Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) fogtunder válasza Grózi (#31249) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nekem pont designelem kellene, ami alapjáraton halk is, mert amúgy a bol.Quietek technikai szempontból megfelelnek.
Lehet tényleg Halos lesz a vége, de most lefoglalnak a barkács projektek, alig ülök gép előtt otthon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31252) Grózi válasza ßrainiac (#31250) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Érdekes,a manual szerint hybrid az összes...Pwm-s ventivel is próbáltad?
Mert ha ledes kell és a pwm játszik,akkor 3 db Lepa Bol.Quiet kijön ennyiből és az továbbra is az egyik legjobb házventi.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31253) Grózi válasza fogtunder (#31251) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a baj a 120-s Riingel,hogy van egy kis morgása alacsonyabb fordulaton+8-900 rpm alatt a led se világit normálisan és ott már engem nagyon zavart a hangja.
kipróbálhatnád végre azt a keretet-legalább beszámolsz a tapasztalataidról! ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31254) ßrainiac válasza Grózi (#31252) üzenetére


ßrainiac
addikt

Koszi, esetleg otlet h honnan erdemes beszerezni?

Ha viszont megsem ez a venti lesz (nem vagyok nagy rajongoja sem a kek, sem a piros szinnek :DDD), akkor ehelyett milyen nem vilagitosat ajanlanal?

:R

(#31255) fogtunder válasza Grózi (#31253) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az RGB verzió pwm alapú, szóval ott gondolom világítanak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31256) Grózi válasza fogtunder (#31255) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elméletben igen.Mondjuk azt még nem próbáltam,csak a 3 pines mezei verziót.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31257) ron233


ron233
tag

Sziasztok

Mielőtt kérdezek ezek azok az infók amiket meg kéne adnom az alaplapomról? /Msi H 270 Gaming M3/

A honlapon meg ezt találtam:

Internal I/O Connectors

- 1 x 24-pin ATX main power connector
- 1 x 8-pin ATX 12V power connector
- 6 x SATA 6Gb/s connectors
- 2 x USB 3.1 Gen1 connectors (supports additional 4 USB 3.1 Gen1 ports)
- 2 x USB 2.0 connectors (supports additional 4 USB 2.0 ports)
- 1 x 4-pin CPU fan connector
- 1 x 4-pin water pump fan connector
- 4 x 4-pin system fan connectors
- 1 x Front panel audio connector
- 2 x Front panel connectors
- 1 x LED connector
- 1 x TPM module connector
- 1 x Chassis Intrusion connector
- 1 x Serial connector
- 1 x Clear CMOS jumper

(#31258) szasza8712 válasza Grózi (#31189) üzenetére


szasza8712
csendes újonc

Közben beruháztam erre a deepcool venti elosztóra! Speedfannal a GPU hőfokra lett állítva. Alapjáraton 35%-ban forognak a ventilátorok. :) Alig hallani. 3pines az össze... :D

(#31259) Nimda


Nimda
addikt

Grózi egy kérdésem lenne:

Melyik 120mm ventinek van nagyobb statikus nyomása?

Alpenföhn WB2 plus, vagy a Lepa BQ pwm?

A mérési videókat nézegetve, nem tudom mennyire hitelesek, de mintha a Lepának nagyobb lenne, igaz annak nagyobb az rpm is. Melyiket ajánlod bordára és házventinek? Tudom mindkettő alkalmas a leírás szerint, erre is arra is, de mégis nehéz a döntés :)

[ Szerkesztve ]

(#31260) dqdb válasza ron233 (#31257) üzenetére


dqdb
nagyúr

A fotó tökéletesen elegendő, minden szükséges infót tartalmaz: tele vagy hibrid csatlakozóval, így a 3 és 4 pines kínálatból is válogathatsz. BIOS-ban vagy MSI Command Centerben tudsz a két szabályozási mód között váltogatni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31261) dqdb válasza ßrainiac (#31250) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez elvileg hibrid, gyakorlatilag az ASRock lábkiosztása néha kérdőjeles tud lenni. Az első csatlakozónál vagy hibás a lábkiosztás leírása, és valójában csak PWM-es szabályozásra képes, vagy a BIOS-ban tudod állítani a szabályozás módját. Az előbbi lehetőség már előfordul ASRocknál, az utóbbihoz a letölthető kézikönyv kevés, mert a BIOS ezen részének leírása hiányos, neked kell megnézned, hogy találsz-e valamit.

Grózi: a hibrid lábkiosztás mellé szerintem kellene egy figyelmeztetés betenni, hogy ASRock alaplap esetében előfordulhat, hogy a hibridnek tűnő csatlakozó valójában csak PWM-et tud. Ha ilyen alaplapja van, akkor a kézikönyv és BIOS fotók segítségével inkább kérdezzen rá a topikban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31262) ron233 válasza dqdb (#31260) üzenetére


ron233
tag

Ok, akkor folytatom.

Van egy Phanteks Eclipse P400-as házam a fent említett alaplappal.
A gyári ventiket szeretném lecserélni. A házba elől befér 3db 120-as vagy 2 db 140-es, hátra 1db 120-as ill. fent 2db 120-as venti.
A cél hogy játékok közben jobban hűtse a házat mint most ill. hogy legyen halk. Az ár nem fontos a lényeg hogy hatékony legyen. Mit lenne a legjobb választás? És a tetejére érdemes lenne e rakni vmit?

[ Szerkesztve ]

(#31263) chopin42 válasza dqdb (#31261) üzenetére


chopin42
őstag

Asusnál már sikerült, többek között én is javasoltam. Ezek szerint az asrockal is gond lehet, már ami a manual/valóságot illeti? Komolyan, kiket vesznek fel, hogy megírják a kézikönyvet? Lassan egyik alaplapgyártó sem lesz kompetens a saját termékével kapcsolatban... :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#31264) Grózi válasza ron233 (#31257) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elméletben hybrid,gyakorlatban ellenőrizd hogy van-e pwm és dc mód az aljzatoknál a biosban!
És adj meg egy árkeretet a ventikre!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31265) Grózi válasza szasza8712 (#31258) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor az aljzatod is hybrid vagy feszültségalapon szabályoz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31266) Grózi válasza Nimda (#31259) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Minimális az eltérés statikus nyomás terén,ellenben a Lepa légszállítása 10-12%-l nagyobb-méréseim szerint.
Bármelyiket választhatod mindkét célra,bordán a Lepa minimálisan jobb hőfokot hozhat-de nagyobb a maximum fordulata is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31267) Grózi válasza dqdb (#31261) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Betettem ezt is az Összefoglalóba,de ha nagyon akarnám akkor az Msi is mehetne-ott is láttunk copy-paste manualt bőven..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31268) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok tornyos hűtőre 9cm-es molex csatis ventilátort ajánlani?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#31269) ron233 válasza Grózi (#31264) üzenetére


ron233
tag

A fan control táblázat alapján van pwm és dc mód is.
Árkeret meg mondjuk legyen 5-20 ezer Ft között.

(#31270) tpeter77 válasza fogtunder (#31248) üzenetére


tpeter77
addikt

még mindig? Hónapokkal ezelőtt jártam itt és akkor kezdted el.
Hogy-hogy még te sem találtál megfelelőt ennyi idő alatt?!

(#31271) fogtunder válasza tpeter77 (#31270) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Úgy, hogy látszólag még nem gyártja senki, amit akarok venni :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31272) ovics


ovics
aktív tag

Üdv!

Ház ventit keresek, olyat ami halkan teszi a dolgát és tudom vinni a következő házamba is amit a közeljövőben lesz.
Jelenleg zalmaz z11 hf1 van gyári ventikkel, amiket szeretnék lecserélni.
Az új ház Phanteks Enthoo Pro M TG lesz.

Alaplapom MSI B350 PC Mate, ez egyelőre marad

Az elképzelés az hogy zöldbe öltöztetem a házat.
Alpenföhn Wing-Boost 2 Toxic Green Plus 120 ventikez néztem ki, ez megfelel mind a két házhoz? Ebből gondoltam 3-at vagy 4-et igazából (ez még átgondolás kérdése, mert ha lesz új ház akkor a vízhűtésen is gondolkozok, ott meg kell hely a radiátornak ugye, vagy radiátorra is mehet ez a venti?)
A világítást is szeretném megoldani, esetleg valami aura fénnyel, de a phanteks aura világítása elég drága (több mint maga a venti). Erre valami megoldást tudtok mondani?

Árban itt körül gondolkozok max mint az Alpenföhn venti terén.

Előre is köszönöm!

(#31273) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy LC8700 tápban egy YateLoon D14SM-12-őt kellene lecserélnem:

140mm-es, minimum 62CFM-et kellene szállítania az újnak is gondolom. Mást nagyon nem kell itt nézni ugye? Azt hozza az összes topikban felsorolt.

Két kábel megy nekem ide, tehát gondolom a 3-pineseket kell vennem, a visszajelző kábel meg fityegni fog a semmiben...

Ide nem nagy statikus nyomású ventik kellenek ugye?

[ Szerkesztve ]

(#31274) Grózi válasza Moonwolf (#31268) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A molexet nem értem,de 3 pines ventihez tudsz molex-3 pin átalakítót szerezni vagy átforrasztod.Állandó 12V-n azért lesz hangjuk,de ez esetben ezeket ajánlom:
Coolink SWiF2-920
Nanoxia Deep Silence 92 - 1400
BE QUIET! Shadow Wings 92mm

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31275) Grózi válasza ron233 (#31269) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én így csinálnám ez esetben:
Előre befér 2 db TY-147A-oda biztos azt tenném.Ha nem tetszik,akkor még ezek jöhetnek szóba előre:
3 db Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-ezt csak akkor javaslom ha mindenképp 120-s ledest akarsz)
2 db Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)-ledes alternatíva 2
Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Noiseblocker eLoop B14-2 vagy B14-3
Be Quiet Silent Wings 3 140
Hátra 120-s méretben:
Aerocool Dead Silence 120(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros)
Noiseblocker E-Loop B12-3
Be Quiet Silent Wings 3 120
Felülre általában felesleges,tudnom kéne milyen konfig van a házadban részletesen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31276) Grózi válasza ovics (#31272) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne még a lapod ventialjzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31277) Grózi válasza csubuka (#31273) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne még nyomoznod legalább egy índitófeszültséget!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31278) csubuka válasza Grózi (#31277) üzenetére


csubuka
addikt

Ó, akkor ez nem olyan egyszerű!

Sajnos pont ilyet, mint ami benne van nem lehet itthon kapni, max ebayről túlárazva.

Sok venitnek nincs megadva ez az indítófeszültsége sajnos. A gyári Yate Loon-nak kimérhetném itthon változtatható feszültségű DC tápról, de amit vennék - az ajánlott listáról még korrekt áron - azoknak nemigen van ilyen adat megadva.

Esetleg egy korrekt CFM-es lassú 1000rpm alatti ventit bele és azt egy sima molex csatihoz a tápról odavezetni, hogy menjen mindig maxon a biztonság jegyében? A tápon belül levő csatira meg semmit se rakni? Akkor az kizáródna, hogy a gyári vezrlés nem tudná rendesen kezelni a más paraméterű ventit... Kissé mókány, de amíg valaki nem húzza le a csatit random addig jó. Lehet nyomtatni rá egy Veszély feliratot, meg hogy ne húzzák ki :D

[ Szerkesztve ]

(#31279) Grózi válasza csubuka (#31278) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az ajánlottak ügyében tudok segíteni,csak a gyáriét tudd meg.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31280) ovics válasza Grózi (#31276) üzenetére


ovics
aktív tag

[kép]
ezek a csatlakozók vannak a lapon

(#31281) abdulka1 válasza ovics (#31280) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Így jobb egy picit. (klikk a képre)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#31282) XenHai


XenHai
senior tag

Hali

Kéne egy kis segítség adott 4 db Alpenföhn® WingBoost 2 140 (fehér). Elől és hátul semmi bajuk nincs. Hang nélkül teszik a dolgukat. DE ha felülre rakom be őket (kifújásra) mindegyik zörgő hangot ad és eléggé idegesít.
Valami ötlet? Mivel lehetne helyettesíteni 1db-ot.

Üdv
XenHai

(#31283) ron233 válasza Grózi (#31275) üzenetére


ron233
tag

Kösz a listát. Amúgy hatékonyság ill. hang szempontjából mindegy hogy 3db 120-as vagy 2 db 140-es lenne elől?

(#31284) Grózi válasza abdulka1 (#31281) üzenetére


Grózi
Topikgazda

abdulka1 for President!!! :D Sokadjára köszi! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31285) Grózi válasza ovics (#31280) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Manual szerint hybrid aljzatok(tehát 3 és 4 pin-t is tudsz szabályozni),de biztos ami biztos ellenőrizd a biosban hogy van-e váltási lehetőség dc és pwm mód között.
A WB2 jó választás és az árkategóriájában sok alternatíva nincs-picit drágábban a Lepa Bol.Quiet jobb választás.
Mondjuk az Enthoo esetén előre biztos 2db 140-s ventit raknék-ott a WB2-nek nincs párja az adott árkategóriában.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31286) Grózi válasza XenHai (#31282) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem lehet,hogy maga a ház rezonál vagy valami útba van a levegőnek?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31287) Grózi válasza ron233 (#31283) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a 2 db 140-st preferálnám-ahogy próbáltam is jelezni.Mondjuk előre a 2 db TY-147A lenne a best.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31288) XenHai válasza Grózi (#31286) üzenetére


XenHai
senior tag

Már néztem és kiszerelve lefelé megrázva mindegyik zörög pont úgy ahogyan beszerelve.
Enthoo pro m-ben van felül.

(#31289) ßrainiac válasza ßrainiac (#31254) üzenetére


ßrainiac
addikt

Erre valami otlet?

Tovabba rajottem, hogy felulre megy 140-es is, abbol melyiket?

Ott erdemes az egyiket intake-re allitani, vagy mindkett exhaust legyen?

:R

(#31290) Televan74


Televan74
nagyúr

Köszönöm a Thermalright TY-147A ajánlását! Brocken3 -al szépen teszik a dolgukat. A NoiseBlocker nem volt jó válsztás a részemről a felfogatás miatt,ugyan rá lehetett erőszakolni,de volt az igazi. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31291) fogtunder válasza Grózi (#31253) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na rendeltem 4 Halost, Pesten mindenhol nyilván csak a 14cm-es verzióból van műanyag, a fém 12-es meg több, mint 5K, úgyhogy Merlin lett a vége, kíváncsi vagyok, mikor jön meg, majd tudósítok, ha megvolt a szerelés. a szépsége, hogy a Merlin ezeket ugyan árulja, de a Phanteks RGB adapter kábelt már nem, úgyhogy azt vehetem meg még egy másik helyről és moddolhatom át a vezérlőhöz (sajnos a Halos-nak speckó csatlakozói vannak, nem tudok otthon nulláról kábelt csinálni)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31292) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Van arról valami infó, hogy a Alpenföhn Wing Boost 2 - Snow White Plus 120-as ventik miért hiányoznak a piacról, illetve mikor lesznek elérhetők?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#31293) Grózi válasza XenHai (#31288) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem szabadna pedig neki-ha garis akkor küld vissza,cserélniük kell.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31294) Ispy válasza fogtunder (#31291) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ha merlin, akkor sok jóra nem számíts, legalább 1 hét. ;]

Én olyankor, ha nincsen kint náluk a weboldalon oda szoktam csörögni, hogy biztosan nincsen, volt már, hogy "ja, mindjárt kirakom" választ kaptam. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31295) Grózi válasza ßrainiac (#31289) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kifújóra természetesen a hátsót és a felsőt is.Már nem találom,hogy neked 3 vagy 4 pin kell-mindenesetre az Összefoglalóban mindegyikre van több alternatíva!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31296) Grózi válasza Televan74 (#31290) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:R Használd egészséggel!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31297) Grózi válasza fogtunder (#31291) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Várom a tapasztalataid! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31298) Grózi válasza abdulka1 (#31292) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sokszor volt már ideiglenes készlethiány (2-4 hét is) itthon belőlük,nagyon népszerű és a jelek szerint nem hoz eleget a forgalmazó.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31299) fogtunder válasza Grózi (#31297) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nyugi, fogok írni. De ha szarul néz ki a Lepan és vennem kell eLoopokat, te magyarázod meg az asszonynak :DDD

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31300) Grózi válasza fogtunder (#31299) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Személyes tapasztalat-amiről a sárkány nem tud,attól nem okád tüzet!! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.