Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Integra válasza Thyb (#597) üzenetére


Integra
titán

asszem a hollandoknál is fizikai paraméterek vannak megadva, hány tő, milyen magas, milyenát mérő etc..
különben is 5 hektár minőségi zöld előállítása elég nehéz:)
honnan szedsz annyi meleget, vörös lámpát, szél és hővédelmet?! milliárdos beruházás :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#602) Integra válasza Kicker (#600) üzenetére


Integra
titán

és ami nagyon fontos: magának nem fog ócska esetleg veszélyes minőséget termeszteni, hanem odafigyel rá.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#603) Thyb válasza Kicker (#600) üzenetére


Thyb
senior tag

paprikát is tudna mindenki termelni az erkélyen -mármint akinek van- mégis az őstermelőktől veszi mindenki mert nem akar vele bajlódni

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#604) Rive válasza Integra (#602) üzenetére


Rive
veterán

A fű esetében pont majd' mindegy, hogy ki mit termeszt vagy vásárol. A minőség kérdése szinte csak a kémiai, vagy keverve forgalomba hozott szereknél igazán kényes...

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#605) Integra válasza Thyb (#603) üzenetére


Integra
titán

hááát, nekünk paradicsom van a parányi kertünkben, mert ha már mindenhol rosszat kapni, még a piacon is, akkor talán amit magunk termesztünk csak nem lesz olyan rossz:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#606) Thyb válasza Integra (#605) üzenetére


Thyb
senior tag

és a többi dolog ami a konyhára kell?

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#607) Integra válasza Rive (#604) üzenetére


Integra
titán

háááát, azért van különbség gaz meg fű között.
mert néha amit fű név alatt adnak el egyesek.. életük végig azt etetném velük

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#608) Integra válasza Thyb (#606) üzenetére


Integra
titán

azokból még kapni a szombati piacon finomat szerencsére
de a minség egyre rosszabb sajnos:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#609) Thyb válasza Integra (#607) üzenetére


Thyb
senior tag

én azt mondom a termesztés jogát adjuk át az államnak. Nem rossz bevétel lenne, és szépen gyarapodna az államkassza is. Ráadásul igy szerintem hamarabb bele is mennének.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#610) Rive válasza Integra (#607) üzenetére


Rive
veterán

Bocs, de szerintem a drogpiac védelme csak életveszélyt okozó szereknél állami feladat. Hadd ne kelljen már állami kezességvállalást csinálni a fű minősége miatt :))

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#611) Integra válasza Thyb (#609) üzenetére


Integra
titán

azt nemtom hogy kint a saját fogyasztásra való termesztést hogy adóztatják meg, de szerintem arra is van adó, majd megkérdezem, van kint egy cimbora, 25 éve kint él, eléggé vágja a témát, ő rákos volt és szívogatott a kórházban meg sokat nevetett, és kigyógyult, pedig kőkeménye chemot kapott, az orvosok rég feladták. ő meg csak szívogatott és nevetett, aztán egy nap felállt és az orvosok hazaengedték.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#612) Versus82 válasza Integra (#611) üzenetére


Versus82
aktív tag

erre van valami tudományos magyarázat is vagy ez csak ilyen egyedi eset?

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#613) enemy76 válasza Thyb (#609) üzenetére


enemy76
csendes tag

Gyurcsány,Kóka,Kuncze,Orbán stb.,egy virágos VW buszban vigyorog,make love not war,miközben körbejárják az ültetvényt. :DDD ;]

(#614) kymco válasza Integra (#593) üzenetére


kymco
veterán

Néha az az érzésem, hogy összekeversz valakivel... :)
Van olyan vélemény, de inkább közhely, hogy minden mértékkel jó..... én meg úgy gondoltam, hogy a mérték is fontos, de fontosabbak az okok és a célok...
És ez nem volt egyértelmű az eddigi hsz-ok alapján....
A zérótoleranciát nem is említettem.... max 300 hozzászólással ezelőtt, akkor is csak példálózva.... :)

www.refujvaros.hu

(#615) Thyb válasza enemy76 (#613) üzenetére


Thyb
senior tag

Na igen, most az uj törvénnyel megvonták tőllük a tömegközlekedésio támogatást, a következővel pedig már repülhetnek is :))

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#616) tiv61us


tiv61us
őstag

ahh mar megint sok a laikus velemeny, mar sorry

meg hogy nincs minosegbeli kulonbseg a fuben? ugyan

eltereles, meg utogondozas? hat engem ne tereljen el, eppen arol van szo, hogy sokan legalissa akarjak tenni/en nem biztos?/
az eltereles ott van, mikor korbe megy a spangli es mar a veget jarja, akkor ki akarnak hagyni a korbol
az utogondozas ertelmezhetetlen, miert kellene utogondozni?
meg a lozungok, hogy minek, meg a csaladi hatter, meg problemak feloldasa
loxart
osszejovunk 5-6-an sutunk fozunk, korbemegy a duda, mindenki happy /annelkul is az, de igy mas:)/ megvitatjuk a vilga nagy dolgait, rohogunk aztanmegeszunk 2 mazsa csokit 3 vodor jegkremet, es reggel kipihenten ebredunk, nincs semmi problemank nem valami ellen megy... hoy elhagyott a csajom vagy vert az apam, vagy eletunt vagyok mert nincs melom
pias partinal ez altalaban ugy zajlik hogy ketten osszeverekednek egy elterul 1 behany a szoba kozepere
szoval hagyjuk a kozhelyeket ha lehet

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#617) Rive válasza tiv61us (#616) üzenetére


Rive
veterán

meg hogy nincs minosegbeli kulonbseg a fuben? ugyan
Nem erről szólt a fáma. Hanem arról: a fű minőségével törődni ugyan állami feladat-e vajon?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#618) tiv61us válasza Rive (#617) üzenetére


tiv61us
őstag

ha legalissa teszik /amit nem hiszek/ akkor igen, a minosegellenorzesre meg vannak a megfelelo szervek

ez tiszta, de a kendermag, ahogy olvasom, az utobbiert kuzd

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#619) Rive válasza tiv61us (#618) üzenetére


Rive
veterán

Van ugye három fokozat (a jelenlegin kívül). Fogyasztás dekriminalizálása, legalizálás, jövedéki körbe vonás.
Egyelőre itthon csak az első reális :)

Ui.: kendermag: egészségükre :D

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#620) Thyb válasza Rive (#617) üzenetére


Thyb
senior tag

nemcsak az, hanem az otthoni termesztést és annak fogyasztását mennyire kell szigoruan venni, törvényáltal szabályozni
ha most erre az államra rászabaditod az otthoni szabad termesztést, akkor nem kizárt, hogy olyan botrányos vége lesz mint anno a privatizációnak
nincs kultura, az emberekben nincs mértékletesség, sok idő kell még ahoz eltelni, ha valamit fogyasztásra is engedsz, hogy kialakuljon egy bizonyos határ az emberekben. Vagyunk/vannak akik érettek, és tudják, hogy hol kell megállni, de a nagytöbbség még nem ilyen. Ha igy szabadjára engednéd, akkor tényleg ott a rizikó, hogy sokan válnának záros határidőn belül függővé. Mint azt már irtam, adott menyiség fényképes igazolványra gyógyszertári nyilvántartás alapján. Egyenlőre én ennyibe mennék bele. Majd pár év mulva, ha kialakult a használat kulturája, és mindenki tudni fogja, hogy OK-s ennyi, és akkor itt meghuzom a határt, akkor majd beszélhetünk otthoni termesztésről is. Addig szerintem nem.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#621) tiv61us válasza Thyb (#620) üzenetére


tiv61us
őstag

akkor alkoholt is gyogyszertari nyilvantartas alapjan szolgaljanak fel
mivel ott tenyleg aranylag gyorsan fuggoseg jon letre mig a funel nincs ilyen

a hatar meg van a funel, azt erzed es kesz
az alkoholnal nincs meg, tudod mennyien halnka meg alkoholmergezesben, a sima hosszantarto hatas miatti halalesetekrol nem is beszelve?
na probalj mariuana mergezest kapni

egyebS-t tenyleg nem ertem mi koze a fuhoz a gyogyszertarnak?

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#622) brownus válasza tiv61us (#616) üzenetére


brownus
veterán

jaja

Thyb: és ne felejtsük el azokat akik nap mint nap nyugatotókon élnek( és még isznak is rá!) de hát a gyógyszer biznic is kurva nagy ugye...

[Szerkesztve]

(#623) Thyb válasza tiv61us (#621) üzenetére


Thyb
senior tag

te érzed a határt, érzem én, és azok akik már régóta csinálják.
igen, sajna az alkohol mint tegnap irtam sokkal több gondot okoz a társadalomnak (legalább is a miénknek) mint a maris, de szerintem egy korlát nélküli dologba ugy sem mennének bele igy első körben. Ezért olyan megoldást kell találni, amelyre mindenki rábólinthat, de legalább is a honatyák 2/3-a.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#624) Thyb válasza tiv61us (#621) üzenetére


Thyb
senior tag

ha a hangulatjavitó szarokat ott árulják, akkor kb egy kategóriába sorolható velük

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#625) zsiga667 válasza Thyb (#623) üzenetére


zsiga667
addikt

A fűnek épp az az előnye az alkohollal szemben hogy nem igazán lehet túladagolásról és halálos adagról beszélni, míg én pl. 1 liter rövidtől meghalnék.

(#626) tiv61us válasza Thyb (#623) üzenetére


tiv61us
őstag

nana!
en nem mondtam, hogy fogyaszto vagyok! ez itt is szigoruan tilos
ha realisan nezzuk akkor semmi esely a legalizalasra, es lehet jobb is igy
de hozza kell tenni struccpolitika, mert aki akar igy is hozzajut
a dekriminalizalas asszem reszben megtortnt, mar nem olyan veszes a helyzet mint 2000 kornyeken
a problema egyelore kezelhetetlen, kizart hogy meg egy elvezeti cikket raszabaditanak az orszagra
raadasul eloszor kezelni kene a szintetikus drogokat, magyaran teljesen megszuntetni, ami lehetetlen
sokan azt kepzelik a fu az kapudrog, ami egy baromsag
aki kokozik vagy heronra megy, az megteszi akkor is ha soha nem latott meg fuvet sem

a hangulat javito anyagok szintetikus szarok, a fu meg Isten ajandeka vegulis:)


[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#627) Thyb válasza zsiga667 (#625) üzenetére


Thyb
senior tag

viszont a valóban tartós és intenziv használattól hamarabb léphet fel függőség mint az alkoholnál

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#628) Rive válasza Thyb (#627) üzenetére


Rive
veterán

Bocs, de ez is meglehetősen sántít. Fizikai függőség nincs. A nem fizikai meg nem kifejezetten a fű hatása.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#629) tiv61us válasza Thyb (#627) üzenetére


tiv61us
őstag

ez meg nem igaz

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#630) zsiga667 válasza Thyb (#627) üzenetére


zsiga667
addikt

Valóban rövidebb idő alatt alakulhat ki függőség, de jóval enyhébb mint az alkohol esetén.

(#631) Thyb válasza Rive (#628) üzenetére


Thyb
senior tag

ismerek egy veszprémi skacot aki valóban nem nyul keményhez, viszont napi 4-5-t elfüstöl. Itt lakik koleszban és csak bukdácsol évek óta. És ezt mpstmár nem passzióból teszi, abban boztos lehetsz. Épül lefelé folyamatosan.

Tiv: álj neki és nyomd le te is 2 évig a napi 4-5 spanglit. Higgy nekem rákattansz te is, mint kecske a sóra.

[Szerkesztve]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#632) MarKoo


MarKoo
őstag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy tudna valaki mutatni olyan eseteket, amiben bizonyították, hogy a fű igen is függőséget okoz??
Oké hogy a lejárató filmekben csak olyanokat látni, hogy csávókám ül egyedül a sarokban, egy szál joint társaságában és néha néha felröhög, vagy kipotyog egy-két könnye? De láttam már olyat is, hogy a kisfiú egyedül maradt a suliban, mert az apja otthon beszívott, és nem tudott érte menni... és még sorolhatnám... Viszont ezek megrendezett ''reklám''filmek, és szerintem senki se tudna élő példával előrukkolni, hogy itt van Kis Pista és nem tud fű nélkül élni, mert rászokott.

Az nyilván megkajálja az ilyen dolgokat aki még nem próbálta, de aki ennek ellenére kipróbálja, az rájön, hogy mégse olyan rossz, mint ahogy azt egyesek állítják. Félre ne értések, nem azt mondtam hogy tessék kipróbálni most azonnal, csak annyit, hogy ne legyenek előítéleteink egy olyan dologgal szemben, amiről nincsen saját tapasztalatunk, és ami a legfontosabb azt se kell elítélni aki nem rendszeresen, de néha napján kenderhez nyúl (nem feltétlen rossz drogos...) Ne rosszabb mint az alkohol, sőt...

(#633) Rive válasza Thyb (#631) üzenetére


Rive
veterán

Épül lefelé folyamatosan.
Ha abbahagyná, akkor sem kellene komoly (fizikai) elvonási tünetekkel számolnia. Nem fizikai okok miatt szív, nyugodt lehetsz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#634) tiv61us válasza zsiga667 (#630) üzenetére


tiv61us
őstag

de nincs fuggoseg azon kivul, hogy ha jo volt a dolog legkozelebb is szivesen csinalod
de ha nem jutsz hozza nem lesznek elvonasi tuneteid, nem remegosodsz be mint hernyonal, vagy alkoholnal, lehet kicsit idegesebb leszel, hogy de jo lene mar egy spangli, kb. mint mikor egy lancdohanyosnak elfogy a cigije

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#635) Rive válasza tiv61us (#634) üzenetére


Rive
veterán

kb. mint mikor egy lancdohanyosnak elfogy a cigije
Kevesebb. A cigi komoly fizikai függőséget is okoz.
Ez inkább olyan súlyú, mint amikor a megszállott nassoló hirtelen rájön, hogy nincs otthon se pattogatott kukorica, se sör, az esti meccs meg fél perc múlva kezdődik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#636) zsiga667 válasza MarKoo (#632) üzenetére


zsiga667
addikt

Ugyanúgy függőséget okoz mint minden ami jó érzést kelt az emberben. Csoki, kávé, alkohol, fű, heroin, vagy akár az adrenalin (gondolj csak az extrémsportokra vagy akár a PC-s FPS-ekre) ilyen szempontból teljesen ugyanaz. Az már egy másik kérdés hogy melyik alakít ki testi függőséget is emellé a lelki megszokás mellé, és milyen erőset. Mert míg ha a füvezést akarod abbahagyni, max pár napig/hétig néha szar kedved lesz amikor eszedbe jut hogy de jó is lenne most betépni, addig a keménydrogok esetében fizikai fájdalmaid vannak akár heteken át ha nem kapsz anyagot.

#634: Pontosan. :R

#635: Vagy inkább pl. Esmeinnek leáll a netje és nem tud Warcraftozni. :DDD

[Szerkesztve]

(#637) Thyb válasza Rive (#633) üzenetére


Thyb
senior tag

Egy ilyen hosszu öntompitást, ha fájdalom nem is kisér és nem a fizikai kin az ami visszaszippant az anyaghoz, lehet hogy egy ugyanolyan hosszu pszichológiai kezelés tud csak kiváltani, mint az elvonó. A függés nem csak a fájdalom küszöb szintje határozza meg, hanem az ami valakit valaminek a rabjává tesz. A megrögzött szerencsejátékosok sem éreznek fájdalmat, mégis el vannak borulva, dekoncentráltakká válnak stb.
A valamitől történő függés nem csak a fizikai fájdalom megnyilvánulásában áll.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#638) tiv61us válasza Thyb (#631) üzenetére


tiv61us
őstag

ismertem egy sracot aki aki napi 1 liter vegyeset ivott meg, es 2 ev mulva meghalt
extrem peldak mindig vannak es bar nem ketelkedem a szavadban, de egyedul napi 4-5 spanglit elszivni az nem eletszeru mar csak azert sem, mert jot lehet tole aludni...
szoval extem peldakal lehet riogatni
ha most fuellenes lennek akkor mondhatnam, hogy ismertem valakit aki fuvel kezdte es most heroinozik
stb
nem ez a lenyeg

Thyb allj neki es nyomj le napi 5 doboz cigit es 2 liter tomenyet, nem rakattansz, hanem meghalsz
eztrem a peldad, es kicsit hihetetlen

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#639) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Az egyik cimbim teljesen leszázalékolták, mert 14 éves kora óta folyamatosan füvezett 10 éven keresztül. Teljesen leépült szellemileg a srác. Nem kívánom ezt senkinek. Nem igaz, hogy nem lehet rászokni, mert az előbbi példa is mutatja, hogy igenis rá lehet.
Persze azzal nincs gond aki hébe-hóba elszív egy-egy spanglit, de semmiképp ne váljon napi rutinná a cselekmény, mert az súlyos problémákhoz vezet. Én 3x szívtam, de nem voltam igazán érte oda, mert mindig kicsit féleltem, hogy mi van, ha elkapnak és sajna ez negatívan hatott :B .

Resistencia eterna

(#640) nbk


nbk
aktív tag

''mivel ott tenyleg aranylag gyorsan fuggoseg jon letre mig a funel nincs ilyen''

ez hülyeség... Nekem is vannak fűfüggő barátaim... Társadalomba többé kevésbé beilleszkedett emberek, dolgoznak, élik életüket, de a fűtöl nem tudnak elszakadni. Emiatt néhe kissé antiszociáliasak, de nem vészes az életvitelük. Viszont azért minden nap kell tekerni 1-2-3-4-5 cigit... és próbálták abbahagyni...
Létezik fűtöl függőség és könnyebb ráakadni mint az alkoholra, viszont közel sem annyira egésségtelen.

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#641) MarKoo válasza zsiga667 (#636) üzenetére


MarKoo
őstag

Köszönöm, hogy kijavítottad a fizikai függőséget. És abban igazat adok, hogy a PC-s FPS-ek kemény függőséget okozhatnak. Tapasztaltam saját bőrömön is, hogy mekkora függő lehetsz a géptől és mennyire vágyhatsz arra hogy játsz, de véleményem szerint nem állandóan, csak bizonyos esetekben.

(#642) Kicker válasza tiv61us (#638) üzenetére


Kicker
senior tag

Osztom a véleményt... kiragadni lehet ezt is azt is... de egy kis bizalom kéne, és elhini hogy nem ez a jellemző...

emberre válogatja.. de ennyi erővel a fókuszból is táplálkozhatnánk és az alapján azt mondani, hogy a magyarok mekkora álatok... :DDD

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#643) enemy76 válasza tiv61us (#621) üzenetére


enemy76
csendes tag

Folyton az alkohollal takaróztok.Az is drog,a legkeményebbek egyike,de annyira régen elfogadott része az életnek,hogy nem lehet kiirtani.Nehogy már még egyet legalizáljunk.Te itt élsz Mo.-n?

[Szerkesztve]

(#644) tildy válasza enemy76 (#643) üzenetére


tildy
nagyúr

De , ki lehet:) Mindent meg lethet oldani, csak akarat kérdése:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#645) Thyb válasza tiv61us (#638) üzenetére


Thyb
senior tag

amikor először hallottam nekem is az volt. mint irtam én valaha elég sokat nyomtam az egyik haverral, aki festő volt és napi 1 általában le is ment, majd utánna visszafogtuk már a végén, de kb egy évig ez rendszeres volt. Aztán kikerültem a társaságból és 8 évvel később gyujtottam rá megint, majd rá egy évvel egyet és utánna 2 évre rá. Azóta nem is kivánom. Intraverdált létemre csak a fáradtságot és az akkori pillanatnyi rossz hangulatomat erősitette fel, másnap reggel megy ugy ébredtem, hogy az este lenyeltem a szaharát. 2 liter vizet lenyomtam a kiszáradt torkomon. Nem kivánom és nem is szándékozom sokat fogyasztani. Ugyanakkor a srácot láttam és hidd el nekem, pszichikailag ugy rá volt kattanva, hogy koppant az állam. Lehet, hogy jellem függő is a téma, de ha nem láttam volna akkor most nem ecsetelném.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#646) nbk válasza enemy76 (#643) üzenetére


nbk
aktív tag

na jó, szerintem legyen illegális az alkohol is és punktum, topic zárolható :D

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#647) Kicker válasza enemy76 (#643) üzenetére


Kicker
senior tag

maradjunk abba, hogy nem legalizálják, de nem büntetik, hanem elterelés lép életbe... ami már jelentős előrelépés lenne... homokba dugjuk a fejünket? inkább ne..

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#648) HEMP válasza Thyb (#631) üzenetére


HEMP
aktív tag

Én is ismerek egy vp-i arcot, aki 4, de inkább 5 éve tekeri a jót szinte mindennap, persze nem grammokat -1g elég neki 1 hétre-, okosan, laza cigikkel. Nagyon rendben van, vezető beosztásban stb... Szerintem nincs leépülés, de leírtam a topik elején is, hogy mik a káros hatásai, tapasztalatból. :R

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#649) tiv61us válasza enemy76 (#643) üzenetére


tiv61us
őstag

en semmivel sem takarozom draga baratom
ez egy vitatopik, ha olvastal volna tudnad, hogy nem otthon elek, de eltem otthon par evtizedet
ha olvastal volna azt is tunad, hogy nem vagyok a teljes legalizacio partjan, es ha olvastal volna azt is tudnad, hogy pont felvetettem en is, szukseges-e meg egy plussz elvezeti szert bevezetni
namost mivel vitatopik en igyekszem mindket oldal velemenyet felsorakoztatni
igen a fuvesek egyik fo erve, hogy a sokkal karosabb alkoholt meg lehet venni korlatlan mennyisegben es idoben, mig a fuert sitt jar
ennyi

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.