Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#6651) mobal


mobal
MODERÁTOR

Mai tanulság, ha megkeresnek közöld előre a bérigényed, mert csak egymás idejét raboljátok.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6652) Tapsi válasza mobal (#6651) üzenetére


Tapsi
addikt

Én már az összes Linkedin levélre így válaszolok, mert meguntam a felesleges köröket.

(#6653) vzozo válasza Tapsi (#6652) üzenetére


vzozo
senior tag

+1

Egyébként megdöbbentő, hogy a linkedines fejvadászok mennyire nincsenek képben egy-egy ország vagy régió adott szakmába / poziba vágó átlagos fizujával. Pedig a glassdoor és társai sem ma indultak...

Manapság kb. tíz megkeresésből egyre válaszolok, a többi vagy eleve szemét, vagy nincs hozzá hangulatom, de eddig az a 10% is mindig kukázva lett a nevetséges kompenzációs ajánlat miatt. És ki van írva, hogy hol dolgozom, mióta, mit csinálok, a munkahelyem közismerten nem a top kifizetők közé tartozik, aztán mégis bepróbálkoznak.

Modern spam.

(#6654) Mercutio_ válasza sigidi (#6648) üzenetére


Mercutio_
félisten

btw egyetemi évek beleszámítanak az elvárásként kért tapasztalati időbe?

Miért számítana bele? :N Csak ha egyetemi évek alatt az adott területen dolgoztál tanulás mellett az lehet referencia.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6655) EQMontoya válasza sigidi (#6650) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha BP, dobj egy privátot.

Same rules apply!

(#6656) Alexios válasza sigidi (#6648) üzenetére


Alexios
veterán

én is estire járok elte proginf-re, és simán dolgozok rendes 40 órában fejlesztőként, igaz nem gyakornokként. Szerintem ha így nem megy próbáld otthon minnél többet képezni magad, hogy jobb legyen a tudásod, és ne csak az egyetemi anyagra hagyatkozz

[ Szerkesztve ]

(#6657) sigidi válasza Alexios (#6656) üzenetére


sigidi
tag

Igen, jelenleg azt csinálom, érzem is hogy hasznos, viszont munka mindenképp kell mellé. :D Ha megint elvállalnék valami olyat, ahol közöm nem lesz a fejlesztéshez/infohoz, akkor hamar felejtenék + később még nehezebb lesz olyan munkát találni.

EQMontoya: írtam.

Expect the unexpected.

(#6658) velizare válasza kexksz (#6541) üzenetére


velizare
nagyúr

aranyos. a junior még csak-csak, de amit ők seniornak hívnak, az kb. néhány hr-es álmaiban szerepel. junior bér+30%ért még juniorból kinőtt szakembert sem feltétlenül kapsz, nemhogy seniort.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6659) tehPwnerer válasza EQMontoya (#6618) üzenetére


tehPwnerer
csendes tag

Én beszéltem egy fickóval egyszer, aki részt vett ezen, ő Delphi fejlesztő volt előtte, de azzal már nem nagyon tudott hova menni, ezért kapóra jött neki ez a Java irányú képzés.

(#6660) H A M M E R


H A M M E R
csendes tag

Ericsson-nál van/volt valaki? Vélemény? Jöhet privátban is!

(#6661) EQMontoya válasza H A M M E R (#6660) üzenetére


EQMontoya
veterán

Voltam.
Kis pénz, kis foci.
Ha érdekel, privátban jöhetnek kérdések.

Same rules apply!

(#6662) amargo válasza H A M M E R (#6660) üzenetére


amargo
addikt

contractorkent ismerem/ismertem, alkalmazottként viszont vicc fizetések vannak lent ezt hallom mindenkitől, jó projektre is kerülhetsz, de a munkakörnyezettel kapcsolatban van aki elviseli es van aki utálja. irhatsz nekem is.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6663) Atos23 válasza H A M M E R (#6660) üzenetére


Atos23
senior tag

Néhány ismerősöm dolgozik ott, egy-kettő gyakornok is volt náluk. A rabszolgább lelkületű
ismerősök egész jól elvannak, a pengébbek hamar otthagyták a céget.
300 nettóval vettek fel oda egy srácot, aki korábban IT supportos volt, de prog fősuli után elment oda fejlesztőnek. Ennyit tudok a fizuról.

(#6664) pvt.peter válasza H A M M E R (#6660) üzenetére


pvt.peter
őstag

Jelenleg közvetetten én is itt dolgozok, de nem sokáig.
És én sem vagyok pozitív véleménnyel a cégről, mondom úgy, hogy még 1 hónapja sem vagyok itt.
Napok kérdése és megy a felmondás ...
Nekem is jöhetnek kérdések, ha gondolod.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6665) mobal válasza pvt.peter (#6664) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

És ha pozitív miért mondasz fel?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6666) letepem válasza mobal (#6665) üzenetére


letepem
aktív tag

És én sem vagyok pozitív véleménnyel ! :)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#6667) pvt.peter válasza letepem (#6666) üzenetére


pvt.peter
őstag

korán van még :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6668) mobal válasza pvt.peter (#6667) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

:DD :DDD jogos, köszi! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6669) Mercutio_ válasza pvt.peter (#6664) üzenetére


Mercutio_
félisten

1 hónap és - ha jól értem - külső cégen keresztüli alkalmazás nem biztos, hogy a legrelevánsabb infó.
Mik voltak az elvárásaid, mi alapján, mit és hol csináltál előtte és most? Ezek ismerete nélkül nagyon szubjektív lehet a leírás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6670) pvt.peter válasza Mercutio_ (#6669) üzenetére


pvt.peter
őstag

Fejlesztési területről érkeztem és a jelenlegi meló is így volt csomagolva.
Viszont a fejlesztéshez nincs semmi köze ...
A véleményem objektív volt ugyanis a saját tapasztalatomat mondtam el.
Annyiból hibádzik az egész, hogy tévesen az egész cégre vetítettem ezt, nem pedig egy adott projektre amire kerültem. Nyilván vannak jobb és szarabb projektek.
És igazából ez a meló sem lenne rossz annak, aki kifejezettem szereti ezt.
Viszont ahogy az elején mondtam fejlesztési területről jöttem és ide is azért kerültem felvételre mert fejlesztői poz.-ba kerestek embert.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6671) Mercutio_ válasza pvt.peter (#6670) üzenetére


Mercutio_
félisten

Így már korrekt és kellően részletes amit írsz és érthető a csalódás :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6672) emvy válasza pvt.peter (#6670) üzenetére


emvy
nagyúr

> A véleményem objektív volt ugyanis a saját tapasztalatomat mondtam el.

Wut?

while (!sleep) sheep++;

(#6673) KMan válasza emvy (#6672) üzenetére


KMan
őstag

vagyis szubjektiv :D

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#6674) mobal


mobal
MODERÁTOR

NNG jó hely, jó pénz egy jávásnak?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6675) EQMontoya válasza mobal (#6674) üzenetére


EQMontoya
veterán

Javasként szerintem ne menj oda.

Same rules apply!

(#6676) sutszi válasza EQMontoya (#6675) üzenetére


sutszi
veterán

Mi a gond a javas területtel náluk?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#6677) amargo válasza sutszi (#6676) üzenetére


amargo
addikt

ugyan az mint a .net-essel, gondolom. nem ertenek hozza.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6678) EQMontoya válasza sutszi (#6676) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mellékág, kisebb termék, szerintem nem tudsz belőle túl sokat tanulni, nincs benne nagy potenciál.

Same rules apply!

(#6679) pstomi


pstomi
csendes tag

Hihetetlen, hogy a Linkedines fejvadászok mennyire nem olvassák el az adatlapot, valamelyik nap írt egy külföldi, hogy jön az Amazon pestre toborozni Kanadába és küldjem el az önéletrajzom, gondoltam miért ne, e-mailben jött a válasz, hogy ők csak 10+ éves tapasztalattal rendelkezőket keresnek. De akkor mi az istenért írt a Linkedinen? Nem látta, hogy 4 éves tapasztalatom van és nem 10??

(#6680) savoo válasza pstomi (#6679) üzenetére


savoo
addikt

Az Amazonnal mindenkit betalálnak.

(#6681) Tapsi válasza savoo (#6680) üzenetére


Tapsi
addikt

Engem bezzeg nem, pedig pont megvan a 10 év. Milyen pozíciókat hirdetnek? :D

(#6682) EQMontoya válasza Tapsi (#6681) üzenetére


EQMontoya
veterán

Keresnek mindent, java és c++ fejlesztőt, üzemeltetőt, stb.
Viszont nem sok jót hallottam még róluk.

Same rules apply!

(#6683) savoo válasza Tapsi (#6681) üzenetére


savoo
addikt

Most nem tudom, idén még nem találtak meg, tavaly Cloud Support területre kerestek embereket, igaz Dublinba.

(#6684) #35193216 válasza pstomi (#6679) üzenetére


#35193216
törölt tag

Nekem 5 éves tapasztalatom van (Linkedinen csak 4 van feltüntetve), és kitöltettek velem egy tesztet (online felületen kellett programozni), meg telefonon interjúztattak, de ott eléggé bénáztam, szóval nem hiszem, hogy behívnának interjúra, fura hogy neked 10+ -ot mondtak...

(#6685) OPiiPO válasza pstomi (#6679) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nekem kb. odáig jutnak el, hogy Dynamics AX, aztán már szórják is a PM, financial consultant, stb. ajánlatokat. A teljes sort nem olvassa el, mert ott van a végin, hogy developer :P

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6686) kraftxld válasza pstomi (#6679) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én direkt csak minimál dolgokat töltöttem ki, most elég jó a gyárban, nincs időm hülyékkel foglalkozni napi szinten.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6687) weiss


weiss
addikt

Nem: férfi
Munkakör: nagy, távközlési eszközöket gyártó cégnél fejlesztő
Végzettség: távközlés diploma + ciscós certek, amiket már hagyok elévülni, mert nincs időm/kedvem/... tanulni olyanra, amit sosem használok
Nyelvtudás: angolt átlagosan megértem és beszélem, szlovák 9/10; papírom nincs róluk
Nettó fizetés: 285 000 körül lassan két év után
Egyéb: céges teló + cafeteria
Hely: Bp

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#6688) kraftxld válasza weiss (#6687) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát én tuti nem hagynám a Cisco-s dolgot elévülni, ha később váltani akarsz nagyon jól fog jönni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6689) weiss válasza kraftxld (#6688) üzenetére


weiss
addikt

Már késő, kb. héten lejár. Azért csináltam anno, mert ahol dolgoztam L1 sysadminként/callcenteresként/akármi, ott volt hálózati csapat, persze a 3 év alatt egyszer sem kerestek junior hálózatost, meg azt vettem észre állásinterjúkon is hogy a CCNA szint, ami nekem van, az semmi, sőt annál is kevesebb. Voltam egy helyen ahol a junior hálózatos interjún CCNP switchből volt a teszt. Ideig készültem is a CCNP Route-ra, de aztán hirtelen felvitték az árát, annyit meg már saját zsebből nem szántam rá, mivel felvettek a mostani helyemre.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#6690) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Mennyi idő után érdemes érdeklődni állásinterjú eredményével kapcsolatban?
Június 28 -án voltam, azt az infót kaptam, hogy 1 héten belül tehát július 5 -ig mindenféleképpen kapok visszajelzést.

Arra gondoltam, hogy e-mailben megpingetem a HR -es interjúztatót, hogy mikorra várható visszajelzés.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6691) weiss válasza pvt.peter (#6690) üzenetére


weiss
addikt

Szerintem, ha nem válaszolnak határidőre, akkor mindenképp pingeld meg őket.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#6692) EQMontoya válasza weiss (#6691) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én nem feltétlen pingelném őket, ha nekik nem fontos, és nem akarod veszettül azt az állást, akkor baszni rá.

Elég sokat elmond egy cégről, ha másfél hét alatt nem képesek visszaszólni.

Same rules apply!

(#6693) -v- válasza EQMontoya (#6692) üzenetére


-v-
addikt

Elég sokat elmond egy cégről

Igazából semmit nem mond el :) max. a hr részlegről, vagy hr policyről, vagy egy konkrét hr-esről.. vagy csak szabin van aki döntene, vagy még n+1 ok...

(#6694) Mercutio_ válasza -v- (#6693) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyári szabadságolások idején egyébként is megáll az élet :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6695) EQMontoya válasza -v- (#6693) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát, ha a HR-en úgy érzik, hogy ez belefér, akkor ott vannak bajok... :)

Same rules apply!

(#6696) CyberPunk666 válasza EQMontoya (#6695) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Szerintem is. Elég sokat elmond a cégről...

(#6697) Viszlát válasza EQMontoya (#6692) üzenetére


Viszlát
addikt

Itt inkább az a ciki, hogy 1 hetet mondtak aztán semmi. Maga az interjúztatás is eltarthat 2-3 hétig, addig csak azokról küldök visszajelzést a HR-nek akik egyértelműen nem. Akik szóbajöhetnek azokról akkor megy visszajelzés amikor mindenki megvolt már. Igaz én nem is mondok olyat, hogy 1 hét, hanem mindig az igazat.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6698) pvt.peter válasza Viszlát (#6697) üzenetére


pvt.peter
őstag

Jó a nicked :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6699) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Egy szo mint szaz, sok minden kozbejohet a HR-eseknek is.
Raadasul szabadsagolasok is most vannak.
Nem feltetlenul irnek le egy ceget ez alapjan.

Nekem a rekord idaig fel ev volt a LogMeIn -tol ... :D
Amikor telefonon hivtak nem is emlekeztem hogy beadtam hozzajuk is.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6700) EQMontoya válasza pvt.peter (#6699) üzenetére


EQMontoya
veterán

Róluk egyébként is azt hallottam eddig, hogy nagyobb az arc, mint a tudás.
Ez beleillik a képbe.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.