Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) PB válasza Sianis (#549) üzenetére


PB
tag

egyetértek, maga a topic érdekes, de valahogy nem érzem szükségét hogy ütköztessem a kialakult véleményem, főleg hogy tényleg annyira pörög a téma, hogy alig lehet követni...

(#552) Integra válasza PB (#551) üzenetére


Integra
titán

én feladtam :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#553) Kicker


Kicker
senior tag

szerintem konkrét tervet lehetne kidolgozni a hszekből, jelenlegi helyzet helyett...

ez nem baj ha erről beszélünk.... ha valaki egy kicsit is merít ebből, már megérte... ja és nem hülyeséget olvas, mert egybevéve nem haszontalan a topic..

:R

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#554) BosXx


BosXx
aktív tag

én nem értem ezt az egész jelenséget.
akár hogy is nézem, a fű csak egy szórakozási forma, mint a kocsma, a cirkusz vagy a makettezés.

ennyire fontos szerepet tölt be emberek életében, hogy szervezet alakul, fórumok sokasága írodik tele többezer hszel, pártprogramokban szerepel stb.

tényleg ennyire fontos? :F

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#555) Kicker válasza BosXx (#554) üzenetére


Kicker
senior tag

kocsma és a cirkusz az legális... a fű az nem, vagy tévedek? f
ontos hogy ne csukjanak le... de egyébként jól közelíted meg a dolgot... :DD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#556) BosXx válasza Kicker (#555) üzenetére


BosXx
aktív tag

hát te nem egészen, de mind1..:)

ahhoz tudnám hasonlítani a jelenséget, mint amikor az alkeszek mennek tüntetni a hivatal elé, hogy a kedvenc kocsmájuk éjszaka is nyitva lehessen...

szóval amikor emberek a afrikai aidses gyerekek vagy az újzélandi meleg bébifókák mellett kardoskodnak, azt még megértem, de ezt így nem.

[Szerkesztve]

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#557) Kicker válasza BosXx (#556) üzenetére


Kicker
senior tag

ez nagyon jó hasonalt volt... :C

inkább olvasd végig a topikot... :(((

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#558) tiv61us válasza BosXx (#556) üzenetére


tiv61us
őstag

teljesen nyugod lehetsz, ha betiltanak a szeszt es borton jarna az arusitasert meg a fogyasztasert, mennenek is......

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#559) BosXx válasza Kicker (#557) üzenetére


BosXx
aktív tag

végigolvastam nemcsak ezt, hanem nagyon sok másikat is, mindegyikben ugyanaz a végtelen ciklus ment.
a tárgy közben meg az hogyan mókázzon a nép...

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#560) BosXx válasza tiv61us (#558) üzenetére


BosXx
aktív tag

sokhelyen rendelettel szabályozzák a vendéglátóipari egységek éjszakai nyitvatartását, innen a példa ;)

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#561) tiv61us válasza BosXx (#560) üzenetére


tiv61us
őstag

en meg ravilagitottam a peldad gyenge pontjara, hogy azt lehet inni, nehany ember meg azt szeretne, hogy szivhasson legalisan, ezert a felhajtas
amugy amerikaban ejjel 2-kor bezar minden, nincs gatya, keleti part lealabbis

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#562) tildy válasza enemy76 (#484) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudsz mutatni olyan keménydrogost, aki sosem ivott még alkoholt? Vagy nem szívott el soha egy szál cigit sem? MErt én bizony nem...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#563) Kicker válasza BosXx (#559) üzenetére


Kicker
senior tag


kicsit rossz májú volt a hsz-em, sorry.... töröltem is míg lehetett

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#564) BosXx válasza tiv61us (#561) üzenetére


BosXx
aktív tag

igen, még mindig párhuzamot véelk felfedezni a két példa között, minda2 egy szer fogyasztását titlja, csak az egyiket másképp. ennyire levont hasonlat vagy mi?

akkor másik: közterületen nem lehet alkoholt fogyasztani. (elvileg)

tudom, füvezni sehol sem, de próbáljatok egy kicsit elvonatkoztatni.

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#565) viharhozo válasza DaSilva (#547) üzenetére


viharhozo
addikt

Az eredeti mondat arrol szolt, h ha a beszerzest korhatarhoz kotik, ez a korhatar kizarolag a 18 ev lehet.

Egyebkent barmikor elmehetsz nyugdijba, az allam csak azt az eletkort szabja meg, ami folott hajlando ebben az esetben fizetni neked.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#566) BosXx válasza Kicker (#563) üzenetére


BosXx
aktív tag

akkor töröljünk együtt, mielőtt belemegyünk a köv végtelen ciklusba:)

[Szerkesztve]

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#567) tiv61us válasza BosXx (#564) üzenetére


tiv61us
őstag

nekem nincs itol elvonatkoztatnom
meg egyszer megprobalom, feltetted a kerdest, hogy mire ez a kuzdelem a legalizasert mikor AIDS stb
probatam roviden valaszolni, de akkor
emberek egy csoportja ugy gondolja, hogy szeretne legalisn fuvezni, es legalisan vasarolni mert nekik az jo, es bizonyitottan kevesebb artalommal jar mint az alkohol, es szeretnek ha megilletnek azok a jogokat mint pl az lkoholfogyasztok
ezert tuntetnek, meg csoportokat alakitanak
hogy igazuk van-e azt nem vagyok hivatott eldonteni

amugy gombfociszakkor is letezik, pedig mennyivel hasznosabb lenne ha az afrikai eezokert tevekenykednenek

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#568) Kicker válasza tiv61us (#567) üzenetére


Kicker
senior tag

mennyivel hasznosabb lenne ha ezt meg ezt tennénk... igazából közel jársz abban , hogy ha inni lehet megfelelő keretek között akkor szívni miért nem? azt nem lehet kijelenteni hogy ez így ahogy van szuper... vagy van aki így látja? miért nem lehet mindenkinek jó? ez olyan nagy dolog? ennyi... csak senki nem veszi a bátorságot ott fenn...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#569) tiv61us válasza Kicker (#568) üzenetére


tiv61us
őstag

ferertes ne essek, talan a korom miatt en sem tudom hogy szavaznek ha doneshozoi helyzetben lennek
aban is van valami, hogy ha legalis csak jobban terjed, nem tudom
korhatart mindenkeppen szabnek, a engednem, es csak nehany helyen engednem arusiani az orszagban szigoru ellenorzes mellett
de nem tudom kell-e a teljes legalizalas, azt igen, hogy a fogyazto buntethetosget elvetnem
itt nalunk is uldozik tuzzel assal, de ettol viragzik
a kender:)

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#570) BosXx válasza tiv61us (#567) üzenetére


BosXx
aktív tag

''mert nekik az jo, es bizonyitottan kevesebb artalommal jar mint az alkohol, es szeretnek ha megilletnek azok a jogokat mint pl az lkoholfogyasztok''

na pont nem erre akartam kilyukadni, a piás példát azért hoztam, hogy érződjön hogy mennyire pozitív a cél.

de legalább kimontad a lényeget: ''mert nekik az jo'', ezért aztán megéri küzdeni, ha jó akkor jó.

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#571) Kicker válasza tiv61us (#569) üzenetére


Kicker
senior tag

na... a telejs legalizáció csak egy álom... a valós cél az hogy ne büntessenek egy sima fogyasztót, illetve akinek szüksége van rá annak kezelés... persze szóba jön hogy mi lenne ha legalizálnának, hogy kéne... szavazás? mibe akarsz szavazni?
ha büntetés helyett elterelés lenne (akár kötelezően) akkor szerintem nem lehet kérdés, hogy mire kell szavazni...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#572) Kicker válasza BosXx (#570) üzenetére


Kicker
senior tag

az a jó ha egyszer elszívsz egy spanglit akkor ne rakjanak rács mögé... attól még lehet munkád, fizetheted az adót, lehet feleséged és gyereked is... minden ártalmas, ha túlzásba viszed, de semmi sem az ha megfelelően használod, fogyasztod... szvsz

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#573) tiv61us válasza Kicker (#571) üzenetére


tiv61us
őstag

hogy szavaznek ha doneshozoi helyzetben lennek

a szavaast ne szo szeint vedd gondolom felso szinten ha targyalnak rola akkor mindenki letszi a voksat egy esetleges tovenymodositasrol, bar szo szerint is veheted mert pl a parlamentben szavazni kene ra
d nem vagyok dontesi helyzetben
/nem npszavazasra gondoltam/
hat pedig a kendermag olyan legalizaciot akar, hogy vasarolhass hivatalosan.....
Hollandhoz hasonlo renszert
tenyleg nem tudom jo lenne-e?
sok az erv por es kontra es mind jogos

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#576) kymco válasza tildy (#562) üzenetére


kymco
veterán

Tudsz olyan keménydrogost, aki még SOHA nem evett KENYERET? Mert én bizony nem.... :)

www.refujvaros.hu

(#578) tildy válasza kymco (#576) üzenetére


tildy
nagyúr

Alkohol nélkül meg lehet lenni, az élvezeti cikk.
űA kenyér sokkal kevésbé:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#579) Thyb válasza tildy (#578) üzenetére


Thyb
senior tag

Szerintem itt nagyon sok minden van amit nem vesznek figyelembe azok akik ellenzik a cannabis legalizációját. Én már elmondtam tegnap is, hogy elég tartóssan szedtem nyugtatótkat, méghozzá Bensedinből 15 Mgr-ot napi 3x, ami nagyon erős adag. Ez mellé kaptam még 3 nyugtatót és 2 másik fajta hangulatjavitót. Az a valaki aki ilyen mennyiségű nyugtatóra van kiirva záros határidőn belül függővé válhat mint jópár barátom is. A hangulatjavitó már csak magában függőséget okozhat, és itt szerintem azt is meg kellene vizsgálni, ha már hangulatjavitóról van szó, akkor a gyógyszer, vagy inkább a fű. A füvet elszivod, és abban a pillanatban hatást vált ki a hangulatodra, mig a hangulatjavitókat folyamatosan kell szedni, hogy ezt elérd és nem hagyhatod abba. Szal orvosi szempontból is megfontolandó a téma.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#580) ngabor2 válasza Thyb (#579) üzenetére


ngabor2
nagyúr

olyan gyógyszerről nem tudok, aminek csak hatása van, és nincs mellékhatása. a kannabisznak is vannak elég kemény mellékhatásai, különösen, ha füstöli az ember. szerencsére máshogy is be lehet venni, ekkor kisebb a mellékhatás.

viszont ha hangulatjavítóként szedi az ember, akkor erős lelki függőség alakul ki, hisz ha nem lenne ''lelkileg gyenge'' akkor nem kellene hangulatjavító.

annak idején, mikor tanultam róla (népszerű tantárgy volt, veszélyes és különleges anyagok, nehéz volt bekerülni), volt több példa, hogy milyen jó. aztán rá lett világítva, hogy mégse egyértelműen csak jó. majd előkeresem a könyvet, remélem megtalálom.

(#581) kovsol


kovsol
titán

azon gondolkodtam, hogy mi lehet az olyan erős PRO érv ami ellensúlyozza a kontrákat
sose értettem meg az olyan embereket akik saját magukat károsítják ráadásul drága pénzért (nem csak a drogosokra gondolok hanem pl a bagós vagy piásokra is)

May the Force be with you!

(#582) Kicker válasza ngabor2 (#580) üzenetére


Kicker
senior tag

Én meg nem ismerek olyan embert , akinek ne lenne károsszenvedély, betegsége, hangulatingadozása, lelkiproblémája... (persze ezek nem egyszerre) szóval mindenkinek megvan a maga baja....az hogy mikor lépünk be az orvosi eset kategóriába, háát... én nem vagyok orvos... de MO-n nem is divat az orvoslátogatás, pláne lelkibajoknál...

Kovsol: valaki így,valaki úgy... nem arról van szó, hogy a fű az jó, a fű az különleges...
örülj neki, hogy mindenféle káros szenvedély nélkül harmonikusan élsz...

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#583) kymco válasza kovsol (#581) üzenetére


kymco
veterán

Egyetlen komoly PRO érv a szenvedélybeteg számára, hogy nem tud nélküle élni annak ellenére sem, hogy tudja, káros az egészségére, emberi kapcsolataira stb....
Ez szó szerint ördögi kör, mert pld az italozás miatti szégyenérzet, kudarc erzés csillapodik egy kis ital lecsurgatásával, aminek a következménye újabb kudarc érzés....

www.refujvaros.hu

(#584) kovsol válasza kymco (#583) üzenetére


kovsol
titán

megoldás: a megelőzés

May the Force be with you!

(#585) tildy válasza kovsol (#581) üzenetére


tildy
nagyúr

Kinek mi a drága. Én pl. siklóernyőztem, és volt úgy , hogy szép kis tüske általi varr-csíkok voltak a lábamon, ráadásul az ernyőm is drága volt, és még függő is vagyok tőle;] (Mondhatnám a repülés a szenvedélyem )
Egyébként meg egy g fű nem sok pénz, annyit más lazán eliszik egy hétvégi buli alatt, ez meg van akinek kitart két hónapig is.. Szóval , hogy drága az relatív.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#586) kymco


kymco
veterán

A véleményem az, és látok is ilyen példákat magam körül, hogy a szülők felelőssége, hogy a gyerekeknek megtanítsák a helyes konfliktus kezelést elsősorban a saját példájukon (ez a legnehezebb dolog), és akkor se nem az alkohol, se nem a virtuális világ, se nem a drog nem válhat eszközzé ebben.... Ez a legjobb megelőzés szvsz

www.refujvaros.hu

(#587) Rive válasza kovsol (#584) üzenetére


Rive
veterán

megoldás: a megelőzés

kovsol
(PH! addikt)

:P :D

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#588) Rive válasza enemy76 (#543) üzenetére


Rive
veterán

Engem - meg, gyanítom: másokat is - igencsak érdekelne :) Ha jut egy kis időd... :R

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#589) brownus


brownus
veterán

ilyen is lehet a fű: :)

Két hangya betépve röhög két morzsa között a földön fetrengve arra megy az elefánt, odaszól neki az egyik hangya:

- fogadjunk elefánt, hogy nem tudod feltenni a fejedre ezt a morzsát! az elefánt felrakja a morzsát a fejére, mire odaszól neki a másik hangya:

- de fogadjunk, hogy nem tudsz ráállni erre a másik morzsára! az elefánt rááll a másik morzsára, mire a két hangya fetrengve a

röhögéstol:
- vazzzzze, mekkora szendvics..!!

(#590) kymco


kymco
veterán

Egyébként nem az a vízválasztó alapvetően szvsz, hogy mekkora a még egészséges mérték, és hol van a beteges határa (persze ez is fontos), hanem ott, hogy miért használom, mi az oka, hogy élek vele. Így kiderülhet a látszólagos egészséges dolgaink beteges szenvedélyek, melyek pld a családok széteséséhez, esetenként öngyilkossághoz vezethetnek....

www.refujvaros.hu

(#591) kovsol válasza brownus (#589) üzenetére


kovsol
titán

áááá ez mekkora volt :C

May the Force be with you!

(#592) Rive válasza ngabor2 (#580) üzenetére


Rive
veterán

olyan gyógyszerről nem tudok, aminek csak hatása van, és nincs mellékhatása.
Már a placebót is gyanúba vették ;]
(NatGeo, valamelyik régebbi szám...)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#593) Integra válasza kymco (#586) üzenetére


Integra
titán

szerintem itt mindenki erről beszél és nem az értelmetlen zréó toleranciáról:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#594) Kicker válasza Integra (#593) üzenetére


Kicker
senior tag

csak eljutunk oda, hogy tudjuk is min is folyik itt az eszmecsere... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#595) HEMP


HEMP
aktív tag

Nekem úgy tűnik kicsit befulladt a topik... Volt rengeteg pro és kontra, nem volt anyázás, flame vagy off, köszönjük.
Most már csak össze kellene foglalni a lényeget -amire jutottunk- és petíció formájában benyújtani! :DDD

Nekem még mindig az a legszimpatikusabb, hogy
1. dekriminalizálni a fogyasztókat, eltereléssel és/vagy utógondozással
2. legalizálni kell a termesztést saját célra, fogyasztást és a kis mennyiségű birtoklást (a mértékeken lehet vitatkozni)
3. szabályozni, keményebb törvényt alkotni az előbbiektől eltérő magatartásra a dolgok helyes irányba terelése céljából
4. társadalmilag elismerni és megismertetni, és nem mint problémát!
Szerintem...


''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#596) Kicker válasza HEMP (#595) üzenetére


Kicker
senior tag

Irjuk a petíciót? :DDD


1-es pont az egész jól hangzik... elterelésre kötelezés, de milyen esetben? csak ha valaki buktázik yard előtt... vagy?

2-es pont: honnan szedünk magot? :DDD

3-as pont: igen-igen

4-es: igen-igen


Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#597) Thyb válasza HEMP (#595) üzenetére


Thyb
senior tag

A termesztést nem tartom a legjobb dolognak. Képzeld el, valaki az alföldön bevet 5 hektárt, és amikor megkérdezik, akkor saját célra van.
Ezzel azért óvatosabban bánnék.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#598) tildy válasza Thyb (#597) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha kimondják, hogy két tő/kopf, mondjuk?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#599) Rive válasza Thyb (#597) üzenetére


Rive
veterán

Ezzel azért óvatosabban bánnék.
Ja-ja. Egy tő is ellát nem egy embert.

Szerintem ennek a résznek a jelenlegi szabályozásához speciel nem muszáj hozzányúlni. Eddig is beszerezte mindenki, aki igazán akarta.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#600) Kicker válasza Thyb (#597) üzenetére


Kicker
senior tag

egy-két növény... fél hektárt azért na... mondjuk a pincékben, lámpás megoldásokat lenne nehéz kiszűrni... de figyu, ha már mindenki ültethetne, akkor elvileg, mindenki a saját célját nézné... tehát nem ültet ezret, hanem annyit ami neki kell... ez így van a házipálesszel is..

off: esetleg társulások jönnek létre amelyek tagjai ezt csinálják egy helyen amin igazolják, hogy ez közös.... :DDD talán kft-k, bt-k... :DDD



[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.