rack?
Ez azért fontos, mert a JMicron 2033x M.P. Tool- ban az EEPROM beállításokban a Manufacturer stringet és a Product stringet is meg kell adni, szóval ha netén firmware beállításra adod a fejed, lehetőleg ugyanolyan legyen min t korábban.

Később visszatérünk a beállításra.

(#2381) Frosttide


Frosttide
tag

Sziasztok!

Egy elég láma kérdéssel fordulnék hozzátok. A lényeg, hogy kaptam egy 1TB-os WD my passport ultrát gondoltam, hogy mivel a Chieftec rakcbe tett HDD kezd elfogyni, így az menne backupnak, a WD pedig tárolónak.
Kérdésem a következő szerintetek a háznak és a benne lévő (korábban laptop) HDD-nek mennyire feküdne, ha nem folyamatosan menne, hanem a gépre időnként rádugva és lehúzva üzemelne (ugye míg a mentések tartanak)? Jelenthet ez nagyobb esélyt a meghibásodásra vagy ez nem befolyásolja, mert mondjuk nem különbözne az alvó módból való felébredéstől?
Számomra fontos dolgok mennének rá ugyebár és nem akarnék adatvesztést, de 60-150GB adatnak meg nem fognám be a mypassport ultrát.

(#2382) tpeter77 válasza batagy (#2380) üzenetére


tpeter77
addikt

az usb kábel fixen a szgépben volt!
ezért nem is értem az usb3/2-t. amúgy kék tehát 3-asnak kellene lennie.

(#2383) Kolondrum válasza King Unique (#2378) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kiléptettem a HDS-t és képzeld akkor is elindul X perc után. Gyakorlatilag hol elindul hol leáll változó idő után. Sőt nem áll le a HDD leválasztáskor nem tudom miért. NEm értem. Ez így nem jó, mert leáll elindul ciklusai vannak.

(#2384) King Unique válasza Frosttide (#2381) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha eleve kevesebbet használod, kevesebb ki-be kapcsolás stb. van, akkor nyilván az élettartamára nézve is kímélőbb.
Amúgy hosszútávú használatnál szerintem nem érdemes mindig rádugva hagyni egy 2,5"-ost, én is csak akkor csatlakoztatom, ha kell róla vmi, rámásolok, vagy épp letöltök rá. Hogy folyamatosan megy, fel-le kapcsolgat, alszik, felébred stb., nem használva csak felesleges járatás. Ezen értékek növekedése pedig hosszú távon az élettartamra is kihatással lehet. Ilyen téren praktikusabb egy 3,5" megoldás, ahol van a házon tápkapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#2385) King Unique válasza Kolondrum (#2383) üzenetére


King Unique
titán

Mármint maga a HDS indul újra, vagy a házban a merevlemez, vagy mi van?? Az elég fura, ilyennel még nem találkoztam egyik Windows esetében sem, ha 1x már kilőttem a programot.
Pedig a legelső Captiva tesztben a fórumtársnál leállt leválasztáskor, ő Win7-en próbálta.

(#2386) Kolondrum válasza King Unique (#2385) üzenetére


Kolondrum
félisten

A HDD indul el áll le indul el áll le.... HDS nem fut.
Tudom, de nem áll most le. Sőt azt is észrevettem, hogy a valós idejű adatátvitel nem attól függ mi lóg rajta, hanem attól hova van kötve a HDD és mi van még a gépre kötve. Ezt is megfigyeltem.

[ Szerkesztve ]

(#2387) tpeter77 válasza batagy (#2380) üzenetére


tpeter77
addikt

bent van minden a melóhelyen, holnap majd küldöm a képeket.

(#2388) King Unique válasza Kolondrum (#2386) üzenetére


King Unique
titán

"indul el áll le indul el áll le"

a.) alvó módba vált, majd vmi felébreszti?
b.) csak simán eldobálja random a kapcsolatot, leáll, majd újracsatlakozik?
c.) tálcán biztonságos leválasztás után már nem indulhat újra kábel újracsatlakoztatás nélkül, olyat csak a Linuxok tudnak, illetve Windowson az USR.

"valós idejű adatátvitel nem attól függ mi lóg rajta, hanem attól hova van kötve a HDD és mi van még a gépre kötve"

• azért függ külső házba tett HDD/ SSD teljesítményétől is. Előbbinél egy nagyobb adatsűrűségű és fordulatszámú nyilván gyorsabb.
• az a HDD/SSD amiről/ amire másolsz, az is fontos. Hiába van egy lassabb & gyorsabb külső vinyód, ha pl. a gépben lévő limitálja a sebességet mindkettőnél.
• USB 2.0 vs. USB 3.0 interfésztől nyilván függ, ugye utóbbiban gyorsabb
• Ahogyan 2.0-nál, úgy 3.0-nál is hatással lehet a sebességre, ha több port le van foglalva.

[ Szerkesztve ]

(#2389) Frosttide válasza King Unique (#2384) üzenetére


Frosttide
tag

Köszönöm a választ!

(#2390) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én elveszek a részletekben. Ezen a notin nem áll le a captiva rack ha lecsatlakoztatom. Ellenben leáll ha nem bolygatom, 10 perc után, de random módon felébred. Nincs benne logika. A HDS soha nem fut a tesztek alatt azt tudni kell. Sőt a géphez sem nyúlok csak magában ketyeg. Méregettem amúgy mit csinál az 500-as HGST HDD ha épp tétlen, de forog és mit ha leáll. Számok nélkül mondom, hogy elenyésző az fogyi csökkenés. Viszont ha dolgozik a HDD akkor kb 2x annyi kraftot kér mint tétlen állapotban, ha pedig épp felpörög vagy belekezd tétlenség után valamibe ugrásszerűen megnő az áramfelvétel. Gyakorlatilag tétlen és már másolás közbeni állapotban fogyaszt úgymond nem kiugrót.
Franc sem érti ezt, asztalin nem áll le 10 perc után (win10), de ha leválasztom leáll. Notin leáll 10 perc után, de felébred, leválasztáskor meg nem áll le, win 7.
Amúgy a mikor ezért a notiért elmásztam épp ment fel rá a rendszer racken át és a tag nem értette miért nem viselkedik ugyan úgy két rack. Mondtam neki nézzen be ide, mert ebből sem az elsőt kell megvenni ami szembe jön.

[ Szerkesztve ]

(#2391) King Unique válasza Kolondrum (#2390) üzenetére


King Unique
titán

Előfordulhat eltérő működés különféle gépek, azok USB-portjai, driverek, oprendszerek esetén, amin valóban nem könnyű kiigazodni.
Vsz azért ébred fel, mert vmi program, rendszerfolyamat időszakosan hozzányúl.
Win7 alatt lehet alapból nem áll le, mert az aktív USB-port probléma áll fenn és a registry-t kell megtúrni a fenti link alapján. Bár én ezt leginkább Ultimate esetén tapasztaltam, Professional alatt nem kellett módosítani, ahogy 8.1/ 10 alatt sem.
Win10-nél azt én is tapasztaltam, hogy nálam nem 10 perc után ment alvóba, mint 7/ 8.1 esetén, hanem kb. 15-30 perc kellett neki...nem tudom mit csinált vele a 10-es :F

(#2392) tpeter77 válasza batagy (#2380) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

FW Update-ben alul van egy pár kapcsoló, melyiket pipáljam be az eredeti FW mentése előtt?

Az azonosítók a következők:

Eszközkezelő:

Leválasztási infó:

(#2393) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni külső dokkolót, ami mind 2.5"-3.5"-os lemezeket kezel, azon belül is SATA-IDE egyaránt. Nem folyamatos használatra kellene, csak alkalmanként, ennek ellenére egy strapabíró, megbízható típust szeretnék.

Ez a Sharkoon lenne a minta, ilyen kialakításban gondolkozok ("egykezes"/egy mozdulatos).

Tudtok ajánlani jobbat, 20e-ig?

(#2394) batagy válasza tpeter77 (#2392) üzenetére


batagy
őstag

"FW Update-ben alul van egy pár kapcsoló, melyiket pipáljam be az eredeti FW mentése előtt?"
A backup mentéshez az "Include 4K NVRAM" kapcsoló legyen csak bekapcsolva, illetve a "Backup Firmware Only".

A Checksum, Erase flash és HDD firmware nem kell!

Ma már nagyon fáradt vagyok, holnap talán válaszolok arra, hogy mit kell csinálni. Lehet hogy magamnak is letesztelem.

(#2395) King Unique válasza germinator66 (#2393) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

HDD dokkolók terén nem igazán van tapasztalat. Akik vettek, azok legtöbbször Sharkoon, Orico, Inateck, RaidSonic kínálatából választottak. A kinézett Sharkoon nyilván megfelel a célnak.

EZT az oldalt tudom még ajánlani, ahol a Storage menüben dokkolókon kívül, vannak külső ház és kompakt külső HDD tesztek is. Érdemes megnézegetni, neked a dokkolós részt főleg. :K

[ Szerkesztve ]

(#2396) germinator66 válasza King Unique (#2395) üzenetére


germinator66
aktív tag

Köszönöm!

(#2397) tpeter77 válasza batagy (#2394) üzenetére


tpeter77
addikt

Ráérsz vele!
Jó pihenést.

(#2398) tpeter77


tpeter77
addikt

King, a haverom ezt a házat nézte ki Delock 42486

kb 5000 pénz. Tudsz árban ennél maradva jobb fém házat ajánlani, amire rá kell csavarozni a merevlemezt?
TV-hez használná adást rögzíteni.
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2399) Klara_ válasza tpeter77 (#2398) üzenetére


Klara_
őstag

Jo ez, csak nezze meg milyen a nyak rajta! Ha 2014 vagy ujabb matrica van rajt nyugodtam megveheti. Ha 2013-as kerulje el messzrie! Keress ra a regebbi hozzaszolasaimra, ott ott vannak a kepek is rola! 5k1000 es a ST500LT012+keret sem lotyog benne, annak ellenere, hogy nem csavaros. A 2014-es nyakoson a belso kialakitasa is javitva van - mashol elhelyezett es jobb szivacsozas. LG TV gyonyoruen kezeli, es le is allitja azonnal amikor az eszkoz eltavolitasra megyek.

[ Szerkesztve ]

(#2400) King Unique válasza tpeter77 (#2398) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Klara_ fórumtárs elmondta a lényeget, ő vett több 42486-ost.
Ha 5k körül kell és csavaros, akkor megnézhetted volna az új táblázatot is:

REVOLTEC Alu Line II EX 207 —►Ár
RAIDSONIC ICY BOX IB-268StU3-B —►Ár
RAIDSONIC ICY BOX IB-273StU3-B —►Ár nem teljesen fém a burkolat
• a táblázatban foglalt, olcsó ebay-es külső házak

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.