Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) Grózi válasza mihione (#30449) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én vágnék rá egy keretet és méhsejtes rácsot tennék be.Megfelelő gépekkel-szaktudással szépen meg lehet csinálni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30452) tpeter77 válasza Grózi (#30429) üzenetére


tpeter77
addikt

Hú ember! Tényleg van! Csak a kereső nem dobta ki. Ha előbb tudtam volna róla ezt veszem, de ha a WB2+ nem lesz hangos, maradnak. Holnap kiderül, mert beszerelem, már van hozzá végre hármas elosztó kábelem.
Adatai alapján egyforma a 147A tipussal, csak a kerete más.

(#30453) #95590400 válasza Grózi (#30450) üzenetére


#95590400
törölt tag

köszi szépen... van fekete-fehér, az is jó? meg fekete-szürke.
igazából amit találtam: black/red/white editisünök. kéket már nem is lehet kapni.
ledeset nem nagyon akarnék... szerintem zavarna a kiszivárgó fény a projektorom miatt.

ez jó lesz? led nélküli, és nem is olcsó :D
[white-edition]

[ Szerkesztve ]

(#30454) #95590400 válasza #95590400 (#30453) üzenetére


#95590400
törölt tag

jól van, közben találtam jutyúb videót, hogy fehér is ledes. közben rájöttem, hogy félreértettem az üzit, úgy értettem, hogy valamiért csak a ledesek ajánlottak... de leesett, hogy nem... akkor egy feketét rendelek, oszt kész, meg mellé egy BQ Pure Wings 2-őt a tápnak.

[ Szerkesztve ]

(#30455) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Most rendeltem egy Meshify C házat és bár most még nincs rá szükség, de ahogy melegszik az idő, tennék előre 2x 140-es ventit, amit lehetőleg egymásba lehet kötni és csak 1db 4pin-t foglal az alaplapon. Ideiglenesen 2db swif2-es 120-as megy majd bele, mert az van csak itthon, az is lehet, hogy bőven elég lesz, majd kiderül, de jó lenne tudni milyen ventit nézzek, ha mégsem. Tudom, hogy a WB2 most az egyik leggyakrabban ajánlott, de jöhetne mellé még 2-3 másik is.

(#30456) chopin42 válasza diegho (#30455) üzenetére


chopin42
őstag

Ahogy olvasgatom a fórumot, mindig kijön, hogy az egyik legjobb venti a Thermalright Ty147-A. Ha ilyenből befér előre kettő, ezt + egy y kábelt vennék személy szerint. De az Alpenföhn WB2 színes is tökéletes, úgy valamivel olcsóbban jössz ki a gyári y kábelnek hála. Alternatívák az összefoglalóban, több minden nem nagyon jöhet szóba, ahogy olvasom itt általában.
Szerk: a Ty147 most nagyon drága. Szóval: WB2.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#30457) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

Egy NZXT S340 2db gyári ventijét szeretném lecserélni 2db 140mm-es ventire.

ezt a tipust néztem ki, de az ajánltt listában nem láttam : [link]

Egy Z370-es lapban egy i3 8100, amin jonsbo cr 601-es torony hűtő van + EVGA gtx 1060 FTW a konfig része.

Ezeket kellene halkan, de hatékonyan hűteni!

Köszönöm!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#30458) chopin42 válasza zed1983 (#30457) üzenetére


chopin42
őstag

Elvileg volt velük gond, kérdezd a topikgazdát, azért nincs a listában. Alpenföhn WB2 plus 14 (színes, nem a fekete), az egy ár-érték arányban nagyon jó venti.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#30459) Grózi válasza tpeter77 (#30452) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem a WB2+ is tetszeni fog.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30460) Grózi válasza #95590400 (#30453) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A fekete-szürke a led nélküli és az szokott olcsóbb lenni.A white (amit linkeltél) az fehér ledes és jóval dráágább ez tény-viszont szolid fehér fénye van.
Ezen a,hogy is mondjam..kissé sz@r képen a hátsó venti az-láthatod mennyire szolid az elülső ledhez képest:

Ez a led nélküli,3600-ért: [link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30461) Grózi válasza zed1983 (#30457) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egy darabig jópár darabbal gond volt-sok hibás példány került elő.Az Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem) minden szempontból jobban jársz és hasonló árban is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30462) NextError


NextError
tag

Sziasztok!
Az alábbi konfighoz keresnék ventit:
Ház: zalman z9 neo
Proci: i5-8600K
Táp: FSP Hyper M 700W
Vga: msi gtx 1070 gaming x
alaplap: asrock fatality gaming k6
Proci hűtő: be quiet pure rock
Ehhez kellenének új ventik lehetőséfekhez mérten nem túl drágán max 4 ezer darabonként. Mennyit kellene bele rakni, hogy halk maradjon és kellemes hőfokú :D?
Illetve érdekelne hogy a tápban is lehet ventit cserélni? Oda milyen ajánlható vagy azt nem érdemes annyira?

[ Szerkesztve ]

(#30463) Smiley


Smiley
őstag

Sziasztok,

Kb 1 eve mar kaptam jo tippet itt szoval ujra segitseget kernek toletek.
Otthoni storage:
CoolerMaser N300
Asus P5Q SE PLUS
Intel L5408
Zotan GT210

Meg 8db SATA Disk.

Van egy AC Freezer 7-em, de vissza kellett raknom egy gyari 775 intel hutot, mert ez a franya NB rohadtul melegedett... ez ilyen balf@sz megoldas, hogy a CPU huto huti az NB-t. Proci igy is elfogadhato, ugyanis csak 40W, talan meg zajosnak se mondanam. Ami a nagyobb problema, hogy a disk-ek elott levo 2 darab hazhoz kapott 120mm coolermaster huto baromi hangos, oda kene nekem valami iszonyat halk (lehetoleg nem vilagitos) meg akkor mar a haz hatuljara is hogy kivigye a meleget. Itt jon a bibi, ez eleg regi lap... osszesen 1 darab 3 PIN-es csatlakozo van rajta, amit a BIOS-ban lehet szabalyozni, ott se tul jol [Standard] [Silent] [Turbo]. Gondolom itt valami elosztora is szuksegem lesz majd, plusz a 3db 120mm venti aminek mondjuk 4-6e kozott legyen darabja.

Elore is koszi!

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30464) abridabri válasza Smiley (#30463) üzenetére


abridabri
veterán

En nem koltenek arra a hazra 3x4-6k t(plussz az Y kabel 1k) .Apron van uj NZXTPhantom gephaz 20k ert. Ebben van gyarilag 3*12cm+1x 20cm venti ,es a hazon van beepitett ventillator szabalyzo panel is. A 2 oldalso ventit lehuzva 7V korul lesz egy halk rendszered ,ami raadasul nincs is ugy telezsufolva mint a kis N300 ban.

[ Szerkesztve ]

(#30465) Smiley válasza abridabri (#30464) üzenetére


Smiley
őstag

Haz az zsir uj, tehat azt nem akarom cserelni, amugy is storage-nek boven jo, mert siman belefer a 8 disk. A lakas masik vegeben van az egyik sarokban, szoval nezegetnem se kell. Ugyanilyen hazban ugyanugy 8 disk-el van a cegnel egy storage, abban 3db PWM-es alpenföhn venti van, csak a disk-ket lehet hallani, de itt ugye nincs PWM ez a legnagyobb bajom

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30466) mgoogyi válasza Smiley (#30463) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Előlapi ventivezérlőben gondolkodtál?
[pl. zalman zm-mfc1 ]
Én ilyet használtam évekig hasonló okokból.

(#30467) Smiley válasza mgoogyi (#30466) üzenetére


Smiley
őstag

Sajnos teljesen hulye vagyok ehhez a temahoz, ezert jottem segitseget kerni. :)
Igazabol valami ilyesmi teljesen jo lenne. En serverekkel dolgozom, ott ugye nincsenek kompromisszumok meg ott nem a csendesseg az elsodleges szempont.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30468) mgoogyi válasza Smiley (#30467) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Ez olyan, hogy berakod egy 5,25-ös helyre, rákötsz egy molexet áramellátásnak. A ventikhez 3 pines csatlakozók mennek a ventivezérlőtől és mindegyik bekötött ventihez tekergetheted a potmétert igény szerint.
Nézz szét az aprók között, ha a meglévő (nem pwm-es, 3 pines) ventik halkítása az elsődleges szempont.

[ Szerkesztve ]

(#30469) Smiley válasza mgoogyi (#30468) üzenetére


Smiley
őstag

A mostani ventik biztosan mennek ki a hazbol, kiprobaltam, nagyjabol ezt is vartam egy ilyen olcso haztol es a hozza tartozo ventikrol. Lehet, hogy egy sima eloszto es a silent fan mode boven eleg lesz majd, csak ezt tapasztalat nelkul jelenleg nem tudom megitelni... szoval elso korben valami eloszto meg 3 egyforma 3PIN-es venti kellene szerintem.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30470) DeaTHeX


DeaTHeX
tag

sziasztok...nekem olyan problémám lenne h vetttem egy rajintek iris 12 es ventit és valami szabályzó kellene nekem amivel ugye babrálhatom...nézegettem jutubon vidiket de mindenhol csak a 3 dbn os kiszerelést láttam amihez van ugye távbizgentyű is meg az a kis "hub" vagy micsoda...azért meg nem szeretnék venni plusz egy 3 db osat 19 körül...mert attol a 4. darabom megint kihasználatlanul lenne...vmi okosságot ki kéne találni rá

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#30471) =HG= válasza DeaTHeX (#30470) üzenetére


=HG=
addikt

Mit akarsz babrálni? Az RGB-t vezérelni?

[ Szerkesztve ]

(#30472) DeaTHeX válasza =HG= (#30471) üzenetére


DeaTHeX
tag

igen

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#30473) =HG= válasza DeaTHeX (#30472) üzenetére


=HG=
addikt

Még nem próbáltam, de szerintem ezzel is megoldható, ha van egy kis barkács hajlamod...Vagy ha nem kell távvezérelni, akkor ezzel. Vagy ha kínából akarsz rendelni, akkor ez is megoldás...

(#30474) Grózi válasza NextError (#30462) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne még a lapod venti aljzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30475) DeaTHeX válasza =HG= (#30473) üzenetére


DeaTHeX
tag

mindenféleképpen infrásba gondolkodok...

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#30476) Grózi válasza Smiley (#30469) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vagy házat cserélsz,vagy veszel egy komolyabb előlapi vezérlőt amivel akár ki is kapcsolhatsz 4-6 ventit(8-13K,pár típus az Összefoglalóban ).
Vagy veszel egy ilyen kábelt: [link] és hozzá 3 darab ventit ezek közül:
Nanoxia Deep Silence 1300 rpm
Be Quiet Pure Wings 2 120
Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker E-Loop B12 széria

Az Aerocool DS-ből a led nélküli szürke-fekete 3600FT-ért most jó vétel:

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30477) zed1983 válasza Grózi (#30476) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!

Látom az ajánlott ventik között szerepel ez a venti : [link]

Milyen tapasztalatok vannak vele?
A gyári ventiktől mindenképpen csendesebbet szeretnék, ez nekem árban is megfelel.
A gyári ventim : [link]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#30478) Grózi válasza zed1983 (#30477) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez belépő kategória,annak minden hátrányával.Az FN V2 nem egy csendes venti,de azért légszállítása is van.
Ha biztos előrelépést szeretnél,akkor azok közül válassz amiket írtam.Pl. a Nanoxia nem sokkal drágább és sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30479) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

A gépem az adatlapomon megtekinthető, azonban a hűtéshez hozzá kell nyúljak.

A házam egy Define S, elöl 3 db gyári Fractal GP-14 fújt be, hátul egy GP-14 ki (1000 rpm, 14 cm, 19 dBA, 0.71 mm/H2O, 68.4 CFM).

Felül fújt ki a procimról (Intel 4790,84W TDP) egy régi Corsiair H100(dupl radi,
122mm x 275mm x 27mm radiátor méret)
-on 2 db Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 12 cm (1500 rpm, 12 cm, 18.2 dBA, 0.85 mm/H2O, 62.4 CFM)

VGA pedig egy KFA2 1080 EXOC volt, 77 fokon ment 2000 RPM körül, ez volt a leghangosabb komponense a gépemnek ezért lett cserélve. A cseréig telljesen elégedett voltam a ventikkel, a Fractal ventik szépen kiszellőztették a házat, a 2 Alpenföhn pedig szépen hűtötte a procit 50 fok körül 800 RPM-mel.

Azonban lehetőségem volt váltani egy MSI Seahawk X 1080-ra,itt kezdődnek a "gondok".

A kártyához kapott 2 ventillátor a Corsairtól jött, ahogy a GPU vízhűtés is. Már a procihűtöhöz kapott ventik is borzalmasan hangosak voltak, ezek se sokkal jobbak.
2 db SP120 LED (1650 rpm, 12 cm, 26.4 dBA, 1.46mm/H2O, 57.24 CFM)

A lényeg:

Mivel a VGA a gyári ventikkel nagyon hangos volt, ideiglenesen leszedtem a Proci radiátorról a 2 Alpenfön ventit, és átdobtam a vga-ra. A Vga nekem elfogadható hangú lett, azonban melegebb is 5-8 fokkal mint a gyári ventikkel ami pont elég arra hogy ne tudja stabilan a 2100 Mhz-es GPU órajelet tartani, amit viszont mindenképpen szeretnék elérni hallk hűtés mellett (értst 18-20 dBA körül / venti) . Ezt annak tudtam be hogy egy single radinak kell elvezettnie olyan ~200W hőt (mínusz a ramok és a vrm, azt külön hűti a kártya egy saját ventillátorral, tehát hasraütve valahol 160-180w között), és az alpenföhnök statikus lgényomása sokkal soványabb, nem tudja átfújni elég gyosan a radiátort. (szerintem)

Tehát erre a single radiátorra keresek olyan 12 vagy 14 centis ventillátort ami nagy légnyomást tud előllítani, hallkabb 20 dBA-nál, és azért légszállítása is van

A vga radi jelenleg hátul fúj ki, ahol előtte egy Fractal 14-es venti volt, az elkerült közvetlen fölé, ott fúj ki.

A prociraditor venti nélkül maradt, vettem 1 db 14 cm to 12 cm adaptert és azzal felraktam az elöl lévő 3 gyári fractal ventik közül a középsőre. Így a 3 befújó ventiből 2 (a középső és az alsó) kénytelen a radiátoron át befújni a levegőt. Ami nem is lenne akkora baj, de nem várt mellékhatás jött elő.

Mivel ezeknek a fractal ventiknek még rosszabb a statikus légnyomásuk, két szegény alsó venti alíg tud a radiátortól befújni. A CPU nem melegszik, csak a házba jut sokkal kevesebb levegő. A vga ettől ismét melegedett 4-5 fokot, ha leveszem az oldallapot szépen visszahül 59 fokról 55, gyári hangos vga ventikkel meg 48-50re. Ezt a hőfokot szeretém elérni a jelenlegi hangerővel ha megoldható.

Amire én gondoltam az első hozzászólás után : kell nekem 4 nagy légnyomású és nagy légszállítású venti, 2 előre ami átfújja a cpu radiátort, több friss levegőt tol a házba. Illetve 2 db ugyan úgy nagy légnyomású amit a vga-ra rakok. A 2 db alpenföhnt megtartom ház szellőztetésre, egyik megy előre fentre, másik marad hátul fent. A 4 db fractal nyugdíjba megy.

Kérdés:

-Helyesen gondolom?
-Ha egy single 120-as radiátor midnkét felén van venti, érdemes a belső felére egy nagy légynomsáú ventit rakni, a külsőre pedig egy nagy légszállításút, vagy oda is mehet egyforma mint bentre?

Jelőltek: (full fekete, vagy fekete és fehér jöhet szóba, esetleg csak fehér led lehet,4 db 12-es ,vagy 2 db 12-es és 2 db 14-es venti kellene)

első hsz átböngészése után az Akasa Aphace ventiken akadt meg a szemem.

12 cm
14 cm

Ami miatt őket választanám az a magas légnyomás mellett a relatív magas légszállítás és a papíron hallkság.

12 cm: 1300 rpm, 57.53 CFM, 16 dBA, 2.64 mm/H2O
14 cm: 1300 rpm, 89.5 CFM, 22.19 dBA, 2.76 mm/H2O

Egy szakitól várnék más tippet, megerősítést ha jó az elméletem, illetve hogy 4 db 12-es vagy 2-2 db lenne-e a jobb.

Bocsi hogy hosszú lett, végezetúl egy kép a vizuálisabb típusoknak. :R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30480) sagit válasza sagit (#30479) üzenetére


sagit
addikt

Ami kimaradt:

Alaplapom lábkiosztása:

1 x 4-Pin CPU Fan Connector (PWM mode)
2 x 4-Pin Chassis Fan Connectors for 3-Pin (DC mode) and 4-Pin (PWM mode) coolers control.

A VGA ventiket a lapra kell kötni, a 2 Alpenföhn van 1 portra (Chassis Fan 1) 2 Fracal a CPU-ra Y kábellel, ( van 2 db Noctua 4 pines Y kábelem) és a 2 másik fractal, ami a fenti elől és ami fent van hátul szintén 1 portra van kötve Y kábellel. (Chassis Fan 2)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30481) NextError válasza Grózi (#30474) üzenetére


NextError
tag

• 1 x CPU Fan Connector (4-pin)
* The CPU Fan Connector supports the CPU fan of maximum
1A (12W) fan power.
• 1 x CPU Optional/Water Pump Fan Connector (4-pin)
* The CPU Optional/Water Pump Fan supports the water cooler
fan of maximum 1.5A (18W) fan power.
• 2 x Chassis Fan Connectors (4-pin) (Smart Fan Speed
Control)
• 1 x Chassis Optional/Water Pump Fan Connector (4-pin)
* The Chassis Optional/Water Pump Fan supports the water
cooler fan of maximum 1.5A (18W) fan power.
* CHA_FAN1 and CHA_FAN2 can auto detect if 3-pin or 4-pin
fan is in use.
Elvileg van 5 db 4 pines csatlakozó ha jól értelmezem és mindegyik támogatja a sebesség szabályozást. Ebből egy kell a cpunak a házon meg 5 venti van jelenleg amik ha jól emlékszem egyik sem szabályozható 4 molex-es az biztos a hátsó meg talán 3 pines.

(#30482) Grózi válasza sagit (#30480) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kezdésnek jelzem,hogy ha a lábkiosztás stimmel akkor pwm módban is feszültségalapon szabályoz a lapod(a cha_fan-okon) és annak az Akasa-k nagyon nem fognak örülni vagy el van b@szva a leírás a manual-ban.
Egyszerűen le tudod ellenőrizni,valamelyik fractal ventit rádugod a cha_fan-ra és pwm módra lövöd biosban.Ha full-n pörög,akkor valóban pwm-s aljzat-ha nem akkor dc alapon szabályoz pwm mód esetén is.
Kezdésnek ezt próbáld ki és utána tudunk továbblépni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30483) Grózi válasza NextError (#30481) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nagyon nem ez kell-töltsd fel a manual-ból a képet-lásd (#30480) sagit ilyet keress!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30484) abridabri válasza sagit (#30479) üzenetére


abridabri
veterán

En igy csinalnam : elol a cpu radira raknek 2db Aerocool Dead Silence ventit ( en nem voltam megelegedve az Apacheval ;gyenge)
3. front venti helyre mehet a gyari Fractal GP 14.
Hatul a VGA radira szinten Aerocool Dead Silence 12cm venti(kettot ;ha minden fok szamit) raknek.
Fentre is mehet kifujora a masik GP14 (bar szerintem par fokot jelentene csak, ki kell probalni van -e ertelme egyaltalan a felso ventinek )

Ha meg hajlando vagy sokkal tobbet kolteni akkor : Silent Wings 3/ Noctua NF F12 pwm ventik a radiatorokra.

[ Szerkesztve ]

(#30485) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.
Abszolút noob vagyok a témában, de szeretnék venni 2db Alpenföhn WingBoost 2 Plus-t a ház oldalába és hátuljába. Az alaplapon 1 x 4-pin és 2 x 3-pin csatlakozó van a ventillátoroknak.
Olvastam hogy jár valami elosztó is hozzá.
A kérdésem az lenne, hogy ezzel az elosztóval megoldható mind a két ventillátor működtetése, úgy, hogy csak 1db 4pines csatlakozó van az alaplapon?
Köszönöm!

(#30486) chopin42 válasza Heavyrain (#30485) üzenetére


chopin42
őstag

A válasz: igen, de tudni kellene a lapod 4 pines ajzata dc vagy pwm alapon is szabályoz-e, ugyanis a wb2 csak pwm-es. Megtalálod az user manualban, google, gyártó oldala, stb.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#30487) DeaTHeX válasza =HG= (#30473) üzenetére


DeaTHeX
tag

Oóoőő...és ezt h kötöm rá??? (Az első verziot)

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#30488) NextError válasza Grózi (#30483) üzenetére


NextError
tag


Ez az?

(#30489) sagit válasza Grózi (#30482) üzenetére


sagit
addikt

Valóba PWM mind 3, PWM módban a fractalok maxon pörögnek

(#30484) abridabri: az Aphace akkor csak papíron tűnik ennyire jónak?
Az ár 6k/ ventiig igazából mehet, de a noctua dizájnban nem annyira passzolna a géphez. Nincs abból sima fekete?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30490) tkesy


tkesy
őstag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy ha Kraken-re,- aminek alábbi venticsatlakozása van,- rákötök két B12-PS-t, akkor azokat normálisan fogom tudni vezérelni, ha az első csati 4 tűs, a többi pedig csak három?
(2 tű - üres -1 tű felállásban)

A gyári ventiket jelenleg a CAM-ből gond nélkül tudom vezérelni. (hőmérséklet / fordulatszám megadásával).

Esetleg van más is ami javasolt kompaktra? Elvileg nem látszanak a ventik, de a gép alap színösszeállítása fekete-fehér.

Előre is köszi a segítséget.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#30491) fogtunder válasza tkesy (#30490) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért csak egy 4 PIN csati van, mert ha minden különálló venti sense jele visszamenne, megőrülne az alaplap, így az elsőt érzékeli és az alapján fogja a jelet kapni a többi is, ha ugyanolyan ventiket raksz rá, akkor jó lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30492) =HG= válasza DeaTHeX (#30487) üzenetére


=HG=
addikt

Ezért írtam, "ha van barkács hajlamod" (Ha nem is konyítasz hozzá, akkor nehézkes lesz...Ha megpróbálod, csak saját felelősségre! ) A ventinek ez a két csatija van.A jobb oldali az RGB.. Annak a megfelelő vezetékeit kell pároztatni a vezérlőével... A vezérlőhöz veszel egy ilyen csatit, akkor egyszerűbb összehozni... Természetesen a kis doboznak adsz 12V-ot pl egy molexről..( annak csati elméletileg van a dobozba )

Elnézést az offért!

(#30493) Grózi válasza NextError (#30488) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A leírás szerint hybrid aljzataid vannak,tehát mindegy hogy 3 vagy 4 pin.Az árkereted és a ház előlapi zártságát figyelembe véve én előre raknék 2 db 140-s Alpenföhn Wing Boost 2 Plus (bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)-t és hátra+felülre 1 darabot választanék 120-s méretben ezekből:
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Coolink Swif2 120P
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus 120(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30494) Grózi válasza sagit (#30489) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Annyiból (6K) már az eLoop is kijön és fekete-fehér+mivel hybrid aljzataid vannak így választhatod a B12-3-t ami bőven átfújja a radit ha kell.Az első 240-s radira tennék push-pullban(elvész a konfig abban a nagy házban-kell a légáramlat),a hátsóra elég 1 is.Az elülső,felső helyen meg beteheted a WB2-t és akár felülre is(én nem látom sok értelmét).
Az igazsághoz hozzátartozik,hogy ehhez a konfighoz túl nagy a ház és a vga-hoz túl kicsi a szimpla radi.
A helyedben elgondolkodnék,hogy a 2 kompaktot kiváltanám egy épített vizzel,normális radival.Helyed van és használt cuccokból már 60K-ból kivitelezhető értelmes rendszer.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30495) Grózi válasza tkesy (#30490) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A csatlakozóra már kaptál választ.venti ügyben meg megtaláltad az egyik legjobbat.Kompaktra ami még alternatíva lehet,az az Akasa Apache,Lepa Bol.Quiet és az Alpenföhn WB2+.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30496) sagit válasza Grózi (#30494) üzenetére


sagit
addikt

Szia

Köszi a választ, épített vizen gondolkodtam, de felejtős, túl gyakran van nálam vga teszten, kiszedni,berakni.... épített víz nem játszik, azért nem a vízhűtő topikban vagyok :))

Háznak direkt lett nagy véve, pont a szerelhetőség miatt, szuper hogy a hdd tartók plusz egyéb sallang nincs útban, legkönnyebben szerelhető házam eddig.

A cpu hűtő nem tudatos választás volt, csupán nagyon olcsón jutottam hozzá ( 6k) és maradt, dizájnba is jobban bejön nekem. A vga valóban jobb lenne 240-es radival, viszont a terhelt 60 fokot se nevezném soknak 2088 mhz-en, ha nem akarnék mindenképpen 2100 mhz-et akkor használnám így és boldogság lenne, de mivel tudom hogy tudja a gpu ha hidegebb kicsit jót tenne a lelkemnek :P

Szóval akkor előre a cpu-ra is ezt a B12-3-at mondod? Ez nem pwm ha jól látom, és a cpu csatlakozóm fixen pwm-es, oda nem lehet jobb 2 db B12-P? A VGA radira akkor 1 db 12-3, előre fentre meg ennek a 14 centis változata hogy akkor már egyformák legyenek a ventik.

Így jó leszek? Akkor a mostani 6 venti helyett 4 is elég lehet?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30497) zed1983 válasza Grózi (#30478) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!

Egyenlőre, akkor rendeltem 2db-ot előre.

Kíváncsi leszek rá, bár a szine annyira nem jön be.. :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#30498) zed1983 válasza zed1983 (#30497) üzenetére


zed1983
őstag

Már nem tudtam szerkeszteni, de ez jön...[link]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#30499) Grózi válasza sagit (#30496) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A lábkiosztás szerint a cpu_fan-d is hybrid,tehát tudnod kéne róla 3 pin-t is szabályozni.Bár a manualoknak mostanában jobb nem hinni-próbáld ki az egyik Fractal ventivel.
A B12-P felesleges,a PS bőven elég-viszont ha tudsz 3 pint is szabályozni,akkor a B12-3-mal jobban jössz ki minden téren.
És a szabad helyre elöl én nem tennék B-14-t,oda inkább akkor SW3.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30500) Grózi válasza zed1983 (#30498) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A színe nekem se tetszik,de a kategóriájában az egyik ár/érték bajnok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.