Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) tütüke válasza Eagl3 (#343) üzenetére


tütüke
tag

korrekt? amikor a párom hazaér, mi lefekszünk az ágyba, összeölelkezünk, 10-30 percet csendesen igy pihenünk.Utána már folytatódhat a nap.Igy is el lehet lazulni, és ki lehet kapcsolni. Nem kell hozzá mindenképpen valami kis lazitó.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#352) BosXx válasza Integra (#309) üzenetére


BosXx
aktív tag

[link] ;]

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#353) Kobe válasza Integra (#350) üzenetére


Kobe
veterán

tégy úgy, mondjuk kurvasok értelme nem volt akkor annak amit beírtál.....

(#354) Eagl3 válasza Kobe (#348) üzenetére


Eagl3
veterán

Sok futástól szétmennek az izületeid, cólától elromlik a fogad...

A fűtől meg oylan leszel mint HEMP avatarja :D :DDD :D

[Szerkesztve]

(#355) HEMP válasza Kobe (#348) üzenetére


HEMP
aktív tag

Embere válogatja, nekem sem fáj, hogy te biciklizel, egészségedre. Nekem vhogy így alakult az életem... Egészen addig én is sportember voltam míg nem lettem gerincbeteg, de ez már tényleg nem rád tartozik, remélem megérted.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#356) Eagl3 válasza tütüke (#351) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen, ezis beletartozik, ''a máshogy is el tud lazulni'' kategóriába. :)

(#357) Kobe válasza Eagl3 (#354) üzenetére


Kobe
veterán

azért napi 1-2 kilóméter futásba még senki nem halt bele....
bár, szvsz inkább az izületeim menjenek tönkre öregkoromra, ami egyébként úgyis bekövetkezik, hála az idő vasfogának, minthogy idő előtt esetleg az agyammal legyen valami :)

(#358) Varga Csaba válasza Rive (#289) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Te hogyan érnéd el azt, hogy a jelenlegi kenderfogyasztók száma stagnáljon és ne növekedjen?
Ha jó ötleted van akkor nem fogok habozni és melléd fogok állni, hogy elérjük a célt....

Én a fogyasztókat nem akarom ''kriminalizálni'', tudomásul veszem a szenvedélyüket, de nem szeretném azt, hogy a gyermekem követendő példát lásson benne és Ő is rászokjon.

Egy jól működő társadalom képes kezelni és kordában tartani az efféle ''szenvedélybetegeket'', csak sajnos a miénk nem az!

Ti is elítélitek azt, hogy egy fiatalkorú füvezik, de abban biztosak vagytok, hogy a legalizálás ezt meg fogja szüntetni?

Szerettek az alkoholfogyasztással és a dohányzással példálózni és az szembeállítani a füvezéssel, az alapgondolatot illetően még talán egyet is értek veletek mondván, hogy a felnőttkorra és a mértékletességre helyezitek a hangsúlyt.
Arra viszont semmiféle garancia nincs, hogy a legalizálás nem csapna át a szélsőségekbe, mint ahogyan történt ez a dohány és az alkohol esetében. (ezt magatok is megerősítettétek) Csak azt sem szabad elfelejteni, hogy mindkettő esetében a fogyasztásuk elterjedése kb. 2000-3000 ill 500 évvel ezelőtt kezdődött, ilyenformán az a jelenkori társadalom számára hagyományosan elfogadottnak tekinthető, mert ennyi időt nem lehet az emberekből ''kinevelni''...
Ezért toleráljuk bizonyos mértékben a fogyasztásukat, de emellett keményen szankcionálva is vannak. A szankciók értelme, eredményessége persze megér egy misét...

Valaki emlegette a hazai kábítószeres statisztikák múltbéli elhallgatását, szépítését.
Mondván, hogy amiről nem beszélünk az nincs - pártállami demagógia...

Erre csak azt tudom mondani, hogy a pártállami cseperedésem alatt nem igazán szembesültem az iskolában vagy a szórakozóhelyeken a droggal ilyenformán kicsi volt az esélye annak, hogy én is fogyasztóvá válok...
Természetesen akkor is léteztek kábítószeresek, de a számuk SZVSZ nagyságrendekkel maradt el a mai adatoktól. Ebben azért hasznosnak bizonyult a ''vasfüggöny''.

A rendszerváltás után ''nagy szabadság'' a drogok szabadságát is hozta, azt viszont nem értem meg, hogy miért majmoljuk a rosszat is a ''nyugattól'', bár ennek a további terjedéséhez a ''gengszterváltás'' utáni társadalmi és szociológiai bizonytalanság kíváló táptalaj volt.

Azt viszont senki se várja, hogy a fű társadalmi ???elfogadottsága??? belátható időn belül megközelíti az alkoholét, dohányét (bár azoké is kétes)

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#359) Kobe válasza HEMP (#355) üzenetére


Kobe
veterán

ha ez megnyugtat, anyai ágon örökölt gerincferdülésem van, ami bár kezelhető illetve pl úszással javítható, nálam pl az állandó hátfájásban jön ki, mégse tekertem soha....
hm...de fura...anyámnak viszont sokkal súlyosabb hátpanasza van, nála kisebb gerinctörést is emgállapítottak, enneke ellenére....ő se tekert soha..- milyen érdekes :)

[Szerkesztve]

(#360) HEMP válasza Kobe (#359) üzenetére


HEMP
aktív tag

Ne haragudj Libria, de nem kívánok tovább vitázni veled, mert veled nem lehet. Ne is írj nekem légyszíves, ha kérhetlek. Köszi és további jó kötekedést!

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#361) Thyb válasza Kobe (#348) üzenetére


Thyb
senior tag

Én is tekerek, most amióta megvan a bringa napi 23 km-t (oda vissza 11,5 km a melóhely) és nem is szivok. Annak ellenére azt mondom, hogy legyen legális a már korábban kifejtett indokokból kapcsolódóan. Ugy gondolom gyermekeimnek nem ugy nyujtok biztonságot, ha mindenáron ki akarják próbálni, hogy annál inkább tiltom, (mert akkor máshol fognak hozzá nyulni) hanem akkor szivják el ott előttem, és akkor tudom, hogy milyen anyaghoz jutottak hozzá. Ha ilyen nevelésben részesited őket akkor sokkal jobban kontrol alatt tarthatod a helyzetet. Ha megtiltom ugy is kipróbálnák. Ismerem az apjukat. :DDD

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#363) dabadab válasza [lAyCsI] (#332) üzenetére


dabadab
titán

Nem akarlak elkeseriteni, de mikor az a generacio kerult hatalomra, amelyik egyetemistakent lelkesen fuvezett, na, pont akkor volt a legdurvabb :) (Torvenyszigoritas, ''aki drogozik, az az ordoggel cimboral'', stb).

DRM is theft

(#364) Kobe válasza Thyb (#361) üzenetére


Kobe
veterán

amint legális lesz, kevesebb érdeklődő lesz, ez tény
az ilyen szubkultúrákra ugyanis jellemző az érdeklődés minden normaszegés esetére, amint legális, elveszti a varázsát....

(#365) Eagl3 válasza Kobe (#364) üzenetére


Eagl3
veterán

Ebben én nem lennék olyan biztos. Viszont mindenképpen diszkrétebb lenne a helyzet, merem állítani, h. kis Országunk is jól járna vele.

(#366) Kobe válasza Eagl3 (#365) üzenetére


Kobe
veterán

gondolsz itta virágzó holland importkapcsolatokra ? :D

(#367) Eagl3 válasza Kobe (#366) üzenetére


Eagl3
veterán

Gondolok itt arra pl., h. a rendőrök nem a füveseket baszogatnák, hanem a kissebséget a piactéren. Nőne a turizmus ;] stb.

(#368) Integra válasza Kobe (#353) üzenetére


Integra
titán

se több, se kevesebb mint amire válaszoltam, ezek szerint sikerült szemléltetnem a lényeget.

csatlakoznék hemp-hez, engem is kímélj meg a reagálásoktól és válaszoktól.
köszönöm
hülye ugyanolyan avatarok... :)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#370) Eagl3


Eagl3
veterán

A lényeg az, h. nem vagy tisztában a témával kapcsolatban, de vért izzadsz az igazadért.

(#371) HEMP válasza Varga Csaba (#358) üzenetére


HEMP
aktív tag

[Ti is elítélitek azt, hogy egy fiatalkorú füvezik, de abban biztosak vagytok, hogy a legalizálás ezt meg fogja szüntetni? Nem fogja! Itt másról van szó: arról, hogy ne csukják be a füvest a köztörvényesek közé egy cigiért, arról, hogy szabályozással elérhető, hogy ne növelje tovább az alvilág vagyonát az illegális kereskedelem, hogy könnyebb a ''problémát'' reálisan szemlélni, mivel felszínre kerülnek a fogyasztók és nem kell bújkálniuk, hogy lehessen megelőző programokat indítani ésatöbbi...

dohány és az alkohol esetében..Csak azt sem szabad elfelejteni, hogy mindkettő esetében a fogyasztásuk elterjedése kb. 2000-3000 ill 500 évvel ezelőtt kezdődött ahogy a marihuánáé is!

Természetesen akkor is léteztek kábítószeresek, de a számuk SZVSZ nagyságrendekkel maradt el a mai adatoktó Elfelejted, hogy akkoriban nem is volt annyi fajta drog forgalomban, valamint, akkoriban mindenki ivott, mert nem volt más. (Kivéve a máktea, és az otthon kutyult heroin - egyetemi előadáson hallottam, hogy ez magyar találmány volt! és ők sem szerepeltek kimutatásokban) Mondjuk nézd meg akkoriban mennyi alkoholista volt és mennyi van most! Arról nem is beszélve, hogy azok a hazugság évei voltak és mindent szépítettek, kozmetikáztak!!!

[Szerkesztve]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#372) Thyb válasza Varga Csaba (#358) üzenetére


Thyb
senior tag

Ugy látom egy konzervativ család szerető emberrel állunk itt szemben. Nos mutatnál nekem olyan esetet, ahol fűtől betépett apa esett neki a családjának fejszével? Nem nagyon emlékszem ilyenre. Ugyanakkor alkohol hatása alatt éves szinten is elég szép számmal található. A kemény drognál más a helyzet. Mondjuk ott sem a családon belüli agresszivitás a jellemző, inkább a függőségben szenvedők rablásra irányuló tettei okozzák az esetek nagytöbbségében előforduló eseteket. Nos, mint már irtam (és mások is felhozták) az iskolákat (főleg a közép) megkörnyékező dillerek sok esetben árulnak átiatatott (szennyezett füvet). Általában valamilyen amfetamin származékot kevernek a fű közé, ami jobban is üt, és gyakoriságtól függően függőséget is okoz a fogyasztók között. Nos amennyiben a legalizálással az ilyen szennyezett cucctól meg lehetne menteni a gyermekeinket (amit szigorral sohasem lehetne hatásosan elérni) akkor én azt mondom tegyük meg. Akiknél mindezek ellenére olyan anyagot lehetne találni, amely nem hozzájuk tartozik, azokat viszont sokkal szigorubban büntetném.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#373) Kobe válasza Eagl3 (#370) üzenetére


Kobe
veterán

a lényeg az hogy az ilyen fatökű lepkevadászok még a poént sem értik, de ez már más tészta :)
és igen, rossz ember vagyok amiért elítélem szegény füveseket...

(#374) brownus válasza Kobe (#373) üzenetére


brownus
veterán

...márpedig ítélkezni csak az úristennek van joga!

(#378) HEMP


HEMP
aktív tag

Aki esetleg nem ismerné Juhász Pétert és kálváriáját: [link] csak egy cikk..

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#380) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Libria, légyszíves fejezd be ezt az általad poénkodásnak ítélt kötözködést. a tegnap megállapított ''moderációs küszöb'' egy részét te adod...

és kérek mindenkit, hogy az alkalmi füvezőket ne azonosítsátok a rendszeres fogyasztókkal, a rendszeres fogyasztót pedig a kőkemény drogfüggőkkel.

(#382) viharhozo válasza Integra (#309) üzenetére


viharhozo
addikt

Elismerem, h az 'en azokkal vagyok liberalis, akik ugyanazt gondoljak, mint en' allapot nalam magas labda.

Azt meg egy masodpercig sem titkolom, mi az allaspontom a kerdesben, litaniakat viszont nem szeretek feleslegesen irogatni. Az un. liberalis szabalyzasra a legjobb pelda a dohanyzas. Hiaba minden erolkodes, onszantabol piszok keves ember teszi le a cigarettat, a fiatalok kozott pedig egyre tobb a dohanyos (mar ha lehet hinni a felmereseknek). Ez szamomra nem azt mutatja, h az egyenre lehet bizni egy ilyen dontest. Illetoleg lehet, de akkor sziveskedjen ennek megfizetni az arat.

Egyebkent tudtommal 18 eves kor felett mindenki cselekvokepes, tehat a fentebb hangoztatott 30 eves korhatar nem jarhato.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#383) viharhozo válasza Thyb (#313) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem meg nem.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#384) Kobe válasza ngabor2 (#380) üzenetére


Kobe
veterán

micsoda sztereotípia, a végén még kiderül én vagyok az első számu közellenség és csak miattam vannak moderátorokra szükség ... ;]

(#385) Varga Csaba válasza Thyb (#372) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Biztosra vettem, hogy az alkohol-agresszió párhuzammal fog valaki példálózni :D :C :C

De,
Mivel én ''családbarát'' vagyok :D, ezért azt szeretném, hogy részeges apuka ha túléli a család az agressziót, hosszú ideig ne legyen képes arra, hogy részegen terrorizáljon, továbbá alkohollal dettó ne kerülhessen kapcsolatba.
(mondjuk elvonókúra-kötelezően!!! zárt intézetben munkaterápiával megspékelve, illetve a nyilvántartott alkoholista ne vásárolhasson sehol alkoholt - DE a hazai viszonyokat ismerve ez tudom UTÓPIA :( :()

HEMP: Látom te tájékozott vagy a kendert illetőleg, segíts légyszíves, hogy a kutatások szerint mikor jelent meg az indiai kender - narkotikumként történő felhasználása Európában? Mert a dohányt és az alkoholt illetően én Európát vettem alapul (hiszen mi is itt élünk).

Ja és magamról csak annyit, hogy dohányzom és alkalomszerűen fogyasztok alkoholt.
(Most akkor kérdezhetitek, hogy akkor mit jártatom a számat :) :) :D )



[Szerkesztve]

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#386) HEMP válasza ngabor2 (#380) üzenetére


HEMP
aktív tag

:R :R
az alkalmi füvezőket ne azonosítsátok a rendszeres fogyasztókkal, a rendszeres fogyasztót pedig a kőkemény drogfüggőkkel Teljesen egyetértek! :R

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#387) Rive válasza enemy76 (#349) üzenetére


Rive
veterán

Nem legalizálásról eset szó, legalábbis részemről, hanem dekriminalizálásról. A fogyasztást pedig nem kis részt pont az növeli mesterségesen nagyra, hogy tilos. Fentebb valahol leírták egy első fogyasztó élményeit a fűről. Elég tipikusnak nevezhetőek...

Az elterelés jelen formájában nevetséges, ez stimmel.

Szerintem az elsődleges tennivaló a dekriminalizálás, az összes drogra. A felszabaduló apparátus rámászhat a nagybani terjesztőkre, meg a keménydrogok árusaira.

A második teendő meg az, hogy bevinni szépen a felvilágosítást az iskolákba. Mer' jelenleg ez ugyanazon a nevetséges szinvonalon megy, mint a szexualitás. Amikor a tanárnéni pipacspirosan nekiáll habogni valamit a felelősségről. Közben meg igyekszik kínosan kerülni mindent, ami esetleg érdekelné a nebulókat. Akik ezt persze rögtön meg is érzik. Olyan hitelesek tudnak lenni az ilyen órák... (Hozzáteszem, a tanárbácsi ál. ugyanez a szinvonal, csak néha a másik irányból...) A drogról dettó ugyanígy megy.

A harmadik meg az elterelés, azaz a fogyasztók kezelésének gatyába rázása. Önkéntes alapon, tapasztalt személyzettel, szenteskedés nélkül.

Aztán csak lesz valahogy, a cigivel meg a piával is csak elvagyunk úgy-ahogy...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#388) ngabor2 válasza Kobe (#384) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem ezt írtam. csak azt, hogy azt olvasd, ami oda van írva, és azt értsd, amit más leírt. se többet, se kevesebbet. lehet, hogy neked ilyen humorod van, de itt nem mindenki vevő rá. és ha miattad lesz bezárva a topik, akkor te leszel a bűnbak.

(#389) Thyb válasza viharhozo (#382) üzenetére


Thyb
senior tag

Igy van, fizesse meg, de miért azzal, hogy sittre vágják? A fű előállitása olcsóbb mint az üzemanyagé, mégis 100x áron adják. El tudod képzelni, mennyi pénz befolyhatna ilyen módon az államkasszába??? ;)

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#390) Kobe válasza ngabor2 (#388) üzenetére


Kobe
veterán

sztem a topic nem miattam lesz bezárva, tekintve az előző topikokat is bezárták egytől egyig ami hasonló témát pedzegetett, pedig ott meg sem fordultam :U

(#391) Kicker


Kicker
senior tag

:Y :Y
bazz elmegyek ebédelni és lám annyit irtatok mint disznó... végig se tom olvasni...

ezért csak egy szöszenetet írok:

alapvetően szerintem itt egy dologról van szó, elférünk-e egymás mellett úgy, hogy nem baszogatjuk üldözzük a másikat gyakorlatilag a semmiért... volt itt szó hogy az adófizetők pénzén kezelik stb... jajj istenkém... a börtöntöltléknek is mi fizetjük a kaját... nem egy olyan élet-halál kérdés ez, csak élni és élni hagyni...


kérem a moderátornál ne húzza ki senki a gyufát... :DDD

libria: kérlek.... neked lehet mind1 a topic sorsa, de azért ne csukasd be please

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#392) kymco válasza Thyb (#389) üzenetére


kymco
veterán

A költségvetési hiány miatt megfontolandó! :D Ezek alapján kellene legalizálni?
Vegyük állami kézbe a prostitúciót is! :D

www.refujvaros.hu

(#393) HEMP válasza Varga Csaba (#385) üzenetére


HEMP
aktív tag

..ha túléli a család az agressziót.. :( Fűvel miért nem történik ilyesmi? Mégis az alkohol a legális...
A kérdésedre nem tudom a választ, de utánanézek, mert engem is érdekelne. Egyébként meg felesleges EU-ra szűkíteni, mert pl. Anglia és Hollandia is itt van, a többi toleráns országot nem is említve.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#394) ngabor2 válasza Kobe (#390) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem a téma miatt, hanem az ilyen ''nektek nem lehet igazatok'' hozzáállás miatt lettek zárva.

nézd át az elejétől. voltak mások is, akik leírták hasonló formában. 1-2 hsz. te viszont folyamatosan írod, kiforgatod a szavakat.

(#395) viharhozo válasza Thyb (#389) üzenetére


viharhozo
addikt

Ketszer annyit is el tudok kepzelni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#396) Eagl3 válasza Varga Csaba (#385) üzenetére


Eagl3
veterán

9.000 éve termesztik külömböző céllal, gondolom szívták is. :)

(#397) Integra válasza kymco (#392) üzenetére


Integra
titán

a prostitúciót már rég megkellett volna oldani, ugyanolyan jogi keretek és szigorú szabályzok között mint a németeknél. de hát itthon akad egy pár buszfejű politikus.....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#398) Thyb válasza Varga Csaba (#385) üzenetére


Thyb
senior tag

Ebből csak ez következett, mert mig te az alkoholt elfogadottnak tartod, addig a füvet, ami jelen pillanatban az eddigi bűneseteket figyelembevéve sokkal kevesebbet ártott a társadalomnak. Biztos vagyok abban, ha megvizsgálod, akkor az is kiderül, hogy mobil telefon végett is több közuti baleset történt eddig mint befüvezett vezető esetén.
Szal az, hogy van valami ami mértéktelenség esetén függőséget okozhat, -mint megannyi más- nem értem ezt a tipusu fellépést. Mint mondtam lentebb, én már régen nem élek vele. Nekem nem kell. De ha valaki hébe-hóba 1-1 spanglit el akar fogyasztani, hát akkor rajta. Tegye azt legálisan vett (nem utsó sorban megadóztatott) anyagból.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#399) Rive válasza Varga Csaba (#358) üzenetére


Rive
veterán

Te hogyan érnéd el azt, hogy a jelenlegi kenderfogyasztók száma stagnáljon és ne növekedjen?
Engem nem érdekel, hogy növekszik-e a fogyasztók száma. Egyedül az érdekel, hogy a fogyasztásból eredő problémák mennyisége mind egyéni, mind társadalmi szinten csökkenjen.
Márpedig a fűvel, mint az alkoholnál alapvetően 'gyengébb' droggal kapcsolatos problémák nagyrészét mind egyéni, mind társadalmi szinten épp a tiltása okozza.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#400) Thyb válasza kymco (#392) üzenetére


Thyb
senior tag

Simán azt kellene, sőtt, arra már van is törvényrendelet, csak nem elég hatásos a karhatalom, hogy az illegális részt felszámolja.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.