Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) Bjørgersson válasza Apollyon (#12746) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Erről a 15 perces cuccról nem hallottam még. Volt már, hogy még az ötödik perc előtt kezdtem el szerkeszteni, de ahogy letelt az öt perc, már nem "vette be" a módosításokat.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12752) lezso6 válasza Bjørgersson (#12751) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig 15 perc van elküldésre. Csak 5 percig van ott a link, illetve nyílik meg a szerkesztő.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12753) DS39 válasza #22145024 (#12749) üzenetére


DS39
nagyúr

van baja az újabb foxoknak időnként, de az adblock kompatibilitásával sose volt gond. :U

ha tiltod a sütiket hogy akarsz bejelentkezve maradni? nem vágom. legalább úgy kellene beállítani hogy a munkamenet végén törlődjenek csak. akkor biztos nem dobálna ki hsz írás közben. + be kellene pipálni hogy időkorlát nélkül és ne korlátozzon erre az ipre. (mivel lehet mobilnet szakadás után új ip-t kapsz.)

[ Szerkesztve ]

(#12754) DigitXT válasza Bjørgersson (#12751) üzenetére


DigitXT
félisten

Pedig ez már baromi régóta így van. Sőt! Eddig 15 percig tudtad a szerkesztést
folytatni, ha először elkezdted 5 percen belül. Utána ugyan eltűnt a szerkesztés
link, viszont a böngészőben visszaugorva a szerkesztés ablakba működött jól.:D

Ezt most valami frissítés kivette, amiért amúgy nagy kár, mert ugye preview még
mindig nincs, és ha mondjuk elírtál valamit, és nem működik a link stb. már nem
tudsz vissza gombbal még beleszerkeszteni. Ha 5 percig nem kezdted el, IJB.:o

(#12755) sz.balazs.95 válasza Bjørgersson (#12751) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

én hallottam már róla, de ennek ellenére nálam is ez van, hogy 5 perc után már írja a hibaüzenetet.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12756) Bjørgersson válasza sz.balazs.95 (#12755) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na, akkor nem csak nálam nem jó. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12757) #22145024 válasza DS39 (#12753) üzenetére


#22145024
törölt tag

(+lezso6),

Benéztem, nem a sütik, hanem a history van tiltva :B
Mindegy, majd gyakrabban használom a kopit az elküldés előtt. Esetleg frissítek egy köztes verzióra.
Jelenleg melyik a legstabilabb, de nem a legújabb amit érdemes felrakni?

(#12758) DS39 válasza Bjørgersson (#12756) üzenetére


DS39
nagyúr

lehet böngészőtől is függ, nekem a Firefox különböző verzióval mindig működött/működik, hogy írok egy hsz-t, elküldöm, szerkesztek 5 percen belül, elküldöm. nyitva marad a fül, másik fülön, mondjuk keresek egy képet a google-ban vagy a gépen, amit még beszúrnék a hsz-be, letelik az alap szerkesztés idő, de visszalépve még valóban 15 percig lehet módosítani a hsz-en.

teszt
szerk: még 5 percen belül.

mintAdarab: én a Firefox 31 ESR-t használom, 1 évig nem változik feature-ök szintjén, csak biztonsági frissítést kap, kb. mint az IE a Windows-ban. nem vagyok oda a Mozilla 6 hetes világméretű betatesztjeitől, amit eladnak végleges kiadásnak..

szerk2: 5 percen kívül rányomtam a szerkesztés gombra kiírja hogy már lejárt, nyomok két vissza gombot, és itt a hsz a böngészőben szerkeszthető, és elmenthetem a módosításokat. :)
16:16:30 van.

[ Szerkesztve ]

(#12759) #22145024 válasza DS39 (#12758) üzenetére


#22145024
törölt tag

nade nekem nem a szerkesztéssel van bajom, hanem hogy "normálisan" módon írva egy hsz-t, az eddig megszokotthoz képest látványosan hamarabb kidob a rendszer. Saccra nálam ez most 5 perc. Volt ilyen régen is, de akkor közben mást is csináltam, stb, tehát tudtam, hogy bizony már rég elkezdtem írni, csak vmi közbejött. De pár napja valahogy ilyen lett az egész :)
Mindegy, a lényeg, hogy nem a rios-ban van vmi elállítva...

(#12760) DS39 válasza #22145024 (#12759) üzenetére


DS39
nagyúr

az előbbi hsz-ből csak a böngésző ajánló részt címeztem neked. :)

jó múltkor írtam ide hogy engem is kétnaponta kidob, először a ph-ra gyanakodtam, de kiderült hogy a drága UPC egy hét alatt 2x változtatott nekem IP címet, és nálam az nem volt bepipálva korábban hogy ne korlátozzon a jelenlegi ip-re, ezért dobott ki.

ezt leszámítva, ha mindhármat bepipálom, tuti vagy egy hónapig belépve maradok, függetlenül attól hogy hsz írok vagy csak bejelentkezve vagyok a fórumon, és közben másik lapon mást nézek, stb.

[ Szerkesztve ]

(#12761) #22145024 válasza DS39 (#12760) üzenetére


#22145024
törölt tag

nálam már összefolynak az események :)

Ezt a pipát hol találom egyébként?

(#12762) DS39 válasza #22145024 (#12761) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor külön hsz-ben írom, hogy ne legyen zavaró. :)

itt:

[ Szerkesztve ]

(#12763) #22145024 válasza DS39 (#12762) üzenetére


#22145024
törölt tag

wow! Ettől megjavult!
Köszi mindenkinek! :D

(#12764) canniball válasza Apollyon (#12746) üzenetére


canniball
nagyúr

Az igaz, de nem szerkesztésről volt szó, hanem a hsz. megírásáról...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12765) Bjørgersson válasza DS39 (#12758) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én is Firefoxot használok, szerintem még régebb óta, mint a Prohardvert. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12766) Sk8erPeter válasza #22145024 (#12757) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Jelenleg melyik a legstabilabb, de nem a legújabb amit érdemes felrakni?"
Visszakérdeznék, hacsak a használt böngészőnél nincs valami radikális váltás (mint pl. Operánál a Presto » Blink motorváltás, ami miatt a felhasználók egy ideig ragaszkodtak a régihez, joggal; tudtommal az újvonalas Firefox már egy ideje hasonlít önmagára :D), mi értelme van nem a legfrissebbet használni, amikor egy böngésző könnyen lehet biztonsági lyukaktól tátongó eszköz, és épp azért születnek többek közt - az újításokon túl - frissítések, hogy az esetleges biztonsági réseket IS befoltozzák? Nyilván minden újabb változatnál újabb biztonsági problémák vagy bugok kerülhetnek elő, de nem lehet arra alapozni, hogy na majd pár hónap múlva frissítem, ha már kiderül, mi van, egy böngésző nem ilyen, ahogy egy operációs rendszer sem.

Sk8erPeter

(#12767) Sk8erPeter válasza lezso6 (#12714) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Fakk, valamiért nem töltődött fel a javítás a PH-ra, csak az MA-ra. :W Most már jónak kell lennie. Ctrl + F5-t próbáljatok ha nem jó még."
Meg szabad kérdezni, miért is kell egy - a Hardverapró különálló felületét leszámítva - alapvetően közös alapokon nyugvó JS-fájlt több helyre is "feltölteni"? (Csak kíváncsiságból érdekelne, hogy miért nem azt az egy közös kódbázist használjátok fel több helyen, miért kell sokszorosítani is. Mert az esetleges kevéske oldalspecifikus kód megint más tészta.)

Sk8erPeter

(#12768) #22145024 válasza Sk8erPeter (#12766) üzenetére


#22145024
törölt tag

leírtam, már fentebb, hogy miért. :)

(#12769) lezso6 válasza Sk8erPeter (#12767) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez más, ez a R5-R6 váltó cucc, ez site-onként külön van.

Amúgy az R5-ben tényleg külön vannak dolgok, az R6-ban viszont már egyesített. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12770) Apollyon válasza canniball (#12764) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ja igen, elnézést.

A kiléptetés régen úgy volt hogy ha nem volt bepipálva a megfelelő box, akkor 1 óra után kiléptetett a rendszer.
Én már automat mindenhol nyomom a maradjon belépve stb stb funkciókat :D

R6-ban is így lesz?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12771) dqdb


dqdb
nagyúr

Jó lenne a cikkekhez egy helyesírási hibákat jelző funkció, ahol a bejelentéseket az összes házigazda látná, így hamarabb javításra kerülhetnének.

Most ugyebár vagy hozzászólásban jelzi ezt az ember, ekkor vagy kijavítja a szerző, ha olvassa a hozzászólásokat, vagy nem (az első hozzászólás maga a jelentés, sokáig a főoldalon volt, mégsem javította ki senki a cikk címét), de az szinte biztos, hogy az így bejelentőt lehurrogják, hogy miért nem privátot írt.

Ellenben ha privátot ír valaki a szerzőnek, akkor az vagy javítva lesz (szerencsére ehhez általában nem kell a helyesírási szabályzat megfelelő pontját mellékelni meggyőző érvként), vagy 10 hónap elteltével sem.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12772) Sk8erPeter válasza #22145024 (#12768) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Arra gondolsz, hogy egyszer, valamikor nem is oly régen, tán igaz se vóót, nem működött a reklámblokkolód valamelyik FF-verzióban? És öngól gyanánt hirdeted ezt ebben a topicban, úgy, hogy ezen a fórumon érthető okokból tiltott (alapelvekkel ellenkező) a reklámblokkolók használata? :)

(#12769) lezso6:
Hümm, bevallom, nem értettem, hogy mi az az R5-R6-váltó "cucc", amit külön-külön kell feltölteni: eddig úgy képzeltem, hogy van maga a fórummotor, ami teljesen független a konkrét domaintől, ugyanaz a háttere (szerveroldali kódja, API-ja) ebben a tekintetben, mint az összes többinek (leszámítva mondjuk a Hardveraprót), aztán vannak a site-onként ráhúzott skinek, és most egyszerűen fórummotor-váltás történt - ezért nem vágom, mi ez az R5-R6-váltó "cucc". :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12773) lezso6 válasza Sk8erPeter (#12772) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy darab motor van a site-ok mögött (mármint most kettő, R5 és R6). De R5-ön belül van komoly redundancia, anno még eléggé mások voltak a site-ok. Ezt irtja most az R6. Meg jópár más elavult cuccot, pontosabban inkább behoz egy raklap olyasmi újítást, mint pölö... ...ORM... :DDD

Az R5-R6 váltó cucc az amúgy egy "tákolmány", csak van, ideiglenesen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12774) Sk8erPeter válasza lezso6 (#12773) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, OK, így már egy fokkal tisztább, köszi! :)

Sk8erPeter

(#12775) #22145024 válasza Sk8erPeter (#12772) üzenetére


#22145024
törölt tag

Igen arra gondoltam. És nem öngól. Ha ez miatt kirúgnak a pH-ról, akkor megköszönöm a lehetőséget és részemről ennyi volt. Alapvetően indformálódni járok erre az oldalra, és nem azért hogy a sok izgő-mozgó rakás szemét elvonja a figyelmemet arról, amit épp olvasni szándékozok. ( A statikus dolgokkal semmi bajom, sőt többször vettem már dolgot ez alapján. A dinamikus reklám viszont pont az ellenkezőjét váltja ki belőlem: ha egyébként kellene, akkor sem, vagy legalábbis biztosan nem abból az üzletből)
Tőlem lehet fizetős is az oldal, ha ez az ára a reklámmentességnek, de retardált, dilettáns un. reklámszakemberek agyi hányadékának nem szolgáltatom ki magam...

szerk:
egyébként most megint elszállt a hsz. írása alatt. Az "időkorlát nélküliséget" beikszeltem, de az IP-címet nem. Szóval egyre inkább gyanús, hogy a mobilnet a problémás.

(#12776) Sk8erPeter válasza #22145024 (#12775) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk abban teljesen igazad van, hogy sokkal jobb lenne nekünk is, meg a PH-soknak is, ha elkészülne a "tagsági", és fizetős alapon lehetne kiváltani reklámmentességet, meg egyéb funkciókat.

Sk8erPeter

(#12777) #22145024 válasza Sk8erPeter (#12776) üzenetére


#22145024
törölt tag

de ha mégis csináltok ilyet -és van rá mód- akkor legyen olyan opció is, hogy csak a mozgó reklámok tiltódnak. A statikussal semmi bajom, meg szerintem sokan másoknak sincs.
Meg ha lehetne, akkor egy olyat, hogy a hsz.oknál lehessen tiltólistára tenni bizonyos tagokat. Aztán ha az értelmezés megkívánja, akkor az "üres rész"-re való klikkeléssel mégis megjelenítené. Ez is nagyban javítana az "olvashatóságán" egy fórumnak ;]

(#12778) Sk8erPeter válasza #22145024 (#12777) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"de ha mégis csináltok ilyet"
Ő, várjá', nekem semmi közöm a Prohardver brigádjához, én csak ugyanúgy egy fórumtag vagyok, akárcsak Te, a magasabb rangtól nem lesz valaki automatikusan közéjük tartozó. :DDD

Sk8erPeter

(#12779) Bjørgersson válasza dqdb (#12771) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Erre lett kitalálva a helyesírás-ellenőrző a böngészőkben. Ha ennyire telibefossa a szerző a saját cikkét, s ennyire igénytelen, akkor szerintem nem nekünk kellene még jelentgetni a házigazdáknak, hogy ezt meg ezt rosszul írta. Eleve ezer meg egy jobb dolguk van ennél nekik, mint a helyesírási hibákkal foglalkozni. Gondolom én.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12780) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#12779) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Bocsánat, mobilról írtam, nem néztem meg a linkeket, azt hittem Logoutos cikkekről van szó. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12781) Jorus válasza Apollyon (#12746) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez igaz, de ő arról írt, hogy küldés előtt nincs korlátozva a rendelkezésre álló idő.

Szerk.: Cani megelőzött két nappal. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12782) szab.tam


szab.tam
nagyúr

érdekes kérdés jutott az eszembe.

egy felhasználó végleges kitiltásra kerül.
egy júzer, aki tartja vele egy másik csatornán a kapcsolatot, közvetíti a fórumon a gondolatait.
a hsz-ok elejére oda is írja vastag betűvel, hogy "xy véleménye:"

ha jól látom, ez az ászf-ben az égvilágon semmilyen pontot nem sért meg.
csak természetesen onnantól kezdve az általa közvetített, idézett tartalom után maga felel, mert a saját ninc-je alatt fut a hsz.

jól gondolom?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12783) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Nem tudom, hogy csak nálam jelentkezik-e a probléma, de a lap tetején, ha a piros alapú reklám jelenik meg háttérnek, akkor a feliratok betűi teljesen szétesnek.
Arra a részre gondolok, ahol a Lapcsalád tagjai + az Sg van felsorolva.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12784) poli27


poli27
veterán

A privát üzeneteknél nem lehetne egy pipaboxot berakni, amivel több üzenetet ki lehet egyszerre választani ugyanis marha macerás sok üzenetet egyesével kitörölgetni, így meg lehetne egyszerre!

(#12785) Apollyon válasza poli27 (#12784) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Most is tudsz egyszerre több üzenetet törölni úgy, hogy kitörlöd az egész beszélgetést. Vagy te azt akarod, hogy egyszerre kijelölsz egy csomót, hogy pl. csak az utolsót nem, így marad egy darab üzenet?
Mert erre a megoldás a fenti, kitörlöd az egészet, írsz a címzettnek egy újat, problem solved.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12786) DS39 válasza poli27 (#12784) üzenetére


DS39
nagyúr

ilyen most is van:

bepipálsz több ilyet, és az egyiknél rányomsz a törlésre, akkor listázza a bepipáltakat, és egyszerre törölheted azokat.

(#12787) poli27 válasza Apollyon (#12785) üzenetére


poli27
veterán

Én erre gondoltam itt nincs ilyen és körülményes törölgetni egyesével,itt is jó lenne egy ilyen pipadoboz, hogy többet lehessen törölni egyszerre! :

[ Szerkesztve ]

(#12788) DS39 válasza sz.balazs.95 (#12783) üzenetére


DS39
nagyúr

nem mondom hogy szemkímélő, de a betűk nálam nincsenek szétesve:

poli27: ja, hogy erre gondolsz. ezek nem üzenetek, hanem komplett beszélgetések. miért akarnád egyszerre az összeset törölni? szerintem nincs létjogosultsága ezek egyszerre törlésének, ha csak nem akarod "megszakítani a kapcsolatot" mindenkivel.

[ Szerkesztve ]

(#12789) Apollyon válasza poli27 (#12787) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Áhá, most már én is értem mi van :D
Na ez érdekes felvetés, viszont ha belegondolok szinte sehol sincs olyan, mármint semmilyen üzenetküldő szolgáltatás, ahol egyszerre több beszélgetést tudunk törölni kompletten.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12790) Bjørgersson válasza Apollyon (#12789) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Torrent- és más apróhirdetős oldalakon általában van. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12791) poli27 válasza Apollyon (#12789) üzenetére


poli27
veterán

És ez miért jó? Egy fél óra mindig amíg rendet rakok, ha lenne egy ilyen pipadoboz csak bepipálgatnám őket és törlés, de így egyesével kell a törlésre nyomni, és még azt is megkérdezi tényleg akarod e... hosszadalmas dolog.... és közbe az egér is elkopik annyit kattintgatsz....

[ Szerkesztve ]

(#12792) Apollyon válasza Bjørgersson (#12790) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na mondjuk az lehet.
A trackereken valóban, de ott kis erőforrásból dolgoznak, és bővítés sem szokott lenni, az üzenetek emiatt is törlődnek automatikusan egy idő után. Az apróhirdetés részéről nem tudok mit mondani, mert kizárólag hardveraprón szoktam csak olvasgatni, mászkálni :D A többi nekem már nem, de legalábbis sokkal kevésbé megbízható.

(#12791) poli27: Egyetértek egyébként, viszont több meló lenne megcsinálni, mint amennyit használva lenne / érne valójában a funkció...

Nekem vannak még 2008-as beszélgetéseim is, és igazából nem sok vizet zavarnak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12793) poli27 válasza Apollyon (#12792) üzenetére


poli27
veterán

Én utálom ha sok felesleges privi között kell keresgetni valamit.... mindig törlöm őket!

(#12794) Rimuru válasza poli27 (#12793) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyenekre is szoktam használni snap links kiegészítőt.

Vigyázat, csalok!

(#12795) sz.balazs.95 válasza DS39 (#12788) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nálam így totál szét vannak mosódva a betűk. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12796) Dany007


Dany007
veterán

Mért nem látni azt a kis összegző nyavaját a lap tetején?
Ahol a lapcsalád minden oldaláról kivannak írva az aktuális szösszenetek. Már pár napja / hete feltűnt, hogy nincs. Csak pl privát üzenetek olvasásakor látom...
Így egy csomó mindenről lemaradok...

szerk.: Ezt a felső részt hiányolom!

[ Szerkesztve ]

(#12797) lezso6 válasza Dany007 (#12796) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mert banner van a helyén. ;)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12798) szab.tam válasza lezso6 (#12797) üzenetére


szab.tam
nagyúr

banner?
az egy olyan új, szupermoderátori rang, akinek csak a kitiltás a feladata?
:DDD
(najó, megyek aludni...) :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12799) Dany007 válasza lezso6 (#12797) üzenetére


Dany007
veterán

Azt hiszem visszatért! :R
Egyébként lehetett volna attól még a banner alatt, kicsit lejjebb tolva az egészet.

(#12800) sz.balazs.95 válasza Dany007 (#12799) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Így is elég bénán néz ki az oldal 16:9-en, nem kell azt fokozni. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.