Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) brownus


brownus
veterán

micsoda hszek... :DDD

ha hazaértem a mh-ről, akkor összeszedem a tudatlanoknak az olvasni valót, ha már ekkora szájuk van olvassanak is utána!

(#1052) HEMP


HEMP
aktív tag

Péter80 és Rickenstein: ti aztán rendesen megnyírbálnátok az emberi jogokat mi?
Ültök valahol langyos kakaót szopogatva és olyan dolgokat mondtok, hogy az embernek feláll a szőr a hátán: ha nincs bennetek semmi empátia beteg emberek iránt (alkoholista, drogfüggő..) legalább ne hangoztassátok!

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1053) tildy válasza c4-eXp (#1047) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy : [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1054) Sihto_


Sihto_
tag

Csak annyit tennék hozzá, hogy hajrááá
Igyon, füvezzen, cigizzen mindenki - aki akar így az értelmes kisebbségnek jobbak lesznek az esélyei.
Aki nem fizikai munkát végez, (és tényleg az agyából él), az nem fog semmi ilyet sem használni, mert már egy sör is elég, hogy elbasszak valami fontos dolgot ugyhogy inkább nem iszom, hanem örülök annak, hogy dől a lé, mert egy nagy nulla a mai fiatalság és ezért össze kell tenni a kezünket, hogy gyakorlatilag nincs versenyhelyzet.
Már sokszor mondtam, azért rosszab a fű, mert nem olyan szépen nő a hatása, mint az alkoholnak, hanem először semmi, aztán meg már be vagy tépve. Valahogy úgy, hogy a fűvezés digitális, az ivás meg egy analóg folyamat.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#1055) cor válasza Sihto_ (#1054) üzenetére


cor
őstag

már bocs de sztem ez hüleség...
épphogy az alkoholt nehezebb kiszámitani...elöször elég egy feles ''szirup'',aztán 2,majd valami töményebb..stb.stb ,olyanokrol h másnaposság, rokakoma s ''kiesett emlékek'' nem is beszélve...
mig ha véletlen ''moho'' vagy s s két slukkal többet szivsz el,akkor legfeljebb fekve röhögsz mindenen:D


nem olvastam igazan a topicot,de azt soha nem értettem h vki aki nem probált ki vmit arrol hogy alkot véleményt???? :U

[Szerkesztve]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#1056) Sihto_ válasza cor (#1055) üzenetére


Sihto_
tag

Azért van ez mert nem figyelsz oda: tehát a fünek vagy van hatása vagy nincs, az alkoholnak meg mindenképpen van hatása és szépen lassan növekszik - ott vannak fokozatok.
Mert te hányszor ébredtél a detoxban?
A füvezésről meg első kézből értesülök, meg az összes drogról, a a barátom a DOTE-n tanár, az egyik rokonom meg a drogambulancia vezetője volt.
Az alkohol hatása egyenes arányban van a véralkohol szinttel - a másnaposság, meg kiesett emlékek teljesen más dolgok.
Való igaz ez nem az én véleményem, hanem szakembereké, de azért még egyetérthetek vele.
Az öngyilkosságról nincs véleményed, vagy azt is ki kell előbb próbálnond? (Az egyik ismerősöm ebből doktorál éppen, szerinted túléli????? :C )

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#1057) cor válasza Sihto_ (#1056) üzenetére


cor
őstag

''fünek vagy van hatása vagy nincs'' ezmiez?-tudod mit irsz?probáltad?akkor ne irj már ilyenekt hej...

''alkoholnak meg mindenképpen van hatása és szépen lassan növekszik - ott vannak fokozatok.'' csak nem mindegy h addig hány liter vmit ittál meg mert teljesen hozzászokik a szervezeted....

''a másnaposság, meg kiesett emlékek teljesen más dolgok'' - miért is,az csak ugy lesz?jah télleg semmi köze az alkoholhoz :U


''Az öngyilkosságról nincs véleményed, vagy azt is ki kell előbb próbálnond?'' -hát ebbe belelöttél öreg,gondoltam már rá... s hogy tovább vigyoroghas apám(igaz 2éves koromban elváltak szüleim) öngyilkos lett, szal tapsikolhacc...

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#1058) Calibos válasza Sihto_ (#1054) üzenetére


Calibos
addikt

Aki nem fizikai munkát végez, (és tényleg az agyából él), az nem fog semmi ilyet sem használni, mert már egy sör is elég, hogy elbasszak valami fontos dolgot ugyhogy inkább nem iszom, hanem örülök annak, hogy dől a lé, mert egy nagy nulla a mai fiatalság és ezért össze kell tenni a kezünket, hogy gyakorlatilag nincs versenyhelyzet.

Mi van, ittál valamit? :DDD

[Szerkesztve]

(#1059) Sihto_ válasza cor (#1057) üzenetére


Sihto_
tag

Azonnal menj pszichologushoz, bár semmi közöm hozzá, de ha ilyet irsz egy nyílvános forumban,akkor ez lesz a legjobb.
Ez csak arra volt példa, hogy bármiről lehet vélemény, mert nem kell mindig mindent kipróbálni - van, amit nem is lehet.
A másnaposság tünetei: fejfájás, hányás, szomjúság, rossz szájíz, kábultság és izzadás. A másnaposság tünetei csak akkor jelentkeznek, ha valaki túl sokat ivott.
Az alkoholt a máj bontja le, lebontásának sebessége 0,1 g/óra/testsúlykilogramm, tiszta alkohollal számolva. (300 ml sörben 12 g tiszta alkohol található, így ha egy 60 kg-os férfi megiszik egy pohár sört, a májának két órába telik az alkohol lebontása.)
Nos gondolj bele én kb. 120 kg vagyok, tudod mikor voltam másnapos, amikor még csak 70 kg voltam. Remélem ez érthető.
Kiesett emlékek = azért meg aztán kell inni, illetve nem enni .hogy minden minnél gyorsabban tudjon felszivódni - bocs ezt a szintet még sohsem sikerült elérnem, sajnálom így véleméyem sem lehet rólla.



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#1060) Kicker válasza Sihto_ (#1059) üzenetére


Kicker
senior tag

120kilo vagy?? neked meg Norbi Updatéra van szükséged, bár semmi közöm hozzá.... szóval itt a lényeg a ''semmi közöm hozzá''-n van, nem gondolod? nem vagyunk senkik, hogy belepofozzunk más életébe, az állam milyen alapon teszi ezt meg? hmm?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1061) tildy válasza Sihto_ (#1059) üzenetére


tildy
nagyúr

Na nmert azok annyira értenek hozzá. :U
Nagyítóval kell jót keresni , kb.

A dokik meg kívűlről látják az egészet, fogalmuk sincs, igazándiból miről beszélnek.

Kicker: na ja, szégyelje magát a mi pénzünkon fogják kezelni, mikor a koszorúere beadja az unalmast.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1062) Kicker válasza tildy (#1061) üzenetére


Kicker
senior tag

osztom, nem nagyon értik mi van... drogambulancián fiatalabbak azért képben vannak, illetve ha jó szakember valaki az is objektív a témával kapcsolatban, de lehet hogy csak én találkoztam ilyen emberekkel... :U

1056ra:

tudod, nálunk a számviteli ''részlegen'' azt beszélik, aki ezt tanítja /számvitel, pénzügy stb/ az a gyakorlatban nokedli.... tisztelet a kivételnek... DE ezzel nem basztatni akarom aki ellenzi a füvezést, csak kicsit objektívabb látásmód -> ne elitélő szemlélet legyen uralkodó, mivel ez nem jogos, emberölés, lopás stb az elitélendő, de ez nem... :(



[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1063) tildy válasza Kicker (#1062) üzenetére


tildy
nagyúr

Természetesen vannak kivételek:B Csak ritkán.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1064) #47053824 válasza HEMP (#1052) üzenetére


#47053824
törölt tag

''ha nincs bennetek semmi empátia beteg emberek iránt (alkoholista, drogfüggő..)''

na végre, kimondtad a lényeget. beteg emberek vagytok, szükségetek van segítségre...

(#1065) Kicker válasza #47053824 (#1064) üzenetére


Kicker
senior tag

:( :( :( :( :(

nézzen tükörbe, miszter tökéletes, nézz csak körül, mérlegeld a dolgokat, hogy mi alapján írsz ilyeneket...

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1066) [amne] válasza Sihto_ (#1059) üzenetére


[amne]
senior tag

Super Size Me-ben volt, azt hiszem pontosan ide illik. Egy asztalnál ül egy dohányos, vacsi után rágyújt, közben addig baszogatják a cigivel, hogy már-már bevallja, hogy ő is utálja magát a dohányzás miatt. A szomszéd asztalnál ülő túlsúlyos embert senki nem kezdi el baszogatni, hogy miért zabál még mindig. Szerinted ez miért van? Azért mert a zabálás társadalmilag elfogadott, a dohányzás meg csúnya szokás, mert a füstöt az arcomba fújják direkt a köcsög dohányosok, a füvesekről nem is beszélve mert azok közben még jól is érzik magukat.


Más, látszik, hogy sok időt voltál mindenféle szakemberek közelében. Egyrészt mert önálló véleményed nincs, nem vagy tájékozott az alapvető dolgokban, csak a hallott dolgokat mondod vissza. Másrészt, te is úgy teszel mintha te lennél az atyaúristen, nyilván van orvosi diplomád és ezért ''adtál beutalót'' cor-nak.

(#1067) deniro2 válasza #47053824 (#1064) üzenetére


deniro2
senior tag

Barátom, azért őszintén kiváncsi lennék, hogy mennyi zsírt, cukrot, koffeint és egyéb műanyag szemetet toltál már magadba életed folyamán és mennyit fogsz még ezekből befalni, de hidd el többet ártasz magadnak vele, mint én azzal, hogy hetente megiszok 3 sört a barátaimmal. Viszont, hogy érezd a különbséget, engem baromira nem érdekel a táplálkozásod, sőt, ha 130 kg-os hájpacni vagy, akkor sem betegezlek le, mert a magánügyed.

(#1068) brownus válasza #47053824 (#1064) üzenetére


brownus
veterán

köszi mindenki nevében a diagnózist dok :DDD hát segíts!

na, itt van pár könyv olvassátok el, aztán ha már van saját tapasztalatotok a drogokról akkor gyertek vissza inkvizíciózni

- Brian Preston: Fűbolygó
- Feldmár András: Tudatállapotok szivárványa (ez inkább az lsd-ről szól, de érdemes elolvasni) légy nyitott, mielőtt elkezdenél ordibálni... olvass!
-elkérem nővéremtől a szakdogáját (pte) aminek a címe: Fűfogyasztás és hatásai a munka végzésre (vmi ilyesmi, 25-35 év közötti embereket kérdezett, mind értelmiségi)
- William Dufty: Cukor blues (alkohol köv.)
én ezeket olvastam. meg rengeteg linket tudok, de ott a gugli...
ja, meg a császár meztelent

de a ha tökös gyerek vagy Péter akkor egy füzettel a kezedben sétálj az utcán és mondd azt a megkérdezett fiataloknak, hogy pszic. hallgató vagy és névtelen teszteket készítesz... megfogsz lepődni az eredményeken.


[Szerkesztve]

(#1069) #47053824


#47053824
törölt tag

De értsétek már meg: engem gyakorlatilag rohadtul nem érdekel, míg engem vagy a családom nem veszélyeztetik vele, de a rendőr se basztasson ha nem kapcsolom be az övem, mert azzal csak magamnak ártok. Hadd mászhassak fel az egyik pesti hidra, anélkül h bevinnének elme vizsgálatra. Felfogtátok? Ha ti szivhattok és mászhasssak! És még napestig sorolhatnám...

De idézek egyet: ''Ha nem tetszik, el lehet menni..'' :))

(#1070) deniro2 válasza #47053824 (#1069) üzenetére


deniro2
senior tag

Jó, akkor fordítsuk meg a dolgokat: 90%-ban nem büntetik bármit is teszel, amennyiben csak magadnak ártasz vele, te most határeseteket soroltál. Bármikor verhetsz szöget a farkadba, dughatsz üvegcserepet a seggedbe, viszont, ha közterületen lévő objektumokat ( :) ) nem rendeltetésszerűen, balesetveszélyesen használsz, akkor esetleg büntethetnek is, tudnillik a magánszférádon kívűl tevékenykedsz. Soroljál olyan dolgokat, amit otthon, a szobád sarkában, tök csendben nem tehetsz meg magaddal.
Viszont nem válaszoltál a kérdésemre.

(#1071) #47053824 válasza deniro2 (#1070) üzenetére


#47053824
törölt tag

És azt h szabályoznád, h otthol lehet füvezni, de az utcán már nem?
Pm-ben válaszoltam.

(#1072) HEMP válasza #47053824 (#1069) üzenetére


HEMP
aktív tag

'' engem gyakorlatilag rohadtul nem érdekel, míg engem vagy a családom nem veszélyeztetik vele'' Kedves Péter, pontosan erről folyik itt az ész: a füves nem fogja a családodat fenyegetni! Ennek ellenére mióta ideevett a fene egyfolytában akasztani akarsz... :(

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1073) HEMP válasza #47053824 (#1071) üzenetére


HEMP
aktív tag

Lásd Hollandiát: a rendőr nem megy hozzád házkutatni, viszont az utcán kiveri a kezedből a spanglit és meg is büntet. (Kicsit sarkítottam, mert csak szólnak!! :D ) Lehetne hasonló példának felhozni az USA-t, ahol otthon ihatsz, az utcán ivást viszont keményen büntetik! Ez szerintem egyszerű...

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1074) Integra válasza [amne] (#1066) üzenetére


Integra
titán

nemtom, engem azért nem érdekel annyira hogy valaki dagadt lesz és zabál mellettem, mert az nem jár olyan melléktermékkel mint a cigizés a füst formájában, amiért ölni tudnék, mikor a paraszt taplója rámfújja, mindegy hogy zárt térben vagy utcán...
szerintem a baszogatás leginkább innen fakad, hogy van kézzel fogható fizikai ingere feléd is, míg amíg valaki ül a sarokban és magában zabál, annak nincsen.
más kérdés, hogy aztán az ő orvosi érműtétjét is az én meg a te pénzedből finanszírozzák...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1075) Sihto_ válasza Kicker (#1060) üzenetére


Sihto_
tag

Ne legyetek már ilyen szűklátókörüek, nem azért vagyok 120 kg, mert el vagyok hizva.
Alig van rajtam zsir, egyszerüen az izom sokkal nehezebb,mint a zsir, bár lehet ez is megterheli a szivet, ebből semmit sem érzek egyelőre. Ja a vicc az, hogy van aki vékonynak lát. :DD
Az állam olyan alapon pofáz bele az életünkbe, hogy másképp nem működne, azt szokták mondani : el lehet menni.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#1076) Integra válasza Sihto_ (#1075) üzenetére


Integra
titán

ált nem ez a jellemző az emberekre, hanem hogy 120 kilóból 60 kiló zsír
az meg aki 120 kilós embert vékonynak lát, na ott valami nem stimmel

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1077) NoLF válasza #47053824 (#1064) üzenetére


NoLF
addikt

aki eltol egy spanglit az beteg?

ahah... akkor ha megiszom egy sört, beteg vagyok. ha elmegyek bulizni, beteg vagyok. ha elmegyek kerti partira sütögetni a haverokkal, beteg vagyok.

az egész bolygó beteg, hidd el, Te is...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1078) Kicker válasza Sihto_ (#1075) üzenetére


Kicker
senior tag

az államot mi tartjuk fenn, szal nekem ne pfoázzon be, kapisch?

ebben csak a MI hibádzik, ugyanos MI nem vagyunk egyformák és van valami buzi köcsög seggfej paraszt banda, akik kitalálták hogy ez büntetendő... hát kapják be! akkor ennyi erővel kitalálhatnánk, hogy legyen büntetendő alkaholfogyasztás is, meg, a cigi, kávé, mcdonalds és élnék egy steril világba...

nem tudom az ellenzők mit akarnak ezzel elérni, miért jo ha ellenzik... mert a gyerekeik??? a gyerek kíváncsi és ugy kipróbálja mint a pinty, csak így tiltva még veszélyesebb a dolog...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1079) [amne] válasza Integra (#1074) üzenetére


[amne]
senior tag

Erről beszélek, amikor a cigaretta szóbakerül, rögtön lesz olyan aki előzhozza, hogy a pofájába fújják a füstöt. Általánosan. Mindenki. Jobb ha tisztában vagyunk azzal, hogy a cigarettázásnak is van kultúrája, nem slukkolok addig amíg tömegben vagyok, nem fordítom kifelé a cigit amíg kisgyerek megy el mellettem, bele ne szaladjon. Nem gyújtok rá zárt térben, ha nem vagyok biztos abban, hogy ez nem fog zavarni senkit. Ezeket az elveket, nem követi itthon szinte senki, szomorú, de így van ez a közlekedésben, mobiltelefon használtaban is.

Engem meg speciel jobban zavar ha valaki gusztustalanul eszik, csámcsog, közben beszél, nem tudja rendesen használni az evőeszközöket, habzsol, mintha a pofámba fújnának egy doboz cigit, pedig csak ritkán gyújtok rá. Mégse szólok/szólhatok érte, mert az első reakció egy értetlen pillantás lenne, a második pedig az, hogy miért pofázok bele.

(#1080) Kicker válasza [amne] (#1079) üzenetére


Kicker
senior tag

igen, alapvető MO-i világkép, cigaretta- anyuka első ülésen szívja a cigit, hátul 2 kisbaba... :( akkor vannak az ismerőseim akik pofátléan módon evés közben is rágyujtanak, azaz mikor valaki eszik az asztalnál... :( cigaretta is olyan dolog nálam, hogy mi a picsának kell 5percenként rágyújtani... de most a kender szívást nem a tömeg közepén kezdem el...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1081) Sihto_ válasza [amne] (#1066) üzenetére


Sihto_
tag

Nem én adtam, hanem konzultáltam az egyik szaktekintéllyel aki épp itt állt mellettem és ő javasolta, hogy feltétlen irjam le neki, hogy keressen fel egy pszichomokust. Véleményemet valóban mások adják és nem elsőkézből szedem, de lagalább nem a netről és nem a tv-ből.

Valahogy így vannak itt sokan, már kipróbálták, és ez nem törvényes, most mindenféleképpen be akarják bizonyítnai, hogy ez jó és törvénybe kellene foglalani, hogy mindenki minden gond nélkül hozzájusson.
Az én környezetemben az elhízás nem elfogadott dolog, de olyan hogy valaki dohányzik - olyan meg nincs is. Olyan sincs, hogy valaki csak úgy leissza magát, hogy kiesik az idő, vagy nem tud magáról és általában elég sok az antialkoholista.
A mai szokás meg az, hogy elmész egy buliba és állandóan füves cigivel kínálnak. Mi lenne ha még legális is lenne és ugyanúgy, mint a ciginél nagy cégek gyártanák.

Az a baj, hogy ezt az egész vitát a szakemberek nem veszik komolyan, és ha elmondom nekik, már akinek tudom, csak legyintenek, hogy hülyeség meg stb., mert nem lehettek vitapartnerek és eleve kétségbe vonjátok mások kompetenciáját, kezdve azokkal akiknek ez a kutatási szakterülete.
De az én véleményem az, hogy mindent engedni kellene, de akkor meg kell szüntetni a fennmaradó többség által nyujtott anyagi támogatást az egészségügyi kezeléseknél.

A másik nem itt fog eldőlni, hogy mi miről beszélünk és milyenek az érveink.
Nem csak sokat voltam szakemberekkel, hanem velük élek, velük megyek bulizni meg úgy állandóan ott vannak a sarkamban ez így alakult véletlenül és még nekik sincs egységes álláspontjuk.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#1082) [amne] válasza Sihto_ (#1081) üzenetére


[amne]
senior tag

''A mai szokás meg az, hogy elmész egy buliba és állandóan füves cigivel kínálnak.'' - ez veled konkrétan hányszor történt meg? Mert velem még soha. Ezt a legalitás témát elég rosszul képzeled el, nyugati példát elég megnézni, nagy cégek soha nem fognak árulni dzsót, és az utcán se fogja senki az arcodba fújni.

(#1083) Sihto_ válasza [amne] (#1082) üzenetére


Sihto_
tag

Elég sokszor, kínáltak már, és vannak bizonyos emberek,akik úgy érzik Neked feltétlen ki kell próbálni, na ők olyan udvariasak, hogy mindig megkínálnak - ez van, egyszerüen divat lett.
Ha legális lenne sok helyen - gondolom Mo -n valahol a legvégén, akkor olyan termékké válna, mint a cigi, persze lehet, hogy rosszul gondolom, de van rá esély, egyébként ezt nem értem, hogy ez miért zavar téged.
Vagy te szeretnéd gyártani? Vagy nem lehet nagyüzemi módszerekkel előállítani, pliiz segits :DD

[Szerkesztve]

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#1084) brownus válasza Sihto_ (#1083) üzenetére


brownus
veterán

gyanús vagy! sztem aZért jársz Te oda:)

(#1085) Kicker válasza Sihto_ (#1081) üzenetére


Kicker
senior tag

eldobom az agyam rajtad...

szaktekintélyek? Kutatási terület ez valakinek? tudok ki csinál ilyet? aki nem tud semmit erről azért kutat. pl én nem tudok semmit egy országról, arról infot gyűjtök, de ha ott élő lennék teljesen mást mondanék... kapisch? és itt van a dolog elásva, azért mert máshogy látjuk a dolgokat, még nem lehetetlenítjük el egymást....

az hogy te szaktekintélyekkel és egyéb jól iskolázott emberrel vagy körülvéve, attól még sok másféle ember van, akiket tisztelni kéne, és elfogadni. azért mert füvezik valaki még nem bűnöző, nem beteg, nem idiota stb. ezt kéne valahogy megértened. azzal nem értek egyethogy a sarki közértbe is lehessen füvet venni, de a büntetés eltőrlése fűfogyasztás esetén azért szerintem jogos kérés....

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1086) brownus válasza Kicker (#1085) üzenetére


brownus
veterán

abszolúte

(#1087) Sihto_ válasza Kicker (#1085) üzenetére


Sihto_
tag

Ne dobd el az agyad, hanem olvass figyelmesebben, nem azok kutatják a területet, akik nem tudnak róla semmit sem, ezt te sem gondolhatod komolyan.
Aki ebből irja például a doktoriját és rászán 10 évet az életéből, azt nem lehet csak leirni egy mondattal és azt gondolni, hogy ő nem próbálta ki.

De azt sem mondom, hogy ők aztán nem élnek semmivel sem, mert számukra sokkal könnyebb hozzájutni a drogokhoz, biztos elég osk van köztük ilyen is.
Elég sokan próbálták, de egyik sem hirdeti azt, hogy ez egészséges vagy semmiféle hatása sincsen, nem véletlenül választja ezt valaki szakterületnek, mint ahog yorvos vagy pszichologus sem lesz valaki véletlenül.

Soha sem mondtam azt, hogy valaki bűnöző azért, mert füvezik, se a többit.
Jaja kötelező pszichológiai vizsgálathoz, mit szólnál, az még elfogadható lenne a számodra?
Már úgy gondolom valamit csak kellene csinálni, azzal aki füvezik, nem?
Vagy mondjuk, milyen elbirálás alá esne, ha valaki valamilyen balesetet okoz, azért, mert éppen füvezett?

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#1088) TakkerX válasza Sihto_ (#1087) üzenetére


TakkerX
aktív tag

akkor valamit csak kéne csinálni azzal is aki iszik, nem? az mennyivel jobb?

miért, ha valaki matt részegen gázol el valakit, az milyen elbírálás alá esik? most ez ugyanolyan. aki be van rúgva, be van tépve ne vezessen és pont. ha meg megtszi akkor vállalja a következményeit. egyébként ha hallgatod a híreket, összeszámolhatod hogy hány ittas sofőr okozott balesetet, és hány olyant hallasz hogy be volt füvezve és úgy?

(#1089) Kicker válasza Sihto_ (#1087) üzenetére


Kicker
senior tag

átlag doki, tanuló nem úgy áll hozzá a kérdéshez, mint aki már tud róla, élt benne. mondom ez az ország hasonalt perpillanat a legjobb nálam. ha hozzád jön külföldi pl egy évre, aki azt hallotta, hogy MO- ilyen és olyan, mikor elmegy teljesen más véleménye lesz. értem?

nem kell hirdetni itt semmit, de ha toreláljál az alkoholt, kávét, nyugtatókat, stb akkor a füvet miért nem?

kötelező vizsgálat? én voltam fél évig egy nőnél, aki dumált velem, kötetlen kis gondolatébresztő jelleggel, semmi beteg vagy kezelésre szorulsz feeling... az jó volt, ha tehetném most is járnék... /MO-n nem divat az ''agyturkesz''nek beállított kezelés, ez is miért van? sokakra ráférne... talán ebben egyetértünk :DDD /


szélsőséges eseteket hagyjuk, ki milyen elbírálás alá esik ha... ember, ember.... ne térjünk vissza hitleri fajelmélet kaptafára és egyéb megkülönböztetésekre, majd a bíró és a csodás magyar jogrendszer elbírál..

dokikhoz egy kanyar. aki képes olyan gyógyszereket felírni amiktől az ember csak tompul és széthullik - xanax és társaik - az ne nagyon pofázzon, ha felirna napi egy spanglit a betegnek, több jót tenne mint kárt...

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1090) NoLF


NoLF
addikt

az az érdekes hogy az alkoholt ugye főzik, palackozzák, árulják, keresnek rajta nagyokat.
a dohyánt cigibe tolják, úgy gyártják, reklám, repi, marketing, mindenki szívja, jaj de jó.
ugyanez a kávénál is.

akkor vajon szerencsétlen növényt, mely az út szélén terem, leszedem és elszívom, miért kell bántani?

félreértés ne essék, sztem nincs rendes megoldás erre, de az ember gyárthatja magának a mérget, de a természetes mérget nem veheti magához? hogy van ez?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1091) HEMP válasza Sihto_ (#1083) üzenetére


HEMP
aktív tag

Nos ismét kibukott, hogy nem tartozol a fogyasztók közé: a sodrás vhol rituálé, hozzá tartozik a feelinghez, továbbmegyek, aki nem maga csinálja az nem is ''igazi'' füves....

Felejtsd már el azt, hogy legalizálás után uo. lenne mint a cigi! Az alkohol legális mégsem iszik mindenki egyfolytában, nem egy kategória.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1092) HEMP válasza Sihto_ (#1087) üzenetére


HEMP
aktív tag

Ha vki komolyan veszi a szakterületét és kutat egyfajta bármit, akkor tapasztalati úton is megismeri, lásd. gyógyszerkísérletek napjainkban, ill. a több LSD-kutatás önkéntesek bevonásával... Szerintem egyszer próbaképpen szívjál be úgy istenesen, hogy megtudd miről is osztod az észt, nem ártana, mert így nem lehetsz hiteles.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1093) HEMP válasza NoLF (#1090) üzenetére


HEMP
aktív tag

''akkor vajon szerencsétlen növényt, mely az út szélén terem, leszedem és elszívom'' jajdejóislenne... :D ;]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1094) Sihto_ válasza HEMP (#1092) üzenetére


Sihto_
tag

Nem osztom az észt, de abban is van valami, hogy aki kipróbálta az sem mentes a befolyásolástól, tehát úgy értem, hogy már részese lett a dolognak és nem beszélhet úgy, mint egy semleges ember.
Nekem teljesen mindegy, hogy most mivel büntetik aki fogyasztó, nekem attól még nem lesz jobb sem rosszabb. Sőt odáig megyek, hogy legyen ugyanolyan, mint a cigi, de egyértelmű legyen a szabályozás, közterületen, munkahelyen stb. ne lehessen foygasztani.
De azt azért el kellene ismerni, hogy ha legálissá válna sokkal többen próbálnák ki - és ezt nem tudom megérteni, hoyg ez miért lesz jó, mi előnyöm származna nekem vagy más fogyasztónak. Vagy képzeld el, hogy a terhes anyuka csak jót akar a megszületendő gyermekének és elsziv egyet. És ezt mindenféle következmény nélkül tehetné, ezt csak azért irom, mert a cigivel is ez a helyzet.
Az hogy a cigi, meg az alkohol most legális az csak a kulturális hagyomáynoknak köszönhető.
Vagy itt van Hollandia, egy holland isemrősöm sem büszke arra, hoyg náluk mi van, és ott is általában a külföldiek örülnek az egésznek. (meg a volt gyarmatok ma már hollandnak számító öslakosságának a leszármazottai, akiket úgy számítanak, mint nálunk a romákat -ezt remélem nem kell megmagyaráznom)
De ha most itt mindenki azért pedálozik, hogy csak ne büntesék a fogyasztót, akkor velem van a baj, mert nem értem.
Ha meg a teljes legalizáció mellett vagytok, akkor tényleg érdemes elmenni Hollandiába és csak úgy szétnézni, hogy ''hitelesek'' lehessetek.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#1095) tildy válasza Sihto_ (#1094) üzenetére


tildy
nagyúr

Részese lett ja. MErt utánaolvasott, és eldöntötte, hogy igen szeretné megtenni az első lépést.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1096) Kicker válasza Sihto_ (#1094) üzenetére


Kicker
senior tag

nem értelek, az én hszem is elolvastad?

én a teljes legalizáciot nem támogatom, mert arról nem tudok nyialtkozni érdemben, de a büntetés eltörlése ellen igen, az nem jó... :(

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1097) [amne] válasza Sihto_ (#1094) üzenetére


[amne]
senior tag

Hogyha nem csak osztanád az észt, hanem tényleg utánaolvasnál, hiteles forrásból, tudnád, hogy a legalizáció után nem lenne több füves. Már most is annyi van, nem is gondolnád. Aki füvezik az füvezni is fog, aki meg nem az nem fog csak azért mert legális. Pár százalék eltérést még el lehet képzelni, de a világ nem fog kifordulni a sarkaiból és a légkört se THC alkotná azután.

Van jópár könyv a témában, azokat kéne nézegetni ha tényleg érdekel a téma, mert a 'marihuana rossz, értem?' érv egy idő után el fog kopni és te is unni fogod, arról nem is beszélve, hogy mi meg már unjuk.

(#1098) HEMP válasza Sihto_ (#1094) üzenetére


HEMP
aktív tag

Vagy képzeld el, hogy a terhes anyuka csak jót akar a megszületendő gyermekének és elsziv egyet. Jézusom, te ezeket komolyan gondolod???? A füvesek sem hülyék....

Mi csupán azt szeretnénk, hogy ne zárják be az állampolgárt egy spangli miatt, de aki megérdemli -befolyásoltan autót vezet, dolgozik, veszélyeztet stb..- azt természetesen büntessék!!

[Ha meg a teljes legalizáció mellett vagytok, akkor tényleg érdemes elmenni Hollandiába és csak úgy szétnézni, hogy ''hitelesek'' lehessetek. Voltam már párszor... :R

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1099) Sihto_ válasza tildy (#1095) üzenetére


Sihto_
tag

Szerintem ezt nem gondolod komolyan.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#1100) Sihto_ válasza HEMP (#1098) üzenetére


Sihto_
tag

Próbáld a füves helyett behelyettesíteni a cigist, mert szerinted, ha jól értem nincs nagy különbség.
Hülyék meg mindenhol vannak.

A példa minidg erősebb az utasításnál

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.