Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24151) XP NINJA


XP NINJA
őstag

hali 320 gb os 2,5 os hdd 77% kond. mennyire alkalmas adathordozásr[a?

(#24152) liksoft válasza XP NINJA (#24151) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az egy összesítő adat. Ez alapján megmondhatatlan. Próbálj SMART adatokkal a HDSentinel témában kérdezni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24153) moonguru válasza s3toraph (#24150) üzenetére


moonguru
őstag

Esetleg adhatnál neki egy betűt!

A lemezkezelőben!

Monitor Guru!

(#24154) s3toraph válasza moonguru (#24153) üzenetére


s3toraph
senior tag

Írtam hogy nem látja windowsban semmi, szóval a lemezkezelő sem!
Ilyen alap dolgokat én is tudok, de hát ha nincs minek betűjelet adni....

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#24155) djculture válasza s3toraph (#24150) üzenetére


djculture
félisten

Ata 66-os az a drive igy nem is fog működni egy modern gépben normálisan sose....
Amúgy is hülyeség új gépbe berakni mert úgy belassítja hogy holnap is a homokórát fogod lesni.

[ Szerkesztve ]

(#24156) s3toraph válasza djculture (#24155) üzenetére


s3toraph
senior tag

Közben kaptam infót máshonnan is és ugyanerre jutottunk, pontosabban hogy ezen a lapomon JMicronos az IDE vezérlő ezért nem kezeli. Csak próbaképpen, hogy működik-e, azért lett ebbe beszerelve. Egy régi MSI alaplappal karöltve fogja a dolgát tenni, ha minden igaz azzal mennie kell és kiderül hogy jó-e vagy hibás. Hétvégén tudom kipróbálni.
Köszönöm a segítséget! :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#24157) s3toraph


s3toraph
senior tag

Na még valami eszembe jutott: IDE-sekből melyeket érdemes akkor egy mai, vagy akár valamivel régebbi (4-5 éves) alaplaphoz bekötni? Csak ATA133-asokkal érdemes próbálkozni?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#24158) djculture válasza s3toraph (#24156) üzenetére


djculture
félisten

Ja s775 meg az ide kapcsolata eleve ilyen de azért újabb vinyókat fel lehet vele ismertetni. De ilyen régi drive tuti hogy megfekszi a gyomrát.

[ Szerkesztve ]

(#24159) s3toraph válasza djculture (#24158) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi!
Na még egyet :) : SATA-val nem lehet ilyen gondom? Pl SATA1-el? Tapasztalatom csak SATA2-vel van az 4-5 éves 775-ös lappal minden gond nélkül megy.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#24160) djculture válasza s3toraph (#24159) üzenetére


djculture
félisten

SATA2 vezérlő és SATA1 hdd kapcsolatakor nem szokott gond lenni.
Inkább ha sata2 vinyót akar az ember sata1 régi lapra csatlakoztatni akkor szoktak gondok lenni.

(#24161) s3toraph válasza djculture (#24160) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem köszi! :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#24162) tunkiih


tunkiih
őstag

üdv. van egy 100/100-as wd 80gb 7200 rpm 8mb cache hdd-m. tökéletesen működik, de ha teljesen kssba van a gép akkor magas frekvencián hallok belőlle hangot, nem tul hangosan de mint irtam idegesitő tud lenni ha csendben van a gép, nincs zene stb. lehet ezzel valamit csinálni? :D

(#24163) djculture válasza tunkiih (#24162) üzenetére


djculture
félisten

hd tune regisztráltba van olyan hogy AAM állitás. Azt kicsit vissza húzva csendesebbé válhat de cserébe nagyobb lesz a késleltetése.

[ Szerkesztve ]

(#24164) tunkiih válasza djculture (#24163) üzenetére


tunkiih
őstag

nem igazán változtat a dolgokon.. :) minimálisan magas sipolást lehet hallani folyamatosan..

[ Szerkesztve ]

(#24165) djculture válasza tunkiih (#24164) üzenetére


djculture
félisten

Akkor az a motor hangja lesz, nem sok mindent tudsz vele csinálni. Maximum ha idegesít veszel neki hangelnyelő hdd keretet.

(#24166) tunkiih válasza djculture (#24165) üzenetére


tunkiih
őstag

értem. köszönöm!

(#24167) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy van egy külső 2.5"-ös WD vinyóm, és van rajta egy elég nagy zene mappa. 40 Gb, vagy még több, nem tudom. Na mármost, az asztali gépembe van dugva szinte mindig, iTunes-ba be vannak róla importálva a zenék, viszont ha úton vagyok, és laptopba dugom, az egész zene mappát nem ismeri fel. Total Commander kiírja, hogy hozzáférés letiltva. Van egy Rendszergazdaként opció, akkor felhasználónevet és jelszót kér:S Mondjuk Sajátgépből, Intézőből még ezt sem ajánlja fel, csak közli hogy hozzáférés megtagadva. Mi lehet az oka hogy nem nyitja meg, és nem lát semmit???
Írták másik topicban, hogy valószínűleg vmi jogosultság dolog lesz....egy WD Elements Portable vinyóról van szó, Win7, rendszergazdai fiók (nincs több fiók) jelszó nélküli bejelentkezés.

(#24168) adfly


adfly
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Alábbi kérdésem lenne:
külső 500 Gb-os Seagate - 2.5 műanyag ház - vinyóm újkorától kezdve, néha - pár percre "gondolkozik" valamit csinál - led villog - és nem reagál semmire, utánna minden ok, megint működik rendben.

Hd sentinel szerint minen ok. random jelentkezik a dolog, egyébként szépen megy.

szval. ha vennék egy külső házat hozzá, átraknám abba, lehetséges, hogy megoldaná a problémát? - talán vezérlő hiba?

Köszönettel

adfly

(#24169) Core2duo6600 válasza adfly (#24168) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem ilyenkor pörög fel, ezért nem reagál semmire sem !

(#24167) Gabesz87

Azt te csak hiszed, hogy nincs több fiók !
Ugyanis a háttérben van egy Administrator, ami alap esetben csak akkor aktiválodik, mikor az UAC megkérezi, a szokásos dolgot, és bele kell egyezni, esetleg jelszót kell megadni !

Na már most, és a kis hdd én tiszta viszet tennék a pohárba, nyilván ntfs re van formázva !
Ellenörízni kell mind a 2 gépen a jogosultság beállításokat !
Tipikusan everyone nak, ill. a Rendszer hitelesített felhasználóinak kell megengedni mindent, mind a 2 gépben te használod szóval mehet az every one.
Elvben az utolsó is elég lehet !

Viszont nekem is van egy kérdésem.

Van a gépben többek közt 2 1 TB os, WD Green, Csíkozva (Win 7 tel)
Néha hallom, mintha leállna benne a motor, majd eltünik pár másodpercre, a partició betuje, majd ismét megjelenik, hogy csatlakoztatva, és hogy mit kivánok vele tenni.
Ezt néhány napja csinálja, és 5letem sincs, hogy miért !

Semmi hibaüzenet, HD Sentinel szerint tökéletes mind a 2

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24170) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy furcsának tűnő kérdéssel fordulok hozzátok. Édesanyám gépében van egy winyó, ami néha nem akar elindulni. Amikor elindul akkor megy, csak néha bekapcsolásnál nem ismeri fel a gép. Ilyenkor ha picit megpiszkálom a kábeleket, és újra bekapcsolom, akkor utána megy. Mi lehet ennek az oka...? Más kábelekkel is ki lett próbálva, és eddig XP volt rajta, s ugyanezzel a táppal és odd vel nem csinált ilyet. Most lett felújítva kicsit a gép, friss win 7 64 bit van rajta, s cserélve lett alatta a lap is. Alaplap miatt lehet ilyen gond...? Mert a lap néha olyat is csinál, hogy elveszti a BIOS beállításokat, mintha resetelve lenne...

A pontos konfig:
lap:Asus M2n68-am se2
proci: Athlon 3800X2
ram: 4gb kingmax
vga: MSI 8600 Gt

A Hdd egy 98/100as Maxtor winyó (160 gb) .

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24171) Gabesz87 válasza Core2duo6600 (#24169) üzenetére


Gabesz87
addikt

Lenne pár kérdésem.
1: mi az UAC?
2: "Na már most, és a kis hdd én tiszta viszet tennék a pohárba, nyilván ntfs re van formázva !"
Ezt a mondatot leirnad megint érthetően?
3: Jogosultság beallitasok hol vannak?Jobb klikk/tulajdonságok?

Mindkét gépen meg kell csinálni ezt akkor?

(#24172) aag


aag
őstag

Azt szeretném megtudni, hogy SAMSUNG S-ATA winyóhoz létezik-e mélyformázó program?

(#24173) fdisk válasza aag (#24172) üzenetére


fdisk
őstag

Én nem rég formáztam meg az egyik(500gigás) vinyómat.(nem gyorsformázással)
A w7 saját formázóját használtam.kb 2 óra hosszan tartott a művelet.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#24174) DarthSun válasza aag (#24172) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy tudom hogy az újjabb vezérlők már visszadobják a mélyformázási rutinokat.Futtass rajta egy HDDregenerátort, az rendbeteszi :)

(#24175) spiercell


spiercell
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom: van egy 80-as vinyóm egy p4-es gépben, maxtor. Mellette volt egy 20-as szintén maxtor, tökéletesen működnek a 20-ason a windows a másikon az adatok. Na most mind2 vinyó 100/100-as sentinel szerint, de a 80-asról nem tud bootolni. Felteszem rá a windows-t, masterre van jumperelve, de miután formáz és fájlokat másol az xp újraindul és disk boot failure. Bios-t is beállítottam de nem megy. Próbáltam más kábellel, cmos resettel, formáztam már vagy 5x, de egyszerűen nem tölt be.

A 20-as átkerült egy másik gépbe, de ez a 80-as tökéletes lenne, valaki nem tud valami megoldást így húsvét délután? :)

(#24176) aag válasza DarthSun (#24174) üzenetére


aag
őstag

Köszi.

(#24177) DarthSun válasza spiercell (#24175) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A BIOS a lefutása után az MBR- nek adja át a vezérlést, ha ez jó a HDD- n akkor elkezdi betölteni az oprendszert.Feltételezem hogy az MBR hibás.A hiba oka lehet hogy az XP telepítő nem tudta valami oknál fogva felülírni vagy kijavítani a meglévő MBR- t. Próbálj meg egy Win98 telepítőlemezről bootolni és kiadni parancssorból az " fdisk /mbr " utasítást, majd ismét futtatni az XP telepítőt. A Win98 által beírt MBR már nem okoz gondot neki -- tipp, nálam is előfordult hasonló.

(#24178) spiercell válasza DarthSun (#24177) üzenetére


spiercell
aktív tag

Köszi!

Nem nagyon értek hozzá, de úgy tűnik hasonló elven oldottam meg, csak win7-el, formáztam, feltettem és utánna már az xp simán kezelte, be is töltött.

(#24179) shagy válasza spiercell (#24178) üzenetére


shagy
tag

Kaptam egy vinyót, ami régebben fura dolgokat csinált állítólag, h nem látszott stb... ez talán mindegy is.
Mivel tudnám csekkolni h nem-e cska béna volt a kolléga, ugyanis rendszervinyót szeretne csinálni belőle. Nyilván merész gondolat, de mivel/hogyan tudom leellenőrizni h van-e erre vmi remény? :(

- shagy

(#24180) DarthSun válasza shagy (#24179) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Én a vinyókat HDTune- val szoktam tesztelni.Leformázom aztán ráengedem ezt a progit egy teljes felületteszttel, sokáig tart de ha hiba nélkül végigcsinálja az már bíztató. :)

(#24181) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Erre valaki: [link]

Itt már elhangzott valami leírás - [link] - csak sajna nem egészen értem.

Tudna segíteni valaki, hol nézzek, mit nézzek, mit állítsak be?

(#24182) dannyl


dannyl
addikt

Egy A-data külső vinyót (CH94 640Gb) akartam leformázni windows formázással, de kb 80%-nál nem ment tovább 3 óra után sem, így megszakítottam (nem gyorsformázás, a pipát kivettem). A HD sentinel semmi hibát nem ír, minden 100%. Mivel érdemes próbálkoznom? Csak le akarom formázni normálisan, nem gyorsformázással.

(#24183) dannyl válasza dannyl (#24182) üzenetére


dannyl
addikt

Másodjára azt írja, hogy "a windows nem tudta befejezni a formázást".

(#24184) zozek


zozek
tag

Sziasztok,
Van egy 500-as hdd-m ami a lenti linkeken található hibát jelez.
Lehet ezt valahogy javítani vagy kuka?
Gari nincs már rá.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24185) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Azlenne a kérdésem hogy van egy 320 as winyóm, amit adattárolásra használok. Viszont sürgősen felkellene raknom erre rakni egy OS-t. Viszont csak 1 partíció van.

Azt meglehet oldani hogy valahogy lecsatolok erről a winyóról mondjuk 70 gb-ot és arra feltolom az OS-t. Úgy hogy a másik partíción megmaradjanak az adattárolásra használt dolgaim?

Update: Illetve mivan akkor ha egy sata 3-as ssd-t rádugok egy sata 2-es portra? Annyi az egész hogy sata 2-es sebeséggel fog működni? Vagy pedig rosszabb esetben valami baja is lehet a lapnak?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#24186) djculture válasza zozek (#24184) üzenetére


djculture
félisten

Max panelcserével, a gyorsítótár memória chipje hibázik.

(#24187) zozek válasza djculture (#24186) üzenetére


zozek
tag

Köszi, és szerinted megfog halni vagy attol még használható mondjuk tárolásra.

(#24188) djculture válasza zozek (#24187) üzenetére


djculture
félisten

Fontos cuccok tárolására nem nagyon ajánlom, mert hibák lehetnek a fileokba ha épp a memória hibázik.

(#24189) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Találkoztatok már ilyennel, abszolúte nem értem. Adott egy gép és egy samu 500-as winyó. Ha bekapcsolom a gépet a lap nem látja a merevlemezt, meg sem mozdul a lemez, a kezemben fogva éreztem.
De ha a power gomb megnyomása után dugom rá a tápkábelt, akkor csodák csodájára már indul is a kis samu 500hj...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#24190) liksoft válasza MZsoltee (#24189) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem a tápegység nem bírja szuflával.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24191) MZsoltee válasza liksoft (#24190) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát nem tudom, lehet, de most visszaraktam az 5850-es úgy se akarta elsőre.
Hnap jön a vx450-es,majd kiderül. A wd500 aaks-t meg látta mindig a rendszer.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#24192) dannyl válasza dannyl (#24182) üzenetére


dannyl
addikt

Ide valaki?

(#24193) liksoft válasza dannyl (#24192) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ugye forrasztott, hátlapi USB csatlakozóból használtad? HDSentinel felületteszt mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24194) dannyl válasza liksoft (#24193) üzenetére


dannyl
addikt

Nem hátlapiról, de nem gagyi háznak az előlapijáról halt meg. HDS felülettesztnél nem tudom kiválasztani ezt a drive-ot, nincs a meghajtók közt. A főoldalon viszont ott van.

(#24195) liksoft válasza dannyl (#24194) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az előlapra plusz csatlakozó, plusz kábelen megy a táp és az adat. Az adatnak impedancia problémái szoktak lenni, de ez a kisebb gond. A tápellátás nem jó, mert az alaplapi tűs csatlakozón keresztül NEM megy át annyi amennyi a drive stabil működéséhez kell. Még a hátlapi is határeset!

Nem csodálkozom a hibán.

Akkor valamilyen driver, USB chip vagy egyéb gond lehet. A HDSentinel témában lehet segítséget kérni, ha a help vagy a honlap nem ad ötletet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24196) dannyl válasza liksoft (#24195) üzenetére


dannyl
addikt

Most próbálom formázni (nem gyorsformázás) hátlapról, de gyanúsan lassú. Nincs valami HDD buheráló program, ami frankón rendbe rakná? Vagy ha a format nem megy végig akkor felejtsem el az ilyeneket?

(#24197) liksoft válasza dannyl (#24196) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha az előlapról hazavágta, akkor csak a felület írása, olvasása, írása,... több ciklusban tudja helyretenni a drive-ot. De ha a servo is sérült, akkor még kuka is lehet.

Nagy úr a tápellátás....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24198) Yuri B


Yuri B
csendes tag

sziasztok! Seagate certified repaired felirat mit jelent? Külföldi lapokból olyanokat lestem el, hogy talán javított? Angolul sajnos nem tudok...

(#24199) djculture válasza Yuri B (#24198) üzenetére


djculture
félisten

A raktárban lévő gyártási hibás vinyókat felújították mivel újat egy darabig az árvíz miatt nem készített a gyár. Nem gond amúgy mert ezek is új hhd-k csak épp a gyártás során nem felelt meg valamelyik paraméterük a kívánalmaknak így maradtak a gyárban. Ezeket azután mikor hiány volt összeszedték és egy másik gyárban felújították.

[ Szerkesztve ]

(#24200) liksoft válasza djculture (#24199) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy garanciára visszaérkezőket is felújítanak, hiszen több része (leginkább az öntvény) hasznosítható. A lényeg, hogy a raktáron lévő alkatrészek a lehető legnagyobb mértékben hasznosuljanak. Természetesen a minőség nem romolhat, hiszen ilyenkor a garanciális termékek száma nőne meg, valamint a vásárlóknál bizalomvesztés állna fenn.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.