Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Kicker válasza Thyb (#248) üzenetére


Kicker
senior tag

ők se merik felvállalni... féltik a poziciót és tudják, hogy mindent el lehet intézni... ez ma MO... a titkoljunk el mindent országa... :DDD

HEMP 250: ez így van... megerősítem...

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#252) HEMP válasza Thomas1 (#246) üzenetére


HEMP
aktív tag

..vagy akár rendőr. Ez utóbbi nem span, csak tudom róla, és igyekszem elkerülni.
:D :D :D ultraLoL

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#253) Thyb válasza #47053824 (#247) üzenetére


Thyb
senior tag

Tudod, a te gyermekeid a te döntésed, a te felelősséged. De mint mondtam, az, hogy keménydrogosokat mutogatsz nekik bent az elvonón, azzal csak megfélemlited őket. Felőllem megteheted, ebbe nekem nincs beleszólásom, de nagyon vigyázz, mert ha átesel a ló tuloldalára, akkor azzal sokkal többet árthatsz mint használnál egy ilyennel.
Én ilyet biztosan nem tennék. Az elvonó nem egy állatkert, ahová elviszem a gyerekeket, hogy megismerjék milyen az állatvilág. Ott embgerek vannak, akiknek van önérzetük (mégha Ők maguk betegek is). Azzal, hogy olyanok akik csak elrettentésre akarják használni őket, nagyon durván megalázod őket. Az én értékrendem a tiednél szerintem sokkal lazább, de sokakat ismertem közülük, és ilyet már csak a rájuk való tekintet végett sem tennék. Persze a döntés ettől még a tiéd.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#254) #47053824 válasza Thyb (#253) üzenetére


#47053824
törölt tag

''Azzal, hogy olyanok akik csak elrettentésre akarják használni őket, nagyon durván megalázod őket.''

Ezzel nem értek egyet. Nem megalázási szándékkal mennénk oda.
Akkor a biztonsági öv nélküli vezetők balesetét se mutogassák elrettentésül, hisz őket is megalázod.
Tudod, hogy tartja a mondás: okos ember más kárán, hülye ember a sajátjából tanul

No de én itt befejeztem, további füstmentes szép napot. :DDD

(#255) tildy válasza Integra (#204) üzenetére


tildy
nagyúr

Anyám a zéró toleranciájával (úgy mindennel kapcsolatban ilyen volt!!! ) annyit ért el, hogy:
-Hazudtam neki folyamatosan , mi van velem, hova megyek satöbbi ..Mert inkább ne tudjon róla, mitn az a pszichikai terror, ami akkor jönne, ha kiderülne hol votlam, mit csináltam, satöbbi
-nem szeretem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#256) HEMP


HEMP
aktív tag

Kis érdekesség: [link] Nézzetek szét rajta, a honlapunk fóruma, kifejezetten a zöldnek szentelve... ;)

Örülük, hogy a totyik megért már több mint 250 hsz-t és minden rendben megy... Kedves Moderátorok, erről beszéltünk... :R
Mennyivel értelmesebb topik, mint a Ki milyen életszínvonalon él, vagy a Kinek miért az a nickje ami...Na, az én nickem vajon miért az ami?? :D :DD

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#257) Kicker válasza tildy (#255) üzenetére


Kicker
senior tag

igen... egy rugalmatlan szülő esete... :(

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#258) Kicker válasza HEMP (#256) üzenetére


Kicker
senior tag

''miért az a nickje ami...Na, az én nickem vajon miért az ami??''

:DD :DD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#259) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

Egyáltalán miről is beszéltek Ti????

Végigolvastam a topikot de nem igazán értem a lényeget...

Ti arról akarjátok a népességet meggyőzni, hogy a fű szükséges, a fű kell???
Nem kellene kriminalizálni a fogyasztóit???
Magyaráztok nekem arról, hogy a fűnek semmi negatív hatása nincs a fogyasztójára?

Ha még igazat is adnék nektek és ''élvezeti cikknek'' definiálnám a füvet akkor is azt kell mondjam, hogy senki sem fog nekem olyan ''élvezeti cikket'' mutatni, ami semmiféle formában nem károsítja fogyasztója egészségét!

Azt szeretnétek, hogy legalizálják a füvet?
Arra hivatkoztok, hogy kellő önkontrollal, felelősségtudattal ''kordában'' tartható a szenvedélyetek?

Saját tapasztalatokból kiindulva mindenféle limiteket határoztok meg, hogy mennyi szerintetek az elfogadható ''heti adag''?

Ahhoz mit szólnátok, ha a jogalkotók mondjuk 30 éves életkor felett engednék büntetlenül a fű fogyasztását, arra való hívatkozással, hogy addigra kerül az állampolgár olyan mentális szintre, hogy ilyen kérdésekben felelősen tudjon dönteni?
A lenne csak a szívás mi?? :C :C :C

Előttetek jópár nemzedék felnőtt úgy, hogy hírből sem hallott efféle ''hülyeségekről'', ti pedig a saját eltévelyedettségeteket akarnátok kiterjeszteni?

Rá kéne jönni arra, hogy a muszlimoknál tolerált kender és hasis fogyasztás csupán a bor tilalmának enyhítése, hogy mégis legyen mivel bódítania magát annak a szerencsétlen ''tevezsokénak''...

Ha ti ilyen normák szerint szeretnétek élni, költözzetek a közel-keletre vagy Hollandiába, ott nem kell keseregni, hogy ''bevitt a rendőr a yardra egy vacak spangli miatt''...

Nézzétek meg, hogy a kábítószer fogyasztásának ''boomja'' mikorra tehető (hippikorszak, 60-70es évek), ti miért akartok beleesni ugyanabba a hibába?
Ti nem életétek meg a vietnami háború borzalmait, nektek nincsenek háború okozta lelki sebeitek amit füvezéssel kellene orvosolni.

Csupán rátok szakadt egy nagy adag szabadság és nem tudtok vele istenigazából mit kezdeni.

INTEGRA: Meg tudnád indokolni, hogy mitől nem lesz 100-as az a gyerek akinek a szülője tiltja és nem tolerálja a füvezést???

Az én álláspontom az, hogy a fű és a kábítószerek fogyasztóit szenvedélybetegeknek tekintem (ha nem azok lennének akkor már leszoktak volna róla) akiknek meg kell adni a lehetőséget a gyógyulásra, de a további új betegek ''generálódását'' tűzzel-vassal megakadályoznám.

Én még hiszek a zéró toleranciában... A birka magyar nem ért a szép szóból.
És ez az élet minden területére igaz!!!
Ha nem kap a pofájára akkor egyből a jogait emlegeti, csak arról feledkezik meg, hogy az egyén jogai nem helyezhetők a társadalom jogai elé!

RENDET SZERETNÉK MÁR VÉGRE!

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#260) enemy76 válasza HEMP (#236) üzenetére


enemy76
csendes tag

Komolyan azt gondolod,hogy akinek probléma a fű azt kórházban találod meg?Rengeteg ember van akinek gondot jelent már a fű,de mivel fizikai elvonási tünetek nincsenek,a kórház és az orvosok nem tudnak mit kezdeni velük.Bevált gyakorlat egyébként M.O-n,ha valami baj van,majd ad az orvos valami pirulát és megoldódik.(gyógyszerfüggőség :) kialakulásának egyik oka).Arról pedig jó néhány kemény függőt megkérdeznék mivel kezdte.Respect azoknak akiknek nem okoz gondot,a fű és megmaradnak ennél,de ha legálissá válna M.O-n,ugrászerűen nőne az egyéb drogok használata is akárcsak Hollandiában.

(#261) HEMP


HEMP
aktív tag

Nem tudom mit is kezdhetnénk MI kicsik, hogy változzon a helyzet idehaza... Mennyire érdekes volt Amsterdamban járni, el sem hittük. Ott tudják az emberek -a füvet nem használók éppúgy-, hogy miről is van szó. Nem kell tartaniuk füves bűnözőktől, füves randalírozóktól stb., mert tudják, hogy a kettő összeegyeztethetetlen: én személyszerint beszívott embert még verekedni, ordibálni sem láttam. Meg kellett teremteniük a szabályozását, feltételeit és kész. Azóta működik...
Magyarországon beszélhetünk -persze, más aspektusból- füves bűnözőkről, mivel a beszerzés+elosztás az alvilág kezén van, sajnos. Ha államosítva lenne a marihuána kereskedelem nem lennének ezen meggazdagodó és egyre erősödő bűnözői csoportok, egyszerűbb és tisztább lenne a beszerzés, a sok ezer füvesnek - egyes vélemények szerint fél millióan vagyunk- nem kellene félve ''bevásárolni''. Arról nem is beszélve, hogy óriásbevétel lenne kis országunknak a jövedéki adó stb..

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#262) enemy76 válasza Varga Csaba (#259) üzenetére


enemy76
csendes tag

Egyetértek veled néhány részletben,de a tűz-vas kicsit erős.A birka magyar helyett már kisbárány korban kellene a gyerek szülő kapscolatban elkezdeni az újabb fogyasztók kialakulását.Mert akár hiszitek,akár nem óriási szerepe van aszülőknek abban,hogy a gyerekből fogyasztó,netán késöbb függő válik.

(#263) Varga Csaba válasza tildy (#255) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Csupán felületesen ismerem az életed fonalát, de azért saját elmondásod szerint te is elkövettél egypár hülyeséget életedben......

Nem érzed mégis úgy, hogy néha az édesanyádnak is igaza volt és jót akart neked, annak ellenére, hogy te nem szeretted?

Esetleg egypár csinn kimaradt volna az életedből, ha hallgatsz az anyukádra?

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#264) HEMP válasza Varga Csaba (#259) üzenetére


HEMP
aktív tag

Huhh, kemény vagy... de megpróbálok minden kérdésedre válaszolni:
Ti arról akarjátok a népességet meggyőzni, hogy a fű szükséges, a fű kell??? :F ezt például hol olvastad?? Nem, senkit nem akarok meggyőzni, nagyon távol áll tőlem.
Magyaráztok nekem arról, hogy a fűnek semmi negatív hatása nincs a fogyasztójára ezt viszont olvashattad volna... El sem olvastad a topikot! :(((

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#265) Kicker válasza Varga Csaba (#259) üzenetére


Kicker
senior tag

''Az én álláspontom az, hogy a fű és a kábítószerek fogyasztóit szenvedélybetegeknek tekintem (ha nem azok lennének akkor már leszoktak volna róla) akiknek meg kell adni a lehetőséget a gyógyulásra, de a további új betegek ''generálódását'' tűzzel-vassal megakadályoznám.''

erre neked is azt mondom mint már valakinek.. azért mert te nem ebben a cipőben jársz, attól még van ilyen, és ne jól van kezelve... akadályozni kell a 18 alattiak (21) a terjedést nem is kérdéses, de nem ilyen módon... nem barbárok vagyunk, nem diktátorok stb... csak ennyiről szól ez a topic... akár tudomásul veszitek akár nem...


nem világváltást akarunk, csak annyit hogy 21század színvonalát üssük már meg... menj vissza az időben 2000 évet... milyen elvek uralkodtak akkor? akkor is voltak tiltások, meg kulturák amelyeken összevesztek a népek... jussunk már el oda, hogy fogadjuk el egymást, és mindenki a saját házatáján sepergessen

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#266) Integra válasza Varga Csaba (#259) üzenetére


Integra
titán

sok gondod lesz neked még a világgal.
no comment.

még valami:
próbálj meg fogalmazni és kevesebb sértést rakni a fogalmazásodba, mert senki sem akarja hogy egy ilyen merő porvokáció hsz miatt zárják a topicot. ha nem tetszik akkor ne írj be, a korlátoltság személyes és alkotmányos jogod, annak is hangot lehet adni. csak nem feltétlen így.

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#267) Rive válasza enemy76 (#260) üzenetére


Rive
veterán

...ha legálissá válna M.O-n,ugrászerűen nőne az egyéb drogok használata is akárcsak Hollandiában.
Ezzel szemben megfigyelt jelenség, hogy a fogyasztás üldözésének hosszú távú moratóriumának eredményeképpen a keményebb drogok fogyasztóinak átlagéletkora növekedésnek indul.
Magyarra lefordíta: kevesebben állnak át a keményebb drogokra, új fogyasztó alig van.

London egyes negyedeiben is és Hollandiában is van erre vonatkozó statisztika. Legalábbis egy vagy két éve még volt. És lusta vagyok minden egyes drogtopik számára újra és újra előkeresni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#268) enemy76 válasza HEMP (#261) üzenetére


enemy76
csendes tag

Most őszintén szerinted Magyarországon minek a feltételrendszere,vagy szabályozása működik megfelelően?Arról nem beszélve,hogy ezután a már nem illegális csoportok,legális cégekként keresnék magukat halálra továbbra is.Vicc.Tényleg aki szívni akar most is teszi,ha meg legálisan akarja tenni járjon sűrűn Amsterdamba,amúgy is szép hely.

(#269) lorcsi


lorcsi
veterán

Erről az egészről egy film jutott az eszembe: Trainspotting
Igaz ott keményebb drog volt, de fű is lehetett volna...

(#270) Rive válasza Varga Csaba (#259) üzenetére


Rive
veterán

RENDET SZERETNÉK MÁR VÉGRE!
Ez is valami betegség lehet.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#271) faster válasza Varga Csaba (#259) üzenetére


faster
nagyúr

Csupán rátok szakadt egy nagy adag szabadság és nem tudtok vele istenigazából mit kezdeni.

Nekem úgy tűnik, hogy te nem tudsz vele mit kezdeni. :P

Én még hiszek a zéró toleranciában... A birka magyar nem ért a szép szóból.
És ez az élet minden területére igaz!!!


Akkor te is egyike vagy a birkáknak, azok meg legelik a füvet, nem szívják, úgyhogy viszlát.

[Szerkesztve]

(#272) HEMP válasza Varga Csaba (#259) üzenetére


HEMP
aktív tag

Huhh, kemény vagy... de megpróbálok minden kérdésedre válaszolni:
Ti arról akarjátok a népességet meggyőzni, hogy a fű szükséges, a fű kell??? :F ezt például hol olvastad?? Nem, senkit nem akarok meggyőzni, nagyon távol áll tőlem.
Magyaráztok nekem arról, hogy a fűnek semmi negatív hatása nincs a fogyasztójára ezt viszont olvashattad volna... El sem olvastad a topikot! :(((
Ahhoz mit szólnátok, ha a jogalkotók mondjuk 30 éves életkor felett engednék büntetlenül a fű fogyasztását, arra való hívatkozással, hogy addigra kerül az állampolgár olyan mentális szintre, hogy ilyen kérdésekben felelősen tudjon dönteni?
Igen, igen. Én inkább ezt szeretném, mint hogy börtönbe zárjanak bárkit e miatt. És nem lenne szívás, mert már 30 felett vagyok, egyébként meg kicsit sértő a stílusod...
Olvass pár könyvet szerintem a témából (pl. A király meztelen) aztán megtudod, hogy nem a hippik találták fel, és az 1960-70 évek amerikája inkább az LSD korszaka volt... Az meg egyenesen hülyeség -már bocs- hogy a vietnámi veteránok a lelki sebeiket enyhítendő szívnának... blődség!
Ha nem kap a pofájára akkor egyből a jogait emlegeti, csak arról feledkezik meg, hogy az egyén jogai nem helyezhetők a társadalom jogai elé! Pont ezen megy a vita: mindenkinek joga van úgy élni, ahogy akar, egyéni szabadságjogomat ne korlátozza semmilyen erő, ha nem veszélyes a társadalomra! Márpedig a fű és a füves nem tartozik ezek közé, ezen megy a vita!
Az én álláspontom az, hogy a fű és a kábítószerek fogyasztóit szenvedélybetegeknek tekintem Kávéval kelők, dohányosok, bort szeretők, sörösök, rágósok, csokifüggők????


És neked is boldog Szenvedélyek napját, mert az ma van! :R

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#273) Integra válasza lorcsi (#269) üzenetére


Integra
titán

már ne is haragudj de ez totál nonsense.
teljesen életképtelen a trainspotting ha a hernyó helyett fű lett volna.
max jól kiröhögték volna a készítőket.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#274) HEMP válasza lorcsi (#269) üzenetére


HEMP
aktív tag

Na lorcsi, ezt vondd inkább vissza... :(

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#275) kymco válasza Integra (#187) üzenetére


kymco
veterán

Ilyet én sehol nem írtam
:)

www.refujvaros.hu

(#276) faster válasza lorcsi (#269) üzenetére


faster
nagyúr

Nekem a sósav jutott eszembe, és az meg például veszélyes, és még az íze sem jó.

[Szerkesztve]

(#277) g4dg3t válasza lorcsi (#269) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Fuvel kapcsolatban eddig csak vigjatek keszult ;)

Trainspotting (v akar a Rekviem egy alomert) osszeegyeztethetetlen a fuvel!

(#278) Kicker


Kicker
senior tag

a hangsúlyra figyeljünk... Varga úr kicsit kemény álláspontja is érthető valahol... persze nem tudok vele azonosulni, talán csak egy ponton... akadályozni kell a terjedést (fiatalok körében)...

igen sok film foglalkozik a témával, a valósággal kevesebb... amit ajánlok az a BETÉPVE Johnny Depp-pel... de az sem egy átlag fogyasztóról szól... pláne nem magyarról... :DDD

illetve mégegy: Supertrooper.. az elején amit levágnak... (egyébként az nem fűról szól)

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#279) Varga Csaba válasza Integra (#266) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Ad 1: Ami neked ''lesz'' az esetleg nekem ''van'', (lehet hogy ennyi idős fejjel neked is meg fog változni a felfogásod) - de a kérdésre nem válaszoltál, pedig kíváncsivá tettél...

Ad 2: A ''kontra'' az szerinted miért provokáció? (Te mellette vagy én ellene)

Ad 3: Ha szerinted valaki aki nem fogyaszt kendert és elítéli a fogyasztás terjedését az szerinted korlátoltnak tekinthető, akkor baj van a szemléletmódoddal.

Ad 4: Világosíts fel légy szíves, hogy a hozzászólásom mely részei voltak sértőek számodra, ha tényleg úgy volt, nem fogok habozni megkövetni Téged....

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#280) ngabor2


ngabor2
nagyúr

csak nem állom meg, hogy ígéretem ellenére ne szóljak bele.

- a thc felezési ideje meglehetősen hosszú, asszem kb. 1, vagy 2 hét. tehát a fogyasztás után hónapokkal is gond nélkül kimutatható, mert benn marad a szervezetben!
- bár fizikai függőséget nem okoz, lelkit azt okozhat. arról még nehezebb leszokni. a lelki függőség a ''gyenge akaratúakban'' könnyebben kialakul, és épp ők szoknak le nehezebben bármiről.
- egy szenvedély''betegség''et miért kell mindig betegségként kezelni, és mindenáron kigyógyítani a benne ''szenvedőt''? lehet, hogy nem szenved, hanem élvezi, és tudja, hogy hol a határ.

(úgy látom, kicsit kezd eldurvulni a hangulat, hogy nem csak a támogatók és a semlegesek vannak jelen, mint tegnap...)

(#281) Kobe


Kobe
veterán

Pont ezen megy a vita: mindenkinek joga van úgy élni, ahogy akar, egyéni szabadságjogomat ne korlátozza semmilyen erő, ha nem veszélyes a társadalomra! Márpedig a fű és a füves nem tartozik ezek közé, ezen megy a vita!


jogod van szívni, csak az a gond hogy állandó potenciális veszély a társadalomra, csak példaképp említenék egy beszívott sofőrt, aki kb ugyanazon a szinten mozog mint a mocsárrészeg sofőr, csak ezekkel az a gond hogy az ilyen minden esetben veszélyt jelent a társadalomra, elvégre pl egy potenciális cserbenhagyásos gázolást amit részeg sofőr vagy beszívott sofőr követ el, nem lehet kiszűrni, mindig van rizikófaktor...csak míg az alkohol esetében könnyebb lépni, pl a slusszkulcsokba épített szonda ami ha jelez, nem indítja a kocsit, stb, addig egy füvestől max annyit kérdezhetsz mielőtt kocsiba száll, mond csak, téptél ma ? és azzal el is van intézve

de én szerény véleményem szerint azon a véleményen vagyok, hogy bármilyen szenvedélybetegséghez vagy függőséghez vezető szerrel csak a gyenge akaratú lúzerek élnek, akik azt hiszik, attól most jobb hogy minden bulin seggrészegre isszák magukat vagy úgy szétszívja az agyát hogy harminc éves korára egy 70 éves leépült nyugdíjas szellemi színvonalán leledzik
fura, az utolsó 8-10 évemet végigbuliztam heti rendszerességgel, kismillió alkalommal voltam megkísértve, mégis nemet tudtam mondani a fűre, a cigire, a partydrogokra és egyéb hasonló holmikra, nem azért mert oylan húdenagyn veszélyes hanem emrt csak kényelmesebb az élet nélküle, nem kell attól rettegnem mikor hívnak be yardra csak szembesítésre, mondjál már pár szót a díleredről, stb. és asszem ez nekem kultúrált társasági alkohlfogyasztással helyettesítve többet ér mint pár álmatlan éjszaka
és akkor a közhelyet is elmondanám, miszerint a fű egyenes út a nehézdrogokhoz, lehurroghattok, de személyes tapasztalat, hogy 100 % ig igaz, unokanővérem füvezéssel kezdte, utána partydrog kisebb adagokban, majd a keményebb partydorogk de az intravénásak kimaradtak hálisten, és akkor, amikor leszokott, bevarrták több mint egy évre dutyiba, holott csak fogyasztó, azzal az indokkal hogy közeli ismeretségben volt egy dílerrel....tényleg megérte a priusz, a megaláztatás, és a pár alált óra, modnjuk dícséretes hogy neki ahsznára vált, az eset óta teljesen más jellem, pozitív irányban

[Szerkesztve]

(#282) enemy76 válasza Rive (#267) üzenetére


enemy76
csendes tag

Az az igazság,hogy mögöttem van egy 8éves drogkarrier,ennek folyományaként ismerek jó néhány szervezetet,és eggyüttműködöm velük bizonyos programokban,ezek (ne vedd sértésnek) nem topikokbol vagy médiahírekből szerzik az infokat.Igen komoly gond Hollandiában a kemény drog más kérdés,hogy ott kissé előrébb tart az a munka amely a potenciális új fogyasztókat célozza meg.Megelőzés,ártalomcsökkentő programok stb.

(#283) brownus válasza HEMP (#272) üzenetére


brownus
veterán

annyit hozzáfűznék, hogy van negatív hatása és nem arra gondolok, hogy a tüdőcskéjét az embernek szétvágja, hanem inkább a környezetedben lévő emberekkel való kapcsolataidra hat ki. vagyis inkább azokkal vagy szívesebben akik szintén szívnak.

A Császár meztelen meg a vadkenderről szól, nem a csajról. ha jól emlékszem...

(#284) Kicker válasza Varga Csaba (#279) üzenetére


Kicker
senior tag

jó ellene vagy, nem is ez agond, de hogyan??? kicsi toleranciával értelmes beszélgetést folytathatnánk... mi is fimona adjuk nem tetszésünket egyes dolgok ellen, légyszi te is ezt tedd... mielőtt herr moderátor a körmünkre koppint...

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#285) Kicker válasza brownus (#283) üzenetére


Kicker
senior tag

én millio ember között megfordulok... semmi ilyen gondom nincs... a kamasz meg amugy is csak a haverjaival lóg...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#286) Thyb válasza Varga Csaba (#259) üzenetére


Thyb
senior tag

Kedves Csaba, elég szórakoztató volt az irásod, annak ellenére, hogy mindvégig olyan ironikusan akartad a dolgokat feltüntetni, hogy az itt az előtted felszóllalókat végig alázza.
Akkor némi válaszadás: a fű nem kell, és nem szükséges. De aki élni akar vele az tegye. Attól, hogy ma MO-on fogható egy rakás pornó csatorna, sokan rá sem néznek ilyesmire, mert nem érdekli őket, ugyanakkor még sincs betiltva.
A fűnek lehetnek mellékhatásai, épp ugy mint a netezésnek vagy a számitógépezésnek, ha nem tartod be a szükséges korlátokat, de ez egyébként sok minden mással is igy van.
Nekem a harminc éves korhatár tökéletes lenne. Amugy mint irtam, 13 évvel ezelőtt elég sokat szivtam, majd abbahagytam és semilyen elvonási tünetem nem jelentkezett. Lehet, hogy csak akarat kérdése, hogy ki mikor teszi le? Vagy ennyire nem bizol magadban és az érintettekben?
Előttetek jópár nemzedék felnőtt úgy, hogy hírből sem hallott efféle ''hülyeségekről'', ti pedig a saját eltévelyedettségeteket akarnátok kiterjeszteni?
Nem tudom, hány éves vagy, de ugy látom te vagy egy kicsit megtévelyedve. Azelőtt is voltak drogok, csak nem verték nagydobra mint a bünözési statisztikákat, mert egy ideológista világot akartak a nép elé tárni, ahol mindenki elégedett, ahol senki sem lázong, gyilkol és drogozik. Mindig is volt. S mint már irtam inkább lássak a fiam kezében két havonta 1 spanglit, mint az arcában életében 1x egy higitóval megtöltött zacsit -ami ellenben a mai fiatalokkal korántsem volt olyan ritka dolog a mult rendszerben-.
És ha arról szeretnél megkérdezni, hogy a fiamat otthon magammal szemben lássam spanglit szivni, vagy kommerc barackpálikás üveggel a kezében az árok parton fetrengve, akkor igenis az elsőt választom.
nektek nincsenek háború okozta lelki sebeitek amit füvezéssel kellene orvosolni.

10 hónap az első vonalban, volt mit felejtenem (bár kitörölni soha nem lehet), de nem azért nyultam a fűhöz, s mint irtam a könnyü drog nem felejtet. Ott sem felejtetett velük semmit, csak a 18-20 éves kölykökben lenyomta a korlátokat, és képesek voltak vigyorogva ölni. A hippy-k nagyrésze pedig soha sem volt odaát. Akkor Ők vajon miért szivták??? Ennek azért nézz utánna.
Meg tudnád indokolni, hogy mitől nem lesz 100-as az a gyerek akinek a szülője tiltja és nem tolerálja a füvezést???
Az ilyen szülők azok, akik ugy birják rá a gyereket, hogy ne menjen le a pincébe, mert ott lakik a mumus meg a különböző gyerekzabáló szörnyek. Az értelmesebb szülő elpakolja azt, ami esetleg felkeltené a gyerek érdeklődését, és leviszi megmutatni neki, hogy ott nincs számára semmi érdekes, igy nem is akar majd többé lemenni. Tudod ez kettőnk között a lényegi különbség, a nevelési módszer.

Az én álláspontom az, hogy a fű és a kábítószerek fogyasztóit szenvedélybetegeknek tekintem (ha nem azok lennének akkor már leszoktak volna róla) akiknek meg kell adni a lehetőséget a gyógyulásra, de a további új betegek ''generálódását'' tűzzel-vassal megakadályoznám

Mint mondtam, 14 éve elég sokat, azóta 3x gyujtottam rá. Ez most akkor szenvedélybetegség szerinted? Tudod, aki tudja mi a mérsékletesség, aki tudja, hogy hol a határ, aki tudja, mikor kell azt mondani hogy elég, annak ez nem jelent gondot. Én 11,5 éve igy tettem le a központi idegrendszer nyugtatókat is. Egy este azt mondtam, NEM, és azóta egyet sem vettem be, pedig lett volna okom. Megtanultam szembenézni a dolgokkal, és azok akik az ilyen zérotoleranciások mint te, pont velük van a gond, mert a gondokat nem megoldani akarják, hanem ráfogni, hogy nincs.

Ha nem kap a pofájára akkor egyből a jogait emlegeti, csak arról feledkezik meg, hogy az egyén jogai nem helyezhetők a társadalom jogai elé!

A társadalom jogrendszerét pedig ugy kell felépiteni, hogy az az egyén jogait, és érdekeit képviselje. Minden egyén tagja a közösségnek, s ha nem a számos egyén jogait képviseled, akkor vajon kiét? Nem a társadalom alkotja az egyének számos gyülekezetét hanem forditva, s a demkorácia nem a társadalmat, hanem az egyén jogait kell, hogy szolgálja. Bizonyos korlátok között, de az egyén számit, mert az egyén alkotja a társadalmat s nem forditva.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#287) brownus válasza Kicker (#285) üzenetére


brownus
veterán

nekem volt

(#288) ngabor2 válasza Kicker (#284) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akik valami ellen vannak, azokra az jellemző, hogy azzal szemben nem toleránsak. ezért vannak ellene...

(#289) Rive válasza Kicker (#278) üzenetére


Rive
veterán

Varga úr kicsit kemény álláspontja is érthető valahol..
Persze. Valahol érthető. Csak épp köszönőviszonyban sincsenek az elérendőnek kikiáltott céljai az eszközeivel. A kemény tiltás addig jó, amíg valamit el akarsz terjeszteni és fel akarod verni az árát. Az égvilágon sehol se sikerült vele észlelhető eredményt elérni.

Ja, dehogynem. Eredmény: egy csomó ártalmatlan marhát sikerült a rácsok mögött végképp kriminalizálni és utána a világra szabadítani.

Van egy vicc - vicc? - miszerint: tudod-e, hogy ki sírta/lobbizta ki USákiában az alkoholtilalmat? Nem? No: hát a maffia.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#290) Kicker válasza brownus (#287) üzenetére


Kicker
senior tag

nem mondo, hogy nem, de szerintem ez kor függő... én még ma iskapom az intelmeket fatertól,, hogy Xel ne lógjak, mert tudja hogy fű vana dologba... de attól még megy az élet munka stb... meg kell tanulni beilleszkedni... ez emberre válogatja...

rive: valahol addig a pontig, hogy fel lehet háborodni de csak okosan...

ngabor: tolerálja azt hogy itt sok álláspont feszül meg és ne szítsa a tüzet..

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#291) HEMP válasza Kobe (#281) üzenetére


HEMP
aktív tag

Természetesen embertől és intelligenciától függ, hogy hogyan élsz a bódító szerekkel. Én sosem ültem még beszívva kocsiba.. Ezt nem lehet kivédeni -mármint az emberi hülyefaktort- de már fűszondák is vannak rendszeresítve a rendőrségnél, úgyhogy idővel ezt is ki fogják szűrni és agyonbüntetni az elkövetőt, amivel egyetértek.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#292) viharhozo válasza Kicker (#284) üzenetére


viharhozo
addikt

Miert kene barkinek is toleralnia azt, amivel nem ert egyet? Melyik az egyszerubb: itthon Hollandiat csinalni mondjuk 100000 ember kedveert, vagy a maradek 9,9M-ot elonyben reszesitve megkerni a tobbieket, h faradjanak at oda?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#293) Kobe válasza HEMP (#291) üzenetére


Kobe
veterán

és te teljesen elképzelhetetlennek tartod hogy befolyás alatt a józan ész ellenére pl kocsiba ülj ? csak mert ugye hallottunk már nagyobb ökörségekről is beszívott emberkéktől, mért pont azt hagyné ki...ok, diszkóbalesetek ritkán fordulnak elő manapság, de akkoris, azt kijelenti hogy csak mert eddig nemc sináltam, akkor ezután sem fogom, hülyeség.....elég ha anyira be vagy szívva hogy pár haver poénból felheccel hogy fogadjunk nem tudsz egy krt se megtenni a faluba vagy mittomén, ésatöbbi

(#294) faster válasza Thyb (#286) üzenetére


faster
nagyúr

Na, asszem eljutottunk oda, mint évekkel ezelőtt a többi kenderes topikban, nincs új fejlemény, mindenkinek nagyon tetszik a mostani állapot, Varga úr meglegeltette a nyájat, mindenki igyon sokat, viszlát.

[Szerkesztve]

(#295) HEMP válasza brownus (#283) üzenetére


HEMP
aktív tag

Igaz, elírtam a címét. :R
vagyis inkább azokkal vagy szívesebben akik szintén szívnak. Hát ezzel vitatkoznék, mert szerintem nem így van. Persze buliban biztosan inkább oda csapódnék.. ;]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#296) tildy válasza enemy76 (#260) üzenetére


tildy
nagyúr

''Arról pedig jó néhány kemény függőt megkérdeznék mivel kezdte.'' Anyatejjel;]
káésőbbi korban pedig alkohollal. Én méhg nem láttma oylan droghasználót, aki soha nem ivptt volna alkholt...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#297) Kicker válasza viharhozo (#292) üzenetére


Kicker
senior tag

ne haargítsatok... én is sok mindennel nem értek egyet, de tolerálom, nem fikázok, nem mondom hogy hülyék vagytok, menjetek más országba... stb.

ez olyan nagy dolog egyeseknek hogy békében élni egymás mellett? sok hülyesége van mindenkinek, ezt miért nem lehet tolerálni??? hmm?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#298) Integra válasza Varga Csaba (#279) üzenetére


Integra
titán

kedves varga csaba,

nem érzek semmilyen késztetést arra, hogy válaszoljak neked, több okból is, de leginkább azért, mert nem akarom hogy felelőtlen kijelentéseket tegyél válaszodban és veszélybe sodort a topic létét vele, melyre gyaníthatólag sokan újra ugranának. az első hozzászólásod elég indokot ad arra, hogy ezt és így gondoljam.
én így nyilvánítok veled szemben véleményt.

legyen szép napod!

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#299) Varga Csaba válasza HEMP (#272) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Az én olvasatomban ami szükséges, azt legalizálni is kell.... (innen a fű szükségessége)

A vietnami veteránok pedig nem veteránként, hanem még ''aktív'' korukban kezdték az ilyesfajta menekülést a háború realitása elől, ahogy tették az a II. VH.-ús kollégáik is...
A háború magyarázat lehet az efféle élethabzsolásra, de jelenleg itt nem dúl háború.

Az egyéni szabadságjogaidat emlegetve, meg felmerül a kérdés, hogy kinek van kompetenciája megítélni azt, hogy a cselekedeted veszélyes é a társadalomra vagy sem...
(kezdjetek népszavazási aláírásgyűjtést)

''Kávéval kelők, dohányosok, bort szeretők, sörösök, rágósok, csokifüggők????''
Ugyan úgy szenvedélybetegek, de nem veszélyesek olyan mértékben a társadalomra, hogy azt komolyabban szankcionálni kellene.
Bár az alkoholizmus szankcionálására átvennék pár ötletet a svédektől (és dettó sz@rnék az egyén szabadságjogaira).

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#300) Kobe válasza HEMP (#295) üzenetére


Kobe
veterán

hááát...velem nemegyszer megesett hogy buli alatt én égtem egy beszívott ismerős miatt a banda többi tagjai előtt...mert ugye aki nem szív az még mindig többség, mint aki csinálja, ergo a kenderbarát lesz a kisebbség, a különc, és hát ugye pl egy 10 fős társaságban a maradék 9 ember nem szívesen hallgatja ahogy szerencsétlen próbál valami értelmeset kinyögni :)
istennek ado hálát amiért az ilyen alakoknak a napokban növekvő társadalmi kivetettsége van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.