Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Kicker válasza viharhozo (#449) üzenetére


Kicker
senior tag

igen, erre is van magyarázat, a drog ilyen nehézlelkű embereknél ezt is kiválthatja, illetve a család és egyéb lelkiállapotok, ezt nem hiszem hogy a drogra kéne ráverni... ha nem lett volna drog akkor ivott volna....

én is ismertem egyet, aki öngyilkos lett, de ő a csaja miatt, nem bírta idegileg(persze cuccozott is mindent ami volt éppen ) és leugrott 4ikről...

annyit még had tegyek ehhez hozzá hogy ez KENDER topic... nem pedig mindenféle drogok topicja

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#453) Rive válasza viharhozo (#449) üzenetére


Rive
veterán

Nomost: én speciel az akaraterőben nem hiszek. Egyedül abban 'hiszek', már ha lehet ezt így hívni, hogy ha nem lehet/nem kell a droggal (pia is ide) janizni, akkor más utat választ a delikvens.

A fű 'népessége' két körre esik szét. Az egyik kör különféle problémái miatt keres magának pótszert. Ezt a kört nem igazán tudod megvédeni, hiszen elsősorban önmagától kellene megvédened. Ha nem kerül a kezébe fű, akkor halálra issza magát. Ha túlzottan ciki a szesz, akkor előbb-utóbb lesz valami balesete sziklamászás vagy ejtőernyőzés közben. Esetleg halálra játssza magát valami konzol előtt. Vagy rászokik valami gyógyszerre.
A másik kör megkostol ezt is, azt is fiatalkori hevületében, aztán a többségük kinől belőle, illetve max. alkalmi fogyasztóvá válik.
Az első csoportnak mindegy. A második csoportból (ők vannak töben), ha valakit lesittelnek, akkor jó eséllyel egyenes az útja az első csoportba.

Érdekesebb a kép, ha hozzácsapjuk a dologhoz a gyorsan kialakuló erős függést okozó szereket. Na ez az egyetlen olyan terület, aminél a ráhagyás nem igazán jön szóba, hiszen a kipróbálás, ami a saját döntés meghozatalához általában kell most a legtöbb embernek, már önmagában is károsítja az ítélőképességet.
De itt is alapvetően az igény megszüntetésén keresztül kell fellépni, nem a fogyasztás büntetésén.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#454) Thyb válasza viharhozo (#450) üzenetére


Thyb
senior tag

pedig látod, attól, hogy te értesz a mezőgazdasághoz, és néha talán még kapát is fogsz a kezedbe, itt senki sem minősit parasztnak

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#455) Kicker válasza Rive (#453) üzenetére


Kicker
senior tag

azt hiszem rive eléggé jól összeszedte a mondanivalót.. :C

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#456) Rive válasza Kicker (#451) üzenetére


Rive
veterán

annyit még had tegyek ehhez hozzá hogy ez KENDER topic... nem pedig mindenféle drogok topicja
Pl. abban sem hiszek, hogy ezt külön lehet/külön kell választani. Tetszik vagy sem, van egy réteg, amelyik a fűn keresztül indul a halálba. Az, hogy a szeszen vagy máson keresztül is indulnának, ha az esne kézre éppen, mindegy.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#457) Integra válasza Rive (#456) üzenetére


Integra
titán

én már rég nem hiszek ebben a füvön keresztül indul a halálba dologban.
szvsz igencsak idejét múlt
az ex olcsóbb mint a zöld már etc..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#458) enemy76 válasza Integra (#457) üzenetére


enemy76
csendes tag

Én meg abban nem hiszek,hogy prevenció címén letartóztatások lettek volna középiskolákban.Melyik évben,hol?Vagy a Blikkben olvasta az úr?

(#459) Kicker válasza Rive (#456) üzenetére


Kicker
senior tag

ennyi erővel mondhatnád azt is hogy a cigi is már az, sőt ahogy érsz a kamaszkor felé, már maga a kamaszkor veszélyes saját magadra ... tehát az ember saját magára veszélyes ebből következik az, hogy mit szabályozunk? Miért kell a tiltás? az ember ugyis maga dönti el mit vállal be, s mit nem... az meg nem a fogyasztó baja, hogy X kiskorúakat töm szar droggal... attól te még elszívsz egy spanglit és ámen... másnap forog a mókuskerék..

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#460) HEMP válasza Rive (#456) üzenetére


HEMP
aktív tag

Ezzel nagyon nem értek egyet: nem lehet általánosítani, embere válogatja. A másik, hogy a drogok között igenis van különbség és különbséget is kell tenni! Ahogy nem mindegy, hogy heroin vagy alkohol, ragasztó vagy xanax.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#461) Rive válasza Integra (#457) üzenetére


Rive
veterán

A szuicid hajlam sem azt jelenti, hogy az ember rögvest a szájba tolt pisztollyal kezdi :)

enemy76: Nyugodtan hidd el, hogy volt ilyen. Elég sok esetet elő tudsz kaparni kevés munkával, ha rászánod az időt.

HEMP: általánosítani ugyan nem lehet, ha figyeled: én is a differenciálást pártolom. De az a topik meg, ami csak egyvalamiről akar szólni, nem szól semmiről. Nem lehet úgy beszélni a különféle élvezeti cikkekről, hogy a szenvedélybetegségeknek ne kellene előkerülniük. Oda (ide) tartoznak.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#462) Kicker válasza enemy76 (#458) üzenetére


Kicker
senior tag

kitelik a rendőröktől... ha kapják az utasítást akkor mennek... én el tom képzelni hogy volt ilyen...

egy story:

imserős csaj gyógyszert nyomott (xanax és barátai) napi szinten és úgy szét volt folyva... te.. abból lett neki párhó szanatorium és még most is szed valami stabilizálót... 2év után vagy 3... aki meg akar örülni az úgy is meg fog... szvsz

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#463) tildy válasza Sianis (#447) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát pedig nem könnyű beszerezni...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#464) HEMP


HEMP
aktív tag

Még 1x: Boldog Szenvedélyek Napját kívánok mindenkinek! :C :C

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#465) Integra válasza enemy76 (#458) üzenetére


Integra
titán

könyörgöm, olvassál már vissza, mikor történt!
blikk akkor még nem is volt!!!!
lol
azért mert a te realitásodba nem fér bele, még megtörtént..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#466) Integra válasza HEMP (#464) üzenetére


Integra
titán

már ilyen is van?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#467) Thyb válasza enemy76 (#458) üzenetére


Thyb
senior tag

nem azt mondta, hogy letartóztatták a skacokat hanem kihalgatták. Ilyen hasonló volt kb 2 éve is a XIII kerben. Többeket elvittek kihalgatás végett.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#468) HEMP válasza Integra (#466) üzenetére


HEMP
aktív tag

jaja, és a mai napra van kitűzve!
Hallottam egy jó idézetet (szerző ismeretlen): ''Függőként születünk, függőként halunk, akkor miért ne lehetnénk közben is azok?!''

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#469) Integra válasza HEMP (#468) üzenetére


Integra
titán

végülis levegő nélkül sehogy se megy:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#470) Kicker válasza tildy (#463) üzenetére


Kicker
senior tag

környezet, társaság függő...

én bekerültem egy suliba, jött egy arc 3héttel a sulikezdés után, kicsit megcsuszott.. dumálgattunk vele és mikor mellette ültem borzasztó fű szag volt... és akkor derült ki hogy ő város egyik legjobb osztója(mindenből akármennyit)... mielőt valaki már tárcsázná a yardokat ez 3 éve volt, és azóta a srác már meglátogatta a 4*4métert... nem is láttam 2 éve.. kompromitálló storykat nem mesélek... :DDD

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#471) viharhozo válasza Thyb (#454) üzenetére


viharhozo
addikt

Ez a tobbieket minositi, nem engem! ;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#472) Thyb válasza viharhozo (#471) üzenetére


Thyb
senior tag

pedig ilyen tudással fű termesztésből, de szépen meg tudnál élni :P

te lehetnél az állami monopol beszállitó, szerintem kezdj el tárgyalni Gáborkával

[Szerkesztve]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#473) viharhozo válasza Rive (#453) üzenetére


viharhozo
addikt

Ezt alapvetoen elfogadhatonak tartom, de hogyan akarod megszuntetni az igenyt?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#474) HEMP válasza Rive (#461) üzenetére


HEMP
aktív tag

Én az emberekre értettem az általánosítást: nem vagyunk egyformák, pl. az én társaságomban is kipróbáltunk már sok mindent, megnéztük milyen, aztán ''köszi, nem kérünk belőle'' és maradt a jó öreg Joe.
Az meg, hogy előszobadrog lenne, ismét nem állja meg a helyét: régebben mi volt kapható? a fű meg az ópiátszármazékok és kész. Ha fűről váltott, akkor tuti rajtmaradt vmi szemét dolgon és szvsz ezért véli mindenki így.... Manapság odamész a dealerhez és azt veszed, amelyiket akarod, van lehetőséged választani: aki pörögni szeretne az tuti nem vesz füvet.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#475) Kicker válasza viharhozo (#473) üzenetére


Kicker
senior tag

hát hogy? megtiltod nekik, hogy máshogy... azt hittem neked ez egyértelmű...

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#476) enemy76 válasza Integra (#465) üzenetére


enemy76
csendes tag

A helyzet az,hogy nem találom melyik évben volt,de Whiskeys-ből itélve talán 98 körül.Sorry de én 3 éve hagytam fel a narkóval,8 év után de sehol nem hallottam erről,igaz ettől még megtörténhetett bár nem hinném hogy bárkit elitéltek volna.Amiért viszont írtam az előző hsz.-t,az az,hogy rengeteg súlyos függőt ismerek,és mindegyikük fűvel kezdte,mármint ha csak az illegális szereket vesszük alapul.Nem mindenki végzi így aki füvezik ez is igaz.De azt gondolom,hogy a teljes szabadság a mi országunkban csak ártana.A fogyasztók kriminalizálása viszont,ráadásul ilyen eszközökkel(bár igen rég történt ezek szerint) csak elrettenti az embereket a kezelőrendszertől.Ma már nem így működnek a dolgok.Az egyik tűcsere program buszának rendőri zaklatása után,médiavisszhangot és ombudsmani állásfoglalást követően a Rendőrség eggyüttmüködési megállapodást kötööt a szervezettel,hogy nem zavarja a programot.Tehát én is arra kérek mindenkit aki a legalizálás mellé áll,hogy ne feketítse 98.as történtekkel ezeket a kezdeményezéseket.

(#477) Kicker válasza enemy76 (#476) üzenetére


Kicker
senior tag

azt hogy sokat ismersz az nem munkahelyi ártalom? (nem te dolgozol ilyesmi helyen? )

fűvel kezdte... fiatalok kipróbálnak minden szart... az hogy valaki hova jut el ebből az nem egyenesen arányos azzal, hogy épp fűvel kezdte... ezt jó lenne belátni... rossz példát tud mindenki mondani... de összeségében nézve, nem a fű a gond....

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#478) Rive válasza HEMP (#474) üzenetére


Rive
veterán

Túlsággal leegyszerűsíted. Annál a csoportnál sem egyből a durvább szerekkel kezdik, ahol a háttérből, a beállítódásból adódóan várhatóan eljutnak odáig. Igen, a fű (is) kapudrog ebben a csoportban. Még akkor is, ha a másik (jóval népesebb) csoportban nem az.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#479) ngabor2 válasza viharhozo (#473) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az igényt sehogy nem tudod megszűntetni. itt nem arról van szó, hogy kötelezővé akarja bárki is tenni, hanem hogy ne feketén és bűnözőket gazdagítva kelljen hozzájutni.

akinek eddig volt rá ingerenciája, az úgyis kipróbálja, legfeljebb beledöglik. aki meg egy sima cigire se gyújtott rá, az ezt se fogja kipróbálni. a bűnözés sajátossága, hogy törvényi úton és törvényi szigorral nem lehet szabályozni. ha viszont valami legális, vagy legalábbis nem illegális, akkor az kézben tarthatóbb.

lehet megfelelő visszatartó erejű szabályozást alkalmazni (pl. aki bejelenti, hogy szívja, az nem kap jogsit, viszont ha nem jelenti be, hogy szívja, és elkapják, akkor piszkosul megbüntetik), csak értelmes embereknek kellene összeülni, nem egy magas toronyból osztani az igét.

(#480) Rive válasza viharhozo (#473) üzenetére


Rive
veterán

Jófajta felvilágosítás. Meg a tiltott dolog izgalmának eltakarítása.

Ez úgy nagyjából elég is volna.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#481) Kicker válasza Rive (#480) üzenetére


Kicker
senior tag

akkor egységes felvilágosultak alkotnák a világot, illetve egy maroknyi söpredék... erről a terminátor jut eszembe mikor vannak a gépek, illetve egy maroknyi ellenállás... (sok filmben megjelenik :DDD )

miért nem lehet békében meglenni???? a beszerzés csak gyógyszertári uton lehetne, akik igénylik a jelenlegi helyzet szerint (pisijükből látják, hogy ő szokott) akkor neki adnak, és csak 21 felett lehetne kipróbálni, de azok mit mondjanak miért akarnak szívni?
- csókolom, kiváncsiak vagyunk a fűre, elmultam 21 adjon egy g-t...

ez bökkenő... , de lehet hogy így nem nőne ki ujabb füves generácio és viharhozo boldog lenne...

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#482) DaSilva válasza enemy76 (#476) üzenetére


DaSilva
senior tag

''[...]rengeteg súlyos függőt ismerek,és mindegyikük fűvel kezdte[...]''

ne lázadj, koma.
a kapudrog-elmélet ba-rom-ság.

huss, fohászom száll feléd

(#483) Rive válasza Kicker (#481) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem szövegértésből most buktál meg.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#484) enemy76 válasza Kicker (#477) üzenetére


enemy76
csendes tag

Nem,ha elovasod a hsz-t együtt nyomtam velük.Fűtől bejártam az utat a vénás használatig.Néha egy-egy programban részt veszek ez igaz de egész más területen dolgozom.Egyébként több alkalommal vittek be a rendőrök,mégsem indult ellenem eljárás,általába a dealer-ekre szerettek volna terhelő vallomást kicsikarni.De ilyenről,hogy iskolából vittek el embereket tényleg nem hallottam.Lehet mert akkor már nem voltam iskolás korban.

(#485) Kicker válasza Rive (#483) üzenetére


Kicker
senior tag

Sorry, eléggé nehezen követem már az eseményeket...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#486) crab válasza enemy76 (#484) üzenetére


crab
senior tag

és azt mondod, hogyha nem próbáltad volna ki a füvet, akkor nem jutottál volna el a herkáig?

(#487) HEMP


HEMP
aktív tag

Alapvető probléma idehaza, hogy a média folyamatosan tömi az átlagpolgár/laikus fejét a hülyeségekkel: a múltkor volt egy eset, hogy egy fiatal srác felkötötte magát! A média (tv híradók stb.) egyből elkezdte szajkózni, hogy marihuánára utaló nyomokat találtak a szervezetében! Később kiderült, hogy az apja alkoholista volt, a gyerek megbukott a suliban és félt.... De mi jött le minden apukának-anyukának-nagymamának? A fű miatt lett öngyilkos. Hát ezért nem fogunk előre haladni ebben a témában, mert téves- ill. félinformációk alapján ítél mindenki, és persze elítél.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#488) Kicker válasza HEMP (#487) üzenetére


Kicker
senior tag

a szomorú valóság... nem tárod fel az okot, csak másra fogod... :(

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#489) HEMP válasza Rive (#478) üzenetére


HEMP
aktív tag

ahol a háttérből, a beállítódásból adódóan várhatóan eljutnak odáig
Ne haragudj, de úgy tűnik nehezen jön össze az egyetértés: háttér? Egy sima diszkóra gondolsz, ahol már szinte a belépővel együtt adják a pirulát? Nem kell ide se háttér, se rossz baráti társaság, mikor manapság kinéznek a fiatalok maguk közül, ha nem vagy szétcsúszva? Ezeket a hiperpörgős technózenéket is csak ezzel lehet igazán élvezni... A füvet meg max. másnap használják, hogy leszedje őket a sok sz*rról! Ne keverd össze a többi droggal a füvet, szerintem teljesen külön kategóriát kellene neki nyitni, pl. extra-light-drog vagy ilyesmi. Hallottál már extasy-, speedt-kultúráról, mert én nem.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#490) viharhozo válasza Rive (#480) üzenetére


viharhozo
addikt

Evvel az a bajom, h mar a ciginel sem jott be.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#491) enemy76 válasza DaSilva (#482) üzenetére


enemy76
csendes tag

Itt nem a kapudrog elméletrről van szó,mert pl. majd minden nyalcsis dohányzik,akár acigi is lehetne kapudrog,hanem arról,hogy ilyen alapon mindent lehet legalizálni hiszen mennyi ember fogyaszt partikon szintetikus szereket,akiknek egyébként nem jelent problémát.A gond azzal a néhány százzal-ezerrel van akik bajba kerülnek,a családjuk tönkremegy bele,a lányokkal akik a könnyű élet reményében belefutnak a prostitúcióba stb. Mindegyiküknek a fű az első,mind azt hallja hogy ez nem gáz,van ahol legális.Igen máshol,ahol az emberek nem napi gondokkal küszködnek és nem az tölti ki a napjaikat,hogy futnak a több,jobb,nagyobb,drágább után.Itthon sajnos sok embernél az a helyzet.Ahol a társadalom egyik fele gyűlölni képes a másikat politikai megyőződése alpján,vagy azért mert sikeresebb mint ő,ott ne akarjunk olyat mint ami fejletteb gondolkodású társadalomban is vitathatóan,v. problémásan működik.Persze ez az én véleményem,ebben az értelemben nem is akar megyőzni senkit.

(#492) viharhozo válasza Kicker (#481) üzenetére


viharhozo
addikt

és csak 21 felett lehetne kipróbálni

Hanyszor irjam meg le, h nem kothetsz semmit 21 eves korhoz. Ez nem Amerika. A 18. szuletesnapodtol teljes jogu allampolgar vagy.

de lehet hogy így nem nőne ki ujabb füves generácio és viharhozo boldog lenne...

Es akkor vegre raterhetnenk az igazi problemara: mi legyen a sok kocsog biciklissel.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#493) Varga Csaba válasza ngabor2 (#479) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

''lehet megfelelő visszatartó erejű szabályozást alkalmazni (pl. aki bejelenti, hogy szívja, az nem kap jogsit, viszont ha nem jelenti be, hogy szívja, és elkapják, akkor piszkosul megbüntetik''

És te a mostani hipotézisedben milyen alapon kriminalizálnád az a szegény fogyasztót???
Azon az alapon, hogy a törvényben le van írva, hogy be kell jelenteni a fogyasztását, hogy szankcionálhassák (jogsi nuku) és Ő nem tette meg + vezetett?

Már elnézést, de a jelenlegi törvények, meg a fogyasztást és a terjesztést szankcionálják, ergo ugyanúgy törvénysértést követ el a füvező, és felháborító, hogy kriminalizálják....
Nem paradox egy kicsit az elképzelésed?

RIVE: azt mondod, hogy az igényt kell megszüntetni.
Ha valamiről nem tud az az ominózus kiskölök akkor hogyan lesz neki arra igénye??
Csak onnan, hogy egy régi füves kezében ott a spangli, a kistakony meg a nagyokat majmolná...
Ergo ha tiltva van és betartják a tiltást akkor nem képződik új igény (nem lesznek új fogyasztók, ha a régiek jogkövető magatartást folytatnak...), akkor mitől lenne veszélytelen a legalizálás?
Már ha abban egyetértünk, hogy a fiatalkorúak számára veszélyes a füvezés...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#494) Rive válasza HEMP (#489) üzenetére


Rive
veterán

Egyelőre te keversz szezont fazonal. Maradjunk anyiban, hogy amit _én_ gondolok - beleértve a 'háttér' jelentését is - az korábban ki lett fejtve (pl. #453), és a jelek szerint mások számára érthető is. Szóval, kérlek tartózkodj az én gondolataimt illető saját feltételezésektől, mert nem vezet jóra.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#495) Rive válasza viharhozo (#490) üzenetére


Rive
veterán

Bocs, de merre látsz te a cigvel kapcsolatban észrevehető felvilágosítást? Általános iskolában?
No jó, néhány sporadikus eset előfordul. Médiaesemény-számba mennek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#496) Rive válasza Varga Csaba (#493) üzenetére


Rive
veterán

Ergo ha tiltva van és betartják a tiltást...
Ha a kerítés kolbászból lenne...

Bocs, de sci-fiből is a minőségit szeretem :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#497) enemy76 válasza crab (#486) üzenetére


enemy76
csendes tag

Nem mondhatom mert alakult ahogy alakult,de nem biztos,hogy bekerülök ebbe a szubkulturába. Azt hozzátenném,hogy lenéztem a hercsiseket,de úgy alakult,hogy jointból szivtam először hert is.Persze a duma az volt,hogy minimál,meg nem kattanok rá.2hét múlva lőttem,de ez az én esetem,nem törvényszerű.De nehéz elképzelni,hogy olyan aki életében nem próbált semmilyen drogot igent mond egy adag heroinra.

[Szerkesztve]

(#498) DaSilva válasza viharhozo (#492) üzenetére


DaSilva
senior tag

''A 18. szuletesnapodtol teljes jogu allampolgar vagy.''

ez a vonal marhaság.
én pölö nem lehetek vadászgép pilóta minimum két szempontból.
pedig 18 elmúltam.

huss, fohászom száll feléd

(#499) Kicker válasza Varga Csaba (#493) üzenetére


Kicker
senior tag

ezek a dolgok jelen vannak, a tiltás szart sem ért, így ez az út nem járható...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#500) ngabor2 válasza Varga Csaba (#493) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no akkor válasszuk ketté.
- aki fogyasztja (nem feltétlen csak elszívni lehet, vannak más módjai is), az tehesse bizonyos keretek között legálisan, de ennek az az ára, hogy komoly felelősséggel járó dolgokat nem csinálhat, amíg rajta van.
- aki kockáztat, az meg érezze, hogy nem éri meg, mert a lebukás esetén rá váró szankciók sokkal súlyosabbak, mint ami a bejelentéssel lenne.
- aki meg nem fogyasztja... azt meg hagyjuk békében.

(az már csak hab lenne a tortán, hogy pl. jogsit csak akkor kaphatna, ha nem tudják nála kimutatni a cuccot. ez kb. azt jelenti, hogy min. fél évig nem fogyaszthat előtte, tehát jól meggondolja, hogy füvezik, vagy vezet.)

DaSilva: az nem ugyan az, mert a 18 év nem elégséges, csak szükséges feltétel.

Kicker: épp ezt mondom én is, a tiltás semmit nem ér, mert egyszerűen egy gondolkodó társadalomban nem lehet tiltással és kötelezéssel semmit elérni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.