Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25151) terencehill


terencehill
tag


egy kis segítségre lenne szükségem
van egy 500gb 2,5" hdd,m amin van egy 20 gigás rejtett partició (win7 helyreállító) és szeretném az egész vinyot teljesen leformázni, de a winwosos lemezkezelőbe nem tudom
valami ötlet?

---

(#25152) DarthSun válasza terencehill (#25151) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Linux telepítőlemezzel elmész a partícionálásig, és avval le tudod szedni a nemkívánatos partíciókat.

(#25153) terencehill válasza DarthSun (#25152) üzenetére


terencehill
tag

valami programmal nem lehet, mert nincs linux lemezem

---

(#25154) Dragon27 válasza terencehill (#25153) üzenetére


Dragon27
senior tag

EaseUS Partition Master Home Edition [9.1.1 Free Version]

(#25155) attilafree válasza terencehill (#25153) üzenetére


attilafree
csendes tag

(#25156) rickeyboy válasza Dzsekó (#24971) üzenetére


rickeyboy
csendes tag

Köszi az infót, ma végre el is jutottam addig, hogy kipróbáljam. Még működik :DDD
Remélem, ez így is marad nagyon sokáig.

(#25157) splinter


splinter
csendes tag

Tegnap bekapcsoltam a gépemet,bios nem ismerte fel a vinyót,ahogy felpörgött elkezdett kerregi meg kattogni,elötte pár órával szépen ment.ez egy hitachi desktstar sata2 500gigás vinyó,az egész életem rajta van...van még rá 2 hónap másik gépben sem megy szerintetek kicserélik még gariban illetve az adatokat le tudják róla menteni?köszi a válaszokat

anyu és apu kis ájfonos kedvencei kerüljenek....

(#25158) DarthSun válasza splinter (#25157) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ha van rá gari a csere biztos megy, vagy a pénzt fizetik vissza. Az adatmentés nem tartozik a gariba, azt szakember tudja és elég drága mulatság.

(#25159) splinter válasza DarthSun (#25158) üzenetére


splinter
csendes tag

Az nagy kár...saját felelőtlenségem miatt nem mentettem semmit,gondoltam garis,mi baja lehet...hát lett!az gáz ha már nincs meg a doboza,csak a garijegy meg a blokk?

anyu és apu kis ájfonos kedvencei kerüljenek....

(#25160) DarthSun válasza splinter (#25159) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom nem, garijegy, számla elég, én ezekkel küldtem vissza ESD zacsi+buborék zacsiban, de az enyémnek nem is volt doboza.

(#25161) liksoft válasza attilafree (#25155) üzenetére


liksoft
nagyúr

XP fölött, 1TB fölött nem biztos, hogy ajánlott minden funkciója. Nem azt mondom, hogy rossz, de képes hibázni, és nincs rá magyarázat mikor és miért. Régebben a legjobb volt, csak van már jobb. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25162) theiron320


theiron320
aktív tag

Üdv.Nem találtam hdd-s topikot csak ezt.Szeretnék venni egy 1 terrás wd hardot (wd10easd).Most rákerestem itt a fórumon és elég sokan írták, hogy belassul minden baja van.Ez széria hiba ennél a tipusnál vagy mindenki ilyen rosszat fogott ki?

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#25163) zazahoho


zazahoho
őstag

Üdv
corsair f115 1 hónapos,egyik napról a másikra nem működik.Cserélgetve lettek a táp kábelek sata kábelek,másik gépben is volt.Indításkor sata 2 jmicron detecting felirat jelenik meg,de nem látja sem a bios sem az oprendszer. Feltételezem tönkrement, valaki találkozott hasonló hibával ezzel a típussal?Mert garanciában nem kérném még egyszer ezt.

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#25164) DarthSun válasza theiron320 (#25162) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Minden márkánál vannak hibás példányok.Kicsit szerencse is hogy milyet fog ki az ember.WD- re mostanában sok a panasz, gyanítható hogy valami nem kóser :U

(#25165) DcF1sh


DcF1sh
csendes tag

Hi,
hdd master password -ot szeretnék eltávolítani !
Van pár hdd újak amiket sajna nem pc-be, hanem adatrögzítő eszközbe szántak (pl tv, dvd felvevő, media-box stb.)
Akinek van valami tapsztalata master password eltávolításában az kérem segítsen.
A hdd-n fontos adat nincs összesen mentek kb 3 órát.

(#25166) nemeth.jani válasza DcF1sh (#25165) üzenetére


nemeth.jani
csendes tag

Nekem is hasonló problémám van, jól jönne egy hithachi mester jelszó :))

http://phmegbizhatosag.atw.hu/ 22+ 0-

(#25167) theiron320 válasza DarthSun (#25164) üzenetére


theiron320
aktív tag

Köszi szépen.Azthiszem maradok egy 750 gb-os caviar blacket.Szerinted az jó?

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#25168) DarthSun válasza theiron320 (#25167) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A black gyors vinyó, drágább és lehet hogy nagyobb minőségi elvárásokkal készül :)

A Caviár Blue stopperolva 29 mp alatt tölti be a Win7- et nálam, az ikonok megjelenéséig, de ugye a black gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#25169) theiron320 válasza DarthSun (#25168) üzenetére


theiron320
aktív tag

Hát nemtudom.Csábit a gyorsaság is, viszont a +250 gb is.Köszönöm szépen a válaszokat.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#25170) Dragon27 válasza theiron320 (#25169) üzenetére


Dragon27
senior tag

Én amikor HDD-t választottam fontos volt hogy gyors és megbízható legyen ..
most másodlagosként használom Játékok , progik, és fontos adatok tárolására .

Az SSD mellet tökéletes társ a 640 Caviar Black .. :DDD

de csak tárolásra Caviar Green választanák ... ezt azért érdemes megnézni vásárlás élőt [Kritikus hiba a Western Digital Caviar Green merevlemezeiben ]

(#25171) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Van egy 1,5 TB-os WD külső vinyóm, ami egyszer csak elfüstölt. Szétszedtem, kiszedtem a vinyót, ekkor láttam hogy ez ugyanolyan mint egy belső vinyó, csak van egy kis panel, ami átalakítja a csatlakozókat, na ezen a panelen füstölt el valami, ahol az áramot kapta.

Betettem a vinyót pc-be, megpörgeti, de nem ismeri fel.

Lehet valamit kezdeni még ezzel a vinyóval vagy ennyi volt?

(#25172) benxys13


benxys13
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 1 TB-os WD my passport essential külső winchesterem és sajnos 1 hete elkezdett elromlani. Eleinte csak belassult és lekapcsolódott. Majd az adataim is felismerhetetlenné váltak rajta és most már fel sem ismeri a gépem.
Mit tudok tenni? Az adataimat buktam adatmentő szakember nélkül? Így hogy fel sem ismeri a gép hogyan formatáljam?

[ Szerkesztve ]

(#25173) King Unique válasza benxys13 (#25172) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan milyen My Passport,régi usb 2-es,v új usb3-as SE :F ,csak mert nekem is van usb3-as SE,eddig szerencsére nincs vele gond.
Lehet vmi selejtet fogtál ki,bár ha zsír újan vetted,akkor idegesítő ha az. Nem érte vmi fizikai hatás,leejtés stb, HD Sentinel,amíg gép felismerte állapotát milyennek mutatta? Kábele nem tört meg vhol (másikkal próbáltad),ill nem vírus szaladt rá és az sz@rozik?
Cinkes a dolog,mert ezeknél közvetlenül NYÁK-ra van usb csati integrálva,így másik rackbe sem tehető át,hátha csak "ház elektronikája" szállt el.
de majd a topic szakija megmondja a frankót biztos... :K

[ Szerkesztve ]

(#25174) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Mi a helyzet akkor, ha a Windows (win7 ultimate x64) újratelepítésénél az egyik winchesterről (nem amire a win települt), ami eddig két partícióra volt osztva, eltűnt az egyik? Egy 1 terás WD, most minden 931 GB-osnak látja. Az egyik (korábban E-vel jelölt) partíción lévő dolgok látszódnak is, de a többi cucc nem.

(#25175) kissadam22


kissadam22
tag

sziasztok kérdésem lenne
a régi winyómon volt egy bad sektor, és sata 2 500gb 16 mb 7200rpm volt itt az élmény index 5.8 lett
lecseréltem
wd sata 3 500gb 64mb 7200rpm itt az élm.index 5.9 lett pedig sata SATA 6GB/S kábelle van csatizva.
ALAPLAPOM( ASUS M4A88TD-V EVO/USB3
MIÉRT LETT ILYEN AZ ERDMÉNY...
KÖSZI

[ Szerkesztve ]

(#25176) ígyvanferi válasza ígyvanferi (#25174) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Semmi, hülye voltam, ahogy már itt is írta valaki korábban hasonló problémára, csak betűjelet kellett neki adni.

(#25177) Murphistic válasza kissadam22 (#25175) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Nem kell aggódnod. A Windows élményindexe maximum 5,9 egy merevlemezre ( valaki írta, talán, hogy RAID-kötetre kapott magasabb számot ).
Szóval bármilyen gyors merevlemezt is szerelsz be a számítógépedbe, az 5,9-es élményindexet fog kapni. Ettől függetlenül persze gyorsabb az új lemez.
Egyébként a SATA3 átviteli sebessége sincs kihasználva, mert a merevlemezek a SATA2 elméleti határát sem érik el.

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#25178) antivirtuoz válasza kissadam22 (#25175) üzenetére


antivirtuoz
tag

1.: a megfelelő alaplapi SATA csatlakozóra kötötted a merevlemezt?
2.: hiába SATA3-as egy HDD, annak a mozgó alkatrészek miatt a sebessége nem lesz nagyobb, mint egy SATA2-esé. Egy SATA3-as csatlakozóra SSD-t érdemes kötni. :D

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#25179) kissadam22 válasza antivirtuoz (#25178) üzenetére


kissadam22
tag

Szia igen jó helyre kötöttem, de aztán megleltem a hiba okát. Szóval nem is lesz nagyobb az indexem. Köszi

(#25180) crea1984


crea1984
tag

Sziasztok!

Hitachi cinemastar vinyót lehet használni PC-ben? hozzájutottam egyhez, de sehogy sem tudok rá partíciót varázsolni, csak beltériben működnek?

(#25181) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Nem tudja valaki hogy ki lehet-e nullázni a smart-ot?
Valami oknál fogva 0 % kondíciót jelöl a gép a laptopom hdd-jére és a gép is csak F1 után indul el. Viszont semmi baja megy normálisan, és a felület teszt sem jelzett hibát. De idegel az állandó hibaüzenet. Viszont biosban nem lehet kikapcsolni.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25182) liksoft válasza Thrawnad (#25181) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hivatalosan sehogyan. A firmware része. Adatmentéses eszközökkel lehet, de attól a lecserélt szektorok nem javulnak meg, így a drive stabilitása romlik. A művelet speciális eszközt igényel, hasonló egy adatmentéshez, így ára is több mint egy új drive ára. (Már ha annak a típusnak vissza lett fejtve a SMART rendszere, és egyáltalán meg lehet vele oldani.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25183) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Üdvozletem!

Lenne egy Samsung merevlemezem ami működik de nagyon szektorhibás,nem sok ideje van neki, egy egy 80 gb-os/sp0812n/. Van egy másik ami meg 100%-os de elektonikai hibás,ez egy 120 gb-os Samu./Sp1203n/
Maga az elektronika az ugyan az a felfogatás, de a márete a mervlemeznek különböző.
A kérdés az lenne,hogy az ha kicserélem az elektronikát akkor működni fog e a merevlemez?
Ilyet még sosem csináltam..

[ Szerkesztve ]

(#25184) moonguru válasza Silentfrog (#25183) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Most se csinálj!

Monitor Guru!

(#25185) Silentfrog válasza moonguru (#25184) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nem fog működni a Hdd? Teljesen ugyanolyan elekrönika kellene?

(#25186) Mankó válasza Silentfrog (#25185) üzenetére


Mankó
veterán

Szerintem nem fog működni, a pozícionálás és a logikai / fizikai címeket máshogy érné el.
Ha csak szakmailag érdekel a dolog, el lehet vele szórakozni, de sok reményt ne fűzz hozzá!

(#25187) Mankó válasza Thrawnad (#25181) üzenetére


Mankó
veterán

Hiren's boot cd-vel próbálkozz! Abban vannak ilyen opciók, de csak saját felelősségedre!

(#25188) Silentfrog válasza Mankó (#25186) üzenetére


Silentfrog
veterán

:R Köszi a választ neked is.
Majd akkor szórakozok vele,ha tényleg kilehelte a lelkét,168 szektorhiba van rajta 17% kondició mellett 40 napot ir ki. Igy nem mertek semmit rárakni,hisz bármikor bemondhatja az unalmast a hdd.

(#25189) Mankó válasza Silentfrog (#25188) üzenetére


Mankó
veterán

A szektorhibákat zárd ki, akár egy Hiren's CD progival is! Ott van valami olyan opció is amivel a Smartot nullázni lehet. (Csak saját felelősségre, bár ebben az esetben már bevállalható kockázat.) Aztán majd a tesztelés, használat során kiderül, hogy merre tovább.

(#25190) Silentfrog válasza Mankó (#25189) üzenetére


Silentfrog
veterán

Pár hozzászólással feljebb irták,hogy otthoni körülmények között nem lehet nullázni a smartot.
Most ráengedek egy Hdd regenerátort és telirom adattal,kiváncsi leszek,hogy javul e valamit. Bár egy bolgot nem értek,Ha a rossz szektorokat kizárják a játékból és az adatok áthelyezésre kerülnek tartalák területre .ergo ki van zárva abból,hogy adatot rakjak rá akkor miért döglik be a hdd,hisz semmi adat nem megy azokra a szektorokra. A fehibát,motorhibát az értem,hogy nem lehet szoftveresen javitani,de ezt miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#25191) Mankó válasza Silentfrog (#25190) üzenetére


Mankó
veterán

Egyik ismerősnek már sikerült a Hiren"s-sel nullázni a smartot. Másrészt attól, hogy szektorhibás a drive és tegyük fel 0%-os a kondíció, még működni fog a meghajtó, csak a Sentinel ajánlja a meghajtó cseréjét.

(#25192) Silentfrog válasza Mankó (#25191) üzenetére


Silentfrog
veterán

Csak nem tudom igy eladni,mert kinek kell egy 17% hdd? ;] Olcsón vettem,de nem gondoltam,hogy ennyire rossz.
Nekem csak samu hdd-k voltak a gépembe és mind 100%-osak voltak.Jelenleg egy 1.5tb-os van az ssd mellett berakva majd 400 napot ment 7000 ujrainditással és hibátlan.
Ezzel a kis sz@rral befaragtam,,,, :DDD

(#25193) Mankó válasza Silentfrog (#25192) üzenetére


Mankó
veterán

Egy 80-as 120a-s hdd 3-4 ezer Ft-nál úgysem ér többet, akkor sem ha 100%-os lenne. Kivétel ha 2.5"-os.
De az árak viszonylagosak, garanciából visszajött a 1.5 Tb-os Seagate-em bontatlan, 7200-es, Sata II, 1 hónap gart adok rá. Erre 20-ért csóválják a fejüket vidéken, de 24 alatt nem lehet boltban kapni semmit. S azok is 320-asok. Azok így szoktak lenni, hogy megkérdezik máshol is, aztán amikor az 500asokat ajánlják 25ért és fölötte, akkor megint hívogatnak, hogy vinnék. Persze akkorra már híre hamva se lesz, tehát IJ.

(#25194) Thrawnad válasza liksoft (#25182) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Oké hogy a lecserélt szektorok nem javulnak meg, de megy tökéletesen, nincs több bad sector, csak úgy indul hogy F1 et nyomni kell. Ezt akarom kihagyni.
Mind1 keresek egy bios frissítést akkor hátha abban kikapcsolható :D
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25195) Thrawnad válasza Mankó (#25187) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Most olvastam a te válaszodat :D
Tudsz adni egy linket amivel esetleg tudok egy ilyen cd-t tölteni?
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25196) liksoft válasza Mankó (#25191) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az IBM drive-ok saját tesztprogramja volt képes rá, másról nem tudok. De az is teljes felületteszt esetén, és csak akkor, ha a hiba tápellátásból, és nem felülethibából származott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25197) Funthomi válasza Silentfrog (#25183) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Helló!

Én is azt javaslom, h ne cseréld át az elektronikát. Én hasonló cipőben járok, nekem egy 160 GB-os Samsung vinyóm elektronikája ment tönkre (elméletileg), és most fogom lecserélni egy ugyanolyanra. Annak idején, amikor keresgettem ezzel kapcsolatban infókat, akkor azt olvastam, h óvatosan kell cserélni az elektronikát. Az a legjobb, ha minden adat egyezik, de ez sem oldja meg a problémát mindig.
Persze, ha nem félsz a kockázattól, akkor megteheted :D
Pár napon belül cserélve lesz az elektronika, remélem, h az megoldja az én problémám! :D

YOLOska

(#25198) Silentfrog válasza Funthomi (#25197) üzenetére


Silentfrog
veterán

:R Megvárom a végérvényes elhalálozást,utána kiprobálom.

(#25199) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném:
1, Adott egy 2TB-os WD Green, másoltam rá adatokat, kb 1,5TB-ot
2, Gép kikapcsolva, HDD kivesz, beraktam helyére egy másik 2TB-os WD Greent
3, az Új vinyó megformáz, szintén másolás rá kb 1,6TB
4, Gép kikapcs, az új vinyó kivesz, helyére berak a régi 2TB WD Green
5, Gép bakacsolás és a régi HDD-t csak a Lemezkezelőben látom, nincs hozzárendelve meghajtóbetűjel, és azt írja a win, hogy üres...

Ilyenkor mi a teendő? Miként tudom előcsalogatni a rajta levő 1,5TB-ot?

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

www.windydigital.hu

(#25200) marcusa válasza szelesjanos (#25199) üzenetére


marcusa
addikt

Win7 alatt nálam is csinált most ilyet, én azt csináltam, hogy megnyitottam Start menüből a Számítógép-et, majd bal oldalt a számítógép-re jobb egér, ott Kezelés. Kiválasztod a lemezkezelést, és tudsz nevet adni a meghajtónak, és nálam az adatok is megvoltak utána :K

:-)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.