Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) Korcsii válasza concret_hp (#8549) üzenetére


Korcsii
őstag

nembaj, még úgy sincs kész :D

avagy állványok még vannak, de pl a héten kikerültek már a termeket jelző végleges feliratok a papírfecnik helyett...

(#8552) bpx válasza Korcsii (#8551) üzenetére


bpx
őstag

na igen az elég vicces volt, hogy A4-es papírokkal volt kitapétázva a porta környéke, hogy melyik terem merre van :)
meg az is jó, hogy még "időben" sikerült eldönteni, hogy hogyan nevezzék el az épületeket, most minden teremnek van legalább 2 neve...

(#8553) Korcsii válasza bpx (#8552) üzenetére


Korcsii
őstag

jah... pedig nekem jobban tetszik pl a QDF-43-44 név... jobban összezavarja az embert, mint egy sima QAF15-ös név, ergo jobban dolgoztatja az agytekervényeket, azt meg szeretjük :D mondom ezt úgy, hogy csütörtökön ZH-ról úgy késtem, hogy eleve késében voltam, de pont 8:15-re odaértem a terem elé.. csak K-ban a magasföldszintet 1. emeletnek néztem :DDD még jó, hogy év elején direkt meg is jegyeztem magamnak, hogy milyen szerencsétlenül van számozva (a, mf, 1,2,3)... :B

(#8554) concret_hp


concret_hp
addikt

nah ma + tegnap írtam kb. 10 oldalnyi diplomamunkát + holnap még egy 4-5 oldal pikkpakk lesz mellé :D

csak kicsit sok a kép, 28 oldalon van 18 kép eddig...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8555) bandus válasza concret_hp (#8554) üzenetére


bandus
veterán

:D nekem szerintem összesen van benne annyi :D bár nálam inkább a táblázatok dominálnak...

amúgy ír még innen rajtunk kívül valaki diplomamunkát/szakdolgozatot ebben a félévben?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8556) bandus válasza bandus (#8555) üzenetére


bandus
veterán

na már csak egy jó előszó kéne, meg a köszönetnyilvánítás :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8557) Drizzt válasza bandus (#8556) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyik haverom köszönetnyilvánításba ilyet írt:
"Köszönet xy-nak, hogy levágta a haját." Asszem nem pontosan ezt, de valami hasonlót. Amikor megláttam, szakadtam a röhögéstől. :D:D Haverja meg tényleg levágta a haját. :D Asszem megígérte, hogyha beleírja, akkor levágja. :)))

I am having fun staying poor.

(#8558) bandus válasza Drizzt (#8557) üzenetére


bandus
veterán

:DD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8559) bpx


bpx
őstag

5,5 éve vagyok BME-s infós, ma voltam először Schönherzben
portán is csak néztek, mikor odaadtam a diákom, hogy még nem voltam soha :D

(#8560) concret_hp válasza Drizzt (#8557) üzenetére


concret_hp
addikt

ez mekkora már :C

Zeratul: hát ezt hogy hoztad össze?? :)

diplomamunka közben átlépte a 40K karaktert, és a gyorsna elkészíthető 4-5 odlalt még mindig nem applikáltam bele :D

Ja és tegnap még a Q épületet is megnéztem :))

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8561) concret_hp válasza concret_hp (#8560) üzenetére


concret_hp
addikt

nah 47K karakter és a korábbi részeken elvégeztem némi javítást :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8562) Senhi


Senhi
aktív tag

Valaki esetleg az emailemre nem akar dobni egy korábbi féléves raytracing-es grafika házit (szerk: megoldottat :D ... )? Természetesen csak elemzésre, hátha segít 1-2 homályos rész megértésében...

Bocs, hogy itt kérdezem, de levlistákon kicsit erős lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8563) bandus válasza concret_hp (#8561) üzenetére


bandus
veterán

nah megnéztem már én is, karakterre 97k lett :P

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8564) concret_hp válasza bandus (#8563) üzenetére


concret_hp
addikt

még pénteken eljutottam 53K-ig, de azóta nem sikerült bővíteni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8565) bpx


bpx
őstag

ha már itt tartunk, kíváncsiságból megnéztem nekem mennyi lett 1 éve
minden sallanggal együtt kerek 60 oldal és 70k karakter

következőt majd jövő félévben kell elkezdeni, de azt nem tudom miből, mert a mostani önlab témából rohadtul elegem lett...

(#8566) concret_hp válasza concret_hp (#8564) üzenetére


concret_hp
addikt

nah 56.5K karakter, 41 oldal, ami rendes formázással 45-48 lenne kb. , de egyre kevésbé van kedvem csinálni :(

még egy ~15-20 oldal tartalmat kéne írni + összegzés (irodalomjegyzék, meg tartalomjegyzék, meg előszó már included) és akkor nagyjából okés :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8567) Drizzt


Drizzt
nagyúr

190412 karakter volt, mostmár kiváncsivá tettetek.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#8568) concret_hp válasza Drizzt (#8567) üzenetére


concret_hp
addikt

pfff te akkor aztán nem vicceltél :D

amiket eddig néztem mind ilyen 75-120K közt volt :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8569) concret_hp válasza concret_hp (#8568) üzenetére


concret_hp
addikt

hm mondjuk nem viszem túlzásba télleg, másfeles sorközzel egy oldalnyi szöveg az ~3K karakter, szóval tisztán a szöveg az kb. 20 oldalnyi csak még :D viszont ugye programkódot nem tudok beilleszteni, mert nincs :D

59K karakter most :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8570) bandus


bandus
veterán

tudom, hogy kőkorszaki, de visual basicben alap fájlkezelést nem vág véletlenül valaki? :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8571) Lpat01


Lpat01
csendes tag

Szevasztok!

Infos szakirányokról esetleg valaki tudna nyilatkozni egy kicsit bővebben?

Rendszertervezés illetve Intelligens rendszerek ágazatok azok, amik érdekelnének. Mit csináltok ott, milyen lehetőségek vannak benne elhelyezkedés terén stb.

Szakirány bemutatókról lecsúsztam, a honlapokon meg elég általános leírások vannak.

Üdvösség!

(#8572) concret_hp válasza Lpat01 (#8571) üzenetére


concret_hp
addikt

wikin is van infó azért sztem

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8573) chege


chege
aktív tag

Sziasztok!

Hátha tudtok nekem segíteni.
Megjelenítési technikák tárgyból kaptunk házit.
Amiből egyik kérésre lövésem sincs. Próbálkozok itt is hátha valaki tudja :DDD

3D-s megjelenítéssel kapocslatban
Ha egy lineáris polár szűrőn keresztül nézek az egyik majd a másik irányból akkor miért van különbség a 2 kép között
Mondjuk ha egyik irányból teljesen leszűröm a fényt majd megforgatom a függőleges tengelye körül akkor pedig teljesen átengedi.

Köszi

(#8574) chege válasza chege (#8573) üzenetére


chege
aktív tag

Heuréka :DD

(#8575) bpx válasza chege (#8573) üzenetére


bpx
őstag

fizika2-n tanultunk ilyeneket, de meg nem tudnám már mondani az okát :D

(#8576) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Látom, hogy van itt egypár vegyészmérnök-kolléga.. :) Tudnátok egy kis felvilágosítást adni arról, hogy mivel foglalkoztok a gyakorlatban? Értem ezalatt, hogy milyen irányú kutatások vannak az egyetemen, és hogy mennyire biztos ezzel az elhelyezkedés? Úgy hallottam, hogy hiány van/lesz belőle. Csakmert igencsak érdekelne, de nehéz belelátnom, hogy pontosan mit is takar.. :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#8577) Korcsii válasza Peethy (#8576) üzenetére


Korcsii
őstag

jövő pénteken össznépi nyílt nap ;)

tavaly voltam, elég sok mindent elmondanak, meg a K épületben az 1. emeleten sok kar/szakirány mutat be érdekességeket...

no meg egy napot lehet lógni suliból - és ezzel még nekünk is jót tesztek, mert nekünk se lesz óránk (bár ezentúl pénteken már csak egy mikmak-om lenne)...

(VIK, nem VBK - a többi dologról majd az illetékesek nyilatkoznak :) )

[ Szerkesztve ]

(#8578) Peethy válasza Korcsii (#8577) üzenetére


Peethy
őstag

Igen, fogok is menni :)

Csak azért kérdeztem, mert nyilván lesz egy jópár olyan dolog, amit nem valószínű, hogy ki fognak emelni. Tegnap voltam a Pázmányon, mert eredetileg a bionikát néztem ki, ami nagyon jó, de ahogy én látom, talán mégsem annyira nekem való, nem sok kémia van benne..

Végigolvasgattam egypár BME vegyészes fórumot, kicsit belenézni a hallgatók életébe, ha van még valamilyen össznépi fórum, ahol ti vagytok, azt is szívesen megnézném. Van olyan oldal, ahonnan jegyzeteket lehetne letölteni, megnézni?

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#8579) Korcsii válasza Peethy (#8578) üzenetére


Korcsii
őstag

igazából egy fórumról tudok, amely kifejezetten a gólyáknak szól: [link]
általában sok hasznos infó hangzik el, bár elég visszafogott mértékben nyújt betekintést az egyetemi életbe (inkább talán már azoknak szól, akik döntöttek, de biztos ilyen kérdésekben is szívesen látnak)...

VIK-en a levlisták hódítanak a kommunikációban, illetve jegyzeteknek, tárgyleírásoknak van wiki... VBK-n nem tudom, hogy hogy van, úgyhogy inkább offolom is magam :B

[ Szerkesztve ]

(#8580) Peethy válasza Korcsii (#8579) üzenetére


Peethy
őstag

Énis ezt nézegettem, de azért köszönöm :)

Azért várom a további véleményeket is!

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#8581) nyunyu válasza Lpat01 (#8571) üzenetére


nyunyu
félisten

Infos szakirányokról esetleg valaki tudna nyilatkozni egy kicsit bővebben?

Erre en is kivancsi lennek, plane, hogy semmi info nincs a dekani weblapjan.
Illetve most mi a jelentkezes pontos menete? (Kozben megtalaltam Neptunban, Ugyintezes/szakirany jelentkezes :DDD Dec 10-ig aktiv.)

BTW, ha en 10 eve vegigcsinaltam az uzleti tavkozlesbol lett infokommunikacios szolgaltatasok szakiranyt, annak targyait vajon melyik mostani szakiranyba lehet beszamittatni, hogy minel kevesebb orara kelljen bejarnom/kevesebb vizsgat kelljen letennem? (dolgozom...)
BTW2: kulsos onallo labor+diplomatemaval most mi a helyzet?
Jelenlegi munkam tavkozlessel kapcsolatos...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8582) concret_hp válasza nyunyu (#8581) üzenetére


concret_hp
addikt

van valami oldal, ahol le vannak írva, a szakirányokhoz tartozó tárgyak tematikái.
szakirányon már lazábban veszik a dolgokat, szóval ha vágod a témát, nem nagyon lehet gond :)

az önlabbal kapcsolatban meg nem teljesen világos, hoyg mire vagy kíváncsi :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8583) norbiphu válasza nyunyu (#8581) üzenetére


norbiphu
senior tag

sztem a külsős önlab tanszék meg konzulensfüggő. nálunk (ivir) pl. a témák 90%-a külsős.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8584) concret_hp


concret_hp
addikt

nah írtam kicsit még a diplomához + nyilatkozat, emg formázás meg ilyesmi, és már majdnem kész :) még egy 3-4 oldalt tervezek beletenni és kész :))
betűtípust átállítottam bookman antiqua-ra, mer dizájnosabb, erre nézem 6 oldallal hosszabb lett :DDD mondjuk nagyon nincs bő lére eresztve még most sem, 68K karakter jelenleg.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8585) concret_hp


concret_hp
addikt

kötésre mennyi + margó az alap? jól tudom hogy 1 cm ?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8586) bandus válasza concret_hp (#8585) üzenetére


bandus
veterán

[link]
ebbe nézz bele. nálunk ez az alap, elég jól össze van szedve.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8587) concret_hp válasza bandus (#8586) üzenetére


concret_hp
addikt

ilyen vikesbe is van, a kérdésre a válasz viszont igazából nincs benne :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8588) bandus válasza concret_hp (#8587) üzenetére


bandus
veterán

hát fogalmazd át úgy a kérdést, hogy benne legyen :D de amúgy szerintem a +1 centi az korrekt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8589) concret_hp


concret_hp
addikt

nem bírom rászánni magam, hogy írjak absztraktot + amit még bele akarok tenni ilyen 3-4 oldal terjedelemben, lustaság rulz :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8590) Cicero


Cicero
őstag

Számtudból nem lesz aláírásom - ami nem is akkora nagy baj, legalább csak 3 vizsgám lesz... Mikorra érdemes újra felvennem? Úgy sakkozok, hogy ideális esetben csak diploma előtt venném újra fel azt a kedves és szívmelengető tárgyat, szakirányra kiváltanám a tanköri látogatásokkal.

Ja még egy kérdés, szakirányon nekem csak energetika jöhet szóba, ha van itt pár kolléga aki már jártas ebben, mondhatna pár szót róla. Az is érdekelne, hogy mi alapján döntenek egy szakriányra kerüléshez szükséges átlag mértékéről. Ez alapján sokan jelentkeznek rá, alacsony átlag mellett..

(#8591) bpx válasza Cicero (#8590) üzenetére


bpx
őstag

előtanulmányi rend azt írja, hogy az első 3 félév tárgyait teljesíteni kell a szakirányra kerüléshez, azt hogy váltod ki?

szakirány min. átlag: a jelentkezők eredményétől és jelentkezéseitől (hova, hányan, milyen sorrendben) függően
a hivatalos álláspont az, hogy szeretnék ha meglenne az egyensúly, azaz nagyságrendileg minden szakirányon ugyanannyian lennének, és ennek megfelelően sorolnak át embereket a második, harmadik, ..., általuk megjelölt helyekre
elsődlegesen átlag szerinti rangsor alapján osztják be az embereket, aztán mikor már telítődik valami, akkor kezdődik az átsorolás meg tili-toli, azt már csak azok tudják hogy megy, akik ezt csinálják
de ez nem mindig szokott sikerülni, mert van, ami túl népszerű (pl. infón AUT, és ők is be is fogadnak 2x annyi embert), meg van ahova alig jelentkeznek
(meg ugye van a "nemhivatalos" álláspont, hogy a jelentkezők közül mindenki szakirányra kerül, akinek teljesül a szükséges előkövetelmény hozzá, legyen akármilyen átlaga is)

[ Szerkesztve ]

(#8592) Senhi válasza bpx (#8591) üzenetére


Senhi
aktív tag

Ha megvan 3 tanköri foglalkozásod akkor 1 tárgyat elengednek a szakirány jelentkezésnél :) .

(#8593) concret_hp válasza Cicero (#8590) üzenetére


concret_hp
addikt

jobb ha mielőbb letudod

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8594) bpx válasza Senhi (#8592) üzenetére


bpx
őstag

ja jó
egyébként mi ez a tanköri foglalkozás?

meg mondjuk elsősőknél se semmi az RFID :D

[ Szerkesztve ]

(#8595) Senhi válasza bpx (#8594) üzenetére


Senhi
aktív tag

A tankör heti 1x összejön arcoskodni... mennek tanszék látogatásra, sörözni stb. Elvileg elég jó móka, de nekünk havonta 1x volt és gyakorlatilag soha senki nem jött el. Ennek ellenére mindenki megkapta az aláírást mind a 4 félévben :DDD .

(#8596) concret_hp válasza Senhi (#8595) üzenetére


concret_hp
addikt

lol ilyen nekünk még nem is vót', mire nem jók a bsc-s újítások :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8597) bandus


bandus
veterán

még mindig nem tudna nekem valaki egy kis visual basic segítséget nyújtani? eléggé nem akar ráállni az agyam a programozásra :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8598) concret_hp válasza bandus (#8597) üzenetére


concret_hp
addikt

viken nem nagyon van visual basic :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8599) bandus válasza concret_hp (#8598) üzenetére


bandus
veterán

fene vigye el az elmaradott gépészkart :W ilyen hülyeséget tanítani, amit már seholse használnak...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8600) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

BME-n Járműmérnökire szeretnék menni, azon belül gépjármű szakra. Mi a véleményetek róla? Tényleg napi 3 órát kell tanulni? Tegnap voltam a nyílt napon és ez az irány tetszett meg a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.