Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Thyb válasza Varga Csaba (#493) üzenetére


Thyb
senior tag

És akkor ugye ott vannak még az amerikai és nyugati meg nem nyugati filmek amelyekben ott a drog, hogy ez még csak a látókörükbe se kerüljön, igy mindezek vetitését meg kell szüntetni, na és mennyi nyilvános site foglalkozik ilyesmivel .... A netet ki kell otthonról köttetni
Ja, és a bulvársajtó, na még ott is mimindent hallani a drogokról... hajaj
szal zárjuk le magunkat, és odajutunk mint egyes középkelet ázsiai ország. megállitjuk az életet a fejlődést, mert nem szembeszáltunk a problémával, hanem elrejtettük a szőnyeg alá

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#502) Rive válasza Rive (#494) üzenetére


Rive
veterán

Továbbá. Azt mondod, kerüljük az általánosítást. Ugyanakkor mintha neked magadnak nem menne a differencilát vizsgálódás. Pedig kellene. A füves népség egyáltalán nem csak olyan homogén, jófiúk csapata. Az egy dolog, hogy nagyobb részük minden további nélkül kinövi a húzósabb időszakokat, ahogy a műegyetemesek nagyrészéből se lesz idült alkoholista, pedig. De ott van az a réteg is, aki beállítódásából vagy hátteréből fakadóan ha fűn, szeszen vagy máson keresztül is, de nagy valószínűséggel tovább fog menni.
A kérdéskörhöz hozzátartoznak ők is.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#503) Kicker válasza enemy76 (#497) üzenetére


Kicker
senior tag

nekem akármennyire is tuszkolná akárki elküldeném a... a kokainnal is, max egy fél bogyesz... , nyalás spuri... de nem, nem azt se :DDD

rive: te is megkeveredtél... sok fű.. :DDD

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#504) viharhozo válasza DaSilva (#498) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem az eletkorod miatt nem lehetsz vadaszpilota.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#505) viharhozo válasza Rive (#495) üzenetére


viharhozo
addikt

Altalanos iskolaban nem jarok, dunsztom sincs, mi folyik ott. Az utcan egy idoben plakatoltak, es egyebkent is a tanar es a szulo feladata lenne errol meselni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#506) nbk


nbk
aktív tag

sziasztok,

Rengeteg pro-kontra vélemény hangzott el itt a topicban, egy gondolat jutott eszembe...
10 éve, 17 éves koromban találkoztam elösször fűvel, azóta is néhanapján...
Szerintem a fű legalizálásánál figyelembe kéne venni minden korosztály hozzáállását, mert magamon tudom, hogy teljesen máshogy viselkedtem volna 17 évesen ha legalizálják, mint ha most 27 évesen vehetnék legálisan... Akkor rohantam volna cuccért, téptem volna mint vadálat.... :Y ma már nem olyan a hozzáállásom...
ki tudja hogy alakult volna az életem, ha akkor mindig lett volna füvem... lehet most heroint nyomnék, lehet most alkoholt se innék...
nem egyszerű ez a ''legalise it!''

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#507) Thyb válasza enemy76 (#497) üzenetére


Thyb
senior tag

Nem is mondanék igent, afelől biztos lehetsz. De itt: [link] kifejtettem minderről, hogy mi a véleményem. és szerintem ha a gyerek ki akarja próbálni (na azért nem 12 évesen) akkor azt ne holmi szennyezett anyaggal tegye.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#508) enemy76 válasza Kicker (#503) üzenetére


enemy76
csendes tag

Hamar beleforgatnálak ha a haverom lennél,és eggyütt szívnánk egy ideje. :P

(#509) Kicker válasza Rive (#502) üzenetére


Kicker
senior tag

a kérdés, hogy kinek hogy tudsz jót tenni?

mert akkor vannak a fiatalok, akiket óvni szeretnénk ugye...
vannak a függők akiket gyógyitani akarunk
és a fogyasztók akik nem tartoznak az előző kettőbe...

mondjuk...

ebből a 3ból szerintetek(ha valamit kihagytam akkor tegyétek hozzá) mit csináljunk, hogy senki ne panaszkodjon...

fiatal: hát igen őket óvjuk, ha kipróbálta akkor is eltereljük onnan(én jártam elterésre, hatásos volt)

függők: ugye itt van aki elismer és van aki nem... ő nekik van kezelés

fogyasztók: jelen állás szerint sunyiba otthon, úgyhogy senki meg ne tudja...

látszatra minden rendbe van?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#510) Rive válasza viharhozo (#505) üzenetére


Rive
veterán

Azért nem tudsz róla, mert nincs miről tudnod :( Az utcán már késő, a tanár meg nem fog erről mesélni. Nomeg, ahogy írtam is (#387): egy átlagtanár szájából ezek a témák kissé hiteltelenül hatnak. Illetve ennek megfelelően hatástalanok.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#511) enemy76 válasza Thyb (#507) üzenetére


enemy76
csendes tag

A szennyezett kérdésben igazad van volt próbálkozás,arra nézve ,hamár van szintetik fogyasztás,nem is kevés,és valóban volt sok probléma mindenféle szar bogyóból,mégsem lehetett létrehozni nagyobb partykra mobil vizsgáló labort,olyat ahol megnézik mit vett a paraszt ha már eszi be ne szopja.

(#512) Kicker válasza enemy76 (#508) üzenetére


Kicker
senior tag

tudtam, számíthatok rád.. :DDD

de mellettem már kóláztak, ilonkáztak, ekiztek, spuriztak orrbaszájba... ezekből kispróbát megejtettem, de ennyi, lehetőség a csábítás jelen volt...

gombát is teszteltem, de az nagyon sunyi egy valami... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#513) Thyb válasza nbk (#506) üzenetére


Thyb
senior tag

17 évesen nem kaptál volna. A másik dolog, hogy nem korlátlan menyiségben lenne megengedve. És egy nagyon erős fényképes nyilvántartásnak kellene létrejönnie. Nem is minden gyógyszertár kapna engedélyt, csak a nagyobb központok, amelyeknél rendszeres elszámoltatás lenne az anyagra. Elvonósok, már ilyesmi végett büntetettek, egyéb függő betegek eleve le lennének tiltva. Szal rengeteg szabályozást be lehetne vinni a dologba. Teszem azt, bár vihar korhoz kötötte, mi van akkor ha ez nem kor, hanem iskola függő téma lenne, vagyis az aki főállásban diák az nem juthatna hozzá. Ez szerintem teljesen más szabályozás lenne, hacsak az adott felsőoktatási intézmény ezt nem engedélyezi?

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#514) nbk válasza Kicker (#509) üzenetére


nbk
aktív tag

és akkor jön a közhely: Magyarországon nincs kultúrája...
és ez így van tényleg... kérdés, hogy belevágjunk-e a kultúraépítésba vagy sem...
rövidtávon biztos szarabb lenne, szépen lassan lehetne eljutni egy olyan világba mint hollandia, ahol elfogadott dolog, megfér az alkohol és társai melett, és nem rohan minden tini coffeshopba csakmert legális....
nem tom mi lenne jó, tényleg....

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#515) Kicker válasza Thyb (#513) üzenetére


Kicker
senior tag

ez most akkor számold ki adófizetők pénzén mit jelent... és rájövünk hogy márcsak ezért se fog így lenni...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#516) Kicker válasza nbk (#514) üzenetére


Kicker
senior tag

igen, egyre jobban gyúrjuk a téműt, de nem lehet igazságot kimondani... kulturája van, de mindenkinek más és más... még egy ok az egységesítés ellen...

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#517) Thyb válasza Kicker (#515) üzenetére


Thyb
senior tag

tudod te mennyiben van az előállitás, és mennyiért lehetne árulni??? Mekkora ennek az adó rése???

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#518) Kicker válasza Thyb (#517) üzenetére


Kicker
senior tag

óóó.... igen, erről megfeledkeztem... akkor szólunk fletonak, hogy az államadósság csökkentésére van egy megoldásunk ami még a drog kérdést is orvosolja, embereibb mederbe tereli...

valaki adja meg Fleto számát, elérhetőségét, erről neki is tudnia kell... :DDD

egyébként olyan kormány kéne aki ezt beválallja (ezért szavasztam a SZDSZre, ők esetleg...)

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#519) Rive válasza nbk (#514) üzenetére


Rive
veterán

nem tom mi lenne jó, tényleg....
Szerintem egyszerűen az, ha a fogyasztást megtűrnék, nem büntetnék, és rendes, álszenteskedéstől mentes felvilágosítást szerveznének. Korán. Aztán ki lehetne várni, hogy mindenki szépen hozzászokjon ehhez a nagy és komoly, világrengető súlyosságú lépéshez.

Gondolj bele mekkora durrnás lenne, ha tényleg hallani lehetne valamit a drogról, szexről, piáról a suliban, az erre szolgáló órán. Csomóan belezakkannának. Főleg az idősebbek, ami azt illeti :D

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#520) nbk válasza Thyb (#517) üzenetére


nbk
aktív tag

hát igen, anyagi részével nem lenne gond az tuti...
viszont az olyan erős szabályozásnak nem igazán látom értelmét... fél legális cucc lenne... menne a feketegazdaság....
mert annak kellene igazán aki nem kaphat...
szerintem ez sem a jó megoldás... de nincs ötletem

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#521) Kicker válasza Rive (#519) üzenetére


Kicker
senior tag

szerintem az iskolákat hagyni kéne... jó ott vanak a fiatalok, de akkor szervezzenek egy napot erre, ami sporttal van öszekapcsolva... úgy utáltam az ilyen okításokat... drogról... én többet meséltem volna... :DDD



emlékeztető: topic pörög, mi meg kulturáltan beszélünk... csak így tovább...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#522) enemy76 válasza Kicker (#512) üzenetére


enemy76
csendes tag

Hát igen elég kedves :U .Viccet félretéve,ha szívogatsz lehet olyan cigit tekrni amelybe minimál hercsit teszel,ha sok rosszul vagy tőle,de akinek bejön a fű mint esti lazító az beleeshet a csávába.

(#523) Kicker válasza nbk (#520) üzenetére


Kicker
senior tag

jelenleg is így van... mindenki eléri amit akar, vagy így vagy úgy... de talán az ifjak jobban megértenék azt a rendszert és mire 21 lenne már nem is akarna hozzányúlni, illetve ha előtte kiprobálta és tegyük fel bebukott, akkor meg fiam mehet az elterelésre(nem mint bűnöző) ha mások járhatnak pszichiáterhez, akkor ez is beleférne

enemy: távozz gonossszz... :DDD spurira is könnyű rákattanni.. azt is tettük cigibe (értelme zéró)

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#524) Thyb válasza nbk (#520) üzenetére


Thyb
senior tag

na de ha onnantól találsz valakinél nem legális cuccot azt valóban büntetni kell draco-i sziogorral

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#525) nbk válasza Rive (#519) üzenetére


nbk
aktív tag

felvilágosítás: tudja franc... szerintem kiröhögném magam ha 17 lennék és magam elött állnék 27 évesen és próbálnám elmesélni magamnak, hogy mit hogy kell okosan csinálni, hogy nagy bajom ne legyen, de azért probáljam is ki...
pedig van tapasztalatom...

fogyasztás nem létezik kereskedés nélkül... benne lenne a láncban az illegalitás, ami már rögtön meg is bontaná szép idilli képünket a füfogyasztásról...

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#526) Rive válasza Kicker (#521) üzenetére


Rive
veterán

Az iskolát nem szabad hagyni... Az általános közepén kezdődik minden. Ha sikerül valami hiteleset összehozni felvilágosítás címén.

A hitelesség meg valahol ott kezdődik, hogy nem az oszifő tartja az órát, hanem pl. valami leszokott (kemény)drogos. Az a fajta, aki nem szimplán átbillent a másik oldalra, hanem inkább kinőtte...

Nbk: 17 már késő... nyolc-tíz inkább. Árusítás/illegalitás: ugyan, ennél komolyabb inkonzisztenciákat is kibírtunk már :DDD

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#527) Kicker válasza Rive (#526) üzenetére


Kicker
senior tag

továbbmegyek... családterápia... ez a megoldás... a szülőket fel kell készíteni a gyereknevelés buktatóira, ma a fű is itt van... persze ugye kényszeríteni senkit sem lehet, épp ezért az esélyt kéne megadni ilyen dolgokra...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#528) enemy76 válasza Thyb (#524) üzenetére


enemy76
csendes tag

Miért kellene büntetni a más szert használót?Csak mert más a választott szere.Tiszta butaságokat beszélsz?Milyen alapon döntöd el melyik a károsabb?

[Szerkesztve]

(#529) Rive válasza Kicker (#527) üzenetére


Rive
veterán

Mondasz valamit :) :R

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#530) Thyb válasza enemy76 (#528) üzenetére


Thyb
senior tag

nem az összes drog legalizációjáról van szó, hanem mint a totyik cim is mondja a kenderéről

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#531) enemy76 válasza Rive (#526) üzenetére


enemy76
csendes tag

Alapból nincs is bent tanár az ilyen órán.Nemszabad hogy ott legyen.Tartottam sok ilyet.Ha van bent pedagógus,te beszélsz a diák hallgat.Fél,hogy kitudódik amit nem szeretne.

[Szerkesztve]

(#532) Kicker válasza enemy76 (#528) üzenetére


Kicker
senior tag

a kérdés milyen is az a dracoi szigor? attól függ mit találnak? ha herkát és látszik a tagon hogy függő akkor az csomagoljon az első elvonora... speed, eki, társaik akkor elterelés... ha függ ezektől akkor az első variáns

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#533) kymco válasza DaSilva (#498) üzenetére


kymco
veterán

Ezzel jól megaszontad... Tehát akkor a drogérettséget alkalmassági vizsga előzze meg? :D

www.refujvaros.hu

(#534) Rive válasza Thyb (#530) üzenetére


Rive
veterán

Izé.

Szerintem két malomban őröltök. Egyrészt a legalizáció/kriminalizáció, másrészt a fogyasztás/árusítás témakörében is :)

Saját vélemény: a fogyasztást büntetni egyik szernél sem kellene. De a kemény cuccok árusítóira, csempészőire nagyon erősen rá kellene szállni...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#535) enemy76 válasza Kicker (#532) üzenetére


enemy76
csendes tag

Milyen alapon teszel különbséget?Láttál már durva speedfüggőt? Aki vénásan keni?Nem különb a másiknál!Ilyen alapon megfordítható,aki durva függő beteg,aki csak szívogat az unatkozik,felelőtlen stb...Nem lehet különbséget tenni,legalábbis én így gondolom.És aki a fütől függ?Egyáltalán mit jelent a te olvasatodban az hogy függő?

[Szerkesztve]

(#536) Kicker válasza Rive (#534) üzenetére


Kicker
senior tag

a kérdés, ki zsírozza ezek bejutását az országba??? hogy a bánatba jut be? illetve nehommá nem veszik észre a területi fakabátok, hogy hol van ültetvény... jo mondjuk lehet a föld alatt is, de nem hiszem el, hogy ezt így lehet... illetve pont hogy el tom képzelni, hogy van akinek ez nagyon is jó és szemet huny...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#537) Rive válasza enemy76 (#531) üzenetére


Rive
veterán

Tartottam sok ilyet.
Melyik korosztálynak?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#538) enemy76 válasza Rive (#537) üzenetére


enemy76
csendes tag

Általános 8.oszt.-tól,középiskolákban,ill. egyetemen. Részt vettem pedagógusok képzésén is a témával kapcsolatban,ők voltak alegérdekesebb emberanyag,mind másképp reagált helyzetekre.

[Szerkesztve]

(#539) Kicker válasza enemy76 (#535) üzenetére


Kicker
senior tag

azért mondom, ha függés megállapítható akkor elvono mindegy milyen szer... félreérthettél... sőt én olyat is támogatnék, hogy akit mondjuk egyszer jard elkap (ez már a ''legálkorszakban'' van, de akár most is) akkor annak mondhatja azt hogy kötelezi egy felvilágosító 30 alkalmas beszélgetésre ami egy évig tart... hogy miért jó ez? én jártam, nem csoportosra, bejövős volt... dumált a csaj, tök rendes volt.. és magamtól gondoltam, értékeltem át dolgokat... még egy előny: több dolgozó kéne, tehát új munkahelyek... Fletonak kidogolgozzom a ponos tervet-e topic alapján... :DDD

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#540) Rive válasza enemy76 (#538) üzenetére


Rive
veterán

Tapasztalatok az egyes korosztályokkal? Hozzáállásbeli különbségek?

(Nagyjából sejtem a választ, de kár lenne ezt leíratlanul hagyni :) )

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#541) enemy76 válasza Kicker (#539) üzenetére


enemy76
csendes tag

Amióta ''átértékelted'' a dolgokat azóta használsz?

(#542) Kicker válasza enemy76 (#541) üzenetére


Kicker
senior tag

végülis ja... de akkor volt hogy nemis tom meddig nem, vagy csak ritkán aztán utána kis visszaesés, most ujra minimálisra csökkentve az ilyesmit..... mondjuk nekem megállapította, hogy rossz drogos vagyok, mert nem is annyira vágyom erre, de mégis néha jó.. :DDD mert a jó drogos az mindig mindenkor...

ja az értékrendem sokkal jobb lett és sokat javíitott dolgokon, nem csak drog terén..

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#543) enemy76 válasza Rive (#540) üzenetére


enemy76
csendes tag

Korosztályonként változik,sőt iskolánként,más és más tapasztalatok.Tudom most faszán kikerültem a választ,de ez egy hosszabb léptékű dolog,este ha még pörög a topik belemehetünk,de munkahelyről csak rövidben. :DDD

(#544) enemy76 válasza Kicker (#542) üzenetére


enemy76
csendes tag

Nem kell igazolnod magad :DDD .Mármint önigazolás.Hát igen de mégsem..... ;] .

[Szerkesztve]

(#545) HEMP


HEMP
aktív tag

A lényeg, hogy egyből, rövidúton bevezetni azt, ami ma a hollandoknál működik az öngyilkosság lenne a felnövő generáció számára a nem létező kender-kultúra miatt.
Azonban dekriminalizálni kell, szabályozni, törvények közé szorítani kell: vegyék ki a csekély mennyiségű birtoklást és a fogyasztást a btk-ból, hogy aki szeretne továbbra is élhessen vele szabadon. Bár a megszerzése még így is törvénytelen lenne... Terjesztői hálózat?? Állami vagy magánkézben? A legjobb az lenne, hogy a terjesztés továbbra is maradna illegális, viszont ha otthon nevelgeted a növényt és azt, a lakásodon szívod az legális.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#546) HEMP


HEMP
aktív tag

Több mint 500 hsz 1 nap alatt, szerintem ez rekord! :C Az?

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#547) DaSilva válasza viharhozo (#504) üzenetére


DaSilva
senior tag

szavazni sem az életkor miatt nem lehet 18 alatt, hanem valami más miatt, aminek az életkor egy jó mérőszáma. Legalábbis ez lenne az ötlet.
de ha ragaszkodsz ehhez, akkor aszondom, egy csomó ideig nem mehetek még nyugdíjba, pedig teljes meg egyenjogú vagyok micsodadologez.

huss, fohászom száll feléd

(#548) enemy76 válasza HEMP (#546) üzenetére


enemy76
csendes tag

Nemtom de nagyon pörög. :Y Ez is azt jelzi,hogy nagyon nagy az érdeklődés a téma iránt.

(#549) Sianis válasza enemy76 (#548) üzenetére


Sianis
addikt

vagy csak mindenki szeret hsz-t gyűjteni.... :o

nem jó az ilyen pörgős topic, mert abszolút nem lehet követni, én meg nem fogok napi 2-300 hszt elolvasni

[Szerkesztve]

(#550) HEMP válasza Sianis (#549) üzenetére


HEMP
aktív tag

Ha benne vagy és követed folyamatosan, akkor olyan mintha közösen beszélgetnétek, és az jóóó. Egyébként időrabló, ma délelőtt én sem nagyon dolgoztam semmit! ;) A hsz gyűjtésre meg inkább alkalmas a ''Ki milyen életszínvonalon él?'' és társai topik... :P

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.