Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Thyb válasza HEMP (#648) üzenetére


Thyb
senior tag

Én a legalizálás mellett vagyok, erről már tegnap kifejtettem a véleményemet. Ugyanakkor az otthoni termesztést, a nem hivatalos körülmények között történmő értékesitést nem támogatom. Akinek ingere van hozzá az gyujtson rá.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#652) tiv61us válasza nbk (#640) üzenetére


tiv61us
őstag

pont ezt mondom, haggyuk mar ezt a napi 5 spanglit....
meg a peldakat
amugy latod illegalisan elszivja a napi 5 spanglit, amit tovabbra is ketlek
akkor miert ne legalizaljak?
tobbszor nem irom le: nem vagok a legalizacio mellett de a masik oldal erveit kepviselem ebben a vitaban
legjobb lenne ha az emberiseg enm ismerne a szeszt a cigit es a drogokat
mindjuk ez sem biztos, mer akkor lehet nem lett volna olyan jo pl a rock zene:)

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#653) enemy76 válasza tildy (#644) üzenetére


enemy76
csendes tag

Ezt hogy érted?Véleményem szerint az alkohol több gondot okoz számszerűleg mint a fű,ebben igaza van mindenkinek.Pontosan azért mert legális,könnyű beszerezni stb.Társadalmilag elfogadott,pl. aki betépve tompa az rohadt drogos féreg,ha valaki bebaszott,majd holnapra,kialussza megiszom én is a magamét felfogás.Itt sem a társasági ivókkal van a baj hanem akik elvezyíitik a kontrollt,a zözinél sem az alkalmi használattal van a baj.Képzeljük el ha az italpolc mellet szabadon vehetne füvet bárki.Életkor határ?Pia,cigi esetében is van,menjünk csak el mondjuk 15-16 ,vesek által látogatott szórakozóhelyekre pl.E klub :DDD ,nézzünk körül.

(#654) Thyb válasza Kalandor (#650) üzenetére


Thyb
senior tag

ja, majd ha a templomban a pap a mise bor helyett spanglira gyujt, és rákezd, hogy ''Szeressük egymást gyerekek...'' , na majd akkor eljön az idő, hogy legalizálva lesz ez is. ;)

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#655) nbk


nbk
aktív tag

szerintem esso mint száz, senki nem tudná megmondani mi lenne ha legális lenne a fű.... a két szélsőséges helyzet, hogy semmi nem változna vagy hogy minden kölyök rohanna kipróbálni mert szabad...
szerintem kettő között lenne a valóság, de nem lehet tudni hol... mittom én, nemérdekel, tekerek egy cigit és majd csak lesz valahogy :D
(na ez amikor antiszoci vagyok a fű miatt, lehet példálózni :) )

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#656) tildy válasza enemy76 (#653) üzenetére


tildy
nagyúr

Úgy Értem, hogy tőlem akár be is tilthatják az alkoholt a cigarettával együtt. Nem fogok könnycseppet hullatni utána.
Erre értettem, hogy akarat kérdése megtiltani valamit. Itthon is be lehetne tiltani az alkoholt, ha valaki(k) akarná(k).
Értelme nem lenne sok, ahogyna jelenlegi zöldpolitikának sincs.. Szvsz.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#657) Rive válasza Thyb (#637) üzenetére


Rive
veterán

A fizikai és lelki (nevezzük így) függés között azért vannak komoly különbségek. Az előzőnél az is komoly gondban van, aki tényleg le akar szokni.
Aki meg igazából nem akar leszokni, azon hiába segítenél. Még a játékból is van halálos dózis, volt már rá példa nem egy.

Szóval ez alapján a fű egy kaliber a nasival, a megszállott fórumozással, az FPS-el. Meg a szerencsejátékkal. Ja, plusz a ''futócuccban körözök huszat a 'szigeten''-nel is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#658) Thyb válasza enemy76 (#653) üzenetére


Thyb
senior tag

Az alkoholok visszaszoritására már irtak itt jó ötleteket. Egy bizonyos szinvonalnak meg kell felelni, -annak az árát felnyomod- a többit meg ami sebfertőtlenitésre sem alkalmas azt ki kell vonni forgalomból. Egy a baj, hogy hatalmas rajta az adó, és hatalmas a bevétel, amibe a kormány tuti nem menne bele anyagi okok végett.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#659) MarKoo


MarKoo
őstag

Annyit még kihagytam, hogy sokkal kevésbé károsabb, mint a cigi (fizikai és lelki függőség) - bár a spanglinál nincsen füstszűrő, vagy mint például a habpatron (kéjgáz, 20-30 másodperc totális k.o.), amihez akár egy 11-12 éves is hozzájuthat, ugyanúgy, mint a cigihez. És sorolhatnám még a többi drogot, spuri, hernyó stb., de nem teszem, mert az általam felsoroltakat akárki akármikor be tudja szerezni.

(#660) enemy76 válasza tiv61us (#649) üzenetére


enemy76
csendes tag

Nem tudom miért érzed támadásnak,a kérdés csupán arra irányult mennyire vagy tisztában a hazai úgymond ''drogszcénával'' azzal,hogy hogyan használnak a magyar fiatalok.Nekem sincs bajom a fözés-sütés közbeni 1-2 spanglival de nem így megy sok esetben.Romra szívja magát sok kölyök,parin szétcsapott arc ha van a zsebben,kettesével dobálja a xtc-t,és még sorolhatnám.Kap valamit egy spanglitól,de még több kell,most és azonnal.Szerintem érted. :)

(#661) tiv61us válasza nbk (#655) üzenetére


tiv61us
őstag

az eletkor hatart mindenki egyontetuen kivanatosnak tartana
es a szigoru betartatasat
mondok egy peldat: ha itt amerikaban valaki megbukik mondjuk, egy benzinkutas, hogy 21 ev alattinak kiad egy doboz sort, annak az eletben nem lesz liszensze, tehat nem ad ki, nem eri meg
otthon azert meg mindig le lehet menni, hogy apunak viszem a sort, meg ilyenek, meg a discocban siman megy 18 alatt a pia
megha alkoholmentes a sor akkor is, mert abban is lehet valami 0,03
/tudom,, hogy itt is hozzajutnak ettol fuggetlenul, de azert nem konnyen/

ezek nem ervek voltak csak elgondokodtam ha lenne egy legalizacio, akkor sok mindennek valtoznia kellene

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#662) enemy76 válasza tildy (#656) üzenetére


enemy76
csendes tag

:) Szerencsés vagy.Nekem is van barátom aki siklóernyözik,kár hogy én félek a mélységtöl.Igazából szerintem a drog és az alkoholizmus társadalmi probléma,a szerhasználat kóros mértékben csak tünet,a kiváltó okokban rejlik a megoldás.

(#663) tiv61us válasza enemy76 (#660) üzenetére


tiv61us
őstag

nem vettem tamadasnak, csak szar minden lapon leirni ketszer, hogy nem vagyok fuggo, jo elarulom 2 havonta megesik egy spangli, de ne mondjatok el senkinek mert amerikaban ezt nagyon buntetik, es hogy en sem hiszem, hogy teljesen legalissa kellene tenni, viszont megertem a fuvesek erveit is, pont pl. az alkeszok a legjobb tampont nekik

ps. nem tudom, otthon mindenki mertektelen? :DDD
it egy dudat korbeadunk total eleg, nem ilyen 3-4-5
nem is ertem

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#664) enemy76 válasza tiv61us (#661) üzenetére


enemy76
csendes tag

Itt viszont könnyen,mert nevetséges pénzbírságokat szabnak ki azikra a kerskedőkre akik megszegnek bármilyen szabályt.Tehát elöbb rengeteg mindent kellene helyrerakni,utána lehetne gondolkodni ezen.Nem mindenki,de sokan,mert akik állitják nem függök ök is használják valamire.Tök jó kiszakadni kicsit a mindennapi gondokból,de van aki rendszeresen teszi,mert kiváló menekülés és előfordul,hogy szert vált,vagy kombinál mert így kevés.Én is egyetértek azokkal akik nem akarnak parázni szankcióktól,de legalizálni nálunk .ég nem szabad.Dekriminalizálni a fogyasztót igen.

[Szerkesztve]

(#665) tildy válasza enemy76 (#662) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha felsorolás lenne, lehet mást mondanál...;]
Lényeg a lényeg (hogy ragadjon a bélyeg;]) , hogy tudni kell hol a határ. Meg lehet lenni ezen dolgok nélkül is, de nekem is az bizgerálja a csőrömet, hogy más sokkal keményebb szerek miért legálisak.. Hozzátesze, hónapok óta nem csinálok semmit, egyszerűen nem igénylem, majd ha lesz hozzá kedvem, akkor. Msot nem igénylem. Erről beszéltem az elején: MÉRTÉK: Csak sokan ezt a szót csak hírből ismerik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#666) brownus válasza tiv61us (#663) üzenetére


brownus
veterán

mohók :D

(#667) enemy76 válasza tildy (#665) üzenetére


enemy76
csendes tag

Megint nem értem,felsorolás?A keményebb szerek?

(#668) tiv61us válasza enemy76 (#664) üzenetére


tiv61us
őstag

Itt mas az en allaspontom! , vagy helyzetem?
nem akarok kiszakadni a gondjaimbol, menekulni sem akarok, nincs mielol
egyszeruen ha ugy van akkor meglepjuk mert jo nekunk
en mar a napi egyet is soknak tartom, nem a napi 5-ot ez teny
viszont bevallom en megiszom napi 2-3 sort mert jol esik
mondjuk ezt a fajtat otthon uditonek aruljak, kb otode az alkoholtartalma pl a bosodinak :DDD
ja es kizdobos kizarolag

nem tudm ez mindig elokerul, hogy a fu potcselekves, meg vesztes emberek nyulnak hozza, meg az elet fajdalmai raviszik,
ezek klisek
bar lehet van olyan is, de az inkabb berug vazze, hat ettol jo kedved lesz, aki meg maga alatt van az nem akar vihogni

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#669) tildy válasza enemy76 (#667) üzenetére


tildy
nagyúr

Cigivel alkohollal nem élek, bár próbáltam őket, de azért nem vagyok egy szende életű, na:U .

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#670) enemy76 válasza tiv61us (#668) üzenetére


enemy76
csendes tag

Én az itthoni viszonyokról beszélek,e tekintetben is csak a problémás rétegről :DDD ,ami viszont meglehetősen nagy.Kliséknek hangzik de ettől még így van ,persze mert a kezelőrendszer marha jól propagálja elméletben,Gyakorlatban viszont átfordul a dolog az állami normatív támogatás,és a pályázati pénzek megszerzésébe,sok a megélhetési alapitvány,egyesület,erre jó pár konkrét példám is akad.Megjártam sok helyet a leszokásom alatt láttam,tapasztaltam egyet-mást.

[Szerkesztve]

(#671) tiv61us válasza enemy76 (#670) üzenetére


tiv61us
őstag

ertem es az igazsag az ,hogy ha valamiben nem vagok otthon az a fiatlok hetkoznapi alkohol es kabitoszer/jaj ez nem is jo szo a fure, az nem az/ ehhez tenyleg hetkoznapi tapasztalasok kellenenek
amit ismerek az a kendermag, es a kendermagtalanok velenye es ervei
meg az itteni helyzet
itt eleg szarul jarsz ha elkapnak, de nagyon konnyu hozzajutni, es sokan hasznaljak
itt is megoldatlan a prolema
nem beszelve a kemeny drogokrol

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#672) HEMPBob válasza Thyb (#654) üzenetére


HEMPBob
csendes tag

Ismerek egy papot (többet is), aki él fűvel néhanapján és motorozik (chopper-ekkel) is a haverjaival, akik mind papok. Nyáron látni őket a Balaton É-i partján Bfüred körül őket, stb.

Nem várok választ, csak egy adalék volt, és érdekesség (, mert azért jól tudnak ki nézni azok a papok ott motoron).

(#673) Kicker


Kicker
senior tag

figyelem itt a társalgást..
enemy: szerintem is a fiatalokat kell tiltani, de akik már elmúltak 18/21 azokat ne sújtsuk már... értem? most azok akik rommászíjják magukat stb amit említettél azoknak sem megoldás a jelenlegi helyzet... nem gondolod? ugyanúgy kap mindent és ugyanúgy rommábomlasztja az agyát... de ha más szabályozás lenne, hatékonyságban ennél tuti nagyobbat lépnénk előre... ez borítékolható...

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#674) Kicker válasza HEMPBob (#672) üzenetére


Kicker
senior tag

kérlek ne vp megyét emlegessétek, mert valaki felfigyel itt erre :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#675) enemy76 válasza tiv61us (#671) üzenetére


enemy76
csendes tag

A jelen helyzetet én is már csak kívűlről látom. :P

(#676) HEMPBob válasza Kicker (#674) üzenetére


HEMPBob
csendes tag

akkor jó, mert ez a pap nem oda való...

(#677) nbk


nbk
aktív tag

670 HSZ után se jutottunk semmire.... :)
bár nem ennek a topicnak a feladata, hogy eldöntse...
egyébként nekem tök mindegy hogy legális-e vagy sem... néha 1-2 cigi elmegy otthon vagy haveroknál, és ezért engem még soha nem cseszegettek... (kopp-kopp)

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#678) enemy76 válasza Kicker (#673) üzenetére


enemy76
csendes tag

Persze hogy nem jó,hiszen a kriminalizált drogfogyasztó fiatal ha eszébe jut,hogy letenné nem kér segítséget mert attól fél így bajba kerül.VP megye az alapitvány kérdésben viszont érintett :DDD

(#679) enemy76 válasza nbk (#677) üzenetére


enemy76
csendes tag

Nem is jutunk semmire,mert nem mi vagyunk a törvényhozók :O ,csak beszélgetünk.Én legalábbis. :)

(#680) Kicker válasza enemy76 (#678) üzenetére


Kicker
senior tag

alapívány? lemaradtam vmiről? első mondatoddal rátapintottál a lényegre... :R

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#681) enemy76 válasza Kicker (#680) üzenetére


enemy76
csendes tag

670 hsz.

(#682) jasszer válasza nbk (#677) üzenetére


jasszer
senior tag

Igazából szerintem nem is kellene sehova jutni, így sem rossz a helyzet. Annyira a rendőrök sem gyorsulnak már a kannabiszfogyasztásra.

Egyszer viccből lehet h kérek majd egy rendőrtől papírt, kíváncsi vagyok mit szólna...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#683) brownus válasza jasszer (#682) üzenetére


brownus
veterán

inkább tűzet kérj :D

(#684) Kicker válasza enemy76 (#681) üzenetére


Kicker
senior tag

OK: értem...


a délután kendergőzös felpörgött... :DDD

jasszer: :Y

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#685) jasszer válasza brownus (#683) üzenetére


jasszer
senior tag

Az nem jó, mert azért be is visznek. Tiszta vérrel kell csinálni, úgy h még öngyújtó sincs nálam, abból nem lehet nagy baj... :))

Persze kamerára venni...

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#686) Kicker válasza jasszer (#685) üzenetére


Kicker
senior tag

tekert dohányos cigivel... :DDD van egy haverom az azt nyomatja(nem iszik csak a kávé meg a sodort cigi, mint LuckyLuke)... de a körzeti meghízott ismeri, de idegenterepen... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#687) Rive válasza jasszer (#685) üzenetére


Rive
veterán

Persze kamerára venni...
Na, ez az, amiért már jó eséllyel tényleg bevisznek...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#688) bagyulajuve válasza Kicker (#686) üzenetére


bagyulajuve
addikt

középsuliban én is olyat nyomta, sodort cigit füstszűrő nélkül :DDD

Resistencia eterna

(#689) jasszer válasza Rive (#687) üzenetére


jasszer
senior tag

Jah, mondasz vmit...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#690) Kicker válasza bagyulajuve (#688) üzenetére


Kicker
senior tag

az kell a tüdőnek... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#691) Thyb válasza bagyulajuve (#688) üzenetére


Thyb
senior tag

én még manapság is van, hogy veszek egy csomag Drum-ot vagy Oroszlánt. Sokkal finomabb mint a cigi amit dobozosan árulnak. Kézzel is jól tekerek. Évekig sinylődtem házi vágott dohányon. Vagy 3 évig csak sodort cigit szivtam, na és nem amatőr szinten.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#692) HEMP


HEMP
aktív tag

Én mocskosul be vagyok most kábítószerezve: megittam egy kávét és elszívtam hozzá egy Marlborot... Na ez milyen? :O
Meg kellene már tanítani az embereknek, hogy ne keverjék a szezont a fazonnal: a füvet én pl. egyáltalán nem nevezném drognak, ahogy sem az alkoholt, sem a többit nem hívjuk annak a napi szóhasználatban. (Az, hogy orvosilag stb. annak nevezik az megint más...) A baj szvsz ott gyökeredzik, ahogy már korábban írtam, hogy legelőször a köztudatban kellene vmiféle pozitívabb szemléletet kialakítani körülötte, mivel óriási negatív ellenkampány folyik ellene nap mint nap a médiában/életben. Addig semmiféle egyéb lépést nem fogunk tudni megtenni, míg a neve hallatán a nagytöbbség dührohamot kap, ergo semmiféle társadalmi bázist nem fogunk tudni magunk mögé felsorakoztatni... A kendermagosok próbálkoznak, de aki nem szív, az közömbös, de inkább elutasító, míg a használók rejtőznek, félve az esetleges megpróbáltatásoktól, így ezzel a csekély támogatottsággal nem lehet egy ilyen kényes ügyben vmi lényegeset elérni. Tehát, tanítást, felvilágosítást mindenkinek, hogy ne narkósozzanak le, mert el mertem szívni egy dzsoját. Tolerancia.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#693) nbk


nbk
aktív tag

az meg a másik, hogy maga a tekerés mozdulatsora is egy kellemes tevékenység...
olyan mint koccintani :)

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#694) nbk válasza HEMP (#692) üzenetére


nbk
aktív tag

azért keményen tolod, kávé cigi.... nemgyenge, én rögtön lesittelnélek :DD

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#695) jasszer válasza HEMP (#692) üzenetére


jasszer
senior tag

Hja, sok ismerősöm aki korábban negatív véleménnyel volt a dologról (tapasztalat nélkül), majd utána kipróbálta mondta azt h igazából annyira természetes dolog is lehetne, h szót sem igazán érdemes ejteni róla... Kb. mint egy üveg sör... (mondjuk ez erősen dózisfüggő)

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#696) zsiga667


zsiga667
addikt

Most láttam a tv-ben a Visine szemcsepp reklámját. Azt írták, hogy a benne lévő hatóanyag neve tetrizolin-hidroklorid. És mi ennek a rövidítése? T...H...C. :DDD

(#697) jasszer válasza zsiga667 (#696) üzenetére


jasszer
senior tag

Amúgy a Visine-használók jelentős hányada kapcsolatban áll a kenderrel is... :U
(bár gondolom nem véletlenül asszociáltál erre)

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#698) zsiga667 válasza jasszer (#697) üzenetére


zsiga667
addikt

''bár gondolom nem véletlenül asszociáltál erre''
Jól gondolod. ;)

(#699) nbk


nbk
aktív tag

THC-röl jut eszembe egy régi sztori....
Haverom Tácra költözött (Székesfehérvár meletti falu) és úgy jegyeztük meg a nevét, hogy olyan mint a THC csak a középső betű ''á''...
Szőke nő barátnőnk is megjegyezte ezt a logikát és hallotuk amint elujságolja valakinek hogy haverunk Ládra költözött...
no comment....

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#700) HEMP válasza nbk (#699) üzenetére


HEMP
aktív tag

Húúú teljesen leépültem a fűtől, nem értem a poént! ;)

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.