Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24701) Imco válasza szabi__memo (#24700) üzenetére


Imco
őstag

Látom közben idetaláltál. Itt minden infót megkapsz-kaptál. :) :K

Szerintem...

Üdv! Imco

(#24702) liksoft válasza szabi__memo (#24700) üzenetére


liksoft
nagyúr

A javítás legjobb tudomásom szerint annyit jelent, hogy eredeti műszaki paramétereket tudó állapotba hozás.

Mivel túlfeszültség esetén a feszültségimpulzus az egész elektronikát érinti, így minden darabja sérül. Az, hogy funkcionálisan működőképes marad, nem jelenti azt, hogy tökéletes. A panelcserénél a mechanikán belüli elemeket nem cseréled. Így nem teljes a javítás.

Aki 2-3 infarktuson átesett, tud élni, dolgozni, de nem ugyanannyit és nem annyira megterhelőt mint régen. Na ez a különbség.

U.i.: A szervizestől függ, mennyire nézi át, valamint a gyártól, ha visszadobja. Mivel nem mindenütt cserélik azonnal, hanem elküldik a gyárba, lutri kiszúrják-e? Ha igen, akkor még ügyintézést is felszámíthatnak, de ez sem mindig jellemző. Legalábbis az információs morzsákból ezt tudtam az évek alatt összeszedni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24703) Thrawnad válasza liksoft (#24702) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Én már csináltam olyat hogy a Tescoban vettem egy eszközt és 2 napon belül visszavittem a másikat akkor nem cicóztak adták a zsét azonnal.
Szóval ha mondjuk veszel egy külső HDD-t és nyom nélkül kicseréled a lemezt benne, mivel sulyra egyezik HDD van benne, azonnal visszaadják az árát.
Más kérdés nem etikus magatartás.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24704) DeFranco válasza Thrawnad (#24703) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt úgy hívják, hogy vevőmegtartó üzletpolitika, és addig tart, amíg több vásárlót nyer vele, mint amennyi kára van a kérdés nélküli cserén. Négyszer eljátsszák ezt a barbatrükköt, és be is van szüntetve a gördülékeny ügyintézés.

(Többek között ez az oka, hogy itthon nem működik semmi olyan vevőbarát módon, ahogy lehetne, mert folyamatosak a visszaélések. A vevőknek is meg kellene tanulni civilizáltan viselkedni. Európa messze van.)

[ Szerkesztve ]

(#24705) Thrawnad válasza DeFranco (#24704) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Nagyon messze....

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24706) liksoft válasza DeFranco (#24704) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24707) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok!
Szerintetek ez lehet vinyó probléma?
Időközben rá lett kötve egy másik, formázott vinyó, ami szintén satás, azt először látta, de azóta már azt sem.
Az egyedüli ami látszik biosban, az a nyomorult dvd-író :W

(#24708) Storms


Storms
őstag

üdv

lehet nem ebbe a topikba illik a kérdésem, de olyan gondom lenne, hogy mindegyik meghajtón ott van ez a mappa: LINK XP volt előtte fent, ott letöröltem ezt a mappát az összes meghajtórol mert elég sok helyet foglalt, most felraktam a WIn 7-et de ott maradt mindegyik meghajtón ez a mappa és hiába pipálom be az elrejtést nem rejti el, törölni se tudom, vagy van rá valami megoldás? Egyedül a C meghajtón nincs ott.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#24709) kero35


kero35
tag

Sziasztok!
Lehet hülye kérdés de azt kérdezném hogy olyan gépbe amelyikbe azelőtt ide csatis winchester volt lehet e helyette sata 2 vinyót bele tenni ? Válaszokat előre is köszi nektek :R

Az élet olyan mint a motor néha be kell rúgni

(#24710) DeFranco válasza kero35 (#24709) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, lehet (ha van az alaplapon sata csatlakozó), csak nyilván rendszer újratelepítéssel jár.

(#24711) tzimash válasza tzimash (#24707) üzenetére


tzimash
őstag

Erre valaki?

(#24712) Mezga Aladár válasza tzimash (#24711) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azt a kedves nem mondta miért kellett tápot cserélni????
Szerintem lap vagy hdd.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#24713) dunc válasza tzimash (#24711) üzenetére


dunc
nagyúr

Lap,ha két külön HDD vel is rossz.

(#24714) Crus


Crus
őstag

Üdv!

Vettem Vaterán egy pár pozitívos sráctól postán egy Seagate Momentus 5400.6-os, 500 GB-os 2.5"-os noti vinyót.

Gyanús volt picit az ügy, mert pár naposként hirdette... kértem Sentinel képet és valóban alig pár napos, a vinyó, leállítva/indítva is csak párszor volt.

Megörültem, belementem.

Beteszem a gépbe, BIOS látja, Sentinel látja (tényleg perfekt 100%-os), de LE VAN KÓDOLVA! Nem tudom se particionálni, se formázni, hiszen a lemezkezelő nem látja.

Megnéztem mindenféle progival (spec progik látják!), próbáltam Master jelszóval, user jelszóval, próbáltam HDD Erase-el, MHDD-vel, de nem megy. Kellene az a bizonyos Master jelszó, vagy azt kiütni valahogy. Neten találtam egy Master jelszót, ami többféle Seagate vinyóhoz jó, kipróbáltam azzal sem jó.

(Nem XBOX360-ból kivett HDD ez 100%, valamilyen notiból szedhették ki, ennyit tudtam kinyomozni!)

Beadtam egy tök átlag informatikai boltba, azt mondták 3000 Ft a bevizsgálás, de biztos meg tudják oldani... nem tudták, levettek azok is 3.000-el. :((

Jelenleg már közel 25.000 Ft-ba van ez a kis kaland, a sz@rházi akitől vettem elérhetetlen, a vateráról is törölte magát! :(((

SEGÍTSÉG!

Nyilván nem kérem ingyen, de csak akkor fizetek már (5.000 Ft max!), ha tényleg sikerül feloldani! Ha ötleted, spec progid van és működni fog UTALOM az 5.000 Ft-ot!

Megbízhatóságomat tessék megnézni, nem linkelni jöttem ide, hanem segítséget kérni :(

P.ü. preferálva!

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#24715) nemeth.jani válasza Crus (#24714) üzenetére


nemeth.jani
csendes tag

Aloha... én is hasonló problémával küszködök se formázás, se partíció létrehozása, se a lemez ujrainicializálása. a hdd 100/100 -as 20napot ment
amikkel próbáltam: win7 /xp telepítő, Acronis Disk Director 11 Home, Active KillDisk Professional, AcronisAlignmentTool. és semmi eredmény.
Én sem kérem ingyen.
:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/ 22+ 0-

(#24716) dunc


dunc
nagyúr

Srácok egy live linux alatt probáljátok meg !

(#24717) liksoft válasza dunc (#24716) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jelszavazott HDD-n? Esélytelen! Kiütni is adatmentéses eszközökkel lehet, ha lehet. A firmware-be kell belenyúlni, és nem minden drive engedi, ráadásul a többségnél nem csak software szükséges hozzá! Így az ilyen drive rendezése nem az a kategória szokott lenni, ami fel lett ajánlva. Lehet, az eladó megtalálása hatásosabb lenne.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24718) Crus válasza liksoft (#24717) üzenetére


Crus
őstag

Gondolkodtam rendőrségi feljelentésen, de a francnak sincs kedve bejárni egy rohadék miatt a rendőrségre. Amúgy engem nem érdekel volt-e rajta adat vagy sem, csak szeretném már végre használni, mert a notimba nagyon haldoklik a gyári HDD már :-( Tehát értelemszerűen nem éri meg egyszerűen, most megint 20-30-40-50 vagy ki tudja, hány ezerért.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#24719) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Halk megjegyzés (tudom, nem blog, de ide kívánkozik):

Megbolondulok ettől a hordozható HDD-től.

1) PCI kártyát nem tudom berakni, nincs hely, maradnak az alaplapi lyukak, meg a kivezetések. USB kábel a vastag számokon:
1 2
3 4
5 6

3: billentyűzet, 4: egér

2) A fenti két szeparált USB-be dugva látszólag jó a HDD de a sentinel részletes önteszt 79 perc helyett 4 perc után test:OK-t jelent, miközben a fele akkora asztalin szüttyög egy órát. A külső HDD-t igaz megformázza, de a végén hibaüzenetet ad. Minden bizonnyal táp hiba.

3) Alaplap átállítva készenlétiről rendes körre.
Gyorsformázás lefut, hibaüzenet nélkül. Win7-es nem-gyors formázás nagyon-nagyon lassú kb. fél óra alatt 10-15%-kal végez. Ezt leállítom, gyorsformázás még egyszer, hogy legyen filerendszer.
Sentinel részletes önteszt futtat. Most már túlmegy a 4 perces határon, jó lesz, de közben az egeret kihúzom, és lentre, a 7-es számú alaplapi kivezetésre dugom be. A HDD ezt (a fenti kiosztásban, ahol az egér USB-hez köze nincs) egy szimpla eltűnéssel tolerálja, sentinel nem látja, commander listában ott van, de nem megnyitható, intéző nem látja. Megunás, mérgelődés, elrakás. Nem tudni mit csinálás, ha az USB ennyit sem bírás.

4) Irodai gépbe be. Itt atomstabil, de a policy miatt nem tudok sentinel tesztet futtatni, mert rendszergazdai jogot kér a hordozható verzió is. :W

Ahol megy ott nem tudom tesztelni, ahol tudom tesztelni ott nem megy. Vennék neki egy aktív hubot aztán viszlát, de így, hogy nem tudom, működne-e, hibátlan-e, nem ruházok be. Elegem van.

[ Szerkesztve ]

(#24720) liksoft válasza Crus (#24718) üzenetére


liksoft
nagyúr

Értem. Most nézzük a másik oldalról.

Van noti, mely alapból titkosítja a drive-ot, ha a tulaj nem is kéri. Lopás elleni védelemként szolgál.

1. Jóhiszemű változat: eladó nem is tud a titkosításról.
2. Rosszhiszemű: lopott a drive, vagy nem is jó.

Megoldás:
1. Az eladóval lehet rendezni, mert a noti lehet a kulcs.
2. Az eladó nem fog segíteni, talán nem véletlenül.

2.1 Ha lopott, akkor lehet, valakinek azok az adatok nagyon kellenek. Akár 10-12 év családi képei videói, akár céges adatok, mely szélsőséges esetben akár több család megélhetése is lehet.
2.2 Nem akarja, hogy kiderüljön, mást is be fog csapni!

A fentiek alapján végiggondolva adatmentéses cégnek két ok miatt is drágán éri csak meg. A technológiát valamiből fedezni kell (fejlesztés). Ha saját winyó, akkor az adat fontosabb mint a drive ára, így kifizetik, ha viszont nem saját drive hanem lopott, akkor annyit nem ér meg. Így az eredeti tulajnak is megmarad némi esélye, hogy idővel visszakaphatja ellopott adatait.

Ugye nagyon nem egyszerű? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24721) liksoft válasza DeFranco (#24719) üzenetére


liksoft
nagyúr

:D Marketing a csúcson karöltve a kompatibilitással.

Beszélj egy kiskerrel, hátha tud egy napra tesztre biztosítani egy aktív külső tápos USB HUB-ot. Szerintem itt más megoldás nem nagyon marad. És ezzel megoldod az ismeretlen helyen is használható-e problémát, bár sajnos több cucc árán.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24722) DeFranco válasza liksoft (#24721) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát, azt a kiskert aranyba foglalnák, az biztos, a mai világban nem nagyon van ilyen, de próbálok intézni valamit :)

(#24723) liksoft válasza DeFranco (#24722) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha az árát ott hagyod letétbe, akkor elképzelhető. Ha nem működik, akkor hibátlanul és hiánytalanul visszacsomagolva talán visszaveszik, ha meg működik, a számlát kapod meg. Hivatalosan ilyent szállítóra szoktak intézni.

Esetleg budapesti vagy? Mert akkor világos. Vidéken az adott szó, és így a rendszer még több helyen működik. Nem véletlenül menekültem el Budapestről vidékre, mert a város élhetetlen, és ha így folytatódik még jobban azzá fog válni. :(( Emberi megoldások meg szóba sem jöhetnek, mert azok esetén nem lehetne "kaszálni". :(((

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24724) Thrawnad válasza Crus (#24718) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Találtam még valamit neked:
[link]
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24725) Crus válasza Thrawnad (#24724) üzenetére


Crus
őstag

Korábban én is megtaláltam, nem támogatott ez a típus.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#24726) Thrawnad válasza Crus (#24725) üzenetére


Thrawnad
senior tag

És a jelszavakat próbáltad?
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24727) Crus válasza liksoft (#24720) üzenetére


Crus
őstag

Amikor elkezdtem piszkálni a HDD-t a megvásárlása napján este, a HDD Sentinel szerint ment összesen 9 órát. Gondolod, hogy valakinek így is a személyes adatai lehetnek rajta? Szerintem nem. De, hogy őszinte legyek nem is érdekel! Nyilván csak a saját károm lebeg most szemem előtt :-( Az eladó elérhetetlen... persze a címe megvan, de közben megnéztem az nekem az ország másik vége! 482 km! Ha üzemanyagot + matricát összeadom, kijön egy olyan összeg, amit eddig ráköltöttem erre a sz@rra, ráadásul annyiért már vehetek egy másikat.
Amennyire csak tőlem telt én mindent kipróbáltam, ami neten fellelhető volt, egyik sem vált be... viszont láttam egy kis eszközt kemény 6 dollárba kerül, amivel tudom piszkálni a vinyót. Ez azért nem az a technológiai igény, amiért a HDD árát vagy annak a többszörösét el kellene kérni, főleg, hogy az adatok törölhetők.

Igen értem... a 6 dolláros eszköz mellé 15-20 év tapasztalata sem árt, amit meg kell fizetni. Ezt meg is tenném, ha érdekelne mi van rajta. Engem csak a vas érdekel, meg persze a károm :-/

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#24728) Crus válasza Thrawnad (#24726) üzenetére


Crus
őstag

Természetesen.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#24729) liksoft válasza Crus (#24727) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az a 6 dolcsis eszköz érdekelne, mert lehet nekem is újat mutatni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24730) Crus válasza liksoft (#24729) üzenetére


Crus
őstag

Katt

És elnézést is kérek rögtön, mert 1.5 dollárral jelenleg többe kerül :B

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#24731) Crus


Crus
őstag

Múlt héten küzdöttem vele pár órát ide lyukadtam ki... elméletileg valahol itt van a pass:

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#24732) Thrawnad válasza Crus (#24731) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Csak egy gondolatmenet:
Az oldalon amit találtam a jelszó seagate +25 space volt. Én ezért szerintem egy 32 karakteres egybefüggő stringet keresnék. Ebben amit kilistáztál van is egy.
A5 S +egy vagon szóköz
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24733) liksoft válasza Crus (#24730) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszi, ez ismerős, csak a problémák 1%-hoz ha elég. Ami többet tud, az drágább is. Ja, és még progi is kell hozzá. Még egyszer köszi! Látom nem álltál le, sok sikert hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24734) DeFranco válasza liksoft (#24723) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Budapesti vagyok, igen. Bár nem tartom élhetetlen helynek (feltételezem a véleményem 5-10 év múlva változni fog), de itt tényleg nem megoldható.

Persze, lehetne trükközni azzal, hogy megrendelem ingyenes kiszállítással valahonnan, majd ha nem jó visszaküldöm, de akkor meg lehet a leves lenne drága az olcsó hús mellé.

Lefoglaltam egy szimpatikus példányt [link] aztán meglátjuk, mi lesz :) Ha nem jön be, maximum eladom kicsit olcsóbban.

(#24735) liksoft válasza DeFranco (#24734) üzenetére


liksoft
nagyúr

Fiatal vagy, és nem éltél vidéken. :D Más lenne a véleményed. A legtöbb embert a munka tartja csak ott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24736) DeFranco válasza liksoft (#24735) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kecskeméten nőttem fel és 31 vagyok :D

Ha gyerekem lesz, és végképp elmúlik a "mozduljunk ki" korszak, akkor fog ez változni.

@#24737: az Aquában nem nagyon lehet így próbálgatni, hogy megy-e. Rendes tápellátással megy, erre a céges gép a bizonyíték, 90% hogy jó lesz aktív hubbal. Valószínűleg így is jó lenne, ha nem húzogatok USB-ket ki-be, de nem kockáztatok. Ma még rápróbálok, ha bármi gond lesz, megveszem. Ha nem, nem.

[ Szerkesztve ]

(#24737) Thrawnad válasza DeFranco (#24734) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Én inkább besétáltam volna a kiskerbe a HDD-vel, mondván a laptopomon nincs csak 1 USB és szeretnéd kipróbálni megy-e a külső HDD az elosztóról. Ezek után ha a táp elég neki akkor nyertél ha nem akkor megmondod a boltosnak nem kéred.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24738) Crus válasza Thrawnad (#24732) üzenetére


Crus
őstag

Hinni szeretnék benne, hogy menni fog ez így. Feltétlenül este jelentkezem!
Tény, hogy a Seagate + 25 spc-t 10 féle variációban is kipróbáltam, de nem jött be, de az persze nem jutott eszembe, hogy S+-al is próbálkozzak. :R

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#24739) liksoft válasza Crus (#24738) üzenetére


liksoft
nagyúr

Van olyan drive mely x sikertelen próbálkozás után végleg zárolja magát. Hogy ezt hogyan lehet feloldani, maximum a kollégám tudja. Meg ezt a mostani helyzetedet.

A 9 órára annyit írnék viszont, hogy a SMART órája csak akkor kezd el ketyegni, ha egyszer a SMART-hoz hozzányúltak. Vagyis BIOS-ban kitiltás mellett akár éveket is mehet egy drive, és nem számol.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24740) Thrawnad válasza Crus (#24738) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Nem!
A 32 db karakter:
A5 S + a szóköz! Ott az A5 is! Csak számold meg. Én is a képet néztem.
De lehet ez olyan logika mint amikor Pistikét kérdi a Tanítónéni.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24741) Crus válasza liksoft (#24739) üzenetére


Crus
őstag

Notikban nem igazán szoktam Smart Disabled-el találkozni, amikor megvettem az eladó azt állította, hogy egy Packard Bell-be bővítenek HDD-t és ezért adják el. Nem firtattam örültem, a relatív alacsony árnak.

Date code rajta: 11214

:R

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#24742) Crus válasza Thrawnad (#24740) üzenetére


Crus
őstag

Jogos :K

Minden verzióban megnézem... 5 próba után szokta tiltani, utána kikapcs-bekapcs és újra lehet próbálkozni.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#24743) Thrawnad válasza Crus (#24741) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Packard bell oldalán nem találkoztál jelszóval?
Még ott is lehet érdemes kutakodni.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24744) Thrawnad válasza Thrawnad (#24743) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Erről a sok hexa betűről eszembe jutott:

Egy mai hobbit meséje...
Nemrég meglátogatott egy barátom, aki hatalmas komputer-mágus, és sok titok tudója. Beszélgetés közben megemlítettem neki, hogy épp mostanában telepítettem egy Windows Rendszert. Megmutattam neki a telepítő CD-t is, amely tökéletesen kerek
volt és csodálatosan fénylett. A barátom arca elsötétedett, amikor meglátta a korongot.
Megdöbbenésemre kikapta a kezemből, és mielőtt tiltakozhattam volna, behajította a mikrosütőbe, majd a maximumon bekapcsolta a grillezést. Rémülten ugrottam volna a mikróhoz, de a komputermágus visszatartott. Bennakadt lélegzettel figyeltem, ahogy a CD a mikró belsejében forog. A mágus hirtelen kivette, majd a kezembe nyomta:
- Egészen hideg! Fogd!
A CD szemmel láthatóan sértetlen volt, hideg, és mintha megnőtt volna a súlya, ahogy a tenyeremen tartottam.
- Tartsd fel! - szólt a mágus. - És nézd meg közelebbről!
Szót fogadtam. Először semmi különöset nem láttam, de aztán mintha finom vonalak tűntek volna elő, valamiféle finom, apró betűs írás, amely a CD központi lyuka körül húzódott. A betűk szemkápráztatóan ragyogtak, mégis messziről, mint valami
feneketlen kútból.
4F6E-6520-4F53-2074-6F20-7275-6C65-2074-6865...
- Nem tudom elolvasni ezeket a lángoló betűket - rebegtem remegő hangon.
- Te nem - bólintott a barátom -, de én igen. A szöveg hexadecimális kódban van írva, régies írással, de Microsoft nyelven, amit most nem akarok használni. De a Közös Nyelven
nagyjából ennyit jelent:
"Egy Rendszer mind felett, Egy Rendszer kegyetlen,
Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."
E sorok csak részei egy versnek, amelyet már régóta ismer a Rendszergazda-tudomány:
"Három Rendszert használjanak multik irodái,
Hét teremjen Szilícium Völgyének mélyében,
Kilencet a halandó dotkom cégek gépén csillantson a fény,
Egyet kínáljon a Sötét Gates, programozónyájat terelő,
Redmond éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején
Egy Rendszer mind felett, Egy Rendszer kegyetlen,
Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.
Redmond éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején"
Elhallgatott, majd lassan, mély hangon folytatta:
- Ez itt a Nagy CD, az Egyetlen, a Windows eredeti forráskódját tartalmazó. A gazdája elveszítette, miáltal jócskán meggyengült a piaci befolyása. Rettenetesen vágyik rá - de nem szabad visszakapnia.

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24745) tzimash válasza Mezga Aladár (#24712) üzenetére


tzimash
őstag

Az FSP táp már az utolsókat rúgja. De még elvitte a vasat, az új hardverek berakása óta van a gebasz. Ma elvileg másik gépben megnézi a vinyókat. Amit tudok hogy a lapot többször is kivette majd vissza, mert a procihűtőt máshogy nem tudja levenni-felrakni. Szerintem megnyomorgatta a lapot, vagy nem tudom. (szedte már ki és tette is vissza régebben is, anélkül, hogy gond lett volna.)

(#24746) Crus válasza Thrawnad (#24740) üzenetére


Crus
őstag

Megtörtént, kipróbáltam... ezek a metódusok is belebuktak.

Seagate zerofill: Elkezdi majd kb. 2-3 mp után ---> Failed.

Megnézem a logot szépen ki is írja, hogy HIGH SECURITY ENABLED.

Ami ugye 100%, hogy azt jelenti, hogy ATA PASSWORD protection-el, magyarul a BIOS-ban beállított a HDD-t lock jelszó védi.

Aztán megnéztem ezerféle variációba az általad javasolt A5 S és összesen 32 karakterig space-el, megnéztem csak S-el, meg még mindenféle verzióba de semmi. Továbbra is lockolt.

Az jutott eszembe közbe, hogy lehet, hogy FW frissítéssel lehetne valamit kezdeni, de ha belepusztulok se találom az eredeti FW-t, mivel update NINCS hozzá.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#24747) vassgaby89


vassgaby89
csendes tag

Sziasztok, Channel+ FUDSE30-HUB típusú dokkolót vennék([link] )
De nem tudom,hogy az elején lévő 6 usb csatlakozó arra való,h pendit is csatlakoztathassunk, vagy arra, hogy usb kábelen kifele is adjon jelet.
A tv-hez szeretném kötni usb-usb, vagy usb-hdmi kábellel és filmeket tárolni a vinyón.

Mellesleg körülnéztem neten,de sehol sem találtam female/female usb kábelt, vagy ilyen nincs is?

(#24748) Headshot


Headshot
tag

Sziasztok

Egy olyan problémával küzdök, hogy az egyik SATA HDD-m írási sebessége nagyon lecsökkent 1MB/s alatt mozog, az olvasási sebesség viszont rendben van.
Első gondolatom az volt, hogy PIO módra váltott, de nem. Kábel cserét is próbáltam de nem változott a helyzet.

HD Sentinel szerint nincs semmi baja de már "történtek adatátviteli hibák"
Hd Tune-ban látom, hogy Ultra DMA CRC Error Count 261 de ez mióta tesztelgetem, nem növekedett

Ez kuka vagy még lehet valamit kezdeni vele?

(#24749) DarthSun válasza vassgaby89 (#24747) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Female/female usb kábel van gyárilag is, én a madaras Tescoban vettem 2 db- ot még régebben.

(#24750) tzimash válasza dunc (#24713) üzenetére


tzimash
őstag

Ma elvitte mindkét vinyót kipróbálni másik gépben. Egyiket se ismerte fel a bios ott sem.
A haldokló fsp táp rúgott még egy utolsót, de pont az előtt, mielőtt ki lett cserélve :F nemár... erre nem sok esélyt látok.
A moduláris Nexus táp meg nálam jó volt, én is kipróbáltam nekem semmi bajom nem volt vele (meg is akartam tartani :) ) a vinyóim meg az ssd még ma is jó egészségnek örvendenek.
A tápon kívül okozhat még ilyet valami, hogy egyszerre öli meg a HDD-ket?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.