Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) tonyrulez válasza tonyrulez (#12300) üzenetére


tonyrulez
őstag

Önmagamat megválaszolva: minden topik minden új hozzászólásáról kapok emailt, sikerült 7 perc alatt 7 emailt kapnom. Szóval ez csak kevésbé aktív topikok esetén használható, 50+ topik követésére nem, csak teleszemeteli a postafiókot :U

4 8 15 16 23 42

(#12302) Flyme


Flyme
senior tag

Udv,
Azt meg lehetne oldani mobil nezetben, hogy a csillag ful (kedvencek) valtson pirosra, amint erkezik uj hsz. az altalam kedvencnek jelolt temaba, akarcsak a Privatok, amint lapok uj pu-t? Szvsz. eleg hasznos lenne, akarcsak a privatoknal.

(#12303) puttputt válasza Sk8erPeter (#12202) üzenetére


puttputt
őstag

On the top, egy régi, azaz mondjuk úgy, hogy eléggé custom... (a végletekig átszerkesztett és letisztogatott, mindenféle blockerektől és session buherátoroktól hemzsegő) portable GChrome-mal is tökéletes az oldal. Sőt, szinte mindegyiknél jobb. Ami nagy szó. Az Index vagy a Yahoo pl. néha már recseg-ropog, megfekszik vele/alatta, persze, arról sem ők tehetnek. :)
S még így is megéri ezt az "agyonhekkelt" böngészőt használni, mert fogalmazzunk úgy, hogy... ultrakönnyű és "köd előtte, köd utána" és valóban, semmit sem küld el sehova.)
(Bocs, hogy egy ennyire régit upolok..., de még mindig aktuális, elég "örökérvényű" a téma, amit a végtelenségig lehetne fűzögetni.)
Ilyesmiket "tud" egyébként:
:D
Persze.. főleg webes fejlesztésekkor tesz jó szolgálatot. A kollégák mindig szólnak, ha kell valamit tesztelni. Ha ezen nem esik össze az "újítás", akkor semmin. :DDD )

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12304) puttputt válasza puttputt (#12303) üzenetére


puttputt
őstag

Még egy apróság; a Chrome tulajdonosoknak, pontosabban azoknak, akik Privát módot használnak, sokat segíthet, ha időnként törlik az előzményeket (cache, cookie, stb., lehetőleg minden). Ez nem csupán a lassúságot "oldja fel", elképzelhető, hogy az itteni böngészést is - pluszban - támogatja.
Számomra úgy tűnt, ennél a verziónál ez valamiért.. legalábbis az én Chrome-omnál.. sokkal fontosabb, mint pl. FF esetében. Nyilván paradoxnak és értelmetlennek tűnik, mégis megoldást hozhat.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12305) laszlohu


laszlohu
addikt

Köszönet, hogy a múltkori javaslatomat megfogadták,

más:

a Lapcsaládunk ikonoknál az ikonok fele olvashatatlan,
pl. : mobilarena, It cafe, Logout, Sg

az alábbi képen látható :

(#12306) Kalandor válasza Flyme (#12302) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mobil változat szándékoltan nem teljes funkcionalitású, hanem kiegészítő, így ez sajnos nem megvalósítható.

(#12307) sz.balazs.95 válasza Kalandor (#12306) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Így viszont halál értelmetlen a mobil nézet, mert semmire nem jó, emiatt mobilon is inkább a normál felületet használják.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12308) Kalandor válasza sz.balazs.95 (#12307) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi az, hogy értelmetlen, amikor két tucat funkció működik rajta?

[ Szerkesztve ]

(#12309) sz.balazs.95 válasza Kalandor (#12308) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és másik két tucat nem, vagy nem úgy, ahogy az ember elvárná.
érdekes, hogy más tech oldalak képesek összetákolni egy rendes mobilos felületet, a mobil és táblagép appról meg már nem is beszélve.

szvsz nem kicsit gáz, hogy a PH!-nak nincs egy normális mobilos felülete.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12310) Kalandor válasza sz.balazs.95 (#12309) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mobilra nem lehet reklámfelületet eladni. Vagy ez a felület van, vagy nincs PH, melyiket preferálod?

(#12311) Bjørgersson válasza Kalandor (#12306) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Biztos nehéz lenne megoldani.. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12312) sz.balazs.95 válasza Kalandor (#12310) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

érdekes, a többi oldal valahogy mégis meg tudta valahogy oldania dolgot.

de ha meg nem halad a PH! a korral, akkor lehet, hogy pont emiatt fog lemaradni végleg, de ne legyen igazam.

de amúgy meg meg lehetne oldani, hogy a normál felület igazodjon a kijelzőmérethez, aztán csókolom, meg van oldva a probléma.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12313) canniball válasza sz.balazs.95 (#12307) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt cáfolom, mobil eszközön sokkal kényelmesebb a mobil nézet, mióta elkészült csak ezt használom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12314) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#12312) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most komolyan, szerinted az a hobbink, hogy szopassuk a júzereket?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12315) Kalandor válasza sz.balazs.95 (#12312) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Játszhatod a közgazdász webfejlesztőt, de mivel értelemszerűen nem fogom itt veled az üzleti lehetőségeinket és stratégiánkat publikusan megvitatni valamint látrhatóan korlátozottak a média és egyéb piaci ismereteid, ezért józanul belátható, hogy nekem ebben a beszélgetésben nincs mozgásterem, míg te kötetlenül és teljesen igazságtalanul puffogtathatod a tudatlanságokkal és igazságtalanságokkal töltött közhelyeket.

[ Szerkesztve ]

(#12316) sz.balazs.95 válasza Kalandor (#12315) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

én nem a közgazdász webfejlesztőt játszom, :U hanem az elégedetlen felhasználót, akinek nem tetszik a mobil felület, és hogy ez kb. senkit sem érdekel, vagy legalábbis nem sok minden történik ezügyben. :(((
csak ötletelek, hogyan lehetne jobbá tenni a PH!, hamár egyszer e célból született meg ez a topic... :U

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12317) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#12316) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem érdekel != nincs rá kapacitás != sose lesz megcsinálva

Ez többször leírásra került itt, de belerakom a téma-összefoglalóba, hogy ne legyen ilyen félreértés, mint most.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12318) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#12317) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

én sem azt mondom, hogy most azonnal legyen kész, tisztában vagyok vele, hogy nem 1-2 nap egy ilyen.
ami engem zavar, hogy felvetek egy ötletet, és jön egyből a lehurrogás. :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12319) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#12318) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekünk meg az a bajunk, hogy egyes júzerek értetlenek és csak végletekben tudnak gondolkodni. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12320) Oliverda válasza sz.balazs.95 (#12316) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom nem lenne ínyedre, ha havonta xxxx forintos összeget kellene fizetned azért, hogy használhasd az oldalt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12321) sz.balazs.95 válasza Oliverda (#12320) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

igazából kifizetném, ha lenne annyi felesleges pénzem. :D

mindenesetre nem hiszem, hogy ne lehetne kellő mennyiségű reklámot elhelyezni az oldalon, ahhoz, hogy ne legyen masszívan veszteséges.

arra egyébként kíváncsi vagyok, hogy akik mobilról lépnek be, hány százalékuk használja a mobilos nézetet.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12322) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

de amúgy még mindig nem értem, hogy milyen problémát jelent egy dinamikus, képernyőmérethez igazodó oldal. Szerintem sokkal jobb lenne, mint egy külön mobilos oldal.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12323) Oliverda válasza sz.balazs.95 (#12322) üzenetére


Oliverda
félisten

Én pedig azt nem értem, hogy miért nem lehet a standard verzióra váltani, ha ennyire nem jó a mobil? Én is átváltok rá, ha szükséges, és máris megy minden úgy ahogy PC-n.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12324) sz.balazs.95 válasza Oliverda (#12323) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

mert állandóan bele kell zoomolni, hogy használni lehessen.
tudom, hiszen a pc változatot használom mobilon is.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12325) Oliverda válasza sz.balazs.95 (#12324) üzenetére


Oliverda
félisten

:O

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12326) DS39 válasza Kalandor (#12310) üzenetére


DS39
nagyúr

Mobilra nem lehet reklámfelületet eladni.

ezt nem értem, miért? ha jól emlékszem, például az m.index.hu-n vannak reklámok. ugyanazoknak a PH-s hirdetőknek akik a teljes nézetben vannak, simán érdekük lehetne hogy ott is látszódjon a hirdetményük. vagy ott van a mobil app mint lehetőség, azokban ugyan random hirdetések vannak általában, de abból is lenne bevétele a PH-nak a Store-okon keresztül.

ezzel most nem akartam beszállni a vitában, nekem már nem hiányzik a mobil nézet fejlesztése, csak ezeket a gondolatokat akartam leírni a témában.

[ Szerkesztve ]

(#12327) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#12321) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"igazából kifizetném, ha lenne annyi felesleges pénzem. :D"

Ha a nagyanyám fiú lenne, ő lenne a nagyapám.

"mindenesetre nem hiszem, hogy ne lehetne kellő mennyiségű reklámot elhelyezni az oldalon, ahhoz, hogy ne legyen masszívan veszteséges."

Ez nem így működik, hogy "akkor most kiteszek több reklámot". :O

arra egyébként kíváncsi vagyok, hogy akik mobilról lépnek be, hány százalékuk használja a mobilos nézetet.

Többen, mint gondolnád, a legtöbben csak olvasók.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12328) Sk8erPeter válasza Oliverda (#12325) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bár nem tisztem védeni senkit, de azért szerintem most már kicsit átestetek a ló túlsó oldalára az oltogatással... :) Lehet, hogy a srác túlzott hőbörgéssel kezdte, és ő is túlságosan nekirontott a PH fejlesztőinek/házigazdáinak, de talán gyorsabban lehiggadnának a kedélyek, ha valakitől egy normális válasz is születne, ami pármondatos indoklást is tartalmaz a "csak"-on és az "úgyis hülye vagy hozzá"-jellegű válaszokon kívül. :) Ha már egyben moderátorok is vagytok, legalább statuáljatok példát, hogy kell higgadtan lerendezni egy konfliktusosnak induló szituációt. :DDD Meg hát akkor arra legalább a későbbiekben lehetne hivatkozni is, ha valaki ugyanezt kérdezi (volt már és lesz is még párszor ilyen kérdés).
A srácnak annyi a kérdése, hogy miért nem lehet reszponzív az oldalkialakítás, ahova reklám is bekerül. Ez nem egy olyan buta kérdés, mint amilyennek beállítjátok (főleg, amikor manapság igen elterjedtek az olyan "mobile first"-megoldások, mint pl. a Bootstrap és jópár társa). :) Meg hát Ti tudjátok a legjobban házigazdaként vagy épp fejlesztőként, hogy a felhasználók sokszor szeretnék a saját ízlésükre szabni az oldal(aka)t, ami nem működik, de az azonnali leugatás sem jó megoldás.
Nyilván egy ilyen összetettségű oldalnál egyáltalán nem triviális a reszponzív kialakítás, de megoldható. Viszont az bután tudna mutatni, ha oda lenne zsúfolva mondjuk az oldal tetejére egy jó nagy reklám, amit még észre is vesznek, és utána kezdődne az érdemi tartalom. Meg egyáltalán hogyan kéne kinéznie annak a reklámnak, és milyen méretre optimalizáljunk az n+1-féle kijelző (mobilok és tabletek kismillió méretben, aztán monitorok, stb.) közül? Persze bizonyos reklámok esetén megoldható lenne, de ötezernyi probléma van, amiket a dolog felvet. Szerintem ő pont ezekre kíváncsi (bár már pár ötletet adtam), és ezek ismeretében jóval könnyebben fogadná el a teljes elutasítást. :)

Sk8erPeter

(#12329) Bjørgersson válasza Sk8erPeter (#12328) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Lehet én értem félre, de nem ez a kérdés robbantotta ki a vitát? Egy egyszerű pirosan világító gombról van szó

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12330) Sk8erPeter válasza Bjørgersson (#12329) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem, a szálból egész pontosan visszakövethető, mi indította el a témát. :D

Sk8erPeter

(#12331) Kalandor válasza Sk8erPeter (#12328) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

ha valakitől egy normális válasz is születne, ami pármondatos indoklást is tartalmaz a "csak"-on és az "úgyis hülye vagy hozzá"-jellegű válaszokon kívül.
Pontosan megindokoltam, hogy miért :U

(#12332) Bjørgersson válasza Sk8erPeter (#12330) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor jó, én csak odáig követtem az eseményeket. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12333) Findzs


Findzs
addikt

a lapcsalád bármelyik oldalára lehet hozászolásokat írni a prohardveres regisztrációnkkal csak az sg.hu a kivétel, de akkor hogy lehet a lapcsalád része? inkább csak ajánlott oldal mint anno pl. a hardwired

a jövőben esetleg fog változni a dolog?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12334) Winner_hun válasza Findzs (#12333) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12335) Findzs válasza Winner_hun (#12334) üzenetére


Findzs
addikt

ez kimaradt, köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12336) dqdb


dqdb
nagyúr

Törölt hozzászólásokhoz nem lehetne egy üres <a name="msgXXX"></a> taget generálni? Most abban az esetben, ha a Kedvenceim vagy az Itt szóltam hozzá dobozban kattintok egy topik új hozzászólását jelző ikonra, de az új hozzászólás törlésre került, akkor kereshetem meg kézzel, hol kezdődnek az új hozzászólások, míg a fenti taggel a következő hozzászólásra ugrana a böngésző.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12337) velizare


velizare
nagyúr

/bocs ha már volt

jó lenne, ha követni lehetne a felhasználókat is a topicokhoz hasonlóan, és értesítést kapni, amikor új hsz-t, követnek el. jónéhány olyan user aktív a fórumon, akinek a hszeiből nagyon sokat lehet tanulni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12338) sz.balazs.95 válasza velizare (#12337) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ilyen Twitter-szerű megoldás tényleg jópofa lenne. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12339) minek?:S válasza velizare (#12337) üzenetére


minek?:S
őstag

ez nekem is tetszene. tudnék kiket követni.

Üdv.:M.

(#12340) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Sziasztok. Egy apró hibát? szeretnék jelezni, ami már nagyon rég óta jelen van a lapcsaládon.

Ubuntu alatt a "Következő oldal" gomb "oldal" része beesik a gomb alá valszeg a font, vagy valami más renderelési ok miatt.(gondolom pontosan a windows-os font szélességére lett méretezve a gomb). Ha csak 2 pixellel megnövelem a h5 tag szélességét, máris helyrejön. A különbség szinte észrevehetetlen.

A probléma minden böngészőben fent áll, és ennyi meg is oldja a problémát.

Tudom, hogy a linux-os felhasználók tábora elenyésző, de ha nem ütközik komoly problémákba, akkor arra kérnélek titeket, hogy vizsgáljátok meg a javítás lehetőségét.

(a böngészőkben nincs semmi elállítgatva, ha tehetitek, győződjetek meg Ti is a dologról). Semmilyen más hibát nem tapasztaltam.

Köszönöm, Zoli.

(#12341) Ndruu válasza Zoli0726 (#12340) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én nem vagyok fejlesztő, de az ilyen jellegű hibához nem árt egy képernyőmentést is csatolni.
Nem lehetséges, hogy a Linuxodban nincs Tahoma betűtípus?

Harrrr!!!!

(#12342) Zoli0726 válasza Ndruu (#12341) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Még ha lenne is, a linux akkor sem úgy rendereli a fontokat mint a windows, tehát se jól, se nem úgy fog kinézni mint windows alatt.
Másrészt viszont elég fura lenne, ha minden ubuntu felhasználónak fontokat kellene telepíteni, hogy jól jelenjen meg a ph.
Mint azt írtam, tisztában vagyok vele, hogy a linux felhasználók száma alacsony, ezért ha nem lenne a javítás ennyire egyszerű, vagy befolyásolná a windows usereket, akkor nem írtam volna ide a kérést.

Az Ubuntu-s fontok nagyon jók. Nem azt kérem, hogy mindenféle gányolt fontra jó legyen az oldal, csak a legnépszerűbb linux disztró alap fontjaira. Azokkal is csak ez az icipici probléma van.

A képernyőkép viszont jogos.

[ Szerkesztve ]

(#12343) DS39 válasza Zoli0726 (#12342) üzenetére


DS39
nagyúr

Debian alatt is ilyen. (Firefox, Chromium)
+1 a javaslatra. :K

(#12344) DS39 válasza Zoli0726 (#12342) üzenetére


DS39
nagyúr

egyébként kipróbáltam az alábbi linket, a Tahoma telepítése (és egy reboot) valóban segít rajta.

(#12345) Jorus válasza dqdb (#12336) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ilyen sárgás hátterű, kvázi kiemelt postot hogy lehet írni?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12346) Bjørgersson válasza Jorus (#12345) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Moderátorok tudnak csak olyan kiemeltet írni, gondolom valaki utólag emelte ki.

=====
Így van.

üdv,föccer

[ Módosította: föccer ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12347) Penge_4 válasza Bjørgersson (#12346) üzenetére


Penge_4
veterán

És nem lehetne ilyenkor benne a "[ Módosította: xy ]" helyett, hogy "[ Kiemelte: xy ]"?
Csak mert így folyamatosan meg fogják kérdezni újra és újra.

(#12348) Bjørgersson válasza Penge_4 (#12347) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Biztosan benne lehetne, bár szerintem anélkül is elég egyértelmű.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12349) szilva01


szilva01
őstag

Nem tudom ez a megfelelő topik-e de amiket találtam talán ide illik a legjobban:
Mikor kb. 5 perce megnyitottam a mobilarénát meglepve vettem észre, hogy nem vagyok bejelentkezve, sőt, mikor a bejelntkezésre kattintottam ez az ablak ugrott fel. A kérdésem az lenne, hogy ez normális, vagy pedig én szedtem-e össze valami kellemetlen programot.

[ Szerkesztve ]

(#12350) Ndruu válasza szilva01 (#12349) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

"This ad brought to you by SaverPro", úgyhogy egy nem kívánatos program csinálja ezt az átirányítást. Víruskeresés, Spybot S&D futtatás, tisztogatás és hasonlók után valószínűleg meg fog javulni.

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.