Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7801) REDeath


REDeath
őstag

heh msot vettem észre hogy kódtechből lesz 1 nagyZH és annyi :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7802) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Felsőbbéves infosoktól kérdezném, hogy ismernek-e olyan embert, aki nagyon ért a honlapokhoz (főként php)? Cégek nem játszanak, nem olyan nagy lenne a feladat. A válaszokat privátban légyszi!

(nagyon ért = pár éve komolyan foglalkozik velük és a biztonsági megoldásokkal is tisztában van)

Skynet is real. It's called Google.

(#7803) neduddki válasza FehérHolló (#7802) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Esmersz vmi Panther nevezetu gyorokot???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7804) FehérHolló válasza neduddki (#7803) üzenetére


FehérHolló
veterán

Csókollak!

Ismerek, de ő túlzottan elfoglalt és nem 10 sörért dolgozik. :)

Baráti ölelés:
FehérHolló

Skynet is real. It's called Google.

(#7805) neduddki válasza FehérHolló (#7804) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ja hogy meg smuciknak is teccik lenni???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7806) concret_hp válasza FehérHolló (#7802) üzenetére


concret_hp
addikt

höhö én is Panthert akartam írni :D

de amugy írsz 1-2 infós levlistára, pár sorban leírod mi kéne és dárámmm :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7807) KMan


KMan
őstag

Koltsegteriteseseknek hogyan kell befizetni a koltsegteritest? :F Neptunon keresztul? Penzugyek - Befizetesek?

Koszi :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7808) concret_hp válasza KMan (#7807) üzenetére


concret_hp
addikt

bár engem nem érint de ugytom a büntipénzekkel együtt lesz kiírva pontosan ott :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7809) sasa311 válasza KMan (#7807) üzenetére


sasa311
veterán

Ja a büntipénzekkel együtt lesz kiírva aztán vagy sárga csekken vagy gyűjtőszámlán át.
Még vizsgaidőszak környékén kell majd befizetni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#7810) nyunyu válasza sasa311 (#7809) üzenetére


nyunyu
félisten

Még vizsgaidőszak környékén kell majd befizetni.

Elott!!!

Addig nem jelentkezhetsz vizsgara, amig tartozasod van.

Arra is figyeljetek, hogy sikeres legyen a tranzakcio, mert en mar jartam ugy, hogy novemberben rosszul volt kiirva a tandij, Neptunon hataridore befizettem, love eltunt a szamlamrol, erre masnap kiirtak ismet, immaron jo azonositoval, de penzugyeknel mar nem lehetett visszavonni az elozo, felbeszakadt tranzakciot (fizetes megtortent, de a tetelt toroltek!), love meg nem volt az uj tetelre.

Aztan amikor honap mulva mentem volna vizsgazni, akkor a Neptun tandijtartozas cimszoval nem engedte.

KTHba be, hogy WTF? Onnan a Neptun uzemelteteshez iranyitottak, email a reszletekkel, 2 nap mulva jovairtak az egyszer mar befizetett lovemat, utana vegre be tudtam fizetni a helyes tetelre, kovetkezo delre le is lett konyvelve, csak utana tudtam jelentkezni, aztan igy ugrott is a vizsgaidoszak elso hete...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7811) KMan


KMan
őstag

koszi a valaszokat!
Es mikor fogjak kiirni a koltsegteritest? Mert nekem a bukott kreditek utani buntetest mar kiirtak, a koltsegteritest meg nem! :F Nektek? :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7812) buherton


buherton
őstag

Sziasztok! Valaki betudná linkelni, a villamosmérnök nappali tagozatos mintatantervét? Köszönöm előre is :R !

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#7813) norbiphu válasza buherton (#7812) üzenetére


norbiphu
senior tag

tessék: [link]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7814) buherton válasza norbiphu (#7813) üzenetére


buherton
őstag

Köszi :R ! Jobban hasonlít az enyémre mint gondoltam. Matematikát és fizikát mennyire veszik komolyan? Örülök, hogy nem csak minket b@szogatnak a gazdasági, és humán tárgyakkal :D .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#7815) FehérHolló válasza buherton (#7814) üzenetére


FehérHolló
veterán

A tárgyak neve lehet, hogy hasonlít, de a leadott anyagok tematikája komoly mértékben eltérhet.

Például nagyon sok szakon van Informatika 1-2 című tárgy. A GTK-sok azt tanulják ennek keretében, hogy miért zümmög a számítógép, amikor bekapcsolod. A villamosmérnököknél pedig számítógép architektúrákról, kódolásokról, satöbbiről van szó.

A matek és a fizika eléggé komolyan van véve.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7816) buherton válasza FehérHolló (#7815) üzenetére


buherton
őstag

Nálunk az info1 nem volt egy nagy was ist das. Gyakorlottab ph-s megcsinálja. Cd book-ok, hálózati típusok/eszközök. Számítógép összes alkatrész működése paraméterek. És adatbázis kezelés. De am érdekes, hogy más hogy vannak szétosztva a tárgyak. Nálunk jel és jelrendszerek csak szakirányon vannak és egy félév. Elektromágneses terek ilyen nálunk nem is létezik. Ellenben méréstechnika két féléves 3 ea 3 labbal. Szabályozástechnika gondolom automatikát takar, csak vezérléstechnika nélkül. De elmehettek a fenébe, hogy nincs villamoságtanotok. Nekünk 2 félév 3 ea 3 gyak 1 lab. Mikroelektronika is csak szakirányon van. Szakirányon belül vannak modulok? Vagy a szakirány rögtön a lényegre tér pl orvostechnika, automatizált gyártórendszerek, infokommunikációs hálózatok... ?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#7817) KMan válasza KMan (#7811) üzenetére


KMan
őstag

erre UP :K

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7818) FehérHolló válasza buherton (#7816) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én megnézném a helyedben a BME-s Jelek és rendszerek 1-2 tematikáját. Hol nincs itt villamosságtan?

A szabtech az szabtech. Analóg és digitális szabályzási körök, ilyesmik, lásd: tematika.

Méréstechnika folytatódik Labor 1-2 tárgyakkal, összesen heti 4 előadás és 7 labor ha egy félévbe sűrítjük.

SZakirányon belül vannak ágazatok, amik részletesebben lefognak egy nagyobb területet. A hallgatóra bízzák, hogy azon belül miben mélyed el.

KMan: Kredites 15-én lett kiírva nálam, költségtérítésről semmi ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7819) concret_hp válasza buherton (#7816) üzenetére


concret_hp
addikt

imádom amikor az ilyen arcok elkedik osztani, hogy ők tulajdonképpen sokkal többet tudnak mindenből :D ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7820) REDeath válasza buherton (#7816) üzenetére


REDeath
őstag

villamosságtan helyett ha gondolod infón grafikázhatsz kicsit ha segít :DDD

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7821) M@trixfan válasza concret_hp (#7819) üzenetére


M@trixfan
addikt

Én meg úgy vagyok csak legyen meg a bsz zh. Minimum kettes forewa!:DDD Mondjuk elég jó gyakorló sor lett volna a mostani, nem hajazott a régebbiekre.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#7822) FehérHolló válasza REDeath (#7820) üzenetére


FehérHolló
veterán

Komolyan mondom, elszégyelltem magam, hogy 1 tanórával kevesebb laborunk volt. (Nem iróniából mondom.) Annak ellenére, hogy minden egyes mérésre kiadott házira 10 óránál több időt kellett szánni és ebben még nem volt benne a mérésre való felkészülés ideje.. 5+4 kreditért (Labor 1-2) a legnagyobb szopás, amiben életemben eddig részem volt, EMT-t nem számítva.

[ Módosította: Thrawn ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7823) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Nemsoká dönteni kéne a felvételiről... Jó hely a BME? :) De komolyan, ti, mint oda járók ajánljátok a sulit? Olyan szakra mennék, aminek van köze a számtekhez, konkrét elképzelésem nincs, és szerintem nem is lesz :(

(#7824) REDeath válasza BloodyEddie (#7823) üzenetére


REDeath
őstag

számtech a bme-n sok matekot, kis fizikát meg megint sok digitális technikát ("áramkörök") jelent :) a középiskolai számtech élmény nem az ami itt van, de ha nem csak okj-s rendszergazda akarsz lenni, akkor kellenek ezek. (mármint papíron, és más fősulikon is ezt nyomják)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7825) Senhi válasza BloodyEddie (#7823) üzenetére


Senhi
aktív tag

Hozzátenném, hogy infón szerintem sok felesleges dolgot tanítanak amit egy informatikusnak nem kell tudni (ha csak nem "mérnök", de mind tudjuk, hogy ez csak etetés :) ).

(#7826) concret_hp válasza Senhi (#7825) üzenetére


concret_hp
addikt

valószínűleg rosszul gondolod :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7827) FehérHolló válasza concret_hp (#7826) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egy idő után ez a gondolat életérzéssé alakul. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#7828) bandus


bandus
veterán

jee, 10től reaktorfizika zh. életemben nem tanultam még ennyit zh-ra, de van egy olyan sejtésem, hogy vizsgára sem :))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7829) bpx válasza BloodyEddie (#7823) üzenetére


bpx
őstag

Jó.
De ha nem megy a matek/programozás, akkor erősen gondold meg, mert szenvedős lesz :)

(#7830) bpx válasza Senhi (#7825) üzenetére


bpx
őstag

Semmiről sem érzem, hogy felesleges lett volna, volt amiről csak később láttam be, hogy hasznos, és hogy tényleg szükség volt rá.
Legfeljebb olyat tudok mondani, amit utáltam, és soha többé nem fogok (nem akarok) vele foglalkozni, pl. szabtech :D

Ha elmész dolgozni egyetem után, amit ott csinálsz, ahhoz egy csomó minden nem fog kelleni amit megtanultál (viszont amit csinálsz, arról meg többet kell tudni, mint amit itt tanultál :D), de azt nem mondanám azért, hogy a többi dolog felesleges volt. Alapvető ismeretek, ami minden informatikustól elvárható, hogy tudjon (nyilván nem olyan szinten, mint az előadáson/vizsgán).

Sztem a tanultak közül, ami legkevésbé kapcsolódik az informatikához, az a fizika volt, de még az is simán belefér. (jó, most a mikro-makro/menedzsment/üzleti jog kombót hagyjuk, én a szakmai tárgyakról beszéltem :P)

[ Szerkesztve ]

(#7831) bandus válasza bandus (#7828) üzenetére


bandus
veterán

nah ez is megvolt. egy feladattípust valami hihetetlen oknál fogva nem néztem át, teljesen kiment a fejemből. persze pont volt belőle egy feladat :) amúgy a többit mindet tudtam, szóval még így is lehet ötös :D megérte a készülés :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7832) norbiphu


norbiphu
senior tag

na megizzadtam a 2. grafházival, de lassan kész van. :D

4 kredit ez a szar, és már elköltöttem bele több mint a felét ( :DDD ) sztem az órára járással, házival, tanulással. :((

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7833) Senhi


Senhi
aktív tag

Egyébként a későbbiekben mennyire engedik használni a komolyabb (grafikus) számológépeket (pl. jeleken)? Páran már mondták, hogy nekik nem szóltak érte, de azért hátha tud itt valaki valamit az általános irányelvről ezzel kapcsolatban :) .

(#7834) concret_hp válasza Senhi (#7833) üzenetére


concret_hp
addikt

általában semennyire, de nagyon durva előnyöd úgyse lenne belőle általában. (levezetés is kell mindig mindenhova)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7835) bandus válasza concret_hp (#7834) üzenetére


bandus
veterán

jah, egy komolyabb graf számológép 40-60k, annyit nem ér szerintem sem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7836) concret_hp válasza bandus (#7835) üzenetére


concret_hp
addikt

sőt így belegondolva nálunk mindenhol vagy nem lehetett használni számológépet, vagy egy sima alapműveletes is elég lett volna általában, de az alap tudományos számológépek simán jók voltak mindenre (alapműveleten kívül a sin-cos kellett pluszba, más nem nagyon)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7837) concret_hp


concret_hp
addikt

höhö ma úgy döntöttme nem lesz zh-m a félévben :D
így mondjuk masszív 8+4 kreditre gyúrok... de mind1 :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7838) bandus válasza concret_hp (#7837) üzenetére


bandus
veterán

:D

az amugy elég érdekes, hogy öten adtuk be ugyanazta házit, aminek eredménye egy 5ös, egy 3as, két 2es és egy karó lett :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7839) concret_hp válasza bandus (#7838) üzenetére


concret_hp
addikt

jobb ha 5 karó lenne? ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7840) KMan


KMan
őstag

Pedagogiat nyomja meg valaki ebben a felevben? :U
Beadando temat kellene valasztanom... de csak az elso oran voltam benn...
Azt lehet tudni hogy melyik tanarnak es milyen mailt kellene dobnom? :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7841) REDeath


REDeath
őstag

kivettem 2 valszám könyvet, a solt rezső bolyai félét meg az obádovics valszám és matematikai statisztika című csodát. melyik a jobb, melyikkel érdemes kezdeni? :)

bandus: ugyanaz javította mindegyik házit? :D

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7842) Béló válasza REDeath (#7841) üzenetére


Béló
aktív tag

obádoviccsal már találkoztam, sztem használható
bár nekem a legtöbbet a gyakorlaton való jelenlét jelentett

(#7843) concret_hp


concret_hp
addikt

hm mintha előző félévben lett volna szó róla, hogy valahogy csoportosan be lehet jutni a tanreaktorba körülnézni, hogy mi hogyan meg ilyenek. erről tud valaki valamit? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7844) FehérHolló válasza concret_hp (#7843) üzenetére


FehérHolló
veterán

Vannak ilyen alkalmak, amikor indítanak csoportokat. Ilyen például a Kutatók Éjszakája és hasonlók. (Tavaly nem kellett az előbbin előre regisztrálni.) Egyébként fizikus ismerősökön keresztül ki lehet használni pár nem hivatalos alkalmat is ilyen látogatásra. :)

Ha nem sürgős, jobban utána tudok kérdezni neked.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7845) Béló válasza concret_hp (#7843) üzenetére


Béló
aktív tag

Azt ezen a héten kedden lehetett ha regisztráltad magad a VBK egyik honlapján (nem tudom hogy rátok vonatkozott e ez vagy csak az én karomra), nekünk ilyen gyárlátogatások miatt aznap szünet volt!

(#7846) REDeath


REDeath
őstag

jah azt mondtam már hogy bsz2#-en fleinernél mindenki bukott? :D ezé nemakrok fizikán kivul semmibol kereszett:)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7847) FehérHolló válasza REDeath (#7846) üzenetére


FehérHolló
veterán

Fleiner az egyik kedvenc tanárom. :)
Nála voltam előadáson és gyakon is, sőt nála vizsgáztam. Jól magyaráz és korrektül kér számon. Persze a bsz2 és a számtud között van egy csöpp különbség nehézség terén.
A biciklije pedig überimba.

Skynet is real. It's called Google.

(#7848) KMan válasza KMan (#7840) üzenetére


KMan
őstag

erre UP :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7849) FehérHolló válasza KMan (#7848) üzenetére


FehérHolló
veterán

Volt erről egy thread pár napja a 2006-os villany vagy a duma listán. Azonnal kukáztam, de ott az archivumban utána lehet olvasni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7850) concret_hp válasza FehérHolló (#7847) üzenetére


concret_hp
addikt

jól vágom, hogy neki van ilyen über full szakadt bringája nem? :D ilyen vmi műanyaggal megtoldva asárhányó meg ilyenek :D

de amugy hasznos, emr legalább nem azt csórják el :U

Fleiner amugy nagy suttyó, hozzám odajött bsz1 vizsgán, hogy puskázok (lol)

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.