Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25451) MeroM válasza Mankó (#25450) üzenetére


MeroM
senior tag

ismerős gépében volt, ő tett rá állítolag vmi kodot és azóta ezt produkálja! az ő gépében a biosban kért állítolag vmi ata kodot!

(#25452) liksoft válasza MeroM (#25451) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor nem kéne Őt megkérdezni erről? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25453) Mankó válasza MeroM (#25451) üzenetére


Mankó
veterán

Akkor vissza haver gépébe és a biosban letudja venni róla a kódot. Addig meg minden egyéb művelet felejtős.
Ha elfelejtette a kódot, akkor lesz igazából gáz, mert akkor kuka lesz belőle.

(#25454) lehella válasza Mankó (#25431) üzenetére


lehella
senior tag

Szia! blackvinyl fórumtársunk milyen winchesterek garanciáztatásában tud segíteni?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#25455) Mankó válasza lehella (#25454) üzenetére


Mankó
veterán

WD, Seagate, Samsung winchesterek, mindenféle hibával, amelyikre van még gyári garancia.
írjál rá egy privit és majd elmondja mi a helyzet. Nekem eddig egy 320as notiwinyót és egy 1.5 Tb-s Seagate winyót cseréltetett ki. Ajánlom.

(#25456) cashback válasza Mankó (#25444) üzenetére


cashback
őstag

Köszönöm.

Kipróbáltam már régebben ezt a Regenerátor dolgot, de olyan "unikornis" szerű a dolog... a mesében létezik. :DDD
Szóval a javítással nem is akarok próbálkozni... ezért keresnék olyan programot (valaki régebben már írt valami hasonlót - akkor a nagyobb sebesség érdekében lett úgy particionálva a vinyó hogy csak a belső részét használja) ami a partició fizikai elhelyezését tudja módosítani.

Vagy ha alapból particionálok... mondjuk 2részre... akkor az első kerül a belső részre, a második a külsőre? (vagy fordítva...)
Mert ez esetben akkor csinálok 3-at... leszedem az elejét és a végét... a közepe megmarad. :B

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#25457) Mankó válasza cashback (#25456) üzenetére


Mankó
veterán

Olyan hatalmas sebesség különbségre ne számíts, akár hogy partícionálod a winyót! Szerintem egy AHCI beállítással többet nyersz, de érdemes kitesztelni. Én meg tettem.

(#25458) cashback válasza Mankó (#25457) üzenetére


cashback
őstag

Én kérek elnézést...

Nem sebesség növelés a cél. Hanem hogy a hibás szektorokat partíción kívül helyezzem, ahogy azt már korábban is írtam.

Csak példának írtam amit írtam... hogy van valami program ami fizikailag képes felosztani a vinyót, de nem tudom mi. :B

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#25459) Mankó válasza cashback (#25458) üzenetére


Mankó
veterán

Én még mindig azt mondom, hogy a HDD regenerátorral próbáld meg. Ott talán több lehetőség közül is tudsz választani.

(#25460) MeroM válasza Mankó (#25453) üzenetére


MeroM
senior tag

Hát a kódot nem tudja egy olyan emberé volt aki nem igazán ért az internetezésen kívül a géphez és felraktak vmi progit és azóta lett vége.

(#25461) lehella válasza lehella (#25454) üzenetére


lehella
senior tag

Köszönöm :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#25462) liksoft válasza MeroM (#25460) üzenetére


liksoft
nagyúr

A "valamit" az nem program, hanem "halvány lila gőzöm sincs az egészről" rövidebb megfogalmazása.

Tessék kideríteni mi történt, vagy vidd be egy kis boltba, ahol szerviz is van. Ott hamarabb tudnak segíteni. A valahol történt valamivel valahogyan a HDD-n és azóta valahogy más, nem orvosolható neten keresztül.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25463) artiny


artiny
őstag

Meglévő második patriciót meglehet nagyobbítani a telefonom microSD kártyáján (ext2 fajta )?
Link2SD vel szoktam a programokat átlinkelni a 2.dik patriciora de elfogyott a hely (500mb) ezért szertném bővíteni

(#25464) flash-


flash-
veterán

sziasztok

laikusként kérdezem hogy ha van egy rossz hdd,amit ha elvinnék egy magán emberkéhez aki foglalkozik adat visszaállítással akkor nem elég a javítást fizetni?
úgyértem ő is csak úgy tudja visszaállitani az adatokat ha először megjavítja a hdd-t,ha meg már meg van javítva akkor bárki ki tud másolni róla adatot.jól gondolom?

vagy házilag is vissza lehet állítani hddről úgy adatot hogy nem müködik a hdd ha beteszem egy pc-be de valamilyen módón mégis ki lehet róle menteni az adatokat?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25465) MeroM válasza liksoft (#25462) üzenetére


MeroM
senior tag

valami program alatt értem hogy fogalmam sincs mit raktak rá de még ő se tudja.... :Y :Y :Y

(#25466) Mankó válasza flash- (#25464) üzenetére


Mankó
veterán

Nem és nem. Nem biztos, hogy a hdd javítható és nem feltétlen úgy állítja vissza az adatokat. Másrészt én már megtisztelném ennyivel ha elvállalta egy halott winyóról való adatmentést.

(#25467) flash- válasza Mankó (#25466) üzenetére


flash-
veterán

jovlan én csak kiváncsi voltam hogy házilag lehet e adatot menteni úgy hogy a gép nem látja az eszközt.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25468) liksoft válasza flash- (#25467) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az esetek többségében a láthatóvá tevés a munka 95%-a, a maradék az otthon is elvégezhető, csak kérdés hogyan, ugyanis a 95% alatt sem az eredeti állapot áll elő az esetek 60%-ban. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25469) PonPon


PonPon
senior tag

Sziasztok! hátha találkoztatok már ilyennel:
összeraktam egy "új" gépet, de nem indul be a HDD (HD502HJ samsung), bekapcsolásnál csak kattog (és nem pörög fel nomálisan), majd abbahagyja és leáll. A bios nem is látja. Ha nincs rádugva a sata kábel akkor felpörög normálisan a vinyó, mintha minden ok volna.
Másik gépbe működik, másik táppal is próbáltam hátha az a kicsi de nem...

[ Szerkesztve ]

(#25470) Mankó válasza PonPon (#25469) üzenetére


Mankó
veterán

Furcsa, tedd másik kábelre adat és táp kábelre is! Előtte pedig CMOS reset.

(#25471) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

hi,

vettem egy winyót a minap. Sentinel szerint 100/100, nem is ment sokat. Baja látszólag nincs, csak amikor bekapcsolom, akkor cicereg ütemesen. Kb másodpercenként 1-et. elvileg nincs rajta adatforgalom. Ha eltávolítom csak az áram marad rajta, akkor is csinálja. dokkolóban van.

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#25472) Mankó válasza kenesei1982 (#25471) üzenetére


Mankó
veterán

Lehet, hogy a dokkoló nem látja el megfelelő árammal. Tedd át a gépbe és úgy próbálgasd! Ha ott nem csinálja, akkor az előző feltevésem a helytálló.

(#25473) eneszter


eneszter
csendes tag

Sziasztok! :N
A kérésem hogy ha angol utorrentem van és nem értek semmit belönle.
És nem tudom beállítani hogy ne a :C meghajtóba töltse a játékokat hanem a :D meghajtóba. Valaki tudna segíteni??? :F

Németh Eszter

(#25474) eneszter


eneszter
csendes tag

Hogy ne a C meghajtóba hanem a D be töltse le a játékokat... :F

Németh Eszter

(#25475) Pazolini


Pazolini
senior tag

Mielőtt belevágnék a szerelésbe, lenne pár kérdésem az urakhoz (á, hölgyek vannak itt :o ):
:B
Cél: 4 belső merevlemez (3 sata, meg 1 pata) online ki-bekapcsolgatása, igény szerint.
(sw-es windowsos megoldás kontrollálhatatlan, idegesítő, önjáróan ki-bekapcsolós félmegoldás volt)
HW eszközök: 4 billenőkapcsoló (2 áramkörös, 3-6A-es), megfelelő saruk, összehúzódó kábelvédő, külső panelrész, amin kialakítom a kapcsolók helyeit, hosszabító kábelek, amiket elvágok;
SW eszközök: AHCI mód hotswaphez.

Kérdések:
- legfontosabb: - nem károsíthatja-e a HDD-k elektronikáját a beavatkozás?
ha mehet dolog:
- jól tudom-e, hogy a piros, meg a sárga vezetékeket kell megszakítani a tápkábelen?
- nem fog-e bezavarni a patás lemez kikapcslása, ill. (figyelmetlenségből) visszakapcsolása a windows logikai lemezkezelőjébe, bootsorrendbe stb. [nyilván patát, hogy újra lássa, reboot kell minden esetben];
- másképp közelítve: - belső idés cuccot vhogy nem lehet hotswapolni? mondjuk külső panel segítségével (usb porton keresztül), mintha külső rackből figyelne??? A panelnak biztos kellene vmi táp, gondolom???

Kösz a választ előre is! :R

(#25476) Pazolini válasza eneszter (#25474) üzenetére


Pazolini
senior tag

Sztem nem a legmegfelelőbb topikban vagy, de vmenyirre én is megfelelek neked: :DDD
- torrentkliens nyelvét beállíthatod
- beállítások>mappák [preferences>folders], s ott meghatározod az alapértelmezett letöltési mappát (külön fájltípusokra, mint "játékok", nem állítható be :N ), ugyanítt azt is megadhatod, hogy mit tegyen a torrentfájlokkal (letöltés/betöltés/áthelyezés).
- használd súgóját, amit a beállítások/mappák felületről is elérsz. :))

(#25477) Pazolini válasza Pazolini (#25475) üzenetére


Pazolini
senior tag

plusz még egy sw-s program állna rendelkezésre...

(#25478) pavesy


pavesy
csendes tag

Üdv! Hölgyek - Urak

Tehát a kérdés illetve a probléma a következő:

Van egy 20gigás ata 2.5"-os noti hdd-m (nem egy hatalmas vinyó, de a célnak megfelel) amit ha beteszek a gépbe, és bekapcsolom a laptopot, bootolásnál kér egy hdd kódot, amit nem tudok kinyitni, biosba be tudok lépni, de ott nincs beálítva "hdd security", tehát maga a vinyó van levédve..(gondolom)
Win telepítő lemeznél a telepítő nem látja a vinyót, a lekódolás miatt...

A kérdés a következő: Lehetséges-e a kód eltakarítása a vinyóról, hogy használható legyen, és ha igen, akkor milyen módon?(asztali gépre rátudom kötni, mert van hozzá átalakítóm 2.5" ról 3.5" ra)
Szervízbe nem szeretném vinni, mert kb 3-4 ezret mondtak a feloldására, annyit meg nem ér az egész, de nekem mégis fontos lenne ez a merevlemez, hiszen netezésre tökéletesen elég.

a srác akitől vettem a vinyót, (kemény 500ft) ezt használta a gépében előtte!

Elmondása szerint a vinyó úgy "kódolódott" le, hogy mikor kivette a gépéből a bios elemet, mert csinált egy cmos clear-t és utána visszatette, már nem indult a vinyón lévő rendszer, mert kódot kért bootolásnál :F :Y

HA valaki tudna mondani valami használható infót, azt megköszönném!

(#25479) Mezga Aladár válasza pavesy (#25478) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Biztos elfelejtette a "saját" jelszavát.
Én még nem hallottam hogy a hdd hardveres kódját feltörték. Bukta az 500 ft.-.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25480) Mankó válasza pavesy (#25478) üzenetére


Mankó
veterán

Baromság. A srác elfelejtette a kódot, te meg megvetted olcsón a winyóját.
Azon a gépen lehetne kikódolni, amin rá lett téve a kód.
Vidd vissza, csak a mihez tartás végett, mert az az 500 Ft neked már megérte a tanuló pénzt! Legközelebb tuti nem veszel ilyet.

(#25481) pavesy válasza Mankó (#25480) üzenetére


pavesy
csendes tag

értem, tehát akkor nem lehet semmit sem tenni? bár tényleg nem kódolta le , mert már úgy jött hozzám, hogy nem-e tudnák csinálni vele valamit, mert ez történt.. és utána ajánlottam fel neki, hogy megveszem 500 pénzért... a saját vinyóját meg minek kódolná le, ha még hozzám hozza, hogy nyissam ki...

(#25482) Dragon27


Dragon27
senior tag

Szerintetek archiválni a Filmeket,adatot a HDD-n mivel ha Blu-ray hasonló 2-3 TB eléréséhez azért kell pár lemez
Ha a merevlemezt telepakolom és elteszem a rajta tárolt adatok meddig maradnak meg :DDD vagy napi használat mellet
Szerintetek Blu-ray vagy HDD ,., ?

[ Szerkesztve ]

(#25483) pavesy válasza Dragon27 (#25482) üzenetére


pavesy
csendes tag

Szerintem a hdd biztosabb, egy lemez álló helyében is meg tud halni, példa vagyok rá én, felhólyagosodott jónéhány lemezem az állásába, szintén adatmentések voltak rajta....bár javítson ki valaki ha tévednék... én a vinyó mellett voksolok..

(#25484) Mankó válasza pavesy (#25483) üzenetére


Mankó
veterán

+1

(#25485) DarthSun válasza Dragon27 (#25482) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szavazat a HDD- re.

Bár nekem még a 95- ben írt első CD- m is működik és nem volt gondom az optikai lemezekkel, de nehezen kezelhető halmokat képeznek, mindíg keresgélnem kell a cuccokat.A HDD hátránya ha hirtelen pusztul meg TB- nyi cuccokat visz az örök bitmezőkre.

(#25486) pavesy válasza DarthSun (#25485) üzenetére


pavesy
csendes tag

WOW :C az szép, bár valóban a hhd egyszerre visz mindent a halálba, de ha nincs bolygatva nincs gond, a lemezeknél akár blu-ray - 2-3 terránál már azért csinos kis lemez gyűjtemény jön össze, nem beszélve a cdről (bár azt adatmentésre már senki sem használ) ha véletlen keresel valamit és a 20. lemezen találod meg... :DD :DDD

(#25487) pavesy válasza pavesy (#25486) üzenetére


pavesy
csendes tag

Visszatérve a vinyókra erre a HSZ-emre még mindig senkinek semmi ötlete? :F

(#25488) DarthSun válasza pavesy (#25486) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Egy nem bolygatott HDD is lehet pld. gyárilag csapágyhibás. Mikor nagyon kell róla adat, előveszed, bekapcsolod, rotty éppen akkor, csókolom adatok.Kicsi a valószínűsége de előfordulhat.

A kódolt vinyóra nincs ötletem, nehéz dió.

(#25489) pavesy válasza DarthSun (#25488) üzenetére


pavesy
csendes tag

ez a bajom nekem is, talán linux meghatja ....remélem :W :(((

[ Szerkesztve ]

(#25490) DarthSun válasza pavesy (#25489) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Linuxal akkor van esély ha nem hardveres a kód, hanem pld. Win jogosultsági tiltások vannak vésve a vinyóra.

(#25491) #49553920


#49553920
törölt tag

Sziasztok!

Lenne nehany kerdesem

1.Olvasom hirdetesekben, hogy elado merevlemez 100/100 vagy 100/9 stb. A merevlemez allapotara utal ez rendben, de pontosan mit takar?

2.Vennek egy 100/9-es merevlemezt, akkor HDD Regenerator-al, vagy barmilyen mas programmal ki lehet-e javitani a hibat es visszaallitani 100/100 -ra?

3.Van egy merevlemez, akkor milyen hazba kellene ezt berakni, hogy kulso hdd kent szolgaljon.Milyen meret, alak, stb.?

Elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#25492) bpx válasza #49553920 (#25491) üzenetére


bpx
őstag

1. ez egy a HDSentinel program által számított százalékos érték a teljesítményre/kondícióra vonatkozóan
önmagában ezeknek a számoknak nem szabad hinni, mert lehet pl. azt szabályozni, hogy a SMART értékekből mit vegyen figyelembe és mit ne
pl. kikapcsolom a Reallocated Sector Count-ot, és hopp máris 100% kondíció
tehát legalább egy SMART riportot is mellékelni kellene

2. szerintem nem, de majd valaki megcáfol ha ha mégis

3. vannak 3,5"-os külső hdd keretek is, saját tápellátással

(#25493) #49553920 válasza bpx (#25492) üzenetére


#49553920
törölt tag

Koszonom szepen. A 2. kerdesemre, akkor meg varom a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#25494) #49553920


#49553920
törölt tag

Hardverapron talaltam es filmek, jatekok, zenek, kepek tarolasara kellene. Alkalmas-e, vagy kidobott penz lenne?

(#25495) Mankó válasza #49553920 (#25491) üzenetére


Mankó
veterán

2. Azt nem állítja neked semmi vissza. Megy,d e kitudja meddig. Van aki évekig tudja gond nélkül még így is használni, másnál napokig se, Én nem vennék ilyen winyót a helyedben, mert halálra van ítélve.

Azért a winyóért bűn kiadni pénzt. Persze ha lehetne gariztatni, akkor meggondolandó. De az is pénz, az se biztos, hogy lehet, s ki tudja mikor ér vissza. Én nem adnék érte egy fityinget se.
Ha nincs pénz vegyél kisebbet, vagy részletre, de ne egy hibásra bízd a fontos adataidat!

[ Szerkesztve ]

(#25496) #49553920 válasza Mankó (#25495) üzenetére


#49553920
törölt tag

Koszonom szepen.

(#25497) liksoft válasza pavesy (#25487) üzenetére


liksoft
nagyúr

A gyári titkosítást nem véletlenül találták ki. Ha valaki véletlenül belefut, akkor azt tanulópénznek hívják. Van amelyiket ki lehet ütni, de legtöbbször adatmentéses módszerekkel, így az ára is több mint egy új drive. Nem is lesz olcsóbb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25498) liksoft válasza #49553920 (#25494) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez lutri. Lehet, hogy a környezet miatt romlott és akkor mehet még éveket, de a drive hibája is lehet. Egy SMART lista nélkül még saccolni sem lehet a hiba okára, így inkább felejtős. Laptop ide vagy oda, egy képet adhatna az eladó. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25499) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A merevlemez a gépemen két részre van osztva, és a C-n, elég kevés a tárhely. Azt meg lehet valahogy csinálni, hogy több legyen a C-n, és a D-n kevesebb?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#25500) pavesy válasza liksoft (#25497) üzenetére


pavesy
csendes tag

Köszönöm az infót, akkor azt hiszem nem is erőlködöm vele...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.