Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#32451) tototos válasza Alexios (#32450) üzenetére


tototos
őstag

Ez már azért nem rossz alkalmazotti fizetés. A munkaköröd sima fejlesztő vagy architect/team lead és társai?

(#32452) Alexios válasza tototos (#32451) üzenetére


Alexios
veterán

Sima fejlesztő

(#32453) Oppenheimer válasza Alexios (#32450) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Gratu! :C Jó ez a cég hogy ennyire emelget

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#32454) tototos válasza Alexios (#32452) üzenetére


tototos
őstag

Erre mondják nálunk a vezetők, hogy amikor ennyit fizetnek akkor éjjel nappal dolgozni kell...
Ez a nagy indoklás arra, hogy nálunk miért ennyi a fizetés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32455) licetlagin válasza licetlagin (#24880) üzenetére


licetlagin
újonc

Update: mivel nem sikerült értelmes fizetésemelést kicsikarni (< infláció), ezért váltok.

Kor: 27
Hely: Budapest/Home office
Munkakör: Java developer
Tapasztalat: 4+év
Fizetés: Br. 1.450.000
Egyéb juttatás: 10% bónusz, cafetéria.

[ Szerkesztve ]

(#32456) Drizzt válasza licetlagin (#32455) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez mar az uj munkahely fizetese, vagy ezt nem gondolod ertelmes fizetesemelesnek?

I am having fun staying poor.

(#32457) licetlagin válasza Drizzt (#32456) üzenetére


licetlagin
újonc

Új helynek.

(#32458) mobal


mobal
MODERÁTOR

Három hr-es is megkeresett egymástól függetlenül tegnap. Mi ez a mozgoldás? Mennyit lehet elkérni most senior devként java és python vonalon 10+ év tapasztalattal?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#32459) Oppenheimer válasza mobal (#32458) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Br 2+, sajnos lemaradtak a bérek a devopstól (bár annál rosszabb meló IT-ban sztem nem sok van :DDD )

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#32460) freaghill válasza Oppenheimer (#32459) üzenetére


freaghill
őstag

bár annál rosszabb meló IT-ban sztem nem sok van

Miért?

(#32461) Oppenheimer válasza freaghill (#32460) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szemelyes preferencia

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#32462) mobal válasza freaghill (#32460) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem is érdekes dolog. Az más kérdés, hogy én nem tudom csinálnám-e.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#32463) mobal


mobal
MODERÁTOR

Aki szokott csináli ilyen mellékes melókat "apró pénzért" megosztaná hogy talál magának / talált ügyfelet?

Inkább erre hajlanék mint munkahely váltás.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#32464) tototos válasza mobal (#32458) üzenetére


tototos
őstag

Szerintem az emberek próbálják a reálbért megtartani esetleg növelni és amelyik cég ezt nem annyira tudja kigazdálkodni onnan lelépnek. Nálunk is láthatóan több embert állt fel ebben az évben több éves múlttal a hátuk mögött.

(#32465) mobal válasza tototos (#32464) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Reálbérem megmaradt de többet szeretnék picit.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#32466) Citroware válasza Oppenheimer (#32459) üzenetére


Citroware
addikt

Lehet, hogy éppen ezért adnak érte többet, mert kevesebben szeretik csinálni?

Nyilván a piaci igény nagyrészt beárazza, de számít az is, hogy mennyi motivált jelentkező van.
Szerintem ez az egyik legfőbb oka annak, hogy a videojáték fejlesztők bére ennyivel pl. a banki szektor alatt van. Sokan a videojátékok iránti szeretetből, részben hobbiként választják azt a pályát. Egyesek annyira szeretik csinálni, hogy szabadidejükben is ezt teszik. Így persze, hogy más a rendelkezésre álló munkaerő mennyisége, nincs akkora hiány.

[ Szerkesztve ]

(#32467) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

~5 év tapasztalatom van, MS technológiák (ASP.Net Core, valamennyi Azure tudás, de nagy multinál voltam eddig, ahol mindig volt devops csapat, így nem mélyültem el benne annyira). Interjúzok egy amerikai IT consulting cégnél, most jön a harmadik kör, ti milyen összeget mondanátok?
Én eddig kb 70K USD-t gondoltam, ami ~2M Ft, közben viszont kaptam 1,5M-s ajánlatot itthon. Így már kicsit kevésnek érzem, ennyiért nem biztos, hogy nekem megérné feladni az alkalmazotti biztonságot.

(#32468) Pfiucska válasza petyus_ (#32467) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

2m+afa szamlazva vagy
1.5m brutto bejelentett alkalmazotti ber

Nem kerdes h az utobbi: Szabi, betegszabi, bonusz, premium stb.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#32469) petyus_ válasza Pfiucska (#32468) üzenetére


petyus_
senior tag

Valamennyi paid leave van náluk, pontos részleteket még nem tudom, de én is kevésnek érzem az áfa utáni 70K-t. Jobban utánaszámolva valahol 80-90K között mondanék biztosan igent, nem tudom hogy gross ~110K-t megérek-e nekik.

A 1,5M-s ajánlatban egyébként nincs bónusz, tehát ehhez az összeghez nézem kb.

[ Szerkesztve ]

(#32470) tototos válasza Pfiucska (#32468) üzenetére


tototos
őstag

Contractorként mi alapján fizetnek a cégek? Arra gondolok, hogy adnak egy munkacsomagot amire a vállalkozó mond egy árat és időtervet vagy azt mondják hogy dolgozz nekünk x órát és fizetünk ennyit?

(#32471) Pfiucska válasza tototos (#32470) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Szerintem ez megbeszeles targya, de nem vagyok vallalkozo :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#32472) Tapsi válasza tototos (#32470) üzenetére


Tapsi
addikt

Napidíjas szinte mindig a setup. Fixáras projekt alapon contractor nem áraz, hiszen nem szállít terméket.

(#32473) nyunyu válasza tototos (#32470) üzenetére


nyunyu
félisten

Legtöbbször T&M alapon megy, amennyi napot dolgozol *, annyiról állítanak ki egy teljesítési igazolást, aztán az abban leírt óra/nap mennyiséget számlázod.

Persze így mindig 1-2 hónap csúszásban van a pénz a munkához képest, hiszen hónap elejéig kitöltöd az előző havi jira worklogodat, egyszerűbb helyeken excelt, hó első pár napjában összesítik, kiállítják a TIGet, te visszaküldöd arra a számlát, aztán a jó esetben 30 nap fizetési határidő onnan ketyeg.
De volt már olyan helyem is, ami 90 napos határidővel fizetett, így a januárban kiszámlázott decemberi munkaidőm áprilisban lett kifizetve, feltéve, hogy nem ment 2 hét szabira a TIGeket jóváhagyó vezető, vagy nem keverte el a heti egy napot dolgozó HR gyakornok kislány a fiók mélyére a számlámat...

Alkalmazottként ugye következő hónap 10-éig meg KELL kapnod a fizetésedet.

*: Ezért emlegetjük állandóan, hogy 18 nap/hónappal számold a napidíjadat, hogy éves átlagban kijöjjön a kívánt összeg, és mellette szabira is tudj menni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32474) nyunyu válasza nyunyu (#32473) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, ha számlázol, akkor figyelni kell arra, hogy jó dátumokat állíts be a számlán.
Kiállítás dátumát nem tudod módosítani.
Fizetési határidő: eddig kell fizetnie a cégnek, átutalásnál kiállítás +x nap (ahogy megállapodtatok)
Teljesítési dátum: ez szabályozza azt, hogy mikor kell az ÁFÁt befizetned. (ezutáni hó 20.-áig)

Ha az utóbbit elfelejted beállítani a fizetési határidő dátumára, akkor a kiállítás utáni hónap 20-ig be kell fizetned az ÁFÁt, akkor is, ha az ügyfeled még nem fizetett!
Ha a fizetési határidő dátumát adod meg ide is, akkor előbb jön meg a lóvéd, és azt követő hónapban kell virítanod az ÁFÁt a NAV számlaszámára.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32475) nyunyu válasza Pfiucska (#32468) üzenetére


nyunyu
félisten

2m+afa szamlazva vagy
1.5m brutto bejelentett alkalmazotti ber

Nem kerdes h az utobbi: Szabi, betegszabi, bonusz, premium stb.

Előbbiből marad havi 1.4M a zsebedben, utóbbiból 1M.

Cserébe utóbbival jóval nagyobb bankhitelt tudsz felvenni, meg elméletben több lesz a nyugdíjad. (Gyakorlatban meg a mai magyar egészségügy mellett biztosan nem éred meg a 70+-os nyugdíjkorhatárt.)

Bónusz, prémium az meg olyan, mint a kutya vacsorája: nem biztos, hogy jut.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32476) D1Rect válasza nyunyu (#32475) üzenetére


D1Rect
félisten

Havi 200k-t félretesz az ember, garantáltan nagyobb nyugdíja lesz.
A hitelhez viszont tényleg "kell" az alkalmazotti jövedelem.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#32477) kraftxld válasza M.Úr (#32448) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi az infót, jól hangzik :) én nem fejlesztő vagyok, Azure / Cloud Architect vonalon mozgok.
Majd valamikor pár év mulva úgyis vissza kellene menni a déli féltekére megint majd akkor szétnézek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32478) tototos válasza D1Rect (#32476) üzenetére


tototos
őstag

Hasonló eset a TB-vel is. Azt is vonják szépen az alkalmazotti bérből, aztán ha jót akar az ember akkor magánba megy. Tudom közös teherviselés meg minden, de akkor is felháborító számomra.

(#32479) boorit


boorit
csendes tag

Többször láttam mostanában, hogy emlegetitek az áfát számlázás esetén. Kis utánajárás útán én azt találtam, hogy b2b esetén eu-s, és eu-n kívüli számlát is áfa nélkül állítod ki, és a vevő rendezi majd a saját országa szabályai szerint. Nem értem így hogy jön képbe az áfa, segítenétek hogy jobban átlássam? (persze ha komolyabban felmerül keresek majd szakértőt, egyelőre még csak ismerkedem ezzel)

[ Szerkesztve ]

(#32480) Marky18 válasza nyunyu (#32475) üzenetére


Marky18
aktív tag

Az alkalmazotti fizetes fix, nem kell szamlazgatni, konyvelni, van tappenz, szabadsag. Manapsag azt is erdemes eszben tartani, hogy eloszor mindig a contractorokat epitik le.
En 1.5 alkalmazotti vs 2 contractor felallasban az alkalmazotti mellett dontenek. Nekem 2.3-2.4 korul fordulna a helyzet.

(#32481) JoinR válasza boorit (#32479) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem mindenki közvetlenül külföldre dolgozik, országon belül áfás számlát állítasz ki.

(#32482) CyberPunk666 válasza Marky18 (#32480) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ez az először a contractorokat építik le dolog amúgy tényleg érdekes itthon ebben a szakmában? Van olyan, akit leépítettek, mert contractor volt, és ha elő is fordult ilyen, akkor az biztosan emiatt volt, és volt gondja a folytatásnak? Én (bár alkalmazott) eddig maximum kettő hét alatt találtam mindig új állást.

A redditen több helyen sírnak, hogy az IT-s állásokra nem hívják vissza őket, hogy nagyon kevés lett a hirdetés, hogy a hr-esek szerint sok a jelentkező kevés pozícióra. De a magyar subredditen is megy éppen a rinya.

Ti ebből tapasztaltok bármit?
Én egyre több megkeresést kapok, szinte még nőtt is a megkeresések száma. Ráadásul sokat javult a megkeresések színvonala is (van kiírva bérsáv, és ráadásul korrekt is a sáv, értelmes, nekem szóló megkeresés, ami tényleg passzol a profilomhoz, normális munkaleírás, ahol összekapcsolja a profilomban lévő információt, azzal, hogy nekik mire lenne szükségük [lehet csak valami jó hr AI amúgy :D]).

Ehhez képest redditen tömegek sírnak, hogy 4-5 év tapasztalattal se találnak, szóval elvben nem csak juniorokról van szó.
De elképzelhető, hogy ez nagyon stack/szektor függő, és erősen szelektív.

A legvalószínűbb, hogy mivel elhagyom a beágyazott vonalat, ezért az most felfut, és ahova váltok, az áll a földbe :D

[ Szerkesztve ]

(#32483) Alexios válasza CyberPunk666 (#32482) üzenetére


Alexios
veterán

Én láttam ilyet, mikor beutott a covid elkuldtek tőlünk mindenkit aki contractor volt. Aztán fél évvel később megprobaltak újra alkalmazni azokat akik jók voltak(vegyes sikerrel)

A megkeresések száma amúgy nálam se nagyon csökkent.

[ Szerkesztve ]

(#32484) Nehaiu válasza CyberPunk666 (#32482) üzenetére


Nehaiu
csendes tag

Nyilvan nem az a reteg sir, aki valogat a jobbnal jobb ajanlatok es lehetosegek kozul. A 4-5 ev tapasztalat meg azert nem olyan sok, ott meg sokkal jobban szamit, hogy pontosan milyen is az a tapasztalat. El lehet tolteni ennyi idot ugy is, hogy erdemben szinte semmit nem fejlodik az illeto, viszont azt gondolja magarol, hogy o az asz, mert ennyi ideje a szakmaban van (ez raadasul eleg kontraproduktiv tud lenni egy interjun, tobb ilyennel talalkoztam korabban).

Szerintem oriasi a szakadek meg a szakman belul is es valoszinusitem, hogy te ilyen ertelemben egy buborekban elsz.

(#32485) gyépés válasza CyberPunk666 (#32482) üzenetére


gyépés
aktív tag

Én simán tapasztalom ezt a visszaesést. Mondjuk én remote contractor pozikat nézegetek, de ott összességében is kevesebb lett a nyitott pozíció, a jól fizető meg még inkább. Alkalmazotti hybrid lehetőseg van sok szerintem, bár azt nem nézegetem olyan sokat, de az nem változott talán annyit.
Szerintem csak simán tisztul a piac, és nem adnak oda minden jöttmentnek milliókat. Legalábbis nem olyan könnyen. :) És főleg nem nekem, úgy látszik. :)
Jobban megnézik mennyi meg milyen szintű emberre költik el a visszafogottabb budgetet, de én ezt vártam is, mert az IT-ban olyan pénzégetés folyt/folyik, hogy kizárt dolog, hogy ez gazdaságos legyen hosszú távon.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#32486) JoinR válasza CyberPunk666 (#32482) üzenetére


JoinR
senior tag

Igen, nekem is emiatt ugrott az egyik melóm februárban. A csapat harmada kontraktor volt, mindenkit elküldtek (multi). Nem volt probléma új helyet találni, de más, mint amikor már évek óta elvan az ember kényelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#32487) nyunyu válasza CyberPunk666 (#32482) üzenetére


nyunyu
félisten

DB fejlesztőként nálam pl. nagyon látszik, hogy földbeállt a szektor, mióta tavaly bezárultak a lenyúlható EUs pénzcsapok, és nincs pénz a nagy állami/állam közeli projektekre. (Pl. kincstár, eeszt)

Eleve dedikált DB fejlesztőt KKV nem tart, mert ott nincsenek olyan méretű projektek, ami azt igényelné.
Nagyvállalati pozíció meg mutatóban akad pár, de arra pályázik mindenki.

Magán szektor meg a bőrén érzi a válságot, és ott meg nem nagyon mernek új projekteket indítani, így felszívni sem tudják az állami projekteken parkolópályán lévőket.

Bár november-decemberhez képest beindult valami mozgolódás a pénzügyi szektor álláshirdetéseinél, de akkor meg kiderül, hogy az Oracle már nem divat, mindenkinek MS SQL vagy eleve Azure stack kéne. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32488) carapace válasza CyberPunk666 (#32482) üzenetére


carapace
csendes tag

Aha, ez így van. Én mondjuk a finance-ről tudok nyilatkozni, de az eléggé döglött. A legutóbbi munkahelyem egy consulting cég szinte kizárólag nemzetközi ügyfelekkel, itt már az is kihívás, hogy a fejlesztőket kiszórják projektekre, pm, ba meg ilyen területre meg egyszerűen képtelenek eladni bárkit is.
Ezen az utóbbi vonalon egyébként az álláspiac is nagyon lepusztult, vagyis totálisan érdektelen, rosszul fizető melóból van egy rakás, csak hát ezek senkit se érdekelnek. Nekem van eddig 20 évem a szakmában, és ennek megfelelő magasan pozícionált, jól fizető lehetőségek elvétve vannak. Sikerült kitúrni párat, nem arról van szó, de komoly energiát kellett belefektetni, nem az van, mint két éve, amikor hazajöttem külföldről és egyből megrohant egy rakat recruiter, és ebből volt jópár teljesen értékelhető lehetőség.

Hamarosan lesz egy utolsó körös interjúm egy nagyon érdekes pozícióra, ami tényleg nagyon tetszik, ha ezt sikerül behúzni, akkor a nettó keresési idő az olyan másfél-két hónap lesz, ami szerintem sok.

A contrating az meg nagyon fura, elvileg elég jó napidíjak vannak, ha bemondasz egy 140-150et, bólogatnak, hogy oké, de aztán utána néma csend - ez viszont csak Magyarországra igaz, ha tudsz németül, Bécsben pl annyi lehetőség van mint a szemét, és aktívan keresik is a magyarokat, a gond csak az velük, hogy mind híbrid, szóval 2-3 napot kinn kellene lenni hetente, viszont ilyen 600 euros napidíjakat simán ki lehet szedni.

[ Szerkesztve ]

(#32489) tototos


tototos
őstag

Autóipar tárt karokkal vár mindenkit :DDD

(#32490) nyunyu válasza carapace (#32488) üzenetére


nyunyu
félisten

Ma talált meg egy osztrák bank+biztosító magyar SSCje, hogy kéne nekik DB, DWH dev, lehetőleg németül, de lehet, hogy jó lennék nekik angollal is.
Heti egyszer kéne bemászni a pesti irodába, azon felül remote.

Meglátjuk, mit ajánlanak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32491) horcsog8472 válasza CyberPunk666 (#32482) üzenetére


horcsog8472
újonc

Nálunk burkoltan megmondta a vezetés, hogy munka lenne, de az embereink egy nem kis része nem alkalmas rá. Így előállt az, hogy úgy küldenek el embereket, hogy közben nem tudják feltölteni az üres pozikat a kliensprojektekre (megszűnő projektekről kellene átugrani felfutó projektekre).

Olyan fejlesztőknek bármikor adnak munkát, akik vagy full-stackesek vagy hozzá tudnak nyúlni cloudos-devopsos dolgokhoz is vagy többnyelvesek vagy van valami niche tudásuk.

Főleg juniorokat érinti ez kellemetlenül, de nagyon sok olyan papíron tapasztalt ember is van, aki kikerült abból a burokból, hogy egy helyen egy fogaskereket tudott mozgatni éveken át és most meg rácsodálkozott a piac elvárásaira.

[ Szerkesztve ]

(#32492) Xero válasza CyberPunk666 (#32482) üzenetére


Xero
nagyúr

Lattam ilyet meg covid elott is. Reorg, majd a contractorok 80%-a ment a levesbe, mig az alkalmazottak max 2%-a.

(#32493) Xero válasza carapace (#32488) üzenetére


Xero
nagyúr

Mi is keresunk embereket, juniorokat is vettunk/veszunk fel boven, valamint csak az elmult hetekben talalt be KH, Citi is Senior SwA SolA pozikkal. Szoval azert itt-ott van pozi.

(#32494) coffebreak


coffebreak
friss újonc

Sziasztok!

Szerintetek az alábbi infó alapján egy medior .NET backend fejlesztőnek mi lehet a reális bérigény?
Vidéki vagyok, első munkahelyem egy vidéki cég volt, szakmailag nem volt túl erős, régebbi technológiákkal dolgoztunk, nem volt igazán expert a csapatban. Sok szabad időm volt, így mellette fejlesztettem magam, olvastam, ment az Udemy/Pluralsight stb. Itt 3 évet elpazaroltam.
Sikerült váltanom egy BP multihoz, full remote, először medior szintre interjúztam ami nem sikerült túl jól, de egy junior pozíciót felajánlottak, amibe belementem.
Júniusban leszek 1 éve a cégnél, külföldi projektre vagyok delegálva, feedbackek pozitívak.
Sikerült medior szintre lépnem, a bértárgyalás most jön.
Idén nem volt még emelésem, jelenleg Havi: Br.600k + 34k cafeteria + orvosi biztosítás
Nekem az elvárásom valahol 800k környéke lenne. Ez 33%-os emelést jelentene, amit az eddigi bőkezűségből ítélve nem tartok valószínűnek.
Más bajom nincs a céggel, de látva a piacot, az inflációt, még ez is sem éri el a minimumot. A jelenlegi fizum kb egy GLS futáréval vetekszik, ez miatt jelenleg nulla a motivációm, így a váltás is opció.

(#32495) gyépés válasza coffebreak (#32494) üzenetére


gyépés
aktív tag

Ugye attól függ, milyen szintű szaktudásod van és milyen a piac, de amit írtál abból nekem a 800 bruttó egyáltalan nem tűnik irreálisnak, a piacon találhatsz ilyet, még jobbat is szerintem. Viszont ha a váltas mellett döntesz mindenképp keress újat, mielőtt felmondasz, mert most kicsit lassabban lehet új pozit találni, mint fél vagy egy évvel ezelőtt.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#32496) nyunyu válasza coffebreak (#32494) üzenetére


nyunyu
félisten

Tavaly a havi bruttó 600k az kb. a frissdiplomás zöldfülűek fizuja volt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32497) Qtya123 válasza coffebreak (#32494) üzenetére


Qtya123
őstag

Szerintem egyáltalán nem elrugaszkodott elképzelés a br. 800k.
Amúgy én mostanában kerültem meglepetésbe. Ebben a hónapban elkezdtem kibújni a burkomból és állásokat nézni, illetve széles körben felmérni az ismerőseim körében, hogy merre hány méter.
Történt ugyanis, hogy az emberhiány miatt a cégemnél lehet, hogy átszervezik az erőforrásokat és nem kizárt, hogy emiatt megszűnik a jelenlegi munkaidő beosztásom. Azt már most közöltem velük, hogy még véletlenül se gondolják azt, hogy ugyanezért a pénzért 22 napot fogok nekik dolgozni.

Na és így, hogy kicsit jobban körbezekintettem, azt láttam sok esetben l, hogy ugyan az IT munkák általában normálisan fizetnek, sok mérnöki munka, meg úgy általánosan más diplomás munkakör esetén van egy jelentős szakadék és sok nem IT diplomás a br. 700as fizetések világában mozog.
Ami azért meglepő, mert egy Bkk buszsofőr netto 400 felett, ismerős 2 műszakban redőny gyárban nettó 400, másik ismerős 1 műszakban 6-15-ig dolgozva nettó 385k. Jó, az utóbbi kettő gondolom nem ennyire van bejelentve. De az is meglep, aki középfokú végzettséggel kvázi operátor a cevában és br. 800k.a cafeteria.
Olyan érzésem van, mintha sok nem IT felsőfokú munkára felzárkóztak volna a munkák.

(#32498) bandus válasza Qtya123 (#32497) üzenetére


bandus
veterán

szörnyű dolog, hogy a nem diplomás végzettségűek is kereshetnek akár annyit, mint egy diplomás.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32499) JayZ


JayZ
tag

Már elnézést de nettó 400k környéki fizetés heti 40 óra BÁRMILYEN munkáért miért extra elvárás? Pl buszsofőrként extra szívás műszakok, forgalom, idióta utasok miatt. Gyári meló a lelket kiöli belőled pár hét alatt. Hát ne legyünk már nevetségesek, értem én hogy a balkánon vagyunk, de puszira dolgozzunk vagy mi az elképzelés?

Nettó 500 az infláció miatt a szint ami pár éve volt nettó 350-380 környéke. A nettó 400 meg a régi 280-330. Érzésre.

De kereslet kínálat, mint mindig minden.
(Szerk: nettó 600 környéki it-s mediorként írva ezt)

[ Szerkesztve ]

(#32500) gyépés válasza Qtya123 (#32497) üzenetére


gyépés
aktív tag

Egyébként ez lenne úgymond a normális, hogy aki rendesen dolgozik, mindegy mit, annak legyen egy tervezhető jövőképe. Inkább az a baj, hogy itt az IT-n kívül nem sok más szakmában van ez meg. Középfokú végzettséget igénylő munkák szerencsére elindultak felfele, remélem a diplomás munkakörök is megindulnak hamarosan.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.