Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#948) bdav


bdav
őstag

Na látom nagyban megy a prog2 tárgy alázása, ami érzékenyen érint mivel jelenleg is labvez vagyok belőle, igaz villamosmérnököknél.
- Tihamér és úgy általában az AUT tsz hozzáállása az egyik legjobb az összes tanszék/tárgy közül amivel találkozni fogsz. Igen az anyag sok, talán nehéz megérteni. De a saját tapasztalatom az hogy a tábláraírós órák jobban megragadnak az emberben mint a vetítősök. Persze az a hátrány megvan hogy be kell járni előadásra. Hát vazzeg... ha nem akarsz egyetemre járni akkor ne iratkozz be... Persze van h. ki kell hagyni előadást (nekem is már kódelm elég rég volt utoljára amire be tudtam menni - sajnos), de akkor viselni kell a következményeit. Na kicsit eltértem a témától, szóval Tihamértól bármikor kérdezhetsz bármit, bármilyen alap dolgot, el fogja magyarázni. A tananyag viszont olyan sok, hogy muszáj ezt a tempót tartani előadáson. Nem lehetetlen megtanulni, hidd el. De ez nem a prog tárgyak sajátja, vannak ahol még durvábban tolják; itt legalább minden órára jut egy jól körülhatárolható téma.

- laborfoglalkozások: arra nincs idő hogy minden egyes diákkal külön foglalkozzon a labvez. Alapvetően az a szemlélet hogy az előadáson megtanulják a dolgokat, majd a gyakon kipróbálják önállóan, labvezi segítséggel. Magyarul ha elakad akkor kérdez. Na ez az amit elég ritkán tapasztalok, pedig én se haraptam le még senkinek a fejét azért mert kérdezett valamit. Addig próbálom magyarázni amíg megérti, de ha nem kapok visszajelzést úgy baromi nehéz. Ja és aki olyan hozzáállássla megy be laborba, hogy majd ott megtanulja az új dolgokat, az elég rosszul gondolja. Ha ott hall az adott dologról először akkor sokkal nehezebben emészthető (én pl. megpróbálom összefoglalni az újdonságokat óra elején, de az a 10 perc nem pótolja a 1,5 órás előadást v. könyvolvasást).

-kisházik: ezt idén vezettük be, az oka a következő: amit adott esetben a hallgató megért vmikor, azt a következő laborra gyakran elfelejti, pedig elég lenne ha fél órát foglalkozna vele otthon (kb. ennyi kell egy kisházi megoldásához). Akár hiszed akár nem, ez eléggé meg tudja ám könnyíteni hogy átmenj a zhn és megoldd a nagyházit. Csak rá kell szánni egy kis időt.

-nagyházi: ne az egészet akard egyszerre megoldani, válassz ki valami kis részt, amit megcsinálsz. Prog2nél tipikusan azt mondanám hogy az objektumhierarchiát érdemes végiggondolni, a feladatkiírásban kritérium (nekünk labvezeknek) hogy egyértelmű legyen, miből kell osztályt csinálni és miből nem. Ha ez kész akkor akár csekkoltathatod a labvezzel hogy jó-e, valszeg megadta uilyen célból az email címét. A labvez erre van, tessék nyaggatni. Ha nem válaszol az emailre (pl. velem is előfordul, van hogy elfelejtek sajnos) akkor spammelni addig amíg meg nem teszi.

- Németh Krisztián (TH) mondta még félév elején: ''az nem igazi informatikus aki legalább egy kicsit nem tud programozni'' és ebben szvsz van valami. Részben azért mert hiába vagy hálózati szakember, sanszosan belefuthatsz egy programozási tudást igénylő feladatba. Részben pedig igen, fontosnak tartom ezt a szemléletmódot.

Na kb. ennyit akartam hozzászólni

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.