Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Hol folyik az, ami alapértelmezettként itt szokott?

Skynet is real. It's called Google.

(#8952) bandus válasza FehérHolló (#8951) üzenetére


bandus
veterán

dunno, haldoklunk :D hozzuk fel a topikot. megpróbálkozzunk pl ismét egy topiktali szervezésével? :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8953) FehérHolló válasza bandus (#8952) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hány topictalálkozó sikerült az elmúlt 2 évben? :)
Egyetlen egyre emlékszem, de az is régebben volt. :(

Skynet is real. It's called Google.

(#8954) Csyppa válasza bandus (#8952) üzenetére


Csyppa
senior tag

hajrá :)

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#8955) KMan válasza bandus (#8952) üzenetére


KMan
őstag

Valamilyen rendszeres integralos szakkorben gondolkodol mert abba benne lennek akar vasarnap ejjelente is! :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#8956) bpx válasza FehérHolló (#8951) üzenetére


bpx
őstag

ha csak ez hiányzik :D

dékáni hivatal mikor lesz oly szíves végre már aktivizálni magát, hogy le tudjam adni neptunban azt a nyamvadt diplomaterv 1 kérvényt a pénteki határidőig? rohadtul bírom, hogy mindig ez van, hogy senki nem tud semmit

egyébként heti 6 órát járok be, ebből 4 óra szakirány labor, ami 6 éves egyetemi pályafutásom mélypontja
a középiskolai irodalomórának több haszna volt, mint ennek
MSc rendszerfejlesztés szakirányon hanyagolni kellene a francba ez a szoftvertesztelés ágat olyan szörnyű, semmitmondó, felesleges...

ja és persze Orosz a legjobb még mindig

(#8957) concret_hp válasza bpx (#8956) üzenetére


concret_hp
addikt

Orosz mindig is a legjobb lesz :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8958) Csyppa válasza concret_hp (#8957) üzenetére


Csyppa
senior tag

Megyek is hozzá előadásra holnap. :K

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#8959) norbiphu válasza FehérHolló (#8953) üzenetére


norbiphu
senior tag

egy, ahova elvileg jöttek volna sokan, aztán.. :DDD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8960) concret_hp


concret_hp
addikt

nah mindjárt megyek a diplomámért :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8961) agymenéses


agymenéses
újonc

2,87-től jár info BSc-n ösztöndíj?
villanyon meg 3,1-től?
Ezek szerint bevált a kötelező bejárás? Ezek a számok nem kevéssel nagyobbak bármelyik eddiginél.

(#8962) Senhi válasza agymenéses (#8961) üzenetére


Senhi
aktív tag

Vagy csak a számonkérések színvonala csökkent :) . Kíváncsi lennék az évfolyamokra lebontott átlagokra...

(#8963) JColee válasza agymenéses (#8961) üzenetére


JColee
őstag

Pont most lett szar az átlagom, de örülök neki :O

(#8964) bpx válasza agymenéses (#8961) üzenetére


bpx
őstag

bsc info szakirány viszont gyengült, már 3,13-ra is jár
én meg msc infón többre számítottam :P de mind1, szerencsére nem azon a havi 3k-n múlik

[ Szerkesztve ]

(#8965) neduddki válasza bandus (#8952) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

neem nem az igazi az elkovetkezo par het, de ha uyesik ott ehejejm romboln a szimvonalra:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8966) rallye


rallye
csendes tag

Sziasztok!

Március 14.-én oktatási szünet lesz vagy nem? Mert egyik labor órarendemnél be van írva 14.-re egy alkalom.

(#8967) FehérHolló válasza rallye (#8966) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerintem a laborod átcsúszik jövő szombatra (márc 18), amikor pótolva lesz a 14. Biztos infoért a laborvezetőt keresd.

Skynet is real. It's called Google.

(#8968) Cicero válasza bandus (#8952) üzenetére


Cicero
őstag

Én mint gólya benne vagyok :DDD

(#8969) bandus válasza neduddki (#8906) üzenetére


bandus
veterán

ááá, elvileg ha minden katalóguson fenntvagy, akkor szkippelehted a második zh-t... sajna msot hétfőn pont kimaradt, így szíívás...:/ fckit

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8970) Béló


Béló
aktív tag

Hello

nem tudja vki hogy ha bukom tesi E-ből, tehát a 4 kötelező félévet teljesítettem csak saját szórakozásra vettem fel a tesit, de mint kiderült csak olyan időpontban maradt szabad hely amikor nekem laborom van, akkor van-e vmi retorzió?
Fizetnem kell-e vmit, lévén ez 0 kredites tárgy?
A bérletet se vettük meg a sportpartnerral.

Előre is köszi!

(#8971) FehérHolló válasza Béló (#8970) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerintem nincs semmi ejnye-bejnye/elfenekelés.

Skynet is real. It's called Google.

(#8972) neduddki válasza Béló (#8970) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

1197 SzirmaiZsuzsa, jelend fele, de igencsak meglepodnek, ha ennek barmijen kovetkezmeny lenen:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8973) Béló


Béló
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat, akkor megnyugodtunk. :R

(#8974) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, szerdán megyek állásbörzére, jó előre kivettem szabadnapot. ;] :D

I am having fun staying poor.

(#8975) Senhi válasza Drizzt (#8974) üzenetére


Senhi
aktív tag

Állásbörzére érdemes csak úgy célok nélkül, pusztán kíváncsiságból oda menni? Lassan azért én is végzek a bsc-vel és msc előtt körbe néznék :) .

[ Szerkesztve ]

(#8976) FehérHolló válasza Senhi (#8975) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerintem körülbelül annyi értelme van célok nélkül körülnézni, hogy látod részletesebben (=szakirányok szerint) a munkakínálatot.
Ha konkrét elképzeléssel mész, akkor még valami munkát (szakmai gyak/gyakornok/teljes munkaidős) is rád sóznak. :)

Voltam én már állásbörzéken célokkal, meg azok nélkül is.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8977) Drizzt válasza Senhi (#8975) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Sezrintem igen. Lyukasórád csak-csak akad. Meglátod mikkel lehet foglalkozni, szerzel egy zsák tollat. :D Beszélgetsz ilyen-olyan cégek embereivel. Én jó régóta nem voltam, de úgy emlékszem mindig érdekes volt az egész. Már csak az lesz a vicces, hogy ott lesz-e, ahol dolgozok, vagy nem. Általában ott van.

Amúgy ha még nincsen munkatapasztalatod, minél hamarabb érdemes elkezdeni csinálni valamit. 20 órától kisebb heti munkaidőt nem nagyon lehet kifogni. Ha meg abban értelmes dolgot kell csinálni, akkor valószínűleg 20-nál többet kell dolgozni. Viszont később ez nagyon sokat számíthat. Bár van nálatok kötelező szakmai gyakorlat is már, nem?

I am having fun staying poor.

(#8978) bandus válasza Senhi (#8975) üzenetére


bandus
veterán

szakmai gyakot esetleg érdemes lehet keresni. akár 6 hetet is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8979) Senhi válasza Drizzt (#8977) üzenetére


Senhi
aktív tag

Sajnos nekünk még nincs kötelező, 2010-es évfolyam az első.

Köszi mindenkinek a választ... már csak a tollakért is elnézek arra :D .

(#8980) concret_hp válasza Senhi (#8979) üzenetére


concret_hp
addikt

vesztenivalód nem sok van :)

drizzt: nem tetszik a mostani hely? régebben mintha azt írtad volna, hogy jó :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8981) Drizzt válasza concret_hp (#8980) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A munkával alapvetően nem lenne problémám, ha nem kéne miatta Óbudára menni Csepelről minden áldott nap(ami ugye legjobb esetben is minimum legalább +2 óra, s 1-másfél órát bkv-zni hazafelé -5 fokban este fél kilenckor: remek...), nem kéne gyakran hétvégente is dolgozni, illetve jobb lenne a fizetés. De amúgy ezt leszámítva amit ténylegesen csinálok, az nem rossz.

I am having fun staying poor.

(#8982) Cicero


Cicero
őstag

Az állásbörzével kapcsolatban kérdezném, hogy hány órától hány óráig lehet menni rá? : )

(#8983) rallye


rallye
csendes tag

Sziasztok!

Találmányok és érdekességek tárgyból zh az utolsó héten lesz?

(#8984) Csyppa válasza Cicero (#8982) üzenetére


Csyppa
senior tag

10-17

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#8985) bpx


bpx
őstag

nálunk cégtől kint voltak állásbörzén
azt mondták, hogy tök felesleges az egész ottani jelenlét, mert ahogy kikerültünk az állásbörze honlapjára, neten keresztül jelentkeztek bőven, de élőben meg alig volt valaki
na meg azt is mondták, hogy aki ott járkált a standoknál, az már csak a "legalja" :D

(#8986) Cicero


Cicero
őstag

Na! Elnéztem erre én is, beszéltem pár arccal és pozitívnak értékelem a dolgot, sőt inspirált.
Az audis srác kifejezetten biztatott a villamos-energetika pályára, meg msc-re, így csak megerősödött bennem amit már ezelőtt is gondoltam!

(#8987) concret_hp válasza bpx (#8985) üzenetére


concret_hp
addikt

legalja, lol sztem kb. mindenki megy állásbőrzére aki melózni akar

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8988) bpx válasza concret_hp (#8987) üzenetére


bpx
őstag

én csak idéztem, én is voltam párszor :)

(#8989) Drizzt válasza bpx (#8985) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az én cégem nem volt kinn végül, így egy kínos találkozással kevesebb. :D

Amúgy olyan is volt, hogy egy srác a semmiből odajött, hogy érdekelne-e ez, meg az, szerintem standjuk egyáltalán nem is volt.

Jó sokan voltak azért. Viszont a cégek nagy része most is ugyanaz, mint jópár éve. De beszélgetni különféle szakmabeliekkel jó dolog. Mindenképpen úgy gondolom, hogy érdemes volt kimenni, még akkor is, ha olyan hatást senkinek nem sikerült kiváltania, hogy én mostantól mindenképpen oda akarnék menni dolgozni, az életem árán is.

I am having fun staying poor.

(#8990) FehérHolló válasza bpx (#8985) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha a műegyetemi állásbörzén a legalja van, akkor mi lehet az Óbudai egyetemen (ahonnét a multik munkaerejének ~70%-a származik)? ;]

Skynet is real. It's called Google.

(#8991) bpx


bpx
őstag

munkahelyi levlista:

"Sziasztok!

Néhány anekdotát megosztanék veletek, ami az állásbörzén történt:

Magas, érdekes arcú, intelligens lány: "Építészeket fölvesznek?", "Sajnos informatikai tanácsadó és fejlesztő cég vagyunk.", "Csak azért kérdeztem, mert a szórólapjukon az áll, hogy SOA architect."

Igen nagy a zaj. Kissé elvarázsolt tekintetű srác áll meg a pult előtt. Barátságosan köszöntöm: "Hello.". "Nem magyar..." - mondja bizonytalan hangon, a szavakat elharapva. "May we speak English?" - kérdezem. Mire ő "Yes.", "Where are you from?" - kérdezem, mire ő tört angolsággal elkezdi sorolni, hogy informatikus, és mi mindent tanult. Türelmesen hallgatom, majd a végén megkérdezem: "And what is your nationality?". Mire ő, értetlen csodálkozással a szemében azt mondja: "Hungarian."

Hatvanöt éves, szerény, tisztességben megőszült férfi kopott zakóban: "Alkalmaznak kezdő villamosmérnököket?"

Nagydarab, hatvanas magabiztos férfi kifogástalan öltönyben (Frédi Flintstone stílusában): "Maguk mit árulnak?"

Két fura, rendkívül vígkedélyű, öregedő hölgyemény: "Mi művészek vagyunk.", "Sajnos ilyen állásunk nincs.", "És a gyümölcs az asztalon sajátmaguknak van?", "Igen, nekünk.", "Azért, ugye nem baj, ha veszünk belőle.", "Hát, végülis, miért ne.", "És cukrot is vennénk.", "Csak tessék." A két művésznő ezután viháncolva elviharzik. "

(#8992) KMan válasza FehérHolló (#8990) üzenetére


KMan
őstag

Allasborzerol nekem is megvan a velemenyem. En eddig 2szer voltam jelen aktivan. Velem mindenki kedves es mosolygos volt, megis hatekonytalannak erzem az egeszet. Mailben elkuldod, kb ugyanott landol a CV-d. (ha landol egyaltalan).
Volt ceg ami 2 ev (!) utan hivott fel, hogy megerkezett az oneletrajzom.. :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#8993) FehérHolló válasza KMan (#8992) üzenetére


FehérHolló
veterán

2 év azért elég vicces. A HR-es részéről meg ciki, hogy nem nézi az email küldésének dátumát, vagy akármit. Nálam olyan volt, hogy egy multi cégnél a promó anyagon megadott jelentkezési cím (email) nem is létezett.
Nekem az állásbörze anno arra volt jó, hogy ki tudtam választani a sok közül, hogy BSc és MSc között hol szeretnék dolgozni fél évet. Az pedig kevésbé érdekel, hogy a cégeknek mi a jó.
Olyan standot is találtam, ahol mindenáron mérnököt kerestek, bármilyet, WC-papír tesztelésre. Ráadásul az aulában (legnívósabb hely). Hát köszönöm, nem.

Skynet is real. It's called Google.

(#8994) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Multipost, de valaki nem szeret sokat olvasni.

Ti tervezitek, hogy külföldön fogtok véglegesen/hosszú ideig elhelyezkedni? Főleg azok véleménye érdekelne, aki már legalább 2-3 évet letolt a BME-n.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8995) bpx válasza KMan (#8992) üzenetére


bpx
őstag

pár nap híján voltam 16 éves, mikor regisztráltunk ismerőssel az egyik diákszövetkezethez
majd másodéves egyetemista voltam már, mikor felhívtak, hogy lenne munka :D
na mondtam ezt mégis hogy

(#8994) FehérHolló: konkrét terveim nincsenek, de simán elképzelhetőnek tartom

[ Szerkesztve ]

(#8996) concret_hp válasza FehérHolló (#8994) üzenetére


concret_hp
addikt

tulajdonképpen épp prágában vagyok, munkaügyben ;] (csak nem mérnökként :DDD )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8997) Drizzt válasza FehérHolló (#8994) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akármi lehet. Korábban nem mentem volna semmiképp külföldre , ideiglenes jelleggel, dolgozni se, de lassan akár tartós kiköltözést is el tudok képzelni. Véglegest is.

I am having fun staying poor.

(#8998) bandus


bandus
veterán

srácok, csinálta valaki a projektmenedzsment című tárgyat? ha igen megvan még belőle a jegyzete? érdekelne engem, de az üti honlapjáról letölthető jegyzet jelszavas, és nem sikerül senkitse találni aki tudná :)

persze ebben a pillanatban érkezet a válasz :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8999) FehérHolló válasza bandus (#8998) üzenetére


FehérHolló
veterán

Igen csináltam. 2 hétig. Aztán utólagos tárgyleadás történt. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#9000) neduddki válasza bandus (#8998) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a faxnak az Nked, huzza hassigasd az aomokat :- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.