Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#21351) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Kijött a friss Hays Salary Guide!

(HR-esek döntő többsége ezt használja, ha esetleg még valaki nem halott róla. Minden évben kijön.)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#21352) Egon válasza Sir Pocok (#21351) üzenetére


Egon
nagyúr

Megvárom a direkt linket... ;]
Kíváncsi vagyok, sikerült-e tavaly óta érdemben előrelépni, vagy IT Security terén éppen olyan értékelhetetlen f*szságot sikerült összehozni, mint tavaly... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21353) Sir Pocok válasza Egon (#21352) üzenetére


Sir Pocok
őstag

;]

Legyen gyereknap.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#21354) Egon válasza Sir Pocok (#21353) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx! :R
Hát, sokminden nem változott a területemen.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21355) HoTDoG válasza Egon (#21354) üzenetére


HoTDoG
tag

Érdemben szerintem ugyanaz a tartalom a 2-3 évvel ezelőttihez képest. Annyi, hogy azóta volt némi infláció meg 20% forint gyengülés.

(#21356) skristof válasza Sir Pocok (#21353) üzenetére


skristof
tag

ezzel expose-olod az email cimed

amugy februarban kijott

(#21357) Sir Pocok válasza skristof (#21356) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Látom fent van akkor amúgy is, töröltetem a linkem akkor.

Köszi:

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#21358) kovsol válasza Egon (#21349) üzenetére


kovsol
titán

Ügyfél oldalon volt egy menedzser aki minden idióta kérdése után ezt nyögte be, hogy "but you're an expert...".

May the Force be with you!

(#21359) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Sziasztok!

Szoftverfejlesztőként állok váltási lehetőség előtt.
Jelenleg alkalmazotti jogviszonyban vagyok, az új helyen viszont a vállalkozói játszana.

Meg tudnátok mondani, hogy ilyen váltásnál mikre érdemes odafigyelni, vagy mivel kell óvatosnak lenni (potenciális red flag-ek munkáltatóval vagy barmi egyéb)?

Adózás hogy megy, milyen bruttó-nettó arány az elképzelhető?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#21360) JoinR válasza Felesbandi (#21359) üzenetére


JoinR
senior tag

Kontraktorként nincs fizetett szabadság, úgyhogy azt számold bele a díjazásba.
Versenytilalmi feltételekkel tudnak nehezíteni az életeden, de ha elég paranoid vagy, úgyis átnézeted egy ügyvéddel.
Adózás nagyon szitufüggő, az én pesszimista 40%-os becslésem múltkor le lett szólva, maradjunk annyiban, hogy ügyeskedés nélkül min. 30% és akkor abban még nincs benne a könyvelő stb.

(#21361) HoTDoG válasza Felesbandi (#21359) üzenetére


HoTDoG
tag

Van egy mondás, hogy kb havi 18-19 fizetett nappal érdemes kalkulálni, hogy meglegyen az alkalmazottival egyenértékű szabadnap mennyiséged.
A napidíjat szorozd be a fenti számmal. Abból vond ki a fizetést amit magadnak adnál (szuperbruttó). Amennyiben elég a diplomás minimálbér, az asszem bruttó 220, annak a szuperbuttója kb 254. A megmaradt összeg 75%-a marad meg adózás után. Nagy vonalakban ennyi a matek. ÁFA-t vissza tudod igényelni pl céges teló, laptop vásárláskor, egy részét céges autó lízingnél. Plusz le tudsz írni költségeket, egyebek, amivel a 75%-ot még lehet kicsit javítani. Nincs akkora biztonság mint egy alkalmazotti pozinál, cserébe a vállalkozói szellem jobban kinyílik, be tudsz vállalni egyéb kis projekteket, stb.

(#21362) Madwe válasza HoTDoG (#21361) üzenetére


Madwe
nagyúr

+ érdemes hozzátenni, hogy nem leszel nagyon hitelképes, ha pl lakáshitel szempont akkor vállalkozóként az nehezebb történet lesz.

(#21363) HoTDoG válasza Madwe (#21362) üzenetére


HoTDoG
tag

Jogos. De ha nincs tervben 1-2 éven belül lakáshitel, akkor addigra már a saját Kft/Bt és hitelképes lesz, akár kisebb bejelentett fizuval is. Osztalékot 70%-ban számolják pl. De ha egy éven belül kell hitel, akkor no way.

(#21364) Pfiucska válasza HoTDoG (#21361) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Ehhez azert hozzatennem, hogy ha az embernek nem feltetlen kell a “kp” akkor bent lehet hagyni a cegben a nyereseget es mondjuk oda venni egy ingatlant.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#21365) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Köszönöm az eddigi valaszokat.

Nem tudom, hogy van-e kulonbseg, vagy en ertek-e felre valamit, de nem sajat vállalkozást akarok indítani, hanem egy meglévő céghez mennék vállalkozói szerződéssel.
Ha félreértettem a dolgokat sry.

Lakashitel 1-1,5 even belul jatszik nalam szoval az fontos tényező.

Ha a nettó arány alapbol rosszabb, lehet tobbet kéne kérnem fizunak. De akkor meg miért érné meg a cégnek a vállalkozói szerződés, ha úgyis több bruttot kerek? Ez esetben arra gyanakodhatnek, hogy azért, hogy kedvük szerint ki tudjanak tenni, ha éppen nincs megoldandó meló. Így viszont egyelőre lehet nem érné meg a kockázat számomra.

Van itt olyan, aki szintén szoftverfejlesztő vállalkozói szerződéssel?

(#21366) Madwe válasza Felesbandi (#21365) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha nem alkalmazott vagy a cégnél hanem vállalkozó akkor azt csak saját cég alapításával tudod megtenni (esetleg kataval, de az új szabályok alapján az nem megérős it-s körökben)
innentől kezdve pedig jön a problémája annak h hogyan veszed ki a pénzt a cégből - lévén a fizetésed nem te kapod kézhez mint egy alkalmazott hanem a céged. Gyk. Az adózást így sem úszod meg, ezért olyan 30-40% körüli teher rád esik.
nagyon leegyszerűsítve fog a napi bért, szorozd be 19-el s tekintsd azt annak mintha allalmazottként az lenne a brutto ajánlatod. Kicsit lehet adóoptimalizálni meg áfázni saját költségek egy részével, de ökölszabálykémt nagyjából így kalkulálhatsz szerintem.

ha lakáshitelt akarsz felvenni mostanában akkor nem biztos h a legjobb döntés vállalkozói szerződésbe fognod mert egy bank se fog neked hitelt adni kb.

[ Szerkesztve ]

(#21367) bandus válasza Madwe (#21366) üzenetére


bandus
veterán

plusz ha jól értem a kollégának még semmilyen vállalkozási formája nincsen. ilyen mértékű tájékozottságnál szerintem felejtős a dolog, jobb ha marad alkalmazott, mert így rengeteg buktatóba futhat bele.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21368) lumpy95


lumpy95
tag

Sziasztok,

Hátha tud valaki segíteni ebben a témában.

Mobilhálózat szolgáltató cég Pesti központba keres senior supply plannert, aktív angol nyelvtudás, 3-5 éves tapasztalat, erős SAP és Excel ismeretekkel.
Szerintetek kb mekkora bruttó jövedelemmel lehet számolni? (Vidéki vagyok, így a pesti bérekről nem tudok sokat..)
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#21369) lumpy92 válasza lumpy95 (#21368) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Mi ez a nicknév haveeer? :D

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#21370) Nehaiu válasza Madwe (#21366) üzenetére


Nehaiu
csendes tag

"azt csak saját cég alapításával tudod megtenni (esetleg kataval"

Ez így nyilvánvalóan nem igaz. A kata még mindig csak egy adózási forma, semmi több. Nem kell céget alapítani sem, egyéni vállalkozóként is lehet tevékenykedni és - kapaszkodj meg - nem csak kata szerint adózni.

@bandus: "még semmilyen vállalkozási formája nincsen"

És? Épp most kezdte el az utánanézést, senki sem úgy születik, hogy kívülről fújja a vállalkozási módokat és adózási formákat.

Egyébként igazatok van abban, hogy esetében nem lenne a legjobb döntés, de ne tegyünk már úgy, mintha csak a kata vagy a kft létezne és azonnal expert könyvelőnek is kellene lenni a kezdéshez.

(#21371) HoTDoG válasza Nehaiu (#21370) üzenetére


HoTDoG
tag

+1
Meg az is lehet, hogy belép egy meglévő Kft-be, BT-be.
Ezt nem csak úgy lehet felfogni, hogy ha eddig alkalmazott volt, ne is kezdjen hozzá. Ez a köztes, hogy belép egy Bt-be kültagnak, vagy Kft-be talán pont jó arra, hogy megismerje, felvegye a ritmust ezzel a világgal, felfogással.
De ha 1 éven belül kell a hitel, háát. Akkor előtte én pár banknál érdeklődnék. Meglepően az OTP valamelyest rugalmasabb a vállalkozói felállással.

(#21372) slett27


slett27
addikt

Nem tudom itt kell-e megkérdezni, mármint ebben a fórumban, hogy 2021-ben mennyit lehet kérni SAP támogatóként (mint pozíció) egy multinál vidéken ? Kerestem neten erről infót de nem nagyon van. Egy tól-ig-ot tudna mondani valaki ? Informatikai / számítástechnikai tapasztalat 25 év, SAP tapasztalat 3 év.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#21373) kovsol válasza slett27 (#21372) üzenetére


kovsol
titán

Nekem van ismerősöm aki 0 SAP tapasztalattal kapott 650-t SAP Basis Admin poziban vidéki nagyvárosban multinál. Nem tudom a SAP támogató mit jelent pontosan.

May the Force be with you!

(#21374) #41635072 válasza kovsol (#21373) üzenetére


#41635072
törölt tag

Manapság lehet 0-ról SAP-ba kezdeni?
Ahhoz képest nem is rossz fizu. Sőt vidéken rohadtjó.

[ Szerkesztve ]

(#21375) kovsol válasza #41635072 (#21374) üzenetére


kovsol
titán

Elég belterjes a szakma tapasztalatom szerint, de időről időre jön némi vérfrissítés, főleg amikor már annyira rég nem találnak embert, hogy inkább elkezdenek valakit betanítani.
Akármelyik céghez mennék át az borítékolható lenne, hogy minimum az emberek felével dolgoztam korábban együtt így 10 év SAP után.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21376) slett27 válasza kovsol (#21375) üzenetére


slett27
addikt

Nekem amúgy egy elcseszett rendszer. Clipperen, dbase-en "nőttem" fel. Sokkal jobb célprogramok vannak, minthogy ráhúznak egy cég profilt egy meglévő nyelvre. Ahol jártam, SAP mellett mindenki Excel-ezett meg FKERES-ezett (userenként havi díjak + fejlesztés = több ügyviteli rendszer megvételének ára ami szntén jó ha nem jobb és ugyanúgy moduláris:D )

A kisebbik HANA-ban írt programok sokkal felhasználóbarátabbnak tűntek mint a nagy R3-ban írtak.

Amúgy köszönöm, támpontnak jó lesz. :R

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#21377) @tco@ válasza kovsol (#21373) üzenetére


@tco@
aktív tag

Szintén ismerős, abszolút nulla SAP, és minimális (user) IT tudás, br 550, Bp, támogató pozi.

(#21378) lumpy95 válasza lumpy95 (#21368) üzenetére


lumpy95
tag

Hölgyek / Urak,

Esetleg ide valaki valamit? :R :U

(#21379) Sztenly válasza lumpy95 (#21368) üzenetére


Sztenly
tag

Logistics area
Supply Planner
Ft Min Ft Max Ft Typical
425 000 680 000 550 000

21' Hays 55. oldala

[ Szerkesztve ]

(#21380) lumpy95 válasza Sztenly (#21379) üzenetére


lumpy95
tag

Az megvolt köszönöm.
Ellenben vidékiként nem tudom pontosan, hogy egyrészt a pesti bérek mennyivel "emelik meg" az ottani számokat, másrészt senior miatt mennyivel különbözik, illetve különbözhet a Hays oldalán feltűntetett bérek.

(#21381) Madwe válasza lumpy95 (#21380) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hays jellemzően a pesti bérezés alapján készül.

(#21382) feljebb


feljebb
friss újonc

Amerikai multi, BP, homeoffice
Principal Software Engineer (backend, 10+ év tapasztalat)
Base: 1.400.000 br
RSU: 13M br / ev (tavaly átlag arfolyamon számolva)
+ egészség bizt.

Van itthon jobb hely? Hova tovább? Vallalkozni nem szeretnék.

(#21383) emvy válasza feljebb (#21382) üzenetére


emvy
nagyúr

Esetleg, irj egy privatot

while (!sleep) sheep++;

(#21384) Madwe


Madwe
nagyúr

Húzzuk kicsit a 22es hays számokat :)

Nem: Férfi
Kor: 32
Munkakör: Senior DevOps Engineer (3 év dev majd 3 év ops, végül 4 év devops tapasztalat)
Nyelvtudás: Angol
Brutto fizetés: 1.600.000 Huf (netto 1.064.000)
Egyéb: évi 10% bónusz, 800.000 huf caffeteria, élet egészség s balesetbiztosítás 1 éves fizetésig, medicover
Hely: Budapest, home office

[ Szerkesztve ]

(#21385) #41635072 válasza Madwe (#21384) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szia!
Szabad tudni, hogy ez melyik cégnél elérhető? (Akár priviben)
Köszi!

(#21386) VágniValó válasza Madwe (#21384) üzenetére


VágniValó
addikt

Csatlakoznék Tel Elekhez! Nem zargatlak priváttal, de a cégnevet ha megírod privátban, bizalmasan kezelem. Infoseces vagyok, nem fejlesztő, esélytelen hogy kollégák legyünk :P

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#21387) Madwe válasza #41635072 (#21385) üzenetére


Madwe
nagyúr

Konkrét céget nem írok (privátot megfontolom majd...) de annyit hozzátennék, h 2 másik hasonló ajánlatom is volt kicsit más benefittel illetve ismerős hasonló életúttal is ilyesmi áron kel el maholnap (ő nem 3 csak 2 hasonló ajánlatból válogat)... így a lehetséges előrejutási lehetőségek, konkrét termék stb alapján döntöttem igazából.

[ Szerkesztve ]

(#21388) mobal válasza emvy (#21383) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Tőlem is kérj már privátot egyszer pls. :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#21389) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Szerintem a devops meg a data scientist most eléggé sláger, és mivel nem rég volt a robbanás, ezért alig vannak seniorok. Kicsit olyan a helyzet, mint amikor 5+ év tapasztalatot kérnek egy 3 éves technológiában.
Szerintem ahogy egyre több tapasztalt lesz a témában a fizetéseik visszarendeződnek.

Én most váltok DS irányban, de arra számítok, hogy mire kitanulom + tapasztalatom lesz, addigra ez már nem lesz ekkora sláger.
(mondjuk a beágyazottnál még akkor is több perspektíva lesz benne)

Neki 3 év dev + 3 év ops + 4 éve devops tapasztalta van és még fiatal. Kb nem létezik ennél jobb összetétel. Ez a minden perfekt kategóriának tűnik így ennyiből.

(#21390) emvy válasza mobal (#21388) üzenetére


emvy
nagyúr

Dehat mar csomot privatoztunk :D

while (!sleep) sheep++;

(#21391) Sztenly


Sztenly
tag

Sziasztok,

Epam -ról érdeklődnék. Nem vok ITs szóval inkább maga a cég érdekelne meg a kultúra és egyéb perspektívák.

(#21392) Nerd válasza Sztenly (#21391) üzenetére


Nerd
aktív tag

"Nem vok ITs" ez mit jelent? Academy vagy hasonlo programra mesz?

Kezdoknek jo, mert szoftverfejlesztest szolgaltat a ceg, es az emberek kepzesere rohadtul odafigyel, szoval eleg jo tudasra lehet szert tenni.

Projektek kozott tudsz mozogni, szoval ha elunod a banant, vagy valami nagyon nem fasza siman atkerheted magad masik projektre. nyilvan nem 1 het alatt rakanak at...

Kulfoldi irodakba relokalas, de akar orszagon belul, szeged, debrecen es pest kozott szinten eleg rugalmasan ment a relokalas... (bar orszagon beluli relokalas covid ota erdekes kerdes :D )

Kulonbozo role-ok kozotti atkepzes szinten lehetseges. lattam mar manual tester -> automation tester -> engineer atkepzest, de szoftverfejlesztobol BA vagy scrum master atkepzest is.

Lehetoseg rohadt sok van a cegen belul, ennek ellenere el lehet veszni is, szoval jol kell managelned magad, de kevesbe jol mint mas cegeknel szerintem. Illetve nekem az volt az erzesem, hogy egy szinten elakadsz, es csak siman egy senior dev maradsz aki max tud mozogni kulonbozo projektek kozott ugyanazert a fizuert.

Kerdezhetned hogy akkor miert nem ott dolgozik mindenki... egyszeru a valasz: penzzel konnyu elcsabitnai az embereket :)

(#21393) stockhouse válasza Madwe (#21384) üzenetére


stockhouse
csendes tag

Üdv. Pontosan milyen tech stacket használsz?

[ Szerkesztve ]

nem fontos...

(#21394) Revolit


Revolit
senior tag

Valaki adja mar meg az ilyen 1-2 hozzaszolos account loginjat, sot, irjuk be az osszefoglaloba, lusta vagyok csak ezert letrehozni egyet :DDD
Szerintem sokan irnanak be me'g anonymabb modon :K

(#21395) sutszi válasza Revolit (#21394) üzenetére


sutszi
veterán

Ez nem is olyan rossz ötlet... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#21396) OPiiPO válasza Revolit (#21394) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, hozzunk létre egy közös mindenki által használhatót, erre szavaznék

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#21397) Lortech válasza OPiiPO (#21396) üzenetére


Lortech
addikt

Ha meg lenne osztva a topikban a felhasználónév és jelszó, visszaélnének vele. Annak volna értelme, ha csak ebben a topikban tudna hozzászólni, de nem tudom, tud-e ilyet a ph motor. (És még ezzel együtt is vissza lehetne élni vele itt.)
Mintha rémlene olyan megoldás a múltból, hogy privátban elküldve az adatokat egy usernek, az user posztolta ide. Vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#21398) OPiiPO válasza Lortech (#21397) üzenetére


OPiiPO
addikt

IT Sec. területen dolgozol(tál), talált? Egyébként igazad van, én sem látok most jó megoldást erre. Tudni kellene mit tud a fórum motor, de még akkor sem biztos hogy jutnánk valamire.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#21399) sutszi válasza Lortech (#21397) üzenetére


sutszi
veterán

Volt régen egy spec account a logoutra lehetett vele cikket írni nagyon érzékeny személyes témában. És az ilyen közös használatú valami volt... El kellett kérni...aztán "visszaadni"

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#21400) kexksz válasza Revolit (#21394) üzenetére


kexksz
addikt

Volt egy prototype-unk egy baratommal a "magyar levels.fyi"-ra, de nem bizonyult tul rentabilisnek, szoval marad tobbek kozott ez a topic. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.