Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) Senhi válasza Chosen (#8600) üzenetére


Senhi
aktív tag

Járműmérnöki mintha csak msc-n lenne, akkor pedig tisztában kéne lenned az elvárásokkal ;] .
Ha a közlekedésmérnökire gondolsz akkor ja... úgy tudom az a legszopóbb szak az egyetemen. Még a vik-en is túl tesz.

(#8602) concret_hp válasza Chosen (#8600) üzenetére


concret_hp
addikt

a napi 3 az sok vagy kevés? ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8603) Chosen válasza Senhi (#8601) üzenetére


Chosen
addikt

A tegnap kapott tájékoztatóban feketék-sárgán ez van leírva:

Járműmérnöki, Bsc, Gépjárművek szakirány. A papír szerint létezik ilyen, nem én találtam ki.

Valami konkrét dolgot írjatok róla pls ha megkérdeztem, oké hogy "legszopóbb", de ezt az utca embere is meg tudja mondani, ehhez nem kell oda járni, de ha már oda jár valaki, akkor szívesen venném, ha szolgálna konkrétabb infókkal, hogy pl tényleg annyit kell-e tanulni, egyéb +/- az egyetemről/szakról vagy bármi amit fontos tudni mielőtt oda jelentkeznék.

(#8604) Senhi válasza Chosen (#8603) üzenetére


Senhi
aktív tag

Mind1, közlekedésmérnöki ott van göci nagy betűkkel akkor már tudom mire gondolsz.
Amit legutóbb hallottam, hogy az első bsc-s évfolyamból ha jól emlékszem 7-en fejezték be időben, szóval úgy, hogy nem csúsztak. Ez sokaknak elég indok lehet :DDD .
Amúgy nekem egy pár évvel ezelőtt egy éppen akkor végzett arc azt mondta, hogy ő azért nem ajánlja, mert szép, hogy elvégzed, de úgy igazán semmihez nem fogsz érteni. Bár ennek ellentmond, hogy pont akkor helyezkedett el németo-ban a fordnál valami tesztelő mérnökként...

(#8605) concret_hp válasza Chosen (#8603) üzenetére


concret_hp
addikt

azt pl nem árt tudni, hoyg szak =/= szakirány ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8606) Chosen válasza Senhi (#8604) üzenetére


Chosen
addikt

De jó :((( Hogy a francba lehet így egyetemet választani ha mindenki mindent szid? Ha azt kérdezem hogy ahova most jár vki az milyen arra az a válasz, hogy szar és értelmetlen, ha meg egy másik egyetemről kérdezek akkor az meg azért szar mert csak. Ilyen alapon tökmind1 hova megyek, mindenhol szopás lesz, meg szar az összes egyetem. :W

concret_hp: omg, ilyenen ne akadjunk már fenn :(((

[ Szerkesztve ]

(#8607) JColee válasza Senhi (#8601) üzenetére


JColee
őstag

Közlekedésmérnöki is kar. Egyébként a vik olyan hirhedt, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#8608) concret_hp válasza JColee (#8607) üzenetére


concret_hp
addikt

hát nem 1 arcot ismerek, akinek bme vik nem nagyon ment, bmf-et simán tolja... ill. jópáran pl. gtk-n tolnak közgázt, műmenedzsert, mind azt mondja, hoyg vikhez képest nem vészes :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8609) bandus válasza concret_hp (#8608) üzenetére


bandus
veterán

naná, hogy nem vészes... bár ismerek olyat, aki néhány félév szenvedés után ment át műmendzserre, de ott sem remekel...

by the way, államvizsga/záróvizsga után egy koccintás? :) addigra már az sne-vel se kell foglalkozni :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8610) concret_hp válasza bandus (#8609) üzenetére


concret_hp
addikt

lesz akadémiás evésivás valamikor bpo utáni héten valszeg, ha érdekel megírom mikor

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8611) bandus válasza concret_hp (#8610) üzenetére


bandus
veterán

na ez jól hangzik, bár ott én meglehetősen kis hal vagyok, és totál nem ismerek senkit :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8612) concret_hp


concret_hp
addikt

na jelentem közel 100%osnak tekintem a diplomamunkámat :D (99% mondjuk :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8613) CsiguszMaxim válasza Chosen (#8600) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Hali! Én két és fél évig csináltam a közlekmérnökit. Csak ha elvakult fanatikus vagy és a kitartásod és baszogatás tűrésed az egekben van akkor válaszd. Oktatás színvonala 0. Az oktatók 90% csakazértiskibaszok veled típusú és a HÖK se ér túl sokat. Igazából a a kreditlimitjeim mindig megvoltak hogy ne tegyenek ki de be kellett látnom, hogy egyrészt nincs affinitásom a műszaki rajzhoz másrészt meg egy kalap sz*r az egész.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#8614) M@trixfan válasza CsiguszMaxim (#8613) üzenetére


M@trixfan
addikt

Hová nyergeltél át kolléga úr? A közlek tényleg durva, bár én csak mesélésből tudom. Sajnos a BME-nek vannak elég lélekökő szakai. A legrosszabb az ha elhívatott is vagy az iránt ahová jársz de olyan borzasztó az egész, hogy muszáj tovább lépni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8615) CsiguszMaxim válasza M@trixfan (#8614) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

GTK-ra Műmenre. Az most megy szépen ahogy kell. Sokan szidják a GTK-t és igaz, hogy könnyebb de nem csak azért mert kevesebbet kell esetlegesen tanulni hanem mert az oktató gárda és a közösség is olyan, hogy van kedve az embernek az egészet csinálni és érdekli is amit tanul.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#8616) nyunyu válasza bpx (#8594) üzenetére


nyunyu
félisten

meg mondjuk elsősőknél se semmi az RFID :D

Ez miben mas, mint a regi RFID, amit Tirisnek hivtak?

Meg mindig lusta voltam elmenni a Q-ba felvenni az aktualis kartyamat :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8617) bpx válasza nyunyu (#8616) üzenetére


bpx
őstag

az csak a HSZK-ba kellett a gépekhez

most viszont van egy előírás, hogy az elsősöknek be kell menni az órák X%-ra, és órák után + szünetben kiáll az oktató az ajtóba egy notebookkal, és mindenki "csippant" egyet és ezzel van ellenőrizve a jelenlét

azaz előírás eddig is volt ugye :) csak náluk szigorúan ellenőrzik most, hogy alacsonyabb legyen a lemorzsolódás

[ Szerkesztve ]

(#8618) bandus válasza bpx (#8617) üzenetére


bandus
veterán

ez amúgy egyáltalán nem hülyeség... csak szegény oktatók szívnak ezzel. az ujjlenyomatos rendszer se igazán működik... a diákok óra elején odanyomják az ujjukat, meg óra végén is. közben meg elvannak máshol. jó, persze nem minden órára kell azért bejárni, de a sok lógás sem kifizetődő :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8619) Korcsii válasza bpx (#8617) üzenetére


Korcsii
őstag

azért majd a statisztikákra kíváncsi leszek...

amúgy 70%, és nem az előadó áll ki az ajtóba, vannak arra külön emberek :)

(#8620) concret_hp válasza Korcsii (#8619) üzenetére


concret_hp
addikt

egyetemista létnek többek közt az is a része, hogy nem muszáj örökké bent lenni :U

egy csomó tárgyat megcsináltam úgy komolyabb szenvedés nélkül, hogy alig voltam bent órán :U

aki meg dolgozna egyetem mellett, annak külön szopó, bár ha csak 1. évben ellenőrzik a jelenlétet, akkor még okés talán

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8621) Korcsii válasza concret_hp (#8620) üzenetére


Korcsii
őstag

épp ez az, hogy szerintem nem sok haszna lesz... (így értettem a statisztikát)

napi 10 órán keresztül tömik a fejünket, és akkor hazaérve még tanuljunk... valahogy kösz nem feelingem van olyankor :U

talán ide kapcsolódik egyik korábbi facebook-os bejegyzésem:
Selényi: pétek reggel, óra közbeni szünet után:
"Aki alszik, ne ébresszük fel, biztos szüksége van a pihenésre."

de nem akarok vitát, csak egy újabb aspektusát akartam megvilágítani... levlistán eléggé ki lett tárgyalva ez a rendszer, dékáni levéllel, miegymással... kb mindenkinek igaza van, ez a konklúzió

[ Szerkesztve ]

(#8622) concret_hp válasza Korcsii (#8621) üzenetére


concret_hp
addikt

Selényi legalább jó arc :) meg nem is hót' unalmasak az előadásai (bár nem sokon voltam bent), de ha nem tetszene: lesz még sokkal rosszabb is :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8623) Korcsii válasza concret_hp (#8622) üzenetére


Korcsii
őstag

Selényi nem titkoltan a kedvencem :K

(#8624) bandus


bandus
veterán

nah ma kezdődik az utolsó nekifutás :)

jövő héten még 4 zh, kb. egész féléves anyagból, aztán pótlási héten egy pótzh és egy elővizsga. aztán ha mindezt behúztuk, akkor jöhet a záróvizsga. és ha ezt is, akkor én leszek nils holgerson :D
szurkoljatok! :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8625) Torry válasza Chosen (#8606) üzenetére


Torry
addikt

Én 1 évig voltam közlekes, mindent megerősítenék amit CsiguszMaxim mondott.
Csak is akkor menj oda, ha ez az "álmod", ha mindenképpen és csak kizárólag kocsival akarsz foglalkozni. Jah és nagyon nem árt ha képben vagy matekkal, műábrával bár ez gondolom nem újdonság. Én szó szerint kínlódtam és rettenetesen gyűlöltem oda járni, ettől függetlenül ott is akad remek és jóindulatú tanár, de nem az a leggyakoribb.
Minden egyetem szar, fos, viszont ha a műszakin végzel melód nagyobb valószínűséggel lesz a többi diplomással szemben.

(#8626) levelunye


levelunye
tag

Hali BME-sek!
Jelenleg mérnök-informatikus hallgató vagyok egy másik egyetemen, idén szeptemberben kezdtem és egész jól haladok. Annyi lenne a kérésem tőletek BME-sek közül (ha van valaki aki mérnök-informatikus szakra jár innen) tudna pár soros véleményt mondani a BME - MI szak tanításáról?
Meg még annyit, hogy a TO-n mennyire figyelnek oda rátok hallgatókra, a tanárok mennyire segítőkészek, stb...

(#8627) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Olyan lehetőleg Budapesti egyént keresek aki foglalkozik C programírással. Egyetemi beadandót kéne írni, szerintem aki ért hozzá annak kb két délután alatt összejön (azért két délután, mert vannak benne kikötések.. ). A programíráson kívül még annyi kéne, hogy röviden elmagyarázza a program működését!
Jelentkezni privátban, anyagiakat is majd ott. Köszönöm.

(#8628) Senhi válasza levelunye (#8626) üzenetére


Senhi
aktív tag

Hali!
Én most 3.éves vagyok mérnök infón és összességében meg vagyok vele elégedve. Eleinte nagyon nem tetszett, rengeteg olyan dolgot tanultunk ami (akkor) látszólag teljesen felesleges volt és a sok matek és nem túl sok programozás engem is elgondolkoztatott a váltáson. Aztán 4. félév környékén jöttek az érdekesebb tárgyak és mostanra tartunk ott, hogy ténylegesen használható tudást kapunk... ami érdekel is.

TO nem tudom mi (tanulmányi osztály?) nálunk nem így hívják (talán a kth megfelelője). Nem tudom miben kéne ránk figyelniük, évente kétszer látom őket a diák érvényesítésekor.

Tanárok 25%-a nagyon jó arc, 55%-a közömbös, a maradék 20 pedig kis-hitlert játszik. Utóbbi sajna erősen befolyásolja a tárgy elvégezhetőségének időpontját.
Ami viszont pozitívum, hogy a tanárok mindegyike segítőkész. Én még nem találkoztam olyannal, hogy egyszerűen elzavartak volna mondván most nincs ideje vagy nem tudja.

(#8629) JColee válasza Cicero (#8627) üzenetére


JColee
őstag

Progházi mi? :DDD

(#8630) levelunye válasza Senhi (#8628) üzenetére


levelunye
tag

Első év elején milyen volt az órarendetek? Tehát milyen óráitok voltak első évben?
Nálatok is úgy volt, hogy heti 2 kis ZH-kból kellett összeszedni 40%-ot félév végéig a nagy ZH-kkal egyben? Ugyanúgy analízisből meg algebra & diszkrét matekból. Na meg azok az idegesítő plusz-mínusz zh-k programozásból. Vagy nektek teljesen más volt a tanrend?

(#8631) Szabesz válasza JColee (#8629) üzenetére


Szabesz
őstag

Azért kíváncsi lennék mik a követelmények. (Nemrég egy nem BME villanyos progháziját javítottam ki - mondhati írtam újra, olyan elvi hibák voltak benne -, még jó hogy épp sör plusz egyéb alkalmatosság közben jutott eszébe, hogy holnap le kell adnia :D)

¯\_(ツ)_/¯

(#8632) Senhi válasza levelunye (#8630) üzenetére


Senhi
aktív tag

Ami nekünk volt:
Analízis -> 2zh + vizsga
Számításelmélet -> 2zh + vizsga
Mikró és makró ökonómia, 2 zh és lehetséges vizsga
Prog1 -> 1zh + vizsga + 2 hetente gyak amiken kiszh
Szoftverlabor -> 2 hetente, mindig kiszh + nagyházi év végére
Digitális technika -> 2zh + 3 házi

(#8633) Korcsii válasza Senhi (#8632) üzenetére


Korcsii
őstag

digit: minden gyakorlaton van (6 db) kisZH, és csak 2 nagyházi van...

(#8634) concret_hp válasza Szabesz (#8631) üzenetére


concret_hp
addikt

villanyosokat nem tanítják rendesen progra, infósoknál is lehetne jobb mondjuk, de komoly szintbeli különbség van azért

amúgy a műszaki oktatás csúcsa nyílván a bme itthon, ezen nem nagoyn van mit ragozni

"TO" jellegű kérdés --> sokkal kisebb a bürokrácia, mint bárhol máshol :)

egyébként ma olvastam a neptun üzeneteim közt, hogy köv félévtől áttesznek költségtérítésesre, ha beiratkoznék... de nem fogok :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8635) levelunye válasza Senhi (#8632) üzenetére


levelunye
tag

A jelenlét az nálatok hogy volt?
Minden órán névsor olvasás vagy szószerint telibesz...ták, hogy ottvagytok-e?

(#8636) Szabesz válasza levelunye (#8635) üzenetére


Szabesz
őstag

Most nem azért de egyetemen egyenesen röhelyes a névsor olvasás. Ez már nem alsó, hogy Pistikére rá kell szólni, hogy ejnye, járj be órára. Ez a te érdeked. Ne vegye senki magára, de én jókat nevetek amikor az elsősöknek készülődnek, hogy le tudják csippantani a jelenléti kártyájukat :D (Ha nekünk kötelező lett volna bejárni minden előadásra - most konkrétan a Prog 1.-re gondolok - akkor első félévet sem biztos hogy befejezem. Persze gyakorlat az más, ott nálunk is meg volt és meg is van követelve bizonyos jelenléti %.

¯\_(ツ)_/¯

(#8637) Senhi válasza levelunye (#8635) üzenetére


Senhi
aktív tag

Nekünk csak gyakon kellett 70%-on részt venni, idén azonban bevezettek egy új rendszert ahol az előadások 70%-án is részt kell venni. A terem előtt egy asztalnál, RFID kártyával történik az azonosítás. Én sírnék ha minden előadásra be kéne járnom...

(#8638) Korcsii válasza Szabesz (#8636) üzenetére


Korcsii
őstag

mi bajod prog1-gyel? :D 40 fokos Ka28-ban kifejezetten kellemes... NÁT

szerencse, hogy jövőre már nem kell ilyennel foglalkoznunk... amúgy az is igaz, hogy sok előadásra ígyis-úgyis bejárnék, mert azért nem hülyeség ami ott elhangzik, csak hogy valaki amiatt rettegjen, hogy pont emiatt bukjon el egy tárgyat...

[ Szerkesztve ]

(#8639) Szabesz válasza Korcsii (#8638) üzenetére


Szabesz
őstag

Az hogy 10 perc után az életelunás végzetes tünetei uralkodtak el rajtam. Pedig én próbálkoztam, "csak ez az előadás volt rossz", de sajnos nem...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#8640) Korcsii válasza Szabesz (#8639) üzenetére


Korcsii
őstag

tudom miről beszélsz... :)

az a vicces, amikor az ellenőrzés ellenére kb teljesen üres a projektortól távolabbi padsor, meg a másik középső része, miközben alig fértünk be az elején (tudom, a továbbiakban ez megszokott látvány lesz)...

(#8641) bpx válasza Szabesz (#8636) üzenetére


bpx
őstag

prog1 unalmas?
mi lesz veled egy szghálókon vagy adatbiztonságon? :P

(#8642) Szabesz válasza bpx (#8641) üzenetére


Szabesz
őstag

Az. Az összes többi progos tárgy jó volt eddig. Érdekes, Prog2 és utána végig 5 mindegyik, Prog1 meg 3-as, úgy, hogy tűrhetem a megtekintésen a javítók gúnyait.

¯\_(ツ)_/¯

(#8643) Cicero válasza JColee (#8629) üzenetére


Cicero
őstag

Az, de még mennyire... :(

(#8644) Szabesz válasza Cicero (#8643) üzenetére


Szabesz
őstag

Azért a követelményekre még mindig kiváncsi lennék (nyelv, feledat kb stb) :))

¯\_(ツ)_/¯

(#8645) concret_hp


concret_hp
addikt

nah elvittem köttetni a diplomámat :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8646) bandus válasza concret_hp (#8645) üzenetére


bandus
veterán

énis kinyomtattam három példányban :) erre nem ma ír az a tanszéki emberke aki ezzel foglalkozik, hogy egyoldalasban kéne...:W el ne képzelje, hogy csak azért kifizetem mégegyszer, mert nem votl képes időben szólni :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8647) Csyppa válasza JColee (#8629) üzenetére


Csyppa
senior tag

Ráadásul vitéz ismét alkot.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#8648) concret_hp válasza bandus (#8646) üzenetére


concret_hp
addikt

minek 3?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8649) Korcsii válasza concret_hp (#8648) üzenetére


Korcsii
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#8650) Korcsii válasza concret_hp (#8648) üzenetére


Korcsii
őstag

egy marad emlékbe nála, egyet összefirkálnak, hogy szerintük mi nem stimmel, egyet meg újra bead :DDD bocs, mentem vissza dokumentációt írni inkább...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.