Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7451) Senhi válasza johniee (#7450) üzenetére


Senhi
aktív tag

Nem sok igazából... a szokásos felszereléseken (toll, papír, számológép...) kívül csak a diákigazolványt kell befizetni. Könyveket és hasonlókat pedig szerintem nem érdemes venni, mert a neten jobb anyagok vannak. (legalábbis az elején :) , de ez egyén függő is...Én is megvettem analízisre a kalkulus akármit 10k-ért és egyszer ha kinyitottam.

(#7452) bdav válasza Senhi (#7451) üzenetére


bdav
őstag

vége fele se kell sok könyv. egyébként inkább tárgyfüggő, tipikusan ha az előadó írt egy könyvet, vagy kifejezetten az adott tárgy számára készült a jegyzet az egész használható tud lenni.

ha koliba mész akkor azért viszont kell fizetni valamennyit, illetve félév végén az elbukott kreditekért.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7453) concret_hp válasza johniee (#7450) üzenetére


concret_hp
addikt

igazából könyvekre meg ilyenekre egyéni izlés szerint lehet költeni. van aki semmit nem vesz meg, a többség csak amiről az van elterjedve, hogy hasznos, van aki meg mindent :)
utóbbinak nem sok értelme van, mert többnyire úgysem olvassa el az ember/csomó dolog van benne ami nem kell/van használhatóbb jegyzet/stbstbstb :D (és még kunyizni is lehet kölcsönbe, ha keresztre kerülsz ;] (bdav :R) )

5 év alatt szerintem olyan 30K körül költöttem könyvekre, meg egy 5-6K-nyi papaírt emg festéket elnyomtattam otthon. szóval nem olyan vészes (persze ezek hasraütéses számok, nem számoltam).

ha nem bp-i vagy akkor koli ~10K/hó, ami azon felül sokba tud fájni, az a kaja, attól függően, hogy mennyit viszel otthonról, mennyit főzöl esetleg. meg ugye utazás. de ezek kb. ilyen többszörös különségeket áttfednek, szóval nem lehet megmondani.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7454) johniee


johniee
senior tag

Köszi az infókat :) :R
Bejárás nem probléma :))

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#7455) Drizzt válasza concret_hp (#7449) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kösz! ;)

Közben megtaláltam amit kerestem:
[link]

Ilyesmi statisztikákra gondoltam, ebből lehet csemegézni. :D

I am having fun staying poor.

(#7456) KMan válasza Drizzt (#7455) üzenetére


KMan
őstag

Hat ez nem gyenge mennyi informacio van itt osszeszedve :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7457) concret_hp válasza KMan (#7456) üzenetére


concret_hp
addikt

jah, mondjuk az oldalt régebben is láttam, de az ideiekről konkrétan semmi infó nincs úgy látom (nyílván, mert majd csak később lesz.) de elgalább látszik, hoyg nem csak "bemondásra" jó az egyetem :)
(azon röhögök, amikor a "plázarádióban" hírdeti magát egy-egy fősuli, hoyg milyen izom jó :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7458) KMan válasza concret_hp (#7457) üzenetére


KMan
őstag

bme uti is hirdeti magat a slager radioban es az mba kepzeseket is :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7459) bandus válasza concret_hp (#7453) üzenetére


bandus
veterán

azért ha mondjuk megszereted az egyetemet, szerintem van pár olyan könyv, aminek illik ottlenni a polcon :K

én szerintem eddig olyan 40k-t költhettem a két éva alatt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7460) concret_hp válasza KMan (#7458) üzenetére


concret_hp
addikt

ebből is látszik a közgáz rész az egyetem alja ;] (amugy mondjuk az mba képzés az tényleg nincs annyira promotálva, szóval valamit kell csinálni)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7461) Hujikolp


Hujikolp
őstag

A neten van fent a VIK szak levelezős témái (ott is az elektromos), vagy esetleg valami kidolgozott anyag? Merre lehet találni?

[ Szerkesztve ]

(#7462) concret_hp válasza Hujikolp (#7461) üzenetére


concret_hp
addikt

levelezőss???

wiki.sch.bme.hu-n nézz körül :)ű

meg elketomosss??? villany? :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7463) Hujikolp válasza concret_hp (#7462) üzenetére


Hujikolp
őstag

Jó lesz a link, köszi, mazsolázok majd :) Ja, igen villany :D

(#7464) concret_hp


concret_hp
addikt

én amugy nem is tudtam, hoyg van egyáltalán levelezős képzés a viken... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7465) Senhi válasza concret_hp (#7464) üzenetére


Senhi
aktív tag

Hát... nekem azt mondták, hogy nincs (legalábbis eddig nem volt). Ezek szerint változtattak :) .

(#7466) johniee


johniee
senior tag

Felvetteeeeek :D ;] +30 pontot kaptam az ötödévért, így a tavalyi pár hiányzó pont is be lett pótolva ;]
BME-VIK :K :R

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#7467) bdav válasza johniee (#7466) üzenetére


bdav
őstag

grat

mondjuk azért valahol gáz h. infóra 373/480 a felvételi határ...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7468) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

tavaly már engem felvettek vik-re, csak 2 félévet passzívban nyomtam le a technikusim miatt. SCH koleszba hogy lehetne bekerülni? nem fordulnék hozzátok ilyen láma kérdéssel, ha nem néztem volna utána, de a honlapokon lévő írásoktól nem lettem sokkal okosabb. arra rájöttem, hogy az elsősöknél csak szoc. helyzet alapján megy a téma, szóval a tavalyi jó kis pontjaimat kb kidobhatom az ablakon, a felvételi eredmény nem számít. na most mik azok a cuccok, amiket össze kéne gyűjtenem, hogy bemutassam (illetve hogy kell bemutatni?)? vagyis hogy tudok jelentkezni? valószínűleg első félévben még nem fogok bekerülni am, de próba szerencse.
előre is köszi :R

bdav: tavaly VIK-re 356 volt. emlékszem, mert nekem meg 459 :U

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#7469) concret_hp válasza FireKeeper (#7468) üzenetére


concret_hp
addikt

majd fogsz róla kapni infót, de amugy google -> bme vik hk (nemtom fejből a címet :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7470) bandus válasza bdav (#7467) üzenetére


bandus
veterán

pénz.. :)

első év végére úgyis jóval kevesebben maradnak :)

FireKeeper
bár csak gpk-sról tudok nyilatkozni, de nagy valószínűséggel ezek kellenek nálatok is:
önkormányzati igazolásaz egy háztartásban élőkről, szülőktől adóigazolás, kistesótól iskolalátogatási. esetlegesen válási papírok, halotti bizonyítvány. személyi+lakcímkártya fénymásolata. asszem ennyi :K

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7471) neduddki válasza concret_hp (#7460) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az uti az nem a kozgaz:- )))

udv

neduddki

mod: FireKeeper: hat nem tom sok jot nem hallok a ppp koleszok mindennapjarol foleg a regi vilagot esmerok sirnak de nagyon:- (((

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7472) johniee


johniee
senior tag

Aki még nem ismerné: BME Fórum ;)

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#7473) concret_hp válasza johniee (#7472) üzenetére


concret_hp
addikt

ez a topis is az :)) :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7474) KMan


KMan
őstag

Kollegak mikor indul a buli? Szept 7 vagy Szept 14? :F

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7475) bdav válasza KMan (#7474) üzenetére


bdav
őstag

KTH portál a te barátod, amúgy szept 7

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7476) concret_hp válasza bdav (#7475) üzenetére


concret_hp
addikt

ne má' az csak öt és fél hét :Y :O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7477) bdav válasza concret_hp (#7476) üzenetére


bdav
őstag

nesírj én egy hét múlva kezdek dolgozni :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7478) bandus válasza bdav (#7477) üzenetére


bandus
veterán

milyen állást találtál? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7479) Senhi


Senhi
aktív tag

Ma jártam szeretett intézményünk IQ telephelyének környékén és ha jól láttam akkor a Q már az I-vel egy magasságban van :) Lassan, de készül...

(#7480) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Basszus, én már 2 hete dolgozok. :( :D

Egyelőre nem vagyok teljesen kibékülve a dolgokkal.

I am having fun staying poor.

(#7481) neduddki válasza Senhi (#7479) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hogy hogy fogom en elveznia z elelt gyuvi aug-szeptemberben:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7482) ronaldo


ronaldo
őstag

Hali!

Hogy én ezt a topikot nem vettem észre :)

Másodéves leszek szeptemberben, gépészgépész. Amúgy a Q épülettel nem úgy volt, hogy abbahagyják? Valami CIB, FHB vagy milyen balhéról olvastam, és egy időben (május környéke) el is tűntek a daruk az épület körül... Viszont a V2-n levő mol óriásplakátért riszpekt, nem két perc volt oda felrakni :DDD

(#7483) bdav válasza ronaldo (#7482) üzenetére


bdav
őstag

Qt újrakezdték azóta, valóban állt pár hónapot az építés

Bandus: megyek oda vissza ahol gyakornok voltam

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7484) concret_hp válasza concret_hp (#7476) üzenetére


concret_hp
addikt

má' akkor csak 5...
lassan kéne keresnem valami könnyű ámde hasznos választható tárgyat. ötlet? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7485) Béló válasza concret_hp (#7484) üzenetére


Béló
aktív tag

Vallás és ember
másrészt itt elég sok tárgyról irnak: https://wiki.sch.bme.hu/bin/view/Valaszthato/
én innen csemegézem
ugye korlátlan mennyiségben fel lehet őket venni?

(#7486) concret_hp válasza Béló (#7485) üzenetére


concret_hp
addikt

ülj le egyes ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7487) bdav válasza concret_hp (#7484) üzenetére


bdav
őstag

ha 5kredites kell akkor webprog? nem hasznos ugyan annyira nagyon (valsz sok újat nem tudsz meg belőle), de könnyű :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7488) Béló


Béló
aktív tag

valaki tud nekem ajánlani oly szabadon választható tárgyat ami
a. nem igényel bejárást (mint pl. a konfliktuskezelés de ezt már elvégeztem)
b. évközi jegyes és nem pedig vizsgás
c. totál ingyen ad 2 kreditet:D (műszaki angolt ne mondjátok mert már elvégeztem és pont egy tanitós tipusú tanárt fogtam ki) ?

előre is köszönöm!

(#7489) KilgoreTrout válasza Béló (#7488) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nem tudom te fel tudod-e venni, de pl. a fogyasztóvédelem ilyesmi. Egy zh van (az is gépen), plusz kell csinálni valamilyen fogyvédelmi vizsgálatot valahol. Kb 5 óra elfoglaltság egész félévben.

(#7490) Béló válasza KilgoreTrout (#7489) üzenetére


Béló
aktív tag

köszi, de sajnos tényleg nem tudom felvenni :O

(#7491) KilgoreTrout válasza Béló (#7490) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Na közben eszembe jutott még egy (ezzel meg az a gond, hogy szerintem csak tavaszi félévben van), Élvezeti szerek. Ezt mindenképp vedd majd fel ha "ingyen kredit" kell...
Én ilyet még nem láttam, 300-an vagyunk egy 300 fős előadóban, 20 teszt kérdés a zh (van rá másfél óra), mindenki telefonál, beszél, a tanárokat meg nem nagyon érdekli. Szerintem kevés olyan tárgy van, amit mindenki ötösre teljesít.

Az Emberi játszmákat csináltam még, de ott be kell menni legalább egy előadásra, jó előre kell ülni, vagy valami feltűnőt kell csinálni, hogy megjegyezze az arcod (különben kibasz a vizsgáról). Egy esszét kell írni, igazából bármiről lehet, kb ha egy rövid kivonatot csinálsz az ajánlott könyvek egyikéről az már jó, viszont abszolút hangulatfüggő, hogy hányast ad rá. A vizsga annyi, hogy bemész, és kérdez pár dolgot a beadott esszéről, vagy elkezd baszogatni, hogy "magának apakomplexusa van". :)

[ Szerkesztve ]

(#7492) Béló válasza KilgoreTrout (#7491) üzenetére


Béló
aktív tag

ok meglesem őket
köszi szépen a segitséget!!
a vizuális illuziók cimű tárgyat már felvettem magamnak még tavasszal, asszem azt bennhagyom.

(#7493) Drizzt válasza Béló (#7488) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Fogyasztás-szociológia.

De vigyázz, mert erősen változhatnak a követelmények néha, legszebb amikor az Érzékelők és beavatkozók vizsgát reformálták meg egy kicsit, szerintem mindenki durván megszívta, aki felvette a könnyű kredit reményében(én még mázlival kifogtam előző félévben, amikor tényleg két napnyi tanulással majd hibátlan ötös lett).

Adatvédelem és információszabadságon se kellett tönkretenni magam, utolsó előadásra be kellett menni, ahol lediktálta a kérdéseket és válaszokat kis túlzással.
De asszem ez a tárgy is változott már, talán van zh, meg az 5-höz kell valamit buzgálkodni még.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#7494) concret_hp válasza Drizzt (#7493) üzenetére


concret_hp
addikt

naja én mindkettőt beszívtam :D

érzékelők alapból skip, amikor mondták, hoyg 2 zh meg kifejtős kérdések :D
adatvédelem meg 3as lett, igaz semmit nem tanultam gyakorlatilag, de lett abból is zh.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7495) Béló válasza Drizzt (#7493) üzenetére


Béló
aktív tag

oks köszi neked is!
közben felvettem egy felsőfoku angol nyelvvizsga előkészitőt Boda Katalin a tanár neve, álitolag jó, igy betelt az összes lyukasórám és 31 kreditem lett felvéve.

(#7496) C@rbon


C@rbon
senior tag

Hali!

Van itt valaki mérnök infós gólya??

Önéletrajzot kéne írni :(((
Gólyatáborba ki jön?

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#7497) ProZsolt válasza C@rbon (#7496) üzenetére


ProZsolt
tag

En jovok golyataborba!
Oneletrajzba, meg leirja, hogy mik azok a dolgok, amelyek jellemzoek magara(tulajdonsagok, mit csinal, hobbik), es ezt esetleg megfuszerezi, egy kis indianos filingel, es kesz is. Legfokeppen nem a szaraz adatokra kivancsiak.

(#7498) norbiphu


norbiphu
senior tag

van vki aki szerint jó volt a gólyatábor, utólag? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7499) C@rbon válasza ProZsolt (#7497) üzenetére


C@rbon
senior tag

Na ezt jó lett volna ha elolvasom hamarabb :)
Nincs benne semmi indiánosság és elég nyers. Na mind1 most már.
Azért köszönöm a tájékoztatást :R

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#7500) concret_hp válasza norbiphu (#7498) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem fasza volt :) , nem olyan nagyon ultra gáz :) meg azért lett pár ismerős is gólyatáborból ami nem egy hátrány :)

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.