Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) concret_hp


concret_hp
addikt

hm asszem a héten jól elleszek a 2. graf kisházival :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7052) concret_hp válasza concret_hp (#7051) üzenetére


concret_hp
addikt

csak kár, hogy egyenlőre nem is tudok nekiállni se :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7053) Drizzt válasza concret_hp (#7052) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mint én és a diploma. :D:D Bár elvileg tudom mit kéne írni, csak valamivel időrendben akarok haladni, s kéne róla valami jó hivatkozható összefoglaló.

I am having fun staying poor.

(#7054) REDeath


REDeath
őstag

nemtom pénteken bemenjek-e fizika zh-ra, nemlátom túl sok értelmét. :((

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7055) Senhi válasza REDeath (#7054) üzenetére


Senhi
aktív tag

Én is csak nézegetem a feladatokat, de egyelőre az esélytelenek nyugalma... kereszten vargánál állítólag könnyű...évről-évre a feladatok nem sokban változnak :DDD

(#7056) REDeath válasza Senhi (#7055) üzenetére


REDeath
őstag

na nekem megérte bemenni, sztem emglesz :D

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7057) concret_hp válasza concret_hp (#7052) üzenetére


concret_hp
addikt

nah valami kezd alakulni.

nem tagadva, de ha tímmunkába sikerül megcsinálni, már az is nagy örö' bódottá lesz ... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7058) norbiphu


norbiphu
senior tag

utálom amikor ilyen rohadt jó időben kell tanulnom. grrrrrrrr :(((

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7059) ABE


ABE
őstag

Srácok, gondom van... Egyetemi gépész alapképzésből visszamaradva bolyongok itt a BME-n, és "szürkén" nyomom az IE modult már második féléve, plusz mellette van még alapképzéses tárgyam is. Nemrég dobtak üzenetet a Neptunon, hogy aki eddig nem vett fel modult, az válasszon hivatalosan is, de izibe. A gond az, hogy ha valaki nem érte még el a 210 kreditet, akkor csak meghatározott modulokra mehet. Én ezt még nem értem el, és sajnos a felsoroltak között nincs benne a választott modulom. Ilyenkor WTF? :F Könyörgés, kérvény írása a dékáni hivatalba, vagy mi? Nem akarom, hogy levesbe menjen két szemeszter, plusz másik (ratyi) modulra kelljen menni... :O

(#7060) Drizzt válasza ABE (#7059) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Sajnos itt nem nagyon tudunk erről infot adni, levlistátok nem nagyon él, vagy miért nem oda írsz? Ott a legvalószínűbb, hogy választ kapsz, vagy legalább kiderül, hogy kik járnak még hasonló cipőben, s közösen nagyobb az érdekérvényesítő erőtök.
Sajnos simán el tudom képzelni, hogy az lesz a vége, amitől tartasz.

Ui.: végre a héten állásbörze. És már 9 oldal megvan a diplomamunkából. :D Viszont most kéne marha sokat olvasnom, meg fordítani, s nem akar rávinni a lélek.

Mondjuk nézek most pár diplomamunkát más emberektől,s ami rögtön lejön, hogy azoknál már az első oldalak is tele vannak ábrával, nekem meg még a 9 oldalon nincs egy se. :D És attól tartok külső hivatkozásom se lesz sok, ellenben a programomról lehet bullshitelni rendesen majd. Plussz két módosítást tervezek bele, azzal az agyam megerőltetése is bőven le lesz tudva. Mégsem tűnik valami soknak a hátralévő idő. :U

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#7061) lorcsi válasza Drizzt (#7060) üzenetére


lorcsi
veterán

a BME állásbörze jobb mint a múlt havi HVG-s ?
vagy úgy általában véve ?

(#7062) ABE válasza Drizzt (#7060) üzenetére


ABE
őstag

Nem tudok levlistáról, viszont azt tudom, hogy elég sokan járnak hasonló cipőben, de eddig semmi pozitív fejlemény... :( Sajnos a modul jelentkezési határidő a héten van a 210 kredit felettieknek, utána két hét pedig a lemaradtaknak. 1 évet a semmiért kidobni? Azt már nem, inkább itthagyom ezt a (síp, síp, síp, síp) helyet... :(((

(#7063) Drizzt válasza ABE (#7062) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Még akitől nagyon érdemes kérdezni, az az IE modulért felelős tanszék. Valószínűleg még bennük lehet bízni ebből a szempontból.

I am having fun staying poor.

(#7064) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Ha valaki ebben a jó időben brigával jár be a suliba, az vessen egy pillantást az aláírásomra, és csatlakozzon!

(#7065) ABE válasza Drizzt (#7063) üzenetére


ABE
őstag

Voltam ma bent a tanszéken, meg holnap is megyek, szerencsére a tanszékvezető prof. a konzulensem. :) Viszont attól félek, hogy nekik sincs erre befolyásuk, hiszen a neptunban kell aktívnak lenni... :(

(#7066) Drizzt válasza lorcsi (#7061) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem tudom, HVG-sen sose voltam még. BME-s nekem azért jó, mert azért érződik rajta, hogy a BME-n van, szóval nagyon nagy arányban mérnöki pozíciók vannak, s nagyon nagy arányban informatikaiak, ami nekem ideális. HVG-re is elnéztem volna szívesen, de akkor épp dolgoztam. :D

I am having fun staying poor.

(#7067) concret_hp válasza sgergi (#7064) üzenetére


concret_hp
addikt

csak anyni a probléma, hogy iszonyat durván lopkodják a bringákat a bme környékéről.

1ik rendem bringáját 1 óra alatt lopták el múltkor...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7068) KMan válasza concret_hp (#7067) üzenetére


KMan
őstag

van egy cikk a bringalopasokrol az uj muhelyben

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7069) concret_hp válasza concret_hp (#7057) üzenetére


concret_hp
addikt

hogy milyen szintá szopást lehet összehozni ezzel az nagyon durva... :D

most pl azzal szívok, hogy a törééseknél átírtam az egészet gömbi koordináta rendszerbe majd vissza. igenám, csakhogy alapból a képernyőn meg a gömbi koordináta rendszer leírásában más sodrású koordináta rendszer van. másik szívás, jópár óra szenvedés után jöttem rá, hogy vagy a fi-t vagy a tetát folyamatosan normálni kell 0 és 180 fok közé...

namost ha visszaírnak, hoyg valójában ennél egy sokkla egyszerább módja is van a tükör ill. törés irány kiszámításának, akkor kicsit ideg leszek :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7070) Drizzt válasza concret_hp (#7069) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Van egy rossz hírem. :D:D:D

ReflectDir( L, N, V ) {
L = V - N * (N * V) * 2;
}
vt = v/n + N (cosa/n -gyök(1-(1-cos2 a)/n2))

A sugarak kezdőpontjai pedig a metszéspontok.

3D képszintézis fizikai alapmodellje szlájdokról. Mondjuk azzal, hogy melyik vektort melyik irányba kell venni, én is szívtam vagy fél napot, még ezekkel az elvileg egyszerű képletekkel is.. Szóval amiatt nem kell tartanod, hogy ezzel is lehet szívni rendesen. :D

Közben diploma: 11 oldal már!!! :D:D:D Még mindig egy ábra sincs, mai menü: Kademlia, Can, Choord leírása, ide már becsempészek ábrát, aztán meg BitTorrent. És utána jöhet a Gnutelláról nagyon részletes leírás, s a szimulációs program ismertetése, itt már lehet majd bőven osztálydiagramokkal hosszot csempészni. :D:D Aztán meg 2-3 algoritmust implementálok bele, futtatok egy csomó tesztet, grafikonok, összefoglaló, s kész.
Na, ez a terv. :D Egyszerűen hangzik, mégis szívásköbök azért előfordulhatnak. Főleg amikor megpróbálom megérteni a pogramot, amit fél éve írtam, aztán meg átírni. :D

I am having fun staying poor.

(#7071) bpx


bpx
őstag

ha pesti lennék, szívesen járnék biciklivel az egyetemre
de mivel vidékről járok be naponta (már amikor megyek), marad a vonat + busz + villamos kombó (sajnos)

(#7072) norbiphu


norbiphu
senior tag

alakul ez a félév is, már csak laborokra járok be kb. :DDD
most épp szlab házit tolok, de kéne tanulni a csütörtöki zhra is meg minden szar. ja meg önlabozni is kell, hogy ne legyen unalmas a hét (kéne).

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7073) concret_hp válasza Drizzt (#7070) üzenetére


concret_hp
addikt

mi a vicces az egészben?

90%ra biztos vagyok benne, hoyg jól írtam meg tegnap, csak kézzel az egyik próbát rosszul számoltam ki és ezen belekavartam magam.
a teszt a -1. 1. 0 sugár tükröződése egy 0,1,0 normálvektorú tükrön. nem túl bonyolult :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7074) sgergi válasza concret_hp (#7067) üzenetére


sgergi
veterán

Ez sajnos igaz. Én most próbálok majd kulcsot szerezni a zárt tárolókhoz.

(#7075) bdav válasza Drizzt (#7060) üzenetére


bdav
őstag

"Mégsem tűnik valami soknak a hátralévő idő. :U"

igen, tényleg nem sok :( mondjuk nekem van kb. 20 oldal általános technológiai leírás, meg valamennyi a programról is, és vannak rajzok is :) de már csak 1 hónap az nemsok. ehh... hosszú hétvégén nagyon neki kell feküdni

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7076) concret_hp válasza concret_hp (#7069) üzenetére


concret_hp
addikt

jelentem működőképes a kódom , már csak pár apró simítás (szép hullám generálása, mert jelenleg egy sima 1D szinuszgörbe) van vissza :))

5 teljes nappal a határidő előtt :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7077) KMan válasza Drizzt (#7070) üzenetére


KMan
őstag

Koszi a reggeli fejfajast :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7078) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, ma voltam teszten egy cégnél, 5 féle teszt van, ebből az egyikhez nem kezdtem hozzá, mert isten ments, hogy kitalálják, hogy annak a témájában kell dolgozni. Az a teszt meg, ami a volt munkámhoz/szakirányomhoz kötődött valamennyire, az marha egyszerű volt. Meg volt 3 programnyelvi teszt, azok meg zh szintűek voltak, szóval készülés nélkül nem sok pontra számítok onnan. :D

I am having fun staying poor.

(#7079) Senhi


Senhi
aktív tag

Látás nyelv emlékezet zh: 0 pont... hm. Most vagy 3 padsor írt 0 pontosat (plusz még akikhez áttelefonáltunk) vagy valamit nagyon elkúrtak ödafönt. Mindenesetre kiverem a balhét :))

(#7080) bpx válasza Senhi (#7079) üzenetére


bpx
őstag

vagy csak nem egyszerre javítják, és még nincs kijavítva :)

(#7081) Senhi válasza bpx (#7080) üzenetére


Senhi
aktív tag

Hát reménykedjünk... mondjuk akkor valszeg nem rakták volna föl az eredményeket :(

(#7082) Béló


Béló
aktív tag

hali
remélem vki tud segiteni

leszedtem az appuoloról a cuccokat és a quickfreedommal feltört touchomra próbálom rárakni őket de nem engedi az itunes ha sync-elem
valami más módja van a telepitésnek?

(#7083) Béló válasza Béló (#7082) üzenetére


Béló
aktív tag

ez egy csöppet félrement... :B

(#7084) yksz


yksz
aktív tag

szeretnék Toletek véleményt kérni: Mik az elonyei/hátrányai annak hogy távúton végzem el a mérnok informatika szakot + mellette dolgozok? Valamint ugyanígy mik az elonyei/hátrányai annak hogy rendesen járok egyetemre, de mellette nem dolgozok, mert ugye nincs rá se ido se energia:D (nemvagyok egy duracellnyúl;))

Fly away my precious knowledge fly far away

(#7085) Senhi válasza yksz (#7084) üzenetére


Senhi
aktív tag

Személyes tapasztalatom nincs, de ismerek egy gyereket aki most idén velünk kezdte és mellette még dolgozik is és hát eléggé ki van :D Programozást eleve elbukta, mert nem járt gyakorlatra és más tárgyból is meghúzták már, mert nem tudott bejönni (fizika...). Mondjuk ettől függetlenül a többi tárgyból az eredményei nem rosszak csak hát azok a kötelező gyakorlatok... :)

(#7086) bpx válasza yksz (#7084) üzenetére


bpx
őstag

van néhány tárgy, ami bejárás nélkül szerintem nem túl esélyes
többit is elég gyatra eredménnyel lehet teljesíteni "távtanulással"
nekem sokszor kevés volt a hétvége készülésre, nem tudom, hogy ha hétköznap dolgozol napi 8 órát, utána otthon nekiállnál-e még tanulni :p
előnye annyi van hogy kapsz fizetést + szakmai tapasztalat ha olyan helyen vagy

mondjuk ismerőseim közül, aki dolgozik/dolgozott egyetem mellett, sokan abbahagyták az egyetemet, és olyan is van, aki már 2 év csúszásnál tart

ha meg nem dolgozol, akkor jut mindenre időd, jobbak lesznek az eredményeid

ha nem vagy rászorulva, hogy dolgozz, én azt ajánlanám, hogy ne tedd, legfeljebb később, amikor már úgyis olyan az órarend, hogy heti 5 napból csak 2-3-at kell bent lenni

(#7087) concret_hp válasza bpx (#7086) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem úgy kezdeni, hogy egyből dolgozik az ember az über necces, később, ha már belejött az egyetembe, akkor lehet, de az azért más.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7088) yksz


yksz
aktív tag

A lényeg inkább a távút+munka és a nem távút+nem munka ellentéten volt a lényeg:) Koszonom a véleményeket.... ezen még elgondolkodom. :W

Fly away my precious knowledge fly far away

(#7089) concret_hp válasza yksz (#7088) üzenetére


concret_hp
addikt

mit értesz távút alatt?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7090) bandus


bandus
veterán

namivan vázze, mindneki grafika házit kódol, és senki sem locsol? :D

énis itt szopok a diák előtt, holnap atomenergetika zh :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7091) bpx válasza bandus (#7090) üzenetére


bpx
őstag

én pl. szoftlab5 php-s mérés feladatival szenvedek... :D
nem nehéz, csak mivel soha nem használtam php-t (meg smarty-t) korábban, így marha sok időt elvesz...

(#7092) bandus


bandus
veterán

Éles sarok, kezdő törés,
bordástengely, reteszkötés,
csapsurlódás tangens róval,
megjöttem a locsolóval.

:))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7093) norbiphu


norbiphu
senior tag

irü zh kb milyen? remélem nem túl bonyolult, mert
- kurvára unalmas az anyag
- szar a diasor
- nem voltam bent, mert magas szinten unalmas előadásokat tartottak az első héten
- és tanulni sincs kedvem 20+ fokban
:DDD

php mérés az fincsi volt, elment rá 2 napom. önlabot is lassan be kéne fejezni, meg írni hozzá szép kis szöveget meg majd prezentációt, mert 28án le kell adni. meg csináljak közben grafika házit, járjak órákra, tanuljak laborokra, zhkra... :(

i <3 bme

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7094) yksz válasza concret_hp (#7089) üzenetére


yksz
aktív tag

levelezős munkarendet:)

Fly away my precious knowledge fly far away

(#7095) bpx válasza norbiphu (#7093) üzenetére


bpx
őstag

kétszer el kell olvasni gyorsan a pdf-et és az már 4-es/5-ös :D

önlab 28-ára? :Y
nekem május 15. a leadási határidő
május 12-14 meg az előadás, szóval érdekes...
de hogy miről fogok prezentációt csinálni, meg 15 perces előadást tartani, hát nem tudom...
(kb. 2 perc alatt el tudom mondani, hogy mit csináltam a félévben :D)

[ Szerkesztve ]

(#7096) norbiphu válasza bpx (#7095) üzenetére


norbiphu
senior tag

ah, végre valami jó hír. :)

ja, 28ára leadni a beszámolót (25-40 oldal) egy hétre rá meg készíteni + előadni egy 10 perces prezit. tartalmas heteknek nézek elébe. :D

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7097) Drizzt válasza bpx (#7095) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Érdemes jól kihasználni az önlabot, mert később sokat segít, ha a diplomád egy részét összeollózhatod az önlabos félévekre megírt beszámolóidból.

Bár amilyen idióta vagyok, minden hasznosítható részt is újrafogalmazok. A héten el kéne érni mondjuk 27 oldalig a diplomával, s végre elérni ahhoz a részhez, ahol már tényleges agyi munkát is végzek az olvasás/fordításon túl.

I am having fun staying poor.

(#7098) norbiphu válasza Drizzt (#7097) üzenetére


norbiphu
senior tag

ha én az önlabomat folytatom szakdolgozatként, akkor tképpen önlab keretében eljutok a munkában egy szintig és utána megy tovább a fejlesztése/stb? pontos nem vágom, hogyan kapcsolódik össze/hogy műxik. :B

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7099) bpx válasza norbiphu (#7098) üzenetére


bpx
őstag

elvileg igen
de választhatsz teljesen új témát is ha akarsz

(#7100) bdav válasza bandus (#7090) üzenetére


bdav
őstag

én nem grafháziztam, diplomát írtam. most állok neki átolvasni az eddig kész részeket és elküldeni a konzulensemnek...

atomenergetika meg legalább érdekesnek hangzik :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.