Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) JColee válasza FehérHolló (#8500) üzenetére


JColee
őstag

jelek2 mennyiben különbözik a jelek1től (anyag nehézségre, nem a számonkérés szempontjából)?

(#8502) grabber válasza JColee (#8501) üzenetére


grabber
addikt

Talán én tudok a legjobban válaszolni.Most rúgtak ki 27 kredittel.

Számtudól 5x voltam vizsgázni.Ha egy apró dolgot nem tudtam már egyes.Ha nem értesz mindent egyes(Kívéve az elővizsgát,lazábbak)Húzol egy tételt és ha az jól elmondtad,még belekérdeznek min 2 másik tételbe és ha az is megy akkor már átmentél.

Jelek,nagyon sok függ a gyakvezértől,az enyém szarul tanított,nehéz kis zh-at íratattot.Igazából 30%-ban a gyakvezértől függ,hogy sikerül e egy tárgy.60% tőled,10 % szerencse.

Matek volt olyan gyakvezér akinél a szóbeli 2-est sem érték el még is megkaphatták a 2-est ha helyben leintegrált valamit.
Én elértem a szóbeli kettest és szóbelin 3ból 2 tételt tudtam(3. Nem teljesen),de nem adta meg a kettest.Haverom,meg ue a tételekért 4-est kapott.Csak 3-at tudott,de az sem volt tökéletes,mert nem 5-öst kapott.Ennyit erről.

Digit. Hiába tanultam középsuliban,1,5 hétig tanultam vizsgára mire megértettem és 3-ra vizsgáztam belőle.
Digit 2: Baromi kemény lesz ,ha nem érted és nem úgy tekintesz rá mint programozásra.

Prog1: cporta szívás nagyon. 2félév 127Ből 17-en mentünk át.

Fizika1: nem lehetetlen.ügyesen könnyen megcsínálható.

Remélem segítettem.

(#8503) JColee válasza grabber (#8502) üzenetére


JColee
őstag

Ezek már mind megvannak, "másodéves" vagyok. Csak jelek2őn hasonló dolgokat tanulunk mint jelek1en, nehézség is eddig kb olyan, mint jelek1 vége, és nem tudom, hogy bedurvul-e, vagy a vizsga miatt olyan nehéz.

(#8504) FehérHolló válasza JColee (#8501) üzenetére


FehérHolló
veterán

A számonkérés miatt nehezebb. evtsz + vizsga = :O

Tananyag egyébként tekinthető a jelek1 folytatásának. Meglepő módon. :)
A vége felé a digitális szintézis majd azért elég kellemetlen lesz.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8505) rallye


rallye
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék infós szakirányok iránt. Aki már szakirányon van, vagy már végzett, hogy ha leírná a véleményét róla, illetve található-e róluk vmi leírás, mi alapján érdemes választani.

Másik kérdésem: szabtech-et hogy lehet teljesíteni? :F

Köszi!

(#8506) bandus válasza FehérHolló (#8504) üzenetére


bandus
veterán

fincsi mi?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8507) Senhi válasza rallye (#8505) üzenetére


Senhi
aktív tag

Szakirányról 1-2 vélemény engem is érdekelne. Főleg az informatikai technológiákról.

Szabtech: Zh-hoz előző 1-2 félév zh-it átnézed, így egész jól meg lehet írni mindkettőt. Házit megcsináltatod valakivel, laborzh-n pedig amit akarsz magaddal viszed egy pendrive-on és óra előtt rámásolod a gépre. Ha jó helyen ülsz akkor az egészet kiírhatod onnan.
Mellesleg az előadásnak semmi köze a zh-n kérdezettekhez... szerintem annyira nem vészes egy tárgy :) Jelek neccesebb volt.

(#8508) bpx válasza Senhi (#8507) üzenetére


bpx
őstag

én oda jártam BSc-n (IT - Rendszerfejlesztés ágazat), mire vagy kíváncsi?
sőt, MSc-n is itt vagyok :) (Rendszerfejlesztés)

(#8505) rallye: kezdetnek ez megteszi
ha valami nincs leírva, kérdezz
a fentebb említett szakirányon voltam, arról tudok mesélni

[ Szerkesztve ]

(#8509) concret_hp


concret_hp
addikt

msc felvételit meddig kell leadni?
van valami észosztás arról, hogy milyen szakokra lehet msc felvételizni?
(mint megtudtam 5éves képzésesek tolhatnak egy msc-t még utána, de infó helyett valami mást néznék meg)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8510) Senhi válasza bpx (#8508) üzenetére


Senhi
aktív tag

Hm, én is a rendszerfejlesztést néztem ki :U . (bár az iit-t sose igazán kedveltem (LZ...))
Nem igazán derül ki a pdf-ből, hogy konkrétan mit is oktatnak ott (pl. laboron). Konkrétan milyen rendszerekre gondolnak amit "fejlesztesz".
Ill. hogyha végzel akkor kb. milyen cégekhez lehet ezzel elmenni dolgozni?
És ha nem baj, akkor megkérdem: a te a szakdolgozatodnak mi volt a témája?

Köszi :)

(#8511) bpx válasza Senhi (#8510) üzenetére


bpx
őstag

IIT/LZ-től nem kell félni szakirányon, sokkal lazábbra veszik a figurát
LZ 1 tárgyból tart 3-4 előadást, és többet nem is látod
3 tárgy van ugye:

Intelligens RendszerFelügyelet (MIT): nem tudom mit akartak tanítani, Pataricza óriási, ám semmitmondó UML ábrákról dumál szinte végig, van néha (akár külföldi) vendégelőadó is, de azoknak az óráknak sincs sok értelme
órai slideok használhatatlanok, jegyzet nincs, szóval nincs miből megtanulni, amiről amúgy se tudod hogy micsoda
volt egy alulspecifikált házi feladat, ahol kb. senki nem tudta mit kell csinálni, de valahogy elfogadták... :D egyébként ebből a tárgyból 2 éve volt egy elég nagy balhé (legalábbis úgy hallottam), azóta csak pozitív irányba változhatott
nálam a vizsga konkrétan úgy zajlott, hogy bementem szóbelizni Patariczához, ő közben szivarozgatott, és olyan dolgokról beszéltünk, amiket a tárgy nélkül is tudtam :)

és akkor ezt felejtsük is el, jöjjenek a jó/érdekes dolgok:

Adatvezérelt Alkalmazások Fejlesztése(AUT): adatbázisok, gyakorlati megközelítésből, főleg fejlesztői szemmel
vannak laborok is (nem az itlabor1-2), ahol előkerül az MS-SQL, Oracle, sőt még valami mobilos alkalmazás is pythonban

ObjektumOrientált szoftverTervezés (IIT): kb. haladó Java kurzus + egy kis webservice világ
na jó, itt azért a vizsga kicsit húzósabb, de nem szoftvertechnológia szint :)

a 2 szakiránylabor az OOT-hez kapcsolódik, ahol az órán vett témakörökből kell feladatokat megoldani (RMI, CORBA, Swing, perzisztencia, webservice, stb..)

az utóbbi 2 tárgy (+2 labor) sztem hasznos, de szvsz cégeknél nem az számít, hogy iskolában laboron már láttál pl. Hibernate-t, CORBA-t, vagy akár PL/SQL-t, mert az, hogy legyen tényleges gyakorlatod ezekben, ahhoz ez kevés - de kiindulási alapnak jó
(MSc rendszerfejlesztésen 1 félévig szívtunk CORBA-val Java/C++-ban is, na az már inkább)
mondjuk én pl. a Magyar Telekomhoz is jelentkeztem gyakornoknak a nyáron (Java fejlesztés), ott azért nekik nagyon tetszett a beszélgetésen, mikor szóba jött, hogy ilyen dolgokkal is foglalkoztam már - utána hívtak is, hogy mehetek hozzájuk, csak közben az Oracle Junior Képzésen keresztül sikerült elhelyezkedni :)

szakdolgozat: elég sok irányba el lehet menni
SOA (Java/.NET is), grafika, deklaratív nyelvek, szotfvertesztelés/minőség (na ez azért baromi unalmas sztem), modellalapú fejlesztés, GRID alkalmazások, egyéb egzotikus dolgok Java/C++-ban és még sorolhatnám
1-2 éve még ethical hacking is volt

én speciel SOA-ztam (és MSc-n is azt folytatom) .NET-ben, kódgenerátort írok WCF-es webszolgáltatásokhoz

(#8512) bandus válasza concret_hp (#8509) üzenetére


bandus
veterán

gyere gépésznek! :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8513) bpx válasza concret_hp (#8509) üzenetére


bpx
őstag

1. ha van még aktív féléved, még decemberben karácsony előtt (értsd: amíg le nem áll a kth-ban a munka) el kell intézni minden tárgyat, vizsgát, jegybeírást, január elejére csak a záróvizsgák + védés maradhat, de ezt a kedvezményt is csak a BME kapta meg, más helyen már decemberben le kellett tudni mindent
na ez mondjuk tavaly volt BSc-re igaz, 5éves képzést nem tudom

2. az, hogy milyen szakra mehetsz, attól függ, hogy előtte miket tanultál
ez számszerűsítve is van az egyes szakoknál, "X kreditnyi előtanulmány Y témakörből" formában
pl. infonál: [link] 3. oldalon van egy táblázat
persze el kell olvasni részletesen, mert lehet valamennyit közben is csinálni, azt rád hagyom :D
kérdés persze, hogy a többi karnál/szaknál ez mennyire dokumentált

[ Szerkesztve ]

(#8514) concret_hp válasza bandus (#8512) üzenetére


concret_hp
addikt

annyi időm azért nincs :D

(valami közgáz / műmenedzser lesz ha lezs jó eséllyel, bár sanszosan inkább csak jövő ősztől)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8515) concret_hp válasza bandus (#8512) üzenetére


concret_hp
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8516) Senhi válasza bpx (#8511) üzenetére


Senhi
aktív tag

:R
Nem hangzik rosszul, szerintem én is ráfekszem erre az irányra. Már csak a kódtechnek kell meglenni :D .

Még egy kérdés: Nem bántad meg, hogy ide mentél? (Bár ha msc-n is ezt folytatod akkor gondolom nem :) )

(#8517) bpx válasza Senhi (#8516) üzenetére


bpx
őstag

szoftveresnek tartom magam, és aki igazi szoftveres szakirányt akar, annak 2 választása van: IIT (rendszerfejlesztés), a másik meg az AUT (szoftverfejlesztés, majd msc-n alkalmazott informatika)
én az IIT-re kerültem, mert 1 századdal lemaradtam az AUT-ról, de egyáltalán nem bántam meg

bsc-n szinte nincs is jelentősége hol van az ember, a tárgyak közösek, az önlabot/szakdolgozatot is lehet a másik tanszéken csinálni

msc-n már teljesen külön fut a 2, de még itt is elég nagy átfedés van a tárgyak + témák közt

nem tudom melyik jobb, szerintem mindkettő jó, és megvannak azért a sajátosságaik is
IIT-n inkább a Java/C++ vonal megy, AUT-on meg a .NET a MS hátszelével :), de persze mind2 helyen lehet foglalkozni a másikkal is
IIT-n később bejön a szoftvertesztelés/minőség is (azt azért meg kell jegyeznem, hogy a legunalmasabb előadások egész egyetemi pályafutásom alatt), AUT-on meg a mobilra fejlesztés

én msc-n főleg azért maradtam itt, mert bsc-n bevált
továbbá a mobilos irány abszolút hidegen hagy, és a .NETről különben is ott vannak a hírhedt AUT-os szakmai válaszható tárgyak, amiket fel is veszek szép sorban

(#8518) Senhi válasza bpx (#8517) üzenetére


Senhi
aktív tag

Hm... hát eddig inkább a .net jött be (idén fel is vettem az újgenerációs .net tárgyat... bár kicsit lehet korai volt) és a mobilfejlesztés sem hagy hidegen csak sajna a szoftverfejlesztőre szerintem nem lesz meg a kellő szakirányátlag (most 3.1 körül vagyok ami nem igazán fog már módosulni).
Mindenesetre akkor ezek szerint nagyon nem lőhetek mellé :) .

(#8519) rallye válasza bpx (#8508) üzenetére


rallye
csendes tag

Hát nekem az Informatikai technológiák (szoftver/rendszerfejlesztés) szakra nem lesz elég pontom, meg nem is vágyok arrafelé.
Elolvasva azt a pdf-et az Autonóm Intelligens rendszerek - Autonóm rendszerek ágazat ami érdekesnek tűnik ( az autós dolgok tetszenek).
Ahogy néztem elég kevesen jelentkeznek rá, lehet nem is nagyon szokott indulni.
Valaki le tudná írni a véleményét róla? Mennyire szívás?

(#8520) bandus válasza concret_hp (#8514) üzenetére


bandus
veterán

egy közgáz dipivel én is meg akarom támogatni magamat... bár (kövezzetek meg :D) az szerintem a corvinus mérnök-közgazdász képzése lesz majd levelezőn.

amúgy mindegy melyiket választod... a VIK után sétagalopp lesz :D mármint a gtk-s szakokra értettem :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8521) Foxi válasza rallye (#8519) üzenetére


Foxi
senior tag

Én tavaly beszéltem velük, alapvetően nem rossz az ami ott lenne. Főleg a szabtech és a jelek azok amik kellenek.

Viszont nagyon rosszul álltak hozzá a más tanszékeken/cégnél végzett önlab/szakdolgozat kérdéskörhöz, ezeket nem nagyon szívlelik. Legalábbis ezt mondták. Ez nálam valószínűleg kizáró ok, amilyen eszközökkel szeretnék dolgozni azokra vannak jobban megfelelő tanszékek.

(#8522) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Nezzetek mar mi akadt Nekte: Uzleti Jog

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8523) chege


chege
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy idén kezdtem a BMEt gépész karon, mechatronikai mérnökként. Van egy olyan tárgyam, hogy Üzleti Jog. Nem tudna valaki nekem valami használható anyagot adni belőle? Az előadáson bemutatott prezentációk tanulásra alkalmatlanok, az ajánlott könyv meg számomra túl hosszú

Üdv
Gergő

(#8524) bpx válasza chege (#8523) üzenetére


bpx
őstag

nem ez az ajánlott könyv? [link]

(#8525) chege válasza bpx (#8524) üzenetére


chege
aktív tag

de, elég hosszú :U érdemes vele megküzdenem?

(#8526) neduddki válasza chege (#8523) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jujjj VereiX preziket szidd ajajaajaj:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8527) norbiphu válasza chege (#8523) üzenetére


norbiphu
senior tag

azok a diák + egy kis google ha valami nem tiszta, bőven elegek egy 4-esre v 5-ösre szerintem. (mármint ha hasonlóak a diák ahhoz mint ami pár éve volt, de gondolom nem visszafelé fejlődtek :D)

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8528) norbiphu válasza chege (#8523) üzenetére


norbiphu
senior tag

dupla, sry

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8529) chege válasza norbiphu (#8527) üzenetére


chege
aktív tag

Remélem, akkor megpróbálom megtanulni :DD
Köszi

(#8530) FehérHolló válasza neduddki (#8526) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tudtommal csak VIK-en tartja ő az üzletek jogát, a gépészek kimaradnak az üdvből. (Kivéve ha a VIK-est vették fel, bla bla.) :P

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8531) parigabi69


parigabi69
újonc

A TO-n most szóltak,hogy nem jó az anyukám bankszámlája,mi a véleményetek,hol nyissak számlát,hol érdemes bankolni??

(#8532) neduddki válasza FehérHolló (#8530) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akinem VerebiX-nekl ezi fel az meg is erdemli:- )

udv

neduddki

mod: parigabi69: hun az a to? nem kth?:- ) majd mindeki kinal oskolas szla-t, erste kozl van, de BB-n is sok ban van az sincs messze, amugy erdemes megnezni Takszov-oket is

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8533) emikécske válasza parigabi69 (#8531) üzenetére


emikécske
újonc

Én összehasonlítottam a kondíciókat, sok minden számít : pénzfelvétel, diákhitel, lekötés, stb, stb. A végén aztán az is döntött, hogy melyik banknak van a közelben bankfiókja, na meg persze melyik a legjobb fej bank: ) én végül az Erste Bank Szemeszter számláját választottam: http://erstediakszamla.hu , de mielőtt döntesz, szerintem nézz meg párat, menj be bankfiókba, ilyesmik.

(#8534) Korcsii válasza emikécske (#8533) üzenetére


Korcsii
őstag

én is hasonlóképp döntöttem, de olyan borzasztó nagy különbségek amúgy nincsenek köztük... a diákszámlát területén talán ők reálisabban látják, hogy hány évesen végzünk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8535) concret_hp válasza parigabi69 (#8531) üzenetére


concret_hp
addikt

TO? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8536) bpx válasza concret_hp (#8535) üzenetére


bpx
őstag

tanulmányi osztály, más egyetemekre járóktól hallottam, hogy ők úgy hívják a mi KTH-nknak megfelelő ottani részleget :P

(#8537) concret_hp válasza bpx (#8536) üzenetére


concret_hp
addikt

tudom, csak amikor az egyetemet kezdtem (nem tegnap :D) már akkor se így hívták :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8538) Béló válasza FehérHolló (#8530) üzenetére


Béló
aktív tag

nekem is Verebics tartotta pedig én, vegyész vagyok és nem a VIKhez vettem fel.
Másrészt a diák bőven jók, én is anno csak abból tanultam, a könyv felesleges.
Be kell seggelni, a zh-n meg a kérdések jó részét ki lehet logikázni.

(#8539) FehérHolló válasza Béló (#8538) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem vagyok benne biztos, hogy tudásunk a tér-idő hipertér azonos részhalmazára korlátolt. Állításaink nem zárják ki egymást.

Skynet is real. It's called Google.

(#8540) KMan


KMan
őstag

Hszk-ban van a gepeken Solidworks?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#8541) bpx válasza KMan (#8540) üzenetére


bpx
őstag

(#8542) neduddki válasza concret_hp (#8537) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ja bocsuletesneven gh-vol taz, csak a alulfejtett eltesek hittak to-nak:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8543) bandus válasza parigabi69 (#8531) üzenetére


bandus
veterán

egyértelmű. erste. közel van az egyetemhez, plusz az egyetemi számla is erstés, így gyorsabban megérkeznek a pénzek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8544) concret_hp válasza bandus (#8543) üzenetére


concret_hp
addikt

minden értelmes számlára (nem otp) 1 nap alatt megjönnek az egyetemi lovetták, szóval ez azért nem egy prioritásos szempont :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8545) FehérHolló válasza concret_hp (#8544) üzenetére


FehérHolló
veterán

5 évig voltam OTP-s, nagy többségben ott is állt az 1 nap mindkét irányban (BME <-> saját számla).

Skynet is real. It's called Google.

(#8546) Béló válasza FehérHolló (#8539) üzenetére


Béló
aktív tag

Nem azt irtad hogy Verebics csak a VIk-en tanit Üzleti Jogot?

(#8547) FehérHolló válasza Béló (#8546) üzenetére


FehérHolló
veterán

Jelen idő = most = ebben a félévben.
Ettől függetlenül természetesen tévedhetek, de a te állításod nem zárta ki az enyémet.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8548) Béló válasza FehérHolló (#8547) üzenetére


Béló
aktív tag

Értem, nekem ugy jött le hogy általában, mindig ;)

(#8549) concret_hp


concret_hp
addikt

hm még mindig nem láttam a Q épületet :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8550) bandus válasza concret_hp (#8549) üzenetére


bandus
veterán

még énse, pedig megnézném, de rohadt lusta vagyok :D meg ezzel a tdk-val is van elég meló.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.