Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#12849) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Persze, ez tök egyértelmű, hogy a felhasználónak ezt engedélyeznie kelljen. :K

Én most hirtelen csak RSS-t találtam.

más:
ezt most találtam a fentebb linkelt oldalon:

this page is valid
xhtml . css

Result: 7 Errors

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12852) szab.tam válasza lezso6 (#12849) üzenetére


szab.tam
nagyúr

(#12850) szab.tam
ja, fontos.
nem veled van bajom. :N
tényleg nem. :)
1-2 konkrét személlyel, és rendszerpontokkal, elvi, személyes összezárásokkal.
de holnap du. összekapom magam, és pü-ben kifejtem... :)
(vagy hétfőn...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12853) Lauda válasza Sk8erPeter (#12848) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nem vicces erv. :) Egy ember egy varosban fel s ala jarkal. Itt ott talakozol vele, ez teljesen termeszetes. Ha teszel ra egy nyomkovetot/egesz nap koveted, hogy mikor hol mit csinalt, az mar teljesen mas. Ertheto a kulonbseg? :)

Egyebkent ha a google mindent vissza tud keresni, akkor meg mi a problema? ;)

[ Szerkesztve ]

(#12854) -szabi-


-szabi-
őstag

Nem követni akarok egy felhasználót, pusztán az általa eladásra kínált termékről szeretném elolvasni a hozzászólásait.
Ehhez nem kell az egész fórumra kiterjedő erőforrás igényes keresés.
A termékhez kapcsolódó fórumtémák közötti keresést tartanám hasznos funkciónak.

üdv
szabi

(#12855) -szabi- válasza Lauda (#12853) üzenetére


-szabi-
őstag

Ez nem az ovi, "mondok egy titkot ne mondd el senkinek".
Ha nem akarod, hogy tudják ne írd le. ;)
Egy nyilvános fórumon lévő hozzászólás nem azonos kategória mint egy privát üzenet vagy email. :)

üdv
szabi

(#12856) Lauda válasza -szabi- (#12855) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasd el megegyszer azt a hozzaszolasom es probald meg ezt a forumra ravetiteni. :) Szerintem sem tartozik a felhasznalokra, hogy ki mikor hova es mit irogat, az maradjon meg a rendfenntarto szerveknek. ;)
Persze szerinted nem igy van, ebben az esetben maximum el tudod fogadni a jelenlegi helyzetet. ;)

(#12857) btz válasza lezso6 (#12830) üzenetére


btz
addikt

Magyarul nagy erőfeszítés 2 lekérést pluszba betenni a kódba, innentől kezdve a mobil nézet le van sz...va. Jó én elhiszem hogy jön majd egyszer a komplex html5 ...majd egyszer valamikor .... jó de addig mi van?

ⓑⓣⓩ

(#12858) btz válasza -szabi- (#12841) üzenetére


btz
addikt

Én pl örülnék ha a sajátjaimat valahol visszatudnám nézni, folyamatban, de erre sem találok lehetőséget

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#12859) DS39 válasza btz (#12857) üzenetére


DS39
nagyúr

itt a piaci érdek fontosabb a technikai megvalósításnál, ez van.
mondjuk azt nem vágom, hogy egy Telekomnak, Media Marktnak, stb cégeknek, miért nem éri meg mobilon reklámozni. (amit egyébként megtesznek más mobilos nézetekben pl. Index)
szvsz PC-n könnyebb kitiltani is őket, mint mobilon.

mindenesetre várjuk a reszponzív designt :K

[ Szerkesztve ]

(#12860) sz.balazs.95 válasza DS39 (#12859) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"itt a piaci érdek fontosabb a technikai megvalósításnál, ez van."

Itt a topikban már többször ki lett tárgyalva, hogy ez csak egy mondvacsinált ok.
Itt csak simán a lassúságról van szó. a.k.a. PH!time. (A Valve time mintájára) :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12861) Coopmouth


Coopmouth
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom témába vág-e. De csak engem zavar, hogy hiába "mozgok" az oldalon, írok egy hozzászólást, vagy épp nyitok meg egy topicot, kidob a rendszer? És újra be kell lépnem, hiába ikszelem be, hogy ne dobjon ki. :O

(#12862) DS39 válasza Coopmouth (#12861) üzenetére


DS39
nagyúr


ha mindhárom opciót bepipálod, és a sütik elfogadása engedélyezve van a böngésződben (illetve nem törlődnek a böngésző bezárásakor, vagy máshol nem léptél be az oldalra, majd léptél ki végül), nem fog kidobni elég sokáig. :)

[ Szerkesztve ]

(#12863) Coopmouth válasza DS39 (#12862) üzenetére


Coopmouth
csendes tag

Köszi a tippet, majd most mindjárt kiderül. :D

(#12864) -szabi- válasza Lauda (#12856) üzenetére


-szabi-
őstag

Te sem nagyon töröd magad, hogy odafigyelj mit mondok csak fújod a magadét. ;)
Adok egy konkrét példát.

Adott "xyz" videokártya ami néhány hetente dob egy "blankscreen"-t.
Főhősünk próbálja megtalálni a hibát, ír a videokártyák fórumba.
Nem tudom melyik témába, lehet az a gyártó fóruma, azonnali hibáké, akármi.
Nem lesz megoldás úgy dönt eladja, mivel havi 1-2 alkalommal fordul elő hibátlan termékként árulja.
Gyanútlan áldozatunk ráharap a hirdetésre, megveszi.
Minden szuper jól értékelik egymást, elválnak útjaik.
Aztán pár hét múlva nála is előfordul.
Ekkor felmerül milyen jó lett volna egy olyan keresés ahol főhősünk hozzászólásait a videokártya fórumban megtudta volna nézni.

Ha most sem érted, akkor hagyjuk annyiban a dolgot és értsünk egyet abban, hogy nem értünk egyet. :)
Ne vesződj a meggyőzésemmel, inkább gyorsan tölts fel egy meghitt karácsonyi családi képet a facebook-ra. :))

üdv
szabi

(#12865) Lauda válasza -szabi- (#12864) üzenetére


Lauda
félisten

Odafigyeltem es ertem amit mondasz, viszont te sem torod magad azon, hogy megertsed, miert nem engedelyezett ez a funkcio nekunk. :) Azt nem is ertem, miert lenne celom meggyozni teged errol, csak leirtam amit en gondolok a temarol. :) A facebookra pedig nem szokasom csaladi kepeket feltolteni. ;)

(#12866) Speed® válasza -szabi- (#12864) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az "áldozat" megkeresi a termék topikját és rákeres az eladó hozzászólásaira.
Eddig is volt az eszköz a részletes keresőben, a topikot is meg lehet keresni..

(#12867) -szabi- válasza Speed® (#12866) üzenetére


-szabi-
őstag

Ha a termék topikjába írt akkor lehet.
Egyébként nem.
Mindegy.
Kellemes ünnepeket.

üdv
szabi

(#12868) Apollyon válasza -szabi- (#12864) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Korábban volt egy forumkereso.hu oldal, ami több site fórumjában keresett, de nem élőben, hanem némi (pár hetes) késéssel. Gondolom X időközönként cache-elte az oldalak fórumát (mint ahogy a google szokta az egész webet), és abban az adatbázisban lehetett keresni, a találatok pedig visszamutattak az eredeti oldalra.

Így pl. simán meg lehetett keresni egy user legelső hozzászólását, így a sajátomét is meg tudtam.

Az, hogy egy nyilvános fórumban megtalálják bárki hsz-eit az szerintem nem kellene etikai problémákat felvessen, az mondjuk viszont elég nyomós indok ellene ha masszívan terheli a vasat.

(#12869) föccer: Ja azt viszont még megjegyzem, hogy a fórumkereső már több mint egy éve halott. Aki csinálta, itt a ph-n is nyitott neki topikot, hozzászólás kereső vagy mi volt a topik neve.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12869) föccer válasza Speed® (#12866) üzenetére


föccer
nagyúr

Hirdesek esen pediglen lehet felhasznalora szurni. Topik szinten meg lehet a topikot nyito felhasz alo alapjan szurni. Ha meg ez is keves lenne akkor meg tenyleg google vagy a forumkereso.hu

Udv, foccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12870) -szabi- válasza Lauda (#12865) üzenetére


-szabi-
őstag

Facebook csak cinizmus volt részemről. ;)
Mert Google+ gondoltam. :D

Igazad van, egyszerűen nem értem miféle visszaélésre adna okot a kereső ilyetén bővítése.
Mindegy, ezen a témán tovább rugózni láthatóan felesleges.
Neked is kellemes ünnepeket.

üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#12871) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A PH! BLOG fejlécet célszerű lenne frissíteni! ;)

Azóta, hogy a kép készült, a Gamepod, a Hardverapró és a LogOut új külsőt kapott illetve a BitMarket megszűnt.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12872) Apollyon válasza sz.balazs.95 (#12871) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bitmarket még van, az értesítő emaileket is arról kapom ;]

Amit kéne frissíteni így RIOS R6 alatt, az ez: [link] (lap legalján)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12873) sz.balazs.95 válasza Apollyon (#12872) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

igen, az már korábban is lett említve, de amíg nem térnek át 100%-ig a 6-ra, addig ráér. :D
egyébként kíváncsi vagyok, hogy a 6-hoz milyen dizájnt fognak csinálni. Eddig mindegyiknek volt sajátja.

RI/OS 2 (2003 - 2004)

RI/OS 3 (2004 - 2005)

RI/OS 4 (2005 - 2007)

RI/OS 5 (2007 - 2015?)

Jó persze, van még BitMarket, de csak úgy van, aztán annyi. :U :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12874) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Nem tudom, hogy szerver oldalon mekkora plusz terhelést jelentene, de azt meg lehetne oldani opcionálisan, hogy ha egy adott topikban új hsz érkezik, akkor az azonnal megjelenjen a hsz-ek között, és ne kelljen manuálisan újratölteni a teljes oldalt.

Vagy ez a HTML5-ös oldallal együtt már tervben van?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12875) DS39 válasza sz.balazs.95 (#12874) üzenetére


DS39
nagyúr

támogatom, de csak egy értesítési csík jelenjen meg, hogy X db új hsz érkezett, és rákattintva jelenjen csak meg a hsz, hogy ne zavarjon be a felső/alsó (kinek hogy van rendezve) poszt olvasásába.

(#12876) sz.balazs.95 válasza DS39 (#12875) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ilyen WP-szerű beúszó sáv mondjuk tényleg jó lenne.
De akár opcionálisan azt is meg lehetne csinálni, hogy automatikusan oda ugorjon-e a böngésző vagy sem.

És akkor mindenki el tudná dönteni, hogy neki hogy megfelelő a működése a fórumnak.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12877) DrojDtroll válasza DS39 (#12875) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Így én is jó ötletnek tartom ezt a dolgot. +1

(#12878) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

Csak nálam van letiltva a jobbklikk itcafe.hu-n? Esetleg, ha ez valami újítás, akkor meg lehet kérdezni, hogy miért?

mod: pontosítok: Chrome-ban jön csak elő

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#12879) DrojDtroll válasza j0k3r! (#12878) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem tudom az itcafé melyik részére kattintva tapasztalod a jelenséget, de nálam mindenhol megy.

Szerk: firefox-ot használok

[ Szerkesztve ]

(#12880) szab.tam válasza j0k3r! (#12878) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a kérdés ide való.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12881) j0k3r! válasza szab.tam (#12880) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Azóta megoldódott, úgy tűnik egy restart kellett neki, de köszönöm a linket.

some men just wanna watch the world burn...

(#12882) 66zio


66zio
aktív tag

Sziasztok! Lehet már másban is felmerült, de nem lehetne azt valahogy megoldani, hogy emailt kapjunk arról, hogyha valaki a mi hozzászólásunkra válaszol? Tudtommal csak arra van lehetőség, hogy emaileket kapjunk MINDEN hsz után. Szvsz ez értelmetlen, hiszen ott van a kedvenceim sáv ahol szépen le lehet követni, jött-e új hsz az adott témához.

Gyakorlati hasznát ott látnám, ha például van egy téma amit már nem követünk valami oknál fogva( mondjuk kezd kihalni), viszont valaki mégis válaszol nekünk.

(#12883) DrojDtroll válasza 66zio (#12882) üzenetére


DrojDtroll
addikt

+1, én is jó ötletnek tartom és támogatom

(#12884) Sk8erPeter válasza 66zio (#12882) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, szerintem is igen hasznos lenne. :K

Sk8erPeter

(#12885) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Csináltam pár koncepció képet illetve ötletet a RI/OS R6-hoz. :D

Először is, többször felmerült már, hogy jó lenne valamilyen módon bővíteni a rangrendszert.
Szerintem az lenne a legjobb, ha az aktivitásmérő (rangrendszer) mellett párhuzamosan lenne egy hasznosságmérő is.
Valahogy így nézne ki:

Miután valaki negatívan értékelte a hsz.-t, akkor az így jelenne meg:

ha pedig pozitívan, akkor így:

Illetve, ahogy a képeken is látható, a teljes hsz-ből a tartalom ki van emelve pontozott kerettel és egy kicsit sötétebb színnel is. Ez szerintem felgyorsítaná egy adott topik olvasását. :K

Másfelől a két mérő az alábbi módon megjelenhetne a felhasználó adatlapján is:

A szint a rangrendszerbeli rangok hozzászólásai alapján lennének kiszámolva, illetve a csík azt mutatná, hogy az aktuális és a következő rang között hol áll az illető.

Ezen kívül a kitiltások is megjelenhetnének a hasznosságmérőn. Pl. aki volt már egy ideig kitiltva, az x százalék fölé nem kerülhetne. Persze ezt "jóvá lehetne tenni" valamilyen módon, bár még nincs ötletem, hogy hogyan.
Aki meg kiemelkedően hasznos a fórumokon, az meg kis csillagot is kaphatna akár. :D
Esetleg valami kitüntetés-rendszert is be lehetne vezetni, és ilyen cserkészjelvényeket is lehetne kapni. :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12886) Sk8erPeter válasza sz.balazs.95 (#12885) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az a baj az értékelős rendszerrel, hogy ez azért alapvetően egy eléggé kivesézős-dumálós-vitatkozós fórum, aminél a témázások olykor hosszas diskurzusokba, hasznos polémiákba, poénkodásokba, esetenként veszekedésekbe mennek át, nem úgy, mint a Stack Overflow-nál, ahol nagyon jól működik ez a pontozás, de ott tök más a módi, teljesen más a rendszer (és ott kifejezetten hasznos és jól kitalált a pontozás): ott alapvetően kérdés-válaszok rendszer van, viszonylag száraz (szakmai) tények alapján, azok hasznosságát tényleg könnyebb eldönteni az értékelések alapján, az offolós, mellébeszélős, mást is belekeverős, túl hosszan filozofálós válaszok nem díjazottak (vitatkozni persze lehet a kommentekben, de az tök más, mint egy itteni hosszas, sokrésztvevős beszélgetés).
Itt viszont egy ilyen pontozásos rendszer szerintem egyszerűen megölné a hangulatot. Az emberek 90%-a önkéntelenül is a "lájkvadászatra" menne rá, sodródva az árral, nyilván előfordulnának "bosszúhadjárat-szerű" lepontozások is (amikor valaki nem bírja az oltást, egyet nem értést, cserébe az őt zavaró felhasználó csomó hozzászólását gondolkodás nélkül lepontozná (igaz, SO-n mondjuk -1 pont jár azért is, ha valaki válaszát downvote-olod, így kétszer is meggondolod azt, hogy jogos-e, hiszen a te pontjaidból is elvesz)), az egyes témák kivesézésének lendülete esetenként alábbhagyna (pl. lehet, hogy sokan inkább nem akarnának "megbüntetve" lenni, hogy rosszat írtak, mert az bevésődik a pontszámukba, ezért inkább nem is írnának semmit), nem lennének ilyen kötetlen beszélgetések, hiszen minden hozzászólás számíthat az értékelésben...
Én is gondolkodtam már ilyesmin, de arra jutottam, hogy erre a fórumra kifejezetten nem lenne jótékony hatású ráerőltetni egy ilyet, mert ez még legalább azon különc fórumok közé tartozik, ahol nem a "lájkok"/pontok határozzák meg az embereket, hanem a hozzászólásaik tartalma.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12887) sz.balazs.95 válasza Sk8erPeter (#12886) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ezt valamelyest lehetne enyhíteni azzal, hogy csak a szakmai típusú hsz.-ek lehetnének értékelhetőek.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12888) lezso6 válasza Sk8erPeter (#12886) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden rendszert baromira át kell gondolni, hogy mennyire lehetne vele visszaélni. Legjobb rendszer az lenne, ami jól működne, de senki nem tudná, hogyan. ;] Lásd Google ranking.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12889) Sk8erPeter válasza sz.balazs.95 (#12887) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én leginkább szakmai topicokat látogatok, a fáradt gőzös topicok nem igazán érdekelnek, szóval az előző hozzászólásom éppen a szakmaiakra (is) vonatkozott... :) A szakmai topicokban is számtalanszor fordulnak elő hosszas kivesézések, offolások, poénkodások, egyet nem értések, veszekedések, utóbbiak adott esetben akár még összességében hasznosak is lehetnek. Szóval továbbra is úgy gondolom, hogy az értékelős rendszer totál megölné a hangulatot.
Ha egy topicban hasznos vagy épp haszontalan tevékenységet folytatsz, akkor azt a topicot követők úgyis tudják már rólad, hiszen a múltad igazolja. Az újonnan érkezők meg szintén jobb, ha a tartalom alapján döntik el a hsz. valós hasznosságát, nem pedig az adott illető kedveléséből eredő lájkolgatásokból vagy a lepontozásokból, amiket mondjuk felé haragot tápláló emberek adogatnának. :D Csomó topicnak azért többnyire kialakul egy törzsközönsége, hogy kinek a szavaira kell jobban figyelni, azt meg már a látogatók saját szempontjaik szerint el tudják dönteni, és nem a pontszámai igazolják az emberkét.

(#12888) lezso6:
Ja, épp ezért nem kell ide pontozgatás. :DDD Ugye Te is így gondolod? :P
Én rettentő csalódott lennék, ha ez a fórum is átmenne lájkvadászatba, szerintem rajtam kívül még jópáran lennének ezzel ugyanígy. Szerencsére ez a fórum a "lájkot kaptam, tehát bután azt képzelem, hogy jobb vagyok"-szemlélet nélkül is elég jól pörög. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12890) sz.balazs.95 válasza Sk8erPeter (#12889) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

oké, a pontozás felejtős.
De mi van a többi ötlettel? :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12891) szab.tam válasza Sk8erPeter (#12886) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a szárazon értékelős rendszer sokaknak jó, csak pont a lényeg veszik el.
vagy nehezen, vagy egyáltalán nem áttekinthető, hogy kinek volt negatív és kinek pozitív véleménye az adott hsz-ról.
így a fórumozók összessége meg van fosztva attól, hogy besorolja a véleményezőt, hiszen csak a véleményezett értékelődik.

lefordítva:
a mostani rendszerben egy hozzászólásra adott tetszésnyilvánításból, kritikából én tudom, hogy az illetővel egyáltalán szeretnék-e kommunikálni később.
és csak felfedve véleményezhet.
de ha vakon nyom egy mínuszt, még ha visszakereshető is, semmi + infó nem nyerhető.
és ha még vissza sem kereshető, akkor az engem utáló gyökér csak azért kullog utánam, hogy nyomkodja a mínuszokat.
és az önjelölt bálványozók meg csak nyomkodják a +-okat, mert hát úgy szokták meg.
de ha személyhez kötött az értékelés, akkor az eredeti hozzászóló vissza tud kérdezni, hogy miért gondolta így.

ez a lájkolósdi az utolsó, ami a ph-ra kéne.
szerintem.
egy végtelenül elszemélytelenedett valami, tipikusan a fészbúkon degenerálódott, új társadalom, érthetetlen izéje...
idáig is tökéletesen meg voltunk nélküle, és talán ez az, amit a fősodorból nem kéne erőlteni...

***

az igazi gond ott is van, ha bevezetésre kerüne, az nem csak plusszt hozna. ha lenne az opció, és valaki mégis hsz-ban értékel, akárcsak egy szmájlival, akkor rögtön le lenne teremtve, hogy erre ott az értékelés...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12892) föccer válasza lezso6 (#12888) üzenetére


föccer
nagyúr

Az egyik egyetemi matek tanárom az egyik óráján elmondta az alapjait, csak úgy hobbyból. Semmit nem értettem belőle. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12893) sz.balazs.95 válasza szab.tam (#12891) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az, hogy valaki hsz.-ban értékel, még nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy az adott hsz.-t valóban értékelje. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12894) Sk8erPeter válasza szab.tam (#12891) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, én is ezt fejtegetem, hogy ez a pontozási rendszer csak arra lenne jó, hogy teljesen megölje a fórum hangulatát, szóval egyetértünk. Átmenne ilyen birkaszerű upvote-olgatásba, vagy bosszúszerű downvote-olgatásba (amiből következően néhányan kiakadnának, hogy de mé lettem má leszavazva, aztán jönne az ezen való rugózás) - szóval kattintgatnánk normális értékelés helyett -, meg lájkvadászatba (mindenki lehetőleg tetszelegni akarna, hogy zöldebb legyen a csíkja).
Szóval nem kéne, hogy a teljesen fals értékelés alapján dőljön el, ki a hasznos tagja a "társadalomnak" ezen a fórumon. Az dőljön el a hozzászólásai milyensége alapján. Legalább ez a fórum ne menjen át birkacsordába... (Facebookon is látjuk, hogy a lájkok semmit nem jelentenek. Utolsó retardált egységsugarú hülyegyerekek is kapnak egy teljesen fals hátveregetést azért, mert kiírták, hogy jé, leesett két szem hó (mintha más nem vette volna észre).)

Sk8erPeter

(#12895) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Amúgy pont ez a lényege egy fórumnak, hogy a digitális like / dislike helyett leírd a Te saját egyéni véleményedet válaszként, érvekkel. Szóval sosem lesz plusz-mínuszos értékelés. :P

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12896) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#12895) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ok.

és az várható-e, hogy a kommentek tartalmi része ki legyen emelve, mint ahogy azt néhány hsz.-szel előbb mutattam?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12897) Sk8erPeter válasza lezso6 (#12895) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez azzz! :D

Viszont az sz.balazs.95 által felvetett AJAX-os hsz.-értesítő, meg 66zio által bedobott másik ötlet, hogy lehessen értesítőt kapni a saját hsz.-re érkezett válaszokról, az jöhetne. :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12898) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#12897) üzenetére


Penge_4
veterán

"hogy lehessen értesítőt kapni a saját hsz.-re érkezett válaszokról"

Ennek csak úgy lenne értelme, ha egyszerre több embert lehetne idézni. És nem IPB, vBulletin stílusú idézethalmazokra gondolok, csak valami olyasmire, mint:

(#12897) Sk8erPeter válasza lezso6 (#12895), béla (#12896), józsi (#12897), feri (#12898), laci (#12899) üzenetére

Ha túl hosszú lenne se rontaná el a layoutot, mert ilyenkor egy duplanyillal kibontható lenne, illetve hogy releváns legyen, a kronológiai sorrend úgy lenne, hogy ha józsi (#12897), feri (#12898), laci (#12899) nézi a fórumot (tehát akinek lemaradt a neve), akkor az ő nevét kiemelné, de csak neki.

Vagy valami custom BBCode-dal is megoldható lenne, hogy ha berakod a névvel a hozzászólást, akkor linkeli, pl.

[L](#12897) Sk8erPeter[/L]

Ez még talán jobb is lenne annyiból, hogy más topicban elkövetett hozzászólást is be lehetne vele idézni és kapna értesítést róla az illető, bár a copy-paste-bbcode miatt valószínűleg kevesebben használnák az újoncok (és a mobilnézetet használók) közül.

(#12899) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. A fórum lap alján levő online tagok: 5 297 linkelése rossz, az index oldalra visz.

(#12900) DrojDtroll: Hehe azt a topicot kerestem, ez lett, átrakom oda is :)

MOD: Akár törölhető is ez a hsz-em.

[ Szerkesztve ]

(#12900) DrojDtroll válasza KaiotEch (#12899) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Inkább ide írd.

[link]

Már én is jeleztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.