Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) moma válasza degu (#1547) üzenetére


moma
őstag

''Neked meg kell halnod ahhoz,hogy tudd-milyen a halal?''

Igen :C Asszem ennél szerencsétlenebb példát, nehéz lett volna találni ;)

Egyébként most már nem értem. Akkor most próbáltál dolgokat vagy sem? Mert előzőleg meg ezt írtad:''En-allithatom-kiprobaltam mindket variaciot,es a tudatmodosito szerek hasznalata altal megismert kaprazatosan szines,es izgalmas vilagert keservesen nagy arat kellett fizetnem!/Es a kisertes halalomig bennem marad! /''

we all deserve a bit of luck.

(#1552) MarKoo válasza g4dg3t (#1546) üzenetére


MarKoo
őstag

Burkolt igazság. ;] :D

(#1553) Montesz válasza ngabor2 (#1535) üzenetére


Montesz
csendes tag

Nekem sem a történelmi nevezetességek jutottak az eszembe :B

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1554) moma válasza MarKoo (#1552) üzenetére


moma
őstag

Ja és most jutott eszembe, hogy lehet kint kapni minden abc-ben valami kör alakú ostyaszerűséget(édestölcsér anyag :DDD) amik között valami karamell szerű dolog van, ha jól rémlik. Na ezt próbáld ki :P

we all deserve a bit of luck.

(#1555) Versus82 válasza moma (#1554) üzenetére


Versus82
aktív tag

ejj de szemét vaaagy:DD az a mézes-fahéjas szar, 1 euró 1 csomag, 100000 kalória van benne....de ha egyszer is megmered kóstolni akkor napi 10 csomagot fogsz belőle zabálni, még haza is hozol, és amikor elfogysz kétségbeesetten próbálsz szerezni valahonnan...nem is a fű a drog...

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1556) ngabor2 válasza Versus82 (#1555) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem baj, márkockára ráfér a hízás :D

(#1557) brownus válasza moma (#1554) üzenetére


brownus
veterán

stromfaffel vagy miafákkom a neve, :D és mézes ostya szeletek

(#1558) degu válasza HEMP (#1548) üzenetére


degu
senior tag

*Senkinek sem célja ebben a topikban népszerűsíteni a marihuána-fogyasztást, semmiféle propaganda nem folyik itt semmilyen formában! Ezt kikérem magamnak a topic nevében is!*

Most TE figyelj jol! :((
Akkor mi a francnak ez a topik? :(
Ne csusztassal l.sz.! Vallald fel,amit csinalsz!
/De ha csak ugy...szorakozasbol nyitottad a topicot,hogy elmondd...milyen jo a mari...
akkor mit szolnal,ha topikot nyitnek az orgazmusomnak?!/
Mint mondottam volt- a maganugyed,es szabadsagod,hogy mit szivsz :DDD,de egyoldalu informacioiddal szerintem-akarva,akaratlanul-kart okozol a kialakulatlan fiataloknak !
S hogy mire alapozom,hogy egyoldalu az *informaciod*,tehat nem vagy kompetens?
Ezt az alanti thread bizonyitja! :R

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1559) Kicker válasza degu (#1558) üzenetére


Kicker
senior tag

tudom semmi közöm a beszélgetésetekhez, valamint Hemp is valamit fog reagálni, de én csak annyit fűznék ehhez hozzá, hogy van helye ennek a topicnak, nem szórakozás a célja, s nem is a reklám, hanem objektív nézőpontok felállítása, de legalább törekedni rá... persze belekerül off hsz is, de melyik topicba nem???? :F

ezzel kárt okozni akárkinek is?? maradjunk annyiban. hogy szerintem nem, csak hogy finoman fogalmazzak...

nem tudom minek kötözködik Mr. vérprofi pesszimista, de egy kicsit lehetnél optimista , csak néha, legalább poénból vagy valami... :)) ;)

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1560) g4dg3t válasza degu (#1558) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Most TE figyelj jol!
Akkor mi a francnak ez a topik?
Ne csusztassal l.sz.! Vallald fel,amit csinalsz!


Nincs semmifele csusztatas...felvallaljuk, hisz ezert is nyilt a topic.
Ellenben te egyszer ezt mondod, egyszer azt.

...En-allithatom-kiprobaltam mindket variaciot,es a tudatmodosito szerek hasznalata altal megismert kaprazatosan szines,es izgalmas vilagert keservesen nagy arat kellett fizetnem...

...En nem kabszereztem soha,semmilyen anyaggal,mert tisztaban vagyok a veszellyeivel,
es nem szandekozom kiprobalni,hogy meg tudom -e tartani a *merteket*...


Vmiert makacsul ragaszkodsz az igazadhoz, pedig ha az utobbi mondatod igaz, akkor vszeg eleg keveset tudsz a thc hatasairol es a fu kulturajarol. Ne ertsd felre, nem azt akarom mondani h tepjel be, mielott vitazol velunk, de vagy olvass utana (tudomanyos szinten is!), vagy fogadd el a tapasztalatainkat es probalj megerto lenni a temaval...elbol nem szabad elutasitani semmit.

Propagandarol pedig tenyleg nincs szo...regi idokben rengeteg felrevezeto infoval tomtek a nep fejet. Eleg csak megnezni a regi drogprevencios nyomtatvanyokat. Annyit akarunk csak elerni, h az emberek tisztaban legyenek a tenyekkel (pro es kontra is!). Az idosebbek jo resze meg mindig azt hiszi, h a fu egy feher por es abszolut nem latja a kemeny drogok es a fu kozti kulonbsegeket. Sajnos ez igy van!...ezen szeretnenk csak valtoztani. Ennyi...

(#1561) HEMP válasza degu (#1558) üzenetére


HEMP
aktív tag

Én mindig is felvállaltam mindent amit eddigi életem során csináltam, ahogy ezt a topikot is. Hogy miért nyitottam? [link]
Főként a legalizáció témáján csámcsogtunk sokat, rengeteg hsz született a felesleges és durva szabályozás, törvényekezés témakörében, de senki sem posztolt sohasem felhasználói szokásokat, módokat, élményeket: egyrészt, mert a modik által nagyon be lettünk szabályozva a legelején, másrészt, mert nem szeretnénk buzdítani senkit! Az, hogy közülünk ki és ki nem él vele a topik szempontjából teljesen lényegtelen úgy sem tartozik senkire.
Nyugodtan nyiss egy topikot az orgazmusodnak is, biztosan sokan kíváncsiak lesznek rá! :DDD
''de egyoldalu informacioiddal szerintem-akarva,akaratlanul-kart okozol a kialakulatlan fiataloknak !'' Véleményszabadság van, egyébként sem tudnám más szemszögből tárgyalni a témát mint a sajátomból, ahogy senki sem. Te is beleraktad a ''szerintem'' szócskát a mondandódba, helyesen, mivel a saját meglátásodat fejezted ki vele, és mint ilyennel nekem nincs is mit kezdeni, te így látod, én meg nem.
Peace!

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1562) moma válasza HEMP (#1561) üzenetére


moma
őstag

Egyébként szerintem az sem azonos ha azt mondom, hogy szeretem a pudingot vagy ha elkezdek valakit rádumálni, hogy egyen pudingot, mert én aztán tudom, hogy neki szüksége van rá. Az elsővel kapcsolatban nem nagyon van rossz érzésem, úgy általában. Persze a házirend az házirend.

Egyébként, hogy egy ideillőbbet kérdezzek: ha magyar állampolgárként hollandiában szívsz akkor, azzal sértesz bármilyen törvényt?

we all deserve a bit of luck.

(#1563) moma válasza Versus82 (#1555) üzenetére


moma
őstag

:R :DD hát igen, pontosan erre a dologra gondoltam (és még féltem, hogy majd nem lehet beazonosítani a leírás alapján :DDD). Én már pluszban hozzattam is haza :P bár azért, nem okozott annyira brutális hatást, mint kint. de itthon nem szívtam mellé, lehet az volt a baj :C

we all deserve a bit of luck.

(#1564) ngabor2 válasza moma (#1562) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a törvények területre érvényesek, nem állampolgárságra. tehát hollandiában rád is a holland törvények érvényesek. azaz: nem.

(#1565) Versus82 válasza ngabor2 (#1564) üzenetére


Versus82
aktív tag

és ha szívok hollandiában, hazajövök, másnap megpisiltet a rendőr és pozitív akkor mi van?

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1566) Kicker válasza Versus82 (#1565) üzenetére


Kicker
senior tag

pech... ne pisilj rendőr előtt... ;)

komolyra fordítva: szvsz ha a rendőr megpsiltet, és lóbálja a tesztet a kezében, annak oka van, és nem az, hogy te most kanyarodsz ki a reptérről I LOVE HOLLANDIA polódban... :DD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1567) moma válasza Versus82 (#1565) üzenetére


moma
őstag

Ez egy érdekes kérdés. Elvileg ha terület alapú a dolog és ha a fogyasztás ami tiltott, akkor nem kéne, hogy baj legyen, mert fogyasztani nem fogyasztottál. A gyakoratban meglepne, ha kilehetne ilyesmivel dumálni ;] Konrétan amikor vonattal jöttem hollandiából, amint átért a vonat német területre, minket nem piszkáltak, de volt egy srác(lehet német volt) akinek valahogy a tenyeréről vagy újáról vettek valami mintát, vagy legalábbis nekünk akkor úgy tűnt :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#1568) Blaise válasza ngabor2 (#1564) üzenetére


Blaise
veterán

Az útlevélben az van, hogy az állampolgár külföldre utazás esetén köteles mind a fogadó állam mind a Magyar Köztársaság törvényeit betartani.

(#1569) degu


degu
senior tag

Jovan!
MEGGYOZTEL!
SZIVJATOK!
A topikindito cimhez csak anyit,hogy a *kender eszervekkel*
Mi a kender?
Tudatmodosito!
Es mi a topikcim?
Kender eszervekkel?
Akkor most mi van? Kender,vagy esz?
Mindenki dontse el!

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1570) brownus válasza degu (#1569) üzenetére


brownus
veterán

mindkettő, ilyen hülye kérdést....

(#1571) HEMP válasza degu (#1569) üzenetére


HEMP
aktív tag

Lehet nem hiszed el, de a szíváshoz intelligencia kell!!! ...aki butulni akar igyon kannásbort! :R

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1572) Kicker válasza HEMP (#1571) üzenetére


Kicker
senior tag

vagy hallgasson degu fórumtársra.... ;]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1573) degu válasza Kicker (#1572) üzenetére


degu
senior tag

Haaat...!
A Gat Veder,a bumerangban...
Az egy cseppet-mint ha ertelmesebben beszelt volna!
Foladom! :R
Ekkora korlatoltsag...mar hatartalan... :C
/Mellesleg...hozzaszolasaitok TOKELETESEN igazoltak!/
Hasznaljatok egeszseggel a 22-es csapdajat! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1574) Versus82


Versus82
aktív tag

akartam valamit írni,de inkább nem:)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1575) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

es meg mi vagyunk korlatoltak... ;]

(#1576) Kicker válasza Versus82 (#1574) üzenetére


Kicker
senior tag

azt hiszem veled tartok, írnék valamit, de inkább nem...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1577) HEMP


HEMP
aktív tag

Jó étvágyat a reggelihez!
A menü: [kép]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1578) HEMP


HEMP
aktív tag

Ez megvolt? [link]

''...kukoricából 23,3 milliárd, búzából pedig 7,45 milliárd dollár bevételre tettek szert tavaly, az illegálisan termesztett indiai kender forgalma meghaladja a 35 milliárd dollárt.''

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1579) Kicker válasza HEMP (#1578) üzenetére


Kicker
senior tag

megy az üzlet vaze.... :DDD


elhagyott kamionba?? milyen szag lehetett a környéken... itt miért nem hagynak el ilyen apró dolgokat....

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1580) [lAyCsI] válasza HEMP (#1577) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

melyik bótba lehet kapni? :))

-= No way back from Here =-

(#1581) Integra válasza HEMP (#1577) üzenetére


Integra
titán

kandírozott gyümölcs?:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1582) Integra válasza HEMP (#1578) üzenetére


Integra
titán

a sofőr halott ember..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1583) HEMP válasza Integra (#1582) üzenetére


HEMP
aktív tag

Ilyenkor mindig elkezdem számolgatni az adagokat és megszakad a szívem!! :DDD

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1584) Kicker válasza HEMP (#1583) üzenetére


Kicker
senior tag

jaja, a kurvaéletbe, ha ''csak'' egy zsáknyit el tudnék hozni... :B

amúgy idén nyárra kíváncsi vagyok hogy a rendőrök mennyire lesznek résen a fűfogyasztás terén... :F

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1585) tildy válasza degu (#1569) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi pl. a szerelem? Tudatmódosító.
egyébként meg több ''tudatmódosító'' leginkább tisztítja az érzékelést, az addig kevsébé egyértelmű dolgokat, a kesze kusza szálaka tkiigazgatja, szóval tulajdonképpen miről is beszélünk?
Tisztábban látja a dolgokat tőle az ember. (Bár van aki szerint nem ) Mármint az ilyen mentális dolgokat.
Egyébként tudattágítónak is szokták hívni;)
Mostanában nagyon azon voltam, hogy nem, nem akarok én ilyesmit, a francnak van kedve, hogy az emberben előjöjjön a régi sok sérelem satöbbi. PEdig ... pedig...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1586) tildy válasza ngabor2 (#1564) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha jól tudom ez nem állja meg a helyét: Mind a holland, mind a magyar tövények érvényesek ott is rá!!!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1587) dbius válasza tildy (#1586) üzenetére


dbius
veterán

Te nyertél! :C

Részlet a hatályos BTK-ból (1978. évi IV-es tv.)

''3. § (1) A magyar törvényt kell alkalmazni a belföldön elkövetett bűncselekményre, valamint a magyar állampolgár külföldön elkövetett olyan cselekményére, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény.''

(#1588) HEMP válasza tildy (#1585) üzenetére


HEMP
aktív tag

Hagyd Degut, nem értemes rá vesztegetni egy sort sem... Különben is már itt hagyott bennünket, hálisten' ! ;] Egyébként most egy másik totyikban osztja az észt, nem több sikerrel: [link] LoL!

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1589) ngabor2 válasza dbius (#1587) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hehe, jó tudni :( elég galád dolog, hogy nem tudsz menekülni. ami még ''jobb'', hogy állampolgárságról le se lehet mondani...

amúgy ez azt jelenti, hogy odakinn se szívhatsz el egy jointot, mert ez magyarországon bűncselekménynek számít? vagy a fogyasztás nem az? már teljesen megkavarodtam.

(#1590) Kicker válasza ngabor2 (#1589) üzenetére


Kicker
senior tag

sajnos így van! magyarként sehol nem szívhatunk legálisan! :( :((( :W

HEMP: néztem én is, kész ez a tag... :DD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1591) dbius válasza ngabor2 (#1589) üzenetére


dbius
veterán

Btk. 282. §:

''Visszaélés kábítószerrel
282. § (1) Aki kábítószert termeszt, előállít, megszerez, tart, az országba behoz, onnan kivisz, vagy az ország területén átvisz, bűntettet követ el, és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés
a) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt üzletszerűen vagy bűnszövetségben, illetőleg kábítószerfüggő személy felhasználásával,
b) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt jelentős mennyiségű kábítószerre
követik el.
(3) Aki
a) az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmény elkövetésére irányuló előkészületet követ el,
b) kábítószer előállításához szükséges anyagot, berendezést vagy felszerelést készít, átad, forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik, az országba behoz, onnan kivisz, az ország területén átvisz, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg,
bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(4) Az (1)-(3) bekezdés szerint büntetendő, aki az ott meghatározott bűncselekmény elkövetéséhez anyagi eszközöket szolgáltat.
(5) Ha a bűncselekményt csekély mennyiségű kábítószerre követik el, a büntetés
a) az (1) bekezdés esetén vétség miatt két évig,
b) a (2) bekezdés a) pontja esetén bűntett miatt három évig
terjedő szabadságvesztés.
282/A. § (1) Aki kábítószert kínál, átad, forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik, bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt
a) bűnszövetségben, illetőleg kábítószerfüggő személy felhasználásával,
b) hivatalos vagy közfeladatot ellátó személyként, e minőséget felhasználva,
c) a Magyar Honvédség, a rendvédelmi szervek vagy a büntetés-végrehajtási szervezet létesítményében
követik el.
(3) A büntetés öt évtől tizenöt évig terjedő, vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha a bűncselekményt jelentős mennyiségű kábítószerre követik el.
(4) Aki
a) az (1) vagy (2) bekezdésben meghatározott bűncselekményre irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt három évig,
b) a (3) bekezdésben meghatározott bűncselekményre irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt öt évig
terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(5) Az (1)-(4) bekezdés szerint büntetendő, aki az ott meghatározott bűncselekmény elkövetéséhez anyagi eszközöket szolgáltat.
(6) Ha a bűncselekményt csekély mennyiségű kábítószerre követik el, a büntetés
a) az (1) bekezdés esetén vétség miatt két évig,
b) a (2) bekezdés esetén bűntett miatt öt évig
terjedő szabadságvesztés.
282/B. § (1) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennyolcadik életévét be nem töltött személy felhasználásával kábítószert termeszt, előállít, megszerez, tart, az országba behoz, onnan kivisz, az ország területén átvisz, bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés,
a) ha a tizennyolcadik életévét betöltött személy tizennyolcadik életévét be nem töltött személynek kábítószert kínál vagy átad, illetve ilyen személy felhasználásával kábítószert forgalomba hoz vagy azzal kereskedik,
b) ha az elkövető oktatási, köznevelési, gyermekjóléti és gyermekvédelmi, közművelődési feladatok ellátására rendelt épület területén, illetőleg annak közvetlen környezetében kábítószert kínál, átad, forgalomba hoz vagy azzal kereskedik,
c) az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt bűnszövetségben követik el.
(3) A büntetés öt évtől tizenöt évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha
a) a bűncselekményt jelentős mennyiségű kábítószerre,
b) a (2) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott bűncselekményt bűnszövetségben, illetve hivatalos vagy közfeladatot ellátó személyként, e minőséget felhasználva
követik el.
(4) Aki az (1) vagy a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény elkövetésére irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(5) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennyolcadik életévét be nem töltött személynek kábítószernek nem minősülő kábító hatású anyag, illetőleg szer kóros élvezetéhez segítséget nyújt, vagy ilyen személyt erre rábírni törekszik, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(6) Az (1)-(5) bekezdés szerint büntetendő, aki az ott meghatározott bűncselekmény elkövetéséhez anyagi eszközöket szolgáltat.
(7) Ha a bűncselekményt csekély mennyiségű kábítószerre követik el, a büntetés
a) az (1) bekezdés esetén vétség miatt két évig,
b) a (2) bekezdés, illetve a (3) bekezdés b) pontja esetén bűntett miatt öt évig
terjedő szabadságvesztés.
282/C. § (1) Az a kábítószerfüggő személy, aki kábítószert termeszt, előállít, megszerez, tart, az országba behoz, onnan kivisz, az ország területén átvisz, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Az a kábítószerfüggő személy, aki kábítószert kínál, átad, forgalomba hoz vagy azzal kereskedik, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(3) A büntetés bűntett miatt az (1) bekezdés esetén három évig, a (2) bekezdés esetén öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt üzletszerűen vagy bűnszövetségben követik el.
(4) A büntetés bűntett miatt az (1) bekezdés esetén öt évig, a (2) bekezdés esetén két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt jelentős mennyiségű kábítószerre követik el.
(5) Ha a bűncselekményt a kábítószerfüggő személy csekély mennyiségre követi el, a büntetés vétség miatt
a) az (1) vagy a (2) bekezdés esetén egy évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés,
b) a (3) bekezdés esetén két évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés.
283. § (1) Nem büntethető kábítószerrel visszaélés miatt,
a) aki csekély mennyiségű kábítószert saját használatra termeszt, előállít, megszerez vagy tart [282. § (5) bek. a) pont],
b)-d)
e) az a kábítószerfüggő személy, aki
1. jelentős mennyiséget el nem érő mennyiségű kábítószert saját használatára termeszt, előállít, megszerez, tart, az országba behoz, onnan kivisz, az ország területén átvisz [282/C. § (1) bek. és (5) bek. a) pont],
2.
f) az a kábítószerfüggő személy, aki az e) 1. alpontban meghatározott bűncselekménnyel összefüggésben - kétévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő - más bűncselekményt követ el,
feltéve, ha az első fokú ítélet meghozataláig okirattal igazolja, hogy legalább hat hónapig folyamatos, kábítószer-függőséget gyógyító kezelésben, kábítószer-használatot kezelő más ellátásban részesült, vagy megelőző-felvilágosító szolgáltatáson vett részt.
''

Amint látod a 282. § (1) bekezdésében a fogyasztás nem szerepel. DE a megszerzés igen. Na, most aki fogyasztani akar, az ugye valahogy meg kell szerezze... szal elköveti a bűncselekményt!

(#1592) ngabor2 válasza dbius (#1591) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi a törvény pontos idézetét. mostmár legalább nem csak ''én úgy tudom'' dolgok vannak.

Amint látod a 282. § (1) bekezdésében a fogyasztás nem szerepel. DE a megszerzés igen. Na, most aki fogyasztani akar, az ugye valahogy meg kell szerezze... szal elköveti a bűncselekményt!

tehát a fogyasztás nem bűncselekmény a magyar törvények szerint se.

283. § (1) Nem büntethető kábítószerrel visszaélés miatt,
a) aki csekély mennyiségű kábítószert saját használatra termeszt, előállít, megszerez vagy tart [282. § (5) bek. a) pont],
...
e) az a kábítószerfüggő személy, aki
1. jelentős mennyiséget el nem érő mennyiségű kábítószert saját használatára termeszt, előállít, megszerez, tart, az országba behoz, onnan kivisz, az ország területén átvisz [282/C. § (1) bek. és (5) bek. a) pont],


az én értelmezésemben ezek igen lényeges szakaszok. vagy ha úgy tűnik, kiskapuk. de egy bíró, vagy ügyész szemében lehet, hogy semmit nem jelent. mindenesetre külföldön, ha veszel, és elszívod, az magyarországon nem büntethető, mivel a csekély mennyiség megszerzése és fogyasztása (különösen függő esetén) nem számít bűncselekménynek.

amúgy jelenleg mennyi a csekély mennyiség pl. vadkenderből? 1 tövet tartHATnék itthon, ha bizonyítani tudom, hogy saját használatra van? ha kábszerfüggő* lennék, akkor is kellene mennem ''elterelésre''?

*kábszerfüggő... a fűnél érdekes dolog, hisz szervi függőséget nem okoz... tehát tulképpen egyik értelmezés szerint a ''nesze semmi, fogd meg jól'' esete, hisz ha szívod, akkor se vagy függő. tehát nem vonatkozik rád a függőkre érvényes dolog. vagy valaki ügyvéd, vagy ügyvédi/jogi értelmezésben járatos emberke elmagyarázná?

disclaimer: nem élek fűvel, soha nem próbáltam. tényleg nem. csak most már a pontos törvényi hátterét ismerve, kiváncsi vagyok rá.

(#1593) dbius válasza ngabor2 (#1592) üzenetére


dbius
veterán

majd reagálok, most nincs időm! de nem pontosan így kell értelmezni!!

(#1594) dbius válasza ngabor2 (#1592) üzenetére


dbius
veterán

Nos, akkor megpróbálom elmagyarázni, lehetőleg röviden:

fogyasztás: az elkövetési magatartások között valóban nem szerepel, de nem is ezért fognak egy ''fogyasztót'' a bíróságon elítélni, hanem a jogszabályban nevesített elkövetési magatartások egyikéért: pl. megszerzés, tartás

Hiszen ahhoz, hogy fogyasztóvá válj, előtte vmilyen módon hozzád el kell jusson a kábítószer.

Tehát mondhatod, hogy a fogyasztás nem bűncselemény, de attól még büntetőeljárás fog indulni az egyén(ek) ellen.

A 283. szakasz idézésekor kihagytad a jogilag legfontosabb részt:

''feltéve, ha az első fokú ítélet meghozataláig okirattal igazolja, hogy legalább hat hónapig folyamatos, kábítószer-függőséget gyógyító kezelésben, kábítószer-használatot kezelő más ellátásban részesült, vagy megelőző-felvilágosító szolgáltatáson vett részt.''

Még valami, ami nagyon fontos:

'' ha veszel, és elszívod, az magyarországon nem büntethető, mivel a csekély mennyiség megszerzése és fogyasztása (különösen függő esetén) nem számít bűncselekménynek.''

Különbséget kell tenni aközött, hogy mi nem bűncselekmény, és mi nem büntethető

A Te példádnál maradva a kábítószer megszerzése (veszel pl.) bűncselekmény, hiszen a jogalkotó az elkövetési magatartások között is feltüntette/szerepeltette a megszerzést. (egy másik példa: gyermekkorú személyek, azaz 14. életévét be nem töltött személyek szintén nem büntethetőek, életkoruk miatt. Ettől még ha elkövetnek egy cselekményt, ami a Büntető Törvénykönyvben (Btk) szerepel, az BŰNCSELEKMÉNY, csupán azért nem büntethetőek, mivel a gyermekkor a büntethetőséget kizáró okok egyike.)

tehát, ''ha veszel, és elszívod'', az bűncselekmény, csupán az általad is idézett feltételek - amit most kiegészítettem - fennállása esetén nem lesz büntethető a személy emiatt.

Az, hogy mi nem bűncselekmény, nagyon egyszerű: az, ami nem szerepel a Btk-ban.

Tovább folytatom, egy gyakorlati, egyszerű példával illusztrálva:

Valakit lemeszelnek kábítószerrel (tök mindegy, hogy nála van, vagy éppen szívja, vagy már elszívta, és eldobta).

- Elő fogják állítani bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt az illetékes nyomozó hatósághoz (rendőrségre).
- Vizeletmintát és/vagy vérmintát fognak biztosítani tőle (orvos közreműködésével) - e mellett akár gyorstesztet is alkalmazhatnak, ami azonnal kimutatja, hogy milyen jellegű kábítószerfogyasztás történt - (az eljárás során igazságügyi vegyész/toxikológus szakértőt vonnak be a vizelet/vér/kábítószer gyanús anyag vizsgálatára)
- Ezt követően vagy közben házkutatást fognak végezni a személy összes felderíthető lakcímén, tartózkodási helyén (beleértve garázst, autót, pincét, mindent, ami egy ingatlanhoz, vagy személyhez köthető).
- Ki fogják hallgatni a személyt az üggyel kapcsolatban, ÉS tájékoztatni fogják arról, hogy ha az első fokú ítélet meghozataláig okirattal igazolja, hogy résztvett a legalább fél évig tartó elterelésen - drogambulancián -, akkor nem lesz büntethető.
- Erre ő nyilatkozik, hogy hajlandó-e magát alávetni elterelésnek, vagy sem.
- Ha nem - mert előfordul -, akkor lefolytatódik az eljárás, kap egy ítéletet, ami SAJNOS egy kalap szart nem ér, nincs visszatartó ereje
- Ha elfogadja, akkor legjobb tudomásom szerint - ugyanis pár hónapja változott ennek az eljárásnak a rendje - a nyomozó hatóság 1 év időtartamra fel fogja függeszteni az eljárást.
- Ezen 1 év időtartam alatt a személy eleget kell tegyen a vállalt kötelezettségének, azaz a legalább fél évig tartó elterelésen való részvételnek.
- Ezt okirattal kell igazolja, amit a drogambulancia ad ki, vagy a nyomozó hatóság megkeresésére a drogambulancia tájékoztatást ad, hogy teljesítette-e a személy vagy sem.
- Ha teljesítette, a nyomozást megszüntetik.
- Ha nem teljesítette, akkor az eljárás tovább folytatódik, és a bíróság hoz egy ítéletet az ügyben.
- ill. még annyi, hogy iü. elmeorvos szakértő fogja megvizsgálni a személyt, hogy függő-e vagy sem.

Természetesen nem kell részleteznem, hogy ez egy nagyon vázlatos sematika, ami minden adott ügyben az ügy körülményeinek megfelelően változik, ÉS nem csupán ennyit fog tenni a nyomozó hatóság az ügyben, de a többi már nem publikus ;)


''amúgy jelenleg mennyi a csekély mennyiség pl. vadkenderből? 1 tövet tartHATnék itthon, ha bizonyítani tudom, hogy saját használatra van? ha kábszerfüggő* lennék, akkor is kellene mennem ''elterelésre''?''

Hogy mennyi bizonyos ''anyagokból'' a csekély mennyiség, a csekély mennyiség felső határa, a jelentős mennyiség alsó és felső határa, nem tudom, ezt jogszabályok határozzák meg, és NEM AZ ANYAG SÚLYA ALAPJÁN, hanem hatóanyag tartalom alapján!!! A jogszabály alapján pedig iü. vegyész/toxikológus szakértő állapítja meg a csekély v. jelentős mennyiséget. Tehát elképzelhető, hogy két különböző mennyiségű, de azonos típusú anyagból a kisebb mennyiségű lesz jelentős mennyiség, a nagyobb mennyiség pedig csupán csekély mennyiség...

Hogy ki kábítószerfüggő, azt igazságügyi elmeorvos szakértő állapítja meg egy személyes vizsgálat alapján. Fűtől is lehet függő valaki, az ugyanis pszichikai és nem fizikai függőséget okoz! Én személy szerint mindenkit óvva intek ezektől a dolgoktól, mert nem jó dolog szokott kisülni belőle...

Én személy szerint a jog oldalán állok, minden szempontból, mivel a társadalom, és nem az egyén érdekeit helyezem előtérbe és minden ilyen cselekedetet elítélek, és azon vagyok, hogy eljárás legyen belőle. Ezen kívűl nem árt tudni azt is, hogy az általam sematikusan vázol büntetőeljárás MINDEN ESETBEN MEGINDUL, ha a megalapozott gyanú felmerül valakivel szemben, és ehhez akár egyetlen telefonhívás/névtelen levél elegendő, amit megkap a nyomozó hatóság.

Továbbá szintén nem árt tudni, hogy ezen eljárások NAGYON nagy bűnügyi költséget emésztenek fel, több százezer, sőt komolyabb ügyekben MILLIÓS nagyságrendű bűnügyi költség keletkezik, ami az eljárás megszüntetése esetében az állam nyakában marad. Ergo az ilyen ügyekben felmerült bűnügyi költséget (mivel ki kell fizetni, és az eljárás megszüntetése esetén az állam által kifizetett bűnügyi költséget nincs kin behajtani) a társadalom többi tagjának a zsebéből veszik ki az ilyen ügyben szereplő személyek... köszönöm nekik... :(((

Amennyiben ítélet születik az ügyben, a felmerült bűnügyi költséget behajtják a gyanúsítotton/vádlotton/elítélten!

Sajnos Magyarország egyre jobban fertőzött ezzel a sz@rral, a bűnüldöző szervek/nyomozó hatóságok erőfeszítései ellenére is :(

Még egy, szerintem fontos dolog jutott eszembe, nem csupán ezzel a témával kapcsolatban: A JOGSZABÁLY NEM ISMERETE NEM MENTESÍT SENKIT SEM A FELELŐSSÉGRE VONÁS ALÓL!

Hát ez nem lett rövid, de remélem legalább érthető lett :DDD

dbius

Szeretnék mindenkit megkérni, hogy PÜ-ben és itt se keressetek meg különféle kérdésekkel az ilyen dolgokat illetően, a jogszabályok nyílt jogszabályok, mindenki előtt megismerhetőek, és tanulmányozhatóak. Semmi mást nem tettem, mint azok alapján értelmeztem, és leírtam, hogy kb. mi fog történni, ha...

:R

Szerk: pár kisebb, apró kieg.

[Szerkesztve]

(#1595) Integra válasza HEMP (#1583) üzenetére


Integra
titán

nekem a töredéke is egy életre elég lett volna:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1596) tildy válasza Kicker (#1590) üzenetére


tildy
nagyúr

Nono!
Nem is ismeritek. Van egyfajta véleménye (az me gugye mindenkinek lehet.) Deguval nekem semmi bajom, sokat dumálunk privben, bírom őt, de ő egy másik korosztály, egy más mentalitás. El kell fogadni , hogy vannak ilyen emberek is. Pont nekünk kelelne igazán elfogadni, és emgérteni ... No mind1.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1597) adalbert1 válasza Integra (#1595) üzenetére


adalbert1
veterán

Én inkább azon borulok, hogy valaki(k) ezen kurva nagyot buk(ott/tak)...
Na meg azon is, hogy amerikában sokkal szigorúbbak drogügyekben, és mégis milyen nagyban nyomják ezek szerint páran (persze elég nagy piac, az igényeket meg csak ki kell elégíteni :) ). Nem gyenge szervezetük lehet, és nem kicsi lóvékat kaszálhatnak (és itt még csak a marijuanáról volt szó, hol van még a kóla és a többiek)

(#1598) ngabor2 válasza dbius (#1594) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi a korrekt helyreigazítást. ezek után még kevesebb késztetést érzek arra, hogy bármit is kipróbáljak :D

(#1599) dbius válasza ngabor2 (#1598) üzenetére


dbius
veterán

Helyes :D ;] :R

(#1600) tildy válasza ngabor2 (#1598) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugyanmár, te ott a laborban legálisan annyiféle dolgot belélegezhetsz, hogy neked nem is kell már más;]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.