Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) bandus


bandus
veterán

na 9től az utolsó vizsga (szigorlatot nem számítva).

tuggyukki úr: áll még az étkezéss? vizsga után felhívlak, ha még a régi a számod. az enyém nem változott :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8152) Karma válasza Béló (#8150) üzenetére


Karma
félisten

Vasárnap délig adhatod le, a helyszínen viszont már nem mondhatod le (a régebbi TVSZ ezt lehetővé tette, éltem is vele párszor).

“All nothings are not equal.”

(#8153) bandus válasza bandus (#8151) üzenetére


bandus
veterán

áháhá, mörfi barátunk közbeszólt... csk nevetni tudok, pedig sírnék legszívesebbn. egy vizsgára sem tanultam még ennyit... erre reggel óta melegváltásban használom a felső és alsó output nyílásokat... basszameg :W

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8154) neduddki válasza bandus (#8153) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mezes fokhagymas pasjikat neki jobbuls!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8155) rallye


rallye
csendes tag

Látom többen teljesítették már a fizika 2 vizsgát.

Miből lehet jól felkészülni? Végigvenni a hudson nelsont?
tavaly fizika1-nél meg voltak adva az ellenőrző kérdések és válaszok, és az elméleti kérdések abból kerültek ki.

Ja és érdemes a vizsga előtti hivatalos konzultációra elmenni?
És van olyan feladat ami szinte mindig van, illetve hasonló észrevételek a vizsgával kapcsolatban, ami hasznos lehet?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#8156) Béló válasza Karma (#8152) üzenetére


Béló
aktív tag

köszi, akkor inkább már most váltottam

(#8157) grabber


grabber
addikt

"Kandó az bizony adja a színvonalat, munka adók nagyon szívesen választanak kandóst, mert gyakorlott mérnököket képeznek itt. Sőt egy időben, nem is olyan rég bme-n is túl tett. Aki nem jutott be a kandóra, annak csak a bme jutott."

Idézet a másik topicból :W

Ezek szerint rossz helyre jöttem.Itt még egy vizsgám sincs meg és én még a Kandót jelöltem meg 3-nak :DDD

(#8158) Senhi válasza grabber (#8157) üzenetére


Senhi
aktív tag

El ne hidd ez csak mese ;] Mindenki a saját intézményét fényezi.

(#8159) grabber válasza Senhi (#8158) üzenetére


grabber
addikt

Na de kérem,ne hülyitsük azokat akik most jelentkeznek az egyetemre:D

Nem vettem komolyan,ott a smiley is.Meg furának tartotta,hogy a bmf-re ha minden 2-es az érettségin akkor is bekerülsz :D

(#8160) bpx


bpx
őstag

megvannak az Msc ponthatárok, felvettek, még 2 évig rontom itt a levegőt :D

(#8161) grabber válasza bpx (#8160) üzenetére


grabber
addikt

Milyen irányban? :DDD Nem akarok elhasznált levegőt szívni ;]

Megvan az első vizsgám,igaz másból még nem is voltam vizsgázni :D

(#8162) td válasza bpx (#8160) üzenetére


td
senior tag

MNÁ 51 és MNK 66? Ez tényleg így van? (felvi.hu)

mod: hehe, most nézem, ez az MNK mást is jelent. :D

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#8163) bpx válasza td (#8162) üzenetére


bpx
őstag

igen, tényleg így
korábban is előfordult már, hogy a költségtérítésesen magasabb volt a ponthatár, azt mondjuk nem tudom miért :)

(#8164) td válasza bpx (#8163) üzenetére


td
senior tag

Valszeg mert alapból oda jelentkeztek olyanok, akik cégtől mennek. Másra nem tudok gondolni.

Egyébként engem inkább az lepett meg, hogy 51. Ennyi a 100-ból? (Illetve 90-ből, mert a pluszpontok nem mindenkinek járnak.)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#8165) norbiphu válasza td (#8162) üzenetére


norbiphu
senior tag

ja, meg ahogy elnézem itt a legalacsonyabb az mná ponthatár. [link]

szvsz a hallgatóság nagy részének kivan a töke bsc végére (szabtek, adatb, grafika és barátai) és inkább elmegy melózni, ahelyett hogy szívjon újra. sztem ezért jelentkezhetnek ilyen kevesen és így ponthatárt se rakhatják túl magasra.

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8166) Senhi válasza bpx (#8163) üzenetére


Senhi
aktív tag

Nektek már volt kötelező zárófelvételi?

(#8167) bpx válasza Senhi (#8166) üzenetére


bpx
őstag

a bsc záróvizsga egyben a felvételi is, január 4-én volt

(#8168) td válasza norbiphu (#8165) üzenetére


td
senior tag

A többi egyetemen lehet, hogy máshogy jönnek ki a pontok, nem biztos, hogy ilyen vizsga van. A ponthatár pedig attól függ, hogy hogyan teljesítenek a felvételizők és hogy hányan férnek be a szakra.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#8169) norbiphu válasza td (#8168) üzenetére


norbiphu
senior tag

lehet. ettől függetlenül kevesen mennek mscre.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8170) td válasza norbiphu (#8169) üzenetére


td
senior tag

Ez a kevés ez kb. hány százaléka a végzősöknek?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#8171) norbiphu válasza td (#8170) üzenetére


norbiphu
senior tag

konkrét infót nem látok, de én úgy hallottam hogy a keretlétszámot nem nagyon sikerül feltölteni. akinek van vmi pontos számadata az lökje. :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8172) bpx válasza norbiphu (#8171) üzenetére


bpx
őstag

a kari honlapon lévő bsc záróvizsga eredményeket tartalmazó pdf alapján:

167-en írtunk Bsc záróvizsgát/felvételit

- a 167-ből 27-en csak felvételit írtak (külsősök, vagy már végeztek korábban)
a 27-ből 9 főnek sikerült értékelhető eredményt produkálni (azaz nem 0 pont, a többi 18 gondolom nem jelent meg)

- a maradék 140 belsősből 99 olyan ember van, aki felvételizett és sikerült a záróvizsgája (32-embernek nem sikerült a záróvizsgája, ami azért elég magas szám szvsz, és 9 embernek sikerült a vizsgája, de nem felvételizett)

ebben a félévben végeztek: 99+9 = 108-an
felvételiztek: 99+9 = 108 (itt ugye a fentebbi +9 külsősről van szó, az hogy az eredmény egyezik, csak véletlen)

108 végzősből 99 ment msc-re

szerk: ja és az lemaradt, hogy felvi.hu szerint max. 200 fő vehető fel info msc-re

szerk2: persze mindez csak akkor áll, ha a pdf-ben szereplő adatok konzisztensek :D

[ Szerkesztve ]

(#8173) KMan válasza bpx (#8160) üzenetére


KMan
őstag

szinten zenesz :K

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#8174) norbiphu válasza bpx (#8172) üzenetére


norbiphu
senior tag

akkor mi scusi, csak kevesen végeznek ;) :DDD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8175) td válasza bpx (#8172) üzenetére


td
senior tag

Köszi az infót! Így egy kicsit máshogy fest a dolog, mert majdnem minden végzős felvételizett.
Bár olvastam valami BME-s "belső" blogon, hogy a legújabb felmérések szerint már jóval kevesebben tervezik, mint korábban (ez őszi felmérés volt, ha jól emlékszem). Persze lehet, hogy próba-cseresznye alapon írták meg a felvételit is (bár ahhoz talán egy minimális felkészülés is időpazarlás lehet a jelenlegi rendszerben).

Ezeket a fenti adatokat mindet az eredmény PDF-ből szűrted ki?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#8176) bpx válasza td (#8175) üzenetére


bpx
őstag

igen abból

de a 32 embernél, akinek nem sikerült a ZV, ott nem néztem hogy ki akart menni és ki nem msc-re, az lehet még változtatna valamennyit az arányon (mert ugye csak a végzősöket néztem, és ők nem végeznek most emiatt)

[ Szerkesztve ]

(#8177) norbiphu


norbiphu
senior tag

na, 24/24 kredit, 3.83as ösztöndítjátlag ebből. :D
köv félévre már csak szakdoga marad, meg a végén a fincsi záróvizsgáa.
aki már volt, kb mennyi idő volt felkészülni rá?

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8178) bpx válasza norbiphu (#8177) üzenetére


bpx
őstag

nagyon kevés tanulással is lehet átlagos ZV-t írni (itt vagyok példának én :D), de ha valaki alaposan akar készülni, akkor szvsz tárgyanként 2-3 nap kell (jó mondjuk szoftvertechnikákra elég fél nap is, mert abból nagyon keveset kérdeznek)

(#8179) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Emberek, a BME csak annyit ér, hogy tapsikoljanak az állásinterjún. A való élethez semmi köze a tanultaknak. Erre kellett rájönnöm.

Skynet is real. It's called Google.

(#8180) Béló válasza FehérHolló (#8179) üzenetére


Béló
aktív tag

bővebben :F

(#8181) FehérHolló válasza Béló (#8180) üzenetére


FehérHolló
veterán

Majd meglátod 2-3 év múlva.

Skynet is real. It's called Google.

(#8182) REDeath válasza FehérHolló (#8179) üzenetére


REDeath
őstag

nem dicsekvésből, de miután 2 hónapot jártam már világos volt számomra :D

mondjuk ettől még szomorú, hogy ugyanennyi valós hasznos tudást kb másfél év alatt jobban el lehet sajátítani ugyanennyi erőbefektetéssel. :DDD

szerk: úgy értem, hogy eléd raknak mondjuk 30 jóféle könyvet amiből kiválasztasz mondjuk félévente 10-et ami érdekel. Csak egyetemen elvileg van logikus sorrend + kényszer.
Illetve a felső 5%-nak jó hely, akik matekzsenik meg ilyesmi, és az elméletet fejlesztik.

Illetve ha már ennyit okoskodok :D akkor még annyit, hogy amit írtál, szerintem nem csak a béemere igaz, máshonann is ezt hallom :)

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#8183) Drizzt válasza REDeath (#8182) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem értek egyet veletek. Bár ha jól emlékszem, eleinte én is gondoltam hasonlóképpen is. Eleinte tényleg úgy tűnhet, hogy az egyetemen csupa felesleges dolgot tanulsz, amit úgyse tudsz használni, de egyrészt van ezek között olyan, amiről később látod be, hogy hasznos volt, másrészt amiket direktben nem is tudsz hasznosítani, azok megtanulása is formálja a gondolkodásmódodat, problémaszemléletedet, ami a későbbiekben nagyon jól fog jönni. Későbbi félévek folyamán meg kifejezetten fontos, hasznos dolgok is lesznek. Igaz elméleti oldalról, de ezek után amikor új gyakorlati dologgal találkozol, akkor sokkal gyorsabban rá tudsz jönni annak a lehetőségeire, korlátaira.

Persze ha mondjuk valami egyszerű, gyorsan napi rutinná váló munkát akarsz végezni éveken keresztül, akkor a BME-nek tényleg nem látod hasznát(leszámítva a várhatóan magasabb fizetést, ami azért persze egy nagyon komoly szempont). Viszont egy ilyen képzés után sokkal jobb eséllyel foghatsz komolyabb mélyebb dolgoknak neki.

Jelenleg olyan munkakörben dolgoztam, amihez nem kellene meglátásom szerint BME-s diploma, de nem is élveztem. Dögunalmas volt. Bár szerencsére hétfőtől új munkakörben kezdek, amiben jóval több kreativtitásra, elméleti tudásra is szükség lesz, s ennek egyelőre nagyon örülök.

Szóval annyit tudok mondani, hogy véleményem szerint igen is nagyon hasznos tud lenni a BME-s képzés, legalábbis az ötéves mérnök-infóról ez a véleményem.

I am having fun staying poor.

(#8184) KMan válasza Drizzt (#8183) üzenetére


KMan
őstag

En 8 honapja dolgozom egy multinal muszaki teruleten.
Amit az egyetemen "tanultakbol" hasznositani tudtam az:
-kreativitas
-problemamegoldas
-stressztures
-tulorak elviselese
-0 db keplet
-matekbol, fizikabol, mechanikabol kb semmit...

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#8185) tototos válasza Drizzt (#8183) üzenetére


tototos
őstag

Nekem az utolsó 2 félévem van Bsc képzésből, és azt sajnálom a legjobban, hogy nagyon kevés a gyakorlat és sok az elmélet. Van sok érdekes tárgy amik érdekelnének is de valahogy teljesen elveszi a kedvem a sok elmélet tőle, amit nem tudom mennyire fogok használni gyakorlatban.

(#8186) bandus válasza tototos (#8185) üzenetére


bandus
veterán

nekemis. viszont annyi gyakorlat van, hogy már a tököm kivan vele :/ ennyi időt eltölteni mindenféle laborban... aztán nyáron a 6 hetes szakmai gyak alatt is...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8187) tototos válasza bandus (#8186) üzenetére


tototos
őstag

Informatikus képzésnél nincs kötelező szakmai gyakorlat. Nálunk minden félévre egy két labor jut.

(#8188) popp


popp
tag

Jön innen valaki kedden villanyos Szabtech vizsgára? :Y

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#8189) bandus válasza tototos (#8187) üzenetére


bandus
veterán

itt ebben a félévben volt 4db 3 órás labor elektrotehnikából, 6db 4 órás méréstechnikából, meg a szakirány miatt minden héten 3 óra az oktatóreaktorban. aztán köv félévben az oktatóreaktoros móka folytatódik, kiegészítve mégegy 3 órás laborral. plusz elektronika és irányítástechnika laborok.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8190) lorcsi válasza bandus (#8189) üzenetére


lorcsi
veterán

miylen szakos vagy ?

(#8191) bandus válasza lorcsi (#8190) üzenetére


bandus
veterán

energetikai mérnök/atomenergetika szakirány.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8192) REDeath


REDeath
őstag

hehe, a valszám kettesem (4 ponttal a minimum fölött!!!!) az eddigi legcsodásabb jegyem a BME-n :)

szerk: Screammm-nek igaza van, leeht grafikának majd jobban fogok örülni egy (vagy 2:D) év múlva

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#8193) Béló


Béló
aktív tag

hello

ha elmegyek vizsgázni, tegyük fel megbukom de még bőven 12.00 előtt, akkor felvehetem még másnapra a vizsgát, mármint a neptun engedni fogja??

(#8194) bandus válasza Béló (#8193) üzenetére


bandus
veterán

persze.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8195) Béló válasza bandus (#8194) üzenetére


Béló
aktív tag

okés köszi a gyors választ akkor most már nyugodtabban megyek el :))

(#8196) grabber


grabber
addikt

Egyből észre lehet venni,hogy új neptun van :W
Persze pont az egyetlen téma amit használtam,összetördelte az oldalt,minden másnál meg jó :D
Legalább a vizsgaidőszak végét megvárnák.

(#8197) sasa311


sasa311
veterán

Halihó!

Pár kérdés dióhélyban:

- Mikor keződik a reg hét idén?
- Miként lehet a köv. félévemet PASSZÍVBA tenni
- Ilyenkor jár-e diák?

köszi

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#8198) Senhi válasza sasa311 (#8197) üzenetére


Senhi
aktív tag

- Jövőhéten
- Amikor a következő féléves státuszodról nyilatkozol akkor ott passzívot jelölsz meg (de ha nem veszel fel egy tárgyat sem akkor magától arra rak)
- Nem.

(#8199) grabber válasza sasa311 (#8197) üzenetére


grabber
addikt

Passzívot a neptunon lehet vagy személyesen a kth-ban.Ha nem csinálsz semmit akkor passzívba rak,de csak 1-2x mert utána kitesznek.Ajánlott megcsinálni.

(#8200) sasa311 válasza grabber (#8199) üzenetére


sasa311
veterán

Köszi mindenkinek, erre voltam kíváncsi, mert jöv. héten biztos nem tudok az egyetem közelébe menni. :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.