Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) REDeath válasza Senhi (#7700) üzenetére


REDeath
őstag

inkább az a szánalmas hogy egyszerű karakterkódolásokat nem tud kezelni a fájlnevekben... amit egy 1 KB-os Hello World is tud kb... :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7702) rallye


rallye
csendes tag

Számítógép architektúrák tárgyal kapcsolatban kérdeznék, hogy lehet-e olyat, hogy egy adott héten addig járom a gyakorlatokat, amíg nem sikerül az egyik kiszh-m? Gondolom nem.

(#7703) bandus válasza rallye (#7702) üzenetére


bandus
veterán

tuti kizárt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7704) rallye


rallye
csendes tag

És mérés labor 1-en, ugye meg vannak adva, hogy miket kell átnézni a következő órára. A végén ott vannak az ellenőrző kérdések. A beugróban ezek a kérdések szerepelnek?

(#7705) norbiphu válasza rallye (#7704) üzenetére


norbiphu
senior tag

azok. :) fent vannak kidolgozva a wikin egyébként.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7706) tototos válasza rallye (#7704) üzenetére


tototos
őstag

Hát általában nem abból kérdeznek. Szóval nézd át az útmutatót rendesen majd wikiről az ellenörző kérdésekre a választ és akkor nem nagyon érhet meglepetés.

(#7707) Foxi válasza rallye (#7704) üzenetére


Foxi
senior tag

Tanára válogatja :), a wikis kidolgozás jó alap amúgy, de legalább fogalmazd át ha azt használod, a szó szerint benyalt dolgokat nem szokták értékelni túlzottan.

(#7708) norbiphu válasza Foxi (#7707) üzenetére


norbiphu
senior tag

hehe, nálunk még nem zavart senkit hogy onnan készültünk és olyasmit írtunk. útmutatót meg mindenképpen el kell olvasni a kérdések tanulása előtt, mert anélkül elég jókat lehet szopni a mérésen és kinek van kedve sokáig ülni ott.. :D

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7709) concret_hp


concret_hp
addikt

na jó asszem a BI rendszerek vagymi nevű tárgy ennyi volt nekem :D
-4 kredit, -4800ft :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7710) neduddki válasza neduddki (#7676) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mar elB! vmit eleg szuk lett:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7711) KMan válasza neduddki (#7710) üzenetére


KMan
őstag

Basztal valami szuket?!

Vagy mivan? :F :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7712) neduddki válasza KMan (#7711) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aszt a abrmot aki megint alcseszte az st kicsit:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7713) REDeath


REDeath
őstag

valszám feladatokhoz a wikis ketskemétyn kívűl vannak kidolgozottak amiből gyakokra lehetne készülni?
mer elég halott ügynek láccik nekem eddig a valszám:/ kiszh-ban aki megcsinálta, azért tudta mert vagy zseni volt, vagy már gimiben csináltak majdnem pont ugyanilyen példát.
De aki nem, pl én, annak ha nem jön valami égi ötlet akkor akárhogy megtanulta elméletet, szopóálarcot rárakják..
nem mintha sokkal előrébb lennék ha meglenne 9 milió féle típusfeladat, de több a semminél.
Screammm te pedig túl finoman fogalmaztál mikor azt mondtad dögunalom az előadás :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7714) norbiphu válasza REDeath (#7713) üzenetére


norbiphu
senior tag

már kiszh van abból is? hallom fizikán is van vmi már a problémamegoldón. lassan középiskolai lesz a számonkérés, órák elején felelés is lesz. :DDD
valszámból azokat csináltam amiket mondtál meg korábbi zhkat/vizsgákat. ha kell pluszba biztos találsz valami könyvet.
ja, csak pár hétig jártam be, nem bírtam tovább. :D

btw, a beszéd c. csodatárgy is jó helyen áll az unalmas tárgyak toplistáján nálam. jó szar az előadás.

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7715) REDeath válasza norbiphu (#7714) üzenetére


REDeath
őstag

valszámot nemhiszem hogy leelőzé:) de előadás nélkül megérthető a valszám? :S
elsőre emglett neked? :)

am jah már mindenből kisZH-k vannak, fizika, valszám, szar, szglab3. utóbbi 2 volt eddig is asszem
és valszám tuti ezen fog múlni, a büdös kiszh-kon. ráadásul eddig minden órán más gyakvez volt, első jóarc, mostani egy szuperfaszfej, rem az eredeti aki elvileg jövőhéten lesz, szintén jóarc lesz...

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7716) REDeath válasza REDeath (#7715) üzenetére


REDeath
őstag

hehh előtanulmányi szerint csak rendszermodellezéshez kell, úgyhogy van időm bőven :D
kár hogy tanköri cucc csak 1 hiányt enged szakiránynál, így versenyeztetni fogom fizika 2.-t valszámmal :) nem mintha a fiz 1 meglenne márD:

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7717) concret_hp válasza norbiphu (#7714) üzenetére


concret_hp
addikt

beszéd jó móka volt :D :)) igazából ha tudsz gondolkodni, meg tudsz pár alap dolgot amiket 5ször elmondanak kb. akkor elég izi :)

piroshalál: nem egy embert ismerek aki előadásra járás nélkül megcsinálta elsőre a valszámot 4-5re :D (és a mi időnkben gyakorlat se nagyon volt, csak néha volt feladatmegoldó óra)
(persze olyat is ismerek, akinek sokadjára lett meg :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7718) tototos válasza REDeath (#7715) üzenetére


tototos
őstag

A már említett bolyai sorozatos könyvvel teljesíthető.

(#7719) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Van valami letöltési korlát a bme-s wlanon is?
Ma egyszercsak megszűnt a net, és újracsatlakozás után sem volt hajlandó tölteni semmit. Kb 900 megát szedtem le.

(#7720) rallye


rallye
csendes tag

Nem tudja véletlenül valaki, hogy az üzleti jogos diák, amiket dr. Jójárt Eszter rak föl, azokat hol lehet elérni?

Közben megtaláltam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7721) norbiphu válasza concret_hp (#7709) üzenetére


norbiphu
senior tag

én még járok, most hogy az alapokat lenyomta már jobb.
beszéd előadáson a gyak túltesz, majdnem meghaltam az unalomban. soho előadások szintén unalmasak, remélem a labor jó lesz majd. grafika meg a szokásos. :))

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7722) ABE válasza KilgoreTrout (#7719) üzenetére


ABE
őstag

Nem torrenteztél véletlenül?

(#7723) KilgoreTrout válasza ABE (#7722) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Azért tiltanak? Csak mert az elmúlt években is volt, hogy valamit torrentről szedtem le, de eddig nem volt semmi megtorlás...
Amúgy kerestem szabályzatot, de nem találtam olyat, ami a wifire vonatkozott volna.

[ Szerkesztve ]

(#7724) norbiphu válasza KilgoreTrout (#7723) üzenetére


norbiphu
senior tag

azért az egyetemi wifin ne torrentezzünk már. :U

amúgy meg [link]

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7725) neduddki válasza KilgoreTrout (#7723) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vaaaaaaa ez qvajo:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7726) concret_hp válasza norbiphu (#7721) üzenetére


concret_hp
addikt

mármint a BI-re?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7727) norbiphu válasza concret_hp (#7726) üzenetére


norbiphu
senior tag

arra

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7728) KilgoreTrout válasza norbiphu (#7724) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Itt nem vagyok a szűrt listában.
Amúgy nem gondoltam volna, hogy foglalkoznak ezzel. Elég sokan töltenek le mindenfélét a bme-s wlanon...

(#7729) concret_hp válasza KilgoreTrout (#7728) üzenetére


concret_hp
addikt

jó alapvetően qrvagyors meg minden, de azért akkor sem szép dolog az egyetemi wlanon torrentezni. nem mondom, hogy mélyen elítélendő, ha néha lerántasz valamit, de rendszeresen ott torrentezni fél nap, na az suttyóság :(( (és nehogy azt hidd, hogy nincsenek akik ezt csinálják :U )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7730) KilgoreTrout válasza concret_hp (#7729) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ki mondta, hogy rendszeresen torrentezem fél napokat? Kb háromnegyed óra alatt jött le ennyi (ráadásul ez most egy olyan progi volt, ami kell is a tanuláshoz), ezen kívül péntekenként leszedem az office előző napi részét (amikor úgyis nálam van a laptop), kb. ennyire használom. Nem is szoktam bevinni a gépet máskor, csak ha nagyon muszáj. Szvsz ez még belefér.

(#7731) norbiphu válasza concret_hp (#7729) üzenetére


norbiphu
senior tag

a qrvagyors az erős, amikor százan lógnak rajta és jópáran torrenteznek is. és akkor az E épületről ne is beszéljünk, ott délután kb használhatatlan, egy mailt nem tudsz elolvasni. (legalábbis előző félévben így volt amikor néha ott hackeltük a grafikaházit :D) körbe kell járni az épületet és tarkónvágni a torrentezőket. ;]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7732) FehérHolló


FehérHolló
veterán

F@szkivan, hogy 3 félévvel ezelőtti tárgyakkal kapcsolatban jönnek a levlistára a levelek, hogy mikor lesz belőlük a ZH. Elhiszem, hogy nehéz elfogadni a tényt, hogy valaki annyira le van maradva, hogy már 2-vel alattunk lévő évfolyamhoz tartozna, de azért mégis... Komolyan azt hiszi, hogy érdemi infohoz juthat a mi levlistánkról? Az meg egyenesen szomorú, hogy az érkező levelek 60%-a a fenti kategóriába tartozik.
Ha meg leiratkozok levlistáról, nem kapom meg a lényeges tudnivalókat a szakdolgozattal és MSc jelentkezéssel kapcsolatban. Szar az élet.

Torrentezéről meg annyit, hogy még tavaly is volt 3-5 kedves évfolyamtársunk, aki azért ült be előadásra, hogy javítsa az arányát. Közben meg filmet néztek, MMO-ztak és wormsöztek (ezutóbbit teljes átéléssel és nem zérus hangerővel)... Nyiladozott a bicska, amikor óra elején a kliens indításakor a pofánkba vigyorgott a képernyőjén elég sok file mellett, hogy 3000%.... (Hova máshova ültek volna be, mint az első sorokba, ahonnan esetleg még jól is lehetett volna látni a táblát?!)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7733) concret_hp válasza norbiphu (#7731) üzenetére


concret_hp
addikt

hát a félév vége felé délután mondjuk 4 után amikor már a kutya nincs az egyetemen, mondjuk az I-ben azért szokott hasítani :D (ezt így az előző féléves graf alapján :)) )

Kilgre: asszem enm írtam, hogy egész nap benn ülnél emiatt... :U

fehérholló: má' évekkel ezelőtt javasoltam, wikin meg mindenhol, hogy tárgyankénti lista mennyivel faszább... (akkor a sok bírka kitalált mindenféle hülyeséget, hogy milyen nehéz félévente pár listára fel-e iratkozni... :U) grafika lista azért lett is ... :) meg most úgyláttam múltkor az elsősöknek is tárgyanként van...
amugy 1-2 félévvel ezelőtt a 2004es listán még rendszeresen ment a jelek, valszám, meg a többi 3-4. féléves cuccok infói :C

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7734) Tomics


Tomics
addikt

sch-be a portán mindig ilyen lassú a kiszolgálás? ma fél órát ácsorogtam ott a sorba ja és az a vörös kiscsaj a legbunkóbb...a másik meg elszívott 3 cigit meg kávézgatott, elment kajáért valami kisboltba... minek van 2 ablak akkor? :W

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#7735) concret_hp válasza Tomics (#7734) üzenetére


concret_hp
addikt

rohadt egy suttyó banda az egész :(( és igen mindig úgy dolgoznak mint a lassított felvétel :((

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7736) REDeath válasza Tomics (#7734) üzenetére


REDeath
őstag

mostanság azért is kell várni mert mindig telítve van a koli, és hogy ne gyújtsák egymásra vagy nemtudom mér, ha betelt (értsd "elfogyott" a belépőkártya) akk mást nem engednek be amíg valaki aki nem állandó lakó ki nem jön...
ami annyit tesz hogy kondi lefoglalja bőven a felét a beengedhető embereknek.
ettől függetlenül tahók kb mind, bár idén velem még nem faszkodtak

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7737) norbiphu válasza concret_hp (#7733) üzenetére


norbiphu
senior tag

info2006on rendszeresek a fizika1gyel kapcsolatos levelek is. :U a tárgyankénti listával én is egyetértettem, csak jött a sok okos aki szerint ez fos. (szokásos shit, lassan megszokom itt)

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7738) Tomics válasza REDeath (#7736) üzenetére


Tomics
addikt

és egész évben van ennyire telítve vagy csak most a QPA idején/félév elején?

PH! addikt since 2004

(#7739) REDeath válasza Tomics (#7738) üzenetére


REDeath
őstag

nemtudom, tavasszal nem volt ilyen gázos

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7740) Béló válasza REDeath (#7736) üzenetére


Béló
aktív tag

most a tesisek keretszámát akik a sch kondiban kondiznak 280 főre emelték, erre jönnek még rá a gólyák meg a külsős bme-s, meg abszolut külsős kondisok
kb ha nem reggel 8kor megyek le, akkor tele van a kondi...
multkor 30 percet vártam, egyébként ezt a faszságot tavaly félévkor találták ki, azóta van kb a szivás..

(#7741) concret_hp válasza Béló (#7740) üzenetére


concret_hp
addikt

félév elején mindig ilyen lelkes a társaság, de amugy a kondiba levőknek túlnyomó része sch-s.

meg ilyenkor még járnak partizni a népek meg stb. majd mingyá' jönnek az 1. zh-k ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7742) Karma válasza concret_hp (#7741) üzenetére


Karma
félisten

Beszélj a magad nevében. Én már holnap Nyelvek és automatákból szopok.

“All nothings are not equal.”

(#7743) concret_hp válasza Karma (#7742) üzenetére


concret_hp
addikt

az milyen tárgy? :D (én meg önlab konzultálok amugy... :U, ami azért szívás csak, mert elég sok minden van amiről nem sok fogalmam van)

amugy a többségre gondoltam bocsi :)

juteszembe, mi is hogy néztünk amikor jött az első zh. előtte hétfőn próbazh... na kb. akkor regisztráltuk, hogy mennyi mindent nem tudunk, meg hogy tanulni is kéne ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7744) Karma válasza concret_hp (#7743) üzenetére


Karma
félisten

Infó MSc 1. félév, alkalmazott informatika szakirány. Matek, a régi "formális nyelvek" újjászületése Friedl Katalin előadásában.

“All nothings are not equal.”

(#7745) concret_hp válasza Karma (#7744) üzenetére


concret_hp
addikt

weee fony az vicces tárgy :) (és amugy sztem nem volt olyan nehéz, mint azt sokan mondják :) ) gl :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7746) Karma válasza concret_hp (#7745) üzenetére


Karma
félisten

Kösz. Tényleg nem tűnik olyan durvának, csak a saját lehetőségeimet elbarmoltam túl sok PH!-zással és How I Met Your Mother-rel :P

“All nothings are not equal.”

(#7747) concret_hp válasza Karma (#7746) üzenetére


concret_hp
addikt

btw kiszh lesz nem? wikin nézd meg a fonyos kiszhkat eléggé hasonszőrűek voltak régebben ha jól vágom

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7748) Karma válasza concret_hp (#7747) üzenetére


Karma
félisten

Hát, ha a FONY úgy haladt, mint a könyv, akkor már nem ugyanaz a kettő. Mi a nyelv definíciója után véges automatákat vettünk, aztán reguláris kifejezések, és csak utána a nyelvtanok - valamint a követelmény is változott, félévközis tárgy lett 4 ZH-val. ZH-nként 5 feladat, amiből 2-t kell teljesíteni...

“All nothings are not equal.”

(#7749) concret_hp válasza Karma (#7748) üzenetére


concret_hp
addikt

könyvben alig győztem anno megtalálni hogy mi hol, meg amugy nem is a könyvből kell kiindulni fonynál, szóval ne azt nézd :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7750) Karma válasza concret_hp (#7749) üzenetére


Karma
félisten

Hát ja, a könyvek sok köze nem volt hozzá...

Én vagyok nagyon hülye, vagy tényleg nem működik a navigáció a K épület térképen? Akármit jelölök be, az Útvonal tervezést megnyomva megkapom, hogy "A keresett útvonal a megadott feltételek mellett nem tervezhető!" :(

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.