Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) BITBOYS válasza [lAyCsI] (#1947) üzenetére


BITBOYS
addikt

[link] Emberünk már beszélni se nagyon tud :N

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1952) [lAyCsI] válasza BITBOYS (#1951) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ez azér para ennyi zsernyák között...
nagymagyar arcok igen értelmesek voltak :K
sztem ez jobban készen lehetett :DDD

-= No way back from Here =-

(#1953) [lAyCsI] válasza [lAyCsI] (#1952) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Most nézem hogy elcssztem a linket,
eztakartam,
és még1 :)

-= No way back from Here =-

(#1954) brownus


brownus
veterán

kétfarkúak a kendernapon:D ->

árpádszívott
lol
LOL :DDD

éés: kenderellenesseg

(#1955) Xelo


Xelo
addikt

üdv. món lehet valahonnan rendelni / venni bongot meg pipát? debrecen környékéről jó lenne. ha nem akkor valszeg grasscity.com-ról hozatok, jó nagy a választék. :F

(#1956) Xelo


Xelo
addikt

senki?

(#1957) brownus válasza Xelo (#1956) üzenetére


brownus
veterán

(#1958) Xelo válasza brownus (#1957) üzenetére


Xelo
addikt

köszönet

(#1959) [lAyCsI] válasza Xelo (#1958) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

esetleg itt

-= No way back from Here =-

(#1960) brownus válasza brownus (#1945) üzenetére


brownus
veterán

(#1961) brownus válasza brownus (#1960) üzenetére


brownus
veterán

Húgi mondja, ez még nem a végleges verzió, csak rc, két hét múlva odaadja amint megvan :)

a szöveg marad, vmi statisztikai elemzési bizbaz lesz bővítve...

(#1962) [lAyCsI] válasza brownus (#1960) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

kb a feléig elolvastam,
...5-ös :D

-= No way back from Here =-

(#1963) Xelo


Xelo
addikt

hajj, végre tudok normális alakú jointot tekerni :DDD
pár kenderes film:
Friday, Half Baked, Harold & Kumar, How High, Next Friday, Snatch, The Wackness
:) jó szórakozást.

[ Szerkesztve ]

(#1964) Eagle16 válasza Xelo (#1963) üzenetére


Eagle16
addikt

+1 Pineapple Express :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1965) brownus válasza Xelo (#1963) üzenetére


brownus
veterán

visszafele?

weeds sorozatot nézed?

[ Szerkesztve ]

(#1966) Xelo válasza brownus (#1965) üzenetére


Xelo
addikt

jaja :K jöhetne az a s05e02

(#1974) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nem nagyon kellene erőltetni a fogyasztás módját és előkészületeit se... maradjunk a topikcímnél.

(#1975) adalbert1 válasza Xelo (#1963) üzenetére


adalbert1
veterán

A half baked és a how high klasszikus (főleg a how high, method man és red man állatok :DDD ), számomra a többi max. a futottak még kategória. :DDD
"-What's that smell?
- My new perfume, canabie for man..." :))

(#1976) Xelo válasza adalbert1 (#1975) üzenetére


Xelo
addikt

én a harold & kumar filmeket is nagyon szeretem, friday is nézhető. egyébként egyetértek veled.

(#1977) Dany007


Dany007
veterán

Heh, én egyszer gajj készen levezettem magamnak, hogy miért is nem lehetne betiltva a kender fogyasztás egy demokratikus államban. Illetve ha már be van tiltva, akkor pontosan ugyan ilyen alapon be kellene, hogy tiltsák a cigarettát és mindenféle alkoholt is!
Csak kár hogy nem írtam le =/

(#1978) Xelo válasza Dany007 (#1977) üzenetére


Xelo
addikt

nem azt mondom hogy a mostani helyzet tökéletes, de "jól van ez így". egy ilyen helyen mint Magyaro. nem nagyon lehet / érdemes változtatni. akinek kell valami és van kapcsolata az úgyis beszerzi amit akar.. tapasztalatból mondom, mai fiatal szinte akármit megkaphat az utcán ha van rá cash. ha ügyes és szerencsés megússza büntetés nélkül, ha meg nem.. így járt (?)

[ Szerkesztve ]

(#1979) Dany007 válasza Xelo (#1978) üzenetére


Dany007
veterán

Jól van ez így az relatív. Amint lesz egy kis időm, kifejtem mire is gondoltam.
Kezdve azzal a közhellyel, hogy az alkohol, és cigaretta jobban károsak mint a fű.
Mondjuk nemtom pontosan mik tartoznak a könnyű drogok kategóriájába, de én max a füvet engedném. Semmi extasy, vagy egyéb szintetikus könnyűdrogok.
És persze az is tény, hogy pénzért bárki bármit megkaphat.

(#1980) Dany007


Dany007
veterán

Tehát szerintem semmilyen érdemi észérvet nem tudnak hozni a betiltása ellen.
Az, hogy 'más országban is be van tiltva' nem érvelés. Az, hogy 'mi így döntünk és kész', szintén nem érvelés.

Be van tiltva mert drognak minősítették.
Itt azért meg kell jegyezni pár dolgot a marihuánáról (továbbiakban: az egyszerűség kedvéért).
Kezdve azzal, hogy sok más droggal ellentétben bizonyítottan nem okoz fizikai függőséget. Lelki függőség előfordulhat, de nem jellemző. A gyógyászatban is használják, rákbetegeknél, ill. fájdalomcsillapításra.
A fűnek magának külön kultúrája van. Amiről most hirtelen nem tudok pontos adatokat, de több száz, talán több ezer évre vezethető vissza. Ez a kultúra mind a mai napig fennmaradt bizonyos országokban.

De mi alapján minősítenek drognak egy szert?
Mondjuk mert rövid/hosszútávon káros, illetve addiktív?
De hát rengeteg ilyen szer van most is kereskedelmi forgalomban.
A legismertebb talán a cigaretta és az alkohol.
Most nem készültem erre a kifejtésre, így pontos forrást nem tudok linkelni, de régebben, az Indexen mutattak be egy nemzetközi listát a káros addiktív szerekről. Természetesen károssági sorrendben. Ahol is a fű a 11. helyen volt. Az alkohol pedig 2-vel előtte! A cigaretta volt ha jól emlékszem a 10. de ebben már nem vagyok biztos.
Szóval bizonyított, hogy a cigaretta, és az alkohol károsabb, mint a marihuána.
Ezen kívül mind kettő képes - a fűvel ellentétben - nem csak lelki, hanem fizikai függőséget is okozni!
Ugye, mind az alkohol, mind a cigaretta leszokás / leszoktatása során előfordulnak elvonási tünetek. És mind két esetben (de alkoholnál 100%) fizikai tünetekkel jár!
Tehát most ott tartunk, hogy van két, legálisan kereskedelmi forgalomban kapható szer, ami jóval addiktívabb, összeségében károsabb, és az arról leszokás is sokkal nehezebb, mint a marihuána esetében.
A tudatmódosító hatásokról ne is beszéljünk, mert az tény, hogy mind két esetben (marihuána és alkohol) fenn áll. Az már más kérdés, hogy az alkoholnál, relatíve kis mennyiség is befolyásolja a döntés képességet, illetve a reakció időt. Ami a fű esetében nem szükség szerű, nem általános jelenség. Sőt, bizonyos esetekben a fű megnövelheti a reakcióképességet, illetve a koncentrációt. (ez tapasztalat...)

Szal a cigi és a pián kívül még meg kell említeni, a szintén kereskedelmi forgalomban kapható recept nélküli gyógyszereket. Konkrétan itt pár nyugtató, és fájdalomcsillapító gyógyszerre gondoltam. Ezek rendszeres szedése szintén függést okoznak, és szintén károsak hosszútávon.

Tehát összeségében, már legalább 3, egymástól különböző olyan szer / készítmény van kereskedelmi forgalomban, ami függőséget okoz, és káros, és bizonyítottan nehezebb, rosszabb a róla való leszokás, mint a marihuána esetében.
Ezek után van az, hogy nem értem, miért / milyen indokkal / milyen jogon van betiltva a marihuána, és az alkohol / cigaretta / recept nélküli nyugtatók, fájd. csillapítók pedig nem!
Mert ha jól megnézzük, ugyan azok az indokok, és érvek, ami miatt a fű be van tiltva ráillenek a piára és a cigire is. Ergo most akkor vagy mindet be kéne tiltani (így logikus), vagy egyiket sem!

(#1981) adalbert1 válasza Xelo (#1976) üzenetére


adalbert1
veterán

A többi se rossz film, az egyértelmű, csak nem ebben a kategóriában...
Legalábbis a harold and kumar-ok nekem is tetszettek, de hiába szívnak szinte végig benne, fűves filmnek sokkal inkább mondanám a how high-t...
Ha meg már volt a Snatch, akkor akár a Lock, stock and two smokin' barrelst is írhattad volna, abban is voltak hasonló jelenetek dögivel, ill. a fű körül is forgott a történet...

(#1982) ngabor2 válasza Dany007 (#1980) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egy fontos pontot kihagytál. ezen a környéken(!) nincs kultúrája. indiában van.

bort már az ókorban is ittak, dohányzás az kb. azóta van, hogy amerikából bekerült, tehát annak is több100 éve. a fű ezzel ellentétben errefele nincs 100 éve sem elterjedve.

ezzel együtt egyetértek veled, hogy bizonyítottan kevésbé káros (de káros!) az egészségre, mint az alkohol vagy a dohány.

(#1983) Dany007 válasza ngabor2 (#1982) üzenetére


Dany007
veterán

Ez tény, itthon nincs kultúrája! Bár ez a tényeken mit sem változtat.
Az is tény, hogy káros. Relatíve károsabb lenne, mint a cigi, mivel ugye lenn kell tartani a tüdőben. A forró komolyabb szűrő nélküli füstöt. Így a rosszul használóknak akár a tüdeje is kilyukadhat. Na az meg végképp nem fless :s De, aki úgy használja, mint a sima cigit, hát az vessen magára... Ennyi alapismeret kell(ene).
Amúgy köszönöm az egyetértést! :R Sokkal jobban ki kéne, ki lehetne még ezt fejteni, de nem akarok belőle külön cikket írni : )

(#1984) Dany007 válasza Dany007 (#1983) üzenetére


Dany007
veterán

Hja, és ha már a korrigálásnál, pontosításnál tartunk...
Akkor azért fel kell(ene ha legális lenne) hívni a figyelmet, hogy az első füves cigit nem szabad egyedül elszívni. Csak is társaságban, illetve egy már tapasztaltabb ember jelenlétében.
Sose lehet tudni, hogy az első mit hoz ki az emberből. Akármennyit is olvas róla az ember, magát az érzést, ami egyénenként változó lehet, azt nem lehet leírni. (leírhatatlan:D)
De a legtöbb esetben ugye a már ismert lazulás, jókedv és hasonló jön elő. Ami függ a fű fajtájától / milyenségétől is. Szal az elsőt mindenképpen tapasztaltabb felügyelete mellett kell. Aztán az ember megtanulja kontrollálni a dolgokat. Megismerni.
Bár ez az alkoholra is ráillik szintén.
Ahogy alkoholból, a fűből is lehet 'sokat' szívni. Ez persze maximum itt hányást jelent.
Viszont a különbség, hogy amikor az ember túlissza magát piával, akkor maximum kihányja ami benne van, és kész. (persze ha utána még ráiszik, na akkor jöhet a detoxi)
Ezzel szemben ha az ember túlszívja magát, és hajlamos az ilyen rosszullétre, akkor jön elő a hányás. De mivel a füvet nem lehet kihányni, ezért ez kicsit rosszabb, mint a piánál.
A rosszullét ill. hányás addig tart, amíg a fű hatása is tart. Tehát ebből kifolyólag akár egész estés hányás áldozatai is lehetünk. Hiába hányja ki magát az ember, nem igazán lesz jobban. Csak pár óra múlva, amikor elmúlik a hatás. Szal ezzel vigyázni kell, nem a legjobb dolog a hányásra flesselni :S
A harmadik, hogy autóba ülni szintén tilos ilyen állapotban! Persze a hatás nem u.a. mint az alkoholnál.
Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. Életemben nem ültem még ennyire óvatos, figyelmes sofőr mellett, mint amikor egyik haverom enyhén bódult állapotában vezetett. Az odafigyelés tényleg 100%-os volt. A sebességhatárt még parkolóövezetben(!) (30km/h) is betartotta!
De ettől függetlenül persze ez kerülendő és tilos!

Én azt vettem észre, hogy a fű az érzékelést növeli meg. Mint fizikailag, mint szellemileg. Sokkal érzékenyebb lesz az ember a hangokra, képekre, tapintásra, mindenféle érzékelésre.
Egyfajta felturbózott jeláradat.
Persze ennek is két féle lehetősége van. Aki képes kontrollálni, annál a tökéletes összhang és koncentráció, aki pedig nem, na ott káosz...
Ezért van az, hogy az ember az unalmas filmet is élvezi. A látványos effektes filmek pedig kifejezett I-max élményt nyújthatnak! :) Illetve zenében is olyat hall meg az ember, amit a valóságban sose.
Illetve szellemileg... én olyan érzésekre bukkantam rá így, amiket a valóságban magamnak se mertem bevallani. Illetve sokszor elkalandoznak a gondolatok olyan távlatokba, ami pl nálam a Piros Kapszula megírásához vezetett.
Nem véletlen, hogy oly sokan mondják, hogy milyen jó így a szex. Hát pont azért, mert a fű felerősíti az érzékeket, az érzéseket. Egy tapintás, egy enyhe csók is forró elektromos jelként fut végig az emberen!
Szal ezt is ésszel kell használni, és érdekes dolgokhoz vezethet :)

(#1985) ngabor2 válasza Dany007 (#1984) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Egyfajta felturbózott jeláradat.

amit valójában csak úgy érzel. ha úgy tetszik: egy lelassult állapothoz képest gyorsítasz. olvastam erről pár cikket, hogy valóban úgy érzik a thc hatása alatt az emberek, hogy többet képesek érzékelni, gondolkodni, megvalósítani... de amit mérni lehet, az ugyanannyi, vagy kevesebb.

(#1986) Dany007 válasza ngabor2 (#1985) üzenetére


Dany007
veterán

Hát az utolsó mondatot cáfolnám.
Tapasztalatból írtam, amit.
Igaz eddig tesztelésre nem sok lehetőség adódott, mivel én leginkább itthon vagyok ilyenkor. Nem akarok az utcán bohóckodni : )
A két lehetőség pedig a cso-csó, és a PC játék.
Amúgy sem cso-csózunk rosszul haverommal, de ilyenkor hihetetlen mit művel az ember.
Olyan szinten rá lehet kattanni (koncentrállni) a játékra, hogy el se hiszed. A tapasztalat az, hogy 99%-ban legalább 2 jobban jáccunk betépve, mint amúgy. És ez eddig mindig bejött. Kivétel nélkül. Kell egy kis ráhangolódási idő, de a 2. -3. meccsben már látszik a hatás.

A játékokban meg... Ez eléggé egzakt dolog, mivel nem tudom bizonyítani... De tény, hogy szemtanúim vannak rá... Mint pl TDU-ban a vezetés. Volt olyan, hogy én magam röhögtem ki magamat, mert mondom nem igaz, hogy ezt sikerült kikerülni, vagy sikerült beférni és így tovább.
Sokáig azt hittem, hogy csak beflessleem. Aztán amikor haverokkal együtt küdtük, akkor ők is csak lestek.
Volt olyan, hogy egy iramban 215 km-t vezettem nyél gázon és egyszer sem ütköztem...
Eh ez így nagyon hülyén hangzik tudom, de v. hogy sokkal jobban odatudok koncentrálni.
A helyzet ugyan ez volt Tiberium Warsban. Pedig ott inkább a logika, a stratégia az ami fontos, nem a reflexek...

Szal lehet nem volt jó szó, hogy felerősíti az érzékeket, de az biztos, hogy az ember ilyenkor képes kikapcsolni az agyát, és csak kizárólag egyetlen egy dologra koncentrálni.

(#1987) Xelo válasza Dany007 (#1980) üzenetére


Xelo
addikt

szépen összefoglaltad. bár egy dologgal rám nem vonatkozik:
"Sőt, bizonyos esetekben a fű megnövelheti a reakcióképességet, illetve a koncentrációt. (ez tapasztalat...)"
hát ha én bekenek akkor nem vagyok képes felfogni a körülöttem áramló információk nagy részét. :D én továbbra is azt mondom h a legalizáció olyan dolog aminek nem könnyű megjósolni a következményét hazánkban. közeljövőben meg úgyse lesz alkalmunk kipróbálni milyen szabadon bólózni... alkohol vs fű? én a másodikat szeretem. mégis, ha öszehasonlítjuk: egy 0,7es metaxa 3300 körül van, vagy unicum 2000. ha 3 ember elfogyasztja azt a metaxát, vagy 2 az unicumot lesz valami baja? semmi. fű? kétezres pakkot ketten elnyomtunk, zárt szobában tegnap este: nem tudtunk mozogni. és ennél szokott jobb lenni! meghaltunk, ennyi. szerintem a fű jóval magasabban áll a hatás / ár toplistán. persze ez nagyban függ attól is h ki milyet tud szerezni.. én szerencsés vagyok ;]

[ Szerkesztve ]

(#1988) brownus válasza Xelo (#1987) üzenetére


brownus
veterán

itthon úgysem lesz legalizáció még vagy 20 évig... nem is kell. de ne hurcoljanak meg valakit azért mert néha elszív egy füves cigit! ennyi. és a gimnáziumokban informálni kellene a gyerekeket, hogy mi milyen rövid/hosszútávú hatást fejt ki, mindenről; szesz, dohány, fű, gyógyszerre ivás, stb, stb....

(#1989) Xelo válasza brownus (#1988) üzenetére


Xelo
addikt

megintcsak egyetértés :R

(#1990) Versus82 válasza ngabor2 (#1985) üzenetére


Versus82
aktív tag

játékoknél én is tapasztaltam hogy jobban megy "bekenve" (ez jó:DD), verekedőseknél egyből mennek a kombók meg a pontos védekezés.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1991) Nunder


Nunder
őstag

Én ugyan még nem próbáltam, pedig lett volna rá lehetőség nem is egyszer. Elgondolkoztam rajta, de mindig az lett a vége hogy majd legközelebb. Egy ismerősöm mesélte, hogy ő azért kezdett el rendszeresen füvezni, mert a haverja beszívva hallgatta ahogy női hangon sír a szél! Ez annyira megfogta, hogy azóta is keresi :) Szóval ennyi.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1992) Versus82 válasza Nunder (#1991) üzenetére


Versus82
aktív tag

sokáig kereheti... ez max lsd vel fog neki összejönni.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1993) Xelo válasza Versus82 (#1992) üzenetére


Xelo
addikt

trinyóval nagyobb a valószínűsége de nem kizárt. minden agy más, van aki külön szerek nélkül is hall / lát olyan dolgokat amik nem léteznek.. van akinek csak egy kicsi lökés kell, erre fű is elég lehet. pl tegnap este amikor becsuktam a szemem én azt kaptam hogy tengeren vagyok, és valahogy feldobott a víz tetejére és hullámzok.

[ Szerkesztve ]

(#1994) Versus82 válasza Xelo (#1993) üzenetére


Versus82
aktív tag

akkor irigyellek titeket:D én csak vigyorgok és zabálok.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1995) Dany007 válasza Xelo (#1993) üzenetére


Dany007
veterán

Ez meleg... Nekem ez a hullámzás a lazulás résznél szokott előjönni. Mindig próbálok úgy lefeküdni aludni, hogy még legyen bennem egy kicsi... Mert olyankor mindig eszembe jut, hogy az alvás is mekkora fless : D

#1987: Hát, akkor vagy túlzásba vitted, vagy a fene tudja, csak nem akartál eléggé koncentrálni. Ezt lehet irányítani is egy idő után.
Én ha túlzásba viszem, akkor mindenre ráflesslek... Tehát nem csak egy adott játékra, hanem a részeire is... Pl a motorhang, vagy ahogy a kezemet támasztom a billen. És ez odáig erősödik, hogy néha elkezd szorítani a torkom... Nagyon rákattanok :S Ilyenkor váltok valami mást. Mondjuk nézek v.mi filmet.
Szal itt is a középutat kell megtalálni.
Pl életem legnagyobb flesse az a Prey c. játék volt gajj készen... Olyat még nem éltem mint akkor... Iszonyatos volt... :DD

[ Szerkesztve ]

(#1996) Nunder válasza Versus82 (#1992) üzenetére


Nunder
őstag

Nem nyomott LSD-t a haverja, csak füvezett. Egy goa bulin esett meg egy másik ismerősével, hogy betolt nem kevés speed-et és utána 3 kilométert futott biciklivel a hátán hazáig. Másnap fogta fel hogy mit csinált. Hát igen. Ez a pesti koleszos élet.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1997) Versus82 válasza Nunder (#1996) üzenetére


Versus82
aktív tag

speed meg a futás rendben, de nekem hihetetlen hogy valaki fűtől halucináljon. de attól még lehet.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1998) DeadMeat válasza Versus82 (#1997) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem vagyunk egyformák,lehet hogy rá igy hatott.rám pl nem igy hatik. :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1999) Nunder válasza Versus82 (#1997) üzenetére


Nunder
őstag

Nem azt mondom hogy hallucinált, csak kicsit máshogy fogta fel a környezet akusztikáját. A tudatalatti gát eltűnése sok fura dolgot eredményezhet :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#2000) Xelo


Xelo
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.