Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25201) szelesjanos válasza marcusa (#25200) üzenetére


szelesjanos
tag

ISTEN VAGY!!!!!!!!!

megmondom őszintén megfordult a fejembe...
de vártam, hogy valaki rámondja az ÁMENT!!!!

Jövök egy sörrel!

www.windydigital.hu

(#25202) Mezga Aladár válasza szelesjanos (#25199) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Adsz neki betűjelet, és ha akkor sincs rajta adat(raw fájlrendszert mutat) akkor chkdsk(lemezellenőrzés) futtatása. Ha ez sikertelen akkor adatmentés, pl getdataback.
Sok sikert.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25203) marcusa válasza szelesjanos (#25201) üzenetére


marcusa
addikt

Szuper, örülök hogy segíthettem :K

:-)

(#25204) szelesjanos válasza Mezga Aladár (#25202) üzenetére


szelesjanos
tag

Köszi! Megoldódott!

www.windydigital.hu

(#25205) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Acer Aspire 5750G-m van, 5400 Rpm-es Toshiba HDD-vel. 37 másodperces bootidő jónak számít ebben az esetben?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#25206) #68216320


#68216320
törölt tag

Adva van egy laptop egy Hitachi 500GB-os SATA2-es HDD-vel. Rendszernek SSD van, a HDD csak tárolt adatok, köztük filmek találhatóak.

A probléma:
Bárhogy állítom be a win-t, mikor filmet nézek annyira ritkán nyúl a HDD-hez a gép, hogy az valami energiatakarékosság miatt le ugyan nem áll, de valami parkolópályára nyomhatja a fejet, mert mikor újra nyúlna a filmhez a lejátszó, akkor megakad egy pillanatra a lejátszás. Aztán megint beolvas egy részt és amig nem kell újabb rész, addig minden rendben.

Az a lányeg, hogy a HDD-ben található energiatakarékosságot (Acoustic Management néven is láttam már) szeretném performance módban használni. Tudtok erre valamilyen ingyenes programot? Láttam és próbáltam egyet, de az 13 euro és minden indításnál manuálisan kell beállítani a kívánt értékre.

(#25207) Mankó válasza Thrawnad (#25195) üzenetére


Mankó
veterán

Sok szerencsét hozzá! [link]

(#25208) #68216320 válasza #68216320 (#25206) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben megoldódott a dolog. Van a gépemen HardDisk Sentinel és abban lehet az energiagazdálkodást állítani.

(#25209) pnagy7


pnagy7
aktív tag

hali. adott egy 80as vinyó, 2 particióra osztva. 40-40. az egyiken egy xp és egy win7 van, ezeket nemhasználom. a másikon a jelenleg is használt win7 van. törölni szeretnék az 1. partról az összes fájlt, de nemegedi, sem formázni, sem törölni, 5let?

Mr. Hóember

(#25210) antivirtuoz válasza pnagy7 (#25209) üzenetére


antivirtuoz
tag

Sokat nem foglalkoztam külön partíció törlésével, viszont van egy-két ötletem:
a) kösd a merevlemezt egy másik gépre, s azon próbáld (persze úgy, hogy nem erről futtatod a rendszert),
b) kezdj el egy Win7 telepítést, s próbáld meg a telepítővel formatálni a megfelelő partíciót!

Egyébként mit ír a gép, miért nem engedi formatálni?

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#25211) pnagy7 válasza antivirtuoz (#25210) üzenetére


pnagy7
aktív tag

netbookrol van szo. a kilove. B-t megpróbálom

Mr. Hóember

(#25212) Mankó válasza pnagy7 (#25209) üzenetére


Mankó
veterán

Ha az elsődleges primary, a másik pedig logikai, akkor persze, hogy nem hagyja törölni. Ha így van és egy másik rendszer alól törlöd a primary partíciót, akkor a logikai automatikusan elvész. Ezt vedd figyelembe mielőtt bármibe is beleugrasz.

Legegyszerűbb, ha újra telepíted a win 7-et egy elsődleges partícióra, a másikat meg törlöd és létrehozol helyette egy 2. primary partíciót, hogy a későbbiekben már ne legyen ilyen problémád.

(#25213) nappa válasza Mankó (#25212) üzenetére


nappa
tag

Sziasztok!

egy olyan gondom lenne. hogy van itthon egy 478as gépem. és win7van rajta.. de ma próbáltam 2 vinyora is feltenni azon a gépen win7et.. fel is ment de mikor ujraindult utánna megállt egyből a kezdő képernyőn ahol kiirja a ramokat meg a hdd dvd-t meg ezeket és ennyi.. elötte pedig jó volt és 2 vinyóval is bejátszotta.. és berakom azt a 2 vinyot egy másik gépbe és azon is ugyan ezt csinálja hogy nem megy tovább pedig előtte jó volt.. de az én gépembe mind a 2 vinyó is és le is particionálom de az se segit.. mi lehet a baj??

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#25214) Cidan


Cidan
tag

Sziasztok!

A héten egyik ismerősöm ajánlására kipróbáltam a Hard Disk Sentinel-t és kiderült, hogy 49%os kondícióban van a HDD-m. Ez ügyben érdeklődöm, hogy van-e erre valamiféle megoldás? Vertikálisan mozgatva(lendületesen) hallatszódik, hogy valami, mintha "lötyögne" benne. Elsősorban szoftveres segítség kellene, nem igazán szeretném hardwaresen bütykölni(a lötyögés miatt).

(#25215) Mankó válasza nappa (#25213) üzenetére


Mankó
veterán

Az elem is elszállhatott a lapon, s mivel a beállított értékek nem jók, így nem megy tovább. Első kanyarban menj be a BIOS-ba, és ismertesd fel az adott hdd-t. Ha így tovább megy, akkor cserélj elemet a lapon.
Ha az első dolog nem segített, akkor a hdd-ket ellenőrizd le egy működő rendszerben. HD Sentinel sokat mondhat.

Cidan: 47%-os kondíció, az már jót nem jelenthet. Itt már nincs szoftveres megoldás, de nagyon hardveres se, ha már a gyártói garancia nem él. Sajnos a Sentienel nem szokott tévedni.
Használod amíg megy, mert így eladni sem tudod. Ha működésügyileg megbízható , akkor akár még hónapokig-évekig is használhatod, azért havonta nézd meg Sentinellel, hogy tudd mire számíthatsz!

(#25216) nappa válasza Mankó (#25215) üzenetére


nappa
tag

De amint irtam. az én gépembe mind a kettőt felismeri és mind a kettő hibátlan. és eddig a többi gép is felismerte. csak mikor feltettem rá a wint a 478as gépen azóta nem ismeri fel se a 478as se egy másik 775ös de az enyém igen. és a bios-ba se tudok bemenni mert ahogy bejön a képernyő ott nem is tovább!

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#25217) Silentfrog válasza Cidan (#25214) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én pont most jártam utána a témának.
Rengeteg oka lehet egy nem hibátlan hdd-nek,ha szektorhiba vagy mechanikus hiba van a merevlemezben akkor ez a kondiciós szám nem fog változni,csak romlani.
Viszont ha gyenge szektor vagy felpörgési hiba a jellenző amiért rossz a minősités akkor az "meggyógyitható" és javulhat a kondició.
Tehát nem mindegy mit ir ki a program,mi a baj

Ha rázod a merevlemezt akkor a hibátlannak is van kotyógó hangja / egyébként ezt ne tedd,működés közben meg egy pillanat alatt tropára teheted ha rázod/

(#25218) Mankó válasza nappa (#25216) üzenetére


Mankó
veterán

A próbált rendszereken winyó nélkül indítsd el a gépet, be bios-ba és automatikusra tedd a winyó felismerést! A winyókat partícionáld újra és tedd újra a rendszert is! Ha így is gond lesz, akkor hardveres a hiba.
Egy BIOS frissítés is megoldást jelenthetne. Mekkora winyókról van szó?

(#25219) Cidan válasza Silentfrog (#25217) üzenetére


Cidan
tag

Használaton kívül volt, mikor mozgattam. Bemásolom ide, hogy mit írt ki a program(csak a lényeget): A lemez önteszt során talált 43 hibás szektort.
A lemez felületén található 43 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Egy lemeztöredezettség mentesítés mennyit segíthet rajta? Meg mit javasolnátok még tenni?

(#25220) Silentfrog válasza Cidan (#25219) üzenetére


Silentfrog
veterán

A hibás szektorok azok adottak azok nem fognak változni. Viszont a gyenge szektorok javithatóak,igy kis mértékben javulhat a kondició.
Van másik merevlemezed amit tudsz használni ez helyett? Mert a Sentinel felület tesztben van egy olyan rész,hogy Lemez felületének ujrainicializálása. Ha ezt lefuttatod akkor a gyenge szektorok nagy eséllyel eltünnek de ez a hdd-n tárolt adatokat is megsemmisiti,ráadásul a végén ujra is kell formázni a merevlemezt.
Ha nincs másik hdd a gépedbe akkor meg a Hdd regenerátor nevű programot ajánlom,ott van olyan javitási lehetőség,hogy az adataid megmaradnak.
A töredezettség mentesités meg a merevlemezzel nem csinál semmit,csak a rajta lévő adatokat rakja "sorba"

(#25221) Cidan válasza Silentfrog (#25220) üzenetére


Cidan
tag

Másod merevlemezként van használva. A fontos adatokat átmásolom az elsődlegesemre, utána lefuttatom amit javasoltál. Mennyi ideig tart kb?

(#25222) Silentfrog válasza Cidan (#25221) üzenetére


Silentfrog
veterán

Sokáig egy 80 gigabájtosat csináltam tegnap azt hiszem 4 ora volt. Utána ha formázod akkor ne a gyorsformázást használd,hanem a teljest. Az eredmény szerintem akkor fog látszani ha ezek után tele irod a hdd-t. /ezt nem tudom miért van igy ,de nálam ekkor változott a kondicio/
Utána letöröltem majd megy minden vissza azok az adatok amik kellenek.

(#25223) Cidan válasza Silentfrog (#25222) üzenetére


Cidan
tag

Közben ahogy másolgattam át az adatokat és 49%ról lement 20%ra a kondíciója. Fél óra alatt. Ez szokványos?

(#25224) Silentfrog válasza Cidan (#25223) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nemigazán. Mi lett a kondició romlás oka? Új gyenge szektor?

(#25225) Cidan válasza Silentfrog (#25224) üzenetére


Cidan
tag

Igen, 43ról 66ra ment fel mind a gyenge és a hibás szektor is.

(#25226) Silentfrog válasza Cidan (#25225) üzenetére


Silentfrog
veterán

Kiváncsi vagyok milyen lesz ha megcsinálod amit irtam. Irj vissza ha kész. :)

(#25227) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Amikor elvittem haverhoz a vinyómat ezt jött be a bekapcsolás után: [link]

Valami ellenőrzést végzett. Ez amúgy micsoda és milyen hibát javított ki?

[ Szerkesztve ]

(#25228) RVencel


RVencel
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni.
Adott egy 3tb seagate sata3, sata2 külső rack-ben usb2-vel laptopra csatlakoztatva.
GPT partícióban, de az istenért nem bírom működésre bírni a teljes hdd kapacitást.
Nem akarom boot-olni, csak adattárolásra használnám. Os Win7 ultimate 64 többi infó a képen látható.
Előre is thx!

(#25229) flash-


flash-
veterán

a gépemen windows 7 64 bites home premium van
a hdd egy sata II es winchester

azt kérdezném hogy az én esetemben szükségem van a Intel Rapid Storage-re?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25230) bpx válasza RVencel (#25228) üzenetére


bpx
őstag

és mivel partícionáltad? nekem ugyanilyenem van, a Windows lemezkezelő simán megcsinálta (én beépítve használom mondjuk)

eszközkezelő képe nem az igazi, ilyesmit kellene látni (unallocated/reserved space-re gondolok, az a 0-0 nem stimmel)

első körben megpróbálnám az alaplapra dugni USB helyett, és úgy megnézni

(#25231) Cidan válasza Silentfrog (#25226) üzenetére


Cidan
tag

Remek!
Megcsináltam sorról sorra amiket javasoltál és felugrott 95%ra a kondíciója. Már a felület inicializálás után felment ennyire, de mikor elkezdtem a formázást lement 46%ra majd annak befejeztével vissza 95%-ra. Most csak 1 hibás szektort ír ki. Amúgy az inicializálás végeztéről csináltam egy képet :
kép

(#25232) Silentfrog válasza Cidan (#25231) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor teljes a siker! :C
20%-ról 95 re? :)

[ Szerkesztve ]

(#25233) Fire/SOUL/CD válasza RVencel (#25228) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a 746GB-os méret tipikus jelenség, az Intel Rapid Storage Driver hiányára vagy nem megfelelő (régi) verziójára utal, Intel Chipset-es lehet a konfig ezek szerint. Ha így van, akkor ezt telepítsd fel és a hibának meg kell szűnnie.
IRST 10.8 (A controll centert nem kell, ha nem akarod, elég a driver)

Driver telepítését és gép újraindítását követően töröld, majd hozd létre újra a GPT kötetet, úgy már meg lesz a 3TB.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25234) Silentfrog válasza Cidan (#25231) üzenetére


Silentfrog
veterán

A háttérképed egy kvazár vagy egy fekete lyuk röntgengépe? Vagy egy gamma kitörés?

[ Szerkesztve ]

(#25235) Cidan válasza Silentfrog (#25234) üzenetére


Cidan
tag

Igen, 20%ról 95%ra. Le voltam döbbenve, hogy ennyire rendbe hozta. Köszönöm a segítségedet!

Szinte semennyire se vagyok jártas a csillagászatban, úgyhogy inkább nem is tippelem meg mi lehet az. Pedig megfogadtam már párszor, hogy beleásom magam :) Egyébként ez az

[ Szerkesztve ]

(#25236) Silentfrog válasza Cidan (#25235) üzenetére


Silentfrog
veterán

Csak a két csóvát láttam közte a sentinel felületteszttel,ezért nem tudtam mi is pontosan. :DDD A fekete lyuk röntgen képe is hasonló.

Igazán nincs mit örülök,hogy jobb lett a merevlemezed! :)

(#25237) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Két kérdésem volna, ami szerintem ebbe a témába tartozik. Örülnék neki, ha tudnátok segíteni. (:
1,- Van egy Samsung HD502IJ nevű HDD-m, aminél azt tapasztalom, hogy a beindítástól kezdve egy adott ütemben "búg". (Nem találok rá jobb szót.) 100/100-as a vincseszter, s rendben is működik, de egy kicsit zavar. Nem tudjátok véletlenül, hogy ez a típus "hibája", vagy, hogy hogyan lehetne megoldani a problémát?
2,- Ugyanennél a HDD-nél látom az AIDA64-ben a Háttértár-ATA-(HDD neve) menüpontban az "ATA eszköz jellemzői" felirat alatt, hogy van néhány dolog, ami ki van pipálva (s oda van írva, hogy támogatva), de utána van írva, hogy letiltva. Ezeket hol lehet állítgatni?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#25238) Mankó válasza flash- (#25229) üzenetére


Mankó
veterán

Ha AHCI-t használsz, akkor egy próbát mindenképpen megér. 1-2 nap teszteled mennyire tetszik a sebessége, aztán max ha nem tetszik, majd uninstalálod.

(#25239) theiron320


theiron320
aktív tag

Sziasztok!Megvettem végül a wd10ealx hdd-t.Volna egy kis gondom.Mikor a wd programjával elkezdem tesztelni a hdd-t kb 20-25 másodpercig van hangja, hallatszik ahogy dolgozik és ez utána leáll.A másik hdd(wd6400aaks) egész végig hangtalan.Ez normális, hogy az új így csinál?Néha mikor dolgozik hallatszik egy kattogás ahogy dolgozik.Ez normális?

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#25240) theiron320


theiron320
aktív tag

Megnéztem, kb 25 másodpercig hallatszik amig dolgozik utána egyből leáll.Ha több tesztet inditok egymás után akkor is mikor elkezdődik 25 másodperc hang és utána semmi.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#25241) RVencel válasza bpx (#25230) üzenetére


RVencel
csendes tag

Hi és kösz, a segítséget!

Próbáltam a Paragon partition manager 11-et és az EASEUS parition master 9.1.0 server edititont+ a sima winnel is. Sajnos nincs a családban asztali gép így marad az usb.

(#25233) Fire/SOUL/CD:
AMD chipes és valóban nem a legfrissebb sata controller driver volt fent, de frissítés után a probléma továbbra is fent áll.
Esetleg van valmi spec módja a GPT törlésnek? Nem elég, ha törlöm a partíciót, és létrehozásnál újra kiadom a GPT-t?

(#25242) RVencel válasza Fire/SOUL/CD (#25233) üzenetére


RVencel
csendes tag

Utólag már nem engedett szerkeszteni.....
Szóval diskpart-tal töröltem a GPT-t, mindent rebootoltam, de tovabbra is gáz van.

(#25243) Fire/SOUL/CD válasza RVencel (#25242) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor az USB driverrel van gond. Haz AMD Chipset driver-t mindenestül feltelepítetted(Express mode), akkor az pakol fel USB Filter-t, amivel sajnos számos esetben gond szokott lenni. Elsőre próbáld meg eltávolítani (nem biztos, hogy sikerülni fog), ehhez indítsd el újra a chipset telepítőt, a megfelelő ablakon válaszd az eltávolítást, majd az egyedi módot, és ha lehet, akkor szed ki a pipát az USB filter elől.

A másik, hogy az alaplaphoz telepített USB driver-el van gond. Ha a gyártó honlapjáról töltötted le és telepítetted, akkor az eszközkezelőben jobb egér/Illesztőprogram frissítése/Illesztőprogramok keresése a számítógépen/Választás a számítógépen található illesztőprogram-listából/ és itt válaszd a W7 USB driver-ét, ami alapban ilyen nevekkel szerepelhet.

A legjobb természetesen egy másik gépben, alaplapra csatlakoztatva létrehozni a partíciót.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25244) liksoft válasza Fire/SOUL/CD (#25243) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha itt nem megy, akkor ne máshol! Ugyanolyan számláló túlcsordulás lehet később, mint a 128GB XP SP0 esetén volt. Ott sikerült a drive elejét felülírni, ha valaki ügyesen máshogy oldotta meg a 160-as vagy nagyobb drive kezelését. Itt is csak akkor használja, ha ez a rendszer hozta létre!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25245) Fire/SOUL/CD válasza liksoft (#25244) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Telepítőlemezről futtatott parancssorból, a megfeleő HDD-re kiadott CLEAN parancs a "titok". Ez alaphelyzetbe hozza meghajtót, azaz OS alatt, első csatlakoztatás után a lemezkezelőben újra kell inicializálni a meghajtót, létrehozva az MBR avagy GPT partícióstílust. Ha valaki így jár el, ott nem fordulhat elő az, amit felvetettél. persze számtekben az elmélet, meg a gyakorlat, az túl nagy számban üti egymást...

Ha ez nem járható út valamiért, akkor marad a W7 reinstall chipset/INF/USB driverek telepítése nélkül.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25246) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

ERRE tudtok valamit?

Illetve azt érdekelne még, hogy meglehet-e azt oldani, hogy az egyik meghajtót manuálisan, kézzel altatnám be, vagy ébreszteném fel, ha úgy adódik?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#25247) HandsOnHard


HandsOnHard
csendes tag

Sziasztok

Tudnátok nekem segíteni, sajnos nagy a gond.
Laptopom: i7, 4gb ram, 120gb ocz ssd, win 7 .

Beindítás: kiírja fekete képernyő , konzisztencia ellenőrzés, végigfut. nem talál hibát.
1-2 nap mulva ugyan ez. hiba nincs. gép beindul. Pár MAPPÁMAT már nem tudom megnyitni.
1-2 driver be sem tölt.
Következő nap: már a Program files-t sem tudom megnyitni, szinte egy program se tölt be, de a win megy. nincs hiba üzenet semmi. rá 1-2 napra már bejeletkezésnél megáll semmit se tudok csinálni. win újrarak.(szerencsére adatok kimentve)

Létező összes meghajtó tesztet/tesztelő programot megcsináltam. sehol semmi hiba. win 7 et már 4 szer raktam újra. mindenféle verziót. mindig ugyanez ez van csak van hogy újrarakástól számítva 2-3 nap múlva kezdi.
ssd 3 hetes újonnan vásárolt.

Visszasírom az XP-t azal sosem volt semmi ...

MI LEHET A GOND???

[ Szerkesztve ]

(#25248) HandsOnHard


HandsOnHard
csendes tag

Persze rendesen kapcsolom ki a gépet. Nincs futó program stb. addig le sem csukom a tetjét még le nem állt.

(#25249) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok.Megtudnátok nekem mondani hol kell kitörölni a bootolásnál ha 2 windows volt fenn de az egyik már nincs de megmaradt a választó menü?Win 8 volt fenn de leformáztam de még megmaradt a választási lehetőség.Win 7 ben nem tudom h hol lehetne kitörölni.Előre is köszi a segítséget.

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#25250) Fire/SOUL/CD válasza Solesz84 (#25249) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Start beírod-> msconfig és a rendszerindítás fülön a W8-hoz tartozó bejegyzést törlöd.
Legközelebb ilyen kérdéssel a Windows 7 vagy Windows 8 topikhoz fordulj.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.