Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) FehérHolló válasza JColee (#8850) üzenetére


FehérHolló
veterán

Csak nem mindegy, hogy kinél szóbelizel utána. :-)

Skynet is real. It's called Google.

(#8852) JColee válasza FehérHolló (#8851) üzenetére


JColee
őstag

Szóbeli nem kötelező, és Orosznál ki lehet sírni a plussz egy két pontot, így esetleg átmész már 18 pontos írásbelivel is (20tól van meg). Én tavaly Fizika1en Orosznál voltam, és kétszer mentem vizsgázni, első után azt hittem, hogy érdemesebb még egyszer menni, így azt mondtam h ne is vadásszunk pontokat, mert úgyis jönnék még egyszer. Második írásbeli 3 ponttal lett jobb, amivel meglett a kettes, és még mindig bátor voltam, maradtam szóbelizni, és 3ast kaptam. hozzá kell tenni, hogy korrekt volt szóbelin. Néha rászól az emberre, hogy ez "hülyeség", stb. Én se tudtam olyan jól az anyagot, és 3ast adott.

Most Fizika2őn is elég jó vérengzések vannak, legutóbbi vizsgán megint buktam, legjobb jegy 3as lett (írásbelin).

[ Szerkesztve ]

(#8853) concret_hp


concret_hp
addikt

aki nem ismeri oroszt, az keressen rá jútúbon :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8854) norbiphu válasza concret_hp (#8853) üzenetére


norbiphu
senior tag

orosz ftw!! igaz csak aláírásig jutottam nála fizikán, de jó volt. :DDD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8855) Cicero


Cicero
őstag

Fizikára any tip? Tanulással teljesíthető vagy b*szhatom előre?

(#8856) bpx válasza Cicero (#8855) üzenetére


bpx
őstag

sok-sok tanulással elérhető a kettes :D

(#8857) Psych0 válasza concret_hp (#8853) üzenetére


Psych0
őstag

Ez nem fair vele szemben.
Szerintem az egyik legjobb tanár az egyetemen. Nem tűri a zajt az órán, és zavarja, hogy nem járnak be órára, de ez akkora hiba?
Minden órán lelkiismeretesen leadja az anyagot és azt szeretné, ha átvennénk azt a látásmódot, ami szerinte kell a műszaki pályán. Óra után sose hajtott el, mindig segítőkész volt. Vizsgán se volt szemét.
Sokkal többre tartom a "felolvasom a diáimat és már itt se vagyok" tanároknál.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#8858) Csyppa válasza bpx (#8848) üzenetére


Csyppa
senior tag

Ezek szerint nem :)

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#8859) concret_hp válasza Psych0 (#8857) üzenetére


concret_hp
addikt

1 szóval sem mondtam, hogy ne értenék egyet veled :) de az órái azért nem szokványosak :)

Cicero: ha úgy állsz hozzá, hogy b@szhatod előre, akkor minek jársz egyetemre? de most télleg nem azér hogy b@sztassalak, de ez nagyon nem a helyes hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8860) Cicero válasza concret_hp (#8859) üzenetére


Cicero
őstag

Tisztában vagyok vele, csak parázok hogy ne taknyoljak el rajta. Meg progon se. Ez az utolsó lehetőségem.

(#8861) concret_hp válasza Cicero (#8860) üzenetére


concret_hp
addikt

1 tárgyat vegyél fel pluszba, hogy meglegyen a kellő kredit

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8862) ronaldo válasza ittakary (#8837) üzenetére


ronaldo
őstag

Bárkai tényleg lol, szerencsére én még akkor végeztem el a dolgokat azzal a tanszékkel, amikor Weiserné volt a führer. Azóta ugye az őszfürtös gyilkos. :D

A gépészkaron akkor veszélyesek a keresztfélévek, ha nem ugyanaz a brigád tartja, mint az egyenest. Mert hiába ugyanaz a tantárgy neve, előfordul, hogy szinte újra kell tanulni mindent. Szerencsére mélyreható személyes tapasztalataim ezzel kapcsolatban nem nagyon vannak, de gép2-ből pl. utolért a sors. Simon Vili leszerelt a hadseregtől, és bár sokan utálják, én bírtam mind a vizsga tematikáját, mind a gyakorlatát. De sajnos megbuktam (időbeosztás fail), és aztán a Horák-vonalon kellett megoldani.

(#8863) Cicero válasza concret_hp (#8861) üzenetére


Cicero
őstag

prog1, mat a1, jelek1, digit vizsgakurzus, fizika 1, makro-mikro. így 33 kredit, jelenleg van 4 tuti, anyagtudomány holnap után derül ki. vegyek még fel egy látás nyelvet? már attól is félek, hogy idén bekeményítenek és szívom majd a szám. meg nem akarok sokat felvállalni, mi van ha látás nyelv zh pl valamelyik másik zhmmal ütközik? akkor rögtön buktam a dolgot.

(#8864) Korcsii válasza Cicero (#8863) üzenetére


Korcsii
őstag

hát igen, esetleges ZH ütközések miatt én is átrendeztem a teljes órarendet, mert nem lenne jó... de kötvált sehogy nem tudok felvenni, max ergonómiát ZH sávra... igaz idén 2 kötvált kipipáltam, de most csak 27 kreditnyi tárgyat tudtam felvenni, és ha az idei 22 megszerzett kreditet nézzük, akkor jócskán lesz mit bepótolnom később... bár talán most legalább jobb arányban fogom teljesíteni őket :)

(#8865) Cicero válasza Korcsii (#8864) üzenetére


Cicero
őstag

a zh sávokat figyeltem hogy ne csússzon be előadás/gyakorlat, de azzal mit tudok tenni, ha egyszerre intézik a zh-t két tárgyból? kb semmit.., igaz?

amúgy látás nyelven nem az előadáson van zh? ergón ott volt. az meg nem gond, ha az ergóra nem mész be zh miatt.. amúgy is fel lehet készülni diákból, és simán meg van az 5ös is.

(#8866) Korcsii válasza Cicero (#8865) üzenetére


Korcsii
őstag

az meg nem gond, ha az ergóra nem mész be zh miatt..

na jó, de ha ergó ZH-ra nem megyek be más ZH miatt? :)

ui: BME-s b@zmegek: "3 ZH egy időpontban, de megoldom" :D

[ Szerkesztve ]

(#8867) concret_hp válasza Cicero (#8865) üzenetére


concret_hp
addikt

első pár félévben azért nem jellemző, hogy ugyanakkor lenne 2-3 zh :U
amikor mondjuk 3-4 különböző félévből van tárgyad, akkor sanszosabb hogy megesik.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8868) Cicero válasza Korcsii (#8866) üzenetére


Cicero
őstag

előző félévben ergó előadások nem zh sávban voltak, persze megeshet hogy becsúszik valahogy. amúgy ergóból több napon is van előadás, nem muszáj a kurzus szerintire bemenni, csak előtte érdemes írni egy mailt a tárgyfelelősnek. volt hogy utolsó zh alkalmon a kurzus szerinti nem fért már be és mehetett pótra..

(#8869) bpx


bpx
őstag

csinált valaki külsős (pl. saját munkahely) kötelező szakmai gyakorlatot?
mi ennek a menete, mennyire veszik szigorúan (BME) az időbeosztást/témát/doksit/stb-t?

jelenleg is dolgozok heti 4-5 napot, munkahelyen is rugalmasan állnak a dolgokhoz, szóval szerintem részünkről nem akadály
amivel viszont foglalkozom, egyáltalán nem kapcsolódik semmilyen egyetemi témámhoz (önlab, diploma, stb), de még a tanszékemhez se (bár ahogy nézem, ez nem akadály)

(#8870) ronaldo


ronaldo
őstag

Fene eszi, két mintatanterv szerinti laborom ütközik, létszám tele (ÁTG, Kalor). Kíváncsian várom, hogy a HDR tanszék miként jár el ezzel kapcsolatban. Már előre félek a kedvességüktől...

(#8871) Phvhun


Phvhun
őstag

Jól láttam, hogy mechatronika első évi órarend reggel nyolctól este 7ig tart? :Y

(#8872) Drizzt válasza bpx (#8848) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát, nekem első félévben volt szerencsém Orosz által összeállított vizsgához, meg is lett az eredménye, 9-ből 7 bukta. :) Természetesen enyém volt a legrosszabb. :D Aztán utolsó vizsgán a "szóbelit" meg Pacher-Orosz koprodukció alkotta, eredmény: mindenki bukta, de legalább akkor enyém lett a legjobb. :D Persze az előző napi vizsgán azért voltak akik elérték külön-külön is a 40%-ot elméletből meg gyakorlatból, a teljesség kedvéért leírom.

I am having fun staying poor.

(#8873) KMan válasza bpx (#8869) üzenetére


KMan
őstag

aha, en igen. kurvara nem erdekelt senkit sem :) X papirt ki kellett toltetni a munkaadoval. (temavezetoi ertekeles, magyarul, angolul, csoportvezeto, HR vezeto irja ala, pecset, stb..) aztan egyik nap bevittem leadni, es mondtak h koszi szepen majd betettek egy kurva nagy mappaba a kis 4 oldalnyi tasakomat a masik ~375 hallgato tasakja melle. BSc RulZ :DDD

szerk: ja es egy csekklistan a nevem melle tollal pipa, majd aznap du bekerult a neptunba egy Alairas a Kotelezo szakmai gyakhoz. ;)

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#8874) FehérHolló válasza KMan (#8873) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hasonlóképp jártak el az én 25 oldalas beszámolómmal. Csak előbb bedobta az illetékes felelős a sarokba, hogy széthulljon darabjaira. (300 forintért kötötték be, hogy hlkgs meg.)
Elégedett voltam, de az aláírást megkaptam. MSc rulz.

Egy szó, mint száz: Nagyon örülnek neki, hogy nem az egyetemnek kellett helyet biztosítania számodra.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8875) concret_hp válasza bpx (#8869) üzenetére


concret_hp
addikt

nekünk nem volt szakmai gyak, de önlab témában kb. bármit meg lehet oldani ha találsz hozzá konzulenst, ez gondolom ezzel sincs másképp :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8876) concret_hp


concret_hp
addikt

nah védés 5ös, pénzügyek zv 4es (ráfordított energiához képest ez elég jó, de ahhoz képest hogy elég k*cs*g kérdést kaptam lehetett volna jobb is)
diploma összesített átlag 4.34 szal' nem sok kellett volna az 5ös diplomához (de pont lesz@rom :DDD )

holnaptól csak simán mérnök úr :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8877) FehérHolló válasza concret_hp (#8876) üzenetére


FehérHolló
veterán

Gratulálok! :-)

Skynet is real. It's called Google.

(#8878) Csyppa válasza concret_hp (#8876) üzenetére


Csyppa
senior tag

grat

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#8879) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Sziasztok!

Közlekedésmérnöki karon vagyok hatod éves hagyományos képzésben...

A problémám az, hogy nem sikerült a matek szigorlatom és így nem tudok több tárgyat felvenni (szakirány tárgyait). :O
Kérdésem az, hogy erre érdemes beadni a méltáyossági kérelmet avagy sem? Úgyértem, hogy szigorlat nélkül engedjenek tárgyat felvenni aztán a szigorlatot meg követekző vizsgaidőszakban pótolom.

(#8880) norbiphu válasza concret_hp (#8876) üzenetére


norbiphu
senior tag

grat :C

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8881) bandus válasza concret_hp (#8876) üzenetére


bandus
veterán

respect és tisztelet :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8882) FehérHolló válasza bandus (#8881) üzenetére


FehérHolló
veterán

A kettő ugyanaz, tudod. ;] :P

Tibi86: Nálunk (vik) ilyen esetben szerintem elfogadnák a méltányosságit. Az, hogy el akarod-e használni, a te döntésed.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8883) Tibi86 válasza FehérHolló (#8882) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Köszi a választ. :R

Egyébként mire tudnám még elhasználni? :F

(#8884) Phvhun válasza Phvhun (#8871) üzenetére


Phvhun
őstag

(#8885) FehérHolló válasza Phvhun (#8884) üzenetére


FehérHolló
veterán

Igen. Nem kell mindent hétfőre felvenni.

Skynet is real. It's called Google.

(#8886) bpx válasza Phvhun (#8884) üzenetére


bpx
őstag

szerintem nem nézel el semmit, első félévekben másnak is csomó órája van

nahát, Benkő Tiborné gépészkaron oktat infót, nem is tudtam (programozós könyveit sokat olvastam anno :) )

ja és ha már órarend, íme az enyém
ezekből a kékekre tervezek bejárni

(#8873) KMan, (#8874) FehérHolló: köszi, megpróbálom elintézni akkor
(#8875) concret_hp: nem igazán ez volt a kérdés, mert köze nincs a témához :D
de végiggondoltam, már tudom is kb. hogy miről írnék 15-20 oldalnyi beszámolót, szóval marad az adminisztráció
ja és grat :)

[ Szerkesztve ]

(#8887) concret_hp válasza bpx (#8886) üzenetére


concret_hp
addikt

1ik évfolyamtársamnak tartott gyakot is mgé valamikor réges régen :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8888) FehérHolló válasza bpx (#8886) üzenetére


FehérHolló
veterán

Benkő Tiborné két könyvéhez (Cpp és C#) is volt szerencsém, mert az öcsém szeretett volna belőle tanulni, és hozta hozzám a példaprogramjait, hogy wtf van?

Több ciklusnál soha nem teljesült a kilépési feltétel (=végtelen volt szegény). Továbbá Cpp-ban a dinamikusan foglalt változók felszabadítását sokszor túlzó luxusnak gondolta.

Skynet is real. It's called Google.

(#8889) FehérHolló válasza FehérHolló (#8888) üzenetére


FehérHolló
veterán

Még annyi, hogy rendben, ha az ember egyszer elszúrja, de ne írja fel az óráján ugyanazt gondolkodás nélkül a táblára a könyvéből kimásolva - rosszul.
Meg elvileg lektorálta is valaki a kérdéses Cpp könyvet.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8890) KMan válasza concret_hp (#8876) üzenetére


KMan
őstag

Buli Minden Este

:R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#8891) Drizzt válasza concret_hp (#8876) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Navégre! Grat! Nekem asszem az ötösre már esélyem se volt. :D

I am having fun staying poor.

(#8892) Senhi


Senhi
aktív tag


A színvonal idén is csak csökkent :DDD Szoftverfejlesztőre azért sikerült bejutni.

(#8893) bpx válasza Senhi (#8892) üzenetére


bpx
őstag

azigen, nincs is 3 feletti minimum átlag
én időmben szoftverfejlesztésre 3,62 kellett, legmagasabb meg az autonóm rendszerekre, amit nem is értek hogy történt :D

(#8894) concret_hp válasza Senhi (#8892) üzenetére


concret_hp
addikt

üzleti infó már nincs is?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8895) concret_hp válasza bpx (#8893) üzenetére


concret_hp
addikt

te nem az 1. bsc-s évfolyamból vagy? mindenesetre mostanra beállt a lemaradók aránya ami lejjebb húzza az átlagokat mint az első pár évfolyamnál sztem.
(bár amúgy 5 éves képzésen a 12 szakirányból általában volt 3-4 amihez 3.0 feletti átlag kellett, ha jól emlékszem)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8896) bpx válasza concret_hp (#8895) üzenetére


bpx
őstag

de igen
csak a végén sikerült 1 év lemaradást összehozni saját hülyeségem/lustaságom miatt, tehát még van 1 évem
egyébként én is gondoltam, hogy a lemaradók miatt ilyen az állás
már csak a létszámból is, mert a táblázat szerint összesen 350-en mentek bsc szakirányra, ami elég sok

[ Szerkesztve ]

(#8897) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

bof: vot maaaa????:- )))

udv

neduddki

p.s. vajhh mennyi ideig mnukodhet???

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8898) concret_hp válasza neduddki (#8897) üzenetére


concret_hp
addikt

és még mennyi bringatolvaj van :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8899) bandus


bandus
veterán

nem tud valaki _értelmes_ szabvál tárgyat? nincsen elég kreditem sajna.. jöhet valami gtk-s érdekesség, matlabos tárgy, vagy hasonló.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8900) rallye


rallye
csendes tag

Engem is érdekelne vmi két kredites tárgy.

A másik: érdemes olyan önlabot csinálni, ami folytatható szakdogának is? Mik a tapasztalatok e téren?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.