Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8651) bpx


bpx
őstag

tavaly anyám mondta nekem is hogy nyomtassak 2 példányt
hiába magyaráztam neki, hogy ott a pdf a gépen vagy 5 példányban, ő a papírt szereti :D

(#8652) bandus válasza concret_hp (#8648) üzenetére


bandus
veterán

egy bőrkötésben a könyvtárnak, 2 spirálozva a bírálóknak. neked hányat kell leadni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8653) concret_hp válasza bandus (#8652) üzenetére


concret_hp
addikt

1et és idéntől azt is visszaadják :)
most vezették be az elektronikus feltöltést, de régebben is egyet kellett csak beadni

Korcsii :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8654) norbiphu válasza concret_hp (#8653) üzenetére


norbiphu
senior tag

wow, már vissza is adják?

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8655) bandus válasza concret_hp (#8653) üzenetére


bandus
veterán

nahvazze, ez aztán a költséghatékonyság...:) szerencsére nem kényszerítettek rá, hogy nyomtassam ki újra. de akkoris, közölhetnék hamarabb az ilyesmit.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8656) levelunye


levelunye
tag

Hali
Most a Pázmányra járok az ITK-ra, de év végén át szeretnék jelentkezni a BME-re. Most államin vagyok, ha átjelentkezek akkor ugyanúgy államin lehetek?
Pontosabban, hogy működik ez az átjelentkezős dolog?
Mérnök infóra mennék.

Amúgy mennyire igaz az a szállóige, hogy "BME = Beledöglesz Míg Elvégzed"?

(#8657) Senhi válasza levelunye (#8656) üzenetére


Senhi
aktív tag

Ha megvan a kellő pontszámod és még van államilag támogatott féléved akkor igen.
Menete: februárban beadod a felvételi kérelmedet a felvire. Ugyanúgy ahogy a Pázmányra korábban.

Utolsó bekezdésre: teljes mértékben igaz...

(#8658) levelunye válasza Senhi (#8657) üzenetére


levelunye
tag

Pontszám alapján vesznek át?
Nem úgy működik a dolog, hogy év végi kreditet vagy jegy átlagot számítanak be?

Én jelenleg a Pázmány ITK-ra járok Mérnök Informatikára, miben jobb/rosszabb a BME Mérnök Informatikája?

(#8659) Senhi válasza levelunye (#8658) üzenetére


Senhi
aktív tag

Igaz, lehetséges simán átmenni is megfelelő átlaggal: [link]

(#8660) bpx válasza levelunye (#8656) üzenetére


bpx
őstag

"Amúgy mennyire igaz az a szállóige, hogy "BME = Beledöglesz Míg Elvégzed"?"

szorgalmi időszak utolsó heteiben abszolút helytálló
viszont a vizsgaidőszak szerintem nálunk lazább, mint másoknál (azok alapján, amit hallok ismerősöktől)
úgy összességében nem annyira nehéz, mint amilyen rémhírek terjednek róla

"Én jelenleg a Pázmány ITK-ra járok Mérnök Informatikára, miben jobb/rosszabb a BME Mérnök Informatikája?"

ember legyen a talpán, aki ezt megmondja neked :D (pártatlanul, korrektül)

(#8661) levelunye válasza bpx (#8660) üzenetére


levelunye
tag

BME-n matekból (nálunk analízis és algebra&diszkrét matek van első félévben) hány zh-t írtatok?
Mi analízisből minden héten 2 kis ZH-t írtunk, egy elméletit és egy gyakorlatit, és még 2 nagy ZH-t októberben és egyet múlthéten.
Diszkrét matekból heti 1 kis ZH volt, elmélet és gyakorlat vegyesen, és 3 nagy ZH.

BME-n van év közbeni folyamatos számonkérés? (A 2 vagy 3 ZH nem folyamatos számonkérés)

(#8662) Béló válasza levelunye (#8661) üzenetére


Béló
aktív tag

BME vegyészmérnök tehát nem matekra kihegyzetett cucc: hetente kisZH ami 20 vagy 25 már nem emlékszem %-ban beleszámított a jegybe.
2 zh részben aláírásért részben szintén beleszámítottak, aztán még volt a vizsga, ez matek analízis 1 és 2-n volt.
Ezen kívül volt még matek A3 ami 2 zh-s volt és a matek2-vel egy félévben volt érdekes módon, ebből nem volt vizsga, a 2 zh is elég volt az évfolyam közel 80%-ának a tárgy újraismételtetéséhez (a pót és a pótpót zh után kb. ennyi bukott meg).

szerk. számonkérés: hát idén (5ik félév) 3 különböző laborom volt hetente beugróval és beadandó jegyzőkönyvvel, zh-ból 16-ot írtam eddig, és 5 vizsgám lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8663) Korcsii válasza levelunye (#8661) üzenetére


Korcsii
őstag

Analízis: 0.ZH (középsulis anyag) + 2 ZH => vizsga
Bevezetés a számításelméletbe: 2 ZH => szóbeli vizsga

nem kérdezted, de:
Digitális technika: 6 kZH, 2 ZH, 2 nHF
Prog. alapjai: 5 kZH, 1 ZH => vizsga
Szoft.lab: 5 kZH, 1 nHF

(#8664) levelunye válasza Korcsii (#8663) üzenetére


levelunye
tag

Közgázt tanultatok infon?

(#8665) Senhi válasza levelunye (#8664) üzenetére


Senhi
aktív tag

Mikró és makróökonómia, Vállalatgazdaságtan, Üzletijog hármas szívatja az embereket.

(#8666) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Ideböfögök valamit az utókornak a félévi tapasztalataimról.

Oktatók:
Verebics János (GTK): Maradi hallgatóknak semmiképp sem ajánlom. A többiek számára meg szerintem egyszer mindenképp érdemes felvenni nála egy kurzust. Kihagyhatatlan élmény, még akkor is ha esetleg útközben megutálod a stílusát.
Topár József (GTK): Ért ahhoz, amit oktat. Az előadásain arra helyezi a hangsúlyt, hogy hogyan lehet a gyakorlati életben használni azt, amiről beszél. Egyébként amolyan "gondoskodó, tapasztalt ember" stílusa van.
Kertész Gergely (filo): Nagyon jó órákat tart. Nekem nem sikerült unatkoznom rajtuk.
Sebestyén Zoltán (GTK): Rettenetesen beképzelt. Az első óráján olyan 30 percig sorolta a publikációit és tudományos munkásságait. Ha esetleg felveszitek egy óráját, vigyetek szívlapátot is. Hátha szükség lesz rá.
Szedenik Norbert (VET): Viszonylag jól magyaráz, ért a szakmához.

Tárgyak:
Információs társadalom joga (GT55M005): Érdemes az előadások olyan felén ott lenni, akkor sima ügy a ZH, akár tanulás nélkül. Ezen peremfeltételek mellett ingyen 5-ös.
Minőségmenedzsment (GT20M002): Vagy be kell járni, vagy a diákat elolvasni ZH előtt (XOR) kapcsolat. Nem kell nagyon megizzadni a kívánt jegyért.
Projektmenedzsment (GT20M400): Hatalmas szívás. Ha teheted, felejtsd el.
Érvelés, tárgyalás, meggyőzés (GT41MS01): Érdekes az anyag, tele meglepő dolgokkal. A számonkérés típusa miatt nem nagyon lehet belőle 3-asnál jobbat összekaparni még akkor sem, ha tanulsz rá. (Az sem segít semmit, ha bejársz rá.)
Villámvédelem: Könnyű házi, könnyű vizsga, nincs ZH. Előadás az érdeklődőknek ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8667) concret_hp válasza levelunye (#8661) üzenetére


concret_hp
addikt

attól függ, mennyi mindent kell tudni zh-ra ;]

hidd el a tárgyankénti 1-2 zh + házi + egyebek is épp elég tud lenni a félév 2. felében. és épp elég folyamatos számonkérés tud lenni a heti minimum 1 zh :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8668) norbiphu válasza Senhi (#8665) üzenetére


norbiphu
senior tag

inkább azokat szivatja akik a fura hozzáállásuk miatt nem hajlandóak megtanulni, az amúgy elég egyszerű anyagot. :DDD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8669) nyunyu válasza Senhi (#8665) üzenetére


nyunyu
félisten

Mikró és makróökonómia, Vállalatgazdaságtan, Üzletijog hármas szívatja az embereket.

Azert a szivatja az eros tulzas.

Mikro+makrohoz nem tudok hozzaszolni, nekem anno meg ket kulon 2 kredites targy volt (kozgaz I,II), most ossze vannak vonva egy 4 kreditesbe.

Most kb. 6-7 ora tanulassal megirtam 21 pontosra a 2. uzleti jog ZH-t, pedig melom miatt osszesen 4 eloadasra sikerult bemenni Verebicshez. (jovore mar nem o tartja!)
Elso ZH-t kihagytam, potolni meg nem volt kedvem, mert 20 ponttol megvan a kettes, osztondijat meg amugy sem kaphattam volna, plusz melohelyen is nyakamba szakadt egy rakas melo, amivel haladni kellett...

Menedzsment es vallalkozas gazdasagtant elszurtam, mert nem talaltam a villanykaros kurzust, es csak a G4 jelu gepeszen volt hely, azt vettem fel.
Igy 2 ZH+beadando helyett 4 ZH volt. (minden temakor vegen kulon)

PotZH elott benyogte egy arc, hogy a kurzust felvett ~900 hallgatonak legalabb a fele masodszor vette fel.

Ezt hatarozottan nem ertem, minden temakor diai melle kiadtak egy 8-10-12 oldalas jegyzetet, amiben a lehetseges kiskerdesek vannak, helyes valasszal egyutt, meg egy-ket pelda.
Ha ezeket elolvastad kb. 4-5x, akkor garantaltan meg tudtad irni a ZH-kat, hogy osszejojjon a pontszamokbol egy harmas...

Harmadik ZH-ra (minosegmenedzsment) osszesen 4 orat tanultam, igy lett 25 pontbol 22.

Egyedul a negyedik ZH potlasat szurtam el, idohiany miatt csak a kiskerdesekre gyurtam, nem volt idom atnyalazni a keszletgazdalkodasos meg termelesi akarmi szamolasos peldakat, igy nem rogzultek a szukseges kepletek.
Ha lett volna ra +2 oram vegigszamolni a kiadott peldakat, akkor siman megirom azt is 15+ pontra.
Igy viszont a ZH masodik fele 10 pont helyett 0 pont. :(
(Ha a masik feladatsort kapom, ahol a grafikonon hianyzo vonalakat kellett volna berajzolni, meg kifejteni, mi micsoda, akkor +6-8 pont meglett volna :W )

Elso harom ZH pontszamabol megvolt a harmas, igy a potlasnak csak annyi tetje volt, ha veletlenul sikerulne 10+ pontra, akkor negyes lesz az indexben.
Eredmeny meg nincs.

(Eheti programom az lett volna, hogy kedd, csutortok potZH miatt szabi, ehhez kepest hetfon dolgoztam 9 orat, este hullafaradtan mar nem volt kedvem tanulni.
Kedden potZH elott 1 oraval felhiv az egyik projektmanager, hogy irjak mar verziovalto doksit, mert ugyfel uj telefonos menurendszeret este KELL elesitenem. (Eddig azert allt a projekt, mert PM szabin volt...)
Kollegaval megirattam, irany a ZH. (25-bol 19 pont lett ~4 ora tanulassal.)
Utana este 3 ora szopas a PM hulyesege miatt.
Szerda melo hegyek, 10.5 orat sikerult dolgozni, ugy hogy nem sikerult vegere erni a melonak, este megint nem volt kedvem tanulni.
Csutortok deltol ZH, ominozus termeles gazdasagtan, sikerult ra tanulni 3 orat.
Pentek 12 ora melo, ebbol 5 a szerdai befejezese, ugyfelek meg mar a supporttal anyaztak, hogy miert nincs meg meg az ugyfelszolgalatuk munkaideje bealliva az unnepire, annak csak azutan sikerult nekiallni...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8670) nyunyu válasza nyunyu (#8669) üzenetére


nyunyu
félisten

Uzleti jog:
1. ZH: 10 pont
2. ZH: 30 pont
potZH: 40 pont (torli az elso ketto eredmenyet, teljes feleves anyagbol irtak.)
Ketteshez kell szumma 20 pont.

Gepesz menedzsment:
mindegyik ZH 2 reszbol all, 15 pontert kiskerdesek, igaz-hamis tesztek, masodik resz nagy kifejtos kerdes(ek): 10 pont.
4 ZH elso felebol kellett elerni minimum 40 pontot (a szumma 60-bol), csak akkor kaphatsz alairast, jegy kiszamitasanal mar a teljes pontszamok osszege szamit, kettes: 45 pont, harmas: 58, negyes: 68-tol.

Negybol maximum kettot lehet potolni, amit potolsz, csak annak a ZH-nak az eredmenyet irja felul.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8671) Senhi


Senhi
aktív tag

De nekem estetek :D . Nem mondom, hogy nehéz, én is elsőre megcsináltam mindet, de azért nekem mindig nehezemre esett olyan dolgokat megtanulni ami nagyon nem érdekel (fizika, jelek, szabtech... csoda, hogy túl vagyok rajtuk :C )

(#8672) Béló válasza nyunyu (#8670) üzenetére


Béló
aktív tag

Hát idén a vegyész üzleti jogon (Perecz) a 173 emberből senki se tudta megírni 5ösre a 2z-t.
Én már korábbi félévben elvégeztem ,Verebicsnél és simán 5-öst kaptam, szóval úgy tűnik az se mindegy hogy kihez veszi fel az ember a tárgyat.

(#8673) M@trixfan válasza levelunye (#8656) üzenetére


M@trixfan
addikt

Miért akarsz átjönni? Ha a képzés elméleti jellege miatt akkor nem érdemes. Vagy esetleg nem jön be az erős bioszos behatás?

Ide többségben májer arcok írnak akiknek általában bejött és a szívásokat sem annyira szívásnak élik meg. A "BME = Beledöglesz Míg Elvégzed" nagyon függ az egyéntől és a szerencsétől. Ha mondjuk technikumból jössz, frankón programozol és nem érdekel semmi más ezen kívül akkor lehet meg sem fog kottyanni. Ha gimnáziumból jöttél, színes egyéniség vagy, több minden érdekel, esetleg valamilyen művészet is akkor a mérnöki elhívatottság ellenére is nagyon meg lehet szenvedni, tönkre lehet menni akár. A szívások 80%-a tanítás hiányából fakad. Mire magadtól rájössz mi a lényeg már befigyelhet a keresztfélév. A VIK elitsége ebből származik, aki ezt túl tudja élni minimális személyiség torzulással az valóban tud valamit és bárhol megállja a helyét.

A VIK színvonala még mindig magas de ugyanúgy megkezdődött a hírnévből való szabadon futás mint a Corvinus-nál ami régen dedikáltan "A" közgáz egyetem volt. Ma már merőben más a helyzet. Itt van a Pázmány és a BME-nél mindig sokkal gyakorlatiasabb tudást nyújtó, de eddig főiskolai képzést adó Kandó utódja, az Óbudai Egyetem. Nem mellesleg az olyan profok is elmentek tőlünk mint pl. Csurgay Árpád. Ezek mellett az a vicc, hogy az itteni GTK képzései tartalmasabbak és relevánsabbak szakmailag. Meg merem kockáztatni, hogy jobb mint a Corvinus de még "nincs bejáratva a márkanév".

Mérlegelni kell, nehogy csöbörből vödörbe kerülj. Általánosságban nézve a komoly képzések mindenhol nehezek és sok energiát kell befektetni siker eléréséhez.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8674) agymenéses válasza M@trixfan (#8673) üzenetére


agymenéses
újonc

remek írás :R

(#8675) concret_hp válasza M@trixfan (#8673) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk az azért nem tesz jót az általános megítélésnek, hogy pár olyan arc is végez, akire kb. azt nem bíznám rá, hogy írjon egy hello worldot, vagy hozzon a boltból 3 zsemlét :(

sajnos mind2 típusból ismerek 1-2t :( (szerencsére nem sokat)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8676) nyunyu válasza concret_hp (#8675) üzenetére


nyunyu
félisten

Info98-on is volt ilyen szemuveges szoke csaj, szobatarsam volt anno golyataborban.
Szulei jogaszok voltak, azert adtak a lanyukat informatikusnak, mondvan az egy jo penzt hozo diplomat ad.
Egy valamit nagyon tudott: beseggelni az anyagot, aztan szorol szora visszaadni vizsgan.
De amint a mogottes tartalomra probaltak keresztkerdesekkel belekerdezni, akkor egybol elvesztette a fonalat.
03-ban amikor a diplomatervezesnel tartottunk akkor allitolag lefagyott a Wordje, aztan jajveszekelve jarkalt fel-ala a 2^4 szinten, hogy most mit csinaljon, mire az egyik szinten evfolyamtars csaj megsajnalta, es megmutatta neki a reset gombot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8677) concret_hp válasza nyunyu (#8676) üzenetére


concret_hp
addikt

olyan arcot is ismerek aki semmilyen tárgyból egyetlen házit sem tudott egyedül megcsinálni :U :(
(proglab 1-2-3-4-5, jelek, szabtek, form, digit 1-2, mérések, meg a fene tudja még mi volt)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8678) bandus válasza nyunyu (#8676) üzenetére


bandus
veterán

anno hőtan szóbeli vizsgán volt előttem egy ilyen csaj, nagyon vágott minden definíciót, ilyesmit, egészen addig, amíg a tanár meg nem kérdezte, hogy miért? :) az ötödik miért után elsírta magát...

"a beszarsz mire elvégzed"? hozzáállás kérdése. végig lehet puskázni is az egészet... viszont ha a tanulást választod, akkor sok esetben a kettesért is igen meg kell szenvedni. ha pedig ne adj' Isten, nem csak kettessel akarsz átcsusszanni, akkor vért izzadhatsz... az elmúlt két hétben minden nap 6-8 órákat tanulok, és mindezt csak azért, hogy elmehessek a záróvizsgámra. ha most valami bukó, akkor csúsztam is, amit nem szeretnék. és már rohadtul elegem van, de valahogy összeszorított foggal kibírom ezt a pár napot csütörtökig.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8679) concret_hp


concret_hp
addikt

hú de sok kedvem van záróvizsgára tanulni :U
csütörtökön form, utána hétfőn valszám :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8680) KMan


KMan
őstag

Hello 2 kerdes:

1. Mikortol lehet felvenni a tantargyakat 2010/11/2 felevre?

2. Ha kibasznak n*30 kredit miatt meddig kell varnom, hogy ujra, ugyanarra a szakra jelentkezzek?

Udvoz

K.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#8681) Senhi válasza KMan (#8680) üzenetére


Senhi
aktív tag

2. Úgy tudom semennyit. Régen volt valami 1 év, de azt eltörölték. A következő felvi hullámmal jelentkezhetsz.

Az első engem is érdekelne... sehol nem találtam :) .

(#8682) Korcsii válasza Senhi (#8681) üzenetére


Korcsii
őstag

...ami pont 1 év amúgy is...

tavaszi félév végén ellenőrzik (vagy minden páros nem passzív féléved után?), szóval ha akkor kidobnak, akkor az azévi jelentkezésről már lekéstél, ősszel meg nem sok szak indul...

(n akkor gondolom az évet jelöli, mert félévenként n*15 a szabály egyébként)

(#8683) bandus


bandus
veterán

az milyen, amikor annyira szépen megkéreda konzulensedet, hogy írjon már egy értékelést és egy jegyet aszakdolgozatokért felelős embernek (csütörtöki), különben nem lesz jegyed és nem mehetsz záróvizsgázni. a levél pedig még máig sem érkezett meg...:U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8684) Senhi válasza Korcsii (#8682) üzenetére


Senhi
aktív tag

Ha félévkor látod, hogy necces a dolog akkor beadod a jelentkezést februárig és ha kiraknak akkor szeptemberben tiszta lapokkal folytatod ott ahol abba hagytad :) .

(#8685) Korcsii válasza Senhi (#8684) üzenetére


Korcsii
őstag

na igen, erre közben én is gondoltam... bár ezt többször megjátszani... 12k vagy mennyi a min, amit be kell fizetni érte? az 10 kredit, sokpénz :) jó, mondjuk ha behozhatatlan már a hátrány, akkor érthető... amúgy febr. 15-ig túl sok dolog nem történhet, úgyhogy lehet a passzív jobb választás lehet, csak azt kéne tudni, hogy a tavaszi félév végén, vagy minden 2. féléved végén ellenőrzik...

[ Szerkesztve ]

(#8686) concret_hp válasza Korcsii (#8685) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem minden 2. aktív félév után, legalábbis így lenne értelme, de a mi évfolyamunkon csak annyi volt, hogy 2. félév után 30, 4. után 60 kredit, utána meg nem nézik, szóval nem annyira vágom.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8687) bpx válasza bandus (#8683) üzenetére


bpx
őstag

vannak ilyen konzulensek, nekem is volt szerencsém hasonlóhoz
szerencsére még csak legelső önlab volt, és mivel nem jelentett csúszást, inkább hagytam is a francba, és köv. félévben új témát kezdtem másnál

egyébként sajnos elég sokan vannak egyetemen olyanok, akik lehet hogy kenik-vágják a témát, de nem valók konzulensnek/előadónak/stb, és mégis ott vannak

de van amikor jól jön
pl. Szoftverarchitektúrák (AUT) házi, 2 fős csapatban kellett fejleszteni valamit min. 100 óra ráfordítással (meg doksizni, stb.)
na mi ott olyat kaptunk, akihez mikor mentünk múlt héten bemutatni a házit, még azt se tudta hogy pontozni kell
ott helyben nyomtatott egy hallgatói útmutatót, hogy lássa mégis mire járnak a pontok (doksi, kód, biztonság, stb.. egy csomó minden)
aztán meglátta a GUI-t amitől teljesen elájult, és miután megmutattunk pár tök alap funkciót, azt mondta max pont :D (közben azért volt 1-2 hiányosság)
mindezt úgy 3-4 perc alatt

(#8688) concret_hp válasza bpx (#8687) üzenetére


concret_hp
addikt

jah van pár tipikus oktató:
- még mindig olyan, mint egy rendes egyetemista, mindig midnent az utolsó utáni pillanatban csinál meg, mert minden más fontosabb
- csak ő tudja jól és mindenki más hülye
egy sima előadóval nem osk mindent tudsz kezdeni, de konzulensből ajánlott jót keresni.
nekem is volt, hogy a félév közepén feladtam az önlabot, mert rájöttem, hogy atom ellenszenves figura a konzulens és még azon kívül 1 önlab + 1 diplomamunkát úgysem tudnék együtt dolgozni vele, de a legviccesebb, hogy pókeres önlab téma volt kiírva nála és semmit nem tud a pókerről :C (ehhez képest azért meg akarta mondani, hogy mit hogyan kell csinálni :C)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8689) REDeath


REDeath
őstag

kíváncsi leszek mennyire fog tetszeni Szirmaynak az 5. háziból a videó amit csináltam szépségversenyre, szerintetek milyen? :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#8690) concret_hp válasza REDeath (#8689) üzenetére


concret_hp
addikt

elég sok minden benne van :)
mondjuk hogy mi akar lenni a 2 objektum ami lövi egymást az egy érdekes kérdés lehet :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8691) nyunyu válasza concret_hp (#8686) üzenetére


nyunyu
félisten

sztem minden 2. aktív félév után, legalábbis így lenne értelme, de a mi évfolyamunkon csak annyi volt, hogy 2. félév után 30, 4. után 60 kredit, utána meg nem nézik, szóval nem annyira vágom.

Valtozott volna a szabalyozas?

En ugy emlekszem, hogy amikor ez bekerult az osszegyetemi TVSZ-be, akkor csak a masodik felev vegen neztek a 30 kreditet, utana mar egyaltalan nem.
Villanykar szerette volna, ha utana is vizsgaljak, de a tobbi kar leszavazta, mondvan hallgatoik jo resze jelentos csuszasban volt, nem feleltek volna meg a szabalynak.

Elotte villanykaron minden felev vegen meg kellett lennie az n*17-nek, kulonben repultel.
Igy, ha elso felevben beszoptad az Analizist, meg mondjuk a BSZt, akkor mar nem sok eselyed volt bentmaradni :DDD
Ilyenkor jott az, hogy nehanyan a vizsgaidoszak vege elott gyorsan kiiratkoztak, aztan februarban ujra beadtak a felveteli papirt, aztan szeptemberben megint probalkoztak, akkor mar nem a ZH elotti estere hagyva az anyag egyszeri elolvasasat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8692) concret_hp válasza nyunyu (#8691) üzenetére


concret_hp
addikt

kb. évente változtattak valamit rajta mostanában

én ismerek olyan arcot, aki úgy tolta, hogy első félév 0 kredit és 2.-ban csinált 30at és bent maradt :DD

6 napon belül 2 záróvizsga, formot kezdem vágni, valszám felét már átolvastam 1* ingyenkredit, mondanám, de ezekért nem jár kredit :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8693) Senhi válasza concret_hp (#8690) üzenetére


Senhi
aktív tag

Elvileg star wars-os lépegetőket (a 2 lábút) kellett csinálni. Enyém ilyen lett: [link] . Elég minimalista, de elfogadták :) .

(#8694) rallye


rallye
csendes tag

És ez a grafika házi védés hogy megy? Mire kell számítani?

(#8695) Szabesz válasza rallye (#8694) üzenetére


Szabesz
őstag

Gondolom ugyan úgy ahogy pl laborokon is belekérdeztek a kódodba -> "módosíts ezt azt, erre és erre, ezt hogy csinálnád, hogy álltál neki, hogy építetted fel etc". Ha te csináltad, egyszer átnézed a régebbi házikat, és nem hinném hogy zavarba fognak tudni hozni.

¯\_(ツ)_/¯

(#8696) Korcsii válasza KMan (#8680) üzenetére


Korcsii
őstag

1. 2011. január 10. 18:00

(#8697) nyunyu


nyunyu
félisten

Szakirany valasztas eredmenye mikor lesz meg?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8698) Senhi válasza nyunyu (#8697) üzenetére


Senhi
aktív tag

Regisztrációs hét eleje. Tavaly hétfő 18:00 volt.

(#8699) Csyppa


Csyppa
senior tag

"A rendszer kiválóan működik"

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#8700) concret_hp


concret_hp
addikt

nah 2kor form záróvizsga :)

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.