Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) REDeath


REDeath
őstag

[link] ez az a Bólyais könyv?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7752) tototos válasza REDeath (#7751) üzenetére


tototos
őstag

igen, igaz ebben nincs benne a statisztika, de tavaly stat nélkül is át lehetett menni

(#7753) concret_hp


concret_hp
addikt

na 2 leülésből írtam 219 sornyi kódot önlabhoz :)) (ez nálam azér nagy teljesítmény :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7754) Béló


Béló
aktív tag

no a zéhá időszak is megkezdődött :DDD
jövő héttől zh-k tömkelege, de jo ennyi zh-m mint idén még sosem volt: 14 db
a 4 vizsgás tárgyamból 3 hoz minimum 2 zh-t kell megirni az aláiráshoz, mekkora már ;]

(#7755) KMan


KMan
őstag

na vazze en is nyomom a zh-kat :(

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7756) bandus válasza KMan (#7755) üzenetére


bandus
veterán

énisénis :D

csütörtökön kezdődik, ha a labor beugrókat nem számolom.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7757) bpx


bpx
őstag

nekem nem lesz 1 zh-m se :P
ja és a szakdolgozatomban már megvannak a fejezetek címei :D

(#7758) REDeath


REDeath
őstag

az normális ha a valszámtól minden alkalommal elmegy az életkedvem, meg erőm a bme-hez meg minden? :F

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7759) norbiphu válasza REDeath (#7758) üzenetére


norbiphu
senior tag

teljesen. (de lesz még sokkal rosszabb is)

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7760) REDeath válasza norbiphu (#7759) üzenetére


REDeath
őstag

a valszám? vagy másik tárgy miatt?
valszámból kb a kiszhkal kiszopatják 3 hét alatt az emberek >80%-át...

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7761) norbiphu válasza REDeath (#7760) üzenetére


norbiphu
senior tag

látom már sch listán is közölnöd kell. :))

valszámnál van rosszabb is, arra értettem. hogy állsz a kiszhkkal egyébként? (meg mi a feltétel most az aláíráshoz? :) )

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7762) norbiphu válasza REDeath (#7760) üzenetére


norbiphu
senior tag

sry, 2x

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7763) REDeath válasza norbiphu (#7761) üzenetére


REDeath
őstag

5/3 kiszh kell meglegyen ebből 1/0 állok, holnap lesz 2/0, utána nem ronthatok, szal még 2 gyak erejéig van matematikai esélyem aláírásra :D

ja és egy kiszh 20 pont 12 ponttól van meg, 10-10 felosztásban elmélet és feladat.
elméletből kihagysz egy vesszőt már levonnak 30 pontot a 20-ból kb, a feladatot a múltkorit meg nem volt honnan kiszopjam, lévén most halottam először valszámról.

valami geometria úton kellett megoldani, és ilyet csináltunk is legelső gyakon csak ott a feladat sugallta is szószerint hogy geometria úton kell megoldani... holnap azért remélem meglehet tekinteni, meg kicsit elbeszélgetni a gyakvezérrel, hogy mégis mi a fasz

mod: jah, hátha a télapó olvassa sch listát és visszaír hogy emberi módon meg lehet tanulni a varázszokniból :)
amúgy "Dr." Pintér Márta Barbara, és bocsánat ha tahó vagyok, de agyilag nála vmi nincs rendben? beszédéből meg viselkedéséből gondolom, nem a tanításra való alkalmatlanságából :D

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7764) Senhi válasza REDeath (#7758) üzenetére


Senhi
aktív tag

Én a méréssel vagyok így... igaz eddig mindkettő sikerült de ez a mai nagyon necces volt a beugrón. Gyakorlatilg teljesen mást kérdeztek, mint amire számítottam :D

(#7765) REDeath válasza Senhi (#7764) üzenetére


REDeath
őstag

nem az ellenörző kérdések meg ilyesmik voltak? mit kérdeztek?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7766) norbiphu válasza REDeath (#7763) üzenetére


norbiphu
senior tag

nem tudom, nem volt semmi gond amikor hozzá jártam. (amíg bírtam, utána inkább aludtam) nagyzh akkor már nincs is gondolom.

de ne izgulj, van kereszt. ;] :DDD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7767) REDeath válasza norbiphu (#7766) üzenetére


REDeath
őstag

lesz nagyzh is nyugi, az a szép. meg hogy kiszhkat nemlehet pótolni. jippié.
te kereszten toltad le? mondjuk kereszten is gondolom ugyanezt a tömény szart adják le, ahelyett hogy legalább 20 percet előadásonként emberi módon magyaráznának.
pintérnél az is fura volt, hogy megkérdeztem valamit tökre leegyszerűsítve, gondoltam akkor a válasz is egyszerű lesz, és úgy megértem. hát, az egyszerűt fel se fogta. kapásból nyomta ugyanazt amit a táblára írt előtte 45 percig. de úgy hogy 1%-ban se volt képes máshogy magyarázni. mint valami robot vagy nemtom

ui: ha "mindenből" kereszten nyomnám, annyi elizélt időnek tűnne hogy nyomnék egy harakirit :) ilyenkor irigylem azokat akiknek a vérükben van az egyetem. nem kell 5-ös, de a mindenből 2-es is álarc... :)

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7768) norbiphu válasza REDeath (#7767) üzenetére


norbiphu
senior tag

meglett egyenesen, eddig csak a fizikát sikerült keresztre tenni hálistennek. (amit nem is bánok, vargánál legalább megértettem). kereszten is ugyanolyan amúgy, legalábbis a beszámolók alapján.

(grafika is kereszt, de az folyamatban van jelenleg is :D)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7769) REDeath válasza norbiphu (#7768) üzenetére


REDeath
őstag

és van koliban valaki aki át tud rugdalni valsázmból? :)) nemis tudom, segít megcsinálni 2 milió feladatot, akkor hátha meglesz legalább aláírás?
igazából az a baj hogy nincs semmi kiindulási alap, feladatokat nemtudom leellenőrizni de 99%-ban úgyse kapnék jó eredményt, elméletből meg mint mondtam szörszálhasogató buzik :U

most épp hawaiion nézek munkákat :DDD kimegyek szörföt waxolni vagy nemtudom

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7770) Senhi válasza REDeath (#7765) üzenetére


Senhi
aktív tag

Verilog volt a fele, meg voltak ilyen kevert kérdések a mérés útmutatóból és az ellenőrző kérdésekből. Ja és 2 csoport volt ;] .

Mellesleg így végignézve az anyagot a 2. valszám kiszh-ra... eléggé esélytelen, hogy én ezen holnap átmenjek :))

(#7771) REDeath válasza Senhi (#7770) üzenetére


REDeath
őstag

dettó ha ez megnyugtat.
még a tök alapnak számító feladatok se mennek, de ha mennének amúgy, most este már úgy felbasztam a fejem, hogy semmi értelme már itt szenvednem. csak nem gondoltam hogy 1 hónap alatt eldől hogy kereszt lesz belőle. és ki tudja hányszor leszek kereszten ebből.
mindjá átmek emoba

de ha megszopom, legalább 1 vizsgával kevesebb, ha már más jó nincs a dologban... :(

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7772) Senhi válasza REDeath (#7771) üzenetére


Senhi
aktív tag

Anal 1 és 2 -ből összesen nem tanultam annyi elméletet, mint amennyit a holnapi kiszh-ra kéne tudni. Szerintem megtanulok 3 névvel megnevezhető tételt és bízok abban, hogy a tanár megint "elnéző" lesz szószerint :D .

[ Szerkesztve ]

(#7773) REDeath válasza Senhi (#7772) üzenetére


REDeath
őstag

nekem inkább a feladattal vannak gondjaim. elméletet végszükség esetén bemagolja az ember, de feladat az vagy tudod vagy nem. és sztem gciség hogy csak 1 feladat van, mer ha nincs ötlet arra, de másfajtára lenne, akkor szopó. tudom ez egyetem nem kell nyavalyogni, de leszarom

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7774) concret_hp


concret_hp
addikt

verilog az komoly szopás ;]

a valszám miatt a mi évfolyamunk is anyázott rendesen, de nem a nehézségével, hanem keláék hozzáállásával volt nagyobb baj. emlékeim szerint :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7775) norbiphu válasza concret_hp (#7774) üzenetére


norbiphu
senior tag

te mikor jársz aludni? :D

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7776) concret_hp válasza norbiphu (#7775) üzenetére


concret_hp
addikt

sose :DD

amugy 2-5 közt valamikor általában :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7777) tototos


tototos
őstag

Szerintem a valszám sehol sincs a grafika és szabtech című nagyon "izgalmas és könnyű" tárgyakhoz képest. Tehát amikor grafikából egy görbét kell lederiválni 2-szer és abból valahogy kijön egy vektor az úgy kellemes.

(#7778) Senhi válasza REDeath (#7773) üzenetére


Senhi
aktív tag

Ok probléma megoldva :D Mi 10 perccel mindig később kezdjük az órát, így ma gondoltam egyet, átmentem egy másik csoporthoz, az ajtó nyitva volt benéztem, lenéztem a kérdéseket a tábláról és ennyi. Maradék 7 percben megtanultam/ csoportosan megoldottuk. Nem ért meglepetés :)) .

(#7779) norbiphu válasza tototos (#7777) üzenetére


norbiphu
senior tag

fincsi mi? :D amúgy nem volt vészes annyira így, hogy nem a kész kódot kezdtem el átgányolni és előtte megértettem az elméletet rendesen.

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7780) REDeath válasza Senhi (#7778) üzenetére


REDeath
őstag

nah nekem most a második meglett, első se ártott volna mer akkor már csak 1 kéne plusz a nagyzh. de így még mindig van egy esélyem :)
szarzh mg elég könnyű volt, rem nem javítják túl szörszálhasogatóan. sztem nem is lesz karó egy se:)

ui: szerencsére a végleges gyakvezérünk jófej, Neu Gergely. nem azt mondom hogy értem amit csinál, de nem a végítélet érzés van ha bemegyek terembe :D

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7781) norbiphu


norbiphu
senior tag

kint van a második grafházi! epic lett. :DDD

akit érdekel: [link]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7782) tototos válasza norbiphu (#7781) üzenetére


tototos
őstag

Még az első sincs kész :DDD

(#7783) REDeath válasza norbiphu (#7781) üzenetére


REDeath
őstag

lol ez mi? :D miben kell ezt leprogramozni? van vmi külön raytrace motor és azt kell programozgatni? vagy 0-ról írd meg C-ben vagy wtf? :D
Asszem ezek után beleszerettem a valszámba :DDD bár a grafika téma érdekesebb. csak a téma :D

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7784) bpx válasza norbiphu (#7781) üzenetére


bpx
őstag

ahogy látom egyre durvább grafika házik vannak
nálunk még csak az utolsó háziban kellett raytrace, egy képet kellett kiszámolni vmi primitív testekkel (2-3 gömb/kocka), és lementeni, az előtte levő 3 meg ilyen 1-2 órás feladat volt

(#7785) norbiphu válasza REDeath (#7783) üzenetére


norbiphu
senior tag

0-ról kell, openglből csak annyit használhatsz hogy gldrawpixel. :)

ja, egyre durvábbak a cuccok. aláírásom van, de azért szeretném megcsinálni a kisházikat szóval nekiállok ennek is. csak előtte még átnyálazom az elméletet mert ehhez kelleni fog. :D kíváncsi vagyok ezt pl hányan fogják tudni megoldani. :U

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7786) REDeath válasza norbiphu (#7785) üzenetére


REDeath
őstag

lol és ehhez honnan állsz neki egyáltalán? milyen nyelven vagy wtf?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7787) grabber


grabber
addikt

Hali!

C-t melyik programmal érdemes írni mert ez a mikrofos-os nem jött be.
Egy vicces dolog.Laboron meg a tanár felírja a programot a táblára.Nekünk fnem fogja elmondani mi mit jelent,mert majd úgy is megértjük.
Ha meg kérdezek tőle valamit,megnézi a könyvben a választ.Ha meg nincs benne,akkor meg úgy is utánanézek.
Legdurvább.Itt egy program valami számolást csinál,de ne írjatok be 0-át és - számokat mert arra nem működik :DDD

(#7788) REDeath válasza grabber (#7787) üzenetére


REDeath
őstag

én Codeblocks-al toltam, de néha nem árt VS-be csekkolni, mert más a fordító mögötte. Jó, be lehet állítani hogy gcc helyett ugyanazt használja mint VS, de ha nem teszteled VS-ben pl a házit, akkor 80% hogy szopsz mikor bekell mutatni:)

Van egy még "kisebb" progi, a DevC++, az is használható.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7789) concret_hp válasza REDeath (#7786) üzenetére


concret_hp
addikt

c++ :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7790) grabber válasza REDeath (#7788) üzenetére


grabber
addikt

Mert látam linux alatt olyan programot,ami kiszínezi a különböző stílusú utasításokat stb.Az megtetszett.
Az csak c++ van,hogy ha elkezdek egy utasítást,akkor felajánlja a további lehetőségeket amikkel folytatva az utasítás értelmes is marad :U Mert láttam iylen progit is,de c++ ban

CB nem rossz progi elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#7791) bdav válasza grabber (#7790) üzenetére


bdav
őstag

Windows alatt Visual Studio különböző verzióit javasolnám, ha sikerül megtalálnod a jó projekt típust akkor nem lesz gond vele. nixok alatt vim :), emacs :) vagy Eclipse valami jófajta pluginnel. Ezekben mind van syntax highlight illetve némelyikben kódkiegészítés is.

laboron meg kérdezzetek ha valami nem tiszta, az a célja. A tanár valszeg nem fogja leharapni a fejeteket (sőt örül h. van interakció).

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7792) grabber válasza bdav (#7791) üzenetére


grabber
addikt

A tanár nem is ért hozzá.Akármit kérdeztünk eddig,semmire sem tudott válaszolni :W

(#7793) REDeath válasza grabber (#7792) üzenetére


REDeath
őstag

mit kérdeztetek? :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7794) grabber válasza REDeath (#7793) üzenetére


grabber
addikt

Hogyan lehet C-ben megoldani,hogy a szám végeredményét nem akarom előre definiálni,hogy 5 helyi értékű lesz,hanem a végeredmény alapján döntse el mekkora helyi értéken írja ki.

Nem akarom megmondani,hogy a végeredményt 12 helyi értéken írja ki,mert ha az eredmény 100,akkor helyette ez lesz:000000000100

(#7795) REDeath válasza grabber (#7794) üzenetére


REDeath
őstag

megmondom őszintén fogalmam sincs nekem se de nem is vok gyakvezér :DDD

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7796) grabber válasza REDeath (#7795) üzenetére


grabber
addikt

Ő is ezt mondaná ha megtehetné :D

(#7797) bdav válasza grabber (#7794) üzenetére


bdav
őstag

próbálkozhatsz esetleg a printf formátum string futásidejű összerakásával is, az valszeg segíthet...

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7798) concret_hp válasza grabber (#7794) üzenetére


concret_hp
addikt

favágó módszer pár if, elegánsat hírtelen nem tudok :D
bár igazából a kérdést se értem, mert alapból mindig annyi helyiértéken ír ki mindent, amennyin kell nem ? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7799) grabber válasza concret_hp (#7798) üzenetére


grabber
addikt

Megnézem.De az rémlik,hogy sok 0-át is láttam már.Csak előtte vagy utána volt egyes? :U

(#7800) bdav válasza grabber (#7799) üzenetére


bdav
őstag

mondjuk ez a 0-s padding tényleg gyanús, ilyet sztem alapból nem csinál, hanem üresen hagyja a helyeket (12 széles lesz mindig, de sok space és utána a szám)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.